چرا این همه فساد؟؟؟ چه کسی مقصر است؟؟ (رسانه نارساي ما + ... + ... + .....+.... )؟

تب‌های اولیه

95 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا این همه فساد؟؟؟ چه کسی مقصر است؟؟ (رسانه نارساي ما + ... + ... + .....+.... )؟

[="Blue"]سلام

چرا اینهمه فساد زیاد شده؟
چرا اینهمه خیانت زیاد شده؟
چرا اینهمه روابط حرام زیاد شده؟
هر روز یکی میاد توی سایت یا از روابط غیر شرعی خودش میگه یا خونوادش!! اونم با چه وضعی!! با وجود همسر!!!!!
بیست سال پیش هم همین طور بود و ما بی خبر بودیم؟! یا الان این طوری شده؟

کی مقصره؟
واقعا تقصیره شبکه های اجتماعیه؟
مقصر اصلی گوشی های لمسی اند؟! اونا حذف بشن آمار فساد پایین میاد؟

اصلا من به اینها شک دارم که راست بگن!
از کجا معلوم که نمیخوان قبح گناه رو بشکنن؟![/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام و عرض ادب خدمت شما و كاربران و مهمانان سايت
شيوع خيانت ها و گناهان علل مختلفي دارد:
مهم ترين و عمده ترين آنها سريان و جريان فرهنگ غرب (يعني ليبراليسم، پلوراليسم و صراط هاي مستقيم، اومانيسم ياانسان محوري و جدايي دين از سياست و...،) از طريق تكنولوژي و فن آوري ارتباطات و اطلاعات از جمله ماهواره و اينترنت و متعلقاتش است.
بي ترديد وقتي رسانه ايران فيلم و سريال تهيه مي كند فرهنگ غالب ايران را در نظر مي گيرد
تكنولوژي و فن آوري ارتباطات و اطلاعات كه محصول نظام ليبرال دمكراسي و غرب است حتما فرهنگ آن نظام را مستقيم و غيرمستقيم و خواسته و ناخواسته به مصرف كننده در كشورهاي ديگري القا مي كنند.
اباحه گري ارزشي و جنسي توأم با فرهنگ غرب با مخالفت بزرگان كليسا هم همراه بوده است ولي مؤثر نبوده است. در واقع امپرياليسم فرهنگي، سياسي، اقتصادي و رسانه اي به دست نظام حاكم است كه براي دين نقشي در زندگي اجتماعي قائل نيستند.
واقعا نمي توان گفت همه كارخانه ها و صنايع واقعا قصد تهاجم فرهنگي دارند،براي بسياري از آنها مسائل اقتصادي اولويت دارد كه به تبع ان زهر آن هم ريخته مي شود مانند شركت هايي كه براي درآمد زايي از انواع امور پورنوگرافي استفاده مي كنند.
معماري غربي، توريست ها، نظريه هاي غربي لائيك در كتب دانشگاهي، اختلاط نامشروع در محل كار، اداره ها، بيمارستان ها، دانشگاه غربي، بانك داري غربي، و..... در رشد مشكلات و خيانت ها مؤثر است.

برخي مسائل هم در حاشيه اين رشد فن آوري پديد مي آيد مثلا
-خانمي كه تا ديروز حيا مي كرده با شوهر خواهرش خيلي راحت صحبت كند امروز براي معاينه هاي پزشكي مانند سرطان سينه يا ..... مجبور مي شود در شهر يا روستا نزد پزشك مرد جوان برود.
-يا مرد مجبور است به دليل رشد چشم و هم چشمي و مصرف گرايي و اسراف و..... به وسوسه همسرش يا خودش، مأموريت شغلي بود و مدت زمان زيادي از زن و بچه دور باشد.

يكي از علل مهم رشد فساد مكر يهود به خصوص صهيونيستم است. در پرتوكل هاي صهيونيسم ها به برتر بودن نژاد آنها و ابزار بودن ديگران براي آسايش انها اشاره شده است و حتي بزرگان ديني آنها هم براي متلاشي كردن رقباي سياسي و ديني خود از ابزار توسعه شهوت راني و اعتياد و افراط در بازي و علم تجربي بدون حضور دين كمك مي گيرند.

علل ديگر
بي تفاوتي نسبت به امر به معروف و نهي از منكر حتي در نزديكان
عميق نبودن اعتقاد بسياري از مسؤولان به دمكراسي ديني
مدرك گرايي ( بالا رفتن سن ازدواج و ظهور پيامدهاي مجرد بودن)
عدم عدالت اجتماعي ( برخي مي خورند در حد تركيدن برخي از نداري دارند مي ميرند- برخي دو سه شغل دارند برخي بي شغل و..)
ترويج فرهنگ غربي از راه سريال هاي ايراني ( تجملات، چشم و همچشمي و تشريفات)
خانه هاي آپارتماني لانه زنبوري (در را باز مي كني تا ته منزل ديگري پيداست، صداي دعوا و معاشقه همسايه مي آيد و...)
بي انگيزه شدن كشاورز و تمايل به راحت طلبي و هجوم به شهرها ( مي گويد مگر من بلد نيستم راحت طلب باشم مانند برخي مسؤولان دو لپه بخورم چرا تو برق آفتاب بيل بزنم بعد هم دلال بخورد و دولت تدبير و بي تدبير هيچ تدبيري نداشته باشد)
تذكر: مسؤلان رسانه مي فهمند كه جامعه افسرده شده برنام هاي طنز مي سازند كه پيوسته مردم را شاد نگه دارند ولي برنامه منظم و مستمر سالانه براي كاهش موانع ازدواج مانند تشريفات و تكلفات و.... ندارند به همين دليل مي بينيم كه يك دختر بايد از شير مرغ تا جان آدمي زاده در جهيزيه اش باشد ولي مادر او خيلي از همين وسائل را بعد از يك عمر زندگي ندارد

####
در كل نمي توان منكر شد كه فساد نسبت به قديم بيشتر شده است. در روايتي از امام رضا عليه السلام مي خوانيم كه وقتي گناهان جديدي در جامعه پيدا مي شود بيماري هاي ناشناخته و جديدي ظهور پيدا مي كنند

[="Tahoma"][="DarkGreen"]دو علت ديگر
رشد گرايش هاي فمنيستي هم بي تأثير نيست قبلا پديده دو همسري در بسياري از شهرها بود و چون شيوع داشت براي آن زنان ان محل پذيرفته شده بود
در كلان شهرها زنان بيوه زيادي وجود دارند كه مشكل اقتصادي دارند كه براي اجاره مسكن و درمان خودفروشي مي كنند ولي الان در تهران مثلا يك مسؤول يا فردي كه آجيل شب عيدش با حقوق يك كارمند برابر مي كند در مجلس داد مي زند كه مثلا ازدواج موقت ظلم به زن است و مصاحبه مي كند و قلم مي زند. يك بار درباره مسائل اقتصادي اين بيچاره ها مطلبي نمي نويسد يا براي مبارزه با تن فروشي كاري نمي كند ولي حلال مشروع ضابطه مند و بدون هوسراني را به بهانه اين كه عده اي هوسراني مي كنند نقد مي كند ( در ازدواج هم برخي بلوغ زندگي مشترك را ندارند و ازدواج مي كنند و هزار مشكل براي خود و جامعه درست مي كنند اين دليل نمي شود كه اصل ازدواج را رد كنيم بايد افراد را آموزش دهيم)
[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]عرفان هاي نوپديد
برخي براي فريب مردم آنها را به سمت معنويت هاي بدون خدا مي كشانند تا هم سر فطرت را شيره بماند و هم شهوت راني كنند و تكاليف سخت و محدويت هاي ديني را رفع كنند. به عنوان نمونه عرفان اوشو با اباحه گري ارزشي و اعتقادي (سكس و رقص و انكار معاد و اعتقاد به جبر) عجين است. باز هم مي بينيم كه يكي از عوامل رشد و تبليغ عرفان هاي نوپديد ماهواره و اينترنت است.
البته ابزار ايرادي ندارد نحوه استفاده كاربر و نحوه مديريت اصحاب رسانه مهم است
[/]

زندگی قصه ی تلخیست

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

زینبیون;794345 نوشت:
از کجا معلوم که نمیخوان قبح گناه رو بشکنن؟!

فساد زياد شده است
در ضمن اين كه يكي از راههاي نشر و اشاعه فساد قبح شكني به شيوه هاي مختلف است از جمله داستان ها، پرسش هاي جهت دار و.....

البته در سايت هر پرسشي را پاسخ نمي دهيم برخي از پرسش ها كه ظاهرش قبح شكن است را ناچاريم در قسمت عمومي پاسخ دهيم چون مبتلا به است و ممكن است ديگران با نااگاهي از دام ها و علل گرفتار شوند[/]

به نام خدا.

زینبیون;794345 نوشت:
سلام

هر روز یکی میاد توی سایت یا از روابط غیر شرعی خودش میگه یا خونوادش!! اونم با چه وضعی!! با وجود همسر!!!!!

کی مقصره؟

جمله ای هست منسوب به جناب نقویان به این قرار :" صدا و سیما مثل عصای حضرت موسی (ع) هست که ما فعلا در حد چوبدستی داریم ازش استفاده می کنیم"

به نظر بنده ی حقیر، این جمله میتونه بیانگر وضعیت اسفناک فرهنگی ما باشه. با اینکه قدرت در دست داریم، چنان افتضاح استفاده میکنیم که بعد از مدتی در انفعال محض، برای اینکه همین باقیمانده ی مخاطبان رو هم از دست ندیم، بریم سراغ الگو گیری مستقیم از شبکه های ماهواره ای!

ستایشگر :Gol:

پی نوشت : همین رو میشه تعمیم داد به گوشی های تلفن همراه و تلگرام و ...

زینبیون;794345 نوشت:
سلام

باسلام
از یک سو پرداختن به موضوع برای فردی که مسیر رو اشتباه میره تلنگر شاید باشه
ولی گاهی با توجه به در نظر گرفتن خیلی از مسائل توسط همکاران واقعا برای بنده هم این سوال پیش آمده

حامی;795244 نوشت:
مسؤلان رسانه مي فهمند كه جامعه افسرده شده برنام هاي طنز مي سازند كه پيوسته مردم را شاد نگه دارند ولي برنامه منظم و مستمر سالانه براي كاهش موانع ازدواج مانند تشريفات و تكلفات و.... ندارند به همين دليل مي بينيم كه يك دختر بايد از شير مرغ تا جان آدمي زاده در جهيزيه اش باشد ولي مادر او خيلي از همين وسائل را بعد از يك عمر زندگي ندارد

اين نقد جدي كه نه جدي جدي جدي جدي به رسانه ما است
چه كاري براي كم كردن تشريفات ازدواج در حدي كه مربوط به رسانه است انجام داده اند؟!
بسياري از برنام ها براي مردم خشك است ( از ديد انها) ولي وقتي بازيگران و هنرمندان الگوهاي جامعه هستند و مي آيند مصاحبه مي كنند مثلا مي گويد ميانگين درامد من ده ميليون تومان است معلوم است جوان وحشت مي كند برود با قناعت ازدواج كند
به نظرم اگر مسؤول رسانه طعم فقر و نداري را مي چشيد بهتر مي توانست كار كند :Nishkhand:
يا لااقل از افرادي استفاده شوند كه درد عموم مردم را مي فهمند
سالي يكي دو برنامه مانند هزار راه نرفته در چند شب داريم
برخي از برنامه هاي مفيد مانند زنده باد زندگي همه نصف شب پخش مي شود
در حالي كه براي تشويق روحيه قناعت، اجتناب از تشريفات و...بايد برنامه روزانه و مستمر در طول سال داشته باشيم
به عنوان مشاور اعتقاد راسخي دارم كه بسياري از مشكلات ازدواج به خاطر ناپخته بودن و طمع و چشم و همشچمي و انتظارات نابه جاي والدين است. دو جواني كه دو سال با بدبختي همديگر را مي بيننند نامشروع حاضر هستند با امكانات كم و قناعت با هم باشند و مشروع ( چرا ما اين را نمي فهميم؟!!!)
چرا والدين آرزوهاي ناپخته و بچگانه دوران كودكي را مي خواهند در فرزندانشان بيابند چرا كسي را كه ذوق و استعداد رشته خاصي را ندارد مجبور مي كنند در رشته اي ديگر درس بخواند ان هم با محروميت از ازدواج)
ازدواج موانع ديگري هم دارد
بله دارد
ولي هر كدام به سهم خودمان موانع پيش پا را برداريم بعد بگوييم من اين كار ازم بر مي آمد دارم انجام مي دهم توي مسؤول توي روحاني توي.....چرا به وظايف خود عمل نمي كنيد

برنام هايي مانند سمت خدا بايد خيلي دقت كنند
نكنه سوپاپ اطمينان براي افرادي باشند كه دهن متدينان را مي خواهند ببنند. نقد جدي رسانه ايرادي ندارد سازنده است
البته
راه فيلم نامه نويسان و كارگردان هاي متدين كه سريال حضرت يوسف و مختار را مي سازند در مسير ازدواج هم ادامه يابد
چه اشكالي دارد سريال ساخته شود كه 60 قسمت باشد ولي محورش تشويق روحيه قناعت باشد ( البته بخشي از روحيه قناعت را بايد مسؤولان داشته باشند و گرنه باز هم اين سريال ها توفيق زيادي نخواهند داشت)
كانديدي كه از قبل از زمان مجاز براي تبيلغاتش شروع كردن به شام و ناهار دادن غلط كرده است كه دم از دين و دينداري بزند ( با عذر خواهي از شما انسان هاي شريف) همچنين نماينده كه براي دوره بعد زمينه چيني مي كند و دقيقا قبل از شروع زمان تبليغات شروع به جلسات متعدد مي كند بعد از غيبت كبري (عادل نيست )[/]

زینبیون;794345 نوشت:

بسمه الرقیب

عرض سلام و ادب

فساد مسئله ی نوظهوری نیست تا نفسانیّت انسان هست و تا مراقبت و نظارت نیست،آن هم هست.

منتهی با گسترش جوامع و همینطور وسعت ارتباطات بعضا بی در و پیکر و خارج از چهارچوب اخلاق زن و مرد

گسترش اباحی گری و بی دینی و تقابل با مظاهر دین در دنیای امروز روز به روز،شاهد گسترش دامنه ی فساد

هستیم،و با کمال تأسف،گویی حتی فرهنگ اصیل ما هم در برابر این موج خروشان و بلکه سونامی خانه بر انداز

خلع سلاح شده است،که احتمالا قسمتی از آن توطئه و قسمتی دیگر ضعف دستگاههای نظارتی و فرهنگی

و البته قسمت اعظم آن غفلت و همرنگ جماعت شدن خود ماست.و شاید بخشی از آن هم به تعبیر دوستان

سیاه نمایی باشد و اوضاع این قدرها هم بد نباشد ان شاالله!!!!

[="Tahoma"][="DarkGreen"]برخي از جوانان مي گويند كه برخي از مسؤولان آدم نيستند مثلا براي وام من را مي دوانند يا و اهل پارتي و تقلب هستند و اختلاس مي كنند و...
بنده صد در صد موافق هستم صد رحمت به حيوان ( البته نمي دانم شايد من هم جاي انها بودم از خر هم بدتر مي بودم):ok:
نقد منصافه و با مدرك و با شيوه هاي اخلاق نقد را بايد داشته باشيم و اگر تك تك ما، مردم، دانشگاهيان، روحانيون و ...نداشته باشيم به وظيفه ديني خود عمل نكرده ايم
ولي بالاخره نمي توان انسان هايي از ملكوت بياوريم بايد در كنار همين مسائل زندگي خود را بكنيم
چيزي كه از ما بر مي آيد نقد اخلاقي و حذف تشريفات از سوي خودمان است
به اضافه مقداري انصاف
جوان يا خانواده اي كه حسابي از مهريه سبك تبليغ مي كند و آن را جز دين مي شمارند اگر از جهيزيه سبك هم صحبت نكنند در دينداري خود شك كنند و يك علامت سؤال اندازه يك كله گنده جلوي دينداري خود بگذارند
[/]

هفته پیش یک مادر دل سوز میگفت دوست ندارم دختر در مدرسه دولتی درس بخواند
الان دارند یه کاری میکنند که دیگر ندارها ادامه تحصیل ندهند
خیلی خوب میشه چون به فکر درس نیستند که همش به فکر ازدواج هستند نمیگذارند بچه های دیگه هم درس بخوانند
آخر عاقبت این تفکر چه شود ندانم
وقتی خود خانواده ها قدمی بر نمی‌دارند
دیگه از بقیه چه انتظاری باید داشت

[="Tahoma"][="DarkGreen"]جوان متدين كه فقط راه عرفان را در حوزه مي بيني و استعداد كارگرداني و فليمنامه نويسي را داري
الان بايد با گذاشتن دستان در دست مراجع
منبرهاي رسانه اي برويد
چند روز قبل يك خانم بسيار محترم و كوشايي شكايت مي كرد كه درسم تا فوق ليسانس عالي بود با نمره عالي تزم را هم قبول شدم الان براي مشروطي ها كار هست ولي براي بنده كه استاد انها به حساب مي آيم كار نيست
ياد اين طنز تلخ افتادم (واقعيت تلخ اجتماعي)
http://as11.asset.aparat.com/aparat-video/a0347b2f98c618c06bbb1c88be140f11493746__55228.mp4
[/]

اشتباهي كه بسياري از ما مرتكب مي شويم اين كه
فكر مي كنيم با پول مي توانيم استعداد به فرزندانمان تزريق كنيم مجبورش مي كنيم با كسي رفابت كند كه خيلي با او فاصله دارد.

مي گفت استادم گاهي ايران فيزيك تدريس مي كند و چند ماه هم در امريكا است. اين استاد مي گفت: با مسؤلان دانشگاه ارتباط صميمي داشتيم ايشان از من دعوت كرد كه براي صرف غذا رستوران برويم. وقتي رفتيم ايشان من را به رستوراني نسبتا كوچك و دور دست برد
به با تعجب از استاد پرسيدم حتما هدفي داشتيد آمديد اينجا در مسير رستوران هاي ديگر هم بود
استاد گفت: خواستم دخترم كه گارسون است اينجا از ما پذيرايي كند با تعجب گفتم براي شما كسر شأن نيست؟! شما رئيس دانشگاهي با اين بزرگي هستيد و شخصيتي علمي. دختران گارسون است؟
در پاسخ گفت: نه خير ما مشاغل را متناسب با علاقه و استعداد خودمان انتخاب مي كنيم ايشان اين كار را دوست دارد چه ايرادي دارد؟
پسر علامه جعفري به پدرشان گفتند شما علامه هستيد براي شما كسر شأن نيست ما راه شما را طي نكرده ايم؟
استاد مي گويد: شما بقال باش ولي آدم باش.

حامی;795267 نوشت:
مي گفت استادم گاهي ايران فيزيك تدريس مي كند و چند ماه هم در امريكا است. اين استاد مي گفت: با مسؤلان دانشگاه ارتباط صميمي داشتيم ايشان از من دعوت كرد كه براي صرف غذا رستوران برويم. وقتي رفتيم ايشان من را به رستوراني نسبتا كوچك و دور دست برد
به با تعجب از استاد پرسيدم حتما هدفي داشتيد آمديد اينجا در مسير رستوران هاي ديگر هم بود
استاد گفت: خواستم دخترم كه گارسون است اينجا از ما پذيرايي كند با تعجب گفتم براي شما كسر شأن نيست؟! شما رئيس دانشگاهي با اين بزرگي هستيد و شخصيتي علمي. دختران گارسون است؟

البته در آمريكا چنين استادان شريفي هستند
استادان نانجيبي هم هستند كه با جقه بازي و دميدن بيش از حد در قانون جذب با فروش كتاب و فيلم و سيمنارهاي گران قيمت در سراسر دينا جيب مردم را خالي كردند (به خصوص آنهايي كه تب يك شبه مال دار شدن را دارند)[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]خودمان هم
روزي در جمع دوستان گفتم: بايد خادم مدرسه را رد كنند از زير كار در ميره
يكي از دوستان حرفي زد كه لالموني گرفتم
گفت: آيا من و شما به اندازه كافي زحمت مي كشيم؟!
* سال هاست اين دوستم را نديدم ولي خرفش در گوشم طنين انداز است
..
خودمان خوب عمل كنيم تا در نقد كردن مؤثر باشيم
[/]

زینبیون;794345 نوشت:
سلام

کی مقصره؟

سلام.
آخرالزمان همینه.
دین نگه داری واقعا سخت شده!
من خودم تا چند سال پیش چشم پاک داشتم ، حیا داشتم ، فهم و شعور داشتم، ایمان در حد کم داشتم، ولی الان 20 درصد اینا رو هم ندارم. نمی دونم دلیلش اجتماع بود یا انتخاب خودم یا هر دو!!!

هر روز ناامید کننده تر از دیروز ، من توی یه قفس نامرئی زندونیم.آب و دون شاید باشه(البته برای خیلیا همونم نیست) ولی شادی نیست ، هدفی نیست . هیچ کسی جز خدا و ولیِ خدا نمی تونه در قفسو باز کنه...

اما...!
ولیِ خدا ظهور نمی کنه تا همه مون به عجز و لابه بیفتیم. من خودم الان ناراحتم که آقا ظهور نکرده ولی هنوز گریه نمی کنم براشون چون دلم شده مثل سنگ. هر وقت من وامثال من تونستیم گریه کنیم و بگیم غلط کردیم، آقا ظهور می کنه.قبل از اون متاسفانه راهی نیست.باید بسوزیم و بسازیم و شاید تا 1000 سال دیگر هم نیاید و ما در این جاهلیت و تنگنا بمیریم.(فقط چون حاضر نشدیم دسته جمعی بگیم غلط کردیم!)
.
.
.
من الان اینجوری حرف می زنم و فردا صبح دوباره برای من و امثال من روز از نو و روزی از نوست و کار خودمان را می کنیم!

21 سال از خدا عمر گرفتم ولی دو سه سالیه که هر روزم برام ناامید کننده ترین روز عمرم بوده.افسردگی گرفتم. سریع با به وجود اومدن یه امید به آینده خوشحال میشم و وقتی اون امید از بین بره داغون میشم.
با خودم می گم از کجا معلوم وقتی سنم بالاتر رفت گناه کار تر نشم همونجور که تا حالا شدم؟ از کجا معلوم بچه خودم دو روز دیگه مثل من گناه کار نشه تو این جامعه کثیف و من نتونم کمکش کنم؟از کجا معلوم چند نسل بعد من دشمن خدا و پیغمبر نشن؟ اصلا چرا .... و ...و ... ؟ ( ولش کن بقیه شو نمی گم!)
بگذریم. شما جدی نگیرید. اینا درددل های یه آدم افسرده توی دوران غیبت صاحب اصلی زمان هست.شاید یه روز آدم های پساظهوری(!) این نوشته ها رو بخونن و بخندن!

در آخر به عنوان یه آدم بدبخت که توی دوران غیبت زندگی می کنه از تمام کسایی که می تونن با تقواشون و همتشون شرایط ظهور آقا رو فراهم کنند خواهش می کنم تا من نمردم کاری کنند که آقا ظهور کنه و معنی واقعی زندگی و شادی و فرهنگ و آزادی بشر و تکنولوژی و ... را بفهمیم.
اگر آقا تا ما زنده ایم نیاد ما هم میریم توی آرشیو تاریخ!!! مثل اجدادمون!!!
من که دیگه دعا و صِدام به اون بالاها نمی رسه.شما که دستتون میرسه کاری کنید.
یا حق.

[="Navy"]سلام
خداقوت
به نظرمن فسادفقط زنا وخیانت و....نیست.
فساداخلاقی هم خیلی بده.
کی مقصره؟
بنظرم اول خودمون.
خدایی چندنفرمون وقتی اشتباهی مرتکب میشیم میریم وازطرف عذرخواهی میکنیم؟
فقط یک کلمه ببخشیدیامعذرت میخوام.
چندتامون اینکار رو انجام میدیم؟(فقط شماهارونمیگم خودمم میگم)
دیدیم توخودسایت.طرف ازاینکه مادرش اونو برا نمازخوندن میزده کینه ای شده وخداروقبول نداره و...ومیخوادانتقام بگیره.
چندنفرمون قبل اینکه حرفی بزنیم قبلش فکرمیکنیم؟
به یک بنده خدایی گفتم لطفامنودرک کن حالم خوب نیست ازبس گریه کردم و...اون بنده خدا بجای درک کردن حرف خودشومیزد.(واقعاجاتاسف داره که بگی به طرف اما...)
این اخلاقامون درست بشه خیلی چیزاحل میشه.
[/]

من خودم شخصاً خیلی تعجب می کنم از افزایش فساد در جامعه.

بچه مذهبیهامون که خیلی عالی دارن رو حجاب و عفاف کار می کنن. بی حجابها رو گدای نگاه، هرزه و... خطاب می کنند(نمونه)، و از خودشون هم مدح و ثناهای آنچنانی طرح می کنن، و عجیبه که اونها با این تبلیغات گیرا، جذب حجاب و عفاف نمیشن و فقط بنا به سنت جاری خودشون، ما رو خشک مقدس و عقب مونده و امل و... می نامند!

تلویزیونمون هم که خیلی عالی عمل می کنه: دخترهای فکلی رو میاره جلوی دوربین چادر سرشون می کنه تا نقش دخترهای مذهبی رو بازی کنن. دو روز بعد هم عکس دختره با یه وضعی توی اینترنت و مجلات پخش میشه! تازه ماههای رمضان هم روح پخش میکنه

سینمامون هم که خیلی فعاله هم در حال عادی سازی روابط نامشروع بین دختر و پسره و هم در حال مقابلۀ دائمی با قصاص!!

رسانه ها و بلندگوهای دیگه هم که جای خود دارن!

عجیبه که هنوز ماهواره ها تاثیر دارن!!! اصلا منطقی نیست.

با سلام

قبل از هر چیز ، از تمامی خانمها و خانواده های نجیب و اصیل ایرانی عذرخواهی میکنم ولی این واقعیت را نباید انکار کرد که در این سالهای اخیر ، فاجعه ای در بین خانواده های ایرانی اتفاق افتاده بنام خیانت زنهای شوهردار. با اینکه این فساد در تمام دنیا اتفاق میافتد ولی نه به اندازه ایران و از طرف دیگر باید گفت : ما ایرانیها که ادعای ام القرای اسلام را داریم و مدعی هستیم که مذهبی و متعصب هستیم ، چرا به اینروز افتاده ایم.

اولین و بزرگترین عامل این موضوع ، فقر است. خانواده ای که مثلا ماهیانه ۷۰۰ هزار تومان درآمد دارد و ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان کرایه خانه میپردازد ، طبیعی است که نمیتواند با ۲۰۰ هزار تومان باقیمانده ، امورات زندگی را بگذراند . لذا خیلی از خانواده ها ، هستند که به سختی و با نان خالی هم که شده ، زندگی را سر میکنند ولی متاسفانه بعضی از خانمها، طاقتشان تمام میشود و با اولین پیشنهاد ، اسیر این باتلاق میشوند و تن به این آلودگی میدهند.

اعتیاد خود و همسر ، دلیل دیگری برای این فساد میتواند باشد. تهیه مواد و خماری ، که باعث از کار افتادن مغز و چشم بستن به همه تعهدات و شرافتها میباشد .

توجه دیگران و گیر دادن بعضی از مردها به این خانمها. مثلا : خانم شوهر داری ، با کلی آرایش و بزک و دوزک ، همراه شوهرش یا بدون شوهر ، به خیابان میرود . طبیعی است که یک مشت اوباش و رزل از خودش بدتر ، بر حسب نیاز یا عادت ، به این خانم توجه بیش از حد میکنند مثلا اشاره میکنند یا متلک میاندازند یا آنقدر جسور هستند که شماره تلفن میدهند . و اگر این مزاحم از شوهر زن خوش پوش تر و خوش تیپ تر باشد که دیگر هیچ. لذا بالاخره این زن ، اسیر وسوسه های شیطانی و کثیف میشود و ….

ارتباط و دوستی زن ، با زنهای اینکاره. ابتدا خانم محترم مدعی میشود که فساد دوستم هیچ ربطی به من دارد ولی خبر ندارد که رفتار و اعمال دوست فاسد ، نا خود آگاه بر روی شخص تاثیر میگذارد و ……

لجبازی با همسر . زن با این ادعا که شوهرم به من خیانت کرده است یا اینکه با من بد رفتاری میکند و نمیتواند نیازها و خواسته های منرا برطرف کند ، خودش را قانع میکند که عمل کثیفش توجیه است.

زیاده خواهی و تنوع طلبی . متاسفانه از آنجاییکه هیزی فقط مختص مردها نیست ، بعضی از خانمها ، این مرض را ذاتا دارا هستند و مانند مردهای اینچنینی که دوست دارند همه را آزمایش کنند ، تنوع طلب و هوسران هستند و بدون هیچ ایرادی در همسرشان ، تن به این ذلت میدهند.

مراعات نکردن بعضی از نکات زناشویی از طرف همسرشان. مثلا همسرشان نیازهای آنها را در نظر نمیگیرد و فقط بفکر خودش است و کارش که تمام شد ، (خرش که از پل گذشت) همسرش را فراموش میکند . یا اینکه مثلا همراه همسرش ، فیلمهای پورنو تماشا میکند و همین امر باعث تخریب فکر زن میشود . یا اینکه از نظر اخلاقی مانند کتک زدن و … باعث فرار عاطفی زن از شوهر میشود.

زینبیون;794345 نوشت:
کی مقصره؟

جدای از عوامل برون مرزی که می تواند در واردات انواع فرهنگها و خرده فرهنگها زمینه ساز از بین رفتن قبح فساد شود و حیا را که مهمترین بازدارنده در مقابل ضد ارزشها و نابهنجاریهاست بی رنگ کند،

آنچه مهم است غفلت خانواده و والدین از نوع و شیوه صحیح فرزندپروری می باشد،

در صد بالایی از والدین نمی دانند که باید محبت غیر مشروط داشته باشند،و باید دین و آموزه های آن را در فرزند با ابراز محبت نهادینه کنند نه با زور و تحمیل،

اگر مشکلات درون خانه و والدین (در زمینه فرزند پروری، همسرداری، مهارت های زندگی و...) حل شود آسیب شناسی و حل موارد خارج از آن راحت تر صورت خواهد گرفت.

حامی;795244 نوشت:
ترويج فرهنگ غربي از راه سريال هاي ايراني ( تجملات، چشم و همچشمي و تشريفات)

در فرهنگ غربی تا آنجا که در رفت و آمدهای افراد به آنجا گفته می شود و گاها در فیلمها و سریالهایشان دیده می شود(در عامه مردمشان)، تجملات و تشریفات پرهزینه ندارند بخصوص در زمینه ازدواج.

در مورد کار و شغل هم که نمونه اش را خودتان فرمودید:

نقل قول:

در پاسخ گفت: نه خير ما مشاغل را متناسب با علاقه و استعداد خودمان انتخاب مي كنيم ايشان اين كار را دوست دارد چه ايرادي دارد؟

[="Tahoma"][="DarkGreen"][h=1][=&quot]كنترل چشم[/h] [=&quot]مرحوم آيت الله حاج‌آقا حسن امامي [=110_AMIR]و[=&quot]اقعا تنديس خوش‌اخلاقي، سعۀ صدر و خوش‌برخوردي بود بلكه در اين زمينه بي‌نظير بود تا جايي كه اگر يك بار با ايشون برخورد مي‌كردي شيريني اين برخورد تا مدت‌ها با شما مي‌موند. يه روز ايشون رو با ماشين جايي مي‌بردم، از فرصت استفاده كرده و پرسيدم:
[=&quot]«حاج آقا وضع حجاب خيلي بد شده، برا كنترل چشم بايد چه كرد؟» [=&quot]ايشون فرمودند: «يعني بدتر از زمان شاه كه خانم‌ها نيمه‌برهنه بيرون مي‌اومدند؟! زماني كه ما طلبه بوديم اوضاع صد پلّه بدتر بود ولي ما چشم خود را كنترل مي‌كرديم.»
ابوالقاسم شهباز، كشكول طلبگي، ص55
[/]

مرکز مشاوره مأوا
لینک کانال مرکز مشاوره ی ماوا
https://web.telegram.org/#/im?p=g18604353

عامل اصلی ربا و مال حرومه ،که تو جامعه بیداد میکنه و واقعا هم نمیشه کاریش کرد،ارتزاق اکثر مردم شده سودهای ربوی بانکی ،اینهمه دعا و عزاداری و مراسم مذهبی ولی خروجیش کو؟؟هیچی چون ورودیش مشکل داره،....همه مسائل در فرع لقمه و نطفه حلاله تا این مسئله حل نشه حرف از دیگر مسائل زدن بیخودیه...

دیگه از امام حسین که بالاتر نداریم وقتی لقمه مشکل پیدا کرد،خود معصوم هم کارو درست نمیکنه چه برسه به دیگرون و مسائل دیگه...

البته نقش تربیت و محل و فرهنگ نیز بی تاثر نیست ولی همه اینها در فرع ارتزاق حلاله...

[="Tahoma"][="DarkGreen"]در ویترین عروسک
هر چند شادمان است
بی خواستگار مانده
مهریه اش گران است

شعرك هاي عمو علوي

https://telegram.me/amooalavi[/]

سلام
ممنون از نظرات همگی بزرگواران و مخصوصا استاد حامی عزیز

یکی از دلایلی که واقعا کار رو به اینجا کشونده ، فراموش کاری و غفلت ما آدم هاست ، یعنی الان جوری شده که من انسان نمیدونم برا چی خلق شدم ، چرا باید زندگی کنم ، هدف این دنیا و نظام هستی چی بوده ؟
فقط زندگیم شده خوردن و خوابیدن و تفریح و لذت بردن بی حد و حسر و رسیدن به همه آرزوهام از هر راه و روش ممکن.

این شده که خیلی چیزا برامون کم رنگ شده و دیگه مثل قدیما پایبند یک سری عقاید و اصول نیستیم متاسفانه

البته که دوستان جای نگرانی هست ولی نه به قدری که از این شرایط به تنگ بیایم و از همه چیز ناامید بشیم و بگیم ای وای دیگه این کره خاکی جای زندگی نیست(( که باز این یکی از ترفندهای شیطان لعین هست))

از زمان خلقت انسان تا حالا این مشکلات و معضلات با شدت و رنگ ولعاب گوناگون بوده وهست و خواهد بود . و هدف سنجش ما آدماست ، هر کی تو این آزمون برنده شد که خوش به حالش.

قربونش برم خدا خودش خوب بلده چه کار کنه، و تا قیام قیامت دین رو حفظ میکنه ماها فقط وسیله ایم. ((یعنی ممکنه کار دین به مو برسه ولی پاره نشه))

من مسلمون وظیفه دارم تو این شرایط بد، به رسالت انسانی ودینی خودم عمل کنم و تا حدی امر به معروف و نهی از منکر کنم . بقیه کار با خود خالق بی همتا

به نام خدا.

خدایا دوست دارم;795597 نوشت:
سلام
ممنون از نظرات همگی بزرگواران و مخصوصا استاد حامی عزیز

یکی از دلایلی که واقعا کار رو به اینجا کشونده ، فراموش کاری و غفلت ما آدم هاست ، یعنی الان جوری شده که من انسان نمیدونم برا چی خلق شدم ، چرا باید زندگی کنم ، هدف این دنیا و نظام هستی چی بوده ؟
فقط زندگیم شده خوردن و خوابیدن و تفریح و لذت بردن بی حد و حسر و رسیدن به همه آرزوهام از هر راه و روش ممکن.

این شده که خیلی چیزا برامون کم رنگ شده و دیگه مثل قدیما پایبند یک سری عقاید و اصول نیستیم متاسفانه

البته که دوستان جای نگرانی هست ولی نه به قدری که از این شرایط به تنگ بیایم و از همه چیز ناامید بشیم و بگیم ای وای دیگه این کره خاکی جای زندگی نیست(( که باز این یکی از ترفندهای شیطان لعین هست))

از زمان خلقت انسان تا حالا این مشکلات و معضلات با شدت و رنگ ولعاب گوناگون بوده وهست و خواهد بود . و هدف سنجش ما آدماست ، هر کی تو این آزمون برنده شد که خوش به حالش.

قربونش برم خدا خودش خوب بلده چه کار کنه، و تا قیام قیامت دین رو حفظ میکنه ماها فقط وسیله ایم. ((یعنی ممکنه کار دین به مو برسه ولی پاره نشه))

من مسلمون وظیفه دارم تو این شرایط بد، به رسالت انسانی ودینی خودم عمل کنم و تا حدی امر به معروف و نهی از منکر کنم . بقیه کار با خود خالق بی همتا

به نظر شما اینکه ما انقلاب کردیم و داعیه ی تشکیل حکومتی زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) و تشکیل حکومت جهانی اسلامی رو داشتیم و داریم، نباید تاثیری در میزان مسئولیت ما در امر هدایت فرهنگی جامعه داشته باشه؟

چند وقت پیش تو نماز جمعه قزوین امام جمعه میگفت انقلاب اومد کاباره ها رو جمع کرد
نگفت از یه مکان خاص به خیابون ها منتقل کرد

وضعیت فعلی حجاب زنان و دختران مشخصه که عمدی هست
چون کسی اگه وارد مباحث سیاسی بشه و به نظام توهین کنه فردا رو نمیبینه ولی سال هاست حجاب بدتر و بدتر میشه ولی هیچ مسئولی کاری نمیکنه ! علت سادس
بحث حجاب اجباری از اول اشتباه بود ، مثه بی حجابی اجباری ، به قول یکی از روحانی های بزرگ که نام نمیبرم نماز که واجبتره چرا کسی نمیاد به اون گیر بده
حجاب اجباری باعث این مشکلاته
باید برداشته بشه تا خوب و بد ازهم جدا بشن
هرکی بره دنبال کاره خودش
اونی که مذهبیه نم نم میره محله و شهری که مذهبیا اونجان
اونی که نیست هم مجبور نیست مارو تحمل کنه
اون موقع ما مذهبی ها به خودمون میایم و به جای نگاه احمقانه و کورکورانه میایم واقعا به فرهنگ سازی میکنیم
اون موقعه که بی حجابی که چادری میشه از رو عقل و اعتقادش شده و خودش میره فرهنگ سازی میکنه نیازی به بپا نداره که مراقب باشه این دختره چادرشو نندازه یه وقت

علت بسته بودن ذهن خیلی از طلبه هاست که هیچ وقت به هیچ جایی نمیرسن ولی تا میتونن به اسلام ضربه میزنن
میگی بذار خونه عفاف درست کنن اونجا صیغه کنن هم شرعی باشه هم یجا جمع باشن و مدیریت بشن میگه کیو بذاریم اون تو ؟ خواهرتو ؟
یکی نیست بگه احمق جان قرار نیست خواهر منو تو بره اونجا که
خواهر اون اقای روشن فکری میره اونجا که اعتقادی به حجاب نداره و مارو امل میدونه ، ( گرچه همچین بد هم نمیگه املیم دیگه با وجود این آدما )
میرن اون تو باهم دیگه مشغول میشن با زن و ناموس من و توعه مذهبی کاری ندارن
هم ما راحتیم هم اونا

یه مدت قم بودم ، همه چادری ، همه مذهبی ، به تعداد انگشتان دست بدحجاب بود
همچین ادم راحت بود که نگو
میای شهر خودت ماشالا فاحشه خونس خیابوناش
کوچکترین زاویه های بدن دختره هم معلومه با اون لباساش
تاهم حرفی میزنی میگه تو نبین
اقا مگه کورم من
چشم یک بار هم بیوفته بردارم همون خودش کافیه
مرد جماعت تصورشون قویه
متاهل هم که باشه یک نگاه کل سیستمتو میریزه بیرون مگه میشه کنترل کرد به این راحتی

دخترا که نمیدونن چیه اصن ، فک میکنن خ باحاله
مرد ها هم که از اونا بدتر

ستايشگر;795745 نوشت:
به نام خدا.

به نظر شما اینکه ما انقلاب کردیم و داعیه ی تشکیل حکومتی زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) و تشکیل حکومت جهانی اسلامی رو داشتیم و داریم، نباید تاثیری در میزان مسئولیت ما در امر هدایت فرهنگی جامعه داشته باشه؟

من تو پست قبلی گفتم باید ما همچنان به وظیفه دینی و انسانی خودمون عمل کنیم . یقینا این کار در محیط خانه و محله و دانشگاه و کار و ... میتونه تاثیر گذار باشه ، وحداقل یک نفر رو متنبه کنه ، بعد گفتم که امر به معروف ونهی از منکر کنیم تا حدی که تاثیر معکوسی نذاره، چون خیلی از ماها من جمله خود من تو این امر خطیر سر رشته ای نداریم و اینقدر کاسه داغ تر از آش میشیم ، که طرف دیگه منکر همه چی میشه ، پس خیلی تو این جریان امر به معروف باید هوشمندانه عمل کرد ..

بله کار فرهنگی همه جا باید صورت بگیره ، از خانه شروع میشه تا مدرسه ودانشگاه و جاهای دیگه ..

متولی اصلی کار فرهنگی که دولت محسوب میشه که بسیار ضعیف عمل کرده متاسفانه . من نمیتونم بنر به دست بگیرم برم تو خیابون بگم آی مردم فساد دامن گیر ما شده ، و از طریق فضای مجازی بخوام تاثیر گذار باشم . موضوع بسیار بسیار پیچیده تر از این حرف هاست.

یقینا این رو هم میدونید که وقتی فرهنگ یک قوم یا کشور شکل گرفت ، تغییر دادن اون کار خیلی خیلی سخت و تقریبا محالیه .

می گویند هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک. موقعی که در دین و کتابهای مذهبی ما پر از احادیث دروغ و جعلی است شبکه های ماهواره ای که تبلیغ دین و مذهب می کنند پر از دروغ و فریبکاری و نفاق هستند مجالس مذهبی پر از داستانهای دروغ و ساختگی و بر اساس منافع مادی و دنیوی هستند آیا انتظار دارید فساد در بقیه جاها حل شود؟

به نام خدا.

خدایا دوست دارم;795927 نوشت:
من تو پست قبلی گفتم باید ما همچنان به وظیفه دینی و انسانی خودمون عمل کنیم . یقینا این کار در محیط خانه و محله و دانشگاه و کار و ... میتونه تاثیر گذار باشه ، وحداقل یک نفر رو متنبه کنه ، بعد گفتم که امر به معروف ونهی از منکر کنیم تا حدی که تاثیر معکوسی نذاره، چون خیلی از ماها من جمله خود من تو این امر خطیر سر رشته ای نداریم و اینقدر کاسه داغ تر از آش میشیم ، که طرف دیگه منکر همه چی میشه ، پس خیلی تو این جریان امر به معروف باید هوشمندانه عمل کرد ..

بله کار فرهنگی همه جا باید صورت بگیره ، از خانه شروع میشه تا مدرسه ودانشگاه و جاهای دیگه ..

متولی اصلی کار فرهنگی که دولت محسوب میشه که بسیار ضعیف عمل کرده متاسفانه . من نمیتونم بنر به دست بگیرم برم تو خیابون بگم آی مردم فساد دامن گیر ما شده ، و از طریق فضای مجازی بخوام تاثیر گذار باشم . موضوع بسیار بسیار پیچیده تر از این حرف هاست.

یقینا این رو هم میدونید که وقتی فرهنگ یک قوم یا کشور شکل گرفت ، تغییر دادن اون کار خیلی خیلی سخت و تقریبا محالیه .

داستان امر به معروف و نهی از منکر نفر به نفر جداست. بله، امر به معروف و نهی از منکر نفر به نفر هم خوبه اما همونطور که شما هم فرمودید، کار عوض کردن فرهنگ یک ملت با برخورد های چهره به چهره درست بشو نیست! یک جمله ای هست از جناب سید حسن خمینی که گرچه شاید شخصیت ایشون مورد پسند شما و دوستان نباشه، اما بر طبق حدیث "انظر الی ما قال" خواهشمندم بهش توجه بفرمایید. ایشون میفرمایند که "برای امر به معروف و نهی از منکر، اول باید امری رو در ذهن جامعه "معروف" یا "منکر" کرد. نمیشه وقتی افراد چیزی رو منکر نمیدونند، از اون چیز نهیشون کرد" ( نقل به مضمون ) این کار، کار رسانه هست و امروز که ما مسلمان ها و شیعه های اثنی عشری قدرت رو در دست داریم وظیفه داریم که برای اینکار برنامه ریزی کنیم نه اینکه توانایی خودمون رو کم ببینیم و مثل زمان شاه که قدرت حکومت رو در دست نداشتیم، تنها به امر به معروف و نهی از منکر های محدود و با ترس و لرز بسنده بکنیم!

برنامه ریزی برای این کار هم فقط این نیست که بریم سایت بزنیم و بنر دست بگیریم و انتظار داشته باشیم اندازه ی حکومت اثر گذاری داشته باشیم! همین که این رو تبدیل به یک مطالبه ی عمومی بکنیم، در نهایت تبدیل میشه به وعده های انتخاباتی و در نهایت میرسه به دولت که بهشون عمل بکنه ان شاء الله. چطور الان از صغیر و کبیر و از چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا و حتی اونهایی که دوست دارن بگن ما به هیچ گروهی وابسته نیستیم، شعار "معیشت" میدن؟ باید برنامه ریخت تا "فرهنگ" رو نشوند جای "معیشت" و کرد شعار گروه های سیاسی.

در مملکتی که بخاطر بی لیاقت و بیکفایت بودن سران مملکتی روز به روز صنعت و صنایع به سمت نابودی میره
وقتی بیکاری زیاد میشه و به دنبالش فقر میاد و وقتی امام علی گفتند ریشه بدی ها فقرهست(جمله دقیق نمیدونم چیه)
وقتی برای خودروهای بی کیفیت رو دست مانده ایران خودرو و سایپا که بیشتر شبیه ارابه مرگ هستند 25 میلیون وام میزارن و یک ماه انجام میدند ولی وام ازدواج 3 میلیون هست و بعد از طلاق تازه نوبتتون در میاد!بعد در همون اسراییل و کشورهایی نظیر المان شدیدا امتیاز برای ازدواج میدند.
دیگه چرا فساد نباشه.منجلابی درست میشه که پول دار و بی پول میکشه تو خودش همه رو با هم غرق میکنه.
همه چیز هم افراد مذهبی افراطی نسبت میدند به ماهواره!این ماهواره در همه کشورهای دنیا استفاده میشه.این همه کشور اسلامی ماهواره استفاده میکنند کدوم کشور کارش به این کثافت خانه کشیده.
من از زمانی که خاطرم هست این ماهواره تو منزل ما بود هنوز هم هست والله در سن 31 سالگی با اینکه در محیط کار و دانشگاه و.. شرایط فراهم بود! دستمون به هیچ دختری هم نخورده و خدا رو شکر به اوضاع مسلط هستیم!
این لباس این پوشاک که خانوم ها میپوشند از کجا میاد؟کی وارد میکنه؟این لوازم ارایشی از کجا میاد؟چطور در کشورهای عربی خصوصا اامارات مالیات بسیار سنگین روی لوازم ارایشی میزارند .روی سیگار میزارند.
ولی چرا در ایران خبری نیست.
چون این ها ابزاری هستند برای حفظ و مشغول کردن ملت.
سرتون بکنید تو تلگرام تو ناموس مردم بریزید تو خیابون مشغول باشید هر غلطی میخواید بکنید هر چی میخواید بپوشید فقط کاری نداشته باشید هزاران میلیارد پول کی دزدید برد!زمین ها لواسون بین کیا تقسیم شد.

حامی;795260 نوشت:

به عنوان مشاور اعتقاد راسخي دارم كه بسياري از مشكلات ازدواج به خاطر ناپخته بودن و طمع و چشم و همشچمي و انتظارات نابه جاي والدين است. دو جواني كه دو سال با بدبختي همديگر را مي بيننند نامشروع حاضر هستند با امكانات كم و قناعت با هم باشند و مشروع ( چرا ما اين را نمي فهميم؟!!!)
واقعا چرا هیچ کس نمیفهمه؟!
چرا والدين آرزوهاي ناپخته و بچگانه دوران كودكي را مي خواهند در فرزندانشان بيابند چرا كسي را كه ذوق و استعداد رشته خاصي را ندارد مجبور مي كنند در رشته اي ديگر درس بخواند ان هم با محروميت از ازدواج)

جناب حامی صحبت های خوب ولی تکراری ای شد.
من از شما و دوستان کارشناس و روحانیتون 1 سوال دارم!
دقیقا چند بار، دقیقا چند بار، توی نماز جمعه، نماز جماعت، جلسات مشاوره، که اکثرا والدین حضور دارند، به این موضوع پرداخته اید؟! حاضرم قسم بخورم 1 بار هم ندیده و نشنیده ام!!! ولی تا دلتان بخواهد چیز های دیگ را هم میبینم هم میشنوم!!!

n0o0b_sina;796021 نوشت:
جناب حامی صحبت های خوب ولی تکراری ای شد.
من از شما و دوستان کارشناس و روحانیتون 1 سوال دارم!
دقیقا چند بار، دقیقا چند بار، توی نماز جمعه، نماز جماعت، جلسات مشاوره، که اکثرا والدین حضور دارند، به این موضوع پرداخته اید؟! حاضرم قسم بخورم 1 بار هم ندیده و نشنیده ام!!! ولی تا دلتان بخواهد چیز های دیگ را هم میبینم هم میشنوم!!!

براي نمونه برويد
سايت و كتاب هاي و خطبه هاي نماز جمعه آيت الله اميني و آيت الله مظاهري و.. را بازبيني كنيد
وقتي ايشان و آيت الله جوادي و...در قم، آيت الله مظاهري و ناصري در اصفهان و آيت الله محمدي در همدان و....از سوي ما و مردم حمايت نمي شوند و جلسات ايشان بي رونق است معلوم است كه صداي ايشان و امثال ايشان به جايي نمي رسد[/]

حامی;796024 نوشت:

براي نمونه برويد
سايت و كتاب هاي و خطبه هاي نماز جمعه آيت الله اميني و آيت الله مظاهري و.. را بازبيني كنيد
وقتي ايشان و آيت الله جوادي و...در قم، آيت الله مظاهري و ناصري در اصفهان و آيت الله محمدي در همدان و....از سوي ما و مردم حمايت نمي شوند و جلسات ايشان بي رونق است معلوم است كه صداي ايشان و امثال ايشان به جايي نمي رسد

قرار نیست جایی برسه، اگه هر کس به وظیفه ی خودش درست عمل بکنه، حداقل تاثیر لازم هم باعث فرهنگ سازی میشه!
شاید صداش به من نرسه ولی به اون اهل مجلس که میرسه!!! همون اهل مجلس توی خواستگاری دخترش تسهیل کنه کار تمومه!!!
من تا به حال توی هیچ مجلسی، هیچ مجلسی، ندیدم آقای روحانی عزیز درباره مشکلات فرهنگی صحبت کنه!!! آقا اسلام یعنی فرهنگ، یعنی فرهنگ اسلامی نه بریده شدن سره امام حسین!!!

درضمن مردم چطوری قراره حمایت کنن دقیقا؟! منابر مساجد، مجالس مذهبی در اختیار شما روحانیونه، آقا شما مسئولیت دارید اسلام رو به مردم انتقال بدید نه اینکه از هر 100 مجلس 90 تای اون رو به داستان علمی تخیلی شهادت امام حسین که هیچ ارزشی نداره اختصاص بدید، 5 تای اون رو هم به روشنگری سیاسی، 5 تارو هم به تشریح واجبات دینی!!!

سوء برداشت نشه، من مخالف صحبت درمورد اینگونه مباحث نیستم، ولی الویت باید اصل اسلام باشه، یعنی فرهنگ اسلامی.
اما ما داریم برعکس عمل میکنیم و نتیجه میشه اینی که هممون شاهدش هستیم.

یاعلی

مثل اين كه متوجه عرايضم نشديد
مجلس وقتي تسهيلات را زمينه ها را ايجاد مي كند كه تذكرات علما را مهم در نظر بگيرند گلوي امثال آيت الله اميني پاره شد
ما بايد از عالمان وارسته حمايت كنيم وقتي همت نداريم مسجد اين بزرگان حداقل ماهي يك بار برويم و مساجد اين بزرگان خلوت است ان مجلس هم از سخنان اين بزرگان درس نمي گيرند
همه مجلسيان اين دغدغه هايي را كه مثل اين بزرگان دارند كه ندارند. خيلي ها نمي فهمند جوانان چه مي كشند.
ميشه بفرماييد شما به عنوان يك فرد يك شهروند براي تسهيل امر ازدواج به سهم خودتان چه كرده ايد؟

سلام، منم یک نظر می دم:ok:
به نظرم ایرانی جماعت، مخصوصا در شهرهای بزرگ و مخصوصا تهران اخلاقیاتشان وابستگی زیادی به دین و ترس از خدا و بهشت و جهنم دارد.یعنی خیلی از اخلاقیات، به واسطه بهشت و جهنم و ترس از خدا صورت می گیرد.از همین خاطر با فراموشی خدا و دین و عدم ترس از خدا و بهشت و جهنم، اخلاقیات هم کمرنگ می شود و کم کم فساد زیاد می شود.بچه های ما باید یاد بگیرند بدون آنکه به خدا و جهنم عذاب آخرت و دنیوی ترسی داشته باشند اخلاقیات را رعایت کنند.متاسفانه همچین اتفاقی نمی افتد در عمل کودکان ما روز به روز بی اخلاق تر می شوند و درست تربیت نمی شوند.برنامه های ماهواره ای و تلویزیونی و شبکه های اجتمایی و بازی های رایانه ای و.... همه اینها کودکان و مردم ما را از ترس و یاد بهشت و جهنم دور کرده اند و نتیجه...اخلاقیات کمرنگ شده و فساد زیاد می شود.فراموش کردن دین و ترس از بهشت و جهنم خیلی راحت می تواند با قرق شدن در سرگرمیها و زرق و برق های عصر جدید و برنامه ها و رسانه ها صورت پذیرد.باید از کودکی کودک را با اخلاق تربیت کرد، بدون ترس از جهنم و خدا.اخلاق را در کودکامان باید نهادینه کنیم بدون ترس از جهنم و عذاب و آتش.و چه بهتر که دولت هم به امورات کشور مثل شغل جوانان نظم دهد تا کودکان و جوانان ما نتیجه رعایت اخلاقیات را در همین دنیا ببینند.ببینند که در قبال رعایت قانون و اخلاقیات، شغل خوب دارند و دانشگاه خوب دارند، زن و بچه ی خوب دارند...

حامی;796070 نوشت:
مثل اين كه متوجه عرايضم نشديد
مجلس وقتي تسهيلات را زمينه ها را ايجاد مي كند كه تذكرات علما را مهم در نظر بگيرند گلوي امثال آيت الله اميني پاره شد
ما بايد از عالمان وارسته حمايت كنيم وقتي همت نداريم مسجد اين بزرگان حداقل ماهي يك بار برويم و مساجد اين بزرگان خلوت است ان مجلس هم از سخنان اين بزرگان درس نمي گيرند
همه مجلسيان اين دغدغه هايي را كه مثل اين بزرگان دارند كه ندارند. خيلي ها نمي فهمند جوانان چه مي كشند.
ميشه بفرماييد شما به عنوان يك فرد يك شهروند براي تسهيل امر ازدواج به سهم خودتان چه كرده ايد؟

والاه ما این بزرگان رو نمیشناسیم، من تا به حال اسمه آیت الله امینی رو نشنیدم!!! البته تا دلتون بخواد روحانی سیاسی میشناسم، که فقط بلدن بگن مرگ بر آمریکا، دیگ خبر ندارن آمریکا کجارو هدف قرار داده!!! دیگ نمیدونن کشور داره از درون نابود میشه!!! (البته تصحیح میکنم خبر دارن، براشون مهم نیست!!!)

یعنی چی نمیفهمن؟! خیلی عذر میخوام، مگه نقص جسمی دارن؟ خدایی نکرده کور یا کَر هستن؟!
جدیدا یه خبر درباره دختران روسی توی خبرگزاری ها پیچید، لابد جوونایی که اونجا کامنت میزارن هم نمیبینن! خبرش هم به گوششون نمیرسه! اونایی هم که رفته بودن سفارت روسیه برای ازدواج ایرانی نبودن که از کره مریخ اومده بودن!!!

طبیعتا یه جوون 20 ساله بهترین کاری که میتونه بکنه الگو سازی هست، انشاءالله یه سری مشکلات هست حل بشه توی چند ماه آینده ازدواج میکنم؛ ولی با این وضعیت نگرانم کسی به ما دختر نده!!! با وجود اینکه همه شروط اسلام رو از نظر خودم و خانواده دارم. (قبلا در این مورد با خوده شما هم صحبت کردیم اگه خاطرتون باشه)

الان شما بفرمایید، چه کاری غیر از متهم کردنه بقیه انجام دادید؟ سوای صدا و سیما، معلم اصلی فرهنگ اسلامی، شما روحانیون هستید!!! که دقیقا هیچ کاری نمیکنید، چسبیدید به صدا و سیما، که اونا هم دقیقا هیچ کاری نمیکنن!!!

[="Arial"][="Blue"]بنام خدا.

زینبیون;794345 نوشت:

من نمیخام بقیه مطالب دوستان رابخوانم که خدایی نکرده مخالف عقاید اونا مطلب نزده باشم بنابراین خداییش بدون اینکه غیرازاین متن راخوانده باشم نظرخودمو میدهم اونم چون آینده برام مهمه>آینده ایران و تشیع و اسلام و انسانیت>بالاخره هرچی که ارزشی و قابل تقدس باشن.

بله رسانه مقصره اما چیزهای دیگه قبل ازرسانه مقصرن مثل نادانی و عدم کسب علم و دانش کافی و روز توسط مسولان اجرایی یک محیط یا یک دایره یادرنهایت > یک حکومت یا یک قلمرو.

حال این قلمرو برای یک نفر یا تعدادی>خانه و خانواده میباشد برای یک یا تعدادی > مهد و مدرسه و دانشگاه و برای یک یاتعدادی > شرکت یا کارخانه و .. و برای یک یا عده ای هم یک کشور.

هر شخص یا ملت یا مردم خاکم بر یک قلمرو باید ابتدا از ارتکاب گناه تحت هرشرایطی و بهردلیلی خوداری نمایند این درس اوله {{که البته و متاسفانه ما توی فیلمای ایرانی ندیدیم یا آنقدر کم بودن که دیده نشدن{فیلمای بعدازانقلاب>کاری به قبل ازانقلاب نداریم که باید اخلاقیات لحاظ بشن نمیشن و بلکه انتقامجویی و تلافی حرف اول و آخررامیزند و ازگذشت و معرفت و انسانیت خبری نیست>>الی فیلمهای دفاع مقدس}
بنابراین درس اول برای همه ما انسانها این بایدباشه که برای دفاع از ارزشها قرار نباشه ارزشها را زیر پا بگذاریم یعنی اگر جان یک ارزش مقدس درخطر انحلال بود برای جلوگیری از سقوط یا مرگ آن ارزش>ارزش دیگری را سر ببریم.این چه فایده ای خواهد داشت بهرحال یکی دیگه هم پیدا میشه که ما را فنا و فدا میکند.
هرشخص یا حاکمان بر آن قلمرو اگر قرارشد برای بقای خودش یا خودشان دروغ بگویند یا فریب بدهند باید به این نیزفکر کنند که بالاخره تمام خواهدشد بالاخره مکانیسم اجرایی و غربالگری دراین دنیا و طبیعت > او و همه همفکرانش را رسوا و نابود خواهدنمود دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره>>مثلا دولتمردان سیاسی آمریکا که تحت قیومیت سازمان جاسوسی بسیارقدرتمند خودشان {سیا} و برای هر عمل یا اقدام جهانی خود > حتی آب هم نخورده یا نخواهندخورد و..{بگذاریم ازبحث کشورخودمون خارج نشویم}

میرسیم به رسانه ها و در سدر آنها رسانه ملی خودمون که متاسفانه بقول بعضی ها نه کاملا ملی هست و نه کاملا صادق و راستگو و این ناراستی دراین عصرارتباطات که هر شهروند و انسانی یک تلفن هوشمند و درواقع یک پایگاه اطلاعاتی جامع و کامل داره دوراز فهم و درک امثال من است که نتیجه اش شده یا میشه این که امروزه تو هرخونه ای که میرسی میگی بزن شبکه خبر میگن میخواهی چی بشنوی یه مشت دروغ؟؟؟

جوری شده که میگن حرف راست را از اخبارامریکا بگیرید اونا راست میگن>>؟؟[/]

حامی;796070 نوشت:

بسمه المدبّر

عرض سلام و ادب و تشکر از توضیحات خوب حضرتعالی

چرا مساجد و محافل این بزرگواران خلوت است؟

چون ملّت همت ندارند؟

همت مردم چگونه و با چه عواملی بر انگیخته می شود؟

این احساس نیاز نیست که تمایل ایجاد می کند؟

و این تمایلات انسان نیست که همتش را جهت به دست

آوردن آنچه به آن احساس نیاز می کند بر می انگیزد؟

بهتر نیست رفتار واگرایانه ی برخی مردم را در برخورد با ارزشها ریشه یابی کنیم؟

با تشکر

n0o0b_sina;796059 نوشت:

درضمن مردم چطوری قراره حمایت کنن دقیقا؟! منابر مساجد، مجالس مذهبی در اختیار شما روحانیونه، آقا شما مسئولیت دارید اسلام رو به مردم انتقال بدید نه اینکه از هر 100 مجلس 90 تای اون رو به داستان علمی تخیلی شهادت امام حسین که هیچ ارزشی نداره اختصاص بدید، 5 تای اون رو هم به روشنگری سیاسی، 5 تارو هم به تشریح واجبات دینی!!!

جناب اولا شما درست صحبت کنید. داستان علمی تخیلی چیه؟؟؟؟؟ میشه دقیقا توضیح دهید!!! بعد هم داستان شهادت امام حسین (ع) ارزشی نداره؟؟؟؟؟!!!!

بعد هم از اون 90 تا که میگید به قضیه شهادت امام حسین (ع) می پردازند لطفا هر 90 تا مجلس رو نام ببرید که بدانیم کجاها رو دارید میگید؟؟؟!!!! (حتما جواب این رو میخواهم). بعد هم نکنه شما هم مجلس های تهران و مجلس های شهرستان میرید که از 100 تا از اون مجلس ها خبر دارید که 90 تاش اینجوری هستش؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

از سخنران های معروفی که بیشتر در تلویزیون پخش می کنند آقایان پناهیان, رفیعی, انصاریان, میرباقری و بعضی موقع ها هم سخنران های معروف دیگر (این غیر از برنامه های تلویزیونی مثل سمت خدا و غیره هستش) هستش که آقای پناهیان هم در محرم دو بحثش رو که اطلاع دارم درباره غضب و نزدیک شدن به خدا بود. و بعضی سخنران ها هم در محرم درباره امام حسین (ع) بود.

و علت اینکه با شما اینطوری صحبت میکنم به خاطر صحبت های پستتون هستش.

دلیل افزایش فساد رشد خارج از کنترل تکنولوژی های صوتی تصویری و کم توجهی به رفتارهای خودمون و کودکان و نوجوانان هست....یه زمانی گیرآوردن فیلم های مستهجن مثل پیدا کردن سوزن تو انبار کاه بود الان با یه گوشی 300 هزارتومنی راحت میشه ده ها شبکه اجتماعی غیر اخلاقی و آزاد رفت و هزاران فیلم و عکس آرشیو کرد و دید و به دلیل وجود غریزه جنسی خود محرک در جوانان به خصوص ناخواسته یک جور اعتیاد جنسی به وجود میاد که عوارض خودشو داره از جمله فساد در جامعه...راه چاره ش هم چیزی نیست که بشه با خشونت و محدودیت جلوشو گرفت...به جز تربیت اصولی از پایه هیچ راهی نداره چون روز به روز فناوری اطلاعات و ارتباظات بالاتر میره...

n0o0b_sina;796110 نوشت:
والاه ما این بزرگان رو نمیشناسیم، من تا به حال اسمه آیت الله امینی رو نشنیدم!!!

سلام
خب اگر مي شناختيد نمي فرموديد براي ازدواج جوانان چه كرده اند
اون موقع كه اينترنت در خانه نيامده بود ايشان جلسات سخنراني هاي زيادي با مسنجر و پالتاك و داشتند
چندين كتاب پر تيراژ درباره ازدواح، همسران و خانواده داشتند
همين منبرها و جلسات را به بحث هايي كه مد نظر شما است مي گذراند
ممنون ميشم زحمت بكشيد بازنگري بفرماييد.
يكي از كارهاي بسيار خوب ايشان اين بوده كه در خدمت جوانان بوده نامه هاي زيادي از جوانان دريافت مي كردند و انها را در سخنراني ها و كتاب هاي بيان مي كردند و راه كار مي دادند
بعد از نماز جماعت هم در محراب مي نشستند و جوانان به نوبت در صف خدمتشان مي رسيدند سؤال مي پرسيدند
بله
قبول دارم
روحانيون وظيفه سنگيني دارند
ولي اغلب آنها از نظر اقتصادي هم مشكل جدي دارند كه تصورش براي عموم مردم مشكل است.
با اين حال تأليفات زيادي از اين روحانيون درباره ازدواج و همسران شده
سخنراني هاي زيادي از ايشان در اين باره بود.
باز هم جاي تلاش دارند[/]

من نمی دانم چرا هر وقت بحث فساد مطرح میشود اکثرا به سمت فسادجنسی توجه می کنند در حالی که گرایش به سیگار مواد مخدر زیاد شدن دروغ و نفاق و فریبکاری در جامعه فساد های مالی و اقتصادی و ناعادلانه بودن توزیع ثروت پارتی بازی و..... همه نوعی فساد هستند که به اینترنت و ماهواره و تهاجم فرهنگی زیاد ارتباطی ندارند.

[="Arial"][="Blue"]بنام خدا.

سونامی;796111 نوشت:
میرسیم به رسانه ها و در سدر آنها رسانه ملی خودمون که متاسفانه بقول بعضی ها نه کاملا ملی هست و نه کاملا صادق و راستگو و این ناراستی دراین عصرارتباطات که هر شهروند و انسانی یک تلفن هوشمند و درواقع یک پایگاه اطلاعاتی جامع و کامل داره دوراز فهم و درک امثال من است که نتیجه اش شده یا میشه این که امروزه تو هرخونه ای که میرسی میگی بزن شبکه خبر میگن میخواهی چی بشنوی یه مشت دروغ؟؟؟

{اشاره به قضیه برجام و توافقاتی که گفتن شد و نشد امافعلانکته اینجاست که بعضی مردم میگن ما میشنیدیم انرژی هسته ای خط قرمزماست اما درنهایت نمیدونیم چی شد که شد خط سفید وگذاشتیم غربی هابراحتی ازش بگذرن>>>الان هم میگیم موشک ها خط قرمزماهستن اونم میگن تکلیفش ازحالا معلومه فقط خدا کنه قرارنباشه اول ضربه هاراما مردم عادی بخوریم بعد دوباره رنگ قرمزتبدیل به رنگ سفید بشه و اگرقراره بشه همین الان بشه}

سونامی;796111 نوشت:
جوری شده که میگن حرف راست را از اخبارامریکا بگیرید اونا راست میگن>

{اشاره به بحث دوبزرگواردرشبکه خبرکه کارکارشناسی روی اجرایی نشدن برجام را انجام میدادن و علت اینکه چرا هندی ها پولهای ایران را آزادنمیکنن و ... و درنهایت یکی ازبزرگواران حرف حساب را زد و گفت {نقل به مضوم و نه عینا خود جمله} بابا هنوز دم آمریکایی گرم هرچی تو مجلسشون میگن درست از آب درمیاد و هیچ پس و پنهونی هم ندارن و ..}

بهرحال گفتیم اشاره ای بشه که ما اهل ماهواره و رادیو امریکا نیستیم{هرچندکه جرم هم نیست یا نبایدباشه،بااینجال هم که نباشه بازهم مانیستیم فقط دلمون میخاد اخبار خودمون حتی اگرعلیه خودمون هم هست بازهم خبر راست را بده تحویلمون نه اینکه مصلحتی هرچی شد بگه که بعدش بدتربشه و اعتماد کلی هم ازبین بره}

tazkie;795284 نوشت:
بچه مذهبیهامون که خیلی عالی دارن رو حجاب و عفاف کار می کنن. بی حجابها رو گدای نگاه، هرزه و... خطاب می کنند(نمونه)، و از خودشون هم مدح و ثناهای آنچنانی طرح می کنن، و عجیبه که اونها با این تبلیغات گیرا، جذب حجاب و عفاف نمیشن و فقط بنا به سنت جاری خودشون، ما رو خشک مقدس و عقب مونده و امل و... می نامند!

حبیبه;796432 نوشت:
بهتر نیست رفتار واگرایانه ی برخی مردم را در برخورد با ارزشها ریشه یابی کنیم؟

زینبیون;794345 نوشت:
کی مقصره؟

چرا برای تشییع جنازه خواننده فقید پاشایی با آیت الله مهدوی کنی مقایسه شد ؟
چرا مردم نسبت به حجاب بی تفاوتند ؟
برای ریشه یابی ، ویدئو های زیر را ببینید :
http://simafekr.tv/0fa1054idattach.htm

http://simafekr.tv/0fa1055idattach.htm

*taha*;796434 نوشت:
جناب اولا شما درست صحبت کنید. داستان علمی تخیلی چیه؟؟؟؟؟ میشه دقیقا توضیح دهید!!! بعد هم داستان شهادت امام حسین (ع) ارزشی نداره؟؟؟؟؟!!!!

داستان شهادت امام حسین علمی تخیلی نیست، داستانی که روضه خوان ها و روحانیون محترم تعریف میکنن علمی تخیلیه! تعریف کردن داستان هاشون خودش تاپیک مجزا میطلبه!

*taha*;796434 نوشت:

بعد هم از اون 90 تا که میگید به قضیه شهادت امام حسین (ع) می پردازند لطفا هر 90 تا مجلس رو نام ببرید که بدانیم کجاها رو دارید میگید؟؟؟!!!! (حتما جواب این رو میخواهم). بعد هم نکنه شما هم مجلس های تهران و مجلس های شهرستان میرید که از 100 تا از اون مجلس ها خبر دارید که 90 تاش اینجوری هستش؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

مشت نمونه خروار است! قرار نیست همه 90 تا از مجالس توی مساجد مختلف برگزار بشن، تا لازم باشه من به تک تک این مساجد مراجعه کنم!

لطفا اینقدر زود جبهه نگیرید اول متنی که من نوشتم رو بخونید، کمی فکر کنید، سپس پاسخ بدید
یاعلی

حامی;796458 نوشت:

سلام

سلام
سره صحبت من با اکثریت روحانیون بود، که باید الویت اول و اصلیشون فرهنگ اسلامی باشه و در کنار این موضوع به سایر موضوعات هم بپردازند.
انشاالله سایه همچین انسان هایی از سره ما جوونا کم نشه.

حامی;796458 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سلام علیکم

استاد حامی عزیز شما در پست شماره 35 فرمودید:(( وقتي ايشان و آيت الله جوادي و...در قم، آيت الله مظاهري و ناصري در اصفهان و آيت الله محمدي در همدان و....از سوي ما و مردم حمايت نمي شوند و جلسات ايشان بي رونق است معلوم است كه صداي ايشان و امثال ايشان به جايي نمي رسد))

اولا تا جایی که بنده دیدم و شنیده ام به جز آیت الله محمدی که ایشان را نمیدانم و نمیشناسم سایر آقایان هم مشهور هستند هم دروسشان در قم و اصفهان شلوغ و پر رونق است
اما سوال اینجاست آیا این بزرگان یک برنامه مدون یا یه برنامه عمومی به مردم یا حتی همان کسانی که در کلاس هایشان شرکت میکنند برای حل کردن مشکلات روز اجتماع داده اند؟؟؟؟! اگر داده اند بفرمایید!

ثانیا در حال حاضر قدرت و ثروت و امکانات به جز حکومت که به ظاهر اسلامی است در اختیار مراجع تقلید (تا حدودی) قرار دارد میشود بفرمایید مراجع عظام برای مشکلات جوانان و معضلات اجتماعی در حد توان و سواد و تخصص خود چه کرده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(اگر هست بفرمایید)

ثالثا مردمی که باید صبح تا شب برای جنگیدن با مشکلات زندگی و مشکلات اجتماعی و اقتصادی و ... تلاش کنند بینی و بین الله توان جسمی و فکری و روحی برای شرکت در جلسات علمی و اخلاقی آقایان یا حمایت از آقایان برایشان باقی میماند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رابعا در حال حاضر چقدر مراجع و علمای شیعه واقعا در حد یک انسان موظف و مسئول در جامعه حضور عملی دارند؟؟؟؟؟؟؟! آیا بنده میتوانم الان به قم بروم و با آیت الله مکارم یا فلان مرجع حضوری دیدار کنم و مشکلاتم را بیان کنم؟؟؟ آیا مراجع تقلید بهتر نیست هر کدام به مناطقی بروند که در پسوند نامشان هم مشخص است و در آنجا حضور یافته و تبلیغ و تحرک و ... بیشتری داشته باشند؟؟؟؟ چرا باید همه در یک یا 2 شهر جمع شوند و سایر شهر ها خالی از عالم قوی و خوب باشد؟؟؟؟؟؟؟!!!

اگر اشتباه نکنم آیت الله گرامی میفرمودند که شبی عده ای در یک بیت شعر حافظ به اختلاف میخورند و با خود میگویند بیایید برویم خانه آیت الله العظمی گلپایگانی رحمه الله علیه و شبانه(دقت کنید شبانه) به خانه ایشان میروند و خود ایشان را میبینند و سوال خود را درباره شعر حافظ میپرسند مرحوم آقای گلپایگانی بدون هیچ گونه بد اخلاقی یا رد کردن جواب آنها را میدهد

بینی و بین الله آیا در حال حاضر میشود در روز نه شب چنین کاری با یکی از مراجع کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یا مثلا اینکه بنده شنیده ام که میرزای شیرازی بزرگ به شهر سامرا رفتند و اقامت گزیدند با رفتن ایشان به مرور سامرا تبدیل به یک شهر شیعی شد اما با فوت میرزا دوباره اهل سنت آنها بیشتر شدند
خوب چرا الان این کار نمیشود؟؟ چرا بعد از میرزا نشد؟؟؟؟؟!!

خامسا بسیاری از این نام هایی که شما میگویید را دوستان مذهبی (چه رسد به عوام) نمیشناسند! چرا؟ چون اساسا به دوستان و شیعیان و مردم معرفی نمیشوند!
چرا ما با داشتن علمای بزرگ و دانشمندان و عرفایی عظیم الشان باید وضعمان این باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

تمام مشکل ما در علوم انسانی و تجربی این است که وابسته به دانشمندان سایر ملل و ادیان هستیم و حال آنکه آنان با استفاده از دانشمندان اسلامی و ایرانی توانستند در علوم مختلف پیشرفت کنند اما ما چه؟! هیچ فقط همیشه افتخار کردیم و پز میدهیم و ...

بنده یک پیشنهاد دارم یک قسمت از سایت را اختصاص دهید به معرفی علما و بزرگان شیعه در طول تاریخ خصوصا معاصران که بسیار موثر خواهد بود

با تشکر

حامی;795266 نوشت:
چند روز قبل يك خانم بسيار محترم و كوشايي شكايت مي كرد كه درسم تا فوق ليسانس عالي بود با نمره عالي تزم را هم قبول شدم الان براي مشروطي ها كار هست ولي براي بنده كه استاد انها به حساب مي آيم كار نيست

اللهم عجل لولیک الفرج:Sham:

سلام علیکم ورحمه الله و برکاته

با احترام به نظرات شما و جواب های شما و ارائه راه کار ها و دلایل کارشناسانه شما

نمره؟
با احترام به کسانی که خالصانه تلاش می کنند درس می خوانند و بدون تقلب و پاک نمره عالی می گیرند و علم درستی دارد و در راه درست انجام می دهند چه کسی گفته کسی که مشروط می شود الزاما درس نخوان و نا اگاه است؟

بلکه اگر آن نمره نمایش آگاهی باشد درسته اما الزاما به معنی برتری است؟

در مورد فساد و تباهی و کجی ها؟

تا کی باید این صحنه را ببینیم و سکوت؟ بس نیست این خار در گلو؟
پس نیست این قدم گذاشتن در روی ذغال گداخته؟
پس نیست رها کردن کسی که سزاوار ترین مردم است بر اجرای عدالت و اجرای حق؟

چقدر وقتمون رو صرف امام می کنیم؟
چقدر از مطالب را به امام اختصاص می دهیم
چقدر از اولین و مهم ترین خواسته هایمان را ظهور ولی خدا و در دست گرفتن سکان هدایت بشر بیش از پیش و به طور علنی می دانیم؟
راه هست قرآن و عترت مگر نمیدانیم مسیر هدایت جدای از آنها گمراهی است؟
مگر حدیث ثقلین این نکته را نمی گوید؟
بهتر نیست به ثقلین رجوع کنیم؟
بهتر نیست به خودمان بیایم و از خدا راه حل بخواهیم؟

به صهیون(اگر بنی اسرائیل بدانیمشان) خرده می گیریم و می گویم در پروتکل هایشان خودشون را برتر می دانند؟

نباید بدانند؟

وقتی دیدند زندگی سخت است جمع شدند استغاثه کردند خدا منجی شون را رساند

ما چکار کردیم؟
چکار کردیم؟

دوستان مبادا روزی برسه که بگویند ما برای منجی مون چکار کردیم؟
مبادا حجت بیاورند که ما وقتی عذاب دیدیم استغاثه کردیم از خدا خواستیم شما وقتی عذاب کشیدید چکار کردید؟ آیا برای منجی و آمدن او دعا کردید؟

جواب داریم؟

دوستان دعای فرج را فراموش نکنیم؟

فراموش نکنیم که حقیقت حق امام زمانمون(عج) هستند.

حق با علی(ع) وعلی(ع) با حق است.

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته.:Gol:

موضوع قفل شده است