راهنمایی در مورد رابطه با نامزدم (میزان ابراز محبت به یکدیگر در دوران عقد)

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راهنمایی در مورد رابطه با نامزدم (میزان ابراز محبت به یکدیگر در دوران عقد)

سلام ب همگی
من حدود 4 ماهه که نامزد کردم، دوماهی صیغه ی محرمیت و 2 ماه هم هست که عقد کردیم
اما بد جور تو این دوران درگیر طرز رابطه ی خودم با نامزدم هستم....من خودم دختر خیلی حساسی هستم و کلن تو بروز احساساتم نسبت به آدمایی که دوسشون دارم یا حتی اینکه رابطه ی نزدیکی دارم راحتم
اما در مورد نامزدم باید بگم ایشون پسر خیلی پاک و معتقدی هستن، اصلن ملاک انتخاب ما در مورد هر دومون اعتقاد و ایمان بوده ...با این حال ایشون خیلی خنده رو خوش اخلاق و خوش برخورد هستن
میدونم که تا به حال هیچ ارتباط نا ب جایی با دختری نداشتن و تو روابط بسیار مقید هستن...و اینکه ذات ایشون واقعن پاک
اما اصلن احساساتشونو اون جور که باید بروز نمیدن مثلن تو دوران صیغه حتی از برخورد دستشونه با من خودداری میکردن یه کلمه محبت آمیز به کار نمیدن یا حتی از پسوند "جانت و اسم من استفاده نمیکردن یا همین کلمه های محبت آمیز که شاید خیلی از پسرها در مورد شاید دوست دخترش ون استفاده میکنند...اما از طرفی از خنده و شوخی کم نمیذاشتن چون کلن آدم شوخ طبعی هستن
من اون روزا رو با توجه به اینکه شرایطم خاص هست گذروند م اما با دلخوری
حدود دوماه پیش عقد کردیم که من حداقل تو این دوران منتطر برخورد صمیمی تر از ایشون بودم که باز هم انتظار من بیهوده بود
ایشون حتی تا الان دست منو نگرفته یا خیلی از صمیمیتهایی رو که تو این دوران تقریبا باید وجود داشته باشه رو نداره
من خودم فکر کردم شاید مشکل از منه محبتمو بیشتر کردم محبت کلامیرو و حتی حتی محبت های فیزیکی رو اما نمیدونم درست بود کارم یا نه؟ اینکه من خودم و به ایشون نزدیک کردم من احساساتم و و این که امثلن گفتن دوست دارم من اول گفتم ....براشون شعرهای خودم که اغلب تم عاشقانه داره میفرستم یا حتی شعرای عاشقانه ی دیگر .... ( با اجازه ی اقایون...آخه شنیدم آقایان از طریق نوشتاری احساسات بهتر درک میکنن چون بصری هستن)
همیشه ایشون رو با یه کلمه ی محبت آمیز صدا میکنم و خلاصه تموم کارهایی که فکر میکنم باید در مورد محبت و احترام به ایشون انجام داد انجام میدم البته باید بگم بعد گذشتن دوماه تازه ایشون یکم شروع به ابراز محبت کرده فقط در کلامشان
اما میخوام بدونم من تا کجا میتونم پیش برم
منو راهنمایی کنید که اصلن درسته یه دختر تو دوران عقد اینطور احساسات نشون بده اگه آره چطوری ؟ حتی محبتهای فیزیکی رو؟(منطورم محبتهای متعارف که یه دختر و پسر تو دوران عقد دارن مثل دست همو گرفتن )
نمیدونم چکار باید بکنم کاش راهنماییم کنید و اینکه اگه سوالم مهمه بفرمایید بیشتر توضیح بدم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

اینکه همسر شما فردی معتقد و با ایمان و بانشاط است خیلی خوب و عالی است و باید قدر آن را بدانید. اما در مورد اینکه ایشان آنطور که شما دوست دارید ابراز احساسات نمی کند باید عرض کنم خیلی نباید نگران این مسئله باشید؛ چون این مشکل به مرور زمان و با مدیریت درست شما قابل حل است. به نکاتی که در ادامه عرض می کنم توجه کنید:

1- تقریبا همه افراد با احساس هستند؛ اما نوع ابراز احساسات در آن ها متفاوت است. شما و همسرتان هم از این قاعده مستثنی نیستید؛ چون هم از این جهت که شما زن و همسرتان مرد است با هم تفاوت دارید و هم از این جهت که محیط تربیتی شما با هم متفاوت بوده. هر فردی در یک محیط خاص رشد کرده و تربیت یافته است. همین مسئله باعث می شود که آنها در اخلاق و رفتار و کردارشان با هم متفاوت باشند. یکی از این رفتارها، نوع ابراز احساسات است. مثلا ممکن است دست همسر را گرفتن یا برخی ابراز احساسات فیزیکی که شما می گویید در محیط تربیتی همسرتان وجود نداشته و یا حتی طوری بوده که آن را بد می دانند. البته قبول دارم که بخشی از آن غریزی است و غالب افراد حداقل در خلوت چنین کارهایی را انجام می دهند ولی به هر حال محیط تربیتی در میزان بروز آن بی تاثیر نیست. لذا اگر همسرتان کاری را که شما دوست دارید انجام نمی دهد به معنای این نیست که به شما علاقه ندارد یا از بی احساس است.
البته اینطور هم نیست که ایشان هیچ وقت آنطور که می خواهید رفتار نکند؛ بلکه نیاز به زمان دارد تا ایشان کم کم با روحیات و خواسته های شما و همچنین آیین همسرداری آشنا شده و بعد از اینکه نیازهای شما را شناخت، آن موقع آنطور که شما می خواهید ان را تامین خواهد کرد. البته رسیدن به این مرحله نیاز به این دارد که شما ایشان را غیر مستقیم راهبری کنید. مثلا گاهی اوقات کتابهایی که در مورد شناخت زن و مرد است را تهیه کرده و علاوه بر اینکه خودتان آن را مطالعه می کنید به همسرتان هم پیشنهاد بدهید که آن را بخواند. یا سخنرانی هایی که در مورد مهارت زندگی است را با هم گوش دهید یا حتی در جلسات مشاوره های گروهی و آیین زندگی شرکت کنید. در کنار این به مرور آن چیزهایی که دوست دارید را به او بگویید؛ چون وقتی او نداند شما چه می خواهید نباید انتظار برآورده کردنش را داشته باشید. البته نباید خواسته ها یکجا و پشت سر هم باشد. مثلا اگر یک بار که گرم صحبت و معاشقه هستید به همسرتان می گویید که مثلا من خیلی دوست دارم همسرم مرا ... صدا بزند، بقیه خواسته ها را به زمان دیگری موکول کنید و حتی در آن لحظه شما از او بخواهید که یک خواسته اش را از شما بگوید. کلید حل چنین مشکلاتی این است که شما همدیگر را خوب بشانسید و خواسته های طرفتان را بدانید.

2- آگاهی دادن به طرف و حتی کسب آگاهی در مورد نحوه ارتباط درست تمام مسئله نیست؛ بلکه عملی شدن این دانسته ها نیاز به انرژی و انگیزه دارد. مثلا اگر همسر شما می داند که شما جمله «دوستت دارم» را خیلی دوست دارید، برای اینکه او قلبا چنین جمله ای را به کار ببرد و شما از آن لذت ببرید لازم است که شما واقعا برای او دوست داشتنی باشید و لازمه اینکه دوست داشتنی باشید این است که شما هم به خواسته های او توجه کرده و قلب او را تسخیر کرده باشید. لذا اگر می خواهید آتش عشق بین شما شعله بکشد، باید کبریت آن را خودتان بزنید و دائم روی آن هیزم بریزید و نگذارید خاموش شود. در غیر این صورت اینکه بخواهید از او به زور درخواست محبت کنید و بگویید به شما ابراز احساسات کند نه تنها فایده ای ندارد؛ بلکه بدتر هم خواهد شد.

3- ابراز احساسات از جانب شما نسبت به ایشان همیشه خوب است؛ اما اینکه چطور ابراز احساسات کنید خیلی مهم است. شما نباید آنگونه که خودتان دوست دارید به همسرتان محبت کنید؛ چون این محبت فایده ای ندارد؛ بلکه باید آنگونه به ایشان محبت کنید که او دوست دارد. مثل این می ماند که شما برای همسرتان بهترین غذا را درست کنید؛ اما آن غذایی است که خودتان دوست دارید نه او. برای همین لازم و ضروری است که اولا شما با جنس مرد آشنا شوید و بدانید خواسته های مرد حول چه مسائلی می چرخد و ثانیا خصوصیات خاص همسرتان را بشناسید و بدانید او چه چیزهایی از شما می خواهد و چه چیزهایی عشق و علاقه اش را به شما تشدید می کند. به طور خلاصه عرض می کنم که یک مرد بیشتر از آنکه از جملاتی مثل دوستت دارم و عاشقت هستم لذت ببرد، از جملاتی لذت می برد که اقدار و مردانگیش را تحریک کند. بعلاوه اینکه توجه به نیازهای جنسی او در جلب عشق و علاقه اش از هر چیزی موثر تر است.

بنرم افزار کتاب درمانی را دانلود کنید تا بدانید چه کتاب هایی را باید در این راستا مطالعه کنید.

پیروز و سربلند

مهسان;794378 نوشت:
سلام ب همگی

من خودم فکر کردم شاید مشکل از منه محبتمو بیشتر کردم محبت کلامیرو و حتی حتی محبت های فیزیکی رو اما نمیدونم درست بود کارم یا نه؟

با سلام

در دوران عقد محبت بیشتر است امام کاظم (ع) فرمودند : خیر الامور اوسطها . بهترین امور، حد وسط است . وقتی شما زیادی ابراز محبت می کنید ، فرصت دل تنگ شده را از طرف میگیرید . بگذارید ، دلتنگ شما بشود شما محبت می کنید .هنوز طرف دلتنگ نشده باز محبت میکنید . بگذارید دل تنگ شود . چون شما وقتی زیاده روی می کنید ، حس دلتنگی در او ایجاد نمیشود و ممکن است که گل محبت ، پژمرده شود . بالاخره دوران عقد و زندگی مشترک فرق دارد و محبت افت میکند و افت هم جدی است . و ما نگران نمی شویم . خانم ها نگران می شوند . می گویند : این همان آدمی است که روزی یک ساعت با تلفن با من صحبت میکرد و چقدر عاطفی و عاشقانه بود . وقتی به زندگی میرسیم ، فضا عوض میشود . اصل محبت از بین نمیرود ، شکلش عوض میشود و هر چه زمان میگذرد ، محبت عمیق تر میشود . اگر الان شما زیادی محبت کنید ، بعداٌ افت می کند و پیام های بدی دارد . برای دو طرف پیام خوبی ندارد . چپ و راست گمراهی است . راه راست همان حد وسط است . اعتدال داشته باشید به تقوی نزدیکتر هستید .

شوهر:دوماه است عقد کرده ایم و خانمم اینقدر به من محبت میکند که حوصله ام را سر برده و احساس ناخوشآیندی به من دست داده . آیا این همه محبت طبیعی است ؟

این مثل همان سوال قبلی است . خانم محترم که اینقدر محبت می کنید ، او را دل زده می کنید . کاری نکنید که دل زدگی ایجاد شود . این آقا یک جور احساس خفگی و دردام افتادن می کند و می خواهد از این دام فرار کند . ما که شیرین تر از عسل نداریم ، اگر شما توانستید سه قاشق بیشتر عسل بخورید ، دلتان را میزند چون شیرین است . خوب است ولی دل را میزند . گذشته از اینکه ممکن است ، ایشان را به اشباع برسانید . در روان شناسی ، از اشباع ، برای ایجاد نفرت استفاده میکنند . مثلا کسی رفتار غلطی دارد ، می خواهند جلوی رفتار غلط او را بگیرند . به فرض اگر او روزی ده بار این رفتار غلط را انجام می دهد ، وادارش میکنند پنجاه بار انجام دهد و مجبورش می کنند . مثلا ً کسی مرتب شرب خمر انجام میدهد مثلا روزی سه بار مشروب میخورد ، او را به زور میگیرند و آنقدر شراب در حلقش میریزند تا او را به حد اشباع برسانند و دیگر سیر میشود . و متنفر میشود . اصل عجیبی است . تیراژ یک روزنامه را به صدهزارتا می رسانند و در یک برف سنگین که مدارس تعطیل است ، آن منتشر کننده ، کمتر از حد معمول به بازار نمیدهد ، زیرا نمیخواهد ، بازار اشباع شود . چون مشتری کم است . به خانم ها عرض میکنم ، زیاده روی نکنید . بگذارید تشنگی و گرسنگی مرد شما ، حفظ شود . تا وقتی همسرتان را سیراب می کنید ، احساس تشنگی نمیکند.
خانم ها ، همینکه مردشان بگوید : دوستت دارم ، احساس رضایتمندی می کنند . ولی آقایان این جور نیستند ، خانم ها میگویند دوستت دارم ، چون این جوری احساس رضایت می کنند و خوشحال میشوند. ولی آقا احساس رضایتمندیش به این تعبیر نیست . البته دوست دارد که خانم به او بگوید دوستت دارم . سوالی کردند که آیا فقط خانمها به آقایان بگویند دوستت دارم یا نه ؟ آقایان هم به خانم ها بگویند . بله خوششان می آید ولی رضایتمندی آقایان با این تعبیر نیست ، بلکه با تصدیق و تشویق و قدردانی است. یک کاری می کند ، تصدیقش کنید. تاییدش کنید و اگر به آقایتان بگویید ، من در سایه تلاش شماست که آرامش روحی و روانی دارم . معنی آن این است : یعنی هزار بار دوستت دارم . او میخواهد تکیه گاه باشد. این را هم دقت داشته باشید . خانم های ما ، به جای اینکه بیایند از آقا قدردانی و تشکر کنند ، مثلاً بنده خدا اشتباهی کرده ، به رخش می کشند ، به جای اینکه بگویند اشکالی ندارد . چیزی نیست . این یعنی دوستت دارم ، دوستت دارم . این تشویق مرد و نیاز به تمجید مرد ، این قدر مهم است که بعضی ها میگویند : آقا میگوید مرا تشویق نکن . من میگویم گوش نکنید . شما تشویق کنید . تمجید کنید .

آیا محبت زیادی به شوهر خوب است یا ممکن است او را پر توقع می کند ؟ من حتی میوه را پوست میکنم تا شوهرم به سمت کس دیگری نرود

خیر محبت افرطی اشتباه است . در هر کاری افراط اشتباه است . دین ما دور از افراط است حتی در کار تفریح و در صدقه دادن هم اعتدال باید باشد
در زندگی زناشویی هم نباید افراط کرد چقدر آموزه دینی داریم : وکذالک جعلناک امت وسطا : ما شما را امت وسط قرار دادیم . خیر امور اوسطها : بهترین کارها حد وسطش است . راه راست همان راه اعتدال است اعتدال داشته باشید به تقوی الهی نردیکتر است . شما خانم باید اعتدال داشته باشید کسانی موفق تر هستند که اعتدال داشته باشند . گاهی متاسفانه ضعف ارتباط عاطفی دارید یعنی تفریط و یکی مثل این خانم افراط در محبت دارد . بنظر من به جز افراط ، این محبت ، نقش مادری است که شما پیدا کرده اید . شما مادر همسرتان شده اید . و نقش مامان را پیدا کرده اید . آقا خوشش نمی آید . چون شروع زندگی است ، دغدغه دارند که آقا را از دست بدهند . بله الان ممکن است خوشش بیاید . ولی این کار جالبی نیست . یک مدتی که بگذرد ، احساس خفگی و به دام افتادگی و درجمع احساس سرشکستگی به او دست میدهد . یک پیام هم شما با این کار به ایشان میدهید : شما به ایشان پیام میدهید آدم بی لیاقتی است کسی است که میوه را هم نمیتواند پوست بکند . موجب پایین آمدن اعتماد به نفس ایشان میشود و کم کم شما که نقش مادر را ایفا میکنید شوهرتان را هم بچه میکنید و پاسخ های بچه گانه بشما میدهد و چون شما نقش مامان ایجاد کرده اید سرد مزاجی به ایشان دست میدهد و خیلی خانمها توجه ندارند . او دیگر نمی تواند با شما رابطه غریزی برقرار کند زیرا هیچ کس دوست ندارد با مادر ش ارتباط غریزی برقرارکند . و شما هم همینطور . اتو زدن نشانه شخصیت خانم است که این جور به او می رسد شما این کار را می کنید ادامه میدهید و کم کم وظیفه شما میشود و چون او خودش را با این ها وفق میدهد می خواهید تا آخر عمر این کار را ادامه دهید اگر بچه داشته باشید دیگر به این کارها نمیرسید . خوب چه میشود آن موقع نمیتوانند جواب همسرتان را بدهید آن موقع خیلی به ایشان سخت میگذرد و ایشان فکر می کنند شما به وظیفه ات عمل نمیکنی و کم میگذاری .
میخواهید شوهرتان را حفظ کنید برنامه گلبرگ را پی گیری کنید . شوهرتان را از دست نمیدهید اگر شما سی درصد حرفهای ما را عملی کنید او به شما عشق می ورزد و هیچ وقت او را از دست نمیدهید

با سلام

امین;795139 نوشت:
به طور خلاصه عرض می کنم که یک مرد بیشتر از آنکه از جملاتی مثل دوستت دارم و عاشقت هستم لذت ببرد، از جملاتی لذت می برد که اقدار و مردانگیش را تحریک کند.

کاملا موافق ام.خیلی جالبه.
یک خانم هم بیشتر از اینکه دوست داشته باشد به همسرش بگوید دوستت دارم،دوست دارد قدرت ،مردانگی و به قولی جنم مرد را بستاید.اگر به نوع کلمه ی من ایراد وارد نباشد ،یک نوع احساس خداوندگاری.

امین;795139 نوشت:
بعلاوه اینکه توجه به نیازهای جنسی او در جلب عشق و علاقه اش از هر چیزی موثر تر است.

علاقه ای که بخاطر مسائل جنسی باشد،میخوام صد سال نباشد.:god:

حالا من برعكسه تو از اين لوس بازيا خوشم نمياد
تو دوران صيغه ي محرميت واسه ازمايش كه حالمون بد شد اينقدر داماد زنك زد و اس داد ونامه و......حالا هي من جوابشو نميدادم اونم فك ميكرد يه راه جديد بيدا ميكرد :Khandidan!:
بعد از عقدمونم همين طور هي زنك زنك يه روز بش كفتم اكه منو دوست داري سعي كن اخراج نشييييي لزومي نداره اينهمه بيان محبت اصلن من با
زيادبيان كردن محبت مشكل دارم حسه بدي بهم ميده هر كسي يه جوريه خوب:khandeh!:
ولي حرفاي استاد امين مثله هميشه كامل بودوعالي

ممنون همگی دوستان
اینکه فرمودید زمان میبره رو حق دارید و اینکه تو محبت کردن اعتدال باشه
الان اخلاقش خیلی تغییر کرده
فکر میکنم زمان که گفتید کار سازه

مهسان;794378 نوشت:
منو راهنمایی کنید که اصلن درسته یه دختر تو دوران عقد اینطور احساسات نشون بده اگه آره چطوری ؟ حتی محبتهای فیزیکی رو؟(منطورم محبتهای متعارف که یه دختر و پسر تو دوران عقد دارن مثل دست همو گرفتن )

موضوع قفل شده است