جواز و عدم جواز کپی برداری

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جواز و عدم جواز کپی برداری

کارشناس محترم سلام
بنده برای خرید یک dvdاموزشی که قیمتش زیادبودباچندتاازدوستان شریک شدیم بعدازتماس بامنشی فروشنده dvdدرموردشرایطمون به ایشان توضیح دادیم وایشان گفتند دی ویدی قفل دارد اما اگربلدباشیدمیتونید اون روبشکنید وامروز که به دست مارسیده نوشته شده هرگونه کپی برداری حرام است خواستم ببینم نظرمقام معظم رهبری دراین مواردچیست

فرستاده شده از HUAWEI G525-U00ِ من با Tapatalk

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

احمد;798765 نوشت:
کارشناس محترم سلام
بنده برای خرید یک dvdاموزشی که قیمتش زیادبودباچندتاازدوستان شریک شدیم بعدازتماس بامنشی فروشنده dvdدرموردشرایطمون به ایشان توضیح دادیم وایشان گفتند دی ویدی قفل دارد اما اگربلدباشیدمیتونید اون روبشکنید وامروز که به دست مارسیده نوشته شده هرگونه کپی برداری حرام است خواستم ببینم نظرمقام معظم رهبری دراین مواردچیست

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

اگر نرم افزار داخلی است بدون اجازه از صاحب اثر بنابر احتیاط واجب جایز نیست .

ودر صورتی که شرکت خارجی است ، اگر آن شرکت در این زمینه با جمهوری اسلامی ایران قرار دادی ندارد،اشکالی ندارد .

[="DarkOrchid"]سلام یه سوال داشتم ...اینکه کپی پیست مطالب و اس ام اس های مناسبتی وکارت پستال و غیره از سایتها برای ارسال به دیگران اشکال داره...؟؟؟؟من مثلا امروز در پایین صفح سایت بیتوته دیدم نوشته بود:بازنشر مطالب بیتوته تنها با ذکرنام وآدرس سایت مجازاست.
الان من خیلی عذاب وجدان دارم یعنی هرچی عس تا حالا برای اقوام فرستادم گحروم بوده...چیکارکنم؟؟[/]

من یک نوجوانم...;816849 نوشت:
سلام یه سوال داشتم ...اینکه کپی پیست مطالب و اس ام اس های مناسبتی وکارت پستال و غیره از سایتها برای ارسال به دیگران اشکال داره...؟؟؟؟من مثلا امروز در پایین صفح سایت بیتوته دیدم نوشته بود:بازنشر مطالب بیتوته تنها با ذکرنام وآدرس سایت مجازاست.
الان من خیلی عذاب وجدان دارم یعنی هرچی عس تا حالا برای اقوام فرستادم گحروم بوده...چیکارکنم؟؟

عرف این که میگن کپی پیست تنها با ذکر منبع مجازه در بین وب مستر ها اینه که شما هم وبلاگ و وبسایتی داشته باشید و مطالب رو توی اون وبلاگ و وبسایت انتقال بدین و این که کپی کنین و برای اقوام بفرستین نسبت به این عرف بعید میدونم اشکال داشته باشه نگران نباش

احمد;798765 نوشت:
کارشناس محترم سلام

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

اگر خود مالکین آن شرکت چنین کاری (شکستن قفل نرم افزار و کپی از آن ) را به شما اجازه داده باشند اشکالی ندارد و الا چنین کاری جایز نیست.

من یک نوجوانم...;816849 نوشت:
سلام یه سوال داشتم ...اینکه کپی پیست مطالب و اس ام اس های مناسبتی وکارت پستال و غیره از سایتها برای ارسال به دیگران اشکال داره...؟؟؟؟من مثلا امروز در پایین صفح سایت بیتوته دیدم نوشته بود:بازنشر مطالب بیتوته تنها با ذکرنام وآدرس سایت مجازاست.
الان من خیلی عذاب وجدان دارم یعنی هرچی عس تا حالا برای اقوام فرستادم گحروم بوده...چیکارکنم؟؟

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

اگر این موار د عرفا جزء حقوق معنوی برای صاحب اثر محسوب می شود ، کپی از آن بدون اجازه از مالک آن جایز نمی باشد.

[="DarkOrchid"]خوب اینو میدونم...اما بعضی از این مطالب در سایت های دیگه هم بوده ومن مالک واقعی رو نمیشناسم...واینکه الان ک فهمیدم چیکار باید بکنم؟البته به خود سایت و قسمت تماس باما هم اطلاع دادم ولی الان تکلیف من چیه؟[/]

من یک نوجوانم...;819931 نوشت:
خوب اینو میدونم...اما بعضی از این مطالب در سایت های دیگه هم بوده ومن مالک واقعی رو نمیشناسم...واینکه الان ک فهمیدم چیکار باید بکنم؟البته به خود سایت و قسمت تماس باما هم اطلاع دادم ولی الان تکلیف من چیه؟

سلام علیکم

اگر مطالبی را از سایت هایی که مدیران آن افراد متدینی که این مسائل را مراعات می کنند، تهیه کردید ، اشکالی ندارد، والا نمی توانید استفاده کنید.

[="DarkOrchid"]کارشناسان محترم شما منظور منو متوجه نمیشید...من قبلا استفاده کردم ومیخوام بدونم الان چیکارمیتونم بکنم؟[/]

من یک نوجوانم...;820209 نوشت:
کارشناسان محترم شما منظور منو متوجه نمیشید...من قبلا استفاده کردم ومیخوام بدونم الان چیکارمیتونم بکنم؟

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

الف:آن مواردی که استفاده شده و قابل تصحیح نیست:

1-مواردی را که قبلا استفاده کردید، آن مواردی را که حق مالی بوده که باید جبران کنید و به صاحبان آن هزینه اش را پرداخت کنید که اگر آن افراد را نمی شناسید، با اجازه از حاکم شرع به فقیر می دهید ،

2- در مواردی که جبران مالی ندارد ، استغفار کرده و دیگر تکرار نکنید.

ب:و آن مواردی را که استفاده کرده اید و قابل تصحیح است ، تصحیح می کنید.

[="DarkOrchid"]ممنون از راهنماییتون...[/]

موضوع قفل شده است