رابطه با نامحرم و زن شوهر دار در فضای مجازی

تب‌های اولیه

18 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رابطه با نامحرم و زن شوهر دار در فضای مجازی

با سلام
ارتباط با نامحرم و رابطه با زن شوهر دار دنیای مجازی چگونه است؟
می خواهم بدانم در دنیای مجازی این ارتباط چگونه تعبیر میشود؟

البته خودم نظراتی را دارم ولی فل واقع نظر دوستان گل را هم بدانم عالیست تا بدین منظور طرح سوال کنم.
این موضوع از نظر من بسیار مهم و اساسی هست که در دنیای مجازی در عصر کنونی چه روایاتی مصداق پیدا می کند
با تشکر

نقل قول:

با سلام

البته خودم نظراتی را دارم ولی فل واقع نظر دوستان گل را هم بدانم عالیست تا بدین منظور طرح سوال کنم.
این موضوع از نظر من بسیار مهم و اساسی هست که در دنیای مجازی در عصر کنونی چه روایاتی مصداق پیدا می کند
با تشکر

سلام جناب.
مبحث شمام مبحث جالبیه
من خودم این مبحث خیلی برام جذابه

سلام
نمیدونم از کجا شروع کنم :Ghamgin:
منم متاسفانه یه همچنین مشکلی برام پیش اومده در دنیای مجازی
من توی ایام عید فقط جهت سرگرمی گفتم برم چت
اما این چت رفتن منجر شد به عقل از سر رفتن و خدا از دل رفتن
خدایاااااا
نمیخواستم به کسی بگم اما اینجا رو دیدم و کل صفحات و خوندم تصمیم گرفتم بگم که شاید به منم کمک کنید
اصلا نمیدونم چی شد !!!
من همیشه حواسم بود که اینجوری خودم و خراب نکنم
همیشه از این چیزا دوری میکردم چون یاد گرفته بودم که گناه نکردن آسونتر از توبه کردنه
طی 15 روز اون چیزی که بهش افتخار میکردم از دستم رفت
اوایل فقط جهت گپ میرفتم اما یک دفعه فقط خواستم ببینم خدایااا اینا حقیقت داره !!!؟
برام سوال بود این سوال پوششی شد برای گم کردن خودم
دیگه با زن های متاهل چت میکردم
که یه دفعه یکی بهم پیغام داد که "یاد خدا همه چیز و حل میکنه و دور این چیزا رو خط بکش "
منم اون موقع یه تلنگری خوردم اما فرداش طبق عادت بازم رفتم 
تا اینکه فردا یک دفعه یکی پیغام داد که من زن متاهلم و پیش رفتیم و از این چیزا که تلفن هم خواست منم یه تلفنی دادم
اما بعدش گفت پلیس جرایم رایانه ای هست و باید برم آگاهی محل
وااااااااااای
اون لحظه تازه به خودم اومدم
پسر تو کجایی؟؟؟؟اینجا چیکار داری؟
واااای
به دلم نگاه کردم دیدم دیگه خونه خدا نیست
قبلش همیشه و هیچوقت تنها نبودم و خدا رو توی تنهایی هام داشتم اما حالا دیگه توی تنهایی ام کنارم احساسش نمیکنم
نمیدونید توی اون 15 روز چی سرم اومده و این چند روز چی می کشم
اون قضیه آگاهی و اینا نکه برام مهم نباشه (بی آبروییش خجالتم میده(یقینا ای پی رو دارن)) اما مهمتر از همه اینه که دیگه احساس میکنم خدا دوستم نداره
توی همون چت اون اوایل یک از دوستان ازم پرسید گفت :من فکر میکنم خدا دوستم نداره و من گفتم من فکر میکنم خدا خیلی دوستم داره اصلا مگه میشه خدا بنده اشو دوست نداشته باشه اما حالا ....
حالا دیگه اون فکر رو ندارم و دیگه دوستم نداره
همیشه ازش این و میخواستم که حتی یک لحظه من رو به حال خودم رها نکنه اما ...
همه مدت زندگی تلاشم این بوده که پیش خدا و خلق خدا بی آبرو نباشم و اگر کار خوبی نکردم کار بدی نکنم که خجالت بکشم
اما حالا پیش خدا بی آبرو هستم و پیش خلق خدا هم بی آبرو میشم
واااای خدایااااا
دیگه مدتی هست چت نمیرم و اصلا حال خوبی ندارم و ذهنم هیچ کاری نمیتونه انجام بده حتی درس
چیکار کنم ؟؟؟ :Ghamgin:
کسی هست برام دعا کنه ؟؟؟:Ghamgin:

لا حول و لا قوة الا بالله

سلام گريان عزيز خوش آمديد به اسك دين
بخند بزرگوار بخند (البته اولش خيلي بايد گريه كنيد تا بتونيد بخنديد)
كارتون رو اصلاً تاييد نميكنم و خب اشتباه بزرگي رو هم مرتكب شديد ، تاوانش رو هم ميديد ولي خدا انقدر بزرگه و انقدر خوبه كه حد و حساب نداره فقط بايد پشيمون بشيد كه حتماً شديد اگر نه اينجا نميومديد .
كار شيطان همينه شما رو اينجوري فريب داده بنده رو يه جور ديگه چه بسا بدتر از شما
اي كاش قبل از اينكه اين آقا پليسه مزاحمتون ميشد به اشتباهتون پي ميبرديد ولي خب حالا شده ديگه ، يه خرده فقط كارتون سخت تر ميشه بايد بيشتر از خدا بخواييد ولي كار نشد نداره كه

نقل قول:
کسی هست برام دعا کنه ؟
اتفاقاً بچه هاي اينجا خوراكشون دعا كردنه ، كلاً خوب دعا ميكنن
همين الآن براتون دعا كنم خوبه ؟

كبوتر حرم;206959 نوشت:

سلام گريان عزيز خوش آمديد به اسك دين
بخند بزرگوار بخند (البته اولش خيلي بايد گريه كنيد تا بتونيد بخنديد)
كارتون رو اصلاً تاييد نميكنم و خب اشتباه بزرگي رو هم مرتكب شديد ، تاوانش رو هم ميديد ولي خدا انقدر بزرگه و انقدر خوبه كه حد و حساب نداره فقط بايد پشيمون بشيد كه حتماً شديد اگر نه اينجا نميومديد .
كار شيطان همينه شما رو اينجوري فريب داده بنده رو يه جور ديگه چه بسا بدتر از شما
اي كاش قبل از اينكه اين آقا پليسه مزاحمتون ميشد به اشتباهتون پي ميبرديد ولي خب حالا شده ديگه ، يه خرده فقط كارتون سخت تر ميشه بايد بيشتر از خدا بخواييد ولي كار نشد نداره كه

اتفاقاً بچه هاي اينجا خوراكشون دعا كردنه ، كلاً خوب دعا ميكنن
همين الآن براتون دعا كنم خوبه ؟

فقط در حد چت بود اما ...
خب اونقدر فرو رفته بودم که حتی به اشتباه بودنش فکر نمیکردم
حتی بعد از پیغام پلیس هم به فکر نبودم
بعد از یه مدت تازه فهمیدم کجام
خنده !!!!!!!!!؟
الان خندیدن شدنی نیست برام
معنی واقعی داغووون شدم
مشکلم اون حسی که قبلا داشتم و الان ندارم
بدبختیم اینه که شدم چینی بند زده شده اونم چه بندی
بی آبرو شدن پیش خدااا :Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:
دیگه اون حسی که دوستم داره و ندارم
بی آبرو شدن پیش خلق خدا

گریان;206969 نوشت:
فقط در حد چت بود اما ...

ديگه اما و اگر نداره بالاخره يه همچين اتفاقي افتاده كه نبايد ميفتاد
گریان;206969 نوشت:
خب اونقدر فرو رفته بودم که حتی به اشتباه بودنش فکر نمیکردم

خاصيت گناه همين هست ، زيبا نشون دادن زشتي ، اگر قرار بود شما از اول قبح اون عمل رو ببينيد كه ديگه كسي گناه نميكرد
گریان;206969 نوشت:
الان خندیدن شدنی نیست برام
معنی واقعی داغووون شدم

منم نگفتم الآن بخنديد اتفاقاً الآن كلي بايد گريه كنيد ، شايد برداشت من اشتباه باشه ولي خب حداقل خلافش براي من ثابت نشده من باور ندارم كه خدا انقدر راحت ببخشه حالا هر چقدر هم كه رحيم باشه بالاخره عادل هم هست ، نميشه كه كسي هر گناهي بكنه بعد با يه توبه گناهانش بخشيده بشه بالاخره كاري كرده كه بايد مجازات بشه
حالا شايد شما هم داريد به نوعي مجازات ميشيد

گریان;206969 نوشت:
مشکلم اون حسی که قبلا داشتم و الان ندارم
دیگه اون حسی که دوستم داره و ندارم

آخ كه چقدر بده لذت مناجات از انسان گرفته بشه
اين يكي از بزرگترين مجازات هاست

گریان;206969 نوشت:
بی آبرو شدن پیش خلق خدا

خب اين خيلي مهم نيست ، سعي كنيد پيش خدا آبروتون رو بدست بياريد اون موقع خدا پيش خلقش هم آبرو داري ميكنه

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

امیر علی;16733 نوشت:
با سلام

با تشکر

[=&quot]سلام و عرض ادب خدمت شما پرسشگر محترم[=&quot]
[=&quot]اسلام براي زندگي دستورات و قوانيني به ما داده اند. اين ملاك ها و معيارها شيوه و سبك زندگي ما را مشخص مي كنند. در واقع زندگي در دنياي مجازي زندگي جديدي نيست، بلكه زندگي ديني در استمرار همين زندگي است كه بايد قوانين و دستورات اسلامي را همانجا هم رعايت كنيم. اگر شرايط زندگي در كره هاي ديگر فراهم شود يا بتوانيم زندگي جديدي را زير اقيانوس ها شروع كنيم و...باز هم بايد قوانين شرعي را رعايت كنيم[=&quot].

[=&quot]
[=&quot]مسائل مستحدثه شرعي و اخلاق كاربردي[=&quot]
[=&quot]يك فرد ديندار در همه حال قوانين اسلام برايش مهم است. اما گاهي مسأله خيز بودن، نوپديد بودن و تعارض مسائل با هم سبب مي شود كه فرد ديندار براي ادامه زندگي ديني خود دچار مشكل شود. اخلاق كاربردي و مسائل مستحدثه شرعي راه را براي فرد دين دار باز مي كند تا هنگام استفاده از فن آوري اطلاعات و ارتباط و تكنولوژي باز هم مسائل شرعي و اخلاقي را رعايت كند[=&quot].
[=&quot]از نظر شرعي ما وظيفه داريم مسائل شرعي را كه معمولا مورد نيازمان مي شود را يادبگيريم. بر اساس نظر همه مراجع اگر نياموختن احكام به ترك واجب يا ارتكاب حرام منجر شود گناهكاريم[1][=&quot]
[=&quot]تذكر
[=Symbol]· [=&quot]افراد ديندار تلاش مي كنند در دنياي مجازي هم مسائل اخلاقي و شرعي را رعايت كنند ولي ويژگي هاي فضاي مجازي مانند زرق و برق تبليغات، تنوع اخبار، قدرت جذب فوق العاده،فرازماني و فرامكاني بودن، نامعين بودن كاربر و...سبب غفلت شود. بنابراين لازم است فرد ديندار اخلاق فضاي مجازي و احكام فضاي مجازي را قبل از ورود به دنياي مجازي بداند و از لغزشگاه ها باخبر شود.

[=Symbol]· [=&quot]افراد زيادي تصور مي كنند چون فضاي مجازي است شوخي با نامحرم ايراد ندارد يا چون فضاي مجازي است مي توانند دروغ بگويند و مثلا خود را با جنسيت ديگر معرفي كنند.
[=Symbol]· [=&quot]براي اطلاع بيشتر از آسيب ها و شيوه هاي آسيب زدايي به كتاب صدهزاران دام و دانه است اي خدا رجوع كنيد.
.......
1-[=&quot] [=&quot]خامنه‏ اى، اجوبة الاستفتاءات، س 6؛ العروة الوثقى، ج 1، التقليد، م 28 و 1؛ تبريزى، التعليقة على منهاج الصالحين، م 18؛ توضيح‏المسائل مراجع، م 11؛ وحيد و نورى، توضيح المسائل، م 11. به نقل از سيدمجتبى حسينى، احكام تقليد و بلوغ، مطابق با نظر ده تن از مراجع عظام، ص40.[=&quot][/]

فضای مجازی در کنار مسایل خوب و بد یک بدی که داره اینه که ارتباط توش خیلی راحت تر هست و کسانی که در ارتباطشون حساس بودن اینجا مجبورن یا هر طور میتونن راحت چت کنن.
من بارها دیدم آقایون متاهل چطور با خانم ها و دختر ها چت میکنن و حتی لحظه ای هم خودم جای همسرشون گذاشتن برام خیلی سخته

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

روزنه;793965 نوشت:
فضای مجازی در کنار مسایل خوب و بد یک بدی که داره اینه که ارتباط توش خیلی راحت تر هست و کسانی که در ارتباطشون حساس بودن اینجا مجبورن یا هر طور میتونن راحت چت کنن.
من بارها دیدم آقایون متاهل چطور با خانم ها و دختر ها چت میکنن و حتی لحظه ای هم خودم جای همسرشون گذاشتن برام خیلی سخته

بله يك نمونه واقعي داستان زير است
مشتي از خروار

[=Times New Roman][=Times New Roman]داستان واقعي
طلسم شده

سلام علیکم

مابین مطالب ارزشمند استاد حامی در نقل آن خانواده طلسم شده نشد وارد شوم چراکه بین نقل خللی اتفاق می افتاد ولی در این تاپیک ارزشمند این مجال میسر شد که مطلبی را از قدیمی ترها نقل کنم

قدیما اگر شایعه ای دهان به دهان میشد , در قالب غیبت کردن ها و سخن چینی ها و نقل سخن ها , که باعث فتنه میگردید

بزرگتر ها مثل هایی را برای تنبه بکار میبردند که حواس ها را جمع میکرد

مثلا وقتی مشنیدند که عده ای میگویند فلان زن به فلان مرد علاقه دارد و ...

میگفتند " این حرفها ؛ "زن را بی شوهر میکند" و یا زن را بی شوهر میکند و شوهر را بی زن" یا "خانه خراب میکند "

اگر سخن چینی ها و نقل سخنان بین افراد باعث فتنه و دعوا و یا احیانا ممکن بود منجر به جنایتی شود نیز جمله مشابه قبل یا چنین جمله ای را بکار میبردند :

این نقل و سخن ها زن را بیوه میکند و بچه را یتیم

این جملات نهی از منکری بود که در میان عامه رواج داشت و تاثیرگذار بود ؛ و مردم را از این عمل باز میداشت مبادا خانه ای خراب شود و بچه ای یتیم گردد

ای خوشا آن پرهیز

امروز هم معضلی که وسائل ارتباط جمعی برای برخی خانواده ها ایجاد کرده , پایه اساسی خانواده را مورد تهدید قرار داده و یا خانه شان را بر باد داده

ای خوشا آن فرد آگاهی که خودش بداد خودش برسد

[="Navy"]متأسفانه اين مسأله چت و ارتباط با نامحرم در فضاي مجازي خيلي شايع شده! مذهبي و غير مذهبي، همه رو گرفتار کرده!

علّتش هم اينه که ارتباط با نامحرم در فضاي مجازي بسيار سهل الوصول تر از فضاي حقيقي است.

فقط خدا به دادمون برسه. نجاةً منک يا سيّد الکريم. [/]

حامی;793967 نوشت:

بله يك نمونه واقعي داستان زير است
مشتي از خروار

[=Times New Roman][=Times New Roman][=IranNastaliq]داستان واقعي
طلسم شده

سلام استاد من تاپیک رو دنبال میکنم و واقعا توی این داستان مطلب به روز بوده و همه جوانب به صورت واضح موشکافی شده هستن . خیلی دوست دارم پایان داستان در موردش بحث بشه و نظر کارشناسی داشته باشه
ممنون از توجه شما

امیر علی;16733 نوشت:

با سلام

با تشکر

با سلام

در کل فضای مجازی و غیرمجازی نداریم و صحبت و ارتباط فرقی با فضای خارج نداره !
این کاملا بدیهی هست
پس رعایت حد و حدود و ارتباط بی ربط و بدون ضرورت خاص ( در فضای مجازی هم ضرورت خاصی نمی تونه باشه ) باید کنار گذاشته شود .

________

و در کل به این نکته توجه کنیم که :

بر فرض اقایی با خانم شما ارتباط مجازی مستمر دارد ایا واکنش خود شما و بر فرض ما چه خواهد بود ؟

سلام. من خودم برام یه گوشی اندرویدی هدیه اورده بودن .اما چون واقعا میترسم که گیر بیفتم تو این شبکه ها ردش کردم رفت. الان گوشیم ساده است و روی لپ تاپم هم ندارم.
ایام عید هر کس که میامد خونمون یا یم رفتیم خونشون ، روبروت نشسته بود و با این که داشتی باهاش حرف میزدی، یکسره سرش تو گوشیش بود که بنظرم خیلی زشته.

[="Blue"]خب شوهرم نداشته باشه زیاد فرقی نداره اونم درست نیست
هر مردی باید به خانم ها در فضای مجازی مثل خواهر خونی خودش نگاه کنه و دقیقا با او همان طور صحبت کنه( در صورت اضطرار) که دوست داره مردان بیگانه با خواهرش صحبت کنند دوست داره با همسرش صحبت کنند!
غیرتمند با ناموس دیگران هم خوب صحبت میکنه
[/]

سلام
من از یک دیدگاه دیگه بهش نگاه میکنم
در ابتدای امر، از همه روابط عشوه گرانه که حتی میتونه از طریق چت هم منتقل بشه فاکتور میگیرم.
اما میشه جور دیگه به فضای مجازی نگاه کرد، برای من خانم خیلی راحت تره در فضاهای علمی یا هر جایی که عررفا مشکلی نداره حاضر بشم و از مباحث استفاده کنم و بحث کنم، بدون اینکه این دغدغه را داشته باشم که حجابم چیه، نگاهم کجاست.
به نظرم میشه خوب ازش استفاده کرد و خیلی هم فضای خوبیه و نباید همه را با یک چوب روند
الآن فضای این سایت فضای خیلی خوبیه و البته مجازی

موضوع قفل شده است