جمع بندی دروغ گفتن به فرد نیازمند به دلیل نیازمندی خود

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دروغ گفتن به فرد نیازمند به دلیل نیازمندی خود

با سلام

گاهی اوقات فرد نیازمندی درخواست کمک مالی می کند اما از آنجایی که ما خود به پول احتیاج داریم اگر به او بگوییم که پول ندارم اشکال دارد؟ چون اگر بگویم "پول دارم اما به آن احتیاج دارم" با اصرار درخواست کمک می کند. با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

مترصد;800174 نوشت:
با سلام

گاهی اوقات فرد نیازمندی درخواست کمک مالی می کند اما از آنجایی که ما خود به پول احتیاج داریم اگر به او بگوییم که پول ندارم اشکال دارد؟ چون اگر بگویم "پول دارم اما به آن احتیاج دارم" با اصرار درخواست کمک می کند. با تشکر

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

در این موارد دروغ گفتن جایز نیست.

می توان در این موارد توریه کرد به این صورت که بگوید : ندارم ،ولی قصدش این باشد که برای قرض دادن به شما ندارم.

[="Tahoma"][="DarkRed"]با سلام
ببخشید مقصودتان را از توریه واضح تر بیان فرمائید
با تشکر
[/]

ریاح;801010 نوشت:
با سلام
ببخشید مقصودتان را از توریه واضح تر بیان فرمائید
با تشکر

سلام علیکم

[=Traditional Arabic]توريه

صحبت كردن بگونه‌ای كه شنونده معنای ظاهری را بفهمد؛ ولی گوينده معنای خلاف ظاهر را اراده كند.

[="Tahoma"][="DarkRed"]

شفا;801011 نوشت:
صحبت كردن بگونه‌ای كه شنونده معنای ظاهری را بفهمد؛ ولی گوينده معنای خلاف ظاهر را اراده كند.

خیلی متشکر از توضیح شما:Gol:[/]

با سلام

شاید دلایل دروغ گفتن افراد و اقدام به بیان آن همیشه جنبه منفی نداشته باشد. در برخی موارد به خاطر مصلحت یک شخص دروغی گفته می شود. در بسیاری از شرایط، وقتی کسی وقت کافی برای تشریح موقعیت به فردی و متقاعدکردن او برای مسائلی که رخ داده است، ندارد، به دروغ پناه می آورد. در خیلی از مواقع نیز یک دروغ می تواند به کنترل شرایطی خاص کمک کند تا درآن لحظه موقعیت دشوار نگردد.

¤ دروغ اجباری به خاطر کمک نکردن به دیگران

¤ دروغ اجباری به خاطر مجموعه علائم ذهنی و جسمی

¤ دروغ اجباری به خاطر ناهنجاریها

¤ دروغ اجباری به خاطر رفتارها

پس نتیجه می گیریم که درک این که چرا از نظر روانشناسی افراد دروغ می گویند، بسیار دشوار است. با این حال، نباید در مورد شخصی که هدف خوبی برای دروغ گفتن دارد به عنوان شخصی که رفتاری غیرصادقانه دارد، قضاوت کرد. باز هم تا آنجا که امکان دارد باید از دروغ گفتن بپرهیزیم زیرا سبب ایجاد تأثیرات بدی در زندگی گشته و اعتماد دیگران نسبت به ما را کاهش می دهد.

موضوع قفل شده است