رابطه با نا محرم برای روحیه دادن!

تب‌های اولیه

20 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رابطه با نا محرم برای روحیه دادن!

سلام خدمت همه دوستان
من یه مدتی هست که با دختری که ازدواج کرده و همسن خودم هست و به دلیل مشکلاتی که با شوهرش داره دچار حالاتی مثل افسردگی هست رابطه ی دوستانه ای دارم در حد حرف زدن و صحبت کردن و اینکه بعضی اوقات که خیلی افسرده میشه باهم بیرون میریم.البته هیچ کار خلاف شرعی حتی گرفتن دست یا دست دادن هم نبوده و صرفا برای اینکه فرد تنهاییه و میخوام در حدی که بتونم بهش روحیه بدم باهاش رابطه دارم و کلا نه من و نه اون مایل به انجام کوچکترین کار خلافی حتی حرف های عاشقانه نیستیم و رابطه ای مثل رفاقت هست برای‌کمک کردن بهش و تنها نبودنش و تو این نزدیک ۱.۵ سال هیچ کار خلاف شرعی ولو کوچک هم نبوده و نخواهد بود.

میخواستم بدونم الان هر دوی ما داریم گناه میکنیم‌و باید توبه کرد؟
رابطه ای در این حد هم حرام هست و باید ازش توبه کرد؟
ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان بزرگوار

با نام و یاد دوست

کارشناسان بحث: استاد سجاد و استاد نشاط

Yoosef;797010 نوشت:
سلام خدمت همه دوستان
من یه مدتی هست که با دختری که ازدواج کرده و همسن خودم هست و به دلیل مشکلاتی که با شوهرش داره دچار حالاتی مثل افسردگی هست رابطه ی دوستانه ای دارم در حد حرف زدن و صحبت کردن و اینکه بعضی اوقات که خیلی افسرده میشه باهم بیرون میریم.البته هیچ کار خلاف شرعی حتی گرفتن دست یا دست دادن هم نبوده و صرفا برای اینکه فرد تنهاییه و میخوام در حدی که بتونم بهش روحیه بدم باهاش رابطه دارم و کلا نه من و نه اون مایل به انجام کوچکترین کار خلافی حتی حرف های عاشقانه نیستیم و رابطه ای مثل رفاقت هست برای‌کمک کردن بهش و تنها نبودنش و تو این نزدیک ۱.۵ سال هیچ کار خلاف شرعی ولو کوچک هم نبوده و نخواهد بود.

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

ارتباط شما با زن یاد شده حرمت شرعی داشته لازم است هر دو از آن توبه کنید و هر چه سریع تر این ارتباط را کاملا قطع نمایید و تحت هیچ توجیه و عنوانی آن را ادامه ندهید(روحیه دادن به او و ... از وظایف شرعی شما نیست و بهتر است زن و شوهر با هم برای حفظ زندگی شان به مشاور مجرب و متعهد مراجعه نمایند).

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر مراجع عظام تقلید در قم

شما خوشت میاد در اینده یکی با همسرت اینجوری رابطه داشته باشه؟(تو مطمئنی همسرش افسردگی داره؟ با فرض داشتن افسردگی همسرش اینکار اشتبه...).

سلام,,,لطفا هر چه سریعتر رابطه تون با اون خانم را قطع کنید
ارتباط شما با این خانم کمکی بهش نمیشه,,,باعث میشه این خانوم به شما وابسته بشه و بیشتر از همسرش فاصله بگیره,,,دنبال دلیل و بهانه برای قطع رابطه نباشید ,,,فقط سریع رابطه رو قطع کنید

با ادامه این رابطه ظلم بزرگی هم به خودتون و این خانم. و همسرش می کنید
در پناه حق باشید

Yoosef;797010 نوشت:
سلام خدمت همه دوستان

فقط داري دنبال راه ميكردي واسه ادامه اشتباهت
شايد اون خانومم فقط واسه اينكه تنهايي باهات حرف ميزنه دلش ميسوزه برات
خوب الان بهش روحيه ميدي :Moteajeb!:تو كه شرايط وبدتر ميكني اكه واقعا اينجوري باشه كه تو ميكي 1تمام اميد اون تو ميشي و مانع تلاشش براي بركشت وبازسازي زندكيش ميشي

2يه هول وهراس دايمي رو به زندكيش اضافه ميكني از اينكه كسي رازش ونفهمه
3اينقدر برات مهمه ؟بس جرا باهاش بيرون ميري اكه يه اشنايي ببيندتون جي واسش ميمونه تو جامعه اي كه خيلي راحت به خانومها تهمت ميزنن
4تو جند سالته كه نميفهمي خانوما زود وابسته ميشن مخصوصا خانومي كه تو زندكيش مشكل داره هر جي وابسته تر شه ضربه بيشتري ميخوره

5
6
7
وهزارتا نكته ديكه
خيلي ها رو ميشناسم كه به واسطه همين لطفي كه شما ميكنين زندكيشون به تهمت وبي ابرويي وطلاق كشيد ه شده لطفا بهش لطف نكن

Yoosef;797010 نوشت:
سلام خدمت همه دوستان

با سلام و احترام
ضمن تشکر از کارشناس محترم فقه "جناب سجاد" و با کسب اجازه از همکار گرامی
از نگاه مشاوره:
چنین رابطه ای (طبق ادعا) هر چند در حالت ظاهر شاید یک تسکین برای این فرد باشد، ولی مشکل را بدتر خواهد کرد، بدین صورت که وابستگی های عاطفی، عدم تحمل رفتارهای همسر، دغدغه ها و نگرانی های بیجا و اضطراب و ... اتفاق می افتد، لذا تاکید می شود، که این رابطه قطع شود و این خانم متقاعد شود که چنین روندی مصلحت نیست و در حل مشکل او نفعی ندارد و برای اینکه مشکل او دقیقا مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد، به یک مشاور متخصص مراجعه شود، و هیچ لزومی برای ادامه رابطه نیست، چون روند، یک روند اشتباهی است .
در توضیح بیشتر:
حکمت الهی چنان است – بر اساس فطرت و آفرینش- که مرد را مکمل زن، و زن را مکمل مرد می داند و همان طور که قرآن مجید به طور اشکار می فرماید:
« هُنَّ لِبَاسٌ لَّكُمْ وَأَنتُمْ لِبَاسٌ لَّهُنَّ؛ آنان پوشش شمايند و شما پوشش آنان...»(البقرة آیه : 187) همان سان که لباس نگهدارنده بدن است، رابطه همسری پوششی است برای در امان ماندن از انحرافات و کژرویها، و همچنین فراهم آورنده زندگی توام با سعادت و خوشبختی است
(نظام خانواده در اسلام، باقر شریف قرشی، مترجم: لطیف راشدی، ص3، مرکز نشر و چاپ بین الملل،1389). در این شرایط کمک گرفتن از همسر و قوی تر کردن رابطه همسری و داشتن حس خوب به او و تغییر دادن نگاه می تواند در حل مشکل راهکار مناسب و بجایی باشد.

ممنون از تمامی عزیزان
از اونجایی که نه وابستگی وجود داره و نه ارتباط عاطفیو فیزیکیو .... راهبطه رو قطع میکنیم.

[=arial]

[B]

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله(ص)

[/B][=arial]

[=arial][B]السلام علیک یا امیرالمومنین (ع)

السلام علیکم یا اهل بیت نبوه (ع)

السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)

[=arial]================================

[=arial]به نظر من هیچ دلیلی وجود ندارد زنی به خاطر مشکلات زندگی و یا به هر دلیلی به شوهرش خیانت بکند
روابط با نامحرم(به هر شکل و با هر کیفیتی) بدترین خیانت به همسر است،
حتی اگر قبل از ازدواج باشد!
خیانت که شاخ و دم ندارد!
حتما لازم نیست حرف های عاشقانه زده شود!
حتما لازم نیست روابط فیزیکی وجود داشته باشد!
همین که پای ((نامحرم)) در میان باشد خودش خیانت است
چه چت کردن باشد!
چه حرف زدن باشد!
چه بگو و بخند باشد!
چه عشوه آمدن باشد!
چه جوک تعریف کردن باشد!
چه و چه و چه و وچه ......
به هر قدری که تصور کنید خیانت محقق می شود،
ولو این که یک استیکرنامتعارف به نامحرم بفرستد!

توجیهاتی از قبیل افسردگی و تنهایی و بدخلق بودن شوهر و...... در هیچ محکمه ای مورد پذیرش نمی باشد!
حالا مبنای این محکمه می خواهد
عقل باشد!قانون باشد!شرع باشد!اخلاق باشد!انصاف باشد!احساس و عاطفه باشد!
در هیچ محکمه ای این توجیهات مورد پذیرش نیست!

حالا من نمی دونم چرا برخی خانم ها حاضرند چنین خیانتی را به شوهرشان بکنند و به تعهدی که به محض عقد بدان متعهد شده اند نیز پشت کنند!
اگر مشکل دارید مثل دو تا آدم متمدن با هم صحبت کنید و مشکلات خودتون رو برطرف کنید!حتی اگر شوهر کم محلی کند باید اون رو رام کرد و به راه اورد!

همچنین می شه به مشاور هم مراجعه کرد،اما نه هر مشاوری و هر آدمی! چون به هر کسی نمی شه اعتماد کرد.
برخی ها یا کارشون رو بلد نیستند و یا به هر علت دیگر مثل حس خود برتر بینی و حتی مشکلات اخلاقی، اون چیزی که بین دو نفر هست رو خراب تر می کنند!
خلاصه این که هر آدمی قابل اعتماد نیست!حتی اگر انسان سرشناسی باشد!

مثلا موردی بوده که طرف آمده به یک شیخی گفته زن من رو نصیحت کن! بعد اون شیخ کاری کرده که زنه طلاق گرفته و رفته زن اون شیخ شده! بعدش مردم به شیخ ایراد گرفتند که این کارت اشتباه بوده،شیخ هم به خاطر حرف مردم زنه رو طلاق می ده! بعد اون شوهر اولش به خاطر بچه هاش می ره دوباره اون زن ول شده رو می گیرد![1]

اگر اشتباه کنید این مشکلات هم پیش می اد،

چون با توجه به برخی اتفاقاتی که در جامعه می افتد به این جمله می شه فکر کرد: انسان گرگ انسان است!

------------------------------------------------------------------------------------------------

پ.ن:
[1] نمی خوام به جایگاه روحانیت ایراد بگیرم؛بنده همیشه مدافع حوزه و روحانیت بوده ام،اما منظورم از این مثال کاملا واضح است!
می خوام این رو بگم که حتی در بین روحانیت که انتظار نمی رود هم این اشخاص پیدا می شوند و تخم نحس بدبینی و بی اعتمادی را در جامعه می کارند.

[/B]

sayedali;798470 نوشت:
به نظر من هیچ دلیلی وجود ندارد زنی به خاطر مشکلات زندگی و یا به هر دلیلی به شوهرش خیانت بکند
روابط با نامحرم(به هر شکل و با هر کیفیتی) بدترین خیانت به همسر است،حتی اگر قبل از ازدواج باشد!
خیانت که شاخ و دم ندارد!
چه چت کردن باشد!
چه حرف زدن باشد!

شما يه ظرفه قضاوت ميكني
كلا هدف از ازدواج براورده شدن نياز هاس براي مرد نياز به روابط جنسي براي زن بيشتر نياز عاطفي جكونه است كه اكر زني در براورده كردن نياز همسرش سهل انكاري كنه يا نخاد يا نتونه اونو راضي كنه" زن صيغه" همسر دوم وحتي خيانت به همسرش حقشه سهمشه مقصر خانومه نبايد سهل انكاري كنه و و و و
اما براورده كردن نياز عاطفي خانوم كه بيش مياد و مرد مقصره باز شما ايرادات رو از خانوم ميبينيد وخيانت كار قلمداد ميشه
نياز عاطفي مهمترين نيازه خانومهاس وتقريبا99درصد اقايون ما سهل انكارن تو از نكاه يك مرد" زن رو مقصر ميبيني ومن با ديد يك خانوم" مرد رو مقصر ميبينم
اكه مرد يه كم به زنش توجه كنه" فقط به حرفاش كوش بده همين !اين اتفاقا نمي افته
اينا توجيه نيس
حسه تنهايي خيلي بده حتي وقتي باهمسرت سفر ميريد كنار هم هستيد وباز تو تنهايي
تنهاي تنها
وقتي مشتاقانه منتظر رسيدنش هستي و وقتي مياد باز تنهاي تنهايي
وقتي واسش غذاي مورد علاقه اش وميبزي وموقع ناهار باز تنهاي تنهايي
وقتي همه تلاشت وميكني اما زور بازوي كلش وتلكرام و.....از تو بيشتره ومتهم ميشي به تلاش نكردن واسه زندكيت و باز تنهاي تنهايي
دين وشرع وقانون و و و به خانوما حق نميدن
متاسفم كه تو حتي با ديد انصاف هم نميتوني يه كم به خانومه حق بدي

[=arial]

[B]

بسم الله الرحمن الرحیم

[/B][=arial]

[/B]
تنهای تنها;798496 نوشت:
شما يه ظرفه قضاوت ميكني

[=arial]الان بحث روی خیانت زن به شوهرش هست نه شوهر به زن که من بخوام طرف آقایان و یا خانم ها رو بگیرم

بنده کاملا به حرف هایی که مختصر و مفید صفحه قبل زدم ایمان دارم و پاش هم ایستادم،چه خانم ها و اقایان خوششون بیاد و چه نیاد.

تنهای تنها;798496 نوشت:
كلا هدف از ازدواج براورده شدن نياز هاس براي مرد نياز به روابط جنسي

[=arial] این چیز هایی که شما گفتید هدف ازدواج نیست،بلکه از اهداف فرعی محسوب می شوند.

[=arial]مقصود اصلی عقد ازدواج ایجاد علقه زوجیت است و زن و مرد [=arial]باید [=arial]به این پیمان محکم و یا به تعبیر قران کریم میثاق غلیظ پایبند باشند.

هیج توجیهی هم در خیانت کردن پذیرفته نیست .

تنهای تنها;798496 نوشت:
جكونه است كه اكر زني در براورده كردن نياز همسرش سهل انكاري كنه يا نخاد يا نتونه اونو راضي كنه" زن صيغه" همسر دوم وحتي خيانت به همسرش حقشه سهمشه مقصر خانومه نبايد سهل انكاري كنه و و و و

[=arial]باز هم اشتباه می کنید!

مسئله چند همسری ربطی به این قضیه ندارد،مرد در صورتی می تواند ازدواج دوم داشته باشد که اولا همسر او اجازه بدهد و ثانیا شرایط شرعی و قانونی را داشته باشد!

حتی اگر مردی ازدواج مجدد داشت،باید قانونا و شرعا به زن اول و دوم خود متعهد باشد ،شهر هرت که نیست بره زن بگیره! باید عدالت رعایت کند و... !

اما این اتفاقی که من نکوهشش کردم خیانت است و آثار بد اجتماعی به بار می آورد! ربطی به مقوله تعدد زوجات ندارد...

ضمنا چند همسری از گذشته برای زنان قبیح بوده است،آنهم درهمه جوامع!

اما در خصوص مردان چنین قباحتی در طول تاریخ وجود ندارد.

تنهای تنها;798496 نوشت:
نياز عاطفي مهمترين نيازه خانومهاس وتقريبا99درصد اقايون ما سهل انكارن تو از نكاه يك مرد" زن رو مقصر ميبيني ومن با ديد يك خانوم" مرد رو مقصر ميبينم

تنهای تنها;798496 نوشت:

[=arial]خب اگر مردی سهل انگاری کند باید به او خیانت کرد؟

اصلا دلیل می شه به چنین خیانت کاری حق داد؟

آیا باید قبیح ترین کاری که شرعا،قانونا،عقلا،وجدانا محکوم است را انجام داد؟

این حرف شما مثل این می ماند که به مجرمین بگوییم تو حق داشتی !

ببین خانم محترم کل حرف من این است :

اگر فردی در شرایط نامطلوبی هست! نباید از راه
[=arial] نادرست[=arial] وارد شود! بلکه [=arial]باید[=arial]از راه [=arial]صحیح [=arial] مشکلش را حل کند.

[=arial]هر مشکلی نیز راهی دارد و راه حل این مشکل خیانت کردن نیست،بنابراین [=arial]نمی توان به فرد خیانت کار تحت هیچ شرایطی حق داد...

او حق نداشته از راه نادرست به ارضای نیاز هایش بپردازد!

مردی هم اگر از راه نادرست نیاز هایش را برطرف کند محکوم است ،مثلا چنانچه شوهری با زن اجنبی زنا کند کشته می شود و نمی توان به زنا کار این چنین گفت : تو حق داشتی!! چون همسرت زشت بوده!!

[=arial]
انصاف می گوید از راه صحیح مشکلات را حل کنید
و اگر کسی از راه غلط اقدام کرد،بی انصافی کرده است!

وجدان نیز همین را می گوید

شرع و قانون نیز همین را می گوید

اخلاق هم همین را می گوید

[=arial]پس نتیجه می گیریم راه حل این مشکل خیانت کردن نیست،بلکه باید از راهش وارد شود و مشکل خانوادگی خودش را برطرف کند و اگر غیر از این بکند (یعنی از راه نادرست وارد بشود) محکوم است و حقی ندارد!

[=arial]البته این نکته را اضافه می کنم :

[=arial]درست است فرد خائن حق نداشته چنین کاری را بکند،اما این حرف منافاتی با بخشیدن خائن ندارد! مثلا ممکنه زنی بفهمد شوهرش به او خیانت کرده است،منتهی او را ببخشد و بالعکس.

تنهای تنها;798496 نوشت:
تقريبا99درصد اقايون ما سهل انكارن

[=arial]به جای خیانت کردن به آقایان؛ باید با استفاده از نعمتی که خداوند فقط درون یک زن قرار داده است مرد را رام کند و به راه بیاورد!

اصلا چرا یک مرد زن می گیرد؟

مگر نه این است که چشمه خشک شده احساس باید در موجودی خشن به اسم ((مرد)) زنده شود؟

این وظیفه زن است نه مرد!

تنهای تنها;798496 نوشت:
تنهاي تنها
وقتي مشتاقانه منتظر رسيدنش هستي و وقتي مياد باز تنهايي تنهاي تنها
وقتي همه تلاشت وميكني اما زور بازوي كلش وتلكرام و.....از تو بيشتره ومتهم ميشي به تلاش نكردن واسه زندكيت و باز تنهايي
تنهاي تنها

[=arial]شخصا معتقدم برخی خانم ها مشکلات رو به شوهرانشون نمی گویند و انتظار معجزه دارند!

خب چه می شود صریح مشکلات را به شوهرتان بگویید!

بهش بگویید که به من توجه بیشتری داشته باشید!

اتفاقا یکی از دلایل اصلی ایجاد این مشکلات همین مسئله هست به نظر من!

تنهای تنها;798496 نوشت:
وقتي همه تلاشت وميكني اما زور بازوي كلش وتلكرام و.....از تو بيشتره ومتهم ميشي

[=arial]الهی که به حق امیرالمومنین(ع) تلگرام و واتس آپ و...... که صهیونیستی هستند خراب بشوند روی سر صاحبشان !

شوهره سرش تو تلگرامه

زنه سرش تو تلگرامه

پسره سرش تو تلگرامه

دختر سرش تو تلگرامه

دوره و زمونه طوری شده که مثلا من به عنوان یک پسر به دختر خانم هایی که تلگرام و این کوفت و زهرو مار ها رو دارند بد بین شده ام و اعتماد ندارم دیگر!

تقصیر من نیست

طرف تو گروه فلان هزار نفری که دختر ها هم هستند می آد جوک مبتذل خطاب به خانم ها می گذارد! نه اون دختره خارج می شه از گروه و نه یک مرد پیدا می شه تذکر بدهد!اصلا می شه به این چنین دختری فردا به عنوان یک زن و همسر نگاه کرد؟

یا طرف تو pv با پسر نامحرم چت می کند وعشوه می اد!

اصلا می شه سمت چنین دختری رفت!

حاضرم به قلب کویر برم و زنی بگیرم که اصلا ندونه موبایل چیه!

افتخار می کنم دختری به عنوان همسری پیدا کنم که اصلا ندونه تبلت چی هست!

[="Navy"]

امام صادق علیه السلام: از نگاه[ناپاک] بپرهیزید که چنین نگاهی تخم شهوت را در دل می‌کارد و ‏همین برای فتنه‌ی صاحب آن دل بس است.
تحف ‏العقول ص305

[/]

sayedali;798653 نوشت:
الان بحث روی خیانت زن به شوهرش هست نه شوهر به زن که من بخوام طرف آقایان و یا خانم ها رو بگیرم

الان كاملا قضاوت يكطرفه شما مشخصه
جون تو مطلب قبليتون كفتيد! خيانت خيانته"جه صحبت كردن باشه" وجه ,جه وجه وجه اينكه خانوم متاهل باشد يا هنوز ازدواج نكرده باشد
صحبت بين يك خانوم واقاست! بس اقا(اقا بسري كه تابيك زده) هم خيانت كاره جه مجرد باشه جه متاهل" جه صحبت كردن با نامحرم باشه وجه جه ،هر دو مقصرند هم خانوم هم اقا جطور ميكين يك طرفه قضاوت نميكنيد! وقتي اشتباهات اقا بسري كه سوال رو ميبرسه رو نميبيني: اونم داره به همسره اينداش خيانت ميكنه؟

sayedali;798653 نوشت:
این چیز هایی که شما گفتید هدف ازدواج نیست،بلکه از اهداف فرعی محسوب می شوند.

مقصود اصلی عقد ازدواج ایجاد علقه زوجیت است و زن و مرد باید به این پیمان محکم و یا به تعبیر قران کریم میثاق غلیظ پایبند باشند.

اينا حرفاي من نيس كه بخام ازش دفاع كنم
خوب علت علقه ازدواج جيه؟نميخاد بكي دور ميشيم ازموضوع تابيك
اقاي دهنوي در يكي از سخنراني هاش فرمود :جرا يك مرد زحمت ميكشه وكار ميكنه و بي تعارف حمالي ميكنه واسه زندكيش (تعبير خودشون بود)به خاطر مهمترين نيازش هست كه..........
من نكفتم!

sayedali;798653 نوشت:
باز هم اشتباه می کنید!

مسئله چند همسری ربطی به این قضیه ندارد،مرد در صورتی می تواند ازدواج دوم داشته باشد که اولا همسر او اجازه بدهد و ثانیا شرایط شرعی و قانونی را داشته باشد!

شما انجه كه دوست داريد از حرفاي من برداشت ميكنيد منظور من نكوهش زن بود ومتهم كردنش به سهل انكاري

sayedali;798653 نوشت:
حتی اگر مردی ازدواج مجدد داشت،باید قانونا و شرعا به زن اول و دوم خود متعهد باشد ،شهر هرت که نیست بره زن بگیره! باید عدالت رعایت کند و... !
اتفاقا شهر هرت هست

sayedali;798653 نوشت:
اما این اتفاقی که من نکوهشش کردم خیانت است و آثار بد اجتماعی به بار می آورد! ربطی به مقوله تعدد زوجات ندارد...

ضمنا چند همسری از گذشته برای زنان قبیح بوده است،آنهم درهمه جوامع!

اما در خصوص مردان چنین قباحتی در طول تاریخ وجود ندارد.

جون هميشه رهبران جامعه مرد بودن قوانين هم به ميل انها بوده

sayedali;798653 نوشت:
آیا باید قبیح ترین کاری که شرعا،قانونا،عقلا،وجدانا محکوم است را انجام داد؟
:Moteajeb!:قبيح ترين كار؟؟؟؟؟رو انجام داده
قبيح ترين كار رو بسره انجام داده از تنهايي وسادكي زن سو استفاده كرده

sayedali;798653 نوشت:
مردی هم اگر از راه نادرست نیاز هایش را برطرف کند محکوم است ،مثلا چنانچه شوهری با زن اجنبی زنا کند کشته می شود و نمی توان به زنا کار این چنین گفت : تو حق داشتی!! چون همسرت زشت بوده!!

انصاف می گوید از راه صحیح مشکلات را حل کنید و اگر کسی از راه غلط اقدام کرد،بی انصافی کرده است!

وجدان نیز همین را می گوید

شرع و قانون نیز همین را می گوید

اخلاق هم همین را می گوید

انصاف" اخلاق "وجدان" شرع" قانون و و و راهكارهايي زيادي براي مردان قرار داده شايد اكه راهكاري براي زن در نظر كرفته ميشد اينجوري متهم نميشد

sayedali;798653 نوشت:
مگر نه این است که چشمه خشک شده احساس باید در موجودی خشن به اسم ((مرد)) زنده شود؟

این وظیفه زن است نه مرد!

تو از كجا ميدوني تلاشش رو نكرده ؟

sayedali;798653 نوشت:
حتما سعي خودشو كرده اين نوع ارتباط در عين برطرف كردن نياز زن به شنيده شدن باعث عذاب روح وروانش ميشه حسه عذاب وجدان "اضطراب از بي ابرويي"و و و و
هر خانومي ترجيح ميده كنار همسره خودش ارامش داشته باشه
اينم بركي از زندكي من (يه وقتا تازه عروس بودم شام ميرفتم خونه مادر شوور بعد شام همسرم ميرفت بي كامبيوترش" منم تنها بودم "تا 2صبح بازي ميكرد "بعد يادش مي افتاد منو بايد ببره خونه بابام" هنوز يك ماه نبود عقد كرده بوديم" بهش ميكفتم من كه محتاج شام خونه مامانت نيستم جرا منو مياري اينجا تنهام ميذاري !ميكفتم توجه تو به من كمه" ميكفت باشه جبران ميكنم!الان 7ساله هنوز جبران نكرده !يه عروس يك ماه عقد كرده لزومي به ادا واشوه نداره خودش جذابه منم كه بش ميكفتم تنهام! اون موقع ها وقتي يه نفر اس اشتباه بهم ميداد انكار همه دنيارو بهم دادن )بس اين حرفات

sayedali;798653 نوشت:

این وظیفه زن است نه مرد!

sayedali;798653 نوشت:
شخصا معتقدم برخی خانم ها مشکلات رو به شوهرانشون نمی گویند و انتظار معجزه دارند!

خب چه می شود صریح مشکلات را به شوهرتان بگویید!

بيخوده حداقل تجربه شخصي من قبولش نميكنه

تنهای تنها;798496 نوشت:
شما يه ظرفه قضاوت ميكني
كلا هدف از ازدواج براورده شدن نياز هاس براي مرد نياز به روابط جنسي براي زن بيشتر نياز عاطفي جكونه است كه اكر زني در براورده كردن نياز همسرش سهل انكاري كنه يا نخاد يا نتونه اونو راضي كنه" زن صيغه" همسر دوم وحتي خيانت به همسرش حقشه سهمشه مقصر خانومه نبايد سهل انكاري كنه و و و و
اما براورده كردن نياز عاطفي خانوم كه بيش مياد و مرد مقصره باز شما ايرادات رو از خانوم ميبينيد وخيانت كار قلمداد ميشه
اكه مرد يه كم به زنش توجه كنه" فقط به حرفاش كوش بده همين !اين اتفاقا نمي افته
اينا توجيه نيس
تنهاي تنها
وقتي مشتاقانه منتظر رسيدنش هستي و وقتي مياد باز تنهايي تنهاي تنها
وقتي همه تلاشت وميكني اما زور بازوي كلش وتلكرام و.....از تو بيشتره ومتهم ميشي به تلاش نكردن واسه زندكيت و باز تنهايي
تنهاي تنها

دين وشرع وقانون و و و به خانوما حق نميدن

هيچوقت هیچ توجیهی برای گناه کردن برای هیچ کسی پذیرفته نیست چه مرد چه زن
در خصوص مورد سوال این تاپیک توجیه آقای استارتر تاپیک که گفتن به قصد حل مشکلات خانم و کمک بهش باهاشون رابطه دارن این توجیه برای گناه داشتن رابطه حرام پذیرفته نیست
از خانمه هم پذیرفته نیست که به توجیه داشتن مشکل با شوهرش با یه نامحرم رابطه داشته باشه

mehrant;798771 نوشت:
از خانمه هم پذیرفته نیست که به توجیه داشتن مشکل با شوهرش با یه نامحرم رابطه داشته باشه

البته منم باشما موافقم
امافقط شماهر دو طرف
رو مقصر ديدي :Graphic (29):

mehrant;798771 نوشت:
توجیه آقای استارتر تاپیک که گفتن به قصد حل مشکلات خانم و کمک بهش باهاشون رابطه دارن این توجیه برای گناه داشتن رابطه حرام پذیرفته نیست

ممنون

[=arial]

[B]

بسم الله الرحمن الرحیم

[/B][=arial]

[/B]
تنهای تنها;798697 نوشت:
الان كاملا قضاوت يكطرفه شما مشخصه
جون تو مطلب قبليتون كفتيد! خيانت خيانته"جه صحبت كردن باشه" وجه ,جه وجه وجه اينكه خانوم متاهل باشد يا هنوز ازدواج نكرده باشد
صحبت بين يك خانوم واقاست! بس اقا(اقا بسري كه تابيك زده) هم خيانت كاره جه مجرد باشه جه متاهل" جه صحبت كردن با نامحرم باشه وجه جه ،هر دو مقصرند هم خانوم هم اقا جطور ميكين يك طرفه قضاوت نميكنيد! وقتي اشتباهات اقا بسري كه سوال رو ميبرسه رو نميبيني: اونم داره به همسره اينداش خيانت ميكنه؟

[=arial]من نگفتم اون اقا مقصر نیست! همه هم گفتند تقصیر داشته است

تنهای تنها;798697 نوشت:
اينا حرفاي من نيس كه بخام ازش دفاع كنم
خوب علت علقه ازدواج جيه؟نميخاد بكي دور ميشيم ازموضوع تابيك
اقاي دهنوي در يكي از سخنراني هاش فرمود :جرا يك مرد زحمت ميكشه وكار ميكنه و بي تعارف حمالي ميكنه واسه زندكيش (تعبير خودشون بود)به خاطر مهمترين نيازش هست كه..........
من نكفتم!

[=arial]من نمی دونم این چیزی که شما گفتید صحت دارد و یا نه و اصلا چی بوده و ...

اما معتقدم این که بگیم هدف ازدواج مسائل جنسی هست و مرد برای همون کار می کنه اشتباه است!
این رو که با ازدواج موقت هم می شه بدست آورد!
هدف اصلی ازدواج=ایجاد علقه زوجیت است!

تنهای تنها;798697 نوشت:
اتفاقا شهر هرت هست

[=arial]الان با این حرف مستندتون بنده هیچ جوابی ندارم، فقط می خواستید جواب بدید.

تنهای تنها;798697 نوشت:
جون هميشه رهبران جامعه مرد بودن قوانين هم به ميل انها بوده

[=arial]تاریخ بخونید متوجه می شوید زنان هم رهبران جامعه بودند.

تنهای تنها;798697 نوشت:
قبيح ترين كار رو بسره انجام داده از تنهايي وسادكي زن سو استفاده كرده

[=arial]کار پسرهم زشت بوده، من منکرش نیستم

اما این همه تعریف خانم ها از خودشون می کنند که وفادارند و .... چرا این کار می شه و چنین خیانتی در حق شوهر انجام داده شده!

تنهای تنها;798697 نوشت:
انصاف" اخلاق "وجدان" شرع" قانون و و و راهكارهايي زيادي براي مردان قرار داده شايد اكه راهكاري براي زن در نظر كرفته ميشد اينجوري متهم نميشد

[=arial]چه کسی گفته راهکار نبوده!

همین جا تو تاپیک راهکاری اشاره شد،مراجعه به مشاور متعهد و کار بلد

تاپیک جدید اگر سر همین موضوع باشد ،همین کارشناس ها براتون راهکار ها رو ردیف می کنند تا بدونید راهکار هست!

تنهای تنها;798697 نوشت:
تو از كجا ميدوني تلاشش رو نكرده ؟

[=arial]دلیل نمی شه خیانت کند!
راه کار ها رو پشت سر هم برود و ...

تنهای تنها;798697 نوشت:
هر خانومي ترجيح ميده كنار همسره خودش ارامش داشته باشه

[=arial]شما دارید می گید ترجیح می دهد!
نمی گید باید این طوری باشد!

من می گم باید با همسر آرامش داشت نه اجنبی !

تنهای تنها;798697 نوشت:
يه وقتا تازه عروس بودم شام ميرفتم خونه مادر شوور بعد شام همسرم ميرفت بي كامبيوترش" منم تنها بودم "تا 2صبح بازي ميكرد "بعد يادش مي افتاد منو بايد ببره خونه بابام" هنوز يك ماه نبود عقد كرده بوديم" بهش ميكفتم من كه محتاج شام خونه مامانت نيستم جرا منو مياري اينجا تنهام ميذاري !ميكفتم توجه تو به من كمه" ميكفت باشه جبران ميكنم!الان 7ساله هنوز جبران نكرده !يه عروس يك ماه عقد كرده لزومي به ادا واشوه نداره خودش جذابه منم كه بش ميكفتم تنهام! اون موقع ها وقتي يه نفر اس اشتباه بهم ميداد انكار همه دنيارو بهم دادن

[=arial]از راهش وارد بشید،تحقیق کنید
این جا هم کم کارشناس نیست

سلام

کاربران محترم ضمن تشکر از حضورتان در تاپیک
لطفا طبق مقررات و آداب گفتگو به بحث بپردازید.

ممنون از حضور مفیدتان

sayedali;798653 نوشت:
الان بحث روی خیانت زن به شوهرش هست نه شوهر به زن
كجاي بحث اين بود موضوع اين بود كه يه اقا بسري براي روحيه دادن به خانومي باهاش ارتباط داره
sayedali;800154 نوشت:
من نگفتم اون اقا مقصر نیست!
:Gig:الان كفتي اون بالا موضوع خيانت زن به شوهرش هست نه مرد به زنش خوب اخرش جي شد؟؟؟؟؟؟ظ

sayedali;800154 نوشت:
هدف اصلی ازدواج=ایجاد علقه زوجیت است!
دقيقا علقه ازدواج به جه معناست وجرا بوجود مياد ؟

sayedali;798653 نوشت:

sayedali;800154 نوشت:
الان با این حرف مستندتون بنده هیچ جوابی ندارم، فقط می خواستید جواب بدید.
يعني شما اطرافتون نميبينيد؟؟؟؟؟خيانت وجند همسري مردان بدون اطلاع زن

sayedali;800154 نوشت:
تاریخ بخونید متوجه می شوید زنان هم رهبران جامعه بودند.
خوندم تعداد اندكي هستند با كابينه ي بزركي از مردان

sayedali;800154 نوشت:
اما این همه تعریف خانم ها از خودشون می کنند که وفادارند و .... چرا این کار می شه و چنین خیانتی در حق شوهر انجام داده شده!
[=arial]الان با این حرف مستندتون بنده هیچ جوابی ندارم، فقط می خواستید جواب بدید.

sayedali;800154 نوشت:
همین جا تو تاپیک راهکاری اشاره شد،مراجعه به مشاور متعهد و کار بلد

تاپیک جدید اگر سر همین موضوع باشد ،همین کارشناس ها براتون راهکار ها رو ردیف می کنند تا بدونید راهکار هست!

خوب الان تو يكيشو بكو
البته زيبا بودن ناز واشوه كردن و و و توجه همسر رو جلب كردن خوب وقتي توجه همسر جلب نشد جي ؟اصلن مردي كه به زنش بي مهري كنه حقشه اين اتفاقابراش بيفته حالا بره ناز وادا واشوه بياد نظر زنش رو جلب كنه :Khandidan!:

sayedali;800154 نوشت:
شما دارید می گید ترجیح می دهد!
نمی گید باید این طوری باشد!

من می گم باید با همسر آرامش داشت نه اجنبی !

اي بابااينم كفتم:Graphic (29):

تنهای تنها;798697 نوشت:
حتما سعي خودشو كرده اين نوع ارتباط در عين برطرف كردن نياز زن به شنيده شدن باعث عذاب روح وروانش ميشه حسه عذاب وجدان "اضطراب از بي ابرويي"و و و و[/quote]راس ميكن مغز مرد از حرفات هرجي به نفعشه برداشت ميكنه

نياز به شنيده شدن همين رفع اين نياز سخته واسه مرد

sayedali;800154 نوشت:
از راهش وارد بشید،تحقیق کنید
این جا هم کم کارشناس نیست
ديكه برام مهم نيست من7سال تلاش كردم حالا نوبت اونه اكه دوستم داره زندكيشو دوست داره تلاش كنه واسه حفظش

Yoosef;797010 نوشت:

چیزی که مسلمه همه اینها توجیه گناهه ...
هبچ خانمی حق نداره به دلیل فرار از مشکلات یا وضعیت روحی نامناسب دیگری رو به حریم خصوصی زندگی مشترکش راه بده
هیچ آقایی حق نداره به هردلیل و بهونه ای مث حس هم نوع دوستی همدلی و... به حریم زندگی دیگران تجاوز کنه !!!
استارتر محترم اگه دوست ندارن که فردا همسرشون به هردلیلی که مکدر شدن از ایشون به آغوش دیگری پناه ببرن این رابطه رو باید قطع کنن
اون خانم اگه تحمل دیدن همسرشون رو کنار شخص دیگری ندارن باید به این رابطه خاتمه بدن

sayedali;798470 نوشت:
روابط با نامحرم(به هر شکل و با هر کیفیتی) بدترین خیانت به همسر است،حتی اگر قبل از ازدواج باشد!
خیانت که شاخ و دم ندارد!
چه چت کردن باشد!
چه حرف زدن باشد!
چه بگو و بخند باشد!
چه عشوه آمدن باشد!
چه جوک تعریف کردن باشد!
چه و چه و چه و وچه ......
به هر قدری که تصور کنید خیانت محقق می شود،ولو این که یک استیکرنامتعارف به نامحرم بفرستد!

توضیحاتتون درباره خیانت قبل ازدواج جالب و تامل برانگیز بود

[=arial]

[B]

بسم الله الرحمن الرحیم

[/B][=arial]

[/B]
تنهای تنها;800238 نوشت:
خوب الان تو يكيشو بكو

[=arial]ببخشید خانم محترم اول ببینید چه طور صحبت می کنید بعد بیایید ما رو نصیحت کنید.

ادامه بحث با حضرت عالی جدلی بیش نیست،همون طور که از پست قبلیتون متوجه شدم جدل است و احیانا خودمم گرفتار بحث جدلی شدم!

ضمن عذر خواهی و طلب حلالیت،تمایلی به ادامه به بحث با شما ندارم

ایام به کام

در پناه قرآن باشید

موضوع قفل شده است