صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خطرناک ترین دشمن شیعه چه گروهی است؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۹
  نوشته
  79
  حضور
  3 روز 14 ساعت 17 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  83

  اشاره خطرناک ترین دشمن شیعه چه گروهی است؟
  با عرض سلام به نظر شما خطرناکترین دشمنان شیعیان و تفکر شیعی چه گروهی هستند و چه تفکرات و عقایدی دارند ؟لطفا با دلیل ذکر نمایید
  ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱ در ساعت ۱۴:۳۸

 2. صلوات ها 6


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,342
  حضور
  202 روز 7 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61354  با نام و یاد دوست  خطرناک ترین دشمن شیعه چه گروهی است؟
  کارشناس بحث: استاد مشکور

 4. صلوات ها 3


 5. #3

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  مطالعه و تحقیق و پاسخگویی
  نوشته
  1,747
  حضور
  39 روز 18 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4452  نقل قول نوشته اصلی توسط Reza24 نمایش پست ها
  با عرض سلام به نظر شما خطرناکترین دشمنان شیعیان و تفکر شیعی چه گروهی هستند و چه تفکرات و عقایدی دارند ؟لطفا با دلیل ذکر نمایید
  سلام و ادب و تشکر از سؤال خوبتان

  در پاسخ گفتنی است: خطرناکترین دشمنان شیعیان و تفکر شیعی را می توان به دو دسته دشمن بیرونی و دشمن درونی تقسیم کرد. که در این پست به قسم اول (دشمن بیرونی) اشاره خواهیم کرد:

  الف- دشمن بیرونی:
  در این جبهه خطرناکترین دشمن شیعه و شیعیان تفکر سلفی گری و وهابیت تکفیری است از اینرو شایسته است که با تفکرات این فرقه انحرافی و التقاطی و نطفه نامبارکی که نه تنها وجودش برای تشیع که برای جهان اسلام خطرناک است آشنا شویم. در این خصوص اجمالاً گفتنی است:

  سلفیه، در تاریخ فرهنگ اسلامی لقبی معروف برای کسانی است که عقایدشان را به احمد‌بن حنبل (241 هـ) منسوب می‌کرده‌اند.[1] روزگار احمدبن حنبل مصادف بود با شکل‌گیری عصر اول عباسیان (132-232 هـ)، پیدایش حرکت‌های دینی و سیاسی،[2] بالندگی برخی از علوم اسلامی [3] و نهضت علمی ترجمه،[4] اندیشه‌های سلفیه در قرن هفتم، با طرح مسائل کلامی بی‌سابقه از سوی ابن‌تیمیه[5](661-728هـ) و شاگردش ابن‌قیم جوزی(691-751هـ)، و در قرن دوازدهم از سوی محمد بن‌عبدالوهاب (1111-1206هـ) احیا گردید.[6] در قرن هفتم که دولت ممالیک بر سر کار آمد و قاهره را پایتخت خود قرار داد،[7] تعالیم مذاهب حنفی، مالکی، شافعی و حنبلی مورد توجه بود و تصوف و طریقت‌های صوفیانه روی در گسترش داشت.[8] به‌علاوه، حملات مغولان و سقوط بغداد، سبب شده بود تا مرکز اندیشه اسلامی از آن پس به دمشق و قاهره منتقل شود. [9] از میان بحث‌انگیزترین مباحث این دوره که ابن‌تیمیه به تردید و مجادله در آنها برخاست باید به تردید در اهمیت و احترام بیت‌المقدس نزد مسلمانان، شناخت خدا از طریق عرفان و تجربه شخصی و نیز به انتساب مغولان به اسلام و حرمت جهاد با آنان، اشاره کرد.[10] عقاید وهابیت که در قرن دوازدهم در خارج از قلمرو امپراتوری عثمانی و طی توافقی بین محمدبن‌سعود و محمدبن‌عبدالوهاب ظهور کرد، مطابق مذهب حنبلی و افکار ابن‌تیمیه بود. شناخت خداوند بدون تخطی از حدود قرآن و حدیث، رؤیت خداوند در بهشت و عدم اعتقاد به عصمت نبی از جمله اعتقادات محمد‌بن عبدالوهاب بود[11] تأثیر محمدبن‌عبدالوهاب در گسترش اندیشه‌های سلفیه به نحوی بود که پیروان وی به پیروی از ابن‌تیمیه، خود را سلفیه نامیدند.[12] بدین ترتیب باید پیروان سلفیه، از احمدبن‌حنبل تا محمدبن‌عبدالوهاب را مربوط به دوران سلفیان قدیم دانست و تجزیه امپراتوری عثمانی را آغازی برای پیدایش زمینه‌های شکل‌گیری سلفیان جدید. مهم‌ترین مبانی کلامی سلفیه را می‌توان در تبعیت از فهم و روش صحابه تابعان و محدثان قرن دوم و سوم، مخالفت با تأویل‌های کلامی - فلسفی در باب آیات قرآن و روایات، ایمان تام به ظواهر نصوص - هرچند معنای آنها فهمیده نشود - تقدیم نقل بر عقل و توسعه مفهوم شرک و کفر خلاصه کرد. مهم‌ترین جنبه اجتماعی این گروه نوعی جزم‌گرایی فرقه‌ای است، به نحوی که فقط پیروان خود را فرقه ناجیه[13] و قوم بر حق می‌دانند و دیگر گروه‌های مسلمان را باطل، گمراه و گاهی کافر و مشرک.


  سلفیان قدیم و جدید در بسیاری از مواضع نظری مشترکند، اما مهم‌ترین وجه تمایز سلفیان جدید کاربرد خشونت و اعتقاد راسخ به اندیشه «تکفیر» است.[14] از اینرو می توان خطرناکترین دشمن را در جبهه بیرونی نسبت به تشیع خصوصاً و نسبت به جهان اسلام عموماً - نو سلفیان - دانست زیرا پیروان این فرقه منحرف و خشن که در چهره هایی همچون (داعش و جبهه النصره و ...) ظهور یافتهبا پشتوانه‌های عظیم مالی و حمایت های غرب، سعی در ایجاد اتحاد بین فرقه‌های اهل سنت با هدف خاص، مقابله با شیعه دارند و البته چنانکه گفتیم خطر این گروه فقط برای تشیع نیست بلکه جوامع اهل سنت نیز نمی توانند از دشمنی و اغراض پلید ایشان مصون باشند، از اینرو جهان اسلام بویژه عالمان شیعی و سنی باید در این میدان بیش از پیش هوشیار بوده و زمینه های وحدت جهان اسلام را فراهم سازند.

  ادامه دارد ...دوستان عزیز هم در بحث مشارکت کنند تا بحث زنده و پویا و جامع باشد.

  پاورقی______________________________________ ______________
  [1] نک‌: ابوزهره311.

  [2] نک: حسن، 498. برای آگاهی از اوضاع سیاسی و شورش‌های دوران مأمون نک: طقوش 150-157.
  [3] نک: مکی، 339-360.
  [4] نک: طقوش، 157-159.
  [5] درباره زندگانی، احوال و آثار ابن‌تیمیه بنگرید به: محمدبن ابراهیم الشیبانی، اوراق مجموعه من حیاه شیخ الاسلام ابن تیمیه، کویت مکتبه ابن‌تیمیه 1409ق- 1989 م؛ عبدالرحمن الشرقاوی، الفقیه المعذب ابن‌تیمیه، ]قاهره[، داراخبار الیوم، ]1995م[ نیز برای آگاهی از زندگانی، احوال و آثار ابن‌قیم بنگرید به: عبدالعظیم عبدالسلام شرف‌الدین، ابن‌قیم الجوزیه: عصره و منهجه و آراوه‌فی‌الفقه و العقائد والتصوف، قاهره، مکتبه الکلیات الازهریه، 1387ق- 1967م؛ جمال بن محمد السید، ابن‌قیم‌الجوزیه و جهوده فی خدمه السنه‌النبوه، مدینه، جامعه‌الاسلامیه، 1424ق- 2004م.
  [6] نک: علیخانی و همکاران 1/19-20
  [7] نک: شبارو، 13-16.
  [8] نک: زیاده، 88-145.
  [9] همو،171.
  [10] همو، 180-186.
  [11] نک: لائوست، 38-40.
  [12] نک: ابوزهره، 311.
  [13] این موضوع را می‌توان از کتاب‌هایی که با این نام تألیف شده، دریافت. نظیر: مختصر لوامع الانوار البهیه و سواطع سواطع الاسرار الثریه، فی شرح‌الدره المضیه فی عقیده الفرقه‌المرضیه، محمدبن‌علی بن‌سلوم، الابانع عن شریعه الفرقه الناجیه و مجانبه‌الفرق المذمومه، ابی‌عبدالله بن‌محمد‌ابن بطه‌العکبری‌الحنبلی؛ اعلام‌السنه المنشوره لاعتقاد الطائفه الناجیه المنصوره، حافظ بن‌احمد حکمی؛ التبصیرفی‌الدین و تمییزالفرقه‌الناجیه عن الفرق الهالکین، ابی‌مظفراسفراینی.
  [14]. برگرفته از مقاله عقاید سلفی گری تکفیری، پرسمان دانشجویان، با کمی تغییر.

  بنام حضرت دوست

  به نهضت چراغ - گفتمان مطالبه گری بپیوندید:

  https://t.me/joinchat/Buq-VhIIic_yBZ_7UdLCgA

  با ما همراه باشید در کانال تلگرام: اخلاق الهی

  https://telegram.me/smashkor


 6. صلوات ها 8


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۹۴
  علاقه
  مطالعه .. ورزش
  نوشته
  1,586
  حضور
  52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  158
  صلوات
  5422  نقل قول نوشته اصلی توسط Reza24 نمایش پست ها
  با عرض سلام به نظر شما خطرناکترین دشمنان شیعیان و تفکر شیعی چه گروهی هستند و چه تفکرات و عقایدی دارند ؟لطفا با دلیل ذکر نمایید

  سلام

  یهود صیهونیست ...

  دلیل اینکه :

  آموزه های حضرت موسی (ع) رو خوب فراگرفتن و البته در جهت منفی بکار گرفتن .. یعنی نظم ، برنامه ریزی ، تبلیغات گسترده ، مدیریت بجا و صحیح و آینده نگری در راس کاراشونه .. دقیقا چیزهایی که ما نداریم .

  اونها با استفاده از تفکرات و منش پیامبرشون ، کنترل خیلی چیزهارو بدست گرفتن و اسلام و به خصوص شیعه هراسی رو نقل مجالس کردن ..

  اگر ما فقط 20 درصد از منش و اخلاق و تفکرات حضرت علی (ع) رو سرلوحه کارامون بکنیم به صددرصدِ اونها میتونیم غالب شیم ...

  استاد گرامی از وهابیت و سلفی گری صحبت کردند ، که باز ریشه اش در دشمنی و خبث و کینه یهود هست ... میشیننن فکر میکنن و نقشه میکشن و برنامه میریزن برای صدسال آینده ! فرقه سازی میکنن و با تبلیغات و علم به روانشناسی انسانها وارد عمل میشن و نتیجش میشه وهابیت ، داعش ، بهاییت و صوفی گری و ...
  خدانگهدار اسکدین

 8. صلوات ها 5


 9. #5

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  مطالعه و تحقیق و پاسخگویی
  نوشته
  1,747
  حضور
  39 روز 18 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4452  نقل قول نوشته اصلی توسط مشک نمایش پست ها
  استاد گرامی از وهابیت و سلفی گری صحبت کردند ، که باز ریشه اش در دشمنی و خبث و کینه یهود هست ... میشیننن فکر میکنن و نقشه میکشن و برنامه میریزن برای صدسال آینده ! فرقه سازی میکنن و با تبلیغات و علم به روانشناسی انسانها وارد عمل میشن و نتیجش میشه وهابیت ، داعش ، بهاییت و صوفی گری و ...
  سلام مجدد و با تشکر از همکار گرامی سرکار خانم مشک

  در ادامه بحث، و در معرفی خطرناک ترین دشمنان تشیع گفتنی است: همانطور که همکار عزیزمان اشاره کردند و نص آیه شریفه قرآن نیز بدان تأکید می ورزد؛ دشمن ترين مردم نسبت به کسانی که ايمان آورده اند (اهل ولایت) را يهود و مشرکان معرفی می کند که یهود بدلیل تقدم بر مشرکان اولویت می یابد یعنی یکی از خطرناکترین دشمنان بیرونی شیعیان و مؤمنان خصوصاً و جامعه اسلامی و مسلمانان عموماً یهود و صهیونیسم جهانی است، چنانکه فرمود: " لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ آمَنُواْ الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُواْ ..."(1)

  بدون شک، بسیاری از فتنه گری ها، توطئه ها، فرقه سازی ها، اختلاف افکنی ها، نسل کشی ها و ... که برای بنیان برکنی حقیقت اسلام و ریشه کنی مسلمانان بویژه پیروان اسلام ناب (مذهب حقه اثنی عشری) در اقصی نقاط جهان راه اندازی می شود با مدیریت و برنامه ریزی، حمایت همه جانبه و بهره گیری از اسباب و وسایل (زر و زور و تزویر) جامعه یهود و صهیونیسم انجام می شود و این بر صاحبان بصیرت پوشیده نیست. اما با وجود اینکه وهابیت تکفیری و مشی و منش سلفی گری و نوسلفیان بنوعی وامدار یهود هستند و مستقیم و غیرمستقیم از حمایت و پشتیبانی های مادی و راهبردهای فکری صهیونیسم جهانی برخوردارند، بعبارتی یهود پدرجد وهابیت است. لکن، از منظر نگارنده در لیست دشمنان بیرونی تشیع، این وهابیت و مشی و منش سلفی گری است که خطرناکتر از یهود می نماید زیرا در طول تاریخ، بدلیل اقدامات آشکار یهود بر علیه مسلمانان، عموماً مسلمانان(2) و بویژه شیعیان، تفکر یهود و صهیونیستی را بعنوان دشمنی آشکار با صف بندی مشخص و جبهه ای نمایان در برابر خویش می بینند و می شناسند اما چهره واقعی داعیه داران سلفی گری و وهابیت تکفیری که به ظاهر خود را پیروان حقیقی اسلام با شعار دروغین تحقق جامعه ای همچون زمان حیات پیامبر و سلف صالح بمنظور پیاده کردن احکام قرآن و سنت معرفی می کنند بر همگان روشن نیست، آنها دشمنی بیرونی و نطفه ای ناپاک و تحمیل شده به درون جامعه اسلامی اند، آنها نه به اسلام می اندیشند و نه اسلامی، پیروان این مسلک دروغین در حقیقت، مهره هایی فریب خورده و جاهلند که تنها بازیچه و بازی خورده های نظام کفر استکباری و صهیونیست جهانی اند. آنها نه دلشان به حال اسلام می سوزد و نه به اندیشه و مکتب عامه اهل سنت تعلق خاطر دارند. دشمنی آشکارشان با مکتب اهل بیت (ع) شدیدتر از دشمنی مخفی و منافقانه شان با مکاتب اهل سنت نیست. اما افسوس که مسلمانان و بسیاری از پیروان مکاتب اهل سنت، خصوصاً عوام اهل سنت و متأسفانه برخی از عوام بی بصیرت تشیع نیز تحت تأثیر تبلیغات دروغین ایشان قرار گرفته و به اندیشه های ایشان سوق پیدا کرده اند.

  در یک جمله می توان گفت: مکتب سلفی گری و وهابیت تکفیری گرچه عامل و فرقه ای التقاطی و نطفه ی حرامزاده و پرورش یافته توسط نظام استکباری و صهیونی، یهودی است اما الحال منافقانه بدون جبهه و خط و مرزبندی مشخصی در درون جامعه اسلامی (سنی و شیعی) در حال باروری و رشد است، از اینرو خطر این فرقه انحرافی و التقاطی برای جهان اسلام و خصوصاً تشیع بیش از آباء و اجداد و حامیان استکباریش می باشد. زیرا بدیهی است در طول تاریخ، خطر منافقان از کفار بیشتر بوده و این معنا در بیان قرآن و کلام معصومین(ع) اشارت گردیده است.

  موفق باشید ...

  پاورقی______________________________________ _____
  1. مائده، 82.
  2. صرفنظر از دولتمردان وابسته و خودفروخته برخی کشورهای اسلامی، خصوصاً رهبران آل سعود و آل خلیفه و مَن تَبَع ایشان ... که با همه وجود خود را وابسته و وامدار نظام استکباری و صهیونیسم جهانی کرده اند.


  ویرایش توسط مشکور : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ در ساعت ۱۳:۴۱ دلیل: اصلاح عنوان تقدیم سلام و ادب
  بنام حضرت دوست

  به نهضت چراغ - گفتمان مطالبه گری بپیوندید:

  https://t.me/joinchat/Buq-VhIIic_yBZ_7UdLCgA

  با ما همراه باشید در کانال تلگرام: اخلاق الهی

  https://telegram.me/smashkor


 10. صلوات ها 5


 11. #6

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  مطالعه و تحقیق و پاسخگویی
  نوشته
  1,747
  حضور
  39 روز 18 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4452  نقل قول نوشته اصلی توسط مشکور نمایش پست ها
  خطرناکترین دشمنان شیعیان و تفکر شیعی را می توان به دو دسته دشمن بیرونی و دشمن درونی تقسیم کرد.
  سلام مجدد

  پس از معرفی خطرناکترین دشمنان بیرونی شیعیان و تفکر شیعی، نوبت به معرفی خطرناک ترین دشمنان درونی پیروان مذهب حقه می رسیم:

  1. گروه ها و جریانات مخل وحدت اسلامی: شعار اسلام، انقلاب اسلامی و امام راحل «امت واحده» است و قرآن کریم منشا هویت و منبع قانون است. هدف ما احیاء شعارهای قرآنی برای وحدت مسلمین(1) و اعتصام به حبل الله(2) و تقریب مسلمانان جهان است. نقطه‌ی مقابل این آموزش و دستور قرآنی، آموزش استعماری است: "اختلاف میان مسلمانان. یك عده، یك عده‌ی دیگر را تكفیر كنند، لعن كنند، خود را از آنها بری بدانند. این چیزی است كه امروز استعمار میخواهد؛ برای اینكه ما با هم نباشیم."(3) و بجای انکه از ظرفیت های یکدیگر برای تعالی اسلام و اندیشه های اسلامی بهره بگیریم به سوزاندن توانایی ها و ظرفیت های یکدیگر بپردازیم. آنچه موجب تأسف و افسوس مضاعف است اینکه در حالیکه امروز دست دشمنان اسلام بویژه آمریکا و صهیونیزم بعنوان دشمن آشکار بیرونی رو شده و ایشان با همه توانشان مترصدند با ابزار نفوذ و سلطه فکری، فرهنگی، اقتصادی و حتی نظامی هویت اسلامی و حتی لباس و فکر و عقیده و فرهنگ ما را تغییر دهند. در داخل جهان اسلام شاهد آنیم که جریانات وابسته به استکبار جهانی نیز بعنوان حامیان جدی و خط شکنان جنگ های خونین بین مسلمین و تهاجمات فرهنگی اندیشه برانداز قرار دارد. که در ادامه به برخی موارد اشاره می کنیم:

  الف- شیعه ی لندنی و لس آنجلسی: بی شک، آفت جهان اسلام و تشیع، تفکرات انحرافی شیعه لندنی و لس آنجلسی و اسلام آمریکایی است، آنها در شبکه‌های خود علیه شیعه و اهل سنت تبلیغات گسترده‌ای دارند اما مسلمین باید هوشیارانه یدِ واحده در برابر دشمنان باشند. مدتی است تشیع لندنی - لس آنجلسی با راه اندازی شبکه های متعدد رسانه ای و نیز از طرق دیگر تبلیغی با نمایش فعالیت‌ها و مواضع این گروهک‌‌های خاص، تصویری وارونه از شیعیان به دنیا مخابره کرده روز به روز به اختلاف افکنی میان مسلمانان با یکدیگر و همچنین تخریب مذهب تشیع میان پیروان ادیان دیگر می‌پردازند. از جمله با ساختن هفته برائت در نقطه مقابل هفته وحدت، ترویج خون‌ریزی، قمه‌زنی و اهانت به همسران و اصحاب رسول‌الله(ص) به‌بهانه عزاداری برای ائمه معصومین (علیهم السلام) که با نظر منفی بسیاری از علما و مراجع روبه‌رو شده است، بخش قابل توجهی از رفتارهای این گروه را نمایش می‌دهد که با واکنش منفی قاطبه مردم و مسلمانان سرتاسر جهان نیز مواجه شده است. سوءاستفاده و نمایش تصاویر تیغ‌زنی و خون‌ریزی متأثر از قمه‌زنی در شبکه‌های جهانی متعلق به جریان ضداسلام موجب به هم ریختگی تصویر واقعی و البته زیبای دین اسلام و مذهب حقه تشیع در نظر مردمان جهان شده است. جریان مذکور مدتی است که ذیل عنوان مرجعیت فردی خاص دست به ترویج این دیدگاه‌های اختلافی که عموماً ریشه در مسائل سیاسی و جناحی و در ضدیت کامل با بسیاری از مؤلفه‌های دینی دارد، زده اقدامات رسانه‌ای و تکفیر جریانات مختلف دینی را در دستور کار خود دارند. از اینرو صدمات زیادی از ناحیه مواضع تند و رادیکال و بعضاً غیرعقلانی آنان متوجه مسلمانان و خصوصاً شیعیان شده است.

  رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) در بخشی از سخنان گرانبهاشان در همین رابطه فرمودند: "امروز، هم در بین اهل سنّت، هم در بین شیعه، دستهایی در کار است برای اینکه اینها را از هم جدا کند؛ همه‌ی این دستها هم اگر جستجو کردید، میرسد به مراکز جاسوسی و اطّلاعاتی دشمنان اسلام؛ نه دشمنان ایران، نه دشمنان شیعه فقط؛ دشمنان اسلام. آن تشیّعی که ارتباط به ام‌آی‌شش انگلیس داشته باشد، آن تسنّنی که مزدور سی‌آی‌ای آمریکا باشد، نه آن شیعه است، نه آن سنّی است؛ هر دو ضدّ اسلامند."

  در این راستا هشدار استاد رحیم پور ازغدی قابل تأمل است: "اکنون متاسفانه با پدیده شیعه لندنی- (لس آنجلسی) در کشور مواجه هستیم و مردم باید مواظب آن ها باشند، همان کاری که در پاکستان و افغانستان انجام می دهند (یعنی اختلاف و خونریزی) را در ایران پیاده نکنند. این شیعه لندنی حتی از وهابیون نیز خطرناک تر هستند. این ها شاه و صدام و داعش را می پذیرند ولی با فرمایشات امام خمینی (ره)، رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و شهید مطهری درگیر می شوند... شیعه انگلیسی و اسلام امریکایی در مشهد ، قم ، اصفهان ، کربلا و نجف مدرسه علمیه دارد و دارد لشکر طلبه های خود علیه خط امام و انقلاب را تربیت می کنند، این ها طلبه ، مداح و دبیرستان غیر انتفاعی به اسم خودشان راه انداخته اند و می خواهند تا دهه دیگر ریشه امام و رهبری را بزنند، یادتان باشد همه این کارها را به اسم اهل بیت خواهند کرد."(4)

  موفق باشید ...

  پاورقی______________________________________ ______
  1. یا ایهاالمسلمون، اتحدوا اتحدوا.
  2. واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا ... ؛ و همگی به ریسمان خدا [= قرآن و اسلام، و هرگونه وسیله وحدت‌]، چنگ زنید، و پراکنده نشوید! (آل عمران، آیه 103.
  3. بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) در دیدار با شرکت کنندگان مسابقات بین المللی، 18/03/92
  4. بخشی از سخنان استاد حسن رحیم پور ازغدی پژوهشگر و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در باره خطر تشیع لندنی و اسلام آمریکایی.

  ویرایش توسط مشکور : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ در ساعت ۱۳:۳۹ دلیل: حذف مطلب تکرار شده
  بنام حضرت دوست

  به نهضت چراغ - گفتمان مطالبه گری بپیوندید:

  https://t.me/joinchat/Buq-VhIIic_yBZ_7UdLCgA

  با ما همراه باشید در کانال تلگرام: اخلاق الهی

  https://telegram.me/smashkor


 12. صلوات ها 4


 13. #7

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  مطالعه و تحقیق و پاسخگویی
  نوشته
  1,747
  حضور
  39 روز 18 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4452  نقل قول نوشته اصلی توسط مشکور نمایش پست ها
  1. گروه ها و جریانات مخل وحدت اسلامی:
  نقل قول نوشته اصلی توسط مشکور نمایش پست ها
  الف- شیعه ی لندنی و لس آنجلسی:
  سلام و ادب

  در معرفی خطرناکترین دشمنان بیرونی و درونی شیعیان و تفکر شیعی، در پست قبل، شیعه لندنی و اسلام آمریکایی را بعنوان یکی از گروهها و جریانات مخل وحدت اسلامی معرفی کردیم که (آگاهانه و عالمانه و با پیگیری اغراض سیاسی و فرقه ای خاص) با ایجاد اختلاف و دشمنی، مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته، ضمن خونریزی و اختلال در امنیت و ایجاد مانع در پیشرفت و تعالی جوامع اسلامی، در حقیقت، دشمنان بیرونی را در اهداف پلیدشان یاری می رسانند. البته این یاری رسانی بصورت اتفاقی و تصادفی نیست بلکه ایشان، مهره های نفوذی استکبار جهانی بوده و در واقع، بعنوان خودی در درون جوامع اسلامی و شیعی، اهداف دشمنان بیرونی را پی جویی می کنند.

  در این مجال به معرفی یکی دیگر از گروه ها و جریاناتی می پردازیم که با رفتارهایشان، زمینه ساز اختلال در وحدت اسلامی و شکاف بین مسلمانان می شوند:

  ب. شیعیان افراطی و ناآگاه: گروه هایی از شیعیان و محبین اهل بیت (ع) و حتی برخی مادحین ناآگاه و بیسواد که بدلیل ناآگاهی از تبعات سوء سب و لعن به مقدسات اهل سنت، گاهی آشکارا و گاه به زعم خود مخفیانه، به نیت ثواب، مجالسی را بعنوان لعن و سبّ خلفاء و دیگر مقدسات اهل سنت برگزار می کنند، غافل از اینکه در جهان امروز با توجه به رشد تکنولوژی و افزایش شیطنت دشمنان آگاه و دوستان ناآگاه این قبیل توهین ها به هیچ نحوی از منظر جامعه، رسانه ها، فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی مخفی نمی ماند و بی شک، یکی از عوامل اختلاف، دشمنی و خون ریزی بین مسلمانان (شیعه و سنی) همین موارد است. متأسفانه وهابیت کثیف و داعش و دیگر جریانات افراطی اهل سنت، این قبیل فیلمها و کلیپ هایی که از مجالس و محافل سب و لعن خلفا بدست آورده اند را بهانه ای برای تعدی به جان و مال و ناموس شیعیان قرار داده و بسیاری عوام اهل سنت را علیه شیعیان تحریک می کنند بگونه ای که به راحتی خون شیعیان را ریخته و به مال و ناموس شان تعدی می کنند. در همین رابطه گفته شده، گروه تروریستی عبدالمالک ریگی در شرق کشور برای تحریک احساسات جوانان بلوچ علیه شیعیان و اهداف تروریستی شان از همین روش استفاده می کرده و هرگاه حس می کردند روحیه نیروها ضعیف و سست است با نشان دادن فیلمهای مجالس سبّ و لعن خلفا و مقدسات اهل سنت، آنها را برای حمله و خونریزی تهییج و تحریک می کرده اند.

  موضوع سب و لعن، موضوع مستقلی است که بحث مستقلی را می طلبد و البته در جای خود بسیار بحث شده است، اما آنچه مسلم است با توجه به شرایط خاصی که امروه جهان اسلام با آن روبروست و بیش از هر زمان دیگری به وحدت و اتفاق و همراهی در برابر نظام کفر و سلطه نیاز دارد، نظر اکثریت مراجع عظام تقلید بر ممنوعیت و حرمت سب و لعن خلفا و مقدسات اهل سنت است.(جایگاه سبّ و لعن در قر‌آن و اسلام/نظر مراجع تقلید درباره لعن چیست؟ )

  که در این مجال به ذکر نظر و فتوای رهبری معظم بسنده می کنیم:

  اهانت به نمادها و شخصیت­های اسلامی برادران اهل تسنن ما حرام است و بطریق اولی هر چیزی که موجب اخلال در شرافت و هر گونه اتهام به همسر نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) باشد، حرام است. بلکه این اقدام نسبت به همسران انبیاء ممنوع است و بویژه نسبت به سرور ایشان حضرت رسول اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم).


  با این تفصیل خطر این گروه های افراطی و ناآگاه که در گوشه گوشه جامعه اسلامی و شیعی همچون قارچ های سمی ظهور و بروز کرده و موجب اخلال در وحدت اسلامی می شوند کمتر از دیگر گروه ها نیست و باید تدبیری برای مقابله و رفع این آفت و آسیب درونی اندیشید.

  ادامه دارد ...

  بنام حضرت دوست

  به نهضت چراغ - گفتمان مطالبه گری بپیوندید:

  https://t.me/joinchat/Buq-VhIIic_yBZ_7UdLCgA

  با ما همراه باشید در کانال تلگرام: اخلاق الهی

  https://telegram.me/smashkor


 14. صلوات ها 4


 15. #8

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۹۲
  علاقه
  دشمن شناسی - سرودن شعر
  نوشته
  6,394
  حضور
  147 روز 23 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  19741  سلام و عرض ادب


  نقل قول نوشته اصلی توسط Reza24 نمایش پست ها
  خطرناک ترین دشمن شیعه چه گروهی است؟
  خودش!

  مرا رازی‌ست اندر دل، به خــون دیده پرورده
  ولیکن با که گویم راز، چون محرم نمی‌بینم... 16. صلوات ها 4


 17. #9

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  مطالعه و تحقیق و پاسخگویی
  نوشته
  1,747
  حضور
  39 روز 18 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4452  نقل قول نوشته اصلی توسط مشکور نمایش پست ها
  پس از معرفی خطرناکترین دشمنان بیرونی شیعیان و تفکر شیعی، نوبت به معرفی خطرناک ترین دشمنان درونی پیروان مذهب حقه می رسیم:

  1. گروه ها و جریانات مخل وحدت اسلامی:
  سلام مجدد

  در ادامه معرفی خطرناکترین دشمنان شیعیان و تفکر شیعی، در این مجال، به معرفی جریان دیگری می پردازیم که همچون موریانه هایی ویرانگر و البته بی صدا از درون جامعه ی شیعی، با بهره گیری از ابزارهای دشمنان بیرونی، به جان بنیادهای فکری، اصول و فروع دین و معارف حقه و ناب مذهب اثنی عشری افتاده و میدان ترک تازی ایشان، از آنجاییکه روی و توان مواجهه با متخصصان و کارشناسان دینی را ندارند، محافل و حلقات عمومی و غیرتخصصی است و در این میان متأسفانه بر فکر و اندیشه برخی عوام سیطره یافته و ایشان را با خود همراه کرده اند.

  2. همسویان با دیدگاه سلفی گری و نمایندگان اسلام ستیزی مدرن: در این میان، برخی به مدد سنت و همان تفکرات منجمد وهابی گری به تضعیف عقاید دینی و معارف مکتب امامیه بخصوص جایگاه امامت و ولایت می پردازند و برخی نیز به مدد عقل بشریِ متأثر از دیدگاه ها و تفکرات سکولاری غرب و یا با اهداف سیاسی ضد نظام ولایی به ساحت مقدس اموزه های دینی و شیعی هجوم می آورند که بطور اجمال هر کدام را معرفی می کنیم:

  الف- طرفداران اسلامِ بدون مذهب(سلفی گری بدلی): یکی از مروجان این اندیشه شخصی است بنام ابوالفضل برقعي که افراطیّون اهل سنّت برای سوء استفاده از نام او ، وی را آیة الله العظمی می نامند ، از نويسندگان و روحانيون معاصر است (1367ـ 1290 ه ش) که فراز و نشيب بسياري را در زندگي علمي و اعتقادي خود طي نموده است ولی هیچگاه به درجه مرجعیّت نرسید. وي در جواني تندترين کتبها را در دفاع از عقايد شيعه و در رد آراء کسروي مي نوشت ؛ ولی در اواخر عمر نوعی گرایش وهّابی گری پیدا کرد و کتب و متعددي در نقد مذهب تشيّع به رشته ی تحرير در آورد ؛ امَّا هیچگاه اعلام سنّی بودن نکرد ؛ بلکه می گفت: من اسلام بدون مذهب را قبول دارم. اطّلاعات او از اسلام ، بسیار سطحی بوده و از نظر متکلّمین شیعه که در اصول دین بحث می کنند، وي به هیچ وجه متکلّم نبوده؛ بلکه مثل بسیاری از افراد عادی شیعه و عموم طلّاب آن زمان، صرفا مقداري اطلاعات در مورد کلام شیعه داشته است. ابوالفضل برقعی در نقد اندیشه‌های شیعه كتابی به نام امامت نوشته که افراطیون اهل تسنن برای دفاع از عقاید خود، این كتاب را تكثیر و بین دانشجویان شیعه توزیع می‌كنند؛ که اندیشه‌های وهابیّت در آن موج می زند. وی ظاهراً سفرهایی به عربستان نیز داشته و چند سالی در آنجا بوده و نهایتاً مروج افكار وهابیت شده‌ است؛ اگر چه علناً هیچگاه اعلام تسنن نکرد. کتابهایی هم که او نوشته نشان می دهند که وی از علم کلام و فلسفه، که در اصول دین بحث می کنند، بویی نبرده است. و از این جهت به وهّابیون ضد عقل شباهت فراوانی دارد. همچنین ایشان قبل از انقلاب، سفرهایی به نقاط مختلف کشور داشته و با سخنرانی های دوره ای افکار و عقاید وهابی گری را در تضعیف عقاید شیعی بویژه عقیده امامت و ولایت تبیین نموده و نیز افرادی را برای ادامه و ترویج چنین تفکرات التقاطی تربیت نموده است. یکی از شاگردان وی سید مهدی هاشمی است كه به اقتضای همان افکار سطحی وهّابی گری و طالبانی، آیت الله شمس آبادی را در سال 1355 ترور نمود. سید مهدی هاشمی از باند و تشكیلات قائم مقام رهبری وقت بود و با عناصر خارجی نیز ارتباط مستمر داشت و با استفاده از موقعیت ایشان، قصد براندازی نظام جمهوری اسلامی را داشت که توطئه ی وی خنثی و برچیده گشت.(بنقل از پرسمان دانشجویان، بحثی در شناخت تفکرات وهابی گری)

  اما رگ و ریشه های چنین تفکر منحط و مخربی هنوز در برخی افراد و جریانات التقاطی و حتی تئوریسین های بعض جریانات خاص و بعضی مسئولین نفوذی و وابسته وجود دارد که باید مراقب رشد مجدد این اندیشه ی خطرناک بود. ناگفته نماند که جریاناتی که مروج چنین اندیشه هایی هستند، بنحوی زیرکانه از اندیشه و شعارهای فریبنده پلورالیسم (تکثرگرایی) مدد جسته و با اتخاذ این رویکرد،(دین بدون مذهب) پس از بسترسازی های لازم، اندیشه و تفکر خود را تبلیغ و ترویج می کنند. ناگفته نماند این جهت گیری حساب شده در اندیشه های برخی فِرَق شیعی نظیر جریانات صوفی گری، دروایش گنابادی، علی اللهی ها و جریانات عرفانهای نوظهور و کاذب که در واقع، ریشه در عرفانهای شرقی (بودایی- هندویی) و معنویت گرای غربی دارند نیز بطور مشهودی اساس کار است. که باید نکات و ظرائف آن مورد توجه خواص و عوام جامعه باشد.

  ب: نواندیشان دینی و طرفداران دین سکولاری و حداقلی: ان شاء الله در پست بعدی به معرفی برخی دیدگاه های ایشان (اجتهادات مقابل نص) خواهیم پرداخت.

  ادامه دارد ...

  بنام حضرت دوست

  به نهضت چراغ - گفتمان مطالبه گری بپیوندید:

  https://t.me/joinchat/Buq-VhIIic_yBZ_7UdLCgA

  با ما همراه باشید در کانال تلگرام: اخلاق الهی

  https://telegram.me/smashkor


 18. صلوات ها 5


 19. #10

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  مطالعه و تحقیق و پاسخگویی
  نوشته
  1,747
  حضور
  39 روز 18 ساعت 6 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  4452  نقل قول نوشته اصلی توسط مشکور نمایش پست ها
  الف- طرفداران اسلامِ بدون مذهب(سلفی گری بدلی): یکی از مروجان این اندیشه شخصی است بنام ابوالفضل برقعي که افراطیّون اهل سنّت برای سوء استفاده از نام او ، وی را آیة الله العظمی می نامند ، از نويسندگان و روحانيون معاصر است (1367ـ 1290 ه ش) که فراز و نشيب بسياري را در زندگي علمي و اعتقادي خود طي نموده است ولی هیچگاه به درجه مرجعیّت نرسید. وي در جواني تندترين کتبها را در دفاع از عقايد شيعه و در رد آراء کسروي مي نوشت ؛ ولی در اواخر عمر نوعی گرایش وهّابی گری پیدا کرد و کتب و متعددي در نقد مذهب تشيّع به رشته ی تحرير در آورد ؛ امَّا هیچگاه اعلام سنّی بودن نکرد ؛ بلکه می گفت: من اسلام بدون مذهب را قبول دارم.
  سلام مجدد

  قبل از آنکه طبق قرار، به معرفی برخی دیدگاه های نواندیشان دینی و طرفداران دین سکولاری بپردازیم لازم است، در ادامه و تکمیل پست قبلی به بیان برخی دیدگاه های انحرافی و التقاطی طرفداران اسلام بدون مذهب که در حقیقت همان اندیشه های سلفی گری و وهابی گری را ترویج می کنند بپردازیم:

  - عمده انحرافات ایشان، به مسأله امامت و ولایت و جانشینی حضرت امیر (ع) و امامان معصوم (ع) باز می گردد و نگاهشان به مسأله امامت چنانکه شیعیان می نگرند و شرایطی برای آن نظیر علم الهی، عصمت الهی و وجود نصوص دینی بر مسأله جانشینان بر حق قائلند، قائل نیستند بلکه در اظهاراتشان صرفاً آن ذوات مقدسه را انسانهای پاک و مؤمن و داناتر از دیگران دانسته که بدلیل همین آگاهی، صرفاً عادل هستند اما هیچ نصی در قرآن و سنت نسبت به آنها بجز سفارش به دوست داشتن ایشان وارد نشده است.

  بدون شک، بر اهل معرفت و اصحاب خرد و یقین پوشیده نیست که در باب ولایت و امامت و جانشینی ایشان و نیز در باب عصمت و علم لدنی و الهی ایشان آیات و روایات بسیاری در قرآن و سفارشات حضرت رسول (ص) وارد شده که معتقدات شیعه اثنی عشری را ثابت می کند.(1) و عدم پذیرش آنهمه دلیل و برهان قاطع (اعم از عقلی و نقلی) تنها به یک دلیل ممکن است و آنهم کوری و نابینایی محرومان از فهم و درک حقایق معارف الهیه است. (که این بحث در جای خود بنحو تفصیل بسیار گفته شده) برای این منظور می توانید به بخش کلام و عقائی- مبحث امامت و ولایت همین سایت مراجعه کنید.

  - همچنین ایشان همچون صاحبان گمراه اندیشه خود به ساحت معارف ناب شیعی در باب توسل، شفاعت، تبرک، احترام و تکریم آن ذوات مقدسه(علیهم صلوات الله) و ساختن بارگاره برای ایشان و زیارت و مباحثی از این دست نیز متعرض شده و همه آنها را از لوازم شرک دانسته اند. و این درحالی است که معنای عبادت را بدرستی نفهمیده اند اینکه عبادت به این معناست که: اولاً برای آنچه مورد احترام، تکریم و توسل و توجه قرار می گیرد در اظهار نیاز و رفع حوائج خویش، شأن استقلالی قائل نباشیم و ثانیاً آن موجود را خدا ندانیم. در حقیقت، مرز توحید و شرک در تمیز همین معنای عبادت است اما اگر در دعا و توسل و تکریم و احترام و طلب شفاعت، آنها را مستقل از خدا ندانسته بلکه مأذون بدانیم عین توحید است. و با رجوع به اعتقاد و مکتب اهل بیت (ع) و پیروان آنها حتی در بین عوام شیعه اثنی عشری نیز چنین نگاهی به اهل بیت عصمت و طهارت مطرح نیست. (بجز غالیان و برخی فِرَق انحرافی شیعه که در طول تاریخ مورد نفرت و انزجار اهل بیت (ع) و شیعیان بوده اند.) زیرا در آیات قرآن کریم و در بیان حضرت رسول (ص) ایمان و قبول ولایت و اطاعت و جلب محبت و رضایت و یاری رساندن به آنها مورد سفارش و امر حضرت باریتعالی، موجب تقرب به خدا، عامل فلاح و رستگاری و نجات ذکر شده است.(2) بعلاوه، به فرض محال اینکه ارتباط با پیامبر و اهل بیت(ع) پس از مرگشان از طریق توسل، تبرک، طلب شفاعت و نظائر آن غیر ممکن باشد این امور صرفاً کاری بیهوده و عاری از ثمر است نه اینکه به هر بهانه ای شیعیان را به شرک و بت پرستی متهم کرده و حکم تکفیر و مرگ ایشان را صادر می کنند.!؟ و البته این در حالی است که طبق آیات و روایات حیات انبیاء و اوصیاء الهی بنا به نص آیات و روایات دینی ثابت است، وقتی خداوند شهدا را زنده و نزد پرودگار برخوردار از روزی معرفی می کند.(3) قطع و یقین زنده بودن اولیاء شهدا (پیامبر و اهل بیت)به مراتب اولی ثابت است. و نیز روایات بسیاری از شیعه و سنی سخن گفتن پیامبر و حضرت امیر (ع) با مردگان را یادآور شده و آنها را شنواتر از زندگان می دانند نیز دلیلی دیگر بر این مطلب. که فقط از باب اشاره در این فراز مطالبی را بیان کردیم و در جای خود بسیار در این خصوص گفته شده است.

  صاحبان چنین اندیشه های گمراه و محروم از حق، سالها با حمایت های مستقیم و غیرمستقیم نظام شاهنشاهی و ساواک که این طریقت گمراه را همسو با اهداف خویش می دید به ترویج این اندیشه های انحرافی پرداخته و مسیر روشن و نورانی مکتب حقه اهل بیت(ع) را در نظر بسیاری تیره و تار و مشوب و مبهم جلوه دادند، در آن زمانه، چه کسانیکه از اعتقادات ناب مکتب حقه اهل بیت (ع) عدول کرده و در آن دوران، با اعتقادات نادرست و سلاخی شده، در تاریکی معرفتی با دار دنیا وداع کردند.

  و اینک اگر صراطی روشن و نورانی به برکت اشعه های نورانی مکتب اهل بیت (ع) پیش روی ماست و امنیت نسبی در حیطه و حوزه معارف ناب مکتب اهل بیت (ع) را در جامعه کنونی مشاهده می کنیم مرهون تلاشها و مجاهدت های عالمانه و مخلصانه عالمان بالله است چه عالمان سلفی همچون شیخ صدوق ها، کلینی ها، مفیدها، شیخ رضی و مرتضی ها، علامه مجلسی ها، ملاصدراها و ... و چه عالمان معاصری چون علامه امینی ها، سلطان الواعظین ها، علامه طباطبائی ها، اصفهانی ها، خراسانی ها، خوئی ها، حکیم ها، مطهری ها و ... و بی شک، در تحقق و عملی کردن این صراط روشن و نورانی نمی توان قیام بی نظیر امام خمینی (ره) را که متأثر از قیام خونین اباعبدالله الحسین (ع) بود را نادیده گرفت که به برکت این انقلاب الهی، بساط بسیاری از جریانات گمراه و التقاطی و گمراهان و معارضان و سودجویان از ساحت اسلام ناب و ایران اسلامی برچیده شد و برای این مهم خونهای بسیاری پای این شجره طیبه ریخته شد و خون دلهای بسیاری خورده شد.

  اما اینک، پس از گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی، شاهد ظهور رگه هایی رقیق شده از آن افکار و اندیشه های التقاطی و حضور مجدد طرفداران آن افکار و جریانات هستیم که به نحو و شیوه هایی مجددمأبانه و با ادبیاتی خاص و منقلب شده، همان اندیشه ها را در قالبی دیگر، با استفاده از همه ظرفیت موجودشان(شخصی و دولتی، دانشگاهی و حوزوی و ...) و با حمایت همه جانبه ایادی استکبار جهانی در داخل و خارج کشور(از طریق رسانه ها) دنبال می کنند. اینان، در همه جا حضور دارند و گویا پای هدف نامبارکشان با شیطان هم قسم شده اند. بعضی از این همسویان گمراه، همان پس مانده های جریان گمراه سلفی گری اند که پس از انقلاب به حاشیه رانده شدند و مترصد فرصتی نو برای تداوم بخشی به حیات زالو صفتانه اِشان داشتند و برخی نیز همان دگراندیشان فریب خورده ای اند که از تفاله ها و پس مانده های جریان منورالفکری و نواندیشی اواخر دوران قاجار و پس از آن و اندیشه های منحط غرب، نظیر اومانیسم، سکولاریسم، پلورالیسم و دیگر ایسم های منحرف ارتزاق کرده و اینک در شکل و شمایلی نو و با ادبیاتی نوین، هر از چندگاهی که زمینه و بستر حضور خویش را مهیا می بینند همچون کرمهای خاکی و زالوصفتان فرصت طلب،(با عرض پوزش از کرم و زالو که البته مفیدند) سر از خاک و لجنهای مغزی و ذوقی خویش بیرون آورده و به اظهار وجود می پردازند.

  و اینک، در مقطعی حساس از دوران غیبت و بلوغ انقلاب اسلامی قرار داریم و از زمانی که رهبر معظم انقلاب(حفظه الله) عَلَم تهاجم و شبیخون فرهنگی را بلند کردند گویا فعالیت های زیرزمینی و غرض ورزانه دشمنان بیرونی و فریب خوردگان داخلی را همچون رهبری حکیم به عینه می دیدند و مکرراً در مقاطع حساس و به مناسبت های مختلف، ورود و نفوذ این خطر را به همگان (عوام و خواص) گوشزد می کردند (البته گوش شنوا کجاست؟؟!). و بی پرده بگویم در این میدان، گویا عوام بیش از خواص گوششان به دهان رهبرشان بود. آری دشمنان بیرونی و درونی تغییر موضع داده بودند و هجوم و نفوذ به ساحت فکر و اندیشه و اخلاق و معنویت عوام و خواص را در برنامه کاری خویش قرار داده بودند و گویا در این توطئه چندان ناموفق نیز نبوده اند.

  تا زمانیکه پس از فتنه سال 88 ندای "این عمار" حضرت آقا بلند شد، گویا خطر خیلی جدی و محسوس شده، موریانه ها از لانه هاشان بیرون آمده و زالوصفتان دیگر هیچ اِبا و ترسی ندارند، و برای براندازی اسلام و قرآن و انقلاب اسلامی طرحی نو درانداخته اند. با ایجاد حال و هوای فتنه و شبهه که فضا تیره و تار و مبهم و نامشخص است و با پرهیز از تندروی، خط مشیی جدید را در استراتژی هایشان دنبال می کنند، حرکاتشان غیرمحسوس، ظریف، معتدلانه و توأم با تقیه اما حساب شده تر و ویران کننده تر شده، و خطر این رویه بسیار بیشتر از مدل پیشین که شتابزده، عیان و بی پرده و بدون حساب و کتاب بود است.

  دوستان انقلاب، رهروان امام و ولایت فقیه و خواص و مردم انقلابی، بویژه مبلغان و دانشگاهیان بسیار باید هوشیار باشند تا کار پیروان اردوی انقلاب و ولایت، بیش از وضعیت موجود، دشوار نشده است. در این راستا، شناخت ماهیت و چهره ی واقعی این جریانات و رشته ای که در طول تاریخ بدان متصلند و شناخت اهداف و اغراض ایشان در گفتار و رفتارهاشان بسیار می تواند در جهت روشنگری مردم و نورانی ساختن راه، مؤثر باشد. چنانکه رهبر معظم انقلاب(حفظه الله) خطاب به خواص جامعه، رسانه ها و جوانان، بمنظور آشنایی بیشتر با جریانات قبل و بعد انقلاب سفارش کردند: "اگر به تاریخ این دویست سال اخیر مراجعه کنید، عظمت کار امام را نیز درمی‌ یابید. من تأکید می‌کنم که جوانان، این مقطع تاریخی را بخوانند. دستگاه‌های تبلیغی هم حقایقی راکه در این مدت بر سراین کشور آمده، برای مردم تبیین کنند، به نظر من در این خصوص کار کمی شده است."(4)

  ان شاءالله به شرط حیات، در پست بعدی به بیان برخی دیدگاه های نواندیشان دینی و طرفداران دین سکولاری خواهیم پرداخت ...

  پاورقی______________________________________ ____________
  1. آیه ولایت (مائده، 55)؛ آیه اطاعت (نساء، 59)؛ آیه تبلیغ (مائده، 67)؛ آیه عصمت(احزاب، 33)؛ و احادیث متواتر نظیر (حدیث ثقلین؛ حدیث یوم الدار؛ حدیث سفینه؛ حدیث منزلت ...) و نظائر آن.
  2. «فالذین ءامنوا به و عزروه و نصروه و اتبعوا النور الذى أنزل معه أولئک هم المفلحون؛ آنانکه به او ایمان آورده و او را گرامی داشته و یاری نموده اند و از نوری که همراه او نازل شده پیروی نموده اند آنان رستگارانند.» (اعراف/ 157).
  3. وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ ؛ کسانی را که در راه خدا کشته شده اند مرده مپندار ، بلکه زنده اند و نزدپروردگارشان به ايشان روزی می دهند. آل عمران/ آیه 169.
  4. خطبه های نماز جمعه تهران ـ 1378/07/09.


  بنام حضرت دوست

  به نهضت چراغ - گفتمان مطالبه گری بپیوندید:

  https://t.me/joinchat/Buq-VhIIic_yBZ_7UdLCgA

  با ما همراه باشید در کانال تلگرام: اخلاق الهی

  https://telegram.me/smashkor


 20. صلوات ها 4


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۴/۳۱, ۲۲:۴۹ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود