بهترین زبان برنامه نویسی

تب‌های اولیه

30 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بهترین زبان برنامه نویسی

دوستان مدتهاست که میخوام یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرم اما نمیدونم از کجا شروع کنم.اگه ممکنه دوستانی که اطلاعات دارن به این پرسش ها پاسخ بدن.

کدوم زبان برنامه نویسی ساده تره؟کدام کاربرد بیشتری داره؟کدام زبان مخصوص اندرویده؟کدام زبان مخصوص کامپیوتره؟کدام زبان از همه بهتره؟

عجب سوالی

نقل قول:
کدوم زبان برنامه نویسی ساده تره؟
معمولا پایتون پیشنهاد میشه برای شروع
نقل قول:
کدام کاربرد بیشتری داره؟
زبان های کراس پلتفرم در حال حاضر جزو پرطرفدار ترین و پرکاربرد ترین زبان ها هستن
نقل قول:
کدام زبان مخصوص اندرویده؟
جاوا
نقل قول:
کدام زبان مخصوص کامپیوتره؟
همه زبان ها مخصوص کامپیوترن، همون گوشی که دسته شماست هم جزو کامپیوتر ها حساب میشه :khandeh!:
نقل قول:
کدام زبان از همه بهتره؟
c/c++

n0o0b_sina;798615 نوشت:
عجب سوالی

جاوا
همه زبان ها مخصوص کامپیوترن، همون گوشی که دسته شماست هم جزو کامپیوتر ها حساب میشه :khandeh!:
c/c++

زبان های پایتون و کراس و c و ++c کاربردشون چیه؟
بهترین زبان رایانه چیه؟:khaneh:

منتظرنما;798618 نوشت:
زبان های پایتون و کراس و c و ++c کاربردشون چیه؟
بهترین زبان رایانه چیه؟:khaneh:

:_loool:

آقا بیخیال این صحبتا بگو ببینم میخوای چی کار کنی، رشتت چیه، کارت چیه، دانش آموزی، دانشجویی، هدفت چیه
اینارو بگو بگم بهت

کراس زبان نیست = کراس پلتفرم یعنی برنامه نوشته شده به اون زبان در همه ی سیستم عامل ها => همه رایانه ها قابل اجراست. :ok:

دانش آموز سوم ریاضی
ساخت نرم افزارهای مذهبی
اگه ممکنه راهنماییم کنین

منتظرنما;798622 نوشت:
دانش آموز سوم ریاضی
ساخت نرم افزارهای مذهبی
اگه ممکنه راهنماییم کنین

خوبه منم از همین سن شروع کردم :Nishkhand:

علاقه ای چیزی نداری؟ فقط میخوای کار مذهبی بکنی؟!
اگه دله منو سه قسمت کنی، 1 قسمتش برای خداست، یکی برای همسر آیندم (:Khandidan!:) یک قسمتش هم برنامه نویسی

علاقه که نه ولی اگه بشه کنارش یک درآمدی هم کسب کرد خوبه:solh:

منتظرنما;798628 نوشت:
علاقه که نه ولی اگه بشه کنارش یک درآمدی هم کسب کرد خوبه:solh:

آی شیطون
از این خبرا نیستاااا Lol
اگه علاقه نداشته باشی روغن میسوزونی، به هر حال برو "جاوا" یاد بگیر تا اندروید بزنی، راحت ترین راهه
از گوگل میتونی شروع کنی.

به خود برنامه نویسی که تقریبا علاقه دارم فک کردم منظورتون یک چیز دیگس
یک فایل pdf آموزش پایتون گرفتم.یکمش رو خوندم ولی تقریبا هیچی نفهمیدم.
من خنگم یا سخته؟:ok:

منتظرنما;798630 نوشت:
به خود برنامه نویسی که تقریبا علاقه دارم فک کردم منظورتون یک چیز دیگس
یک فایل pdf آموزش پایتون گرفتم.یکمش رو خوندم ولی تقریبا هیچی نفهمیدم.
من خنگم یا سخته؟:ok:

اولش سخته
تو دانشگاه این استارت اول رو میزنن برات، ولی خوب تو میخوای زود راه بیفتی یکم باید سختی بکشی :Nishkhand:
فیلم آموزشی رایگان هم زیاده گوگل بگرد

سلام
بیسیک 4 اندروید رو یاد بگیرید و باش نرم افزار اندرویدی بسازید و منتشر کنید .الان بیشتر برنامه نویس های داخلی از این روش برای ساخت نرم افزار استفاده میکنن.
عبارت بیسیک 4 اندروید رو سرچ کنید آموزش هاش میاد.

منتظرنما;798612 نوشت:
دوستان مدتهاست که میخوام یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرم اما نمیدونم از کجا شروع کنم.اگه ممکنه دوستانی که اطلاعات دارن به این پرسش ها پاسخ بدن.

کدوم زبان برنامه نویسی ساده تره؟کدام کاربرد بیشتری داره؟کدام زبان مخصوص اندرویده؟کدام زبان مخصوص کامپیوتره؟کدام زبان از همه بهتره؟

سلام

VB.Net رو میپسندم .. خودم هم سی کار کردم هم وی بی اما سادگی وی بی رو ترجیح میدم .. الان خیلی ها میرن سراغ اندروید نویسی ، اگر علاقه دارید اون رو هم پیگیری کنید ..

موفق باشید..

n0o0b_sina;798629 نوشت:
آی شیطون
از این خبرا نیستاااا :)))

کدوم پول بیشتری داره و در عین حال یاد گرفتنش آسون؟:ok:

n0o0b_sina;798615 نوشت:
عجب سوالی

جاوا
c/c++

آفرین
منم دقیقا می خواستم همینا رو بگم.

[="Tahoma"][="Navy"]

منتظرنما;798628 نوشت:
علاقه که نه ولی اگه بشه کنارش یک درآمدی هم کسب کرد خوبه

سلام
برنامه نویسی اندروید هم به عنوان یک برنامه نویسی روز دنیا و هم به عنوان یک برنامه نویسی درآمد زا در حال حاضر بهترین گزینه هست
اما چون یادگیری جاوا برای شروع برای شما سخته پیشنهاد می کنم برنامه نویسی به زبان
بیسک فور اندروید رو از طریق سایت زیر دنبال بفرمایید
quicklearn.ir
یا علی
:Gol:[/]

jostojoogarhaqiqat;798745 نوشت:
کدوم پول بیشتری داره و در عین حال یاد گرفتنش آسون؟:ok:

بازار در حال حاضر بیشتر برنامه نویس وب و موبایل میطلبه.
توی موبایل ios درآمدش از اندروید بیشتره.
وب هم اگه کارت درست باشه، در آمدت خوبه.

برای ios، زبان swift جدیدتره و پیشنهاد میشه.
برای اندروید، طبق نظره گوگل جاوا پیشنهاد میشه.
برای وب، زبان های مختلفی میتونید استفاده کنید ولی به خاطر محدودیت جیب مشتری ها در تهیه ی سرور (:Nishkhand:) بهترین گزینه php یا C# با asp.net هست، که من php رو پیشنهاد میکنم.

c/c++ هم که همه ی اهل فن میشناسنشون، زبان مادر هستن و باهاشون میتونید برای هر پلتفرمی با هر سیستم عاملی برنامه native بنویسید. 90% برنامه های بزرگ با این زبان نوشته میشن، مخصوصا کاربرد زیادی توی بازی سازی دارن به خاطر سرعت بالاشون

با زبان پایتون برای چه پلتفرم هایی میشه برنامه ساخت؟

n0o0b_sina;798620 نوشت:

کراس زبان نیست = کراس پلتفرم یعنی برنامه نوشته شده به اون زبان در همه ی سیستم عامل ها => همه رایانه ها قابل اجراست. :ok:

جدی؟:Moteajeb!:
حالا کدوم زبانا این قابلیت رو دارن؟

مشک;798734 نوشت:
سلام

VB.Net رو میپسندم .. خودم هم سی کار کردم هم وی بی اما سادگی وی بی رو ترجیح میدم .. الان خیلی ها میرن سراغ اندروید نویسی ، اگر علاقه دارید اون رو هم پیگیری کنید ..

موفق باشید..

کاربرد وی بی چیه؟

منتظرنما;798827 نوشت:
جدی؟:Moteajeb!:
حالا کدوم زبانا این قابلیت رو دارن؟

الان دیگ اکثر زبان ها این قابلیت رو دارن به غیر از زبان های انحصاری مثل C# و VB و objectiv-c
مثلا برنامه نوشته شده به زبان جاوا، هر جا که ماشین مجازی جاوا نصب بشه اجرا خواهد شد.
توی بحث کراس پلتفرم امروزه تفاوت بیشتر توی سرعت مطرحه که c/c++ حرف اول و آخر رو میزنن.

پ.ن. پروژه mono توی C# هم به درده همون مایکروسافت میخوره :دی

منتظرنما;798829 نوشت:
کاربرد وی بی چیه؟

سلام

همه چیز .. هر کاری میشه باهاش کرد .. از نوشتن نرم افزارهای اداری گرفته تا مثلا قفل های نرم افزاری و سخت افزاری و وب دیزاین ... گستردگی عملکردش و منطبق بدون با پلت فرمهای مختلف از خصوصیاتیه که همه گیرش کرده.. بین حرفه ای های حرف اول رو میزنه..

مشک;798855 نوشت:
سلام
منطبق بدون با پلت فرمهای مختلف از خصوصیاتیه که همه گیرش کرده.. بین حرفه ای های حرف اول رو میزنه..

:Moteajeb!:
VB بین حرفه ای ها حرف اول رو میزنه؟
دقیقا میشه بفرمایید با کدوم پلت فرم به غیر از ویندوز منطبقه این VB?
راستی خوده مایکروسافت در حال حاضر C# رو پیشنهاد میکنه.

n0o0b_sina;798992 نوشت:
:Moteajeb!:
VB بین حرفه ای ها حرف اول رو میزنه؟
دقیقا میشه بفرمایید با کدوم پلت فرم به غیر از ویندوز منطبقه این VB?
راستی خوده مایکروسافت در حال حاضر C# رو پیشنهاد میکنه.

سلام ..

بله بین حرفه ای ها حرف اول رو میزنه .. سی شارپ از لحاظ استراکچر کمی پیچیده تر از وی بی هست اما کسی نگفته زبان بدیه ..

شما پس درست آشنایی ندارید !! روی اندروید ، لینوکس و غیره... قابل پیاده سازیه دوست گرامی "cross-platform development" .. مقاله زیاده سرچ کنید. الان واسط هایی ارایه شده که شما میتونی به سی و وی بی برنامه بنویسی و کامپایل کنی برای استفاده در پلت فرمهای مختلف... مثلا این لینک ...http://www.vbforums.com/showthread.php?714407-VB-net-for-Android

و

نقل قول:
The stated purpose of Mono is not only to be able to run Microsoft .NET applications cross-platform, but also to bring better development tools to Linux developers. Mono can be run on many operating systems including Android, BSD, iOS, Linux, OS X, Windows, Solaris and UNIX.

http://www.tutorialspoint.com/vb.net/vb.net_environment_setup.htm

موفق باشید

مشک;799082 نوشت:
سلام ..

بله بین حرفه ای ها حرف اول رو میزنه .. سی شارپ از لحاظ استراکچر کمی پیچیده تر از وی بی هست اما کسی نگفته زبان بدیه ..

شما پس درست آشنایی ندارید !! روی اندروید ، لینوکس و غیره... قابل پیاده سازیه دوست گرامی "cross-platform development" .. مقاله زیاده سرچ کنید. الان واسط هایی ارایه شده که شما میتونی به سی و وی بی برنامه بنویسی و کامپایل کنی برای استفاده در پلت فرمهای مختلف... مثلا این لینک ...http://www.vbforums.com/showthread.php?714407-VB-net-for-Android

و

موفق باشید

عجب!!!
بالاتر رو نگاه کنید عرض کردم که پروژه mono هم بمونه برای خوده مایکروسافت
وقتی زبان هایی مثل c/c++ ، جاوا ، پایتون ، جاوااسکریپت و ... هست پروژه mono رو کجای دلمون بزاریم؟!
به هر حال من هیچ وقت زیر پرچم یه دیکتاتور مثل مایکروسافت یا اپل نمیرم :khandeh!:

n0o0b_sina;799103 نوشت:
عجب!!!
بالاتر رو نگاه کنید عرض کردم که پروژه mono هم بمونه برای خوده مایکروسافت
وقتی زبان هایی مثل c/c++ ، جاوا ، پایتون ، جاوااسکریپت و ... هست پروژه mono رو کجای دلمون بزاریم؟!
به هر حال من هیچ وقت زیر پرچم یه دیکتاتور مثل مایکروسافت یا اپل نمیرم :khandeh!:

خب این سلیقه شخصی شماست .. گرچه بستگی به هدفی که آدم برای خودش درنظر گرفته داره .. فعلا چون مایکروسافت بازار رو در اختیار داره ، بازار کار خوبی داره .. بخصوص در بحث شبکه که وقتی پای این موضوع وسط بیاد به اجبار باید زیربارش رفت ..

البته در مورد اپل خیلی موافقم ! انحصار طلبی و پررویی خاصی داره ..

n0o0b_sina;799103 نوشت:

به هر حال من هیچ وقت زیر پرچم یه دیکتاتور مثل مایکروسافت یا اپل نمیرم

دستیار خوبی برای ریچارد استالمن میشی :khandeh!:

مشک;799082 نوشت:

مخالفم. حرفه ای ترین و بهترین و ... معنی نداره!
ویندوز رو با ویژوال سی پلاس پلاس نوشتن. مگه از ویندوز پروژه بزرگتر داریییم؟
فیسبوک رو با php نوشتن!
تمام گلوگاهها و بخش های حساس رو با زبان ماشین می نویسن!
البته جاوا رو هم در نظر بگیرید!
اصولا این بحث هیییییییییییچ وقت تموم نمیشه و در اکثر فروم های معروف دنیا این بحث جزء بحث های غدغن محسوب میشه

koosha;799928 نوشت:

:khaneh:

koosha;799928 نوشت:

فیسبوک رو با php نوشتن!
اصولا این بحث هیییییییییییچ وقت تموم نمیشه و در اکثر فروم های معروف دنیا این بحث جزء بحث های غدغن محسوب میشه

چرا دیگ یه چیزی به اسم c/c++ هست، شما کاری رو نمیتونی اسم ببری که با این 2 زبان انجامش ممکن نباشه!
از برنامه نویسی مدار بگیرید تا لینوکس و ویندوز و گنو و سایر زبان های برنامه نویسی
یک کلام، زبان مادر
c++ پیشرفت های خوبی توی نسخه 11 کرده و به پیشرفتهاش توی نسخه 17 هم امیدوارم، نسخه 14 هم اصلاحات خوبی داشته (پس میشه به عنوان یه زبان عمومی استفاده کرد ازش و دیگ نیازی به جاوا و پایتون و... نیست)
php هم که دمش گرم یه سری ایرادات داره اونارو اوکی کنه حرف اول و آخر رو توی وب خواهد زد (البته الان هم کم و بیش میزنه :دی)

پ.ن. من خودم ترجیح میدادم وب رو هم با C++ بنویسم ولی خب سرور اختصاصی لازم داره و متاسفانه اکثر مشتری ها بودجه لازم رو ندارن

پ.ن. این مقایسه رو ببینید c++ رقبارو لِه کرده!!! http://www.wrensoft.com/zoom/benchmarks.html

n0o0b_sina;799952 نوشت:
چرا دیگ یه چیزی به اسم c/c++ هست، شما کاری رو نمیتونی اسم ببری که با این 2 زبان انجامش ممکن نباشه!

من هر روز می بینم تو استک آور فلو که برنامه نویس ماهر c/c++ می خوان اونم با حقوق های عالی مثل 40 تا 80 هزار دلااااار! تازه اونم کار راه دوووور!

اما از هر 100 استخدام برنامه نویس 5 تاش c/c++ می خوان و اونم فقط تو تهراان.
حالا کسانی که تهرانی نیستن عملا نمیتونن کار خوبی در این زمینه داشته باشن.

همه تحت وب، اندروید، ios و یه کم هم جاوا می خوان!
برنامه نویسی دروایور از مهمترین کاربردهای c/c++ هست اما حقیقتا چند شرکت در ایران تا این حد پیشرفته کار می کنن؟

به نظرم پرسشگر موضوع باید به فکر زبانی باشه که بتونه کار براش به راحتی پیدا کنه. فعلا که محصولات مایکروسافت خیلی طرفدار داره و فک نکنم به این زودیا با محصولات متن باز جایگزین بشه.

koosha;799968 نوشت:
من هر روز می بینم تو استک آور فلو که برنامه نویس ماهر c/c++ می خوان اونم با حقوق های عالی مثل 40 تا 80 هزار دلااااار! تازه اونم کار راه دوووور!

اما از هر 100 استخدام برنامه نویس 5 تاش c/c++ می خوان و اونم فقط تو تهراان.
حالا کسانی که تهرانی نیستن عملا نمیتونن کار خوبی در این زمینه داشته باشن.

همه تحت وب، اندروید، ios و یه کم هم جاوا می خوان!
برنامه نویسی دروایور از مهمترین کاربردهای c/c++ هست اما حقیقتا چند شرکت در ایران تا این حد پیشرفته کار می کنن؟

به نظرم پرسشگر موضوع باید به فکر زبانی باشه که بتونه کار براش به راحتی پیدا کنه. فعلا که محصولات مایکروسافت خیلی طرفدار داره و فک نکنم به این زودیا با محصولات متن باز جایگزین بشه.

خب ما اگه دیدمون محدود به ایران باشه و بخوایم برای کسی/شرکتی کار کنیم بله c/c++ خواهان نداره!
البته یادمون نره یه برنامه نویس خوب کسیه که خودش کارش رو درست کنه نه اینکه دنبال کار بگرده!

برنامه نویسی درایور یکی از کاربرد های c/c++ هست شما با کتابخانه های موجود از شیر مرغ تا جوونه آدمی زاد رو میتونی با c/c++ بزنی!!! کتابخانه هایی مثل qt یادمون نره.

متاسفانه برای پیشرفت این صنعت توی ایران حداقل از 100 برنامه نویس 5 تاش باید حرفه ای c++ کار کنن، که متاسفانه حتی 1 نفر هم به صورت حرفه ای و تجاری c++ کار نمیکنه و اینگونه ما شدیم مصرف کننده!!!

ما بازی ای نداریم که گرافیکش بالاتر از موتور unity باشه، چرا؟! چون زبان هایی مثل C# و javascript کشش لازم رو ندارن، پیدا کردن برنامه نویس حرفه ای c++ هم بسیار پر هزینه و سخت هست در نتیجه به همون unity قانع هستیم!!!

koosha;799928 نوشت:

فیسبوک رو با php نوشتن!

خب ما هم قدغن میکنیم !:khandeh!:

اصولا ما در مورد بازار ایران و ایرانی و بخاطر هندی بودن و سازگار بودن وی بی هست که .. خب قدغن کردیم راستی !! Lol

بهرحال پیشنهاد بنده به استارتر وی بی دات نت هست ..