خواستگاری رفتن به صورت موازی

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواستگاری رفتن به صورت موازی

سلام
همان طور که ممکن است برای یک دختر خانم در یک هفته مثلا 2 خواستگار بیاد و بینشون بتونه مقایسه کنه
آیا برای آقایون مناسب است که به طور موازی به خواستگاری 2 یا چند نفر برود تا بتواند بهتر تصمیم بگیرد؟؟؟؟

یا این که یکی را معطل جواب نگه دارد تا این که مورد دومی رو هم بررسی کند ؟؟؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

seyed saeed;793744 نوشت:
سلام
همان طور که ممکن است برای یک دختر خانم در یک هفته مثلا 2 خواستگار بیاد و بینشون بتونه مقایسه کنه
آیا برای آقایون مناسب است که به طور موازی به خواستگاری 2 یا چند نفر برود تا بتواند بهتر تصمیم بگیرد؟؟؟؟

یا این که یکی را معطل جواب نگه دارد تا این که مورد دومی رو هم بررسی کند ؟؟؟؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
از اینکه سوال خود را با ما در میان گداشتید بسیار سپاسگذارم امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
چه برای خانمها و چه برای آقایون منتظر گذاشتن شخصی دیگر درست نیست و البته مقایسه و تصمیم درست نیز حق طبیعی و عقلایی هر فرد میباشد هرچند برای خانمها به خاطر شرایط جامعه ما و قوی بودن احساس در آنها انتظار بسیار سخت تر از آقایون میباشد لذا مناسب آن است که فردی را در انتظار نگه نداریم ولی در مواقع ناچاری
که جای مقایسه مطرح می شود ما باید طرف مقابل را منتظر نگذاریم در واقع به این معنا که به او بگوییم که جواب ما مشخص نیست و منتظر من نباشید و
در صورتی که خواستگار دیگری برای شما پیدا شد می توانید به او جواب مثبت دهید.
البته مدنظر داشته باشید که در صورتی اینگونه مقایسه و بیان صحیح میباشد که مدت زمان آن کوتاه باشد و الا در صورت کوتاه نبودن پسندیده نیست.

در صورتی که می خواهید از حکم شرعی آن اطلاع پیدا نمایید از بخش احکام سوال نمایید

در پناه قرآن عترت موفق باشید
یا علی

seyed saeed;793744 نوشت:

سلام
به نظر من اینکار خوب نیست ، چون وقتی برای دو نفر در یکزمان بری خواستگاریشون ، خدا نکنه که مثلا از هر کدوم در حد 70% رضایت داشته باشی ، چنان در مخمصه تصمیم گیری ، گیر میکنی که به درستی نمیتونی تصمیم بگیری. به نظر من تا کامل پرونده یک مورد بسته نشده ، سراغ گزینه بعدی نرو.

البته گاهی پیش میاد که مثلا خواستگاری ده تا دختر خانم میری ، بعد از شش ماه با اینکه همه دخترخانمها برای شما منتفی بودن ، اما خوب که فکر میکنی میبنی مثلا مورد اول خوبیهایی داشته که بخاطر بی تجربگی در اون زمان ، خیلی الکی نادیده گرفتی ، به همین خاطر مثلا حتی بعد شش ماه دوباره رجوع میکنی و مذاکرات رو از سر میتونی بگیری.

سلام
با کلیت نظرات دوستان موافق هستم
مثلا این که نباید طرف مقابل رو خیلی منتظر گذاشت و کار ناپسندی هست ولی در صورتی که تردید داریم و در فرصت کوتاه مثلا یکی دو هفته ای چه طور ؟؟؟
با این نظر 70 درصد هم موافق هستم اگر بین دو گزینه خیلی شبیه به هم گیر بیفتیم گرفتار آسیب جدی می شیم ولی خب برای خانم ها هم ممکنه اتفاق بیفته درسته ؟؟؟

با سلام

هرگز به‌ دلیل ترحم وارد یک ارتباط نشوید. اگر واقعا به او حسی ندارید، حق ندارید به‌ دلیل اینکه دلش را بشکنید به او وعده‌ای بدهید که در مورد ادامه‌ دادنش مطمئن نیستید. اگر به آینده مشترک ‌تان امیدی ندارید، قبل از آنکه چیزی شروع شود، تمامش کنید. شما نمی‌ توانید یک عمر با ترحم زندگی کنید، پس با کش دادن این ماجرا با احساسات و آینده او بازی نکنید و خودتان را هم به بازی نگیرید. قبل از آنکه حجت را برای این خواستگار‌تان تمام کنید، به پیشنهاد خواستگار دیگری فکر نکنید. درست است که رابطه ‌ای میان شما و هیچ کدام از آنها نیست اما تا زمانی‌که پاسخ قطعی‌ تان را نداده‌اید، در قبال فکری که این خواستگار در مورد آینده مشترک ‌تان می‌ کند، مسئولید، پس با گفتن جواب‌ تان به این مسئولیت پایان دهید. شاید هم پاسخ ندادن شما به‌ دلیل تردید باشد، اما اگر فکر می‌ کنید که اول باید موقعیت بهتری پیدا کنید و بعد باید به این خواستگار جواب منفی بدهید در اشتباه هستید. شما حق ندارید به‌دلیل منافع خودتان، دیگران را معلق نگه‌ دارید.

yalda solimani;794248 نوشت:
با سلام

هرگز به‌ دلیل ترحم وارد یک ارتباط نشوید. اگر واقعا به او حسی ندارید، حق ندارید به‌ دلیل اینکه دلش را بشکنید به او وعده‌ای بدهید که در مورد ادامه‌ دادنش مطمئن نیستید. اگر به آینده مشترک ‌تان امیدی ندارید، قبل از آنکه چیزی شروع شود، تمامش کنید. شما نمی‌ توانید یک عمر با ترحم زندگی کنید، پس با کش دادن این ماجرا با احساسات و آینده او بازی نکنید و خودتان را هم به بازی نگیرید. قبل از آنکه حجت را برای این خواستگار‌تان تمام کنید، به پیشنهاد خواستگار دیگری فکر نکنید. درست است که رابطه ‌ای میان شما و هیچ کدام از آنها نیست اما تا زمانی‌که پاسخ قطعی‌ تان را نداده‌اید، در قبال فکری که این خواستگار در مورد آینده مشترک ‌تان می‌ کند، مسئولید، پس با گفتن جواب‌ تان به این مسئولیت پایان دهید. شاید هم پاسخ ندادن شما به‌ دلیل تردید باشد، اما اگر فکر می‌ کنید که اول باید موقعیت بهتری پیدا کنید و بعد باید به این خواستگار جواب منفی بدهید در اشتباه هستید. شما حق ندارید به‌دلیل منافع خودتان، دیگران را معلق نگه‌ دارید.

لطفا در جملات از سمت آقایون ببینید بنده یک پسر هستم و به خواستگاری می روم و برایم خواستگار نمی آید
بله با حرف های شما هم موافق هستم
بحث ترحم نیست ، بحث اطمینان به مواضع و افکار طرف مقابل هست
فرض کنید شما در مورد موضوع خاصی با دو شخص مشاوره می کنید و هر دوی آن ها یک چیز می گن ولی یکی از ان ها در بیان موضوع درک بالاتری دارد به همین دلیل در این موضوع شما می گویید این شخص اصلح تر هست
یعنی اگر برای خانمی در 2 روز پشت سرهم خواستگار بیاید از آمدن نفر دوم امتناع می کنند و می گویند که من یک خواستگار زودتر از شما دارم و باید اول تکلیف ایشان مشخص شود ؟؟؟

سلام
بهتر است تا حد امکان، اینگونه عمل نشود و بنا بر این کار نباشد...زیرا علاوه بر آنکه از نظر اخلاقی، چندان پسندیده نیست، خود شخص را هم دچار وسواس فکری و تردید در تصمیم گیری می کند....تاپیک هایی در همین سایت هست که برای مقایسه ی دونفری که به خواستگاری آمده یا به خواستگاری شان رفته سوال کرده .... از سخنانشان می توان به وسواس فکری آنها پی برد.

اما اگر به هردلیلی، شرایط، طوری رقم خورد که اینگونه شد(یعنی خواستگاری موازی رخ داد)...
اول اینکه تمام تلاش خود را کنید که دوطرف از خواستگاری(یا خواستگارداشتن) موازی شما اطلاع نیابند.
دوم هم اینکه اگر در مقایسه، یکی را پسندیدید و دیگری را رد کردید شاید بهتر باشد به جای رد کردن او، کاری کنید که او جواب رد بدهد. یعنی شرایطی را مطرح کنید که اطمینان دارید اگر بشنود جواب رد می دهد
( مثلا آقایان می توانند بگویند من در آینده قصد چندهمسری دارم!!!! تا خانم مورد نظر رد کند!)

موفق باشید

seyed saeed;794264 نوشت:
یعنی اگر برای خانمی در 2 روز پشت سرهم خواستگار بیاید از آمدن نفر دوم امتناع می کنند و می گویند که من یک خواستگار زودتر از شما دارم و باید اول تکلیف ایشان مشخص شود ؟؟

این دوتا مورد شبیه به هم نیستن،دختر خودش انتخاب نمی کنه خاستگارش رو ولی پسر انتخاب با خودشه ..
مثلا ممکنه یه دختر در یک هفته دو تا خاستگار براش بیاد ولی بعد از اون تا چند ماه بعد یا حتی تا سال بعد خاستگاری براش نیاد ولی پسر خیلی راحت بعد از اینکه مورد اول رو پسند نکرد میره خاستگاری یک نفر دیگه ..
اگه تمرکزتون رو یک نفر باشه هم برای خودتون بهتره هم طرف مقابل

seyed saeed;794264 نوشت:

یعنی اگر برای خانمی در 2 روز پشت سرهم خواستگار بیاید از آمدن نفر دوم امتناع می کنند و می گویند که من یک خواستگار زودتر از شما دارم و باید اول تکلیف ایشان مشخص شود ؟؟؟

با سلام درود بر شما

درست فرمودید پاسخ بیان من هم به این صورت بود که در مرحله اول باید تکلیف خواستگار اول مشخص شود بعد دومی و......نمیشه که هر دوی خواستگار را پذیرفت البته این موضوع به خواستگار دختر خانم بود و همچنین پسر فرقی نمیکند پسر هم باید تکلیف خواستگار اولی را مشخص کند. موفق باشید.

ترنم ..;794286 نوشت:
مثلا ممکنه یه دختر در یک هفته دو تا خاستگار براش بیاد ولی بعد از اون تا چند ماه بعد یا حتی تا سال بعد خاستگاری براش نیاد ولی پسر خیلی راحت بعد از اینکه مورد اول رو پسند نکرد میره خاستگاری یک نفر دیگه ..

البته به همون راحتی هم که فرمودید نیست!
پسر هم ممکن است امروز به خواستگاری کسی برود تا ماهها و حتی سالها موردی مناسب و همکفو و مطابق معیارها نیابد و یا بیابد و آنها همان اول رد کنند و اصلا اجازه ی خواسنگاری ندهند و یا خود دختر ظاهراً راضی باشد اما خانواده اش حتی اجازه ی ورود ندهند و هزار خان دیگر!

پسرها هم شاید تصور کنند که کار دخترا ""خیلی راحت"" هست...چون ظاهراً به راحتی به این میگن بیا به اون میگن نیا!!!

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

[="Indigo"]سلام

به نظر بنده اگه مردد در انتخاب فرد اول هستید خواستگاری دوم رفتن فقط شرایطو بدتر میکنه.

من خودم اگه شخصی بیاد که مردد باشم به هیچ عنوان خواستگاره دیگه ای رو قبول نمیکنیم. البته تا حالا یه مورد بوده که مردد باشم. غالبا با همون جلسه اول معلوم میشه که چطوریه.

اینکه جناب مشاور فرمودن بگید به خانوم که منتظر نباشن و اگه شخصی اومد که مورد پسندشون بود ازدواج کنن. اگه یکی به من همچین حرفی بزنه در حد انفجار عصبانی میشمو ....

به نظرم خیلی زشته با یه خانوم اینطوری صحبت بشه اگه اینو بگید دیگه خواستگاری موازی انجام ندادید چون به احتمال خیلی زیاد منتفی میشه قضیه.[/]

موضوع قفل شده است