صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خواستگاری رفتن به صورت موازی

نوشته
    28
    حضور
    2 روز 15 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    76

خواستگاری رفتن به صورت موازی

سلام
    همان طور که ممکن است برای یک دختر خانم در یک هفته مثلا 2 خواستگار بیاد و بینشون بتونه مقایسه کنه
    آیا برای آقایون مناسب است که به طور موازی به خواستگاری 2 یا چند نفر برود تا بتواند بهتر تصمیم بگیرد؟؟؟؟

یا این که یکی را معطل جواب نگه دارد تا این که مورد دومی رو هم بررسی کند ؟؟؟؟

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58328

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 4

نوشته
    772
    حضور
    25 روز 16 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3698

نقل قول نوشته اصلی توسط seyed saeed نمایش پست ها
    سلام
    همان طور که ممکن است برای یک دختر خانم در یک هفته مثلا 2 خواستگار بیاد و بینشون بتونه مقایسه کنه
    آیا برای آقایون مناسب است که به طور موازی به خواستگاری 2 یا چند نفر برود تا بتواند بهتر تصمیم بگیرد؟؟؟؟

یا این که یکی را معطل جواب نگه دارد تا این که مورد دومی رو هم بررسی کند ؟؟؟؟
    با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
    از اینکه سوال خود را با ما در میان گداشتید بسیار سپاسگذارم امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
    چه برای خانمها و چه برای آقایون منتظر گذاشتن شخصی دیگر درست نیست و البته مقایسه و تصمیم درست نیز حق طبیعی و عقلایی هر فرد میباشد هرچند برای خانمها به خاطر شرایط جامعه ما و قوی بودن احساس در آنها انتظار بسیار سخت تر از آقایون میباشد لذا مناسب آن است که فردی را در انتظار نگه نداریم ولی در مواقع ناچاری
    که جای مقایسه مطرح می شود ما باید طرف مقابل را منتظر نگذاریم در واقع به این معنا که به او بگوییم که جواب ما مشخص نیست و منتظر من نباشید و
    در صورتی که خواستگار دیگری برای شما پیدا شد می توانید به او جواب مثبت دهید.
    البته مدنظر داشته باشید که در صورتی اینگونه مقایسه و بیان صحیح میباشد که مدت زمان آن کوتاه باشد و الا در صورت کوتاه نبودن پسندیده نیست.

در صورتی که می خواهید از حکم شرعی آن اطلاع پیدا نمایید از بخش احکام سوال نمایید

در پناه قرآن عترت موفق باشید
    یا علی

7. صلوات ها 6

نوشته
    446
    حضور
    14 روز 8 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2192

سلام
    به نظر من اینکار خوب نیست ، چون وقتی برای دو نفر در یکزمان بری خواستگاریشون ، خدا نکنه که مثلا از هر کدوم در حد 70% رضایت داشته باشی ، چنان در مخمصه تصمیم گیری ، گیر میکنی که به درستی نمیتونی تصمیم بگیری. به نظر من تا کامل پرونده یک مورد بسته نشده ، سراغ گزینه بعدی نرو.

البته گاهی پیش میاد که مثلا خواستگاری ده تا دختر خانم میری ، بعد از شش ماه با اینکه همه دخترخانمها برای شما منتفی بودن ، اما خوب که فکر میکنی میبنی مثلا مورد اول خوبیهایی داشته که بخاطر بی تجربگی در اون زمان ، خیلی الکی نادیده گرفتی ، به همین خاطر مثلا حتی بعد شش ماه دوباره رجوع میکنی و مذاکرات رو از سر میتونی بگیری.

9. صلوات ها 4

نوشته
    28
    حضور
    2 روز 15 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    76

سلام
    با کلیت نظرات دوستان موافق هستم
    مثلا این که نباید طرف مقابل رو خیلی منتظر گذاشت و کار ناپسندی هست ولی در صورتی که تردید داریم و در فرصت کوتاه مثلا یکی دو هفته ای چه طور ؟؟؟
    با این نظر 70 درصد هم موافق هستم اگر بین دو گزینه خیلی شبیه به هم گیر بیفتیم گرفتار آسیب جدی می شیم ولی خب برای خانم ها هم ممکنه اتفاق بیفته درسته ؟؟؟

11. صلوات

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

با سلام

هرگز به‌ دلیل ترحم وارد یک ارتباط نشوید. اگر واقعا به او حسی ندارید، حق ندارید به‌ دلیل اینکه دلش را بشکنید به او وعده‌ای بدهید که در مورد ادامه‌ دادنش مطمئن نیستید. اگر به آینده مشترک ‌تان امیدی ندارید، قبل از آنکه چیزی شروع شود، تمامش کنید. شما نمی‌ توانید یک عمر با ترحم زندگی کنید، پس با کش دادن این ماجرا با احساسات و آینده او بازی نکنید و خودتان را هم به بازی نگیرید. قبل از آنکه حجت را برای این خواستگار‌تان تمام کنید، به پیشنهاد خواستگار دیگری فکر نکنید. درست است که رابطه ‌ای میان شما و هیچ کدام از آنها نیست اما تا زمانی‌که پاسخ قطعی‌ تان را نداده‌اید، در قبال فکری که این خواستگار در مورد آینده مشترک ‌تان می‌ کند، مسئولید، پس با گفتن جواب‌ تان به این مسئولیت پایان دهید. شاید هم پاسخ ندادن شما به‌ دلیل تردید باشد، اما اگر فکر می‌ کنید که اول باید موقعیت بهتری پیدا کنید و بعد باید به این خواستگار جواب منفی بدهید در اشتباه هستید. شما حق ندارید به‌دلیل منافع خودتان، دیگران را معلق نگه‌ دارید.
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

13. صلوات

نوشته
    28
    حضور
    2 روز 15 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda solimani نمایش پست ها
    با سلام

هرگز به‌ دلیل ترحم وارد یک ارتباط نشوید. اگر واقعا به او حسی ندارید، حق ندارید به‌ دلیل اینکه دلش را بشکنید به او وعده‌ای بدهید که در مورد ادامه‌ دادنش مطمئن نیستید. اگر به آینده مشترک ‌تان امیدی ندارید، قبل از آنکه چیزی شروع شود، تمامش کنید. شما نمی‌ توانید یک عمر با ترحم زندگی کنید، پس با کش دادن این ماجرا با احساسات و آینده او بازی نکنید و خودتان را هم به بازی نگیرید. قبل از آنکه حجت را برای این خواستگار‌تان تمام کنید، به پیشنهاد خواستگار دیگری فکر نکنید. درست است که رابطه ‌ای میان شما و هیچ کدام از آنها نیست اما تا زمانی‌که پاسخ قطعی‌ تان را نداده‌اید، در قبال فکری که این خواستگار در مورد آینده مشترک ‌تان می‌ کند، مسئولید، پس با گفتن جواب‌ تان به این مسئولیت پایان دهید. شاید هم پاسخ ندادن شما به‌ دلیل تردید باشد، اما اگر فکر می‌ کنید که اول باید موقعیت بهتری پیدا کنید و بعد باید به این خواستگار جواب منفی بدهید در اشتباه هستید. شما حق ندارید به‌دلیل منافع خودتان، دیگران را معلق نگه‌ دارید.
    لطفا در جملات از سمت آقایون ببینید بنده یک پسر هستم و به خواستگاری می روم و برایم خواستگار نمی آید
    بله با حرف های شما هم موافق هستم
    بحث ترحم نیست ، بحث اطمینان به مواضع و افکار طرف مقابل هست
    فرض کنید شما در مورد موضوع خاصی با دو شخص مشاوره می کنید و هر دوی آن ها یک چیز می گن ولی یکی از ان ها در بیان موضوع درک بالاتری دارد به همین دلیل در این موضوع شما می گویید این شخص اصلح تر هست
    یعنی اگر برای خانمی در 2 روز پشت سرهم خواستگار بیاید از آمدن نفر دوم امتناع می کنند و می گویند که من یک خواستگار زودتر از شما دارم و باید اول تکلیف ایشان مشخص شود ؟؟؟

15. صلوات

لبیک یا علی النقی آنلاین نیست. همکار اجرایی دانستنیهای قران و اقوام و اشخاص

نوشته
    1,673
    حضور
    72 روز 15 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    60
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7565

سلام
    بهتر است تا حد امکان، اینگونه عمل نشود و بنا بر این کار نباشد...زیرا علاوه بر آنکه از نظر اخلاقی، چندان پسندیده نیست، خود شخص را هم دچار وسواس فکری و تردید در تصمیم گیری می کند....تاپیک هایی در همین سایت هست که برای مقایسه ی دونفری که به خواستگاری آمده یا به خواستگاری شان رفته سوال کرده .... از سخنانشان می توان به وسواس فکری آنها پی برد.

اما اگر به هردلیلی، شرایط، طوری رقم خورد که اینگونه شد(یعنی خواستگاری موازی رخ داد)...
    اول اینکه تمام تلاش خود را کنید که دوطرف از خواستگاری(یا خواستگارداشتن) موازی شما اطلاع نیابند.
    دوم هم اینکه اگر در مقایسه، یکی را پسندیدید و دیگری را رد کردید شاید بهتر باشد به جای رد کردن او، کاری کنید که او جواب رد بدهد. یعنی شرایطی را مطرح کنید که اطمینان دارید اگر بشنود جواب رد می دهد
    ( مثلا آقایان می توانند بگویند من در آینده قصد چندهمسری دارم!!!! تا خانم مورد نظر رد کند!)

موفق باشید
    ویرایش توسط لبیک یا علی النقی : ۱۳۹۵/۰۱/۱۶ در ساعت ۱۳:۵۸
    السلام علیک یا علی بن محمد - السلام علیک یا علی النقی الهادی
    اگر به سامره ام اوفتد گذر، سر و جان را -- کنم نثار به گنبدنمای حضرت هادی
    ز دست رفته شکیبم خدا کند که نصیبم -- شود زیارت صحن و سرای حضرت هادی
    ز خاک، عِطر بهشتی، پراکند اگر آید -- نسیمی از طرف سامرای حضرت هادی
    مرا رضایت ابن الرضا خوش است که دانم -- بُود رضای خدا در رضای حضرت هادی
    ----------------

...سریال ازدواج مرا در ""اینجا"" بخوانید...
    التماس دعا

17. صلوات ها 2

علاقه
    بارون،جنگل،کوهنوردی،تنهایی ازینجور چیزا :)
    نوشته
    11
    حضور
    1 روز 23 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    38

یعنی اگر برای خانمی در 2 روز پشت سرهم خواستگار بیاید از آمدن نفر دوم امتناع می کنند و می گویند که من یک خواستگار زودتر از شما دارم و باید اول تکلیف ایشان مشخص شود ؟؟
    این دوتا مورد شبیه به هم نیستن،دختر خودش انتخاب نمی کنه خاستگارش رو ولی پسر انتخاب با خودشه ..
    مثلا ممکنه یه دختر در یک هفته دو تا خاستگار براش بیاد ولی بعد از اون تا چند ماه بعد یا حتی تا سال بعد خاستگاری براش نیاد ولی پسر خیلی راحت بعد از اینکه مورد اول رو پسند نکرد میره خاستگاری یک نفر دیگه ..
    اگه تمرکزتون رو یک نفر باشه هم برای خودتون بهتره هم طرف مقابل

19. صلوات

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

یعنی اگر برای خانمی در 2 روز پشت سرهم خواستگار بیاید از آمدن نفر دوم امتناع می کنند و می گویند که من یک خواستگار زودتر از شما دارم و باید اول تکلیف ایشان مشخص شود ؟؟؟
    با سلام درود بر شما

درست فرمودید پاسخ بیان من هم به این صورت بود که در مرحله اول باید تکلیف خواستگار اول مشخص شود بعد دومی و......نمیشه که هر دوی خواستگار را پذیرفت البته این موضوع به خواستگار دختر خانم بود و همچنین پسر فرقی نمیکند پسر هم باید تکلیف خواستگار اولی را مشخص کند. موفق باشید.
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری