صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چه جوری بچه عزیزم رو به این مدارس بفرستم؟ (اموزش دنیا طلبی در مدارس)

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

چه جوری بچه عزیزم رو به این مدارس بفرستم؟ (اموزش دنیا طلبی در مدارس)

به نام خدا
    رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً وَهَيِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا
    دخترم 5 سالشه امسال باید پیش دبستانی بره . خانه مان در منطقه ای است که دارای مدارس معروف است و خیلی افراد به خاطر مدرسه بچه هاشون به منطقه ما میان .
    مشکلی که دارم اینه که با توجه به شناختی که از بعضی از مشهورترین مدرسه ها دارم و از بستگانم مدیر و معلم در این مدارس هستند وقتی میبینم زندگی شان دنیا مدارانه است من نمیتونم بچه عزیزم رو با اینهمه سختی بفرستم زیر دست این معلمها .
    حب الدنیا راس کل خطیئه
    اینها ظاهرشان مذهبی است اما در روش زندگی مانند دیگران هستند یا حداقل راه اونها رو میرن . چند سال پیش یکی از این مدارس برای کاری رفتم . تو مدرسه دبستان کلاس مداحی داشتند . کارم افتاد به دفتر مدیر . دیدم رو دسکتاپش عکس گنبد پیغمبره (‌من عکس دسکتاپ خودم هم مذهبی است )
    در تمام کلاسها و سالنها عکس آقا و امام و مدیر فقید مدرسه بود از هیئت مدیره مدرسه دیگر نمیگم
    خلاصه صحبت به اینجا رسید که خونش قبلا تو همین محله های اطراف ما بود ه و خانمش هم در همین مدرسه های اطراف معلم یا مدیر بود خونه شون رو برده بودن بالا شهر . با چه مصیبتی رفت وآمد میکردن ( البته نمیتوان مطلق گفت هر کس که رفت بالا شهر گرفتار دنیا است اما وقتی بالا شهر رفتن چشم و هم چشمی میشود حتما دنیا طلبی است )
    موارد بیشتری دارم که بنویسم اما همین یک مثال را قبول کنید که دلم پره

چه کنم ؟ اگر کسی بتونه راهی نشونم بده ممنون میشم
    قبلا یک تاپیکی باز شده بود ولی به جایی نرسیدم
    http://www.askdin.com/showthread.php?t=46592&page=5
    یک ایده اینست که با این همه اینترنت مدرسه دیگه چیه ؟
    مادامیکه هزینه وارد کننده (‌قیمت دلار ) ثابت میماند و هزینه تولید کننده افزایش می یابد ( تورم جامعه ) تولید کننده ورشکست خواهد شد و بیکاری رشد میکند (‌این یعنی یارانه دادن به تولید کننده خارجی ) . تجربه نشان میدهد هر راهی غیر از این (‌ افزایش قیمت ارز همگام با تورم ) بیراهه است و نتیجه نخواهد داد و روز به روز تولید کنندگان ضعیف تر میشوند . بر اساس این منطق و با نگاهی به رویکرد دولت فعلی نتیجه گیری میشود مادامیکه این دولت سر کار باشد شرائط اشتغال جامعه بدتر خواهد شد .
    افتخار به افزایش فروش نفت !

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

چه جوری بچه عزیزم رو به این مدارس بفرستم؟ (اموزش دنیا طلبی در مدارس)

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

سلام خدمت شما پرسشگر محترم
    بله واقعا دغدغه خوبي داريد يادم هست زماني قبل از اين كه منزل اجاره كنم ابتدا شهر را گشتم و مشورت كردم كه مدرسه خوبي بيابم كه تربيت ديني هم ضمن آن باشد همه از مدرسه اي تعريف مي كردند. چون غيردولتي بود هزينه اش براي ما هم سنگين شده بود به خصوص اين كه مجبور شديم منزلمان را همان قسمت از شهر هم اجاره كنيم كه وضع مالي مردم خيلي خوب بود. اگر جزء هيئت مديره به اجبار نشده بودم متوجه پوكي و توخالي بودن آن مدرسه نمي شدم.
    ظاهر چيزي نشان نمي داد ولي يكي دو جلسه اي كه با مدير و معاون داشتيم متوجه شدم كه بيشتر از دنبال ظاهر هستند تا باطن. البته واقعا معلمان مذهبي خوبي هم داشتند عيوب ديگري كه داشت اين بود كه فرزند ما انتظارتش را با جمع همكلاسيان تنظيم مي كرد نه درآمد پدرش و چون كودك بود متوجه مديريت مالي نمي شد فقط متوجه اين را مي فهميد كه
    الف) دوستش فلان وسيله را دارد.
    ب)پدر او خيلي مهربان است چون آن را پدرش برايشان خريده بود.
    ج)اگر من آن وسليه را براي ا نخرم مهربان نيستم و خانواده ام را دوست ندارم.

نوعا براي اين خانواده ها سفر هاي زيارتي و سياحتي پرخرج طبيعي بود بعد از مسافرت بچه ها براي معلمان و گاهي براي مجموعه كلاس سوغاتي مي آورند و ما هم بايد اين كار را مي كرديم. چرا كه فرزند خردسال من قدرت تحليل نداشت كه متوجه شود كه اگر كسي نبرد هيچ اتفاقي نمي افتد. يا حتما مسافرت نبايد همانجاهايي رفت كه آنها مي روند.
    در اين مدرسه يادگرفته بودند كه جسن تولد مفصل براي هر دانش اموزي گرفته شود فقط فرقش اين بود كه به جاي ساز و آواز صلواتي هم مي فرستاند.

.....
    برخلاف اين مدرسه مهد فرزندم بود كه زن و شوهر جواني ان را اداره مي كردند. اين دو شعر مذهبي زيادي نمي داند و اين بنده را نگران كرده بود كه نكند كه تربيت ديني فرزندان اهمال شود و يا تربيت ضد ديني داشته باشد. وقتي برنامه ها را از نزديك مي ديديم و از فرزندمان درباره كلاس ها مي پرسيديم و موضوعات و شعرهايي كه كار شده بود را مي ديدم متوجه شديم كه اين دو به شدت مذهبي هستند و در عمل مذهبي رفتار مي كنند.
    ....

بنابراين براي فرستادن فرزندان به مدارس بايد با دقت عمل كنيم
    مؤلفه هاي زير را در نظر بگيرم
    محيط آموزشي بيروني،
    محيط آموزشي داخلي، ارتباط
    تجربه و نگرش خانواده هاي فهميده كه با اين مدارس ارتباط داشته اند
    نگرش روحاني يا معلمان مثبت گرا و عملگرايي كه با اين مجموعه مرتبط بوده اند
    شرايط مالي خودمان و مدرسه (تنظيم انتظارات با شرايط مالي)
    ......
    نكته:
    1-ممكن است مدرسه نزديك منزل برنامه هاي ديني قوي اي نداشته باشند ولي اين طور نباشد كه برخلاف دين هم عمل كنند. يعني آنها بيشتر روي دروس متمركز هستند اگر به دليلي فرزندمان را به اين مدارس بفرستيم مي توانيم هزينه هايي را كه مي بايست براي سرويس و يا مدرسه غيرانتفاعي مي داديم خرج تربيت ديني فرزندمان كنيم ( خريد كتب و نرم افزارهاي لازم، رفتن به موزه، سفرهاي زيارتي، شركت در كلاس هاي هنري معنوي و كانون هاي فرهنگي، و....)
    2- غالبا وقت نداريم هر روز با فرزندمان كار و بازي كنيم از سويي ديگر از نظر سني با فرزندمان فاصله داريم. مدرس فوايد زيادي دارد:
    نوع دوستي، آشنايي با فرهنگ ها و قوم، قدرت سازگاري، هوش هيجاني، رقابت مثبت، مهارت دوست يابي، مهارت رويارويي با افراد بد قلق، ورزش ها و اردوهاي گروهي
    3- اگر مركزي باشد كه نقاط مثبت مدرسه را داشته باشد مي توانيم به جاي فرستادن كودك به مدرسه از آن استفاده كنيم. برخي از علما در زمان طاغوت خودشان فرزندانشان را آموزش مي دادند.
    4- پدر و مادر بايد در تربيت ديني . اموزش فرزند ساز مخالف نزنندو در غياب فرزندانشان با هم مشورت و همفكري كنند تا اضطرابي به او وارد نشود و از وحدت نظر والدين لذت ببرند.
    اگر سؤالي يا بحثي باشد در خدمتم

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 10

نوشته
    6,731
    حضور
    109 روز 14 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    1583
    صلوات
    37600

سلام
    خب جناب حامی چی میشه اگه افرادی که این تاپیک رو مطالعه میکنن اگه مدرسه یا مهد خوبی سراغ دارن معرفی کنن؟!
    خب اينجوري خیلی از دغدغه پدر و مادرهای نگران برطرف ميشه.
    همین امروز سر کلاس که بودم دوتا از دوستانم درباره همین مدرسه صحبت میکردند که کجا خوبه و کجا بده
    کدوم مدرسه به درد میخوره و کدوم مناسب نیست و...
    بنده چون هنوز درگیرش نشدم زیاد کنکاش نمیکنم، اما امان از روزی که درگیرش بشم خواب و خوراک نخواهم داشت.
    حالا اگه صلاح میدونید و تبلیغ هم محسوب نميشه چندتا مهدخوب و مدرسه خوب معرفی کنید.

به قول استاد مجتبی تهرانی یکی از عوامل تربیت وجود همین اموزشگاهاست (مضمون کلام ايشون)

نتیجه اش زیباست وقتی این دو را پیوند می زنیم؛

اینکه فرمودند: زکات زیبایی، پاکدامنی ست

و اینکه پرداخت زکات دارائیت را افزون می کند

حالا آنان که زیبایی بیشتر می خواهند، بسم الله

9. صلوات ها 4

نوشته
    898
    حضور
    24 روز 5 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3914

سلام
    قبل از هر چیزی عذر میخوام که نظرمو میگم
    آخه اینجوری که نمیشه اگه همیشه بخوایم بترسیم که بچه میره اینجوری اونجوری میشه کلا باید بذاریمش بشینه گوشه خونه من فکر میکنم بچه رو باید واکسینه کنی انقدر تو خونه خوب تربیتش کنید و روشنش کنید که بیرون محکم وایسته
    مثلا سر همین مساله دنیاپرستی کلی میتونید واسش حرف بزنید و از زشتیش بگید که بیرون همچین آدمایی رو میبینه بدونه که فلانی این رفتارش اشتباهه و تقلید نکنه راه خودشو بره
    همش دست تربیت تو خونه است حرف پدر و مادر و عقیده و عملشون معجزه میکنه
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

11. صلوات ها 5

نوشته
    1,866
    حضور
    190 روز 11 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    8040

نقل قول نوشته اصلی توسط بپاخیزیم نمایش پست ها
    به نام خدا رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً وَهَيِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا دخترم 5 سالشه امسال باید پیش دبستانی بره . خانه مان در منطقه ای است که دارای مدارس معروف است و خیلی افراد به خاطر مدرسه بچه هاشون به منطقه ما میان . مشکلی که دارم اینه که با توجه به شناختی که از بعضی از مشهورترین مدرسه ها دارم و از بستگانم مدیر و معلم در این مدارس هستند وقتی میبینم زندگی شان دنیا مدارانه است من نمیتونم بچه عزیزم رو با اینهمه سختی بفرستم زیر دست این معلمها . حب الدنیا راس کل خطیئه اینها ظاهرشان مذهبی است اما در روش زندگی مانند دیگران هستند یا حداقل راه اونها رو میرن . چند سال پیش یکی از این مدارس برای کاری رفتم . تو مدرسه دبستان کلاس مداحی داشتند . کارم افتاد به دفتر مدیر . دیدم رو دسکتاپش عکس گنبد پیغمبره (‌من عکس دسکتاپ خودم هم مذهبی است ) در تمام کلاسها و سالنها عکس آقا و امام و مدیر فقید مدرسه بود از هیئت مدیره مدرسه دیگر نمیگم خلاصه صحبت به اینجا رسید که خونش قبلا تو همین محله های اطراف ما بود ه و خانمش هم در همین مدرسه های اطراف معلم یا مدیر بود خونه شون رو برده بودن بالا شهر . با چه مصیبتی رفت وآمد میکردن ( البته نمیتوان مطلق گفت هر کس که رفت بالا شهر گرفتار دنیا است اما وقتی بالا شهر رفتن چشم و هم چشمی میشود حتما دنیا طلبی است ) موارد بیشتری دارم که بنویسم اما همین یک مثال را قبول کنید که دلم پره چه کنم ؟ اگر کسی بتونه راهی نشونم بده ممنون میشم قبلا یک تاپیکی باز شده بود ولی به جایی نرسیدم http://www.askdin.com/showthread.php?t=46592&page=5 یک ایده اینست که با این همه اینترنت مدرسه دیگه چیه ؟
    سلام علیکم باعرض ادب و احترام به محضر شما کاربر گرامی و محترم

از اینکه میبینم این دغدغه به جا ومبارکی را دارید خداوند را شاکرم،خداوند را شاکرم زیرا اگر همه خانواده ها دغدغه تربیت فرزندان صالح را داشتند دیگر مشکلاتی که اکنون در جامعه با آن روبرو هستیم وجود نداشت زیرا تربیت فرزندان صالح مساوی است با تربیت یک جامعه صالح! پس جای تقدیر و تحسین به شما دارد که هرچند نگران فرزند دلبندتان هستید اما دراصل با تربیت صحیح فرزندانتان(ان شاءالله) در واقع جامعه ای سالم را خواهید ساخت ،پس کار شما یک کار بزرگ است و تاثیرش نیز تاثیر بزرگی خواهد بود ان شاءالله

شاید یکی از بزرگترین و شاید اصلی ترین دغدغه های بنده در طول زندگیم همین تربیت فرزندان صالح در آینده بوده است،زیرا یکی از اصلی ترین وظایف پدر و مادر پس از تربیت خود و خودسازی ،تربیت فرزندان است به همین دلیل خیلی دنبال راه های تربیت فرزند بودم و سعی میکردم جوانبی که برروی این موضوع ممکن است اثرات مطلوب با نامطلوب داشته باشد را بررسی کنم، یکی از این نگرانی ها هم همین مدراس بود بنده با برسی هایی که داشتم به چنین نتایجی رسیدم که بیان میکنم ،ان شاءالله که به کارتان بیاید
    1-وقتب مبنا و اصل را صحیح بسازیم خطر تخریب کمتر است همیشه وقتی تربیت فرزند به ذهنم می آمد گیاهی مد نظرم می آمد که میخواهد رشد کند، برای رشد یک گیاه باید همه چیز به اندازه و کافی باشد تا گیاه رشد کند،اگر فرض برویم دنبال خاک خیلی خوب و مرغوب اما از رسیدن نور به گیاه غافل شویم گیاه رشد نمیکند واگر برویم دنبال رسیدن نور کافی و خاک مرغوب اما از دادن آب به گیاه غافل شویم گیاه خوب رشد نمیکند،پس یک کودک نیز باید در زندگی تمام ابعاد وجودیش رشد کند و برای پرورشِ تمامِ ابعاد وجودیش ،تمام محیط ها اثر گذار است !! حدیثی داریم که پیامبر اکرم (روحی و ارواحنافداه) می فرمایند:الولد سیدٌ سبع سنین، و عبدٌ سبع سنین و وزیرٌ سبع سنین:فرزند در هفت سال اوّل زندگی، آقا [و سرور پدر و مادر] است، در هفت سال دوم، بنده فرمانبردار، و در هفت سال سوم، وزیر خانواده [و مشاور پدر و مادر] است.الکافی الاصول و الروضه، ج 6، ص 47. بنده همیشه وقتی این حدیث را میخوانم برداشتی متفاوت از آنچه تا کنون بیان شده به ذهنم میرسد و آن هم اینکه اگر میگویند فرزند تا هفت سال اول سید و وزیر است یعنی باید احساس کنیم در خانه یک وزیر و فرد مهمی است ،پس باید مراقب تمام رفتارهایمان جلوی او باشیم ،زیرا شخصیت اصلی کودک در هفت سال اول شکل میگیرد و دقیقا از ما الگو میگیرد و درواقعا عملا با الگو گیری از ما وجودشان شکل میگیرد پس یک قسمت خیلی مهم از تربیت فرزندان در خانه است! اگر فرزندان در خانه تربیت خوب و مناسبی داشته باشند آسیب های جامعه کمتر برروی آنها اثر میگذارد! شما ساقه های گندم را درنظر بگیرید،وقتی باد می آید آنها را خم میکند ،اما نمیشکندشاید خم شوند اما برمیگردند،ولی بادچوب های خشک را میشکند، کودکی که در خانه تربیت صحیح دینی داشته باشد شاید جامعه برروی او اثر بگذارد اما مانند ساقه گندم میماند که باز به اصل خود برمیگردد و راحت تر میتوان اورا برگرداند، اما اگر تربیت ناصحیح داشته باشد مانند چوب خشکی میماند که باد این قدرت را پیدا میکند که اورا بشکند ساده زیستی و دنیا گریزی را نیز کودکان در متن زندگی یاد میگیرند،اگر تربیت دینی و صحیح داشته باشیم پس اولین تلاشتان تربیت صحیح او در خانه باشد(این موضوع حرف خیلی دارد)

2- بنده با برسی ها و صحبت هایی که با بزرگوارن داشتم متوجه شدم در برخی شهرها مدارس اسلامی تاسیس شده است،که شما اگر برایتان مقدور باشد میتوانید به آن شهرها سفر کنید و فرزندانتان را به آن مدارس ببرید،که زیر نظر علما است،و درکنارش نیز در خانه برنامه های جذاب و تکمیلی برای تربیت دینی او داشته باشید

3- یکی از جاهایی که کودکان و نوجوانان خیلی تاثیر میگیرند دوستان است،پس سعی کنید زمینه دوست یابی سالم را برایشان فراهم کنید ،یکی از روشهایی که در این خصوص به ذهن بنده میرسد این است که بروید خانواده هایی که زندگی های اسلامی و ساده و به دور از تجملات دارند(که الحمدلله در همین جامعه امروزی کم نیستند) و فرزندانی هم سن و سال شما دارند را شناسایی کنید و با آنان رفت و آمد کنید تا زمینه آشنایی فرزندانتان با آنها پیدا شود و بتوانند دوست یابی صحیح داشته باشند ، و این دوستیابی در مدرسه نیز انجام شود

4-یکی دیگر از چیزهایی که خیلی به نظر بنده مهم است صمیمی بودن پدر و مادر با فرزندان است! واقعا پدر و مادر باید برای فرزندان وقت بگذارند،نکند بشویم مانند معلم ریاضی که همه شاگردانش نمره بالای 19 آوردند اما فرزندش ریاضی اش را افتاد! وقتی از او علت را پرسیدند گفت اینقدر تا از صبح تا آخر شب کلاسهای عمومی و خصوصی برای تقویت ریاضی بچه های مردم گذاشتم که هروقت فرزندم آمد اشکال ریاضی بپرسد وقت نداشتم و نمیتوانستم به او برسم! در حالی که وظیفه اول این آقا فرزندش بود نه فرزندان مردم!
    پس شناخت نیازهای کودکان و صمیمی شدن با آنها خیلی مهم است زیرا اینگونه کودک تمام مشکلاتی که در مدرسه و جامعه دارد را با پدر و مادر در میان میگذارد و پدر و مادر در جریان کارهای او هستند و میتوانند به موقع اقدامات لازم را انجام دهند )بچه ها تا وقتی با والدین صمیمی هستند و تمام مشکلاتشان را به آنها میگویند میتوانم به جرات بگویم 90 درصد مشکلات پیش رویشان کمتر خواهد بود (حقیر این را با تمام وجود در طول سالهای زندگیم تجربه کرده ام) و متاسفانه وقتی از والدین فاصله میگیرند و دیگر نمیتوانند مشکلاتشان را با آنها درمیان بگذارند مشکلات زیادی برایشان ایجاد میشود....
    خانمی مدتی پیش آمده بوند خیلی نگران بوند که دختر 9 ساله اشان آمده گفته که درمدرسه دوستش در موبایلش یک سری فیلم های غیر اخلاقی نشانش داده(متاسفانه)،این خانم دنبال حل این مشکل ایجاد شده بودند و خیلی نگران بودند هرچند مشکلشان در جای خودش واقعا جای نگرانی و غصه داشت و ایشان را به روانشناسان ومشاوران مذهبی ارجاع دادیم اما بنده به ایشان گفتم در عین اینکه از شنیدن این موضوع متاثر شدم از یک جهت نیز خیلی خوشحالم و آن هم اینکه آنقدر با فرزندتان صمیمی بوده اید که آمده تمام اتفاقاتی که افتاده را با جزئیات برای شما تعریف کرده است! تا اکنون بتوانید به موقع اقدام نمایید،اگر نمیگفت و این روند ادامه داشت خطرات بیشتر و جبران ناپذیرتری داشت
    یا استاد بزگواری میفرمودند(خانم بودند) من خیلی با دخترم صمصمی بودیم و به محض اینکه به سن بلوغ رسید به او گفت مرتب بیا از احساس هایی که در تو ایجاد میشود برایم بگو، تا اینکه یک روز در سن 17 سالگی آمد گفت نسبت به جنس مخالف فلان احساس را پیدا کرده ام،آنجا بود که فهمیدم زمان ازدواجش رسیده است و برای ازدواجش اقدام کردم و بسیار هم در ازدواجش موفق بود پس سعی بفرمایید این صمیمت را در خانه ایجاد کنید(البته درحد معقول و شروع) زیرا خیلی خیلی تاثیر دارد،خصوصا در پذیرش دستورات دینی از شما ،آنوقت است که حرف شما و مادرشان بیشتر از حرف معلم و همکلاسی ها برروی او اثر خواهد داشت

5- یکی از کارهایی که حقیر دنبالش بودم و متاسفانه به خاطر ایجاد یک سری مشغله ها رهایش کردم شناسایی خانواده های موفق در این زمینه و بهره مند شدن از تجربیات آنان بود،ما کم نداریم خانواده هایی که در محیط های بد و غیر مذهبی (چه خانواده چه اجتماع) توانسته اند فرزندان بسیار خوب و مذهبی تربیت کنند!! حتی داریم خانواده های متدین و ولایتمداری که در خارج از کشور و در کشورهای کافر و بیگانه و در آن محیط های افتضحاح توانسته اند فرزندانی فوق العاده متدین و مذهبی و ولایتمدار تربیت کنند! این ها واقعا جای برسی و تحقیق دارد،باید رفت و از این خانواده ها نحوه تربیت فرزندان را در محیط های نامساعد یاد گرفت ،حالا به لطف الیه اینجا دیگر مثل آن محیط ها اینقدر نامساعد نیست اما قطعا روش آنها خیلی به کار می آید بنده در نظر داشتم مجموعه از روش های تربیت دینی فرزندان در محیط های نامناسب را تهیه کنم ، و بنا بردغدغه ای که داشتم حتی اینجا هم این موضوع را در تاپیک های متعددی به بحث و بررسی گذاشتم اما متاسفانه به دلیل ایجاد یک سری مشغله ها ادامه اش ندادم...،اگر شما بتوانید با افراد دغدغه مندی که مانند شما این مشکل را دارند همراه شوید و چنین مجموعه ای را به عنوان یک پروژه و کار تحقیقاتی انجام هید هم به درد خودتان میخورد هم با نشر آن به دیگران که مشکلاتی مشابه دارندکمک نموده اید

6- یکی از موارد خیلی مهم دیگر این است که شما فراموش نفرمایید که در تربیت فرزندان شما کاره ای نیستید بلکه فقط وسیله اید!!! تربیت اصلی دست خداوند است! پس همه چیز را به خداوند بسپارید یکی از اساتید محترم اخلاق تعبیر جالبی در این خصوص داشتند ایشان میفرمودند«افراد مذهبی گمان می کنند خودشان صد در صد در تربیت فرزند نقش دارند،در حالی که یک موحد اولا خود را فقط وسیله می داند و ثانیا خداوند متعال را فاعل تام می داند.فرقش چیست؟فرقش در نوع رفتارشان مشخص می شود آن فرد اول با فکر خودش مدام برنامه می ریزد و معمولا در برنامه ریزی سخت گیری و افراط هم می کند و مهمتر این که چون خودش را کاره ای می داند آن نتیجه مورد نظرش در مورد تربیت فرزند را نمی گیرد.فرد دوم عادی رفتار می کند،تلاشش را می کند اما اگر جایی خلاف میلش شد سخت گیری نمی کند،مدام در نهانش به خداوند توکل می کند و خودش را ناقص می پندارد. این افراد در تربیت فرزند بسیار موفق تر هستند.»
    البته این کلام این استاد بزرگوار به معنای این نیست که باید بیخیال بود بلکه به این معناست باید ما به تکلیفمان عمل کنیم ،به طور صحیح ،اما تربیت اصلی را هم از خدا بدانیم بنده همیشه میگویم قدیمی ها نه روانشناسی میدانستند نه سواد درست و حسابی داشتند اما مطابق آموزه های دینی اشان عمل میکردند و تاثیراتش را هم میدیدند،مثلا موقع رفتن فرزندان به مدرسه آنها را هرروز از زیر قران رد میکردند! برایشان سوره و دعا میخواندند و غیره...اینها قطعا تاثیر دارد پس از دعا کردن برای عاقبت به خیری فرزندانتان غافل نشوید و خیلی زیاد با سوز دل برایشان دعا کنید

نتیجه صحبت هایم اینکه اگر پدر و مادری اول از همه خود سازی داشته باشند و زندگیشان دینی باشد،بعد روشهای تربیت دینی و صحیح فرزندان را برسی کنند و یاد بگیرند و در خانه تربیت دینی را پیاده کنند،و برای عاقبت به خیری فرزندانشان زیاد دعا کنند و تربیت آنها را به خدای متعال بسپارند دیگر نباید نگران عاقبت فرزندانشان باشند ولو اینکه محیط ها ناسالم باشد زیراخداوند زمینه رشد سالم فرزندن را ایجاد خواهد نمود ان شاءالله

(اگر مطلب طولانی شد از محضرتان عذرخواهی میکنم)

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
    یازهراسلام الله علیها

ویرایش توسط یارب : ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ در ساعت ۲۲:۲۴
    در پیوند ازدواج قرار نیست دو‌نفر به هم برسند

قرار است باهم به خدا برسند

«همسر یعنی همسفر تا بهشت»

13. صلوات ها 7

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

1-البته مدارس دولتی معروفی نیز در نزدیکی منزلمان میباشد .
    اما یک جورایی فکرم رو این مدارس غیر دولتی خراب کردن . فکر میکنم وقتی فلان مدرسه با اون همه اسم و رسم ، فلان معلم با اون همه اسم و رسم مشکل دنیا طلبی را دارند دیگه فاتحه مدارس دولتی خونده شده است . ممکن است در مدرسه دولتی مشکلات مالی که جناب حامی فرمودند آنقدر حاد نباشد (‌به دلیل اینکه قدرت مالی ندارند ) اما گمان میکنم دنیا طلبی در پوستو گوشت و استخوان ما رسوخ کرده و هرچند امکانات برای رسیدن به تمام آرزوهایمان نداشته باشیم اما دنیا طلبی در وجودمان میباشد
    مادامیکه هزینه وارد کننده (‌قیمت دلار ) ثابت میماند و هزینه تولید کننده افزایش می یابد ( تورم جامعه ) تولید کننده ورشکست خواهد شد و بیکاری رشد میکند (‌این یعنی یارانه دادن به تولید کننده خارجی ) . تجربه نشان میدهد هر راهی غیر از این (‌ افزایش قیمت ارز همگام با تورم ) بیراهه است و نتیجه نخواهد داد و روز به روز تولید کنندگان ضعیف تر میشوند . بر اساس این منطق و با نگاهی به رویکرد دولت فعلی نتیجه گیری میشود مادامیکه این دولت سر کار باشد شرائط اشتغال جامعه بدتر خواهد شد .

15. صلوات

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

نقل قول نوشته اصلی توسط یارب نمایش پست ها
    بنده با برسی ها و صحبت هایی که با بزرگوارن داشتم متوجه شدم در برخی شهرها مدارس اسلامی تاسیس شده است،که شما اگر برایتان مقدور باشد میتوانید به آن شهرها سفر کنید و فرزندانتان را به آن مدارس ببرید،که زیر نظر علما است،و درکنارش نیز در خانه برنامه های جذاب و تکمیلی برای تربیت دینی او داشته باشید
    اگر لطف کنید موارد رو در اینجا یا خصوصی بفرمایید ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط یارب نمایش پست ها
    حتی داریم خانواده های متدین و ولایتمداری که در خارج از کشور و در کشورهای کافر و بیگانه و در آن محیط های افتضحاح توانسته اند فرزندانی فوق العاده متدین و مذهبی و ولایتمدار تربیت کنند!
    یکی از دلائل اینه که اینها با چشمهای خود کثافت رو دیده اند و فهمیده اند کثافت یعنی چی و سعی کردن در آن نروند
    ویرایش توسط بپاخیزیم : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ در ساعت ۱۷:۵۴

17. صلوات ها 3

نوشته
    619
    حضور
    12 روز 13 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1766

نقل قول نوشته اصلی توسط عاشق امام خامنه ای نمایش پست ها
    آخه اینجوری که نمیشه اگه همیشه بخوایم بترسیم که بچه میره اینجوری اونجوری میشه
    1-مشکلی که اینجا مطرح کردم فراتر از اینست . بنده اینجا نگرانی ندارم که بچه ام بره مدرسه از همکلاسی یا معلمش چیز بد یاد بگیره
    نگرانی ام اینه که دنیا پرستی در وجودش رسوخ کنه
    2-بچه هنوز شکل نگرفته بنابراین در هر شرائطی قرار بگیره همون شکل را میگیره
    3-تربیت با حرف نمیاد با عمل میاد . چیزهایی که عملا از پدر و مادر و معلم و .... می بیند در وجودش تربیت میشود

19. صلوات ها 4

نوشته
    898
    حضور
    24 روز 5 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3914

نقل قول نوشته اصلی توسط بپاخیزیم نمایش پست ها
    1-مشکلی که اینجا مطرح کردم فراتر از اینست . بنده اینجا نگرانی ندارم که بچه ام بره مدرسه از همکلاسی یا معلمش چیز بد یاد بگیره
    نگرانی ام اینه که دنیا پرستی در وجودش رسوخ کنه
    2-بچه هنوز شکل نگرفته بنابراین در هر شرائطی قرار بگیره همون شکل را میگیره
    3-تربیت با حرف نمیاد با عمل میاد . چیزهایی که عملا از پدر و مادر و معلم و .... می بیند در وجودش تربیت میشود
    باور بفرماید همین مشکل دنیا پرستی رو هم رفتار و گفتار شما تو خونه بیمه میکندش
    ببینید واقعا به مدرسه رفتن نیست همین جوونایی که الان میرن سوریه و جونشون رو فدا میکنن مدرسه نرفتن؟اینا دنیاپرستن؟برا همین میگم که رفتار و آموزش توی خانواده یه چیز دیگه است و اصل و اساسه.
    یه مساله دیگه هم که فکر میکنم مهمه و خیلی جاها منو اصلا به عنوان یه دانشجو یا دانش آموز نجات داده علاقه به علمای دینی بوده اون علمای خالصی که به معنای واقعی هیچ وابستگی ای به دنیا ندارن بچتون رو به اونا علاقه مند کنید
    ویرایش توسط عاشق امام خامنه ای : ۱۳۹۵/۰۲/۲۵ در ساعت ۲۰:۰۳
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری