صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه می توانم یک "جن" را ملاقات کنم؟

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

مطلب چگونه می توانم یک "جن" را ملاقات کنم؟

سلام ...
    امیدوارم که خوب و خوش و سلامت باشین .

چند سالی هستش که دارم در مورد مباحث خداشناسی تحقیق میکنم ... و به هیچ قطعیتی در درون وجود خدا نرسیدم ... البته براهینی وجود دارند که آدم رو به وجود خداوند نزدیک میکنند اما به نظره من هیچ کدوم استدلال متقنی نیستند ( حداقلش برای من ) . چند وقتی هم میشه که سعی در اثبات خدا از روشهای غیر عقلانی داشتم و خوب به نتیجه ای نرسیدم .

یکی از مهمترین مسائلی که باعث افتراق میان ایدیولوژی های مادی و غیر مادی میشه ... اعتقاد به غیب هست ... "جن" از دیدگاه ادیان ابراهیمی وجود داره ولی تا جایی که میدونم در درون ایدیولوژی های غیر مادی چیزی با عنوان "جن" نداریم ... از این رو تصمیم گرفتم که باهاتون مشورت کنم که در صورت امکان بتونم با "جنی" در ارتباط قرار بگیرم ...

سوالم این هست ... آیا امکان چنین چیزی وجود داره ؟؟؟

تنها چند مساله ...
    من کسی رو میشناختم که توسط فردی وارد مباحث این چنینی شده بود ( جن و جن گیری و ... ) بعد از مدتی ایشون زندگیش رو از دست داد ... شنیدم هر جا که میرفت "جن" ها میومدن سراغش و هر جا میرفت "جن" ها رو میدید ... مثلا در درون عروسی خواهرش دیده بود که یه "جنه" رویه کول خواهرش نشسته و تنها کاری که این تونسته بود بکنه این بوده که از مجلس فرار کنه و بزاره بره ...

من به هیچ وجه نمیخوام چنین شرایطی برام ایجاد بشه ... میخواستم ببینم آیا شرایطی وجود داره که من "جنی" رو ببینم ... این مساله میتونه باعث اعتقاد من به غیب و به تبع اون درست بودن ادیان ابراهیمی بشه ...

با تشکر .
    هر کسی بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا میکند ؛ وگرنه بهانه اش را ...

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58309

با نام و یاد دوست

چگونه می توانم یک "جن" را ملاقات کنم؟

کارشناس بحث: استاد عامل

5. صلوات ها 7

علاقه
    حب الحسین(ع)
    نوشته
    1,238
    حضور
    30 روز 19 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    4482

سلام و درود خدمت شما کاربر گرامی

برای پاسخ به این سوال، ابتدا باید مسائل زیر را بررسی کرد:
    1.منظور ادیان(خصوصا اسلام) از غیب چیست؟ و مصادیق آن کدام است؟
    2.رابطه ایمان به غیب و اعتقاد به خدا چگونه است؟
    3.آیا ارتباط با اجنه مصداق ایمان به غیب است؟ و آیا این ارتباط به اعتقاد انسان مبنی بر وجود خالق کمک میکند؟

1.منظور از غیب:
    غیب عبارت است: هر چیزی که از تو پنهان شود. بنابراین امور پنهان از انسان را،‌ غیب گویند.(1)

امّا در تعریف اصطلاحی غیب،‌ گفته اند که هر آنچه که تحت حس و درک انسان قرار ندارد، غیب نامیده می شود (2)بنابراین در مقابل غیب، مفهوم شهادت است. همچنین قرآن کریم مفهوم غیب را در آیاتی در مقابل مفهوم شهادت آورده و خداوند را با عنوان «عالم الغيب و الشهادة» معرفی کرده است.(3) غیب در اصطلاح قرآن و حدیث، چیزی است که شناخت آن به کمک اسباب عادی تحقق نمی‌پذیرد.(4)

شهید مطهری نیز در این رابطه می فرماید:
    غیب یعنی نهان و مخفی، و مراد مخفی بودن از حواس ظاهری انسان است، در جهان‏ بينى قرآن، عالم هستى منحصر به آنچه كه براى ما محسوس است نيست، بلكه محسوسات يك قشر نازكى از عالم است و قسمت عظيم تر در ماوراى آن است. آنچه محسوس است «شهادت» و آنچه نامحسوس است «غيب» ناميده شده است.(5)

مصادیق غیب:
    در روایات از باب تطبیق به مواردی از غیب اشاره شده است:
    قال الإمام الحسن العسكري(عليه السلام) : «
    بما غاب عن حواسّهم من توحيد اللّه، و نبوّة الأنبياء، و قيام القائم، و الرّجعة، و البعث، و الحساب، و الجنّة، و النّار، و سائر الأمور الّتي يلزمهم الإيمان بها ممّا لا يعرف بالمشاهدة، و إنّما يعرف بدلائل نصبها اللّه عزّ و جلّ عليه؛ غیب هر چیزی است که از حواس انسان غائب است، مانند: توحید، نبوت انبیاء، قیام امام عصر(عج)، رجعت، برانگیخته شدن انسانها در قیامت، حساب روز قیامت، بهشت و جهنم و هر چیزی که قابل مشاهده(حسی) نبوده و بوسیله دلائلی که خداوند متعال قرار داده، قابل شناخت است.(6)

علامه طباطبایی ذیل آیه سوم سوره بقره می فرماید:
    (غیب)عبارتست از خداى سبحان، و آيات كبراى او، كه همه از حواس ما غايبند، و يكى از آنها وحى است، كه در جمله
    (وَ الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِما أُنْزِلَ إِلَيْكَ وَ ما أُنْزِلَ مِنْ قَبْلِكَ) الخ، به آن اشاره فرموده. پس مراد از ايمان به غيب در مقابل ايمان بوحى، و ايمان بآخرت، عبارتست از ايمان بخداى تعالى، و در نتيجه در اين چند آيه به ايمان بهمه اصول سه‏گانه دين اشاره شده است، و قرآن كريم همواره اصرار و تاكيد دارد در اينكه بندگان خدا نظر خود را منحصر در محسوسات و ماديات نكنند، و ايشان را تحريك مى‏كند به اينكه: از عقل سليم و لب خالص پيروى كنند.(7)
    هر چند موارد مذکور از باب نمونه بیان شده است نه اینکه غیب منحصر در این موارد باشد. اما آنچه از غیب برداشت میشود اموری است که جزء اعتقادات اصلی انسان شمرده شده و رابطه ای با سعادت و ایمان انسان به خدا داشته باشد.

2.رابطه غیب و اعتقاد به خدا
    از ظاهر ایات و روایات بر می آید که ایمان به غیب باید مبتنی بر دلیل باشد. و اعتقاد به خالق و رسول مقدم بر ایمان به غیب است. و اگر شهودی برای شخصی حاصل شود به دلیل اعتقاد صحیح و استمرار او بر اعمال شایسته است. خداوند در سوره بقره، یکی از اوصاف متقین را ایمان به غیب میداند و روشن است که متقی قبل از ایمان به غیب از طریق عقل خدا و رسول او را قبول کرده و از گفته ایشان به غیب ایمان آورده است. همچنین امام عسکری(علیه السلام) در حدیث مذکور فرمود: هر چیزی که قابل مشاهده(حسی) نبوده و بوسیله دلائلی که خداوند متعال قرار داده، قابل شناخت است.

3.ارتباط با اجنه
    در هیچیک از آیات و روایات از ارتباط با اجنه به عنوان مصداق غیب یاد نشده است. هر چند اجنه از آنجایی که از طریق حواس قابل مشاهده نیستند، تحت تعریف اصطلاحی غیب قرار میگیرند.
    نکته اساسی در این بحث اینست که آیا این ارتباط(بر فرض تحقق و شرعی بودن آن) کمکی به اعتقاد یافتن به خدا و خالق میکند یا نه؟ به نظر میرسد جواب منفی باشد.
    کسی که مبدء عالم را خداوند متعال نمیداند، چطور با فهمیدن اینکه موجوداتی به غیر از ما وجود دارند، به خالق ایمان می آورد؟ چرا که اجنه هم مخلوقاتی همانند انسان اند...
    راه ایمان به خدا همان رجوع به فطرت و استدلال است. البته شهود صحیح نیز باعث ایمان آوردن و یا تقویت ایمان انسان میشود.
    موفق و پیروز باشید...

1. خلیل فراهیدی،‌ العین، ابن منظور، لسان العرب، جوهری، صحاح،‌ ج1،‌ص196.
    2. سید محمد حسین طباطبایی،‌ تفسیر المیزان،‌ ج1، ص73.
    3. انعام/73.
    4. سبحانی، ج۳، ص۴۰۲-۴۰۷.
    5. مجموعه آثار، ج3، ص139، و ص336؛ ج26، ص122.
    6. التفسير المنسوب إلى الإمام الحسن العسكري عليه السلام؛ ص67.
    7. ترجمه الميزان، ج‏1، ص: 73.

چگونه می توانم یک "جن" را ملاقات کنم؟

7. صلوات ها 23

علاقه
    برنامه نویسی-انیمیشن-سینما-فیزیک-فلسفه...
    نوشته
    1,039
    حضور
    192 روز 20 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1230

سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط عامل نمایش پست ها
    کسی که مبدء عالم را خداوند متعال نمیداند، چطور با فهمیدن اینکه موجوداتی به غیر از ما وجود دارند، به خالق ایمان می آورد؟ چرا که اجنه هم مخلوقاتی همانند انسان اند...
    خیلی نکته ی جالب و دقیقی بود...

همونطور استاد فرمودن، اجنه چطور می تواند خالق و خدا را ثبات؟اتفاقا، برعکس، اجنه می توانند باعث دوری شما از خدا و دین شوند.چرا که با پی بردن به وجود جن و اسرارشان، چه بسا به این امر ایمان پیدا کنید که همه حرف و حدیث های پیغمبران و قرآن ساخته و پرداخته اجنه بوده و در واقع اسلام و یا ادیان ابراهیمی ساخته و پرداخته ی اجنه هستند!!

من خودم شخصا چند تجربه که فکر کنم بتوان اسمش را ماورائی دانست داشته ام.و به هیچوجه این تجربه ها در رسیدن من به حقیقت و بود و نبود خدا و حقانیت اسلام، کمکی نکرده اند.من نتوانسته رابطه ای بین آنها با بود و نبود خدا و دین اسلام پیدا کنم هیچ، بلکه مرا به وجود خدا و حقانیت اسلام مشکوک تر کرده اند.این جور پدیده ها، از دور بسیار جذاب و رویایی به نظر می رسند ولی وقتی مثلا دوبار برای آدم اتفاق بیافتند، دیگر تا حد بسیاری اون جذابیت و بکر بودنشان را از دست می دهند و تا حد زیادی می شوند به مانند اموری مانند دیگر امورات معمول، مثل پدیده هایی مثل طوفان، تگرگ، رعد و برق...
    یقین بدانید که شما، که با منطق عقلانیت و برهان هنوز به خدا نرسیدید و حقانیت اسلام پی نبرده اید، با دیدن صدها اجنه هم ایمان نخواهید آورد.باید از همان راه منطق و عقلانیت و نهایت دیده دل به قول دوستی به خدا و پیغمبر رسید و اینها نیازی و ارتباطی به مشاهده جن و پری ندارند....
    ویرایش توسط پارسا مهر : ۱۳۹۵/۰۱/۱۱ در ساعت ۲۳:۲۶
    پست های بعد از تو، سوء تفاهم بود!

9. صلوات ها 14

نوشته
    245
    حضور
    12 روز 18 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    288

سلام

بنده با چند نفر که وارد این وادی شدن صحبت داشتم، همشون بلا استثنا گفتن که این کار براشون گرون تموم شده
    ای فرزند آدم ...
    دل تو تنها با من خو می گیرد و آرامش می یابد ...

11. صلوات ها 9

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا مهر نمایش پست ها
    سلام

خیلی نکته ی جالب و دقیقی بود...

همونطور استاد فرمودن، اجنه چطور می تواند خالق و خدا را ثبات؟اتفاقا، برعکس، اجنه می توانند باعث دوری شما از خدا و دین شوند.چرا که با پی بردن به وجود جن و اسرارشان، چه بسا به این امر ایمان پیدا کنید که همه حرف و حدیث های پیغمبران و قآن ساخه و پرداخته اجنه بوده و در واقع اسلام و یا ادیان ابراهیمی ساخه و پرداخته ی اجنه هستند!!

من خودم شخصا چند تجربه که فکر کنم بتوان اسمش را ماورائی دانست داشته ام.و به هیچوجه این تجربه ها در رسیدن من به حقیقت و بود و نبود خدا و حقانیت اسلام، کمکی نکرده اند.من نتوانسته رابطه ای بین آنها با بود و نبود خدا و دین اسلام پیدا کنم هیچ، بلکه مرا به وجود خدا و حقانیت اسلام مشکوک تر کرده اند.این جور پدیده ها، از دور بسیار جذاب و رویایی به نظر می رسند ولی وقتی مثلا دوبار برای آدم اتفاق بیافتند، دیگر تا حد بسیاری اون جذابیت و بکر بودنشان را از دست می دهند و تا حد زیادی می شوند به مانند اموری مانند دیگر امورات معمول، مثل پدیده هایی مثل طوفان، تگرگ، رعد و برق...
    یقین بدانید که شما، که با منطق عقلانیت و برهان هنوز به خدا نرسیدید و حقانیت اسلام پی نبرده اید، با دیدن صدها اجنه هم ایمان نخواهید آورد.باید از همان راه منطق و عقلانیت و نهایت دیده دل به قول دوستی به خدا و پیغمبر رسید و اینها نیازی و ارتباطی به مشاهده جن و پری ندارند....
    سلام ...
    دو تا لیوان رو در نظر بگیرین ... در درون هر دو ماده شفاف . بی رنگ . بی بویی ریخته شده است و ما توسط حواسی که داریم هیچ افتراقی میان این دو ماده پیدا نمیکنیم .

بعدش من یکی از لیوانها رو برمیدارم که بنوشم . ناگهان ایدیولوژی میاید و میگوید ... این اب نیست و زهر هست . من میگویم چگونه چنین چیزی ر استدلال میکنی .

ایشون دست میکنه در درون جیبش و عینکی بهم میده ... با اون عینک به هر دو لیوان اب نگاه میکنم . یکی باز بیرنگ هست و دیگری پر از آلودگی .

در این مثال ... هیچ اثباتی نشده که لیوان اب بیرنگ حتما آب و گوارا است . چه بسا اگر با عینکی دیگر هم به ان نگاه کرد ان هم سم باشد .

ولی چند چیز به اثبات میرسه ...
    1. اینکه عینکی وجود داره .
    2. لیوان غیر شفاف ... حتما آب نیست
    3. یک مدل ایدیولوژی و طرز دید کاملتر از مدلهای دیگر است و در درون ابعادی بالاتر به حل مساله پرداخته است .

13. صلوات ها 6

نوشته
    367
    حضور
    15 روز 4 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    374

من کسی رو میشناختم که توسط فردی وارد مباحث این چنینی شده بود ( جن و جن گیری و ... ) بعد از مدتی ایشون زندگیش رو از دست داد ... شنیدم هر جا که میرفت "جن" ها میومدن سراغش و هر جا میرفت "جن" ها رو میدید ... مثلا در درون عروسی خواهرش دیده بود که یه "جنه" رویه کول خواهرش نشسته و تنها کاری که این تونسته بود بکنه این بوده که از مجلس فرار کنه و بزاره بره ..
    درود بر شما.
    چرا از همین دوستتون کمک نمی گیرید؟
    ایشون که ملاقات فیس تو فیس دارن با جنها.

15. صلوات ها 5

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط antijahl نمایش پست ها
    درود بر شما.
    چرا از همین دوستتون کمک نمی گیرید؟
    ایشون که ملاقات فیس تو فیس دارن با جنها.
    سلام ...
    ایشون در حقیقت دوست من نیستند ...
    برادره نامادریه دختردائیم هستند و من هم هیچ مراوده ای با ایشون ندارم ...
    زمانیکه کوچیک بودم و خونه دائیم میرفتیم ایشون رو میشناختم ... ولی پس از مدتی از دوستان و آشنایان شنیدم که ایشون در درون مکانیکی کار میکردند و گویا ایشون بعد از مدتی از طریق صاحب کارشون با این چیزها آشنا میشن ...

این آقا شخص فوق العاده معتقد هستند ... خاطرم هست وقتی مادرشون فوت شده بود حتی یک قطره اشک هم نریختند ... در قبرستان که میرفتیم ... ایشون دائما داشتند با موبایلشون با این و اون صحبت میکردند ... وقتی از خواهرشون که نامادریه دختردائیم میشد میپرسیدیم داره چی کار میکنه ... ایشون در جواب میگفتند که داره با بالا بالایی ها تماس میگیره ...

آداب خاصی در خاک کردن مادرشون اجرا کردند ...
    چند شاخه از درخت انار رو در کنار مادرشون دفن کردند ...
    بر رویه کفن مادرشون چندین دعا و ... با آب زعفران نوشته بودند ...
    و انگار خیلی چیزها رو با چشم داشتند میدیدند ...

17. صلوات ها 5

نوشته
    407
    حضور
    20 روز 2 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    872

در اصل هدف شما اثبات شدن وجود ماورا و چیزی به جز ماده است تا از این طریق به اثبات خدا برسید
    درسته ؟
    به یـــــزدان که گـــــر ما خرد داشتیم
    کجـــــا این سر انجــــام بد داشتیم
    "حکیم فردوسی"

19. صلوات ها 7

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,197
    حضور
    144 روز 15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44207

با سلام

برای ما فقط دنیای سه بعدی و دو بعدی و یک بعدی فابل رویت هست !

اما ایا جسمی میتواند 5 بعد داشته باشد ؟ _ امکانش هست و برای ما هم نامحسوس خواهد بود.

اما برای موجودی که 5 بعد دارد می تواند موجود سه بعدی رو ببینید

مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری