وظیفه شرعی من در برابر توهین به مقدسات چیست؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وظیفه شرعی من در برابر توهین به مقدسات چیست؟

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام
بنده مقلد آیت الله خامنه ای هستم.
چند روز پیش سوار تاکسی شدم راننده تاکسی و دونفر از مسافرین در حال بحث سیاسی بودند که بنده در بین این بحث سوار تاکسی شدم،در بین این بحث ها انواع تهمت های کذب به نظام جمهوری اسلامی زده شد و حتی به مقام معظم رهبری هم توهین شد حتی در این بین راننده تاکسی در انتها تمام تقصیرات خودساخته نظام را به گردن اسلام انداخت و نعوذ بالله یک نسبت سوء به یکی از امامان معصوم داد.
می خواستم ببینم وظیفه شرعی بنده در اینگونه موارد چیست:

1-در مورادی که مثلا یک تهمتی به نظام می زنند،آیا بنده وظیفه دارم که از این موضوع دفاع کنم حتی اگر مثلا اطلاعات کافی نداشته باشم یا بحث را هم بی فایده بدانم و جز افزوده شدن عناد چیز دیگری این بحث ها ندارد و امکان اینکه شخص حقیقت را قبول کند هم ندهم.فلم یزدهم دعائی الا فرارا!

2- در برابر نسبت ناروا دادن و توهین به امام معصوم وظیفه بنده چیست؟

3- در برابر توهین به مقام معظم رهبری وظیفه بنده چیست؟

با سپاس از شما

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

;800279 نوشت:
1-در مورادی که مثلا یک تهمتی به نظام می زنند،آیا بنده وظیفه دارم که از این موضوع دفاع کنم حتی اگر مثلا اطلاعات کافی نداشته باشم یا بحث را هم بی فایده بدانم و جز افزوده شدن عناد چیز دیگری این بحث ها ندارد و امکان اینکه شخص حقیقت را قبول کند هم ندهم.فلم یزدهم دعائی الا فرارا!

2- در برابر نسبت ناروا دادن و توهین به امام معصوم وظیفه بنده چیست؟

3- در برابر توهین به مقام معظم رهبری وظیفه بنده چیست؟

عرض سلام و احترام

1. در این موارد ، وظیفه داریم امر به معروف و نهی از منکر کنیم و در مقابل توهین به نظام و حکومت اسلامی دفاع نماییم اما اگر احتمال تأثیر نمی دهید ، لازم نیست چیزی بیان کنید.

2. وظیفه امر به معروف و نهی از منکر اینجا هم به طریق اولی وجود دارد و اگر نسبت به عواقب این توهین ها آگاهی ندارند وظیفه داریم که آنها را آگاه کنیم و همچنین در مقابل توهین ها و تهمت ها دفاع نماییم.

3. همان حکم را دارد.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر حضرت آیت الله خامنه ای در قم[/]

موضوع قفل شده است