صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دختر 30 ساله ی مجرد یا خانم 23 ساله ی مطلقه؟

نوشته
    43
    حضور
    1 روز 15 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    141

دختر 30 ساله ی مجرد یا خانم 23 ساله ی مطلقه؟

سلام..من بردارم 34 ساله هستند و طلبه هم هستن. ایشون سال قبل به دلایلی که بیشتر از سمت همسرشون بود بعد از 10 سال زندگی مشترک به درخواست خانمش طلاق توافقی گرفتند و بیش از نیمی از مهریه رو هم از برادرم گرفتند و به عبارتی تقریبا تمام دارایی ایشون رو ازش برای مهریه گرفتند. حال به دنبال همسری برای ایشون هستیم و دو مورد پیدا شده فعلا که یکی دخترخانومی 30 ساله و مجرد است که لیسانس الهیات هستند،و دیگری خانم 23 ساله که قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته است... حال بین این دو در شک هستند، از طرفی مادرم هم با مورد دوم موافق هستند چون میگن از لحاظ ظاهری هم بیشتر به برادرم میخورن. و از طرفی برادرم هم ظاهرا تمایل بیشتری به سمت مورد اول دارند. حال میخاستم ببینم به نظر شما کدوم مورد میتونه مناسب باشه؟ آیا در مورد دوم اختلاف سنی زیاد مشکل ساز نمیشه؟؟ و به نظر خودم مورد اول اگه بشه یه جور کار خداپسندانه هم هست چون ایشون مجردن و مادر پدرشون هم پیره. ولی مادرم نگرانن که ممکنه نتونن صاحب فرزند بشن و یا حوصله بچه داری نداشته باشه!! حال به نظر شما از لحاظ مشاوره ای کدوم رو بیشتر توصیه میکنید؟ ممنون میشم زودتر جواب بدین چون فوری هست! با تشکر

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58313

با نام و یاد دوست

دختر 30 ساله ی مجرد یا خانم  23 ساله ی مطلقه؟

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 10

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4651

سلام

از لحاظ تناسب سنی مورد اول بیشتر با ایشان تناسب دارد؛ چون اختلاف 10-11 سال کمی زیاد است. البته این به این معنا نیست که ازدواج با مورد دوم درست نیست؛ بلکه به معنای این است که به خاطر اختلاف سنیشان نیاز به بررسی بیشتر و دقیق تری دارند.

با این حال نه سن به تنهایی و نه مطلقه و مجرد بودن نمی توان ملاک تصمیم گیری قرار بگیرد؛ بلکه آنچه مهم و ضروری است این است که طرفین از لحاظ های فکری اعتقادی اخلاقی رفتاری خانوادگی و ... با هم تناسب داشته باشند. هر چه این تناسب ها بیشتر باشد، ازدواج آنها نیز موفق تر خواهد بود. با این بیان دیگر نمی توان گفت دختر 23 ساله به خاطر 23 ساله بودنش بهتر است یا دختر 30 ساله؛ بلکه باید تناسب های گفته شده را در آنها بررسی کنید و بعد نتیجه گیری کنید. اگر در بررسی های گفته شده به این نتیجه رسیدید که دختر 30 ساله بهتر است، زیاد نگران بچه دار شدن و حوصله بچه تربیت کردنش نباشید؛ چون سن او به اندازه ای نیست که در این مسئله مشکل حادی داشته باشد. بله ممکن است فرصت او برای بچه دار شدن نسبت به دختر 23 ساله کمتر باشد؛ ولی خب به هر حال همه خوبی ها در یک فرد جمع نخواهد شد و به خاطر همین مسئله باید ملاک ها و معیارها را اولویت بندی کرد. تناسب در موارد گفته شده از هر مسئله ای مهم تر است.

بعلاوه اینکه پسند برادرتان مهم تر از پسند مادرتان است؛ چون کسی که قرار است با آن دختر زندگی کند برادرتان است. لذا نباید طوری باشد که شما نظرتان را بر او تحمیل کنید.

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۵/۰۱/۰۹ در ساعت ۱۰:۵۳

وَقالَ الرَّسولُ يا رَبِّ إِنَّ قَومِي اتَّخَذوا هٰذَا القُرآنَ مَهجورًا

و پیامبر(صلی الله علیه وآله) عرضه داشت: «پروردگارا! قوم من قرآن را رها کردند».
    سوره مبارکه الفرقان آیه ۳۰

<<<<<<<<<<<<<<!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!> >>>>>>>>>>>>>
    پرسید:

"سخت می گذرد"

چه باید کرد؟

گفت:خودت که می گویی

سخت
    "می گذرد"؛ سخت که "نمی ماند"

7. صلوات ها 25

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

سلام.
    خوب با اطلاعاتی که گفتین قضاوت نمیشه کرد چون فقط سن دو مورد رو گفتید و اینکه مجرد یا مطلقه هستن.
    از نوع شخصیت، خصوصیات اخلاقی، میزان دینداری، حجاب، ظاهر، و....چیزی نگفتید.....
    باید همه ملاکها رو در نظر گرفت تا بشه نظر داد که کدوم بهتره....

9. صلوات ها 7

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

نقل قول نوشته اصلی توسط ye-nafar نمایش پست ها
    سلام..من بردارم 34 ساله هستند و طلبه هم هستن. ایشون سال قبل به دلایلی که بیشتر از سمت همسرشون بود بعد از 10 سال زندگی مشترک به درخواست خانمش طلاق توافقی گرفتند و بیش از نیمی از مهریه رو هم از برادرم گرفتند و به عبارتی تقریبا تمام دارایی ایشون رو ازش برای مهریه گرفتند. حال به دنبال همسری برای ایشون هستیم و دو مورد پیدا شده فعلا که یکی دخترخانومی 30 ساله و مجرد است که لیسانس الهیات هستند،و دیگری خانم 23 ساله که قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته است... حال بین این دو در شک هستند، از طرفی مادرم هم با مورد دوم موافق هستند چون میگن از لحاظ ظاهری هم بیشتر به برادرم میخورن. و از طرفی برادرم هم ظاهرا تمایل بیشتری به سمت مورد اول دارند. حال میخاستم ببینم به نظر شما کدوم مورد میتونه مناسب باشه؟ آیا در مورد دوم اختلاف سنی زیاد مشکل ساز نمیشه؟؟ و به نظر خودم مورد اول اگه بشه یه جور کار خداپسندانه هم هست چون ایشون مجردن و مادر پدرشون هم پیره. ولی مادرم نگرانن که ممکنه نتونن صاحب فرزند بشن و یا حوصله بچه داری نداشته باشه!! حال به نظر شما از لحاظ مشاوره ای کدوم رو بیشتر توصیه میکنید؟ ممنون میشم زودتر جواب بدین چون فوری هست! با تشکر
    با سلام

در دنیای امروز معیارهای سنی تفاوت زیادی با گذشته کرده است. دختر 30ساله امروز هنوز در ابتدای راه زندگی قرار دارد و آینده ای پر از احتمالات مختلف پیش روی خود می بیند. به نسبت زنان 30 ساله نسل قبل از خود شاداب تر، پرانرژی تر و سالم تر است و تجربه های بسیار بیشتری از زنان نسل های قبل از خود کسب کرده. تحصیلات بیشتری دارد، وارد اجتماع شده و پختگی و جوانی را همزمان تجربه می کند. برای دخترانی در دهه سوم یا چهارم زندگی، آینده تصویری بسیار متفاوت از مادرانشان دارد. بنابراین، دختران امروزی با وجود سن بالاتر، همچنان شادابی و تحرک و تازگی خود را حفظ کرده اند.

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

11. صلوات ها 10

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda solimani نمایش پست ها
    با سلام در دنیای امروز معیارهای سنی تفاوت زیادی با گذشته کرده است. دختر 30ساله امروز هنوز در ابتدای راه زندگی قرار دارد و آینده ای پر از احتمالات مختلف پیش روی خود می بیند. به نسبت زنان 30 ساله نسل قبل از خود شاداب تر، پرانرژی تر و سالم تر است و تجربه های بسیار بیشتری از زنان نسل های قبل از خود کسب کرده. تحصیلات بیشتری دارد، وارد اجتماع شده و پختگی و جوانی را همزمان تجربه می کند. برای دخترانی در دهه سوم یا چهارم زندگی، آینده تصویری بسیار متفاوت از مادرانشان دارد. بنابراین، دختران امروزی با وجود سن بالاتر، همچنان شادابی و تحرک و تازگی خود را حفظ کرده اند.
    اونوقت اون خانم رو یه آقای چندساله باید بگیره؟اتفاقا غلطه...بنده یک تجربه ی ناموفق با یکی از همین سی ساله های بانشاط داشتم و به کسی توصیه نمیکنم.....کسی که در سن سی سالگی ازدواج میکنه اولین سوالی که از او میپرسید باید این باشه که چرا تا الان ازدواج نکردی؟؟؟یا میگه درس میخوندم و کار داشتم...که در جوابش بفرمایید خب پس مزاحم نمیشم به کارتون برسید....یا میگه کفوم تا حالا نبوده،که این خانم معلومه مشکل پسنده و چندتا چین و چروک دیده فیتیله رو پایین کشیده و قانع شده....یا میگه قصدشو نداشتم کلا،که باید دلیل قانع کننده داشته باشه....دختر سی ساله شخصیتش شکل گرفته ،نه حوصله داره نه تغییر پذیره،معمولا اعصابم نداره....نه اینکه خودم چون تجربه غلط داشتم،غالب کسانی که دیدمم همینطور بودن...بهترین سن دختر برای ازدواج از 16 تا نهایت 26 هست...بعدش آدم حس میکنه با مادرش زندگی میکنه....البته منکر استثنا نیستم،اما اینی هم که شما فرمودید رو رد میکنم........توصیه ام به خانم ها اینه زود ازدواج کنند،درس و دانشگاه مختلط امروزی پشیزی ارزش نداره ازدواج رو تاخیر بندازند..

13. صلوات ها 6

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,239
    حضور
    302 روز 1 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    356
    صلوات
    19623

نقل قول نوشته اصلی توسط ye-nafar نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    سلام

از لحاظ تناسب سنی مورد اول بیشتر با ایشان تناسب دارد؛ چون اختلاف 10-11 سال کمی زیاد است. البته این به این معنا نیست که ازدواج با مورد دوم درست نیست؛ بلکه به معنای این است که به خاطر اختلاف سنیشان نیاز به بررسی بیشتر و دقیق تری دارند.

با این حال نه سن به تنهایی و نه مطلقه و مجرد بودن نمی توان ملاک تصمیم گیری قرار بگیرد؛ بلکه آنچه مهم و ضروری است این است که طرفین از لحاظ های فکری اعتقادی اخلاقی رفتاری خانوادگی و ... با هم تناسب داشته باشند. هر چه این تناسب ها بیشتر باشد، ازدواج آنها نیز موفق تر خواهد بود. با این بیان دیگر نمی توان گفت دختر 23 ساله به خاطر 23 ساله بودنش بهتر است یا دختر 30 ساله؛ بلکه باید تناسب های گفته شده را در آنها بررسی کنید و بعد نتیجه گیری کنید. اگر در بررسی های گفته شده به این نتیجه رسیدید که دختر 30 ساله بهتر است، زیاد نگران بچه دار شدن و حوصله بچه تربیت کردنش نباشید؛ چون سن او به اندازه ای نیست که در این مسئله مشکل حادی داشته باشد. بله ممکن است فرصت او برای بچه دار شدن نسبت به دختر 23 ساله کمتر باشد؛ ولی خب به هر حال همه خوبی ها در یک فرد جمع نخواهد شد و به خاطر همین مسئله باید ملاک ها و معیارها را اولویت بندی کرد. تناسب در موارد گفته شده از هر مسئله ای مهم تر است.

بعلاوه اینکه پسند برادرتان مهم تر از پسند مادرتان است؛ چون کسی که قرار است با آن دختر زندگی کند برادرتان است. لذا نباید طوری باشد که شما نظرتان را بر او تحمیل کنید.

پیروز و سربلند
    باسلام
    باسپاس از توضیحات کارشناس محترم
    در هر صورت اگه انتخاب درست نداشته باشید فردا پس فردا دوباره باید به فکر یکی دیگه باشید
    ببینید علت طلاق قبلی چی بوده تو دومی تکرار نشه
    حالا سن ۱۰۰ ساله باشه یا ۱۰ ساله مهم نیست چون تو مورد اول تناسب سنی رعایت شده که ؟ اشاره نشده
    قابل توجه اونهایی که سن بالای خانم ها رو دلیل بر تحصیل و اخلاق بد دختره و... میدونند
    در آشنایان یه دختر خانم میشناسم ۴۰ ساله تحصیلات راهنمایی زیبایی دارند کدبانو و... ولی متاسفانه یک خانواده دارند پدر مدام با همسایه‌ها سر ناسازگاری داره حالا این بنده خدا خواستگار نداره
    حال این خانم تا آخر عمر باید چوب شرایط خانوادگی رو بخوره که آخر سر هم هرکی از راه رسید هرچی به اون کله مبارکش رسید بارش کنه
    بماند موارد مختلف زیادی دیدم مشابه یعنی خانواده که هر روز پدر و مادر باهم سر ناسازگاری دارند دختر سر همین موضوع خواستگار نداره
    تحصیل کرد حدود ۳۵ ساله توقعاتشان هم برای ازدواج پایین نه بخاطر این که چینی رو صورتش افتاده
    یه دختر خانم به خاطر افتادگی پلک ۳۷ ۳۸ سالگی ازدواج کرد چون آقایون انتظاراتشان خیلی پایینه :) عیب مادر زادی این خانم قابل هضم نبوده برای جامعه ایشون هم تحصیل کرده بودند و....
    حالا اگه این همه موارد استثنا نباشه :)
    والا تو این دوره زمونه طلاق گرفته ها شرایط ازدواجشان بهتره، چندین مورد شاهد بودم
    طلاق گرفتن هم کار خوبی نیست تو این زمونه شده مثل نقل و نبات امروز عروسی فردا طلاق چرا یکی باهاش مخالفت نمیکنه؟ به فکر چاره نیست !!!!!
    ۱۵ سالگی ازدواج کرده با داشتن دوتا بچه کوچیک حدود ۲۵سالگی طلاق گرفته با پسری که ۲ سال از خودش کوچیکتره ازدواج کرده از ازدواج دوم یه بچه داره بماند که شوهر اولش زبان زد بود تو نمونه بودن تو شرایط مالی و دینی اخلاق و ...حالا چرا طلاق گرفت به ما خیلی ببخشید ربطی نداره

سن ازدواج بالا رفته حالا به هر دلیلی باید به فکر حلش بود یا هی با این لج و لج بازی کودکانه شرایط رو از اینی که هست بدتر کنیم ؟!

مواظب باشیم ↓↓↓↓↓ هم آقایون هم خانوم‌ها
    گفت: «مرا تا روزى كه (مردم) برانگيخته مى شوند مهلت ده» (و زنده بگذار) فرمود: «تو از مهلت داده شدگانى» ـ گفت: «اكنون كه مرا گمراه ساختى، من بر سر راه مستقيم تو، در برابر آنها كمين مى كنم!»
    (اعراف ـ 14 تا 16)

http://www.askdin.com/showthread.php?t=8736

استارتر محترم ببخشند برای توضیحات خارج از موضوع

انشاءالله برادرتان عاقبت بخیر شوند
    یاحق
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ در ساعت ۰۴:۱۲
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

15. صلوات ها 7

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    باسلام قابل توجه اونهایی که سن بالای خانم ها رو دلیل بر تحصیل و اخلاق بد دختره و... میدونند در آشنایان یه دختر خانم میشناسم ۴۰ ساله تحصیلات راهنمایی زیبایی دارند کدبانو و... ولی متاسفانه یک خانواده دارند پدر مدام با همسایه‌ها سر ناسازگاری داره حالا این بنده خدا خواستگار نداره حال این خانم تا آخر عمر باید چوب شرایط خانوادگی رو بخوره که آخر سر هم هرکی از راه رسید هرچی به اون کله مبارکش رسید بارش کنه پیامبر برای جامعه الگو بودن فقط در نماز ، روزه !!! والا تو این دوره زمونه طلاق گرفته ها شرایط ازدواجشان بهتره، چندین مورد شاهد بودم ۱۵ سالگی ازدواج کرده با داشتن دوتا بچه کوچیک حدود ۲۵ طلاق حدود گرفته با پسری که ۲ سال از خودش کوچیکتره ازدواج کرده از ازدواج دوم یه بچه داره در هر صورت اگه انتخاب درست نداشته باشید فردا پس فردا دوباره باید به فکر یکی دیگه باشید ببینید علت طلاق قبلی چی بوده تو دومی تکرار نشه حالا سن ۱۰۰ ساله باشه یا ۱۰ ساله
    بسم الله الرحمن الرحیم....بنده عرضم این بود که تبلیغ نکنند برای سی ساله ها...ما الان توی فامیلمون خیلی زیاد شدن،میگن وقتی میتونم تا سی ساله جوونیمو بکنم بدون اقا بالا سر و سی ساله بهترین خواستگار گیرم میاد،چرا ازدواج کنم؟خانم باید دغدغه ی اصلیش ازدواجش باشه،اگرم میخواد تحصیل کنه و غیرت شوهرش میذاره خب میره تحصیلشو میکنه...خب اون خانم خوبم باشه سی ساله باید با کی ازدواج کنه 35 ساله...اما انقدر دختر خوب کمه خیلی از دوستای من با سن 27 و 28 رفتن با 31 ساله ازدواج کردن از سر ناچاری..خود من آسیب جدی از این قضیه دیدم...این که شما فرمودید استثناست...من کاری با مواردی که واقعا نشده ندارم،اونا حسابشون جداست،مشکلم اونایی هست که خودشون نخواستند....سن ازدواج واقعا داره میره بالا...و سن فساد بسیار داره میاد پایین...من پارسال دوماه عراق بودم،توی شهرهای شیعه نشین خصوصا بصره،دختر توی سن 18 دیگه یک دختر ترشیده محسوب میشه،..دوستای عراقیم با 23 سال سن 25 سال سن هر کدوم دو یا سه فرزند دارند...بعد نگاه میکنید به زندگیاشون انقدر شیرینه که حد نداره،فساد بسیار پایین...واقعا کجا داریم میریم....اون خانم سی ساله که ایشون فرمودند توی اوج انگیزه و انرژیه ،از وقت اولاد اوریش گذشته...تایید نکنیم ....

17. صلوات ها 7

نوشته
    901
    حضور
    57 روز 15 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1155

نقل قول نوشته اصلی توسط تنهاترین سردار نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم....بنده عرضم این بود که تبلیغ نکنند برای سی ساله ها...ما الان توی فامیلمون خیلی زیاد شدن،میگن وقتی میتونم تا سی ساله جوونیمو بکنم بدون اقا بالا سر و سی ساله بهترین خواستگار گیرم میاد،چرا ازدواج کنم؟خانم باید دغدغه ی اصلیش ازدواجش باشه،اگرم میخواد تحصیل کنه و غیرت شوهرش میذاره خب میره تحصیلشو میکنه...خب اون خانم خوبم باشه سی ساله باید با کی ازدواج کنه 35 ساله...اما انقدر دختر خوب کمه خیلی از دوستای من با سن 27 و 28 رفتن با 31 ساله ازدواج کردن از سر ناچاری..خود من آسیب جدی از این قضیه دیدم...این که شما فرمودید استثناست...من کاری با مواردی که واقعا نشده ندارم،اونا حسابشون جداست،مشکلم اونایی هست که خودشون نخواستند....سن ازدواج واقعا داره میره بالا...و سن فساد بسیار داره میاد پایین...من پارسال دوماه عراق بودم،توی شهرهای شیعه نشین خصوصا بصره،دختر توی سن 18 دیگه یک دختر ترشیده محسوب میشه،..دوستای عراقیم با 23 سال سن 25 سال سن هر کدوم دو یا سه فرزند دارند...بعد نگاه میکنید به زندگیاشون انقدر شیرینه که حد نداره،فساد بسیار پایین...واقعا کجا داریم میریم....اون خانم سی ساله که ایشون فرمودند توی اوج انگیزه و انرژیه ،از وقت اولاد اوریش گذشته...تایید نکنیم ....
    حرفه دلمو زدی دمت گرم، دمت گرم، بازم دمت گرم، اصلا حال کردم، لایک به وجودت
    ویرایش توسط zeos_403 : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ در ساعت ۰۲:۴۲

19. صلوات ها 3

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

نقل قول نوشته اصلی توسط تنهاترین سردار نمایش پست ها
    اونوقت اون خانم رو یه آقای چندساله باید بگیره؟اتفاقا غلطه..
    با سلام

در مورد دختر و پسری كه برای بار اول می خواهند ازدواج كنند و بین 18 تا 30 سال دارند، اختلاف 5 تا6 سال مناسب است؛ یعنی به علّت رشد سریع دختران، اگر پسر پنج تا شش سال بزرگتر باشد از نظر روانی و فیزیولوژیكی وضع مناسبی خواهد داشت. در مورد مرد و زنی كه برای بار دوم ازدواج می كنند. دو حالت وجود دارد. زن برای بار دوم و مرد برای بار اول ، و یا برعكس مرد برای بار دوم و زن برای بار اول قصد ازدواج داشته باشند. در هر یك از حالت های فوق زندگی متفاوت است. ممكن است صحبت از داشتن فرزند قبلی باشد و شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت ؛ به هر حال باید وضعیت هر یك را به طور انفرادی بررسی كرد و اطلاعات لازم را در اختیار مُراجع قرار داد.
    در مورد سن در ازدواج دوم اهمیت مسئله به اندازه ازدواج اول نیست. ممكن است زن مطلقه ای با دو فرزند و 30 سال سن با مرد 45 ساله مجردی ازدواج كند و چون گرفتاری فرزندان او نیز به زندگی او اضافه می شود، احتمال آن كه با همسرش كه گذشت كرده و با وجود فرزندانش حاضر به ازدواج با او شده ، با گذشت بیشتر بسازد و زندگی شاد و سعادتمندی داشته باشند.
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری