اشتغال همسرم در بیرون از خانه و پیامد آن: رابطه با همکار و از هم پاشیده شدن زندگی ام

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اشتغال همسرم در بیرون از خانه و پیامد آن: رابطه با همکار و از هم پاشیده شدن زندگی ام

سلام بر دوستان عزیز
من متاسفم که باید این مسائل را مطرح کنم و لی به خدا با خودم دائما در گیری دارم
خانم من بعد از برشکستگی مالی من اقدام به رفتن به سر کار کرد خب اوایل مشکلی نداشتیم در محیط های اولیه بسیار کار خوب پیش میرفت ولی در اخرین دفتری که مشغول به کار شد فرد مذکور قول سمت بالایی به ایشان بخاطر تجربه کاری همسرم به او داد ولی مسیر 40دقیقه ای انها تا محل کار و مجرد بودن شخص مذکور و تنها بودن انها در محل کار بخوصوص پس از وقت اداری به مدت 30 الی 60دقیقه موجب شد تا بنده با ان مخالفت کنم که با اسرار همسرم مجبور به گذاشتن شروط شدم که مثلا جداگانه به سر کار بروند با او صحبتهای غیر اداری نداشته باشند و غیره
ولی متاسفانه بعد از مدتی هیچ یک از شروط عملی نشد و برای هر کدام دلیلهای خاصی می اوردند و بخاطر بالا بودن ارزش کار نمیشد به راحتی ایشان را از ان کار منصرف کرد چون با مخالفت خانواده ها مواجه میشدم و بخاطر حفظ ابرو نمیتوانستم که موضوع را با انها در جریان بگذارم
دخالتها ان مرد که همسرم را به طلاق تشویق میکرد و همسرم منکر این قضیه برای بنده میشد مرا شدیدا افسرده و حتی معتاد کرده بود حتی یکبار شنود هم کردم و مطمئن شدم و چند روز هم از رفتن ایشان به سر کار جلوگیری کردم و لی به اسرار و التماس ایشان دوباره راضی شدم او گفت که من به حرفهای ایشان توجهی ندارم ولی متاسفانه همکنون 40 روز است که خانه را ترک کرده و حتی با اینکه من خودم را مقصر جلوه دادم و خانواده ام برای باز گرداندن ایشان به خانه تلاش کرده اند او بر نگشته و هر دفعه یک چیز را بهانه میکند و در ضمن هر مسئله ای را که محکوم میشود در روز بعد با همکارش در میان میگذارد و جواب ما را میدهد
من الان با یک پسر 11 ساله نمیدانم که چه باید بکنم هم همسرم را اینقدر دوست دارم که نمیتوانم به صراحت برای دیگران مسئله را بازگو کنم و هم نمیتوانم انرا به راحتی اثبات کنم
و او اسرار به طلاق توافقی دارد و منرا ادم بی شخصیتی اعلام کرده و میگوید که منرا دوست ندارد و به هیچ عنوان حتی با دادن تضمین هم بر نمیگردد
ولی بنده زنم را میشناسم
و میدانم که حتما مشکلی این وسط هست و گرنه امکان نداشت که این کار را بکند از دوستان میخواهم که بنده را راهنمایی کنند
ایا من میتوانم از ان مرد شکایت کنم
ایا از سر کار رفتن ایشان حتی اگر کار نیمه دولتی و دارای مسئولیت ایشان میتوانم جلوگیری کنم
خواهش میکنم کمکم کنید
متشکرم

البته دوستان من مدتی شغل ثابتی نداشتم و کارم تعمیر سیتمهای دیجیتال و رایانه و غیره بود درامدم کم بود ولی در 6ماه گذشته مشغول ثبت شرکت و بستن قرار داد برای اوردن ای دی اس ال برای مراکز مخابراتی محل سکونت خود بودم که به تازگی راه اندازی کردم و ایشان دقیقا چند روز قبل از فعال شدن شرکت اقدام به ترک کردند و حتی سهم خود از شرکت را میخواهد به پسرم واگذار کند و در ضمن هنوز هیچ دادگاهی نرفتیم ولی اساسیه منزل را نیز ایشان به خانه پدر خود برده است

دوست گرامي سلام
ضمن عرض خوش آمد گويي به شما
اگر مايل باشيد كارشناسان مشاور ما به صورت خصوصي به شما پاسخ دهند .
شما ميتوانيد مشكل خود را با جناب آقاي
حامی و يا جناب آقاي اميدوار در پيام خصوصي مطرح فرماييد .

پاسخ به صورت خصوصی ارسال شد

سعید1;25076 نوشت:
ایا من میتوانم از ان مرد شکایت کنم ایا از سر کار رفتن ایشان حتی اگر کار نیمه دولتی و دارای مسئولیت ایشان میتوانم جلوگیری کنم

با عرض سلام وتشكر از حضور شما ، اميدواريم اين سايت بتواند گره شما راباز كند.
در مورد سوال شما اون سوالهائي كه مر بوط به مشاوره مي شود اساتيد محترم مشاوره پاسخ گوي شما خواهند بود
در مورد شكايت ظاهراً مانعي نباشد هر چند كمك گرفتن از يك وكيل بسيار كارساز خواهد بود چون به يك طريقي وارد حريم خصوصي ديگران شده است، وموجب بهم خوردن ارامش خانواده شده است.

ولي انچه مربوط به احكام شرعي مي شود اين است؛
خلاصه اينكه مي توانيد از ادامه كارش به حكم احكام ثانويه جلو گيري كنيد
اما توضيح مطلب؛
اگر زني در يك مدت معيني براي يك كاري قرارداد(اجاره) ببندد وقبل از انقضاء مدت ازدواج كند،اگرچه خدمت (اجاره)منافي با استمتاع مرد (حق مرد)باشد نمي تواند اجاره راباطل واز رفتن زن به كار جلوگيري كند، وحتي اگر بعد از ازدواج مرد به زنش اجازه بدهد وزن براي مدتي قرارداد بندد(زن اجير شود )نمي تواند از رفتن زن به كار جلوگيري كند، ولي در صورتي كه براي زن مفسده داشته باشد مثل موارد مذكور در سوال پست72و73 (ارتباط با نامحرم ) مي تواند از رفتن به كارجلو گيري كند
ادرس /عروة الوثقي ج/2 فصل في العقد الاجارة م/5

از تمام شما عزیزان ممنون و متشکرم که کمک کردید
ولی ایا درک میکنید من چی میگم
من زنم را خیلی دوست دارم و این را هم که این مشکل بوجود اماده مثل یک خطر بهش نگاه میکنم هر چند الان او و خانواده اش برای من جبه گرفته اند ولی خب من این مشکل را دارم که نمیتوانم این صحبتها را برای ایشان پیش بکشم اول اینکه قبول نمیکنند دوم اینکه اگر دوباره به زندگی برگرده خب روی روابطمون تاثیر میذاره و از چشم خانواده می افته
اگه میشه راهنمایی بفرمایید من چطور میتونم چهره واقعی ان مرد مجرد را برای ایشان رو کنم که در لباس مذهب و روانشناس اجتماع ویک مشاور وکیل پا گذاشته روی زندگی من و دائم میتونه با حرفهاش انرا به هر طرفی که میخواد سوق بده ولی من الان هیچ گونه دسترسی به همسرم ندارم و حتی برای یک ساعت هم نمیتونم با ان صحبت کنم
ایا از طریق قانون کاری میتونم بکنم و ایا این کار تنها کاری هست که من میتونم انجام بدم
متشکرم

سعید1;26364 نوشت:
من الان هیچ گونه دسترسی به همسرم ندارم و حتی برای یک ساعت هم نمیتونم با ان صحبت کنم
ایا از طریق قانون کاری میتونم بکنم و ایا این کار تنها کاری هست که من میتونم انجام بدم
متشکرم

زن پس از قبول ازدواج آزادی خود تا تا حدی از دست می دهد انجام تکالیف زناشویی مانع از ان است که زن بتواند آزادانه مانند زن بی شوهر به هر شغل مشروعی اشتغال ورزد.شوهر چون ریاست خانواده را به عهده دارد در راه مصلحت خانواده ،با پاره ای از شزایط قانونی می تواند از حرفه و کار زن جلوگیری نماید
به موجب ماده 1117 قانون مدنی ((شوهر می تواند زن خود را از حرفه یا صنعتی که منافی مصالح خانوادگی یا حیثیات خود یا زن باشد منع کند ))

مقام ریاست خانواده برای مرد است وظیفه تمکین برای زن ایجاب می کند هرگاه اختلاف نظری بین زن و مرد وجود داشت زن از شوهر پیروی کند((برادر من کمی دیکتاتور بودن در زندگی بد نیست در ضمن من مشاور این سایت نیستم نوشته های من ربطی به این سایت نداره برو سراغ یک وکیل ماهر پوست زن ناشزه رو خیلی سریع می کنه))

کار زن بیرون از خانه راه رفتن زندگی مشترک برلبه تیغ است برای همین هم فرموده اند بهترین محراب زن گوشه خانه اش است و کار زن در خانه سرتا پا عبادت است البته اگر فمنیستها به بنده هجوم نیاورند. آخرین شاهکار فمنیستها این ادعاست که چرا زن نمی تواند دوتا شوهر داشته باشد؟ انگار انها بی خبرند که مرد پس از طی هزار و یک کانل مجاز به اختیار همسر دوم می شود. رب انی اعوذ بک من خطوات الشیاطین

در مورد برادر عزیز آقا سعید
به نظر من باید شما به دادگاه مراجعهکنید و به خاطر ترک خانه و عدم تمکین از خانمتان شکایت کنید و اجازه هم ندهید سر کار برود چون طبق قانون می توانید

سعید1;25076 نوشت:
سلام بر دوستان عزیز من متاسفم که باید این مسائل را مطرح کنم و لی به خدا با خودم دائما در گیری دارم خانم من بعد از برشکستگی مالی من اقدام به رفتن به سر کار کرد خب اوایل مشکلی نداشتیم
سعید1;25076 نوشت:

یقینا اگرخود را درگیر افکار خواه درست یا غلط خود نمی کردید وزندگی راباهمان شرائط بدون گمان وتردید ادامه می دادید به مرور زمان خانمتان روی حقیقیش نمایان میشد بعد راحت تصمیم می گرفتید درصورت فعلی به خاطر فشارهای روحی که دیده امدن ایشان کار صحیحی نیست به خودت واو فرصت بده هیچ اقدامی نکن

بنده ابتدائا درناخوداگاه شما نشانه های بیماری می بینم به یک درمان متفاوت نیاز دارید

موضوع قفل شده است