من اختلال روانی ندارم

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
من اختلال روانی ندارم

سلام خسته نباشید

من مشکلی دارم که سالهاست دامن گیرم شده اگر لطف کنید کمک کنید

من در سن 14 سالگی تصمیم به ورود به حوزه کردم که واکنش شدید خانواده مانعم شد و حالت ترس داشتم و همیشه فکر می کردم چه کنم و عذاب وجدان داشتم بعد از چند سال دچار وسواس شدم که باعث شد خانواده به بهانه اینکه من دیوانه شدم مرا به روانشناس بردند و بعد از چند ماه دارو درمانی خلق و خویم عوض شده بود ولی من در طول این مدت با مراجعه به حوزه و مطرح کردن مشکل با مشاور وسواس را حل کردم ولی دارو ها کارش را کرده بود که حالت کم حرفی و مشکل تکرر ادرار و مشکل تفکر و ایجاد شک در من ایجاد شد که باعث شد در تعارضات بین احساس طلبگی من که البته نبودم و احساسش را داشتم و بین اجبار دارو ها به تفریط شد و من به نوعی مقاومت وسواسی دچار شدم الان من به خاطر مصرف داروی ناپروکسن به خاطر گردن درد حالت اعتیاد دارم آیا مجوز درگیری و مقاومت در مقابل والدین را دارم چون من حالت روانیم در بین آنها به خاطر اینکه باز همان فتنه ایجاد تفریط در من را دارند خراب می شود و من به نوعی جنون دچار می شوم و با هیچ تفریحی هم درست نمی شوم در حالی آنها دنبال اعتدال وسواس منند که من اصلا افراط ندارم که هیچ و برخی اوقات از شوخی زیاد با خانم ها می ترسم آنها از من می خواهند زنا کار و لاابالی باشم الان راهی برای دفع این شر می شود پیدا کرد چون راه من درگیری شدید است که صلاح دینم نیست اما از طرفی هیچ دعا و کاری از طرف من کارساز نشده چون هیچ وقت در خانواده آرامش ندارم که حداقل فکر کنم و حتی وقتی از آنها جدا هستم آن مصیبت هایی که من را دچارش کرده اند با من است و لحظه ای نتوانسته ام فکر کنم ولی با عصبانیت می توانم اما صلاح دینم نیست و می بینید که من هیچ عاطفه ای دیگر به آنها ندارم و آرزوی مرگشان را دارم تا راحت شوم اما شدنی نیست چون از حضرت نوح بیشتر عمر خواهند کرد چون فرزندشان نفرین گوست .
لطفا یک راه حداقل ایجاد آرامش برایم بگویید شب ها کابوس هایی میبینم که اصلا نمی توانم بخوابم فقط یک دقیقه چشمم بسته شده و کابوس بیدارم می کند از شدت ترس و همش هم پدرمو میبینم و یا مصیبت هایی که به سرم آورده اند من دوست ندارم لاابلی باشم خدایی هم نمیبینم که کمکم کند من اصلا نمی دانم کیم و اصلا مسلمانم یا نه به آن روز انداخته اند که الان با سن 24 سال نصف موهایم سفید است دچار پیری زود رس بسیار زود رسم و حتی حال تفکر ندارم فقط می خورم و می خوابم و کمی هم نماز و غیره حتی از فرط پیری دیگر روزه را دکتر برایم منع کرده و امید دارم راهی باشد که قبل از مرگم خدا را دریابم که این هم 1 درصد است .

اگر راهی به من نشان دهید من هم خوشحال میشوم

متشکرم

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام بر شما برادر بزرگوارم
از اين كه گرايش مذهبي داريم خوشحاليم. مطمئن باشيد دين به شما خيلي كمك كرده است و مي كند.
گاهي در دين محدوديت هايي هست ولي چون از سوي خداوند رحمان است به نفع ما است و بايد به دستوارت خداوند گوش كنيم.
پدر و مادر شما ممكن است در ظاهر كمي تندي كرده باشند ولي اگر از انها بپرسيم كه چرا اين كار را كردند قسم مي خواند كه هدفي جز سلامت ذهني و آرامش شما نداشته اند. بنابراين شما هم براي آنها بد نخواهيد و دعايشان كنيد.
بزرگوار! بنده طلبه هستم و روان شناس. به شما اين اطمينان را مي دهم كه متخصص روان پزشك خوب به نفع شما كار مي كند و اگر نرفتند نزد پزشك يا روان پزشك سبب ضرر شود براي ما شرعا دفع ضرر با رجوع به متخصص براي من وشما لازم مي شود.
ديروز مردم از رجوع به روان پزشك ناراحت مي شدند و مشكلات رواني يا همان مشكلات ذهني را مربوط به جن و ديو مي دانستند و خرافي بودند. ولي امروز با رشد دانش بشري بسياري از مردم به شناخت رسيده اند كه ذهن يا روان ما بخشي از ذهن ما است. يعني همين طور كه جسم ما زخمي مي شود يا كليه درد مي گيرم ممكن است به دليلي ما گرفتار مشكلات ذهني مانند افسردگي و اضطراب و..... شويم.
امروز افراد زيادي قبل از اين كه بيمار شوند نزد روان پزشك و پزشك و مشاور مي روند تا معاينه شود و علاجه واقع قبل از وقوع كنند.
بنابراين
نگران نباشيد به روان پزشك خوب و متعهد اعتماد كنيد دارويش را بخورد و در كنار آن هم از خداوند شفا و سلامتي خود و ديگران را بخواهيد.
الان بهترين چيزي كه مي توان سبب آرامش و قطع كابوس شما شود ارتباط با خدا است و رجوع به روان پزشك.
نزديك ترين راه براي رسيدن به خدا رجوع به دلتان است. دلتان با ديدن شگفتي هاي آفرينش به شما دروغ نمي گويد و شما به در خانه خداوند مي برد.
نقش ورزش و فعاليت بدني و كار در آرامش ذهن شما بسيار مهم است اگر كاري هم نداريد بدانيد كه بيكاري مشكل شما را زياد مي كند و شيريني و لذت خواب و غذاخوردن را از شما مي گيرد. حداقل كاري كه مي توانيد بكنيد در منزل كمك به والدين و كاشتن گل و رسيدگي به انها است
نگران اعتياد داروها نباشيد. متخصص اگر دارويي آرام بخش هم به شما بدهد كه سبب عوارضي چون خواب زياد شود اين امر موقتي است و براي تجديد قواي شما لازم است.
[/]

موضوع قفل شده است