من مجردم از كجا بفهمم كه آيا تنوع طلبم؟

تب‌های اولیه

67 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
من مجردم از كجا بفهمم كه آيا تنوع طلبم؟

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی:Gol:
در ابتدا از زحمات و تلاش های شما و همکارانتان صمیمانه تشکر می کنم و از اینکه وقت گرانبهای خود را برای ما می گذارید به شخصه از شما ممنونم. دست مریزاد
و اما استاد عزیز به لطف خدا و خدارا شکر بنده مدت ها هست(شاید چند سال) که به چهره نامحرم (حتی زن دایی ها و دختر دایی ها و دختر عمه ها و...) نگاه نمی کنم مگر اتفاقی و یا به اجبار و لغزش و خدا را شکر خیلی کم و معدود دفعات . این را ننوشتم تا خود را بستایم بلکه من هیچم ولی گفتم شاید در مطلب اصلی بنده در جواب شما تاثیرگذار باشد.
استاد عزیز بنده از وقتی که دغدغه ازدواج پیدا کردم وقتی در خیابان یا مکانی قرار می گیرم و خانم چادری و محجبه ای از کنار بنده رد می شود میلی به او پیدا می کنم(منظور بنده میل جنسی نیست و نگاه بنده هم به صورت و اندامش نیست بلکه میلم به عنوان همسر است که مثلا بَه بَه ای کاش خانم من ایشان بود و یا مثل ایشان بود) و باز مثلا 200 متر جلوتر اگر باز هم همین شرایط پیش بیاید باز هم بَه بَه ای کاش ... و همینطور ادامه دارد.
استاد گرامی آیا خدای ناکرده بنده تنوع طلب هستم ؟؟ آیا این حالت عادیست یا غیر عادی؟؟ آیا بعد از ازدواج درست می شود یا خیر؟؟
ببخشید که مصدع اوقات شریف می شوم .
لطف شما مستدام
:Gol:

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام و عرض ادب به شما دوست بزرگوار
شما براي ستايش از عفاف خود سخن نفرموديد ولي به حق كه عفاف شما ستودني است.
عفاف يكي از مهم ترين جلوه هاي خودكنترلي و خودمديريتي و مديريت هيجان ها است كه سهم زيادي در موفقيت معنوي و مادي دارد. خداوند رحمان نيز در سوره طلاق آيات دوم و سوم وعده گشايش امور براي افردي داده كه در نعمت، طاعت، معصيت و مصيبت خودكنترلي و خويشتن داري دارند و چه كسي راستگو تر از خداوند رحمان.
يكي از گرايش هاي رواني انسان كه با بلوغ بيدار مي شود ميل به جنس مكمل خود است. در برخي روايات هست كه وقتي حضرت آدم هم تنها بود چنين ميلي را در وجود خود يافت و احساس كرد كه در زندگي اش چيزي كم دارد.
بنابراين چراغ شما براي يافتن نيم گمشده خود روشن شده است و اين امري است كه نشان دهند سلامت روان و سلامت جسم شما است و بايد كه بر اين نعمت خداوند را شكر كنيد كه اگر اين ميل در شما نبود نشانه بيماري بود.
در ظاهر ممكن است اين براي شما نقص به حساب آيد ولي در نظام احسن آفرينش اين امر لازم است و انسان با نيم گمشده خود به تكامل مي رسد.
ابروي كج اگر راست بودي كج بودي

براي يافتن نيم گمشده خود مسير علمي و روشمندي را بايد طي كنيد. مبادا اين گرايش سبب شود شما باري به هر جهت به دنبال نيمه اي باشيد. شما كه اهل تقوا و عفاف هستيد بايد نيمه و وصله اي بيابيد پاره تن خودتان تا در مسسر و سلوك عرفاني به سمت حضرت حق هم پرواز باشيد كه
كبوتر با كبوتر باز با باز
كند همجنس با هم جنس پرواز

تنوع طلبي
انسان تنوع طلب يا از نظر اخلاقي و رواني بيمار است كه بايد درمان شود.
ولي هر انساني انسان اگر مديريت چشم و هوس خود را نداشته باشد سر از تنوع طلبي در مي آورد بَلْ يُرِيدُ الْانسَانُ لِيَفْجُرَ أَمَامَهُ. اگر گرايش تنوع طلبي مديريت نشود به عمل نامشروع هم كشيده شود و انسان از فطرت و سعادت خود فاصله مي گيرد و مورد قهر خداوند قرار مي گيرد و بهره زندگي طبيعي را از دست مي دهد هر چند به ظاهر لحظاتي خوش باشد. يك انسان تنوع طلب ارتباطش با همسر و فرزندان خودش كه مايه آرامش او هستند قطع مي شود
..........
منبع براي مطالع بيشتر:
مطلع عشق
مطلع مهر
رهنمودهايي براي ازدواج جوانان
گلبرگ زندگي
تذكر: كتاب هاي بالا در كتاب خانه سايت موجود است
موفق باشيد[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]تذكر: هورمون اوكسي توسين در تمايل فرد به جنس مكمل مؤثر است[/]

حامی;800183 نوشت:
جنس مكمل

سلام استاد.
این عبارت صحیحتر است یا عبارت جنس مخالف؟
منظورم بیشتر از نظر فلسفی است که ناظر به حقیقت امر است.
از نظر ادبیات و لغت چطور؟

طاهر;799938 نوشت:
استاد عزیز بنده از وقتی که دغدغه ازدواج پیدا کردم وقتی در خیابان یا مکانی قرار می گیرم و خانم چادری و محجبه ای از کنار بنده رد می شود میلی به او پیدا می کنم(منظور بنده میل جنسی نیست و نگاه بنده هم به صورت و اندامش نیست بلکه میلم به عنوان همسر است که مثلا بَه بَه ای کاش خانم من ایشان بود و یا مثل ایشان بود) و باز مثلا 200 متر جلوتر اگر باز هم همین شرایط پیش بیاید باز هم بَه بَه ای کاش ... و همینطور ادامه دارد.
من هم مشابه اتفاقی که برای شما پیش اومده رو در دوران مجردی تجربه میکردم، با این تفاوت که من خانمهای محجبه ای که میدیدم کلی غصه میخوردم و ناراحت میشدم که چرا من یه همسر اینجوری ندارم ومجردم....اگر یه خانم چادری متاهل در کنار همسرش می دیدم که دیگه بدتر....خیلی غصه میخوردم و غمگین میشدم...

حامی;800183 نوشت:
تذكر: هورمون اوكسي توسين در تمايل فرد به جنس مكمل مؤثر است
استاد هدفتون از بیان این تذکر چی بود؟ یعنی تذکر دادید که چیکار کنیم یا چیکار نکنیم؟

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

mehrant;800316 نوشت:
استاد هدفتون از بیان این تذکر چی بود؟ یعنی تذکر دادید که چیکار کنیم یا چیکار نکنیم؟

سلام
بيشتر منظورم اين بود كه اين هورمون به صورت طبيعي با بلوغ ترشح مي كند و اين گرايش بخشي از كار اين هورمونه[/]

یاقوت احمر;800305 نوشت:
سلام استاد.
این عبارت صحیحتر است یا عبارت جنس مخالف؟
منظورم بیشتر از نظر فلسفی است که ناظر به حقیقت امر است.
از نظر ادبیات و لغت چطور؟

سلام
جنس مكمل از جهات روان شناختي، تربيتي ، زيستي و.. مختلف بر جنس مخالف ترجيح دارد[/]

حامی;800183 نوشت:
هورمون اوكسي توسين در تمايل فرد به جنس مكمل مؤثر است
سلام
منظور شما چه بود استاد؟
یعنی باید آن را بیابیم؟ کنترلش کنیم؟ جلوی آن را بگیریم؟ بخوریم؟! بجوئیم؟ نجوئیم؟ نیاز است؟ مضر است؟
اگر بله ، چطور؟ اگر خیر ، چطور؟

حامی;800327 نوشت:
جنس مكمل از جهات روان شناختي، تربيتي ، زيستي و.. مختلف بر جنس مخالف ترجيح دارد

ولی تاپیک ها و بخصوص تاپیک های بانوان محترمه ، خلاف این را میگوید!
با توجه به مباحث تاپیک ها همان جنس مخالف خیلی صحیح تر است :Nishkhand:

طاهر;799938 نوشت:
من تنوع طلبم؟
سبحان الله!!
مانده ام اصلاً مذهبی ها با هم رابطه هم دارند؟ چجوری بچه دار میشوند؟! :Gig:

طاهر;799938 نوشت:
این حالت عادیست یا غیر عادی؟

واااااااای! خیلی هم غیر عادی است! تو الان جهنمی شدی!
مگر یک انسان طبیعی به جنس مخالف هم فکر میکند که تو چنین گناهی مرتکب شده ای؟!

پسر جان! شما مرد هستید و طبیعی است که دلتان زن بخواهد ، تنوع طلب کجا بود؟!!! غیر عادی کیلویی چند است؟!

البته میدانم الان به من گفته میشود دنیا پرستِ بی دینِ تارک المعارف!! ولی حرفم را میگویم بدون هیچ تعارفی
از من میشنوید ، علاوه بر عقل حتماً به دلتان هم توجه کنید و کسی را بگیرید که دوستش داشته باشید
مگر اینکه.....

بگذریم ؛ طبق گفته های شما همان به دوستان مذهبی گوش بدهید بهتر است. بنده یه چیز بیخودی گفتم شما توجه نکن برادر

Reza-D;800362 نوشت:
سلام
منظور شما چه بود استاد؟
یعنی باید آن را بیابیم؟ کنترلش کنیم؟ جلوی آن را بگیریم؟ بخوریم؟! بجوئیم؟ نجوئیم؟ نیاز است؟ مضر است؟
اگر بله ، چطور؟ اگر خیر ، چطور؟

سلام پست قبل از ان توضيح دادم كه ميل به جنس مكمل مطابق زيست سالم است و بخشي از كار هورمون اوكسي توسين همينه
مگر اين كه فردي اختلال داشته باشد پزشك با دارو ان را تنظيم و تعديل مي كند.[/]

Reza-D;800370 نوشت:
بگذریم ؛ طبق گفته های شما همان به دوستان مذهبی گوش بدهید بهتر است. بنده یه چیز بیخودی گفتم شما توجه نکن برادر

سلام بر شما
كلي صفا داديد به بحث
ولي
طوري صحبت مي فرماييد كه انگاري دوستان مذهبي همه نرمال نيستند:Gig:
به هر حال ايشان هم سؤال كردند و سؤال هم ايرادي ندارد[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]تعدد خواهي مردان عالم و تنظميات اسلام
البته بعد از ازدواج طبع مرد اين تعدد و تنوع را دوست دارد كه بايد اين ميل را مديريتش كرد.
اين ميل را مردان بايد بغل كنند و بگذارندش در چارچوب اسلام (شرع و اخلاق و عقل) و براساس شرايط عمل كنند:ok:
[/]

Reza-D;800370 نوشت:
مانده ام اصلاً مذهبی ها با هم رابطه هم دارند؟ چجوری بچه دار میشوند؟!:Gig:

بين دوستان دانشجو مي شناسم افرادي كه واقعا زندگي مذهبي شان مورد غبطه بنده است
افراد مذهبي اين دوران اخير بيشتر از ديگران از تك فردي به فرزند بيشتر مهاجرت كردند
برخي هم واقعا متأثر از سخنان رهبري بود.
..............
اتفاقا رضايت زناشويي با زندگي اسلامي همبستگي دارد
هر چه افراد از باورهاي ديني عميق تر اند رضايت زناشويي از جمله رضايت جنسي آنها بيشتر است.
...[/]

حامی;800387 نوشت:
طوري صحبت مي فرماييد كه انگاري دوستان مذهبي همه نرمال نيستند
بنده چنین جسارتی نمیکنم استاد
خیر سرم خدا قبول کند خودم هم کمی مذهبی هستم

ولی به نظرم کلمهء مذهبی که الان در جامعهء ما جا افتاده ، تعریف کاملی از دین داری نیست
نه اینکه مذهبی های دیندار وجود نداشته باشند ، منظورم این است که لزوماً هر کسی اسم مذهبی را یدک میکشد ، دین دار نیست
میتوانم اثبات کنم برخی از آنهایی که ما آنها را مستحق اعدام میدانیم!! از برخی مذهبی ها مذهبی تر هستند

ضمن اینکه مشکلی هم در پرسیدن نمی بینم استاد و کار پرسشگر محترم را هم کاملاً درست میدانم
اما به نظرم گاهی نیاز است در توضیحات اغراق بشود

یک لطیفه و یک داستان میگویم ، امیدوارم علاوه بر جالب بودن ، منظور بنده هم بهتر رساند شود

Reza-D;800398 نوشت:
منظورم این است که لزوماً هر کسی اسم مذهبی را یدک میکشد ، دین دار نیست

سلام
بله اين كه النارُ حارة است:khandeh!:[/]

Reza-D;800398 نوشت:
بنده چنین جسارتی نمیکنم استاد
خیر سرم خدا قبول کند خودم هم کمی مذهبی هستم

ولی به نظرم کلمهء مذهبی که الان در جامعهء ما جا افتاده ، تعریف کاملی از دین داری نیست
نه اینکه مذهبی های دیندار وجود نداشته باشند ، منظورم این است که لزوماً هر کسی اسم مذهبی را یدک میکشد ، دین دار نیست
میتوانم اثبات کنم برخی از آنهایی که ما آنها را مستحق اعدام میدانیم!! از برخی مذهبی ها مذهبی تر هستند

ضمن اینکه مشکلی هم در پرسیدن نمی بینم استاد و کار پرسشگر محترم را هم کاملاً درست میدانم
اما به نظرم گاهی نیاز است در توضیحات اغراق بشود

یک لطیفه و یک داستان میگویم ، امیدوارم علاوه بر جالب بودن ، منظور بنده هم بهتر رساند شود

سلام
من اين جسارت شما در بحث را خيلي دوست دارم
در مسائل اعتقادي و علمي اهل تقليد نيستيد و بيشتر به فكر خودتان متكي هستيد ( البته بايد مراقبت بيشتري كنيد چون ممكن است چيزي را به اسلام، نه مسلمانان، نسبت دهيد كه درست نباشد
يك مجتهد عمري زحمت مي كشد بعد با ترس و لرز نظرش را درباره اسلام مي گويد)
و البته شما را مي شناسم و متوجه منظورتون هستم اين نكته اي را هم كه بيان كردم خواستم خودتان اشاره كنيد كه اگر براي افراد سوء تفاهم شده اصلاح كنند

من خودم را مذهبي نمي دونم واقعا
ولي بين طلاب غيرايراني مسلمان زياد ديدم
اسلام را قورت داده بودند برخي ( مزمزه نه ها)
هر چه بيشتر از عمر مي گذرد بيشتر متوجه مي شوم با اسلام واقعي فاصله داشته ام ان شاالله مسلمان بميرم:Sham:

حامی;800393 نوشت:
اتفاقا رضايت زناشويي با زندگي اسلامي همبستگي دارد
هر چه افراد از باورهاي ديني عميق تر اند رضايت زناشويي از جمله رضايت جنسي آنها بيشتر است
تا حد زیادی قبول دارم (نه صددرصد)
اما به شرطی که آن زندگی واقعاً دینی باشد

داستان واقعی:
دختری مسیحی که بسیار بسیار اعتقادات عمیقی داشت ، در شب اول ازدواجش با شادی به همراه شوهرش وارد اطاق خودشان شدند
خانواده نیز در چند اطاق آن طرف تر
(خانهء بزرگی داشتند) رفتند که استراحت کنند و عروس و داماد را تنها بگذارند
ناگهان با صدای جیغ و داد از خواب پریدند!! به اطاق اصلی آمدند دیدند که عروس گوشه ای نشسته و داماد کمی آنطرف تر صورتش را گرفته است!!
از داماد پرسیدند چه شده؟ گفت نمی دانم! یک مرتبه با سیلی به گوشم زد و جیغ و داد کرد!
از عروس پرسیدند چرا اینطوری کردی؟! گفت: شما نمیدانید! این بی حیایِ بی شرف میخواست به من تعرض کند!!! :Moteajeb!:

لطیفه:
پسری پدر و مادرش را کشته بود!!
دلیلش را از او جویا شدند ، پاسخ داد:
دیشب که اتفاقی و بی خبر به خانه برگشتم ، به رابطه کثیف پدر و مادرم پی بردم! :shad:

حامی;800407 نوشت:
من اين جسارت شما در بحث را خيلي دوست دارم. شما را مي شناسم و متوجه منظورتون هستم اين نكته اي را هم كه بيان كردم خواستم خودتان اشاره كنيد كه اگر براي افراد سوء تفاهم شده اصلاح كنند. هر چه بيشتر از عمر مي گذرد بيشتر متوجه مي شوم با اسلام واقعي فاصله داشته ام
یعنی داغونم کردی استاد :ghati:

Reza-D;800408 نوشت:
تا حد زیادی قبول دارم (نه صددرصد)
اما به شرطی که آن زندگی واقعاً دینی باشد

داستان واقعی:
دختری مسیحی که بسیار بسیار اعتقادات عمیقی داشت ، در شب اول ازدواجش با شادی به همراه شوهرش وارد اطاق خودشان شدند
خانواده نیز در چند اطاق آن طرف تر (خانهء بزرگی داشتند) رفتند که استراحت کنند و عروس و داماد را تنها بگذارند
ناگهان با صدای جیغ و داد از خواب پریدند!! به اطاق اصلی آمدند دیدند که عروس گوشه ای نشسته و داماد کمی آنطرف تر صورتش را گرفته است!!
از داماد پرسیدند چه شده؟ گفت نمی دانم! یک مرتبه با سیلی به گوشم زد و جیغ و داد کرد!
از عروس پرسیدند چرا اینطوری کردی؟! گفت: شما نمیدانید! این بی حیایِ بی شرف میخواست به من تعرض کند!!!

لطیفه:
پسری پدر و مادرش را کشته بود!!
دلیلش را از او جویا شدند ، پاسخ داد:
دیشب که اتفاقی و بی خبر به خانه برگشتم ، به رابطه کثیف پدر و مادرم پی بردم!

خب من كلي داستان و شوخي دارم كه ثابت مي كنه مذهبي ها هم بعله
اتفاقا افرادي كه خيلي مذهبي هستند خوب شهوت را مي فهمند. بنابراين زود كمك مي كنند كه فرزندشان ازدواج كنه
ي بنده خدايي پيرمردي اومد تو حجره به پسرش سر بزنه
پسرش 19 سالش بود گفت بابا خلاف ملاف تو كلات نباشه حتي فكرش
من به سن تو بودم براي دفع گناه چون نمي تونستم ازدواج دائم كنم سه بار ازدواج موقت كرده بودم
حالا من پشتت هستم مي فهمم شهوت يعني چه
هر موقع ديدي وقتشه سه تا سوت بزن :ok: تا آستين برات بالا بزنم
فكر كنم 20 سالگي ازدواج كرد و زندگي خيلي خوبي هم دارند الان دكتراي هم داره و از اساتيد سطوح عالي حوزه هم هست
در فاميل هم داريم كه پدري شب و نيمه شب و صبح و ظهر و...تو مسجد است تا دم خونه امام جماعت هم ميره بدرقه و پيشواز ولي آدم و عالم به او مي گويند بابا پسر پير شده 35 سال
مي گويد زوده او بايد دكترا بگيرد و بعد شغل و.... بعد از ازدواج
د لامصب راهو داري اشتباه مي ري همين غلط ها را مي كنيد كه فرزندتون و داش رضا و امثال داش رضا دلشون از شما خون شده.[/]

Reza-D;800398 نوشت:
منظورم این است که لزوماً هر کسی اسم مذهبی را یدک میکشد ، دین دار نیست

راستش بسياري از ما مذهب اجداديمون مانع مذهب توحيدي مان است
فكر مي كنيم زرنگ هستيم
مانند ني ني كوچلوها دين را با شيشه پستونك تلقين خوردمون دادند ولي غذاي تحقيق به ما ندادن:Ghamgin:[/]

حامی;800413 نوشت:
د لامصب راهو داري اشتباه مي ري همين غلط ها را مي كنيد كه فرزندتون و داش رضا و امثال داش رضا دلشون از شما خون شده

:ok:
بله دقیقاً منظورم همین است. در یکی از تاپیک ها ، یکی از کاربران گفته بودند که دوست 16 ساله من عاشق یک دختر 14 ساله شده
استاد "امین" (استاد امینِ عزیز) پاسخ کاملی دادند اما بخشی از پاسخ ایشان همان بود که من از یک عالم دینی انتظار دارم
ایشان در بین پاسخ خود فرمودند:
اگر آن پسر شرایط معمول جوان های جامعه را داشته باشد پس هنوز برای ازدواجش زود است ، آن وقت.....
اما اگر از نظر اجتماعی ، مالی و.... جایگاه مناسبی دارد ، آن وقت.....

یعنی ایشان شرایط موجود که باعث شده درک فکری و اجتماعی جوانان به تاخیر بیفتد را ، به عنوان یک واقعیت پذیرفته اند ، نه یک حقیقت
چیزی که در خیلی از افراد جامعه نمی بینیم متاسفانه

حامی;800388 نوشت:
تعدد خواهي مردان عالم و تنظميات اسلام
البته بعد از ازدواج طبع مرد اين تعدد و تنوع را دوست دارد كه بايد اين ميل را مديريتش كرد.
اين ميل را مردان بايد بغل كنند و بگذارندش در چارچوب اسلام (شرع و اخلاق و عقل) و براساس شرايط عمل كنند

خانم ها مذهبي و غيرمذهبي سر اين تنوع طلبي و تعددخواهي مردان را در قربانگاه حس تملك پخ پخ مي برند

Reza-D;800398 نوشت:

تعديل تنوع خواهي مردان
تو جلسه روضه خانومها.خانم روضه خون رو به بقیه کرد و گفت: به.شوهراتون حق ازدواج مجدد بدین تا به گناه
آلوده نشن...!
همین نصیحت کافی بود که یه خانومی بلند بشه و بره در گوش خانم جلسه ای بگه: خدا اموات شما رو بیامرزه که با این حرفت راحتم کردی، مونده بودم چجوری بهتون بگم..من زن دوم شوهرتون هستم..
خانم جلسه ای از حال رفت و بیهوش شد..
خلاصه با کلی آب پاشیدن رو صورتش و ماساژ قلبی به هوش اومد..
خانومه بهش گفت اگر خودت به حرفات پایبند نیستی الکی مردم رو نصیحت نکن..من خودم شوهر دارم فقط میخواستم ببینم خودت به حرفهایی که میزنی ایمان داری و عمل میکنی یا نه
چاه مکن بهرکسی اول خودت بعدش کسی[/]

Reza-D;800419 نوشت:
عنی ایشان شرایط موجود که باعث شده درک فکری و اجتماعی جوانان به تاخیر بیفتد را ، به عنوان یک واقعیت پذیرفته اند ، نه یک حقیقت
چیزی که در خیلی از افراد جامعه نمی بینیم متاسفانه

سلام
اتقاقا از اين واقعيت امثال استاد مذهبي بيشتر دفاع مي كنند تا دانشگاهي غيرمذهبي
استاد قرائتي براي همين ميگه من با ازدواج دانشجويي مخالفم من با ازدواج دانش اموزي موافق هستم ( ايشان نظرش اين است كه بلوغ هاي ديگر را بايد به بلوغ جنسي برسانيم نه بلوغ جنسي را خفه كنيم تا بلوغ هاي ديگر خودشونو برسونن)
بسياري از روان شناسان و مشاوران كه گرايش مذهبي ندارند هم به جاي اين كه بگويند چه كنيم بلوغ هاي ديگر با بلوغ جنسي همخوان شوند غالبا مي گويند دير ازدواج كنيد (البته از ديد اينها شهوت از جاهايي كه دين نمي پسندد هم ارضا شود زياد مهم نيست)[/]

حامی;800424 نوشت:
سلام
اتقاقا از اين واقعيت امثال استاد مذهبي بيشتر دفاع مي كنند تا دانشگاهي غيرمذهبي

يكي از دوستان بنده داش رضا هم مي شناسند ايشان را (خواستيد در گوشتون ميگم بين من باشه و همه كاربران ...بخشيد خودتون):khandeh!:
دخترش را در سن 15 سالگي عروس كردند
من با ايشان گفتگو كردم ديدم اجباري نبوده در كار
اين دختر در خانواده مذهبي و علمي رشد كرده يعني به جاي اين كه 24 ساعته مانند دختران به پو غذا بدهد و حمامش ببرد در زندگي واقعي رشد كرده و تفريحاتش هم به موقع بود. بلوغ فكري و اجتماعي و عاطفي اين دختر هم رسيده بود.
ولي دوست ديگري داشتم براي دخترش خواستگار آمد 15 ساله بود با مشورت با والدين فهميدم كه دختر ايشان هنوز ني ني تشريف دارند و بالغ ذوالابعاد نشده اند

Reza-D;800398 نوشت:

ي روحاني كاروان بود در خاطراتش مي گفت
به سمت عربستان كه هواپيما بلند شد متوجه شديم پيرمردي خيلي مضطرب است
خواستيم اضطرابشو كم كنيم گفتيم پدر شما را چه مي شود
ايشان لختي در چشمان من نگاه كرد و با صدايي لرزان بگفتندي شهوت من بالا رفتندي
من دو دستي بر سرم كوبيدندي و گفتمي: اي داد بي داد اين چي ميگويدندندي. اين هم در اين شرايط و اين هم به اين كهولت. الحق كه بلند شدندي دود من الكُنده
بعد از كلي صحبت و متوجه شديم كه ايشان همي خواستندي بگويدندي: وحشت و به اشتباه مي گفتندي: شهوت.
يا
روحاي اي مي گفت: در مسجدي گفتمي كه اي مردم پيامبر همي گفتندي كه وقتي شهوت مرد شعله ور شود دو سوم ايمانش پريدندي
ناگهان پيرمردي رو به من كردندي و گفتندي : يا شيخ روحي فداي اين اين پيامبر عزيز كه ما را دوست همي داشتندي و به ما هي احترام گذاشتندي
وقتي شهوت به پا خواستندي كل ايمان پريدندي

حامی;800420 نوشت:
تعديل تنوع خواهي مردان
تنوع طلبی؟! هعیییییییییییییی

حامی;800424 نوشت:
ايشان نظرش اين است كه بلوغ هاي ديگر را بايد به بلوغ جنسي برسانيم نه بلوغ جنسي را خفه كنيم تا بلوغ هاي ديگر خودشونو برسونن
الان چندین سال است که چنین عقیده ای دارم و هر جا توانسته ام این عقیده را گفته ام ، از جمله سایت خودم (اسک دین واس ماس :Nishkhand:)

همیشه هم این مثال را میزنم که سن تحصیل کودکان 7 سال است
حالا اگر بچه ای مشکل داشته باشد ، با کلاس تقویتی ، مهد ، کودکستان و.... سعی میکنند او را راه بیندازند
نه اینکه بگذارند مثلاً 10 سالش شود بعد او را به مدرسه بفرستند
ازدواج هم همینطور است. من خودم از دیر ازدواج کردن ضربه ای خوردم که دیگر هم جبران نمیشود
اگر به عقب برگردم و البته با درک و اندیشه الان ، در سن 18 سالگی زن میگرفتم. شایدم 2 تا میگرفتم!

j, jk,u xgfd :ok:

mohsen1990;800488 نوشت:
j, jk,u xgfd

لطفا دلیل تان را بگویید. از کجا به این نتیجه رسیدید؟

اگر راهکاری دارید بفرمایید تا کمکی کرده باشید.

ریحــانه الــنبی;800516 نوشت:
لطفا دلیل تان را بگویید. از کجا به این نتیجه رسیدید؟

اگر راهکاری دارید بفرمایید تا کمکی کرده باشید.

چجوری فهمیدی چی گفتم.ازعمد اونجوری نوشتم.باریکلا...نه...باریکلاا...نهههه...باریکلا...:Kaf:
تنوع طلبی چیز بدیه مگه؟!وقتی ازدواج کردن هم مسلما دوست ندارن همسرشون همش یه جورباشه.من خودم که دوست دارم همسرم بعداز یه مدت ارایشش تغییر کنه.نوع پوشش.(البته توی خونه و برای خودم)
یا حالا جدای از ازدواج.در زندگی هم طرف تنوع طلب باشه چه مشکلی بوجود میاد.مثلا برای وسایل خونه.نمیتونه از دومدل لیوان خوشش بیاد!

حامی;800168 نوشت:
سلام و عرض ادب به شما دوست بزرگوار

با سلام و عرض ادب و تشکر از شما استاد گرامی بابت پاسخ های شیوایتان:Gol:
Reza-D;800370 نوشت:
واااااااای! خیلی هم غیر عادی است! تو الان جهنمی شدی!
مگر یک انسان طبیعی به جنس مخالف هم فکر میکند که تو چنین گناهی مرتکب شده ای؟!

با عرض سلام خدمت برادر Reza-D گرامی :Gol:
ضمن احترام به نظر شما نگارنده متن اصلی منظورش این نبود که اگر کسی به جنس مخالف میل دارد کار غیر عادی انجام داده ، بله اگر کسی اینگونه نباشد احتمالا باید به سلامت روحی و جسمی او شک کرد . مراد ترس از میل به تعداد زیاد نفرات بود. فرض کنید شخصی با همسرش بیرون می رود و هر خانمی که از کنارش رد می شود به او علاقه پیدا می کند به نظر شما این ایرادی ندارد؟؟
Reza-D;800370 نوشت:
پسر جان! شما مرد هستید و طبیعی است که دلتان زن بخواهد ، تنوع طلب کجا بود؟!!! غیر عادی کیلویی چند است؟!

چشم بابا جان چشم :Nishkhand:

Reza-D;800370 نوشت:
البته میدانم الان به من گفته میشود دنیا پرستِ بی دینِ تارک المعارف!! ولی حرفم را میگویم بدون هیچ تعارفی
از من میشنوید ، علاوه بر عقل حتماً به دلتان هم توجه کنید و کسی را بگیرید که دوستش داشته باشید
مگر اینکه.....

بنده به شما ارادت دارم و همچین اوصافی را به شما نسبت نخواهم داد
. با احترام به نظرتان درباره بخش دوم فرمایش شما به نظر بنده اگر عقلانی انتخاب شود حتما دل هم خواهد پسندید ولی اگر دل بپذیرد معلوم نیست عقل قبول کند.

Reza-D;800370 نوشت:

اتفاقا چه خوشتان بیاید و چه نیاید بنده به مطالب شما توجه می کنم:ok::hamdel:

مکیال;800568 نوشت:
اتفاقا چه خوشتان بیاید و چه نیاید بنده به مطالب شما توجه می کنم
فدای تو :Mohabbat:

مکیال;800568 نوشت:
اگر عقلانی انتخاب شود حتما دل هم خواهد پسندید
تا منظورتان از عقلانی چه باشد
البته موضوع تاپیک نیست ، اما اگر مایل هستید ، نظرتان را بفرمائید

مکیال;800568 نوشت:
فرض کنید شخصی با همسرش بیرون می رود و هر خانمی که از کنارش رد می شود به او علاقه پیدا می کند به نظر شما این ایرادی ندارد؟؟
بنده هم که عرض کردم اصل پرسش شما درست بوده ، صحبتم کلیت داشت برادر عزیز :Gol:

جالب است . این موضوع مبتلا به است . منم اینطوری ام .:khandeh!:
در دفترچه خاطراتم هم تعداد کسانی را که عاشقشان شدم می نویسم تا بعد ها بتوانم از داده های آن استفاده کنم ، مثل مندل !
حتی گاها از طریق اینستاگرام نیز عاشق می شوم :ghash:
فکر کنم این قضیه اینستاگرام همان "بازداری از هدف" است که آقای حامی در آنیکی تاپیک فرموده بودند .
البته از وقتی منم مانند استارتر، این عاشق شدن در هر 200 متر را تجربه کردم فهمیدم مخصوص هورمونی است و عشق واقعی نیست . چون قبلا فکر میکردم واقعا عشقم واقعی است ولی خوشبختانه چون خاطراتم را گه گاهی مینویسم میبینم که این تعداد عشق واقعی بسیار تکرار می شود .:khandeh!:

[="Tahoma"]

Reza-D;800571 نوشت:
تا منظورتان از عقلانی چه باشد
البته موضوع تاپیک نیست ، اما اگر مایل هستید ، نظرتان را بفرمائید

ارادتمندم:Gol:
از نظر من : هر اندیشه و عملی که الهی باشد عقلانیست . و الهی بودن را هم با معیار های دین تشخیص می دهیم و معیار ها را هم علمای راستین ما بر اساس آیات و روایات می گویند .

مکیال;800586 نوشت:
از نظر من : هر اندیشه و عملی که الهی باشد عقلانیست . و الهی بودن را هم با معیار های دین تشخیص می دهیم و معیار ها را هم علمای راستین ما بر اساس آیات و روایات می گویند
خدا احساسات را در وجود شما گذاشته یا خیر؟
آیا این حق را برای بنده اش قرار داده که به احساسش توجه کند یا نه؟

و یک جملهء کمی درهم برهم ، ولی صحیح از برادر کوچک شما (نظر خودم است):
احساسی ترین تصمیم این است که تمام تصمیمات ما عقلانی باشد

Reza-D;800597 نوشت:
خدا احساسات را در وجود شما گذاشته یا خیر؟
آیا این حق را برای بنده اش قرار داده که به احساسش توجه کند یا نه؟

و یک جملهء کمی درهم برهم ، ولی صحیح از برادر کوچک شما (نظر خودم است):
احساسی ترین تصمیم این است که تمام تصمیمات ما عقلانی باشد

وباز هم سلام:Gol:
متن شما متین منکر احساسات و مخالف آن نیستم ولی احساس انسان هم باید عقلانی باشد. هر احساسی درست نیست.
یک کودک خردسال ممکن است از اینکه دست در پریز برق کند احساس خوب و شیرینی داشته باشد ، شما این احساس او را عقلانی می دانید؟؟
ولی همان کودک از خوردن هندوانه خنک در تابستان حس خوبی پیدا می کند و خوب این ، هم احساس درست و هم عقلانیست.

حامی;800388 نوشت:

با عرض سلام خدمت استاد گرامی:Gol:
لطف می فرمایید کمی درباره قسمت آبی رنگ توضیح دهید؟؟؟ راهکارها
فقط نیش و نوش نباشه:ok: (اقتباسی از نرم افزار نیش ها و نوش ها)

مکیال;800612 نوشت:
ولی همان کودک از خوردن هندوانه خنک در تابستان حس خوبی پیدا می کند و خوب این ، هم احساس درست و هم عقلانیست

منظور من هم هندوانه بود :Nishkhand:

در هر دو تفکر (من و تفکر مذهبی) نگاه احساسی وجود دارد
اما تفاوتی دارد که عرض خواهم کرد و این تفاوت ارتباطی به مثالی که زدید هم ندارد (دست کردن در پریز در مقایسه با خوردن هندوانه)

مثال شما را بنده هم قبول دارم. یعنی هم شما عقیده دارید که احساس های نادرست باید نادیده گرفته شود و هم من چنین اعتقادی دارم. اما....

تفکر مذهبی تا جایی که من اطلاع دارم ، میگوید هر چیزی که برایت مفید است ، حتماً دوست داشتنی هم هست
یعنی چه؟ یعنی بگرد دختر/پسر هم کفو خودت را پیدا کن. اگر پیدا کنی ، بعد از ازدواج عاشق هم خواهید ش
د

اما نظر من این است که چنین حالتی کلیت ندارد. یعنی ممکن است شما با کسی ازدواج کنید که خصوصیاتش خیلی هم به شما بخورد ، اما کشش لازم به هم را نداشته باشید. یک نفر ، یا هر دو نفر. یعنی من عقیده ام (عقیده شخصی) این است که نباید به ازدواج مثل انتخاب یک همکار نگاه کرد. برای مثال ، ما روایاتی داریم که توضیح میدهند با چه زنی ازدواج منید. مثلاً زن گندمی ، چشم درشت و.... اما برای من جا نمیفتد که کسی به من بگوید چه نوع قیافه ای را دوست داشته باش!!! ممکن است من از ظاهر دختری خوشم بیاید که چشم درشت است ، اما مرد دیگری اتفاقاً دختری را بپسندد که چشمان ریزی داشته باشد. یا خانمی از ظاهر مردی خوشش بیاید که موی بلند دارد و خانمی دیگر از مردی خوشش بیاید که موی کوتاه دارد

حتی فراتر از این ، از نظر من کششی که میتواند بین دو نفر ایجاد بشود ، خارج از تمام این قواعد است. اجازه بدهید اینطور بگویم ، آن احساس خاص که از نظر بنده برای ازدواج و ایجاد عشق و علاقه لازم است ، اینطور نیست که بین هر مرد و زنی پیش بیاید. نثالی میزنم (البته مثالش تخیلی است! :Nishkhand:)

تصور کنید شما را با 10 زن روبرو میکنند. این خانمها همگی زیبا هستند ، مؤمن و با شخصیت و نجیب هستند ، از نظر درک و شعور اجتماعی جایگاه مناسبی دارند و علم کافی هم برخوردار هستند. در اینجا نظر مذهبی ها این است که شما با هر کدام از اینها ازدواج کنید ، چون شرایطش را دارند ، حتماً به هم علاقمند خواهید شد و این همان عقل دینی است که فکر میکنم نظر شماست. اما من میگویم بین این 10 زن ، شما به یکی دو نفر از آنها کششی دارید که به دیگران ندارید. یعنی وقتی آن را می بینید ، احساس دیگری پیدا می کنید ، حالتان عوض میشود و میل خاصی به او پیدا میکنید. نظر من این است که ازدواج عاشقانه ازدواجی است که با یکی از اینها باشد و نفرات دیگر گر چه شرایط مساوی دارند ، اما چون این کشش وجود ندارد ، معلوم نیست نتیجه ازدواج با انها چه بشود. من هیچ نامی برای این کشش در ذهن ندارم. شاید بشود گفت تله پاتی بین دو نفر ، درک باطنی ، یا حتی آشنایی در عالم ذر. ولی هر چه هست ، احساسی متفاوت است از آنچه بطور معمول بین دو جنس مخالف پیش میاید. البته این فقط نظر من است و قصدم بیان آن بود ، شما مختار هستید آنطور که می دانید عمل کنید

مکیال;800616 نوشت:
راهکارها
فقط نیش و نوش نباشه

سلام
راهكارها به طور خلاصه و مفيد بخوام بگويم رعايت مسائل شرعي است.[/]

Reza-D;800644 نوشت:
تفکر مذهبی تا جایی که من اطلاع دارم ، میگوید هر چیزی که برایت مفید است ، حتماً دوست داشتنی هم هست
یعنی چه؟ یعنی بگرد دختر/پسر هم کفو خودت را پیدا کن. اگر پیدا کنی ، بعد از ازدواج عاشق هم خواهید شد

سلام
خب تفكر مذهبي يعني چيزي كه من و شما برداشت مي كنيم يا آن چه اسلام مي گويد و اسلام شناسان مي گويند
ما وقت زيادي براي مطالعه اسلام نمي گذاريم ولي راحت خودمان را مسلمان مي دانيد
از سويي ديگر اگر دختر رضايت ندهد كدخدا و رئيس جمهور و...هم بيايند نمي توانند عقد شرعي بخوانند ( اين همان احساس است و احترام به دلپسند بودن در عين عقلانيت است)
به نظر من ما به عنوان مسلمان بايد دو جور حرف بزنيم
برخي جاها لازم است بگوييم كه من اين برداشت را دارم نگوييم اسلام اين را مي گويد.
اسلام دين آساني است در عين محدوديت هايي كه ايجاد كرده است محدوديت هايي كه شادي ما را به عزا تبديل نمي كند و شدت شادي را تقويت مي كند. شما وقتي سوار قايق موتوري ( رزقنا الله و اياكم :Nishkhand:) مي شويم اگر بگويند جليقه نجات هم ببند ممكن است شكايت كنيم كه اي بابا هوا گرم است و با زير پوش باشيم خيلي بهتر است هوا هم خنك است. ولي اين جليقه سبب ميشه كه شادي ما به عزا منجر نشود اگر افتاديم و...
دين اسلام مطابق غرايز و فطرت و عرفيات است هر جايي كه مشكل زا بوده را جهت داده است.
دقت كنيم
از سويي اذن دختر براي ازدواج به پدر داده مي شود ظاهرش محدود كننده است ولي اين اذن بايد درش مصلحت دختر حفظ شود اگر حفظ نشود ساقط مي شود[/]

حامی;800650 نوشت:
سلام
علیک سلام!
آقا کی استاد "حامی" را خبر کرده؟! ای بابا :Narahat:

حامی;800650 نوشت:
برخي جاها لازم است بگوييم كه من اين برداشت را دارم نگوييم اسلام اين را مي گويد
من هم گفتم مذهبی ها میگویند
اما جناب "حامی" ، خب مذهبی ها آئینهء اسلام هستند

حامی;800650 نوشت:
اين همان احساس است و احترام به دلپسند بودن در عين عقلانيت است
بنده هم عرض کردم که هر دو تفکر به احساس توجه دارند. نگفتم؟
ایناها ، اینجاست:
Reza-D;800644 نوشت:
در هر دو تفکر (من و تفکر مذهبی) نگاه احساسی وجود دارد
اما تفاوتی دارد که عرض خواهم کرد

اما تفاوتی دارد. تفاوتش را هم توضیح دادم
استاد "حامی" ، لطفاً نظرتان را در مورد این بخش از صحبت من بفرمائید. به کلمهء مذهبی هم گیر ندهید ، منظورم قشر خاصی از جامعه است. واژه اش مهم نیست ، منظور بنده را بررسی بفرمائید:

تصور کنید شما را با 10 زن روبرو میکنند. این خانمها همگی زیبا هستند ، مؤمن و با شخصیت و نجیب هستند ، از نظر درک و شعور اجتماعی جایگاه مناسبی دارند و علم کافی هم برخوردار هستند. در اینجا نظر مذهبی ها این است که شما با هر کدام از اینها ازدواج کنید ، چون شرایطش را دارند ، حتماً به هم علاقمند خواهید شد و این همان عقل دینی است که فکر میکنم نظر شماست. اما من میگویم بین این 10 زن ، شما به یکی دو نفر از آنها کششی دارید که به دیگران ندارید. یعنی وقتی آن را می بینید ، احساس دیگری پیدا می کنید ، حالتان عوض میشود و میل خاصی به او پیدا میکنید. نظر من این است که ازدواج عاشقانه ازدواجی است که با یکی از اینها باشد و نفرات دیگر گر چه شرایط مساوی دارند ، اما چون این کشش وجود ندارد ، معلوم نیست نتیجه ازدواج با انها چه بشود. من هیچ نامی برای این کشش در ذهن ندارم. شاید بشود گفت تله پاتی بین دو نفر ، درک باطنی ، یا حتی آشنایی در عالم ذر. ولی هر چه هست ، احساسی متفاوت است از آنچه بطور معمول بین دو جنس مخالف پیش میاید. البته این فقط نظر من است و قصدم بیان آن بود ، شما مختار هستید آنطور که می دانید عمل کنید

Reza-D;800657 نوشت:

سلام
خب اسلام مخالف اين نظر نيست و ردي ندارد و حتما اسلام ميگه اونو كه بهش كشش داره انتخاب كن (اينا از واضحات است براي انسان هاي معقول)
همسر شهيد چمران مي گفت به من گفتند تو اين همه از خواستگارات ايرادي مي گفتي آخرش زن يك كچل شدي؟
من گفتم مگر او مو ندارد
وقتي وارد منزل شدم سر چمرانا ديدم كه طاس است خنديدم و او تعجب كرد. علت را برايش گفتم.
...
مگر اولياء الهي و خواص كه همين جا هم نفس را رام كرده اند (البته اين كارهاي بزرگ مخصوص خواص است برخي افرادي كه از نظر اخلاقي فسقلي بوده اند خواسته كه كار نيكان را قياس از خويش بگيرند دختري را گرفتند كه كاري براي رضاي خدا كرده باشند به خود و دختر و خانواده و فرزند و....ظلم كرده اند چون به مض ازدواج مقايسه ها و بهانه هاي نفسشان شروع شده)
سعدي مي گويد دختر را تير در پهلو به كه پيري (دختر جوان پير به دلش نمي نشيند)

.....................
بله جاذبه بين فردي جلوه هاي مختلف دارد:
زيبايي صورت
حالات رفتاري
حالات ابراز هيجاني
رفتارهاي كلامي و الحان
شباهت ها
حتي گاهي تضادها
زيبايي معنوي و هنري
و...

بابا طاهر نام اين كشش را ميذاره : شوريدگي
دل ليلي از او شوريده تر بي

....
خدا بگم چه كارت نكنه
ما را تو سن پيري عشق مي كنيد اخرش ها:ok: (پيرانه سرم عشق جواني به سر افتاد)
...
البته اگر كشش مهار نشود و قدرتش زياد باشه ممكن است فرد بعدا همتايي كامل را لحاظ نكند و كشش تنها كاري برايش نمي كند و در اغلب موارد الهتاب شوريدگي فرو مي نشيند بعد از وصال.

حامی;800660 نوشت:
دل ليلي از او شوريده تر بي
آخییییییییی....! :Mohabbat:

دل لیلی از او شوریده تر بی
سرش گیج رَه ز دنیا بی خبر بی

مِنِه پیری هوای عاشقی کِه
خیالش کفتری کاکل به سر بی!

خدا دونه که هر چی ایکشی درد
همش از دست عشق بی پدر بی!

این هم برای تغییر حال و هوا :khandeh!:

[="Purple"]سلام
خسته نباشید واقعا
من کل بجث رو خوندم و دنبال کردم

تنوع طلبی به طور کلی طبیعی است در تمام وجوه زندگی و مختص مردان نیست
اما یه سوال
مثلا من کمتر خانوم رو دیدم که بعد از ازدواج و در صورت وجود تفاهم و احساس رضایت و خوشبختی نسبت به همسرش و زندگیش باز در این مورد نیاز به تنوع داشته باشه ...
آیا برای مرددان این طور نیست ؟
یعنی مرد ها با وجود زندگی خوبشون بعد از ازدواج باز هم دلشون تنوع می خواد ؟؟؟:vamonde:[/]

و باز هم سلام گرامی:Gol:

Reza-D;800644 نوشت:

بعید می دانم. بستگی به نوع نگاه شخص دارد. مثلا بعضی از مشکلات برای انسان مفید است و باعث ارتقای معنوی شخص می شود ولی برای همه دوستداشتنی نیست.
Reza-D;800644 نوشت:
برای مثال ، ما روایاتی داریم که توضیح میدهند با چه زنی ازدواج منید. مثلاً زن گندمی ، چشم درشت و.... اما برای من جا نمیفتد که کسی به من بگوید چه نوع قیافه ای را دوست داشته باش!!! ممکن است من از ظاهر دختری خوشم بیاید که چشم درشت است ، اما مرد دیگری اتفاقاً دختری را بپسندد که چشمان ریزی داشته باشد. یا خانمی از ظاهر مردی خوشش بیاید که موی بلند دارد و خانمی دیگر از مردی خوشش بیاید که موی کوتاه دارد

در اینگونه روایات از نظر من (اگر البته از نظر سند هم صحیح باشد) برای خوش آمدن یا نیامدن ، دوست داشتن یا نداشتن نمی گویند با فلانی ازدواج کن یا نکن بلکه برای مفید بودن و نبودن فرموده اند.یعنی فرموده اند مثلا بهتر است با این شرایط ازدواج کنید و یا نکنید که برای شما مفیدتر است و پیامد های خوبی دارد و یا ممکن است برای شما ضررهایی ایجاد کند . نوعی توصیه و سفارش است نه اینکه به شما اجبار کنند که حتما باید از این قیافه خوشت بیاید که اگر نیاید مثلا از دین خارج شده ای .
Reza-D;800644 نوشت:
تصور کنید شما را با 10 زن روبرو میکنند. این خانمها همگی زیبا هستند ، مؤمن و با شخصیت و نجیب هستند ، از نظر درک و شعور اجتماعی جایگاه مناسبی دارند و علم کافی هم برخوردار هستند. در اینجا نظر مذهبی ها این است که شما با هر کدام از اینها ازدواج کنید ، چون شرایطش را دارند ، حتماً به هم علاقمند خواهید شد و این همان عقل دینی است که فکر میکنم نظر شماست. اما من میگویم بین این 10 زن ، شما به یکی دو نفر از آنها کششی دارید که به دیگران ندارید. یعنی وقتی آن را می بینید ، احساس دیگری پیدا می کنید ، حالتان عوض میشود و میل خاصی به او پیدا میکنید. نظر من این است که ازدواج عاشقانه ازدواجی است که با یکی از اینها باشد و نفرات دیگر گر چه شرایط مساوی دارند ، اما چون این کشش وجود ندارد ، معلوم نیست نتیجه ازدواج با انها چه بشود. من هیچ نامی برای این کشش در ذهن ندارم. شاید بشود گفت تله پاتی بین دو نفر ، درک باطنی ، یا حتی آشنایی در عالم ذر. ولی هر چه هست ، احساسی متفاوت است از آنچه بطور معمول بین دو جنس مخالف پیش میاید

خوب این حالت عقلانی نیست که شما هم زمان با 10 زن روبرو شوید. تا جایی که می دانم پیروان مکتب فرضی حامیئیسم(استاد حامی گرامی:Gol:) نظرشان این است که در این حالت ممکن است شما دچار سردرگمی شوید و باید یکی یکی و گاماس گاماس پیش بروید
ولی چون شما فرض را در نظر گرفتید بله می توان نظر حضرتعالی را قبول کرد.
ولی می توان بین احساس و عقل ، عقل را انتخاب کرد که اگر عاقلانه انتخاب کنیم احتمالا احساس هم آنرا به مرور قبول خواهد کرد و می توان احساس را تحت سیطره عقل قرار داد (نظر شخصی)
می توانیم احساساتمان را هم عقلانی کنیم

Reza-D;800644 نوشت:
البته این فقط نظر من است و قصدم بیان آن بود ، شما مختار هستید آنطور که می دانید عمل کنید

نظر شما برای بنده محترم است و خوشحال می شوم باز هم فرمایشات شما را بخوانم.:hamdel:

مکیال;800829 نوشت:
ولی می توان بین احساس و عقل ، عقل را انتخاب کرد که اگر عاقلانه انتخاب کنیم احساس هم آنرا به مرور قبول خواهد کرد چونکه احساس تحت سیطره عقل قرار دارد

با سلام

به نظر من برای ازدواج هردو لازمند، هم احساس وهم عقل .منتها عقل درصدش کمی بیشتر از احساس باشه بهتره .

مکیال;800829 نوشت:
در اینگونه روایات از نظر من (اگر البته از نظر سند هم صحیح باشد) برای خوش آمدن یا نیامدن ، دوست داشتن یا نداشتن نمی گویند با فلانی ازدواج کن یا نکن بلکه برای مفید بودن و نبودن فرموده اند.یعنی فرموده اند مثلا بهتر است با این شرایط ازدواج کنید و یا نکنید که برای شما مفیدتر است و پیامد های خوبی دارد و یا ممکن است برای شما ضررهایی ایجاد کند . نوعی توصیه و سفارش است نه اینکه به شما اجبار کنند که حتما باید از این قیافه خوشت بیاید که اگر نیاید مثلا از دین خارج شده ای .

دقت كنيم
براي افراد كه واقعا از نظر عقلي و عاطفي به ائمه ارادت دارند خود همين توصيه هاشون مي توند جذابيت از ديد فرد ايجاد كنه يعني نگرش ديني و فطري مؤثر خواهد بود در گزينش. ان فدر براي او كشش هم خواهد داشت

آنچه خسرو كند شيرين بود
آنچه خسروان مملكت دانايي و ملكوت گويند براي مريدان كشش پيدا خواهد كرد ( تأمل)
تقريب به ذهن: گاهي عمل فوتباليست محبوب براي مريدان كشش ايجاد مي كند چون مثلا او فلان كاپاشن را مي پوشه مريدان هم مي پسندند
بله براي امثال من كه از وادي دوريم زياد اثري ندارد و بايد به سخن دلمون هم گوش كنيم بعد از سبك و سنگين كردن هاي عقلي

[="Tahoma"]

حامی;800832 نوشت:
براي افراد كه واقعا از نظر عقلي و عاطفي به ائمه ارادت دارند خود همين توصيه هاشون مي توند جذابيت از ديد فرد ايجاد كنه يعني نگرش ديني و فطري مؤثر خواهد بود در گزينش. ان فدر براي او كشش هم خواهد داشت

بله استاد گرامی بنده هم کاملا نظر شما را قبول دارم و به خاطر همین است که عقل را مقدم می دانم زیرا معصومین علیهم السلام :hamdel:ما اعمال و رفتار و گفتارشان بر پایه عقل است و آنها عقل کل هستند و درج کردم:

مکیال;800829 نوشت:
می توان بین احساس و عقل ، عقل را انتخاب کرد که اگر عاقلانه انتخاب کنیم احساس هم آنرا به مرور قبول خواهد کرد چونکه احساس تحت سیطره عقل قرار دارد (نظر شخصی)
می توانیم احساساتمان را هم عقلانی کنیم

حامی;800832 نوشت:
آنچه خسروان مملكت دانايي و ملكوت گويند براي مريدان كشش پيدا خواهد كرد ( تأمل)

ان شاءالله که مرید باشیم استاد گرامی:Gol: دعا بفرمایید.

همای رحمت;800830 نوشت:
با سلام

به نظر من برای ازدواج هردو لازمند، هم احساس وهم عقل .منتها عقل درصدش کمی بیشتر از احساس باشه بهتره .

علیکم سلام خواهر محترمة
بله ، ولی باید مواظب بود احساس عقلی باشد نه وهمی.

مکیال;800840 نوشت:
بله استاد گرامی بنده هم کاملا نظر شما را قبول دارم و به خاطر همین است که عقل را مقدم می دانم زیرا معصومین علیهم السلام ما اعمال و رفتار و گفتارشان بر پایه عقل است و آنها عقل کل هستند و درج کردم:

بله عقل مقدم است اگر سخنان ائمه مؤثر باشد دلمان به همان سمت كشش دارد كه ايشان فرمودنده اند و لازم نيست ما دلمونو زور كنيم و گر نه
كه بايد حرف دلمونو بشنويم و تا كسي به دلمون ننشسته اقدام نكنيم وگرنه يا بايد عمري صبوري و تحمل كنيم كه كار هر كسي نيست بسياري از افراد گرفتار بي انصافي و بهونه گيري و ظلم مي شوند.

[="Tahoma"]

حامی;800832 نوشت:
بايد به سخن دلمون هم گوش كنيم بعد از سبك و سنگين كردن هاي عقلي

حامی;800849 نوشت:
تا كسي به دلمون ننشسته اقدام نكنيم

با عرض سلام و ادب مجدد:Gol:
استاد حامی گرامی کمی این دلنشستن و دلنشین بودن را توضیح دهید. چطور این موضوع مشخص می شود؟؟ یعنی شخص خودش متوجه می شود؟؟ انسان ممکن هست در این زمینه دچار وسواس شود؟؟ این حالت باید قبل از خواستگاری و دورادور شکل بگیرد و یا در جلسه خواستگاری ؟ کدام موقعیت بهتر است ؟؟
نظرات دمای بالای 40 درجه ای ها را هم دوست دارم بخوانم (برادر گرامی Reza-D) و دیگر کاربرانی که متن را می خوانند.

موضوع قفل شده است