جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: استعلام برای طلاق زمان عقد؟

نوشته
    1
    حضور
    6 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3

استعلام برای طلاق زمان عقد؟

سلام...
    من به خواستگاری دختری رفتم و موقع گرفتن شناسنامه برای انجام کارها محضر متوجه شدم شناسنامه شون از نوع جدیده و المثنی هم نیست
    متوجه شدم قانونی هست که دختر زمان عقد اگر طلاق بگیره میتونه شناسنامه جدید بگیره و اسم همسر قبلیش رو پاک کنه
    جطور میتونم از این قضیه مطمئن بشم؟(حتی الامکان هم نمیخوام خانواده عروس مطلع بشن )

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    175 روز 1 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58315

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

5. صلوات ها 4

نوشته
    1,160
    حضور
    28 روز 22 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6877

با سلام و احترام
    به نظر می رسد، کشف این موضوع از طریق دایره قانونی سخت و چه بسا غیر ممکن باشد.( یا بنده از آن بی اطلاعم)
    بلکه برای رفع ابهام پیشنهاد می شود.
    1. یک جلسه مجددی را با خانواده آنها را تدارک ببینید و این قضیه را از خود دختر خانم بپرسید( بهتر است در این جلسه از مطالب حاشیه ای شروع کرده و در لای حرفهایتان بگویید، برخی ابهام دارند که شما برای چه شناسنامه تان را تعویض کرده اید و یا از او بخواهید آنچه در زندگی او اتفاق افتاده و تابحال نگفته برای شما توضیحی بدهد). چه بسا استدلال و تصور شما ناقص و اشتباه است، به لحاظ اینکه افراد به دلایل مختلف می توانند شناسنامه جدید دریافت کنند.
    2. البته در کنار مورد اول باز بهتر است که ازطریق همسایه ها و بستگان، این دختر خانم را خوب تحقیق کنید.
    می توانید سوالات کلی بپرسید و درلای آنها به صورت غیر مستقیم در مورد زندگی او نکاتی را که لازم است بپرسید.
    3. نسبت به رفتارهای آنها خوب توجه کنید و صحبتهای که در جلسه خواستگاری داشتید و مطالبی که بین شما رد و بدل شده خوب تامل کنید، چه بسا در بین حرفهایش به طورمستقیم به این موضوع اشاره کرده و شما متوجه نشده اید.
    4. با خانواده خودتان این موضوع را در میان بگذارید، و فکر نکنید با تک روی و بدون مشورت می توانید به حل مشکل برسید.

نکته دیگر اینکه، اگر این دختر خانم، بر فرض هم طلاق گرفته باشد آدم فاسد و فاسقی که نیست، اگر خصوصیات و ملاکهای خوبی دارد و شما او را می پسندید، مانعی از لحاظ شرعی برای ازدواج نیست.

ویرایش توسط نشاط : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ در ساعت ۲۱:۵۴

7. صلوات ها 5

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری