پیروان سایر ادیان از دید یهودیان

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پیروان سایر ادیان از دید یهودیان

سلام.یک سوال داشتم.امیدوارم بی ربط نباشد.یهودیان خود را از یک نسل و از نسل نوح و حضرت آدم می دانند.آیا آنها معتقدند که غیر یهودیان از نسل کسی غیر از حضرت آدم و از نسل آدم دیگری هستند؟ بعد اینها یهوه را خدای یهودیان می دانند.اگر اشتباه نکنم.پس خدای غیر یهودیان کیست.غیر یهودیان خدا ندارند(در اعتقاد یهودیان منظورم است)؟؟پس سوال اصلیم که فکر می کنم تا حدی مربوط به تاپیک باشد این بود که نژاد غیر یهودیان در نزد یهودیان به چه شخصی می رسد؟

اگر می شود در این باره توضیحی دهید.
ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مبشر

با سلام خدمت دوستان گرامی بویژه پرسشگر عزیز
ابتدا فرا رسیدن ایام میلاد با سعادت امیرمومنان حضرت علی علیه السلام را خدمت دوستان گرامی تبریک عرض می نمایم:Gol:

پارسا مهر;794432 نوشت:
یهودیان خود را از یک نسل و از نسل نوح و حضرت آدم می دانند.آیا آنها معتقدند که غیر یهودیان از نسل کسی غیر از حضرت آدم و از نسل آدم دیگری هستند؟

در پاسخ دوست پرسشگر گرامی باید عرض کنم که یهودیان بقیه انسانها را نیز از نسل حضرت آدم علیه السلام می دانند و در این زمینه تفاوتی میان خود و بقیه انسانها نمی بینند.

پارسا مهر;794432 نوشت:
بعد اینها یهوه را خدای یهودیان می دانند.اگر اشتباه نکنم.پس خدای غیر یهودیان کیست.غیر یهودیان خدا ندارند(در اعتقاد یهودیان منظورم است)؟؟پ

بر خلاف برداشت شما پرسشگر گرامی خدمتتان عرض می نمایم که یهودیان معتقدند که یهوه خدای تمام مردم جهان و همه مخلوقات است .

پارسا مهر;794432 نوشت:
پس سوال اصلیم که فکر می کنم تا حدی مربوط به تاپیک باشد این بود که نژاد غیر یهودیان در نزد یهودیان به چه شخصی می رسد؟

مهمترین ویژگی که یهودیان یا بنی اسرائیل برای خود قائل هستند این است که خود را از نسل حضرت یعقوب علیه السلام یا همان اسرائیل می دانند و معتقدند همین موضوع باعث برتری آنها بر سایر انسانها می شود به همین دلیل خود را قوم برگزیده خداوند می دانند و این برتری را نژادی می دانند به این معنا که چون نوادگان حضرت ابراهیم و یعقوب هستند بنابراین از میان تمام بشر برگزیده شده اند.
موضوع قفل شده است