صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا این همه فساد؟؟؟ چه کسی مقصر است؟؟ (رسانه نارساي ما + ... + ... + .....+.... )؟

زینبیون آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش مدیریت و نرم افزار
    شروع کننده موضوع

علاقه
    اللهم ارزقنا توفیق الشهادة فی سبیلکــــ
    نوشته
    754
    حضور
    42 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    2977

مقاله چرا این همه فساد؟؟؟ چه کسی مقصر است؟؟ (رسانه نارساي ما + ... + ... + .....+.... )؟

سلام

چرا اینهمه فساد زیاد شده؟
    چرا اینهمه خیانت زیاد شده؟
    چرا اینهمه روابط حرام زیاد شده؟
    هر روز یکی میاد توی سایت یا از روابط غیر شرعی خودش میگه یا خونوادش!! اونم با چه وضعی!! با وجود همسر!!!!!
    بیست سال پیش هم همین طور بود و ما بی خبر بودیم؟! یا الان این طوری شده؟

کی مقصره؟
    واقعا تقصیره شبکه های اجتماعیه؟
    مقصر اصلی گوشی های لمسی اند؟! اونا حذف بشن آمار فساد پایین میاد؟

اصلا من به اینها شک دارم که راست بگن!
    از کجا معلوم که نمیخوان قبح گناه رو بشکنن؟!

حضرت امیر علیه السلام:
    شرم از خداوند بسیاری از گناهان را پاک می کند
    غررالحکم و دررالکلم ،ح 1548

چرا این همه فساد؟؟؟ چه کسی مقصر است؟؟ (رسانه نارساي ما + ... + ... + .....+.... )؟
    کانال حفظ قرآن + مشاوره رایگان حفظ ( کلیک)

2. صلوات ها 17

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,567
    حضور
    175 روز 17 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58362

با نام و یاد دوست

چرا این همه فساد؟؟؟ چه کسی مقصر است؟؟ (رسانه نارساي ما + ... + ... + .....+.... )؟

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

سلام و عرض ادب خدمت شما و كاربران و مهمانان سايت
    شيوع خيانت ها و گناهان علل مختلفي دارد:
    مهم ترين و عمده ترين آنها سريان و جريان فرهنگ غرب (يعني ليبراليسم، پلوراليسم و صراط هاي مستقيم، اومانيسم ياانسان محوري و جدايي دين از سياست و...،) از طريق تكنولوژي و فن آوري ارتباطات و اطلاعات از جمله ماهواره و اينترنت و متعلقاتش است.
    بي ترديد وقتي رسانه ايران فيلم و سريال تهيه مي كند فرهنگ غالب ايران را در نظر مي گيرد
    تكنولوژي و فن آوري ارتباطات و اطلاعات كه محصول نظام ليبرال دمكراسي و غرب است حتما فرهنگ آن نظام را مستقيم و غيرمستقيم و خواسته و ناخواسته به مصرف كننده در كشورهاي ديگري القا مي كنند.
    اباحه گري ارزشي و جنسي توأم با فرهنگ غرب با مخالفت بزرگان كليسا هم همراه بوده است ولي مؤثر نبوده است. در واقع امپرياليسم فرهنگي، سياسي، اقتصادي و رسانه اي به دست نظام حاكم است كه براي دين نقشي در زندگي اجتماعي قائل نيستند.
    واقعا نمي توان گفت همه كارخانه ها و صنايع واقعا قصد تهاجم فرهنگي دارند،براي بسياري از آنها مسائل اقتصادي اولويت دارد كه به تبع ان زهر آن هم ريخته مي شود مانند شركت هايي كه براي درآمد زايي از انواع امور پورنوگرافي استفاده مي كنند.
    معماري غربي، توريست ها، نظريه هاي غربي لائيك در كتب دانشگاهي، اختلاط نامشروع در محل كار، اداره ها، بيمارستان ها، دانشگاه غربي، بانك داري غربي، و..... در رشد مشكلات و خيانت ها مؤثر است.

برخي مسائل هم در حاشيه اين رشد فن آوري پديد مي آيد مثلا
    -خانمي كه تا ديروز حيا مي كرده با شوهر خواهرش خيلي راحت صحبت كند امروز براي معاينه هاي پزشكي مانند سرطان سينه يا ..... مجبور مي شود در شهر يا روستا نزد پزشك مرد جوان برود.
    -يا مرد مجبور است به دليل رشد چشم و هم چشمي و مصرف گرايي و اسراف و..... به وسوسه همسرش يا خودش، مأموريت شغلي بود و مدت زمان زيادي از زن و بچه دور باشد.

يكي از علل مهم رشد فساد مكر يهود به خصوص صهيونيستم است. در پرتوكل هاي صهيونيسم ها به برتر بودن نژاد آنها و ابزار بودن ديگران براي آسايش انها اشاره شده است و حتي بزرگان ديني آنها هم براي متلاشي كردن رقباي سياسي و ديني خود از ابزار توسعه شهوت راني و اعتياد و افراط در بازي و علم تجربي بدون حضور دين كمك مي گيرند.

علل ديگر
    بي تفاوتي نسبت به امر به معروف و نهي از منكر حتي در نزديكان
    عميق نبودن اعتقاد بسياري از مسؤولان به دمكراسي ديني
    مدرك گرايي ( بالا رفتن سن ازدواج و ظهور پيامدهاي مجرد بودن)
    عدم عدالت اجتماعي ( برخي مي خورند در حد تركيدن برخي از نداري دارند مي ميرند- برخي دو سه شغل دارند برخي بي شغل و..)
    ترويج فرهنگ غربي از راه سريال هاي ايراني ( تجملات، چشم و همچشمي و تشريفات)
    خانه هاي آپارتماني لانه زنبوري (در را باز مي كني تا ته منزل ديگري پيداست، صداي دعوا و معاشقه همسايه مي آيد و...)
    بي انگيزه شدن كشاورز و تمايل به راحت طلبي و هجوم به شهرها ( مي گويد مگر من بلد نيستم راحت طلب باشم مانند برخي مسؤولان دو لپه بخورم چرا تو برق آفتاب بيل بزنم بعد هم دلال بخورد و دولت تدبير و بي تدبير هيچ تدبيري نداشته باشد)
    تذكر: مسؤلان رسانه مي فهمند كه جامعه افسرده شده برنام هاي طنز مي سازند كه پيوسته مردم را شاد نگه دارند ولي برنامه منظم و مستمر سالانه براي كاهش موانع ازدواج مانند تشريفات و تكلفات و.... ندارند به همين دليل مي بينيم كه يك دختر بايد از شير مرغ تا جان آدمي زاده در جهيزيه اش باشد ولي مادر او خيلي از همين وسائل را بعد از يك عمر زندگي ندارد

####
    در كل نمي توان منكر شد كه فساد نسبت به قديم بيشتر شده است. در روايتي از امام رضا عليه السلام مي خوانيم كه وقتي گناهان جديدي در جامعه پيدا مي شود بيماري هاي ناشناخته و جديدي ظهور پيدا مي كنند

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ در ساعت ۲۳:۴۸
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 16

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

دو علت ديگر
    رشد گرايش هاي فمنيستي هم بي تأثير نيست قبلا پديده دو همسري در بسياري از شهرها بود و چون شيوع داشت براي آن زنان ان محل پذيرفته شده بود
    در كلان شهرها زنان بيوه زيادي وجود دارند كه مشكل اقتصادي دارند كه براي اجاره مسكن و درمان خودفروشي مي كنند ولي الان در تهران مثلا يك مسؤول يا فردي كه آجيل شب عيدش با حقوق يك كارمند برابر مي كند در مجلس داد مي زند كه مثلا ازدواج موقت ظلم به زن است و مصاحبه مي كند و قلم مي زند. يك بار درباره مسائل اقتصادي اين بيچاره ها مطلبي نمي نويسد يا براي مبارزه با تن فروشي كاري نمي كند ولي حلال مشروع ضابطه مند و بدون هوسراني را به بهانه اين كه عده اي هوسراني مي كنند نقد مي كند ( در ازدواج هم برخي بلوغ زندگي مشترك را ندارند و ازدواج مي كنند و هزار مشكل براي خود و جامعه درست مي كنند اين دليل نمي شود كه اصل ازدواج را رد كنيم بايد افراد را آموزش دهيم)

9. صلوات ها 14

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

عرفان هاي نوپديد
    برخي براي فريب مردم آنها را به سمت معنويت هاي بدون خدا مي كشانند تا هم سر فطرت را شيره بماند و هم شهوت راني كنند و تكاليف سخت و محدويت هاي ديني را رفع كنند. به عنوان نمونه عرفان اوشو با اباحه گري ارزشي و اعتقادي (سكس و رقص و انكار معاد و اعتقاد به جبر) عجين است. باز هم مي بينيم كه يكي از عوامل رشد و تبليغ عرفان هاي نوپديد ماهواره و اينترنت است.
    البته ابزار ايرادي ندارد نحوه استفاده كاربر و نحوه مديريت اصحاب رسانه مهم است

11. صلوات ها 15

علاقه
    باشگاه
    نوشته
    649
    حضور
    11 روز 11 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2168

زندگی قصه ی تلخیست

13. صلوات ها 3

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

نقل قول نوشته اصلی توسط زینبیون نمایش پست ها
    فساد زياد شده است
    در ضمن اين كه يكي از راههاي نشر و اشاعه فساد قبح شكني به شيوه هاي مختلف است از جمله داستان ها، پرسش هاي جهت دار و.....

البته در سايت هر پرسشي را پاسخ نمي دهيم برخي از پرسش ها كه ظاهرش قبح شكن است را ناچاريم در قسمت عمومي پاسخ دهيم چون مبتلا به است و ممكن است ديگران با نااگاهي از دام ها و علل گرفتار شوند

15. صلوات ها 12

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    222 روز 7 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7886

به نام خدا.

سلام

چرا اینهمه فساد زیاد شده؟
    چرا اینهمه خیانت زیاد شده؟
    چرا اینهمه روابط حرام زیاد شده؟
    هر روز یکی میاد توی سایت یا از روابط غیر شرعی خودش میگه یا خونوادش!! اونم با چه وضعی!! با وجود همسر!!!!!
    بیست سال پیش هم همین طور بود و ما بی خبر بودیم؟! یا الان این طوری شده؟

کی مقصره؟
    واقعا تقصیره شبکه های اجتماعیه؟
    مقصر اصلی گوشی های لمسی اند؟! اونا حذف بشن آمار فساد پایین میاد؟

جمله ای هست منسوب به جناب نقویان به این قرار :" صدا و سیما مثل عصای حضرت موسی (ع) هست که ما فعلا در حد چوبدستی داریم ازش استفاده می کنیم"

به نظر بنده ی حقیر، این جمله میتونه بیانگر وضعیت اسفناک فرهنگی ما باشه. با اینکه قدرت در دست داریم، چنان افتضاح استفاده میکنیم که بعد از مدتی در انفعال محض، برای اینکه همین باقیمانده ی مخاطبان رو هم از دست ندیم، بریم سراغ الگو گیری مستقیم از شبکه های ماهواره ای!

ستایشگر

پی نوشت : همین رو میشه تعمیم داد به گوشی های تلفن همراه و تلگرام و ...
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

17. صلوات ها 10

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,249
    حضور
    302 روز 5 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    360
    صلوات
    19680

سلام
    باسلام
    از یک سو پرداختن به موضوع برای فردی که مسیر رو اشتباه میره تلنگر شاید باشه
    ولی گاهی با توجه به در نظر گرفتن خیلی از مسائل توسط همکاران واقعا برای بنده هم این سوال پیش آمده
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

19. صلوات ها 5

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151473

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    مسؤلان رسانه مي فهمند كه جامعه افسرده شده برنام هاي طنز مي سازند كه پيوسته مردم را شاد نگه دارند ولي برنامه منظم و مستمر سالانه براي كاهش موانع ازدواج مانند تشريفات و تكلفات و.... ندارند به همين دليل مي بينيم كه يك دختر بايد از شير مرغ تا جان آدمي زاده در جهيزيه اش باشد ولي مادر او خيلي از همين وسائل را بعد از يك عمر زندگي ندارد
    اين نقد جدي كه نه جدي جدي جدي جدي به رسانه ما است
    چه كاري براي كم كردن تشريفات ازدواج در حدي كه مربوط به رسانه است انجام داده اند؟!
    بسياري از برنام ها براي مردم خشك است ( از ديد انها) ولي وقتي بازيگران و هنرمندان الگوهاي جامعه هستند و مي آيند مصاحبه مي كنند مثلا مي گويد ميانگين درامد من ده ميليون تومان است معلوم است جوان وحشت مي كند برود با قناعت ازدواج كند
    به نظرم اگر مسؤول رسانه طعم فقر و نداري را مي چشيد بهتر مي توانست كار كند
    يا لااقل از افرادي استفاده شوند كه درد عموم مردم را مي فهمند
    سالي يكي دو برنامه مانند هزار راه نرفته در چند شب داريم
    برخي از برنامه هاي مفيد مانند زنده باد زندگي همه نصف شب پخش مي شود
    در حالي كه براي تشويق روحيه قناعت، اجتناب از تشريفات و...بايد برنامه روزانه و مستمر در طول سال داشته باشيم
    به عنوان مشاور اعتقاد راسخي دارم كه بسياري از مشكلات ازدواج به خاطر ناپخته بودن و طمع و چشم و همشچمي و انتظارات نابه جاي والدين است. دو جواني كه دو سال با بدبختي همديگر را مي بيننند نامشروع حاضر هستند با امكانات كم و قناعت با هم باشند و مشروع ( چرا ما اين را نمي فهميم؟!!!)
    چرا والدين آرزوهاي ناپخته و بچگانه دوران كودكي را مي خواهند در فرزندانشان بيابند چرا كسي را كه ذوق و استعداد رشته خاصي را ندارد مجبور مي كنند در رشته اي ديگر درس بخواند ان هم با محروميت از ازدواج)
    ازدواج موانع ديگري هم دارد
    بله دارد
    ولي هر كدام به سهم خودمان موانع پيش پا را برداريم بعد بگوييم من اين كار ازم بر مي آمد دارم انجام مي دهم توي مسؤول توي روحاني توي.....چرا به وظايف خود عمل نمي كنيد

برنام هايي مانند سمت خدا بايد خيلي دقت كنند
    نكنه سوپاپ اطمينان براي افرادي باشند كه دهن متدينان را مي خواهند ببنند. نقد جدي رسانه ايرادي ندارد سازنده است
    البته
    راه فيلم نامه نويسان و كارگردان هاي متدين كه سريال حضرت يوسف و مختار را مي سازند در مسير ازدواج هم ادامه يابد
    چه اشكالي دارد سريال ساخته شود كه 60 قسمت باشد ولي محورش تشويق روحيه قناعت باشد ( البته بخشي از روحيه قناعت را بايد مسؤولان داشته باشند و گرنه باز هم اين سريال ها توفيق زيادي نخواهند داشت)
    كانديدي كه از قبل از زمان مجاز براي تبيلغاتش شروع كردن به شام و ناهار دادن غلط كرده است كه دم از دين و دينداري بزند ( با عذر خواهي از شما انسان هاي شريف) همچنين نماينده كه براي دوره بعد زمينه چيني مي كند و دقيقا قبل از شروع زمان تبليغات شروع به جلسات متعدد مي كند بعد از غيبت كبري (عادل نيست )

21. صلوات ها 14

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)