اگر رهبر انقلاب نبودم، رئیس فضای مجازی می شدم!

تب‌های اولیه

48 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اگر رهبر انقلاب نبودم، رئیس فضای مجازی می شدم!

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض ادب و احترام به محضر استاد گرامی و کاربران محترم

مدتها پیش حقیر مطلبی را به نقل از جناب حاج حسین یکتا خواندم که فرموده بودند:

"مقام معظم رهبری فرموده است اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد "

بنده حقیر مایل بودم کامل صحبت رهبری روحی فداه را در این خصوص مطالعه کنم اما هرچه گشتم نتوانستم اصل مطلب را پیدا کنم،یعنی سخرانی که رهبری روحی فداه در آن این جمله بیان فرمودند را متاسفانه ندیدم

اکنون با توجه به این جمله امام خامنه ای روحی فداه چند سوال از محضرتان دارم:

1- لطف بفرمایید کامل این جمله ایشان را برای حقیر تبیین بفرمایید،و بفرمایید اگر ایشان مدیر فضای مجازی میشدند چکارهایی انجام میدادند؟ دغدغه هایشان چه بوده است؟ فرض کنید ایشان میخواستند این مدیریت را به تک تک ماها بسپارند انتظار داشتند چه مواردی در نظر بگیریم؟ اگر ایشان مدیر بودند برای آسیبهای فضای مجازی چه تدابیری می اندیشیدند؟ مثلا اگر میخواستند مدیریت فضاهایی مثل تلگرام و واتس آپ و غیره را در ست بگیرند از افراد مذهبی چه انتظاراتی داشتند؟ چگونه در این فضاها فعالیت کنند؟

2- اگر رهبری روحی فداه مدیر فضای مجازی بودند و قرار بود به خانم ها در فضای مجازی امر به تکلیف کنند چه مواردی را بر عهده آنان میگذاشتند،؟دقیقا میخواستند خانمها در چه زمینه هایی از فضای مجازی وارد شوند،؟ چگونه فعالیت کنند؟ در کدام فضا ها وارد شوند و در کدام فضاها وارد نشوند؟ (سایت ها ،واتس آپ ،تلگرام و غیره...) تا چه حد در فضای مجازی باشند؟ و دقیقا بفرمایید یک حانم باید چگونه در فضای مجازی باشد که به تکلیفش نسبت به امر مولایش عمل نموه باشد

از اینکه بنده حقیر را در رسیدن به سوالاتم یاری بفرمایید سپاسگزار خواهم بود

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

یازهرا(س)

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره و خارج از موضوع تاپیک خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

سلام علیکم

ضمن تشکر ازجناب آقای طاهر و استاد محترم تاپیک و کاربران گرامی ، اگر امکان دارد در ادامه سوال پست قبل به این سوال حقیر نیز پاسخ بفرمایید

ما میگویم صحبت با نامحرم مبنایش ضرورت است! درست است؟یعنی تا حد ضرورت باید صحبت کرد، حال سوال حقیر این است مبنای این ضرورت چیست ؟ خصوصا در فضاهایی مانند همین سایت گفتگو یا امثال آن

مثلا فرض کنید بنده از استادی سوالی دارم،یا در تاپیک گفتگو دارم با کاربران مباحثه میکنم ،خب برای اینکه سوالم را خوب برسانم توضیح میدهم، شاید از دید بنده این توضیحات لازم است اما از دید طرف مقابل فرض خیلی از این صحبتها ضرورت نباشد!
یا فرض بنده یه صورت خصوصی از استادی راهنمایی بگیرم، خب به نظر خود بنده مطالبی که میگویم مشکلی ندارد اما شاید اگر فرض فردی از دور نگاه کند تشخیص دهد که فلان پیام و فلان پیام اصلا ضرورت نداشت! یا گفتن فلان مطالب در حین فلان پیام ضرورتی نداشت! و غیره...
یا فرض تاپیکی است که دارد در آن گفتگو میشود و افراد مختلف دارند بر روی موضوعی مباحثه میکنند ،آیا اصلا اینجا ضرورتی دارد فرض بنده نوعی هم وارد گفتگو شوم در حالی که گفتگو ها بین خانم ها و آقایان است؟
یا نه اصلا فرض کنید ضرورت هم به صورت صحیح تشخیص داده شد،حال اگر خانمی با رعایت تمام حدودشرعی در فضای مجازی فعالیت کرد اما بعد مدتی متوجه شد باعث جلب توجه نامحرمان شده آیا اینجا باید تبلیغ در فضای مجازی را رها کند یا ادامه دهد؟!
حقیر مدت خیلی زیادی است که دارم برروی این مساله فکر میکنم که واقعا در فضای مجازی تا چه حد صحبت با نامحرم ضرورت است؟ اصلا ضرورتی است که من خانم وارد شوم و صحبت کنم؟! یا آیا تایید پست اساتید یا کاربران آقا توسط بنده که یک خانم هستم اشکالی ندارد؟!! فرض که کاملا هم در چهار چوب بود و مشکل شرعی هم نداشت و ضرورت بود! آیا میتوان یقیین پیدا کرد که در حد همین ضرورتها برای آقا و خانم ایجاد وابستگی به نامحرم نمیکند؟ باعث نمیشود صحبت با نامحرم برای یک خانم عادی شود؟!! بنده به عنوان خانم اگر بخواهم به تبلیغ دین در فضای مجازی بپردازم قطعا مخاطبان زیادی از آقایان خواهند بود حال تکلیف چه میشود؟

اگر حقیر را در رسیدن به پاسخ این سوالات نیز یاری بفرمایید بی نهایت سپاسگزار خواهم بود زیرا مدت زیادی است ذهنم را درگیر کرده است

باتشکر
یازهرا(سلام الله علیها)

یارب;791758 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

"

مقام معظم رهبری فرموده است اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد "

بنده حقیر مایل بودم کامل صحبت رهبری روحی فداه را در این خصوص مطالعه کنم اما هرچه گشتم نتوانستم اصل مطلب را پیدا کنم،یعنی سخرانی که رهبری روحی فداه در آن این جمله بیان فرمودند را متاسفانه ندیدم

1- لطف بفرمایید کامل این جمله ایشان را برای حقیر بیان بفرمایید،و بفرمایید اگر ایشان مدیر فضای مجازی میشدند چکارهایی انجام میدادند؟ دغدغه هایشان چه بوده است؟ فرض کنید ایشان میخواستند این مدیریت را به تک تک ماها بسپارند انتظار داشتند چه مواردی در نظر بگیریم؟ اگر ایشان مدیر بودند برای آسیبهای فضای مجازی چه تدابیری می اندیشیدند؟ مثلا اگر میخواستند مدیریت فضاهایی مثل تلگرام و واتس آپ و غیره را در ست بگیرند از افراد مذهبی چه انتظاراتی داشتند؟ چگونه در این فضاها فعالیت کنند؟

2- اگر رهبری روحی فداه مدیر فضای مجازی بودند و قرار بود به خانم ها در فضای مجازی امر به تکلیف کنند چه مواردی را بر عهده آنان میگذاشتند،؟دقیقا میخواستند خانمها در چه زمینه هایی از فضای مجازی وارد شوند،؟ چگونه فعالیت کنند؟ در کدام فضا ها وارد شوند و در کدام فضاها وارد نشوند؟ (سایت ها ،واتس آپ ،تلگرام و غیره...) تا چه حد در فضای مجازی باشند؟ و دقیقا بفرمایید یک حانم باید چگونه در فضای مجازی باشد که به تکلیفش نسبت به امر مولایش عمل نموه باشد

یازهرا(س)

سلام
این جمله نقل به مضمونه و واقعا نمیدونم چی گفتن که حاج حسین یکتا برداشتشون این طوری بوده. ولی از سفارشاتی که درباره فضای مجازی داشتن و اتفاقا در ادامه همین جمله حاج حسین یکتا به صورت عکس نوشته منتشر شده:
نقل قول:
آنچه که لازم است عرض بکنم - که از همهی این مطالب مهمتر است - نسبت حوزههای علمیه است با انقلاب و نظام اسلامی. هیچ کس در عالم روحانیت، اگر انصاف و خرد را میزان قرار بدهد، نمیتواند خودش را از نظام اسلامی جدا بگیرد. نظام اسلامی یک امکان عظیمی را در اختیار داعیان الیاللّه و مبلّغان اسلام قرار داده. کِی چنین چیزی در اختیار شما بود؟ امروز یک طلبهی فاضل در تلویزیون مینشیند نیم ساعت حرف میزند، ده میلیون، بیست میلیون مستمع از روی شوق به حرف او گوش میدهند. کِی چنین چیزی برای من و شما در طول تاریخ روحانیت، از اول اسلام تا حالا، وجود داشته؟ این اجتماعات بزرگ کِی وجود داشت؟ این نمازجمعهها کِی وجود داشت؟ این همه جوان مشتاق و تشنهی معارف کِی وجود داشت؟ امروز این جوانهای دانشجو و غیر دانشجو را که مشاهده میکنید - حالا من دانشجوها را میگویم - همهشان تقریباً و تغلیباً مشتاقند از مفاهیم اسلامی و معارف اسلامی چیزهائی را بشناسند و چیزهائی را بفهمند و سر در بیاورند. من و شما باید زمینه فراهم کنیم که بتوانیم به آنها جواب دهیم. این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟ علاوه بر این، ابزارهای تسهیلکننده، مثل رایانهها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست. اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوقالعادهای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفادهای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=21151

اینکه چه دغدغه هایی داشتند احتمالا همان وظایفی است که به عهده شورای عالی فضای مجازی گذاشته اند.

نقل قول:
وظیفه اصلی این تشکیلات سیاستگذاری، مدیریت کلان و برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های لازم و به‌هنگام و همچنین نظارت و رصد کارآمد و روزآمد در این عرصه میباشد. لذا لازم است با توجه به تحولات سریع و پیچیده در این میدان از یک طرف و نیازهای واقعی و متراکم کشور از طرف دیگر، خود را برای انجام رسالتی سنگین در یک دوره چهار ساله آماده کند.

[SPOILER]بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
پیدایش فضای مجازی در چند دهه‌ی اخیر یکی از بزرگترین نمادهای تحول جهانی است. رخدادی که تأثیرات شگرف آن هر روز در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و دفاعی در عرصه‌ی ملی و بین‌المللی نمود بیشتری پیدا می‌کند.
اکنون بیش از سه سال از تشکیل شورای عالی فضای مجازی می‌گذرد: شورائی که با مرکز ملی فضای مجازی وابسته به آن، به عنوان نقطه کانونی مواجهه‌ی هوشمندانه و مقتدرانه با تحولات پرشتاب این عرصه، برای استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها و مقابله با آسیب‌ها و تهدیدات آن شناخته شده است.
وظیفه اصلی این تشکیلات سیاستگذاری، مدیریت کلان و برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های لازم و به‌هنگام و همچنین نظارت و رصد کارآمد و روزآمد در این عرصه میباشد. لذا لازم است با توجه به تحولات سریع و پیچیده در این میدان از یک طرف و نیازهای واقعی و متراکم کشور از طرف دیگر، خود را برای انجام رسالتی سنگین در یک دوره چهار ساله آماده کند.
اینجانب ضمن تأکید بر مفاد حکم اولیه تشکیل شورا و پیوست آن، ضروری می‌دانم که نکات و موارد زیر، مورد اهتمام و توجه جدی رئیس و اعضای محترم شورای عالی فضای مجازی قرار گیرد:

۱- انحلال شوراهای عالی مصوب در گذشته که موازی این شورا هستند، به‌منظور تحکیم جایگاه فراقوه‌ای و موقعیت محوری و کانونی شورای عالی و نیز انتقال وظایف آن شوراها به شورای عالی فضای مجازی.

۲- تثبیت و تقویت جایگاه مرکز ملی فضای مجازی به عنوان بازوی شورای عالی فضای مجازی در جهت تحقق تصمیمات آن شورا با وظایف: رصد وضعیت جاری فضای مجازی و پیش‌بینی و آینده‌نگری تحولات در این فضا در سطح ملی و بین‌المللی، ‌ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی میان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مختلف ذی‌ربط در ابعاد علمی، فنی، ‌اقتصادی، ‌بازرگانی، ‌حقوقی، انتظامی، ‌امنیتی و دفاعی مرتبط با فضای مجازی و نظارت مستمر بر عملکرد دستگاه‌ها و بخش‌های ذی‌ربط در چارچوب مصوبات شورای عالی.

۳- ارتقای جمهوری اسلامی ایران به قدرت سایبری در طراز قدرت‌های تأثیرگذار جهانی و برخورداری از ابتکار عمل و قدرت تعامل با دیگر کشورها در جهت شکل‌دهی به قواعد و قوانین مرتبط با فضای مجازی در عرصه جهانی با رویکرد اخلاق‌مدار و عادلانه.

۴- اهتمام ملی و همه‌جانبه و سرمایه‌گذاری جدی در امر ایجاد و توسعه انواع فناوری‌ها و صنایع کاملاً پیشرفته و رقابتی خصوصاً با استفاده و ایجاد رشته‌های نوین دانشگاهی و تربیت سرمایه‌های انسانی متعهد، ‌متخصص و کارآمد مورد نیاز در بخش‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، محتوایی و خدماتی در تمامی ابعاد فضای مجازی به‌ویژه در برنامه ششم توسعه و برنامه‌ریزی سالانه کشور.

۵- تسریع در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات پس از تصویب طرح آن در شورای عالی و نظارت مستمر و مؤثر مرکز ملی بر مراحل راه‌اندازی و بهره‌برداری از آن.

۶- اهتمام ویژه به سالم‌سازی و حفظ امنیت همه‌جانبه فضای مجازی کشور و نیز حفظ حریم خصوصی آحاد جامعه و مقابله مؤثر با نفوذ و دست‌اندازی بیگانگان در این عرصه.

۷- ترویج هنجارها، ‌ارزش‌ها و سبک زندگی اسلامی ایرانی و ممانعت از رخنه‌ها و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در این عرصه و مقابله مؤثر با تهاجم همه‌جانبه فرهنگی و نیز ارتقای فرهنگ کاربری و سواد فضای مجازی جامعه.

۸- احراز جایگاه و سهم مناسب برای اقتصاد دانش‌بنیان در فضای مجازی در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کشور و برنامه‌ریزی همه‌جانبه برای بهبود شرایط کسب و کار مرتبط با فناوری‌های مجازی و بهره‌گیری از فرصت‌های اشتغال‌زایی و نیز رونق محتوا، خدمات و تجارت در این عرصه.

۹- توسعه محتوا و خدمات کارآمد و رقابتی منطبق بر ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی – ایرانی در تمامی قلمروهای مورد نیاز جامعه و جلب مشارکت‌های مردمی و بکارگیری ظرفیت‌های بخش خصوصی در این زمینه.

۱۰- تدوین و تصویب نظام‌های امنیتی، حقوقی، قضایی و انتظامی مورد نیاز در فضای مجازی.

ترکیب اعضای حقوقی و حقیقی شورای عالی فضای مجازی برای دوره جدید به شرح زیر اعلام می‌شود:
اعضای حقوقی این شورا عبارتند از: رئیس‌جمهور (رئیس شورای عالی)، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز، دادستان کل کشور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر اطلاعات، وزیر آموزش و پرورش، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور، معاون علمی و فن‌آوری رئیس‌جمهور، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و همچنین اعضای حقیقی: حجج اسلام و آقایان دکتر سیدسعیدرضا عاملی، دکتر حمید شهریاری، دکتر رضا تقی‌پور، دکتر مهدی اخوان بهابادی، مهندس مسعود ابوطالبی، دکتر کامیار ثقفی، دکتر رسول جلیلی و مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی.
از خداوند متعال توفیق خدمتگزاری روزافزون برای همه‌ی حضرات مسألت می‌کنم.
سید علی خامنه‌ای
۱۴ شهریور ۱۳۹۴[/SPOILER]

این فضا باشد حقیقی نه مجاز
پر ز اسرار است و پر نیرنگ و راز
با بصیرت سیر می باید نمود
تا نیافتی در فرود و در فراز

با سلام

به نظرم (شاید هم اشتباه باشد) ایشان بهتر از هرکسی متوجه حضور و ضربه زدن دشمن هستند و میدانند که یکی از مهم ترین جاهایی که در عصر حاضر دشمن می تواند ضربه سنگینی رو از لحاظ فرهنگی وارد کند همین فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هستش. به خاطر همین هم دغدغه ایشان توجه به فضای مجازی است.

نقل قول:

علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست. اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=21151

[="Times New Roman"]سلام علیکم و رحمه الله
ضمن تشکر از دعوتتان، از ایجاد چنین تاپیک مهمی سپاسگزارم و واقعا امروز باید دغدغه ملت و مسیولین نیز همین فعالیت موثر در عالم مجازی باشد....ولی افسوس و صد افسوس که هنوز به اهمیت موضوع پی نبرده ایم، در حالیکه دشمن سرتاپا بیدار، بدجوری میتازد در این وادی!
اگر خاطر مبارک باشد، حقیر یک گروه درخصوص فعالیت فرهنگی و سایبری ایجاد کردم و در مرحله واول از همه آیدی رنگیها...از مدیر محترم سایت گرفته تا همه کارشناسان و همکاران اجرایی و همه و همه دعوت کردم که در این مقوله نظر بدهند و کاری را شروع کنیم،متاسفانه اکثرا سکوت کردند و برخی همه ازجمله.....بگذریم، عذری آوردند و گروه را ترک کردند و بقیه هم که خالصانه آماده همکاری بودند، کاری به پیش نبردیم!!!!
اینهم لینک گروه : http://www.askdin.com/group170.html
اما چرا؟؟؟؟!!!
دلیل فقط یک چیز بود و آن خلا، امروز موضوع اصلی این تاپیک هم هست!
نکته کلیدی، عدم حضور یک مدیر گروه در مقیاس کوچک...مثل گروههای این سایت یا سایتهای مشابه و همچنین در مقیاس بزرگ...مثل یک ارتش سایبری در حد و اندازه کشور ایران یا امت واحده اسلامی است (البته به نظر حقیر اینطوره)....البته ناگفته نماند که آن گروه را هم که ازش نام بردم بنا به درخواست یکی از کاربران دیگر ایجاد کردم و قرار بود که ایشان مدیریت را به عهده بگیرند....که خدا پدرشان را بیامرزد...از همون اول غزل خداحافظی را خواندند...بگذریم.
اما سوالات شما:

یارب;791758 نوشت:
1- لطف بفرمایید کامل این جمله ایشان را برای حقیر تبیین بفرمایید،و بفرمایید اگر ایشان مدیر فضای مجازی میشدند چکارهایی انجام میدادند؟ دغدغه هایشان چه بوده است؟ فرض کنید ایشان میخواستند این مدیریت را به تک تک ماها بسپارند انتظار داشتند چه مواردی در نظر بگیریم؟ اگر ایشان مدیر بودند برای آسیبهای فضای مجازی چه تدابیری می اندیشیدند؟ مثلا اگر میخواستند مدیریت فضاهایی مثل تلگرام و واتس آپ و غیره را در ست بگیرند از افراد مذهبی چه انتظاراتی داشتند؟ چگونه در این فضاها فعالیت کنند؟

بزرگوار این سوالی نیست که به راحتی اینجا کسی بتواند جوابگو باشد، در واقع عدم وجود یک نقشه راهنما بر این فرمان، باعث عقیم ماندن اکثر جنبشهای سایبری و فرهنگی در فضای مجازی شده است و دشمن دانای ما با تمام قدرت و سرمایه چهار نعل به خیمه گاه مسلمین زده و الحق و النصاف هم خوب کار کرده و داره میکنه....اما ما همچنان خوابیم...
مخلص کلام....جا داشت که الآن حداقل یک وزارت خانه یا بنیاد مستقل فقط جهت همین امر فعالیت در عالم مجازی ایجاد می شد و با تمام قوا مسيولین در راس هرم و مردم هم در خط اول جبهه مقاومت و فعالیت فرهنگی در فضای مجازی فعالیت می کردیم ،اما افسوس که مسیولین فقط به فکر این هستند که چطوری سایتها را فیلتر کنیم و یا اینکه چطوری باند اینترنت را محدود کنیم یا ...
امروز دشمن خونخوار تا آنجا پیش رفته که برای ما پیشگویی هم می کند که ؛ "تا سال 2020 کاری می کنیم که مرد ایرانی زن خود را برای نمایش جلوی دیدگان مردان دیگر قرار دهد...؛"
به قول معروف مشت نمونه خرواره....یا سالی که نکوست از بهارش پیداست...اگر الآن یک آماری از میزان طلاقها، ازدواجهای سفید،میهمانی و استخرهای آنچنانی،فساد و تباهی در زمینه های فرهنگی و اقتصادی و....بگیریم ، آیا با یه دو دو تا چهارتای ساده به نظرتون، دشمن گزاف گفته؟!
یارب;791758 نوشت:

بزرگوار، هم اینجا و هم ذر پست بعدی خیلی روی مفهوم ؛زن؛ تاکید داشته اید، آیا به نظر شما خیلی فرق است بین زن و مرد در عالم مجازی؟!
به نظر حقیر که نیست...من از کجا میتونم بفهمم که مخاطبم یک زن است یا مرد؟!
فقط از روی اسم.....خوب اگر به نظرتان این موضوع خیلی مهم است، راه چاره اش که خیلی راحت است!
خیلی ساده آدم میتونه یک اسمی بذاره که کسی نفهمه جنس طرف چی هست...مثلا یک عدد...یا نام یک میوه....واقعااین موضوع اونقدر مهمه که مثلا منه نوعی مثل آب خوردن از یک گروه یا سایت انصراف بدم که مثلا خدای نکرده یک نامحرم به گناه کشیده نشه...!
مخلص کلام : به نظرم مهم تعیین خط مشی فعالیت توسط یک مدیر گروه یا رهبر در عالم مجازی است و در این خصوص با کمی محافظه کاری اصلا نیازی نیست که محدودیتی در کار مرد یا زن به وجود بیاید و هر کدام باید با تمام قوا در این جبهه انجام وظیفه کنند.
یارب;791769 نوشت:
مثلا فرض کنید بنده از استادی سوالی دارم،یا در تاپیک گفتگو دارم با کاربران مباحثه میکنم ،خب برای اینکه سوالم را خوب برسانم توضیح میدهم، شاید از دید بنده این توضیحات لازم است اما از دید طرف مقابل فرض خیلی از این صحبتها ضرورت نباشد!
یا فرض بنده یه صورت خصوصی از استادی راهنمایی بگیرم، خب به نظر خود بنده مطالبی که میگویم مشکلی ندارد اما شاید اگر فرض فردی از دور نگاه کند تشخیص دهد که فلان پیام و فلان پیام اصلا ضرورت نداشت! یا گفتن فلان مطالب در حین فلان پیام ضرورتی نداشت! و غیره...
یا فرض تاپیکی است که دارد در آن گفتگو میشود و افراد مختلف دارند بر روی موضوعی مباحثه میکنند ،آیا اصلا اینجا ضرورتی دارد فرض بنده نوعی هم وارد گفتگو شوم در حالی که گفتگو ها بین خانم ها و آقایان است؟
یا نه اصلا فرض کنید ضرورت هم به صورت صحیح تشخیص داده شد،حال اگر خانمی با رعایت تمام حدودشرعی در فضای مجازی فعالیت کرد اما بعد مدتی متوجه شد باعث جلب توجه نامحرمان شده آیا اینجا باید تبلیغ در فضای مجازی را رها کند یا ادامه دهد؟!
حقیر مدت خیلی زیادی است که دارم برروی این مساله فکر میکنم که واقعا در فضای مجازی تا چه حد صحبت با نامحرم ضرورت است؟ اصلا ضرورتی است که من خانم وارد شوم و صحبت کنم؟! یا آیا تایید پست اساتید یا کاربران آقا توسط بنده که یک خانم هستم اشکالی ندارد؟!! فرض که کاملا هم در چهار چوب بود و مشکل شرعی هم نداشت و ضرورت بود! آیا میتوان یقیین پیدا کرد که در حد همین ضرورتها برای آقا و خانم ایجاد وابستگی به نامحرم نمیکند؟ باعث نمیشود صحبت با نامحرم برای یک خانم عادی شود؟!! بنده به عنوان خانم اگر بخواهم به تبلیغ دین در فضای مجازی بپردازم قطعا مخاطبان زیادی از آقایان خواهند بود حال تکلیف چه میشود؟

اگر حقیر را در رسیدن به پاسخ این سوالات نیز یاری بفرمایید بی نهایت سپاسگزار خواهم بود زیرا مدت زیادی است ذهنم را درگیر کرده است

ببخشید، بزرگوار اگر واقعا انسان از بابت خودش خیالش جمع باشد و کلیه حد و حدود شرعی را مراعات کند، آیا به نظر شما خداوند متعال به دلیل فاسد بودن یا ضعف ایمان مخاطب، ممکن است منه نوعی را توبیخ کند؟
به نظر بنده که چنین نیست.
باز تاکید می کنم، با تغییر یک نام میتوان زن بودن را در فضای مجازی مخفی نمود و پا به پای مردان انجام وظیفه نمود.
حالا اگر واقعا نیازی باشه که در یک زمانی یا مکانی انسان جنسیت خودشو بیان کنه، اگر واقعا حس کنه که ممکنه مفسده داشته باشه، اینجا میتونه عذر خواهی کنه و بکشه کنار.
یا حق

یارب;791758 نوشت:
با توجه به این جمله امام خامنه ای روحی فداه چند سوال از محضرتان دارم
بنام خدا
میگویند وظیفهء فیلسوف دادن پاسخ های خوب نیست ، بلکه باید سؤال های خوبی بپرسد

این جمله را برای تایید سؤال های بجای سرکار خانم "یارب" عرض کردم

یارب;791758 نوشت:
ابتدا باید دید چرا ایشان فضای مجازی را انتخاب می کردند؟ این همه موقعیت دیگر که هرکدام نیز اهمیت فوق العاده ای دارند. پس چرا فضای مجازی؟

چون آنچه که می تواند دشمن را بر ما غالب کند ، قدرت دشمن نیست ، بلکه ضعف و تفرقه بین ماست

مبارزه ای را تصور کنید بین دو حریف ، که نفر a دست های قوی دارد و نفر b هرگز نمی تواند از دست های او عبور کند. در ایجا نفر b فقط یک راه برای شکست حریف خود دارد و آن این است که دست های حریف را از کار بیندازد. این دست قوی که ما را حمایت می کند و دشمن هرگز نمی تواند از آن عبور کند قدرت خداست:

(( ید الله فوق ایدیهم ))

اما شرط اینکه خدا کنار ما باشد ، این است که ما هم پیرو امر خدا باشیم. بنابراین ، اصلی ترین هدف دشمن این است که ما را از خدا دور کند و برای این منظور ، جستجو کرده تا ببیند چه مواردی را باید هدف قرار دهد تا به مقصد اصلی خود برسد. نتیجهء جستجوی دشمن این شده:

1 - ارزشمند کردن دنیا و لذت های آن
2 - اولویت دادن فرد بر اجتماع
("من" مهم هستم)
3 - سست کردن کانون خانواده
4 - هدف قرار دادن زنان
(زیرا اگر زن منحرف شود ، مردهای زیادی را با خود منحرف خواهد کرد) - ((( روی این مورد زیاد حرف دارم )))
5 - قرار دادن سنت و مدرنیته در برابر یکدیگر
6 - القا ناتوان بودن به جوانان دیگر کشورها
(اینکه تنها راه پیشرفت ، همراه شدن با غرب است)
7 - بر هم زدن اتحاد
(از طریق دست نهادن بر اختلافات قومی ، مذهبی و....)
8 - و.................

وقتی دشمن موارد بالا را لیست کرد ، متوجه شد که نمی تواند این موارد را با زور به ذهن مخاطبان خود وارد کند. بلکه باید آنها را در قالبی زیبا و همراه با زرق و برق به خورد افرادِ هدف بدهد. در نتیجه بجای جنگ سخت (با اسلحه) جنگ نرم را آغاز کرد و مهمترین اسلحهء دشمن شد:

رسانه و فضای مجازی

زمانی یکی از روحانیون ما که فکر میکنم آیت الله دکتر بهشتی بودند ، به خارج از کشور سفری داشتند. پس از برگشتن ، از ایشان سؤال شد که آقا ، چه تعداد از جوانان آنجا را توانستید به اسلام دعوت کنید؟ ایشان پاسخ دادند: اولویت من این نبود که آنها را مسلمان کنم ، بلکه این بود که نگذارم جوانان مسلمان خودمان کافر شوند

امام خامنه ای نیز به خوبی به این موضوع واقف هستند که اولویت امروز ما این است که نگذاریم دشمن به اهدافی که تنظیم کرده دست یابد و محل مقابله با این خواست دشمن ، همان جبهه ای هست که دشمن برای هدفش انتخاب کرده. یعنی رسانه و فضای مجازی. حالا که دلیل تاکید ایشان بهتر مشخص شد ، حال باید بررسی کرد که مقابله با دشمن از چه راه هایی امکان پذیر است و اگر ایشان رئیس فضای مجازی بودند چه برنامه هایی داشتند. این را در پست بعد توضیح خواهم داد

فقط اشاره ای کنم به نکتهء ظریف استاد صادق عزیز:

صادق;791788 نوشت:
این فضا باشد حقیقی نه مجاز
پر ز اسرار است و پر نیرنگ و راز
با بصیرت سیر می باید نمود
تا نیافتی در فرود و در فراز
کاملاً درست است. گر چه عوامل تشکیل دهندهء این فضا مجازی هستند. حروف ، کلمات ، تصاویر ، پروفایل کاربری ، و مواردی از این دست همه مجازی هستند. اما معنای کلمات ، تاثیر آنها ، تفکری که منتشر میشود ، نوع رابطه بین افراد پشت این پروفایل ها ، و در نهایت ، جنگ بین تفکرات واقع در این فضا ، همه حقیقی هستند

عارف;791821 نوشت:
آیا به نظر شما خیلی فرق است بین زن و مرد در عالم مجازی؟!
به نظر حقیر که نیست...من از کجا میتونم بفهمم که مخاطبم یک زن است یا مرد؟!
فقط از روی اسم.....خوب اگر به نظرتان این موضوع خیلی مهم است، راه چاره اش که خیلی راحت است!
خیلی ساده آدم میتونه یک اسمی بذاره که کسی نفهمه جنس طرف چی هست...مثلا یک عدد...یا نام یک میوه....واقعااین موضوع اونقدر مهمه که مثلا منه نوعی مثل آب خوردن از یک گروه یا سایت انصراف بدم که مثلا خدای نکرده یک نامحرم به گناه کشیده نشه
سلام جناب عارف عزیز

بزرگوار ، اول اینکه دیگران نمی فهمند جنسیت شخص چیست ، اما خودش که میداند! :Nishkhand:
اگر یک خانم یا آقا ، وارد بخشی از فضای مجازی شوند که مخصوص افرادی از جنس مخالف است ، قبول ندارید که مشکلاتی پیش خواهد آمد؟

برای مثال ، من به عنوان یک مرد وارد بخشی از یک گروه بشوم که خانمها درمورد مسائل خود صحبت می کنند (کاری ندارم که کار آنها درست است یا نه)
آیا قبول ندارید که شنیدن آن سخنان میتواند تاثیر منفی روی من بگذارد؟

یا خانمی وارد گروهی شود که افراد آن گروه چندان ادب را رعایت نمی کنند
آیا قبول ندارید که یک خانم که بطور طبیعی شخصیت و حیای متفاوتی از مرد دارد ، بهتر است وارد چنین بخشی نشود و تقابل را به مردها واگذار کند؟

اینها فقط نمونه بود که عرض کردم ، موارد بسیار زیادی را میشود مطرح کرد که جنسیت ، سن و سال ، میزان سواد و...... در حضور یا عدم حضور ما در فضای مربوطه کاملاً دخیل است

باسلام
سرکار یارب قبلا در مورد حضور در فضای مجازی و فعالیت صحبتهایی داشتم
جذابیتهای چنین فضایی تاثیر گذار هست
وقتی بزرگترین و کوچکترین مسائل در فضاهای این چنینی رد و بدل میشه
مطمئنا مهم خواهد بود
الان چند درصد از جوانان کودکان و .. حضور دارند
کوچکترین موردی که وارد فضای خانه شما بشه آیا نسبت بهش بی تفاوت هستید؟
حال در تمام لحظات زندگی اعضا خانواده ها حضور داره بی توجهی بهش یعنی غفلت
مادری که آگاهی از چنین فضایی نداره از خطرات و محاسنش خبر نداره مطمئنا فرزندش هم خیلی تجربیات مختلف از این فضا خواهد داشت
و در آخر فعالیت شما در فضای حقیقی به چه صورت هست؟
با شناخت نسبی که دارم از شما می تونم بگم که در همین فضا هم میشه به همان معیار حضور داشت

یارب;791758 نوشت:
اگر ایشان مدیر فضای مجازی میشدند چکارهایی انجام میدادند؟ دغدغه هایشان چه بوده است؟ فرض کنید ایشان میخواستند این مدیریت را به تک تک ماها بسپارند انتظار داشتند چه مواردی در نظر بگیریم؟ اگر ایشان مدیر بودند برای آسیبهای فضای مجازی چه تدابیری می اندیشیدند؟ مثلا اگر میخواستند مدیریت فضاهایی مثل تلگرام و واتس آپ و غیره را در ست بگیرند از افراد مذهبی چه انتظاراتی داشتند؟ چگونه در این فضاها فعالیت کنند؟
پرسش جامعی است و پاسخ به آن بسیار دشوار و زمان بر
من هم در حد دانش خودم توضیح میدهم

به نظرم خیلی نباید دنبال مسائل عجیب و غریب بگردیم! ایشان رهبر مسلمین هستند و مردی بسیار بزرگ ، در نتیجه ممکن است این تفکر برای ما پیش بیاید که هر وقت صحبتی می کنند ، یعنی قرار است یک کار عجیب و غیرقابل درک برای ما ، از سوی ایشان تبیین شود ، درحالیکه لزوماً اینطور نیست!

یک بار شخصی از آیت الله بهجت پرسید:
آقا میشود یک راه و روش مخصوص برای سیر و سلوک الی الله پیشنهاد بدهید (دنبال راه های عجیب و غریب می گشت)

ایشان پاسخ دادند:

خداوند که بخیل نیست که برخی از راه های رسیدن به خود را مخفی کند!!
شما همین واجبات را که دین گفته انجام بدهید و محرمات که گفته ترک کنید. همه اش همین است

خب اگر اینقدر ساده است ، پس چرا خیلی ها نمی توانند مانند آیت الله بهجت شوند؟

چون فقط میدانند ، اما عمل نمی کنند

من یک زمانی فوتبال بازی میکردم. مربی ما همیشه به مدافعان میگفت:

"بچه ها وقتی مهاجم حریف داره به دروازه ما نزدیک میشه ، سعی کنید فقط توپش رو بزنید ، همین!
دیگه نمیخواد دریبل بزنید و کار نمایشی انجام بدید. وظیفهء اصلی و اولویت شما دفع توپ هست که خیلی ساده میشه انجامش داد"

نکتهء جالب برای من این بود که در بزرگترین تیم های فوتبال مثل منچستر ، بارسلونا ، رئال و..... در آنجا هم مدافعین سطح اول جهان ، اولویتشان همین است!!!

نتیجه اینکه اگر امام خامنه ای رئیس فضای مجازی میشدند ، کاری غیر از همین هایی که در سخنرانی میگویند و مسائلی که خیلی از ماها کم و بیش میدانیم انجام نمی دادند. اما تفاوت کار ایشان با ما قطعاً در این می بود که:

1 - برنامه ریزی دقیق انجام می دادند و همینطوری بدون فکر ، وارد موضوع نمی شدند
2 - موارد را اولویت بندی می کردند و ابتدا به موارد مهمتر می پرداختند
3 - افرادی آگاه را در کنار خود قرار میدادند
4 - از تمام پتانسیل ها استفاده میکردند و چیزی را کوچک نمی شمردند
5 - قبل از سعی در تربیت دیگران ، رفتار خود را اصلاح می کردند و از این طریق علاوه بر گفتار ، با رفتار نیز تاثیرگذار می بودند
6 - بیشتر از آنکه بخواهند به دشمن بپردازند ، به خودی ها می پرداختند
7 - خودی ها را دسته بندی نمی کردند و افراد را صرفاً بخاطر اختلاف نظر با خود ، غیرخودی فرض نمی کردند (حفظ اتحاد)
8 - اختلافات داخلی و شخصی را تا جایی که امکانش بود کنار میگذاشتند و در عوض ، وقت و انرژی را برای مقابله با دشمن خرج میکردند

پس تفاوت مدیریت ایشان با منِ نوعی ، بیشتر از اینکه در

چیستی مسائل باشد ، در چگونگی آنهاست و این خود نکتهء مهمی است. اینکه بدانیم بجای پرداختن به یک سری مسائلی که هیچ نتیجه خاصی برای ما به دنبال ندارند ، و حتی درمواردی درسر ساز هم هستند ، باید اولویت را در فضای مجازی به مقابله با دشمن و آگاه سازی خود و دیگران بگذاریم

یارب;791758 نوشت:
2 - اگر رهبری روحی فداه مدیر فضای مجازی بودند و قرار بود به خانم ها در فضای مجازی امر به تکلیف کنند چه مواردی را بر عهده آنان میگذاشتند؟ دقیقا میخواستند خانمها در چه زمینه هایی از فضای مجازی وارد شوند،؟ چگونه فعالیت کنند؟ در کدام فضا ها وارد شوند و در کدام فضاها وارد نشوند؟
خانمها.... خانمها.... خانمها....
اگر میدانستند.........

میخواهم مطلبی بگویم که شاید بیشتر شعار ظاهری به نظر برسد ، اما قلباً به آن اعتقاد دارم:
اگر من مسئول کشور باشم و مطمئن بشوم که تمام زنهای ما بدون استثناء ، کاملاً در برابر تهاجم فرهنگی غرب واکسینه هستند و رفتارشان ذره ای متزلزل نخواهد شد ، دستور میدهم تمام کارکنان فرهنگی کارشان را تعطیل کنند و با خیال راحت به خانه بروند و تمام درهای ورودی از غرب را هم با خیال راحت باز بگذارند تا هر چه دلشان میخواهد تبلیغ کنند و تفکر صادر کنند. زیرا کوچکترین تاثیری در مردم و حتی مردها نخواهد داشت

اما با این تفکر رؤیایی فاصلهء بسیار زیادی داریم. پس طبق شرایط امروز توضیحاتی عرض میکنم

در شرایط کنونی ، خانمهایی که دغدغهء جنگ نرم دارند ، چه باید بکنند؟

1 - این تفکر را که تاثیر آنها مانند مردها نیست از خود دور کنند. اگر قرار باشد کسی فکر کند که تاثیرش ممکن است کمتر باشد ، مردها هستند
2 - بدانند که تاثیرگذاری بیشتر ، ملازم با حضور بیشتر یا صحبت بیشتر نیست. میشود با کمترین حضور ، بیشترین تاثیر را داشت
3 - باید دانش و علم خود را بالا ببرند و در این گفتگوها شرکت کنند. اجازه ندهند که مردم ، زن را در فضای مجازی مساوی با بحث درمورد رنگ لباس و نوع لوازم آرایشی تعریف کنند
4 - ادب و حیا را به شکل اولی رعایت کنند و کاری کنند که با شنیدن کلمات ادب و حیا ، انسان زن را به خاطر بیاورد
5 - به همجنسان خود توجه کنند. زنها زبان هم را بهتر درک می کنند ، پس یک زن مؤمن بهتر میتواند با سایر زنها ارتباط برقرار کند
6 - حیا را با خجالت اشتباه نگیرند! برخی میدان هاست که فقط با حضور خانمها پر میشود. اگر زنها به بهانهء حیا از این میدان ها خارج شوند ، مردها نمی توانند انها را پر کنند
7 - بدانند کجا باید به خود به عنوان انسان نگاه کنند و کجا به عنوان زن. یعنی نه فراموش کنند که زن هستند ، نه اینکه همیشه از باب زن بودن وارد مسائل شوند
8 - به نقش تربیتی خود بسیار توجه کنند. برای مثال زنها میتوانند وارد فضاهایی شوند که با کودکان سر و کار دارد و آنها را تحت تاثیر خود قرار دهند
9 - مراقب باشند که خود وسیلهء دشمن نشوند!! نشان دادن محبت بیش از حد ، نمایش رفتار زنانه در کلام و نوشته ها و.... می تواند تاثیر منفی روی مردهای مخاطب بگذارد
10 - در هر فضایی وارد نشوند. برخی فضاها هست که مخصوص مردهاست و حضور زن در آنجا می تواند به روحیه و شخصیت او صدمه بزند
11 - هرگز اعتماد صددرصد نکنند!! اینکه طرف (مخاطب مجازی) خیلی مؤمن است یا حرف های مذهبی می زند و.... دلیلی برای صمیمی شدن نمیشود
12 - خود را مصون و مطلق ندانند. با عذرخواهی ، برخی خانمها وقتی علم خوبی پیدا می کنند ، فراموش میکنند که روحیهء آنها همان روحیه زنانه و تاثیرپذیر است و خیال میکنند دیگر هیچ حرفی در آنها نفوذ نمیکند. این تفکر برای برخی از خانمها ، نقطهء شروع مصیبت شده است. پس طبیعت خود را باید همواره در نظر بگیرند

یارب;791769 نوشت:
باعث نمیشود صحبت با نامحرم برای یک خانم عادی شود؟!!

سلام و عرض ادب
یک مطلبی در رابطه با فضای مجازی به ذهنم میرسد و آن اینکه در فضای مجازی خیلی خیلی بیشتر باید حواسم جمع باشد و کاملا احساس میکنم که باید بر خودم نظارت بیشتری داشته باشم.به نظر بنده فعالیت در فضای مجازی خیلی ظریفتر از فعالیت در فضای واقعی است و یک شاه کلید دارد:فرض کنیم طرف مقابل و مخاطبمان و حتی تمام مخاطبان احتمالی مان، رو در روی ما ایستاده اند.
مثلا یک خانم در فضای واقعی محال است که بعضی کلمات را بر زبان آورد یا بعضی شوخی ها را بکار برد.یا حتی در خیلی از موارد ممکن است در خیلی از بحث ها شرکت نکند.همه ی ما شاهد بوده ایم که مثلا اگر یک خانم یا چند خانم وارد یک جمع میشوند که آقایان مشغول صحبت در باره ی موضوعی هستند،با ورود خانم ها به آن جمع فورا سبک صحبت کردن آقایان تغییر میکند.یا برعکس.ولی در فضای مجازی این موضوع کمتر رعایت میشود. و نهایتا اگر خیلی هم بخواهند خود را توجیه کنند میگویند که الان دارم با همجنس خودم صحبت میکنم و توجه ندارند که غیر هم جنس هم حضور دارد.
باز هم مثال یک خانم مذهبی در جمع های مختلط واقعی همجنسانش را با کلماتی مثل عزیزم و خواهری و ... مخاطب قرار نمی دهد ولی دیده ام که بعضا در محیط مجازی این کار را میکنند و بد قضیه اینجاست که انسان فورا هم عادت میکند و برایش عادی میشود و خدا نکند که این عادت به محیط واقعی هم سرایت کند.به نظرم از دست دادن این حساسیت ها خیلی بد است و در فضای مجازی به راحتی و نا آگاهانه اتفاق می افتد.و باز هم فکر میکنم همان شاه کلید را باید همراه داشته باشیم.

سلام علیکم
باعرض ادب و احترام
از همه بزرگوران که تا این لحظه نظرات ارزشمندشان را قرار داده اند سپاسگزارم

Reza-D;791829 نوشت:
نتیجه اینکه اگر امام خامنه ای رئیس فضای مجازی میشدند ، کاری غیر از همین هایی که در سخنرانی میگویند و مسائلی که خیلی از ماها کم و بیش میدانیم انجام نمی دادند. اما تفاوت کار ایشان با ما قطعاً در این می بود که:

5 - قبل از سعی در تربیت دیگران ، رفتار خود را اصلاح می کردند و از این طریق علاوه بر گفتار ، با رفتار نیز تاثیرگذار می بودند
7 - خودی ها را دسته بندی نمی کردند و افراد را صرفاً بخاطر اختلاف نظر با خود ، غیرخودی فرض نمی کردند (حفظ اتحاد)
8 - اختلافات داخلی و شخصی را تا جایی که امکانش بود کنار میگذاشتند و در عوض ، وقت و انرژی را برای مقابله با دشمن خرج میکردند

حقیر پستهای جنابعالی را به صورت کامل خواندم ،واقعا از اینکه اینقدر دقیق و با حوصله و بافکر و جامع پاسخ داید سپاسگزارم(اجرکم عندالله)
چندتا دسته بندی داشتید که خیلی کاربردی و جالب بود از جمله دسته بندی بالا

Reza-D;791829 نوشت:
اینکه بدانیم بجای پرداختن به یک سری مسائلی که هیچ نتیجه خاصی برای ما به دنبال ندارند ، و حتی درمواردی درسر ساز هم هستند ، باید اولویت را در فضای مجازی به مقابله با دشمن و آگاه سازی خود و دیگران بگذاریم

بسیار نکته عالی و دقیقی است،اگر همه در فضای مجازی اینگونه عمل مینمودیم مشکلات به خد اقل ها میرسید

Reza-D;791831 نوشت:
بدانند که تاثیرگذاری بیشتر ، ملازم با حضور بیشتر یا صحبت بیشتر نیست. میشود با کمترین حضور ، بیشترین تاثیر را داشت

میشود لطف بفرمایید این مورد را مصداقی و با مثال توضیح بفرمایید؟

Reza-D;791831 نوشت:
بدانند کجا باید به خود به عنوان انسان نگاه کنند و کجا به عنوان زن. یعنی نه فراموش کنند که زن هستند ، نه اینکه همیشه از باب زن بودن وارد مسائل شوند

تذکر به جا و قابل تاملی بود...

Reza-D;791831 نوشت:
خود را مصون و مطلق ندانند. با عذرخواهی ، برخی خانمها وقتی علم خوبی پیدا می کنند ، فراموش میکنند که روحیهء آنها همان روحیه زنانه و تاثیرپذیر است و خیال میکنند دیگر هیچ حرفی در آنها نفوذ نمیکند. این تفکر برای برخی از خانمها ، نقطهء شروع مصیبت شده است. پس طبیعت خود را باید همواره در نظر بگیرند

دقیقا همین است که فرموید،یکی از بزرگترین مشکلات این است که فکر میکنیم همیشه پیدایش مشکلات برای دیگران است ! درحالی که قافلیم شیطان برای هرکس از در خودش وارد میشود،برای عالم از علمش،برای مذهبی از دینش و غیره و متاسفانه فکر میکنیم با اندک ایمانی که داریم از حضرت یوسف (ع) بالاتریم و در برابر تمام خطرات مصون هستیم !!و شیطان دقیقا از همین غفلت ما خوب استفاده میکند و یک لحظه چشم وا میکنیم میبینیم که ای داد چقدر از مسیر بندگی دور شده ایم و خبر نداریم!!!
متاسفانه زیاد فراموش میکنیم این جمله را که :وَمَا أُبَرِّئُ نَفْسِي إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلَّا مَا رَحِمَ رَبِّي إِنَّ رَبِّي غَفُورٌ رَحِيمٌ(يوسف،آیه 53)

یازهرا(سلام الله علیها)

یارب;791769 نوشت:
فرض کنید بنده از استادی سوالی دارم،یا در تاپیک گفتگو دارم با کاربران مباحثه میکنم ،خب برای اینکه سوالم را خوب برسانم توضیح میدهم، شاید از دید بنده این توضیحات لازم است اما از دید طرف مقابل فرض خیلی از این صحبتها ضرورت نباشد!
زیبایی چیست؟
هر کسی تعریف خود را دارد. این موضوع هم به نوعی شبیه به زیبایی است ، یعنی نمیشود یک چهارچوب دقیق برای آن مشخص کرد و گفت فقط این کلمات را بپرسید! یا فقط این موارد ضرورت دارد! اما میشود اینطور گفت که یک سری خصوصیت ها باید برای گفتگو تعریف شود و تا زمانی که این خصوصیات حفظ شود ، گفتگو نیز خالی از ایراد خواهد بود. حال میخواهد کسی یک جمله بگوید و دیگری 10 جمله ، مهم رعایت خصوصیات گفتگو است. مواردی مثل:

1 - حفظ احترام متقابل
2 - رعایت حیا و متانت
3 - وارد نشدن به مسائل شخصی و خصوصی
4 - اگر نیاز به ورود به مسائل خصوصی است (مثل صحبت با روانشناس) باید تا حدی وارد شد که دست آویزی به طرف مقابل داده نشود
5 - دقت در لحن و آهنگ کلام که به سمت خاصی.... پیش نرود
6 - دقت در استفاده از عبارات و کلمات ، که با شعون دینی در تضاد نباشد
7 - دوری کردن از مجادله و مشاجره. بخصوص با جنس مخالف
8 - سعی در کوتاه کردن کلام تا حد ممکن (البته نه در حد وسواس)
9 - عدم نمایش مدام این مطلب که ما از صحبت با نامحرم بدمان می آید!!! این عمل تاثیر عکس خواهد داشت

یارب;791769 نوشت:
به نظر خود بنده مطالبی که میگویم مشکلی ندارد اما شاید اگر فرض فردی از دور نگاه کند تشخیص دهد که فلان پیام و فلان پیام اصلا ضرورت نداشت! یا گفتن فلان مطالب در حین فلان پیام ضرورتی نداشت!
دلیلش این است که هر کسی خودش می داند که چه بخشی از موضوع برایش مهم است و چه بخشی نیست
یعنی دیگران نمی توانند به شما بگویند که فلان بخش از صحبت شما از نظر من ضرورت نداشت ، زیرا دیگران ، شما نیستند

در بخش قبلی و درمورد 8 به همین مطلب اشاره کردم که نباید کار را به حد وسواس برسانیم و باید مراقب باشیم که از اهل بیت(ع) جلو نیفتیم. بهترین الگو برای ما اهل بیت(ع) هستند و کافی است مانند سیرهء آنها عمل کنیم. حضرت فاطمه(س) خود را از مرد نابینا نیز میپوشاند ، اما حضرت زینب(س) که تربیت شدهء ایشان است ، در مجلس یزید صحبت می کند و نظرش را بدون ترس و خجالت بیان می کند و آنها را رسوا می سازد

حالا ممکن است عده ای به حضرت زینب(س) هم بگویند:

وای خاک بر سرم! تو دختر فاطمه هستی! نباید در بین نامحرمان صحبت کنی! :khandeh!:

یارب;791769 نوشت:
اگر فکر میکنیم که حضور ما می تواند تاثیرگذار باشد ، شرکت در بحث هیچ ایرادی ندارد. بخصوص اینکه فضای مجازی همهء خصوصیاتش هم بد نیست و خوبی هایی هم دارد. از جمله اینکه چون در فضای مجازی گفتگوها رودررو نیست ، افراد از جنس مخالف راحت تر از فضای حقیقی می توانند با هم تبادل نظر کنند

یارب;791769 نوشت:
اگر خانمی با رعایت تمام حدودشرعی در فضای مجازی فعالیت کرد اما بعد مدتی متوجه شد باعث جلب توجه نامحرمان شده آیا اینجا باید تبلیغ در فضای مجازی را رها کند یا ادامه دهد؟!
اگر خداوند گفته بود: ای زنان فقط شما وظیفه دارید که چهارچوب خود را نگه دارید
بله تمام بار مسئولیت به گردن زنها بود. اما می دانیم که رعایت اصول اخلاقی یک امر دو طرفه ست و خداوند هم رعایت را از هر دو خواسته
یعنی ممکن است خانمی
تمام موارد را رعایت کند اما باز هم مردهایی به دلیل عدم رعایت برخی اصول از سوی خودشان از راه درست خارج بشوند. در اینجا شما دیگر مسئولیتی ندارید و اشتباهی هم مرتکب نشده اید و نیازی هم نیست فضا را ترک کنید

پس شما فقط باید مطمئن بشوید که تمام اصول را رعایت می کنید. باقی آن با خود مردهاست

یارب;791769 نوشت:
آیا میتوان یقیین پیدا کرد که در حد همین ضرورتها برای آقا و خانم ایجاد وابستگی به نامحرم نمیکند؟ باعث نمیشود صحبت با نامحرم برای یک خانم عادی شود؟!! بنده به عنوان خانم اگر بخواهم به تبلیغ دین در فضای مجازی بپردازم قطعا مخاطبان زیادی از آقایان خواهند بود حال تکلیف چه میشود؟
دغدغهء شما قابل تحسین است :Gol:
اما این را هم در نظر بگیرید که جمعیت زنها یعنی نیمی از جمعیت کشور و عدم حضور آنها یعنی کم شدن نیمی از سپاه. این از نظر کمیت
از طرفی از نظر کیفی هم توضیح دادم که خانمها تا چه حد زیادی می توانند تاثیرگذار باشند و حتی بیشتر از مردها

در نتیجه من فکر نمیکنم که دور شدن از موضوع راه حل مناسبی باشد. بلکه با رعایت مواردی مثل آنهایی که بنده در پست شماره 11 عرض کردم ، یا مواردی که سایر دوستان می فرمایند ، و همچنین مواردی که خود شما و سایر خانمها از آنها آگاه هستید ، می شود هم حضور تاثیرگذار داشت و هم چهارچوب هایی که شما فرمودید را رعایت کرد

ضمناً بنده پیشنهادی هم دارم. دکتر حسن عباسی در یکی از سخنرانی های خود فرمودند که:

در پروژه هایی که تا کنون داشتیم به ما ثابت شده که در بخش های اجرایی خانمها بسیار فعال تر و کارامدتر از آقایان عمل می کنند

به نظرم این هم می تواند یک نکتهء کلیدی باشد. یعنی خانمها نیاز نیست که مدام در گفتگو با نامحرمان باشند ، بلکه می توانند بخش های اجرایی را برعهده بگیرند. اینطوری هم از بار مسئولیت و دغدغهء خودشان در باب برخورد با نامحرم کاسته میشود ، و هم بخشی که اگر به آقایان بسپاریم خرابش می کنند :Nishkhand: ، روی زمین نمی ماند و به شکل درستی اجرا میشود

Reza-D;791836 نوشت:
با رعایت مواردی مثل آنهایی که بنده در پست شماره 11 عرض کردم
ببخشید پست ها جابجا شدند
منظورم پست شماره 12 است

یارب;791835 نوشت:
((( بدانند که تاثیرگذاری بیشتر ، ملازم با حضور بیشتر یا صحبت بیشتر نیست. میشود با کمترین حضور ، بیشترین تاثیر را داشت )))

میشود لطف بفرمایید این مورد را مصداقی و با مثال توضیح بفرمایید؟

بله حتماً

علت تمام این گفتگوهای ما چیست؟ کارکرد فضای مجازی (بخشی که به بحث ما مربوط میشود) چیست؟
بدون شک فضای مجازی و همچنین رسانه ، وسیله ای هستند برای رسیدن به یک هدف مهمتر برای غرب ، که قبلاً هم توصیحاتی عرض کردم

خب حالا اگر کسی مستقیماً به خود هدف بپردازد چه؟ :ok:
من معتقدم که بهترین گزینه برای این منظور زنان هستند. چرا که هم ریزبین هستند و هم همانطور که عرض شد در مسائل اجرایی پشت کار دارند

تصور کنید گروهی از خانمها تشکیل شوند و کارشان این باشد که مسائل مطرح شده در فضای مجازی و رسانه ها ، همچنین بازی ها ، فیلم ها و کارتون های کودکان را مطالعه و بررسی کنند ، نقاط ریز و اهداف پشت آنها را بیرون بکشند ، در قالب گزارشی آن را تنظیم و بخش بندی کنند و در نهایت به دست کارشناسان بسپارند تا بهترین راهکار را برای مقابله با آنها پیدا کند (ضمن اینکه خود خانمها هم میتوانند راهکار ارائه کنند). آیا تاثیری بیش از این هم میشود داشت که مستقیماً هدف مجریان غربی را بیرون کشید و با آن مقابله کرد؟

نکتهء مهم اینکه در کل اینچنین پروژه ای ، نیاز به کمترین گفتگو وجود دارد و خانمها بطور مستقیم وارد گفتگوها نمی شوند ، مگر در صورت ضرورت
اینگونه کارها بصورت نظارت و بررسی علمی صورت می گیرد و کار اصلی گفتگو به آقایان واگذار میشود

بارها برای من پیش آمده که مشکلی در محل کار داشته ام و این همسر بوده که به من راهکار ارائه کرده است. خب چرا خانمها نتوانند در سطح وسیع تر نیز چنین نقشی را ایفا کنند؟

البته منظور من این نیست که خانمها فقط همین یک کار را انجام بدهند ، بلکه به عنوان یک مصداق خدمت شما معرفی کردم که میشود حضور مستقیم نداشت اما تاثیر بسیاری داشت. در واقع در این روش ، خانمها نقش استراتژیست را بازی خواهند کرد و میتوانند در کنار آقایان ، نقش مؤثری در تعیین و تبیین استراتژی های مقابله ای با دشمن را داشته باشند

یارب;791758 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

"

مقام معظم رهبری فرموده است اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد "

یازهرا(س)

سلام.
من خودم تقریبا هیچ فعالیتی ( بجز حضور در اسک دین) در فضای مجازی ندارم. اما برداشت خودم رو از این قضیه می نویسم.
نکته اول این که: ایشون گفتن اگر رهبر نبودم اونوقت .... . به نظرم مسئله حضور رو در رو خیلی مهم تر از فضای مجازی است. الان 37 سال از انقلاب گذشته. متاسفانه در این مدت، اون کارشناسان دینی و فرهنگی و مبارزین و خون داده ها و ... که برداشتن تمام کتابهای زمان شاه رو انداختن تو سطل زباله و مفاهیم عمیق دینی رو تالیف کردن، نتونستن کاری کنن که بچه های ما بعد از 12 سال تحصیل در اموزش و پرورش یه اعتقاد حد اقلی به نظام پیدا کنن. اگه قبلا زحمت می کشیدن و با تدبیر و تعقل و به دور از سیاسی بازی و افراط ، زمانی که فضای مجازی در کار نبود، باورهای دینی رو عمیقا به مردم تزریق میکردن اونوقت اینقدر نبایست نگران فضای مجازی باشن. چرا باید تعداد زیادی از دختران و پسران مذهبی براحتی در دام این برنامه های مجازی بیفتند و به فساد کشیده بشن. حالا فضای حقیقی و صحبت رو در رو را رها کردن و افتادن دنبال فضای مجازی.

نکته دوم: شما اگر میخوای فرمایش رهبر رو عمل کنید لازم نیست بیفتید داخل فضای مجازی. اگر حقسقتا دلتون میسوزه برای مردم، برید با یه همکلاسی دانشگاهیتون که وضع اخلاقیش افتضاحه به هر ترتیبی می تونید رفیق بشید، دو سه سال روش کار کنید و زحمت بکشید و درستش کنید. به خدا من همکار مذهبی و بسیجی دو آتیشه داشتم ( به وفور و تعداد زیاد)، به قدری با طرف مقابلشون حالا هر کی بود بد و با غرور و با تعصب حرف میزدن که حالت بد می شد. یک ذره جاذبه نداشتن. سر سوزنی در حق دیگران ایثار نمی کردن. اونوقت افتاده بودن تو تلگرام کانال اخلاقی درست کرده بودن که روی اخلاق مردم کار کنن. همین کارا رو کردن توی 37 سال که مردم به هر شایعه ایی در فضای مجازی اهمیت میدن، اما به حقیقت روبروشون در زندگی اهمیت نمی دن.

نکته سوم: به نظر بنده که مدت ها با اساتید و همکلاسی های مرد در زمینه علمی همکار بودم، اصلا زن نباید حتی از خونه بجز برای کارهای ضروری اش بیرون بیاد. تعداد زیادی از دختران مذهبی حتی بعد از ازدواج خاطرات خوبی که با مردها در دانشگاه و محیط کاری داشتند رو برای دوستان صمیمی بازگو میکنن و اگر هم چیزی نگن در دلشون از اون شرایط یه لذتی میبرن. حضرت امیر المومنی زمانی که فرمودن: به زنان جوان سلام نمی کنم زیرا میترسم به گناه بیفتم، اینو برای امروز ما گفتن. تحت پوشش فعالیت فرهنگی و اخلاقی و مسلمان کردن ملت وارد فضای مجازی و حقیقی میشیم ، معلوم نیست په ضررهایی به اسلام و دین میزنیم و خودمون خبر نداریم.

رادیو معارف یه برنامه صبح ها داره، با تاسف فراوان مکرر دیده ام که مجری زن با کارشناس مرد درباره مسائل اخلاقی و خانواده و ... صحبت میکند. انجا رادیو معارفه و به این ترتیب داره صحبت مرد با زن رو عادی میکنه. ممکنه قصدی هم نداشته باشه و نیتش حتی خدایی باشه اما تاثیر عکس میذاره.

برخی از عزیزان چه در اینجا و چه در تاپیک های مختلف خیلی دشمن دشمن میکنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
توجه دارن که خودشون چقدر خالص هستند؟ چقدر در حق هموطنانشون ایثار کردن؟ اگه شغلی داشتن و کس دیگه ایی بهش احتیاج داشت اونرو به اون شخص واگذار کردن؟ حق کسی رو نخوردن؟ در جایی که غیبت میشه با جدیت برخورد کردن؟ وقتی یه بد حجاب دیدن توی دلشون فکر نکنن که اینا جامعه رو به لجن کشیدن؟ 4 رکعت نماز که خوندن و دو تا هیات که رفتن خودشونو خدا ندنن؟؟

شما الان توی خیابون با چادر راحت نمیتونید تردد کنید. اگه مقید باشید در روابطتتون، بهتون برچسب امل و ... میزنن و بهتون توهین میشه . اینا ارزش هایی که برای اونها خیل عظیم شهدا جلوی چشم ما ( و نه در فضای مجازی) خون دادن، شیمیای شدن صدای سرفه هاشون رو شنیدیم، اشک خانواده هاشون رو دیدیم. اینقدر بی تدبری از جانب بچه مذهبی ها صورت گرفت که نتونستن با این حقایق پیش چشم جامعه رو احیا کنن.

واقعا یه سوال دارم ، 37 سال جلوی چشم مردم بودید و کار به اینجا کشید، حال چند سال میخواید برید پشت پرده و از فضای مجازی همه چی رو درست کنید؟؟؟؟؟؟؟

nobelist;791847 نوشت:
رادیو معارف یه برنامه صبح ها داره، با تاسف فراوان مکرر دیده ام که مجری زن با کارشناس مرد درباره مسائل اخلاقی و خانواده و ... صحبت میکند. انجا رادیو معارفه و به این ترتیب داره صحبت مرد با زن رو عادی میکنه. ممکنه قصدی هم نداشته باشه و نیتش حتی خدایی باشه اما تاثیر عکس میذاره
سلام
اینکه خوب است ، در برخی از برنامه های تلویزیون مجری زن با کارشناس مرد درمورد مسائل جنسی صحبت میکنند!!!!

در کل با بخش زیادی از صحبت های شما موافق هستم. اما فضای مجازی هم تاثیرات خودش را دارد. شما میفرمائید که چون اسلام به درستی به مردم معرفی نشد آنها هم به راحتی تسلیم فضای مجازی شدند. این حرف شما کاملاً درست است و به شدت موافقم. اما خب فرمایش شما کامل نیست چون بخشی از موضوع هم برعکس بوده است. یعنی برخی از مردم هم چون تسلیم فضای مجازی و رسانه های غرب شدند ، در نتیجه از اسلام دور شدند

نتیجه اینکه به نظر من باید هر دو جهت را مورد توجه قرار داد. یعنی هم شرایط واقعی را درست کرد تا مردم از دین و دینداران زده نشوند که نتیجه اش بشود رفتن به سمت خواسته های غرب ، و هم در فضای مجازی و در بخش رسانه فعالیت داشت تا جلوی هجوم فرهنگ نادرست غرب نیز گرفته شود

Reza-D;791852 نوشت:
اینکه خوب است ، در برخی از برنامه های تلویزیون مجری زن با کارشناس مرد درمورد مسائل جنسی صحبت میکنند!!!!

خوب ببینید چقدر وضع خرابه!! در دنیای حقیقی، در جلوی چشم شما، در تلویزیون جمهوری اسلامی ایران، جایی که ریاستش را رهبر تعیین میکند، جایی که هر برنامه از چند فیلتر رد می شود، جایی که هر برنامه یک ناظر دینی دارد، در مملکتی که 300 هزار شهید جلوی چشممان به خاک افتادن و در خون دست و پا زدند ؛ بچه های ما چه چیزهایی یاد میگیرند. اونوقت میگن رسانه های غربی و جنگ نرم غرب باعث شد این همه وضع خراب بشه. انصاف هم خوب چیزیه والا!

اصلا هم خوب نیست. افراد به ظاهر متدین و با خدا ، با پیشانی های پینه بسته و یک من ریش این وضع رو درست کردند. آقای عباسی چندین برنامه می امد رادیو معارف و درباره ازدواج موقت حرف میزد!!!! آخه بی انصاف ، به جای این حرف ها روی اعتقادات جوان ها کار کن که برن دنبال ازدواج دائم، تشکیل خانواده پایدار. اینقدر اعتراض شد که برنامه رو بستن.

بنده میگم که اگر قراره مسلمون کردن ملت در فضای مجازی رو همین هایی به عهده بگیرن و روش کار کنن که تا به حال در فضای حقیقی و فیس تو فیس هیچ کاری نکردن که خرابکاری هم کردن، بهتره وارد نشن. تو رو به خدا وارد نشن. کسی باید وارد این قضایا بشه که قبلا امتحانش رو در جامعه پس داده، زحمات رو در فضای واقعی در حد توانش کشیده و حالا میخواد در این بخش هم خدمت کنه.

nobelist;791851 نوشت:
واقعا یه سوال دارم ، 37 سال جلوی چشم مردم بودید و کار به اینجا کشید ، حال چند سال میخواید برید پشت پرده و از فضای مجازی همه چی رو درست کنید؟

خواهر گرامی عرض ادب
با عذرخواهی ، شما خودتان هم به آنچه میگوئید عمل نمی کنید. شما که اعتقاد دارید نباید مثلاً به خانمی بخاطر اینکه صرفاً حجاب ندارد برچسب بزنیم ، چرا تمام مذهبی ها را جمع می بندید؟ و نکتهء مهمتر اینکه چرا تمام تقصیرها را به گردن مذهبی ها میندازید؟ چرا مذهبی ها را از داشتن نگاه یک جانبه هشدار میدهید ، اما خود نگاه یک جانبه دارید؟

من منکر تاثیر مذهبی ها نمیشوم و اینکه به دلیل دینی بودن جامعهء ما و اینکه مذهبی ها ادعا می کند که روش آنها بهترین روش است ، پس انتظار نیز از آنان بیشتر است. اما این انتظار گاهی دیگر واقعاً زیاد میشود. در حدی که هر کسی در هر کجای ایران مرتکب گناه یا خطایی بشود مذهبی ها را مسئولش میدانند. مگر سایر مردم (غیرمذهبی ها) کودک هستند که فقط مذهبی ها وظیفه دارند آنها را تربیت و هدایت کنند؟ آیا خودشان نباید تدبیر کنند؟ فکر کنند؟ خوب و بد را تشخیص بدهند؟

از طرفی ، آیا فقط و فقط کم کاری مذهبی ها بوده که باعث فاصله گرفتن مردم از دین شده؟
آیا دنیا طلبی خود مردم نبوده؟ آیا شیرینی گناه نبوده؟ آیا زرق و برق غرب نبوده؟
آیا تاثیر رسانه ها و تبلیغات مختلف و فیلم ها و بازی ها و ادعای آزادی و ترویج س.ک.س و....... تاثیری در اقوا شدن مردم نداشته؟

باز هم تاکید میکنم که با بخش زیادی از فرمایش شما موافقم. اما به نظر من مشکلات امروز جامعهء ما ترکیبی از این سه عامل است (نه فقط یکی):

1 - عملکرد ناقص و نادرست مسئولین و برخی مذهبی ها و روحانیون
2 - هجوم فرهنگی غرب و ترویج فساد در ظاهری زیبا
3 - سست بودن و عدم آگاهی خود مردم و دل بستگی آنها به ظواهر دنیا

nobelist;791854 نوشت:
خوب ببینید چقدر وضع خرابه!! در دنیای حقیقی، در جلوی چشم شما، در تلویزیون جمهوری اسلامی ایران، جایی که ریاستش را رهبر تعیین میکند، جایی که هر برنامه از چند فیلتر رد می شود، جایی که هر برنامه یک ناظر دینی دارد، در مملکتی که 300 هزار شهید جلوی چشممان به خاک افتادن و در خون دست و پا زدند ؛ بچه های ما چه چیزهایی یاد میگیرند. اونوقت میگن رسانه های غربی و جنگ نرم غرب باعث شد این همه وضع خراب بشه. انصاف هم خوب چیزیه والا!
به مورد خوبی اشاره کردید
نکته همینجاست که خیلی از مردم با شما (شمای نوعی) در این زمینه که عملکرد مسئولین بد بوده و باعث زده شدن آنها از دین شده اند ، هم صدا هستند. اما با دلیلی 180 درجه مخالف با دلیل شما!!

1 - شما و کسانی که نظر شما را دارند می فرمائید عملکرد مسئولین بد بوده ، به این دلیل که نباید در تلویزیون جمهوری اسلامی صحبت بین دو نامحرم عادی باشه
2 - اما آنها میگویند ما از دین زده شده ایم ، دقیقاً به این دلیل که همش صحبت از محرم و نامحرم میشود!!!

بگذارید اینطور بگویم ، اگر آن دسته از مردم که عرض کردم (گروه دوم) نظر شما را بشنوند ، شما را هم در لیست کسانی قرار می دهند که آنها را از دین زده کرده اند

وقتی میگویم با بخشی از صحبت شما موافقم و با بخش دیگری خیر ، دقیقاً به همین دلیل است

یعنی اگر نظر شما را به عنوان یک نظر مستقل نگاه کنیم از طرف کسانی که نگران هستند که از دین واقعی دور شده اند و خواهان اجرای اسلام حقیقی هستند بررسی کنیم ، بنده هم با شما هم نظر و موافق هستم

اما وقتی صحبت شما را به عنوان صدای بخش دیگری از جامعه در نظر بگیریم که نگران این نیستند که اسلام حقیقی گم شده ، بلکه خواهان این هستند که اسلامی سر کار بیاید که مزاحم عیش و نوش آنها نشود ، آن وقت بنده مخالف خواهم بود و این اعتراض را اعتراض بجایی نمی دانم

Reza-D;791858 نوشت:
از طرفی ، آیا فقط و فقط کم کاری مذهبی ها بوده که باعث فاصله گرفتن مردم از دین شده؟
آیا دنیا طلبی خود مردم نبوده؟ آیا شیرینی گناه نبوده؟ آیا زرق و برق غرب نبوده؟
آیا تاثیر رسانه ها و تبلیغات مختلف و فیلم ها و بازی ها و ادعای آزادی و ترویج س.ک.س و....... تاثیری در اقوا شدن مردم نداشته

خیر فقط کم کاری بچه مسلمون ها نیست. حقیقت اینه که در اصل خیلی کم کار کردند که حالا وضع این شد.
من خودم تا جایی که تونستم وظیفه اجتماعیم رو انجام دادم. از خیلی مزایا بخاطر زده نشدن مردم از دین محروم شدم و ... که جای گفتنش نیست. الام هم میگم، اگر کسایی که میان توی مجاز، خود ساخته نباشن ، کار کرده نباشن، هدف نداشته باشن ؛ وضع محاز هم میشه عین اون چیزی که پیش چشم شماست، اعتماد مردم به دین در مجاز هم از بین میره.

یه مثال، در برحه ایی از زمان بنده خواستگاران بسیاری داشتم . برای مشاورخه به کارشناسان امین و متدین مراجعه می کردم. نظرات کارشناسان مختلف درباره نحوه شناخت و به دل نشستن رو براتون میذارم:

یکی از مشاوران این سایت در تاپیکی که ایجاد کرده بودم پاسخ دادند که :عقد موقت نکنید/ به دل نشستن در جلسه اول حاصل میشه. اگر نشد دیگه نمیشه.
آقای معروفی که در رادیو معارف می آیند گفتند: سه الی 4 ماه عقد موقت کنید/ به دل نشستن بعد از 3 الی 4 ماه عقد موقت حاصل میشه.
یکی از اساتید مشهور اخلاق در قم گفتند که: عقد موقت نکنید/ باید از نظر اخلاق و ایمان به دل بشینه و قیافه را بعدا میشه درست کرد.
یکی دیگر از کارشناسان بنام مذهبی در امور خانواده گفتند: عقد موقت حدود 2 الی 3 ماه بکنید/ در جلسه اول به دلتان می نشیند.
آقای از کارشناسان بنام تلویزیون گفتند: عقد موقت نکنید/ خانم محترم: مگه ایشون قاچاقچی هست که ازش خوشت نمیاد!!!. اگه احساست نسبت به ایشون بعد از چند جلسه خواستگاری 0 هست ( نه + و نه -) و اگه از ایشون متنفر نیستی بعدا علاقه بوجود میاد.

ببینید در مسدله به این کوچکی وضع چقدر متفاوته. مشکل اینه که هر کس 4 تا کتاب خونده یا بهش حضرت آقا حضرت آقا گفتن ، به خودش اجازه داده در مورد هر چیزی که در حوزه تخصصی اش نیست اظهار نظر کنه. وای به روزی که فضای مجازی هم اینطور بشه.

سلام علیکم
باعرض ادب و احترام به محضر شما
از اینکه در بحث شرکت نمودید سپاسگزارم

nobelist;791847 نوشت:
ه نظرم مسئله حضور رو در رو خیلی مهم تر از فضای مجازی است. الان 37 سال از انقلاب گذشته. متاسفانه در این مدت، اون کارشناسان دینی و فرهنگی و مبارزین و خون داده ها و ... که برداشتن تمام کتابهای زمان شاه رو انداختن تو سطل زباله و مفاهیم عمیق دینی رو تالیف کردن، نتونستن کاری کنن که بچه های ما بعد از 12 سال تحصیل در اموزش و پرورش یه اعتقاد حد اقلی به نظام پیدا کنن. اگه قبلا زحمت می کشیدن و با تدبیر و تعقل و به دور از سیاسی بازی و افراط ، زمانی که فضای مجازی در کار نبود، باورهای دینی رو عمیقا به مردم تزریق میکردن اونوقت اینقدر نبایست نگران فضای مجازی باشن. چرا باید تعداد زیادی از دختران و پسران مذهبی براحتی در دام این برنامه های مجازی بیفتند و به فساد کشیده بشن. حالا فضای حقیقی و صحبت رو در رو را رها کردن و افتادن دنبال فضای مجازی.

یکی از خصوصیات یک رهبر مدبر و دلسوز آن است که متناسب با هرزمان خطرات را تشخیص داده،شناسایی کرده و معرفی نماید!
اگر ما برویم آرشیو سخنان رهبری روحی فداه از زمان ریاست جمهوری تا کنون را مطالعه نماییم میبینیم دقیقا متناسب با مشکلات و خطرها و آسیبهای پیش رو در هرمقطع زمان تذکر دادند،هشدار دادند، به مردم ،به مسئولین ،در جلسات عمومی و خصوصی و خیلی جاها به صورت تذکرات مستتقیم خودشان وارد شده اند

دقیقا درد همین جاست که اگر به انده 50 درصد هم به هشدارها و تذکرات امام خمینی (ره) و رهبری روحی فداه در این 37 سال در خصوص حربه های دشمنان گوش داده بودیم و به اوامرشان جامه عمل پوشانیده بودیم الان دیگر اینقد گرفتار مشکلات اقتصادی و فرهنگی و فضاهای مجازی و غیره نبودیم و دشمن اینقدر نمیتوانست از این طریق نفوذکند و ایمان مردم را از آنها ارزان بگیرد!!!شیطان هدف این است که دوست را دشمن، و دشمن را دوست نشان دهد و این بزرگترین خطری است که دارد جامعه را تهدید میکند....

nobelist;791847 نوشت:
نکته دوم: شما اگر میخوای فرمایش رهبر رو عمل کنید لازم نیست بیفتید داخل فضای مجازی. اگر حقسقتا دلتون میسوزه برای مردم، برید با یه همکلاسی دانشگاهیتون که وضع اخلاقیش افتضاحه به هر ترتیبی می تونید رفیق بشید، دو سه سال روش کار کنید و زحمت بکشید و درستش کنید. به خدا من همکار مذهبی و بسیجی دو آتیشه داشتم ( به وفور و تعداد زیاد)، به قدری با طرف مقابلشون حالا هر کی بود بد و با غرور و با تعصب حرف میزدن که حالت بد می شد. یک ذره جاذبه نداشتن. سر سوزنی در حق دیگران ایثار نمی کردن. اونوقت افتاده بودن تو تلگرام کانال اخلاقی درست کرده بودن که روی اخلاق مردم کار کنن. همین کارا رو کردن توی 37 سال که مردم به هر شایعه ایی در فضای مجازی اهمیت میدن، اما به حقیقت روبروشون در زندگی اهمیت نمی دن.

هرچیزی در جای خودش بایدانجام شود
یک انسان اگر یک بعد از وجودش رشدکند و بعد دیگر رشد نکند میشود شبیه کاریکاتور!! در جامعه هم نباید به خاطر رسیدن به یک موضوع ،موضوعات دیگر را رها کرد زیرا دقیقا شیاطین دنبال همین غفلت ها و خلا ها هستند

بزرگوار،در دنیا مسلمان نما زیاد داریم، شیعه نما زیادداریم، بسیجی نما و روحانی نما زیاد داریم، و اینها تمام به خاطر این است که دشمن درونی و بیرونی هیچگاه از فریب انسانها دست برنخواهد داشت، دشمن میخواهد ریشه دین را با دین بزنند ،میخواهد با این ایجاد این افراد مردم را نسبت به رهبر و نظامشان بدبین کنند دشمن دنبال این است تا خطاهای افراد مذهبی را به پای دین نشان دهد ،خیلی باید مراقب باشیم که مصادیق مارار اصل غافل نکند!

و در آخر دغدغه های شما دغدغه های ارزشمندی است ،باید تلاش کرد ،هم در فضای حقیقی و هم در مجازی ،طبق تکالیفان ، دشمن بنده و شما دیگر مسلمانان یکی است و آن هم شطیاتینی هستند که از روز اول خلقت هدفشان انحراف انسانها از مسیر کمال بوده و امروزه در قالب انسانها و دولتهایی مانند آمریکا و اسرائیل و غیره ظاهر میشوند

خداوند عاقبت همه مارا ختم به خیر کند و به همه ما بصیرت عطا بفرماید که اگر خداوند یک لحظه نظرش را از ما بردارد بیچاره میشویم
یازهرا(س)

nobelist;791864 نوشت:
اگر کسایی که میان توی مجاز، خود ساخته نباشن ، کار کرده نباشن، هدف نداشته باشن ؛ وضع محاز هم میشه عین اون چیزی که پیش چشم شماست، اعتماد مردم به دین در مجاز هم از بین میره
موافقم. روی این بخش از صحبت شما هیچ حرفی ندارم بجز تایید

nobelist;791864 نوشت:
در برحه ایی از زمان بنده خواستگاران بسیاری داشتم . برای مشاورخه به کارشناسان امین و متدین مراجعه می کردم. نظرات کارشناسان مختلف درباره نحوه شناخت و به دل نشستن رو براتون میذارم:

یکی از مشاوران این سایت در تاپیکی که ایجاد کرده بودم پاسخ دادند که :عقد موقت نکنید/ به دل نشستن در جلسه اول حاصل میشه. اگر نشد دیگه نمیشه.
آقای الهی که در رادیو معارف می آیند گفتند: سه الی 4 ماه عقد موقت کنید/ به دل نشستن بعد از 3 الی 4 ماه عقد موقت حاصل میشه.
یکی از اساتید مشهور اخلاق در قم گفتند که: عقد موقت نکنید/ باید از نظر اخلاق و ایمان به دل بشینه و قیافه را بعدا میشه درست کرد.
یکی دیگر از کارشناسان بنام مذهبی در امور خانواده گفتند: عقد موقت حدود 2 الی 3 ماه بکنید/ در جلسه اول به دلتان می نشیند.
آقای از کارشناسان بنام تلویزیون گفتند: عقد موقت نکنید/ خانم محترم: مگه ایشون قاچاقچی هست که ازش خوشت نمیاد!!!. اگه احساست نسبت به ایشون بعد از چند جلسه خواستگاری 0 هست ( نه + و نه -) و اگه از ایشون متنفر نیستی بعدا علاقه بوجود میاد.

ببینید در مسدله به این کوچکی وضع چقدر متفاوته. مشکل اینه که هر کس 4 تا کتاب خونده یا بهش حضرت آقا حضرت آقا گفتن ، به خودش اجازه داده در مورد هر چیزی که در حوزه تخصصی اش نیست اظهار نظر کنه

بله موافقم که هم خود کسانی به قول شما 4 نفر به آنها حضرت آقا میگویند به خود مغرور میشوند و هم بخاطر بال و پر زیادی که گاهاً به روحانیون داده میشود ، نتیجه اش این شده که برخی افراد وارد مسائلی بشوند که هیچ تخصصی در آنها ندارند. اما شما هم به چند نکته توجه بفرمائید:

1 - اختلاف نظر یک امر طبیعی است که در هر رشته ای پیش میاید. شما بیمار هم که بشوید و به چندین پزشک مراجعه کنید ، احتمالاً نظرات مختلف و گاهاً متضادی را خواهید شنید. بخصوص اینکه مورد شما یک موضوع شرعی و احکامی نبوده که بگوئیم چون مستقیماً از شرع استخراج میشود پس باید نظر روحانیون مختلف مثل هم یا لااقل نزدیک به هم می بود. بلکه یک موضوع اجتماعی است که برای بررسی آن علاوه بر شرع ، نیاز به شناخت مسائل اجتماعی ، روحیه افراد و تجربیات کارشناس نیز هست

2 - من مستقیماً در جریان موضوع شما نیستم ، اما در کل ، گاهی نظر کارشناسان مطابق با نظر مشاور گیرنده تغییر می کند. مثلاً ممکن است موردی را به یکی از کارشناسان گفته باشید که با در نظر گرفتن آن بهتر دیده شما عقد نکنید. اما همان مورد را برای کارشناس دیگری نگفتید و او هم گفت که بهتر است عقد کنید (صحبتم صرفاً مثال بود)

3 - ضمن تکرار موافقتم با بخش هایی از فرمایش شما ، لطفاً این را هم در نظر داشته باشید که به هر حال مذهبی ها هم انسان هستند و غیرمعصوم. آنها هم ممکن است گاهی خطا یا حتی گناهی مرتکب بشوند. ممکن است گاهی عصبی بشوند ، گاهی بی حوصله بشوند و گاهی بد اخلاق. گاهی غمگین و گاهی شاد. لذا نباید انتظار داشت که یک فرد مذهبی مدام در حال خندیدن و کمک به دیگران و راهنمایی آنها و از خودگذشتگی و ایثار باشد. دیگرانی که مذهبی نیستند ، انسان که هستند. بد نیست اگر گاهی آنها هم به این فکر کنند که همانطور که من از مذهبی ها انتظاراتی دارم ، آنها هم از من انتظاراتی دارند. سنگ صبور بودن ، ایثار کردن ، محبت ، غیرت و..... فقط وظیفهء مذهبی ها نیست

nobelist;791864 نوشت:
گر کسایی که میان توی مجاز، خود ساخته نباشن ، کار کرده نباشن، هدف نداشته باشن ؛ وضع محاز هم میشه عین اون چیزی که پیش چشم شماست

Reza-D;791878 نوشت:
موافقم. روی این بخش از صحبت شما هیچ حرفی ندارم بجز تایید

دقیقا این یکی از نکات خیلی مهم است که سرکار nobelist اشاره فرمودند، خودسازی، آشنایی با فضای محل فعالیت و داشتن هدف! اینها از عوامل مهم برای حضور در هر فضایی برای فعالیت است
سرکار خانمnobelist از اینکه به این نکات مهم اشاره فرموید سپاسگزارم زیرا دقیقا این نکات در راستای منویات رهبری روحی فداه است ولی اکثرا ما از آن غافل هستیم ......

یازهرا(س)

Reza-D;791836 نوشت:
ی خانمها نیاز نیست که مدام در گفتگو با نامحرمان باشند ، بلکه می توانند بخش های اجرایی را برعهده بگیرند. اینطوری هم از بار مسئولیت و دغدغهء خودشان در باب برخورد با نامحرم کاسته میشود ، و هم بخشی که اگر به آقایان بسپاریم خرابش می کنند ، روی زمین نمی ماند و به شکل درستی اجرا میشود

عذرخواهی میکنم
خواستم این نکته را هم متذکر شوم که اگر منظور از کارهای اجرایی آنچه باشد که در پست زیر تعریف فرموید بله کار اجرایی برای خانمها بسیار مناسب است، اما اگر منظور کارهای اجرایی دیگر مانند کارهای مربوط به اداره جات باشد وغیره باشد بنده مخالف این موضوع هستم !زیرا این کارها با روحیات خانمها سازگار نیست! و درواقع تمام انرژی و توان خانمها صرف کارهای اجرایی در بیرون منزل میشود و یک مادر نمیتواند به خوبی به وظایف مادری و همسریش برسدو از آنطرف هم دچار رکود علمی و معرفتی میشود....
که با توجه به تعریفی بسیار کاربردی که در پست زیر داشتید مشخص میشود منظور شما از کارهای اجرایی احتمالا همین موارد زیر بوده باشد

Reza-D;791845 نوشت:
تصور کنید گروهی از خانمها تشکیل شوند و کارشان این باشد که مسائل مطرح شده در فضای مجازی و رسانه ها ، همچنین بازی ها ، فیلم ها و کارتون های کودکان را مطالعه و بررسی کنند ، نقاط ریز و اهداف پشت آنها را بیرون بکشند ، در قالب گزارشی آن را تنظیم و بخش بندی کنند و در نهایت به دست کارشناسان بسپارند تا بهترین راهکار را برای مقابله با آنها پیدا کند (ضمن اینکه خود خانمها هم میتوانند راهکار ارائه کنند). آیا تاثیری بیش از این هم میشود داشت که مستقیماً هدف مجریان غربی را بیرون کشید و با آن مقابله کرد؟

nobelist;791847 نوشت:
نکته اول این که: ایشون گفتن اگر رهبر نبودم اونوقت .... . به نظرم مسئله حضور رو در رو خیلی مهم تر از فضای مجازی است. الان 37 سال از انقلاب گذشته. متاسفانه در این مدت، اون کارشناسان دینی و فرهنگی و مبارزین و خون داده ها و ... که برداشتن تمام کتابهای زمان شاه رو انداختن تو سطل زباله و مفاهیم عمیق دینی رو تالیف کردن، نتونستن کاری کنن که بچه های ما بعد از 12 سال تحصیل در اموزش و پرورش یه اعتقاد حد اقلی به نظام پیدا کنن. اگه قبلا زحمت می کشیدن و با تدبیر و تعقل و به دور از سیاسی بازی و افراط ، زمانی که فضای مجازی در کار نبود، باورهای دینی رو عمیقا به مردم تزریق میکردن اونوقت اینقدر نبایست نگران فضای مجازی باشن. چرا باید تعداد زیادی از دختران و پسران مذهبی براحتی در دام این برنامه های مجازی بیفتند و به فساد کشیده بشن. حالا فضای حقیقی و صحبت رو در رو را رها کردن و افتادن دنبال فضای مجازی.

یارب;791873 نوشت:
یکی از خصوصیات یک رهبر مدبر و دلسوز آن است که متناسب با هرزمان خطرات را تشخیص داده،شناسایی کرده و معرفی نماید!

سلام
به نظرم اول از صحت انتساب این جمله به ایشون مطمئن بشید، بعد اینقدر روش بحث کنید

kobram;791948 نوشت:
سلام
به نظرم اول از صحت انتساب این جمله به ایشون مطمئن بشید، بعد اینقدر روش بحث کنید

سلام علیکم
باعرض ادب و احترام
احسنت برشما، دقیقا بنده هم در متن اولم به چنین موضوعی اشاره نمودم که دنبال اصل مطلب هستم اما متوسفانه هنوز ندیده ام،
هل من ناصر ینصرنی!(اگربزرگوران اصل مطلب را سراغ دارنددر تاپیک قرار دهند )

یارب;791758 نوشت:
نده حقیر مایل بودم کامل صحبت رهبری روحی فداه را در این خصوص مطالعه کنم اما هرچه گشتم نتوانستم اصل مطلب را پیدا کنم،یعنی سخرانی که رهبری روحی فداه در آن این جمله بیان فرمودند را متاسفانه ندیدم

اما باتوجه به اینکه ایشان در این چند سال اخیر خیلی برروی فضای مجازی تاکید داشتند و کاملا مشخص است جزو دغدغه های ایشان است و در این زمینه هشدارهای زیادی داده اند( که مواردی را نیز شما زحمت کشیدید و در پست های قبل بیان فرمودید) حقیر فرض را بر این گرفتم اگر ایشان میخواستند چنین مدیریتی را قبول کنند یا مدیریت چنین بخشی را به تک تک ماها بسپارند چگونه عمل مینمودند؟!

یارب;791758 نوشت:
و بفرمایید اگر ایشان مدیر فضای مجازی میشدند چکارهایی انجام میدادند؟ دغدغه هایشان چه بوده است؟ فرض کنید ایشان میخواستند این مدیریت را به تک تک ماها بسپارند انتظار داشتند چه مواردی در نظر بگیریم؟ اگر ایشان مدیر بودند برای آسیبهای فضای مجازی چه تدابیری می اندیشیدند؟ مثلا اگر میخواستند مدیریت فضاهایی مثل تلگرام و واتس آپ و غیره را در ست بگیرند از افراد مذهبی چه انتظاراتی داشتند؟ چگونه در این فضاها فعالیت کنند؟

یازهرا(س)

[="Navy"]

یکی دیگه.;791833 نوشت:
سلام و عرض ادب
یک مطلبی در رابطه با فضای مجازی به ذهنم میرسد و آن اینکه در فضای مجازی خیلی خیلی بیشتر باید حواسم جمع باشد و کاملا احساس میکنم که باید بر خودم نظارت بیشتری داشته باشم.به نظر بنده فعالیت در فضای مجازی خیلی ظریفتر از فعالیت در فضای واقعی است و یک شاه کلید دارد:فرض کنیم طرف مقابل و مخاطبمان و حتی تمام مخاطبان احتمالی مان، رو در روی ما ایستاده اند.
مثلا یک خانم در فضای واقعی محال است که بعضی کلمات را بر زبان آورد یا بعضی شوخی ها را بکار برد.یا حتی در خیلی از موارد ممکن است در خیلی از بحث ها شرکت نکند.همه ی ما شاهد بوده ایم که مثلا اگر یک خانم یا چند خانم وارد یک جمع میشوند که آقایان مشغول صحبت در باره ی موضوعی هستند،با ورود خانم ها به آن جمع فورا سبک صحبت کردن آقایان تغییر میکند.یا برعکس.ولی در فضای مجازی این موضوع کمتر رعایت میشود. و نهایتا اگر خیلی هم بخواهند خود را توجیه کنند میگویند که الان دارم با همجنس خودم صحبت میکنم و توجه ندارند که غیر هم جنس هم حضور دارد.
باز هم مثال یک خانم مذهبی در جمع های مختلط واقعی همجنسانش را با کلماتی مثل عزیزم و خواهری و ... مخاطب قرار نمی دهد ولی دیده ام که بعضا در محیط مجازی این کار را میکنند و بد قضیه اینجاست که انسان فورا هم عادت میکند و برایش عادی میشود و خدا نکند که این عادت به محیط واقعی هم سرایت کند.به نظرم از دست دادن این حساسیت ها خیلی بد است و در فضای مجازی به راحتی و نا آگاهانه اتفاق می افتد.و باز هم فکر میکنم همان شاه کلید را باید همراه داشته باشیم.

با سلام
صد درصد با این قسمت از صحبت های شما موافق هستم[/]

[="Navy"]

nobelist;791851 نوشت:
برخی از عزیزان چه در اینجا و چه در تاپیک های مختلف خیلی دشمن دشمن میکنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
توجه دارن که خودشون چقدر خالص هستند؟ چقدر در حق هموطنانشون ایثار کردن؟ اگه شغلی داشتن و کس دیگه ایی بهش احتیاج داشت اونرو به اون شخص واگذار کردن؟ حق کسی رو نخوردن؟ در جایی که غیبت میشه با جدیت برخورد کردن؟ وقتی یه بد حجاب دیدن توی دلشون فکر نکنن که اینا جامعه رو به لجن کشیدن؟ 4 رکعت نماز که خوندن و دو تا هیات که رفتن خودشونو خدا ندنن؟؟

شما الان توی خیابون با چادر راحت نمیتونید تردد کنید. اگه مقید باشید در روابطتتون، بهتون برچسب امل و ... میزنن و بهتون توهین میشه . اینا ارزش هایی که برای اونها خیل عظیم شهدا جلوی چشم ما ( و نه در فضای مجازی) خون دادن، شیمیای شدن صدای سرفه هاشون رو شنیدیم، اشک خانواده هاشون رو دیدیم. اینقدر بی تدبری از جانب بچه مذهبی ها صورت گرفت که نتونستن با این حقایق پیش چشم جامعه رو احیا کنن.

واقعا یه سوال دارم ، 37 سال جلوی چشم مردم بودید و کار به اینجا کشید، حال چند سال میخواید برید پشت پرده و از فضای مجازی همه چی رو درست کنید؟؟؟؟؟؟؟

با سلام
صحبت هاتون نشون میده که شما انسان آزاده ای هستید
بله,درسته,به نظر بنده هم,اول بایستی فضای حقیقی رو تقویت کنیم در کنار فضای حقیقی به فضای مجازی هم رسیدگی کنیم

نکته ی مهم:حاج آقا پناهیان می گفتند اگر خوب ها خوب تر بشوند,بد های جامعه خوب می شوند
یعنی اینکه بد ها خوب نشدن,تقصیر ماست که خوب تر نشدیم...
در قضیه ی کنفرانس برلین هم که توهین زیادی به مسلمانان و ایران شده بود,عده ای خدمت آیت الله بهجت رسیدند و ابراز ناراحتی کردند,آیت الله بهجت فرمودند,مشکل از شماست!شماخودتون رو خوب نساختید!که اینها تونستند بهتون توهین کنند,برید خودتون رو بسازید,اگه میخواهید این موضوع تکرار نشود...[/]

[="Navy"]

یارب;791957 نوشت:
سلام علیکم
باعرض ادب و احترام
احسنت برشما، دقیقا بنده هم در متن اولم به چنین موضوعی اشاره نمودم که دنبال اصل مطلب هستم اما متوسفانه هنوز ندیده ام،
هل من ناصر ینصرنی!(اگربزرگوران اصل مطلب را سراغ دارنددر تاپیک قرار دهند )

با سلام خدمت شما سرکار خانم یارب بزرگوار
بنده هم قبلا این صحبت را شنیده ام ولی درست به خاطر ندارم,چه زمانی وکجا بیان شده
ولی در هرصورت حتی اگر امام خامنه ای هم در این باره صحبتی نکرده باشند,اهمیت مدیریت صحیح فضای مجازی بر هیچ کس پوشیده نیست

در سخنرانی اخیر رهبر جمله ای رو ایشون بیان کردند که برای بنده بسیار تکان دهنده بود
وقتی مردم شعار دادند,ای رهبر آزاده,آماده ایم آماده
ایشون فرمودند فقط آماده بودن کافی نیست.....

این نشون میده بچه مذهبی ها کم گذاشتند که رهبر صراحتا اینطور صحبت کردند...
[/]

یارب;791939 نوشت:
اگر منظور کارهای اجرایی دیگر مانند کارهای مربوط به اداره جات باشد وغیره باشد بنده مخالف این موضوع هستم
جدای از اینکه منظور من چه بوده ، داشتن اختلاف نظر بین افراد هیچ ایرادی ندارد و لزوماً هم اینطور نیست که فقط یکی درست بگوید. اگر اختلاف نظرها بجای سعی در اعمال زورکی! به مباحثه و گفتگو گذاشته شود ، اتفاقاً یکی از عواملی هست که می تواند در رسیدن به هدفی که شما در این تاپیک بررسی می کنید تاثیرگذار باشد

اما درمورد مطلبی که فرمودید ، بدون شک منظور بنده نه تنها این نیست ، بلکه شدیداً با آن مخالف هستم! البته بهتر است خودم را کنترل کنم و کمتر در این مورد صحبت کنم. چون میترسم از دست این تفکر غلط که در کشور رایج شده که خانمها باید در چنین کارهایی شرکت کنند وگرنه بی مصرف هستند!!! ، از دست تفکری که زنها را مدام در جلوی چشم مردها قرار داده ، و از دست مسائلی که هر روز می بینم ، کنترل کلامم را از دست بدهم

شاید دوستان دیگر با خود فکر کنند که بابا زیادی شلوغش کردی! اینطوریا هم نیست و مسائل توی اداره ها تا این حد هم ناجور نیست. قبلاً هم چند بار گفته ام که من تا همین چند سال پیش آنچنان مذهبی نبودم و با افراد مختلفی از هر صنفی برخورد داشته ام. از مؤمن و مسجدی بگیرید تا لاط و چاقو کش ، الکلی بگیرید تا معتاد. برای همین چیزهایی را میدانم که شاید مذهبی ها به دلیل اینکه با آنها مستقیم برخورد نداشتند ، برایشان ناآشنا باشد. از جمله همین مورد که شما فرمودید. وقتی طرف میگوید ب ، می فهمم که منظورش بسم الله است یا به تو چه!!

در کمال تاسف باید عرض کنم که شاغل شدن خانمها آنقدر مفسده به دنبال داشته که روزها می توانم درمورد آن صحبت کنم!
میدانم که فلان خانمی که همه بخاطر پیشرفت شغلی در اداره اش تحسینش میکنند ، در خلوت....
می دانم آن آقایی که همکاران خانمش با این تفکر که مثل داداش ماست! با او میگویند و می خندند ، پیش مردان دیگر از این گفتن و خندیدن ها با چه عنوانی یاد می کند...!!!
می بینم که خانم با حیایی که چند سال پیش وارد بازار و بخش اداری یک فروشگاه شد ، حالا چکونه حیای نگاهش از بین رفته است
می دانم آن زن شوهر دار در اداره ، با همکار آقایش.....!!!!
نگاه های آنچنانی به یکدیگر.....
خوردن مثلاً سهوی به همدیگر موقع رد شدن از کنار هم.....

گفتم که می ترسم کنترل کلامم را از دست بدهم!
آن کسی که گفت بهترین چیز برای زن این است که نه او نامحرمی را ببیند و نه نامحرمی او را ، بیخود این را نگفته است

Reza-D;791966 نوشت:
جدای از اینکه منظور من چه بوده ، داشتن اختلاف نظر بین افراد هیچ ایرادی ندارد و لزوماً هم اینطور نیست که فقط یکی درست بگوید. اگر اختلاف نظرها بجای سعی در اعمال زورکی! به مباحثه و گفتگو گذاشته شود ، اتفاقاً یکی از عواملی هست که می تواند در رسیدن به هدفی که شما در این تاپیک بررسی می کنید تاثیرگذار باشد

بله دقیقا همینطور است و حقیر هم انتظار ندارم در مباحثه همه موافق موضوع یا مخالف باشد! قرار است تبادل نظر صورت بگیرد و قطعا در هربحثی یکی عده موافق و یک عده مخالف هستند

باز هم از حضورتان در بحث سپاسگزارم
یازهرا(سلام الله علیها)

سلام علیکم
باعرض ادب و احترام

اساتید محترم ،کاربران بزرگوار!

هل من ناصر ینصرنی؟!!

یازهرا(سلام الله علیها)

یارب;791758 نوشت:

"مقام معظم رهبری فرموده است اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد "

سلام خواهربزرگوار
راستش من اینقدر دیده ام به رهبری مواردی را نسبت داده اند که هیچ سند محکمی نمی توان برای آن یافت که حد ندارد، حرف های عجیبی که با قاطعیت می گفتند رهبر آنها را در سخنرانی فلان شهر مطرح کرده اما هر چه گشتم و از خودشان سند خواستم برایش چیزی پیدا نکردم.
من هم این مطلب را شنیده ام اما از آنجا که رهبر فرمودند حرف مرا از خود من بشنوید خودم به شخصه این حرف را تا یقین صد در صد حاصل نکنم که ایشان فرمودند به ایشان نسبت نمی دهم( البته ردش هم نمی کنم چون حرف ناپسندی نیست و رد کردن بدون علت هم کار عاقلانه ای نیست.)

حرف من را از خود من بشنوید ، خب من هنوز که الحمدالله زبونم از کار نیفتاده ............(کلیک کنید)

به طور کلی سوال شما سوال مهمی است الان خودم دچار وسواس در تاپیک زدن شده ام!

شاید از بین مسائلی که در این تاپیک راجع به آنها صحبت می کنم قسمت اعظم آنها طوری است که هرگز در بیرون از سایبر با حضور حتی یک مرد هم در موردشان صحبت نمی کنم
مثال میزنم
من در حضور آقایان با خانم ها در مورد نحوه پوشش و حد حجاب صحبت نمی کنم! و این را کار درستی نمی دانم حالا اینجا پر از مرد است ما باید تبلیغ حجاب را بکنیم یا نه؟
حتی اگر جایی باشم شبهه ای بزنند کمر شکن!! و من پاسخش را بدانم و بتوانم توجیه کنم یا دفاع کنم ، مکث می کنم و منتظر می شوم آقایان متدین دفاع کنند، اگر سکوت نکردند و دفاع کردند من هیچ حرف نمیزنم حتی یک کلمه! اگر سکوت کردند یا پاسخ نداشتند بدهند یا پاسخشان کامل نبود و برطرف کننده شبهه نبود ( و من در توانم بود که با دلایل محکم ردش کنم) خودم بلند میشوم و بر خزئبلاتشان ردیه می زنم!
و خیلی مسائل دیگر که بماند.
اما در فضای مجازی می شود این کار را کرد؟!
مثلا من کلیپ زده ام در دفاع از ولایت فقیه ، بعد کلیپ ما را مخالفین می بینند ، یکی یکی یا چند نفره می ایند در کانال هی شبهه می زنند، تهمت می زنند به رهبر و .....
حالا من که صاحب کانال هستم باید جواب آنها را بدهم یا نه؟ بروم از کجا یک مرد پیدا کنم بگویم بیایید جواب اینها را بدهید؟ وقتی دارم با کلیپ تبلیغ می کنم( تبلیغ هر چی) قطعا مخالفان هم می آیند و باید پاسخ دهم خیلی از آنها هم مرد هستند حالا باید چه کنم؟ اصلا در تبلیغ ولی فقیه کار نکنم و بگذارم دشمنان برای خودشان اینهمه تاخت و تاز کنند یا جواب مخالفین را ندهم یا سانسور کنم؟
اینها کمی ابهام دارند قبول دارم

اما عقل و شرع چند مسئله را به طور کلی برای ما روشن می کنند و در آنها هیچ ابهامی نیست
مثلا
آنجایی که نامحرمی می آید و چیزی را به ما تقدیم می کند، مثلا کلیپ تقدیم می کند نباید برویم و کار او را تایید کنیم و کلی تشکر ( صحبت بی خودی) بکنیم که دست شما درد نکند خیلی لطف کردید برایم تقدیمی درست کردید. تقدیمی های فضای مجازی درب ورود به دوستی های ناخواسته در فضای مجازی هستند که خیلی زیاد اتفاق می افتد.
هیچ لزومی ندارد یک خانم و یک آقا راجب به
مسائل زناشویی با هم مباحثه کنند، قطعا این کار حرام شرعی است.مگر وقتی که از مشاوری خبره آنهم وقتی که هم سطح او را نیافتیم بخواهیم مشورت بگیریم.
گاهی اوقات کارشناسان خبره در زمینه خاصی هستند بعد یک نامحرمی می آید به من نوعی پیام میدهد که لطفا در فلان مسئله مرا راهنمایی کنید!! به نظرتان لزومی دارد پاسخ او را بدهیم؟!

چیزی که برایم شگفت آور است این است که خیلی ها گمان می کنند کارشان درست است در حالی که وقتی دیگران از دور به کار آنها نگاه می کنند می بینند کارشان غلط است خیلی هم غلط است.( پیوسته با خود فکر می کنم من اینگونه نیستم؟!)
من خیلی دوست داشتم کسی بود خبره که به کسانی که می خواهند در فضای مجازی فعالیت کنند و در حال فعالیت هستند ( به صورت خصوصی ) تمام ایرادات تاپیک هایشان را مطرح می کرد بدون تعارف همه را می گفت
اما این مسئله وقت گیر است و نیاز به کارشناسی خبره دارد که افراد را هم تا حدودی بشناسد

من از عید تصمیم گرفته ام عمل به احتیاط کنم و تاپیک نزنم! می ترسم ناخواسته مرتکب حرامی شوم. واقعا وسواس در تاپیک زدن گرفته ام مخصوصا بعد از مطالعه بعضی مطالب در تاپیک مسابقات.
چند بار هم مطلب نوشتم که تاپیک جدید بزنم اما قبل از ارسال مطلب حذفش کردم!!!

یارب;792791 نوشت:

سلام علیکم
باعرض ادب و احترام

اساتید محترم ،کاربران بزرگوار!

هل من ناصر ینصرنی؟!!

یازهرا(سلام الله علیها)

سلام مجدد
این کلیپ از رهبری را ملاحظه نمایید به نظر می رسد با آنچه که خیلی از مذهبی ها گمان کردند کمی فرق دارد

هشدار رهبر به فعالان فضای مجازی!!!( کلیک کنید)

[="Blue"]

یارب;791758 نوشت:

اگر کسی خواست سخنان رهبر را تفسیر کند و علت بیان چنان مطالبی را از زبان ایشان مطرح کند لطفا قبلش سند ارائه کند که اینها واقعا فرمایشات ایشان است.
با تشکر[/]

زینبیون;793628 نوشت:
اگر کسی خواست سخنان رهبر را تفسیر کند و علت بیان چنان مطالبی را از زبان ایشان مطرح کند لطفا قبلش سند ارائه کند که اینها واقعا فرمایشات ایشان است.
با تشکر

سلام علیکم
باعرض ادب و احترام به محضر شما خواهر خوب و بزرگوارم و تشکر و سپاس از شما به خاطر حضورتان در بحث

اگر پست اول بنده را با دقت مطالعه نموده باشید متوجه میشوید حقیر نیز دقیقا به این نکته اشاره نموده ام و در ابتدای سوالم درخواست کردم عین عبارت ایشان آورده شود
حقیر در پست اول که همان پست سوال است بیان نمودم که :

یارب;791758 نوشت:

یارب;791758 نوشت:
لطف بفرمایید کامل این جمله ایشان را برای حقیر تبیین بفرمایید

یازهراسلام الله علیها

یارب;793629 نوشت:

سلام علیکم
باعرض ادب و احترام به محضر شما خواهر خوب و بزرگوارم و تشکر و سپاس از شما به خاطر حضورتان در بحث

اگر پست اول بنده را با دقت مطالعه نموده باشید متوجه میشوید حقیر نیز دقیقا به این نکته اشاره نموده ام و در ابتدای سوالم درخواست کردم عین عبارت ایشان آورده شود
حقیر در پست اول که همان پست سوال است بیان نمودم که :

یازهراسلام الله علیها

سلام خواهر گرامی
میدانم شما سوال کردید ، منظورم شما نبودید

منظورم کسانی هستند که قبل از اثبات این موضوع میخواهند آن را تفسیر کنند:Gol:

زینبیون;793628 نوشت:
[="Blue"]

با تشکر

[/]

با سلام.
در سایت khamenei.ir جستجو کنید، اگر اونجا پیدا شد که معتبر و مستند هست وگرنه خیر...

[="Blue"]

mehrant;793695 نوشت:
با سلام.
در سایت khamenei.ir جستجو کنید، اگر اونجا پیدا شد که معتبر و مستند هست وگرنه خیر...

سلام
با تشکر از شما
برادر گرامی،هر کس این مطلب رو قبول دارد باید سند بدهد
من نه رد کردم نه قبول فقط از بزرگوارانی که آنرا قبول دارند سند میخواهم

ارائه سند با کسی است که این مطلب را مطرح میکند نه با سایرین( البته منظورم استارتر محترم نیست کسانی هستند که قبول دارند)
البینة علی المدعی[/]

سلام علیکم
باعرض ادب و احترام به محضر همه شما خوبان

بنده در اثر تجربه و بحث و گفتگو در خصوص فضای مجازی به نتایجی رسید ه ام که در تاپیک دیگری بیان کردم و تصمیم گرفتم اینجانیزبیان کنم
ببینید بزرگواران بحث بر سر فضای مجازی است،چه تلگرام و واتس آپ وغیره چه سایت یا حتی یک وبلاگ ساده!
حال از موارد بالا با توجه به سود و ضررهایشان خودشان تقسیم بندهی میشوند،پس تقریبا مواری که بنده میخواهم بگویم که البته چیز جدیدی نیست و دوستان هم بعضا اشاره نمودند کلا وارد شدن به فضای مجازی است
بنده به این نتیجه رسیدم که
1- برای فعالیت دراجتماع اول باید خود را بسازیم بعد جامعه را!! این خیلی مهم است زیرا اگر فرد خود ساخته نشود و بخواهد جامعه رابسازد جامعه که ساخته نمیشود هیچ خودش هم گرفتار میشود،پس ساخت فرد و جامعه باید در راستای یکدیگر باشند !! اما قبل از آن خودسازی مقدم بر جامعه سازی است زیرا بدون اولی دومی تقریبا غیر ممکن است!!

2- داشتن هدف برای ورود به فضای مجازی است! اما گاهی در پشت این اهداف نیازها خوابیده است!!! و اهداف بهانه هستند و در ابتدای امر به خاطر اهداف وار میشونداما در ادامه این نیازها هستند که دنبال رسیدن به اهداف خود هستند نه آن هدف اصلی! مثلا فرض کنید فردی بگوید هدفم از ورود به فضای مجازی تبلیغ دین است،خب خیلی هدف مبارک و خوبیست،واقعا هم هدف این است،اتفاقا فردی باشد که مبلغ هم باشد،اما از آن طرف یکی از نیازهایش تامین نشده مثلا نیاز به هم صحبت دارد و فرض کنید آدم تنهایی در فضای حقیقی بوده است،این فردوقتی واردآن فضا میشود به مرور میرود دنبال نیازش نه هدفی که به خاطرش وار شده است !!!(این نکنه را خوب دقت نمایید زیرا خیلی پنهانی و بدون اینکه فرد متوجه شود اتفاق می افتد!)
3- یک جمله بسیار خوبی استاد محترم محراب فرمودند و آن هم اینکه

محراب;793363 نوشت:
خواهشا دوستانی که تخصص و علم لازم را ندارند احساس تکلیف نکنند و خود را به دردسیر نیندازند
هستند کسانی که در این فضاها وارد می شوند

حقیر برروی این موضوع با دوستان و بزرگوران در فضای حقیقی خیلی بحث داشته ام! دقیقا این جمله را تایید میکنم،متاسفانه این موضوع شده است جواز ورورد! خواهشا این نکته استاد را خوب دقت بفرمایید

4- خب ممکن است یک عده بگویند ما اصلا میخواهیم وارد این فضا شویم که علممان زیاد شود! تقوایمان زیاد شود،حال سوال بنده این است واقعا اینگونه میشود؟!! آیا خانمی که گروه در تلگرام دارد و میگوید مطالب خوبی در کنار چیزهای دیگر از نظر مذهبی یاد میگریم نمیتواند برود فرض رادیو معارف گوش دهد! نمیتواند همان علم را با مطالعه به دست آورد؟ آیا واقعا از 7 ساعتی که در تلگرام و چه و چه است دارد از نظر علمی و معرفتی تقویت میشود؟!!!!

5- بزرگوارانی که فرمودند دشمن دارد در فضای مجازی مانند همین تلگرام و غیره کار میکنند ،حال یک سوال از شما دارم چند درصد از افراد مذهبی که وارد این فضا میشوند میروند در گروه های غیر مذهبی و تبلیغ دین میکنند؟!! یک عده مذهبی برای خودشان دور هم جمع میشوند و یک عده غیر مذهبی هم برای خودشان دور هم جمع میشوند،آیا این امکان در این فضا وجود دارد که بشود بروی در گروه هایی که مشکلات زیادی دارد و به قول معروف به کارهای تبلیغی پرداخت و افراد را هدایت کرد؟ از طرفی چقدر تضمین است با ورورد به این گروهها خود فرد به مرور از راه به در نشود؟!!....

6-حال بحث این پیش می آید که آیا باید کلا با این فضاها مبارزه کرد و اصلا واردش نشد؟ پس تکنولوژی روز چه میشود
به نظر بنده خیر باید استفاده کرد اما بنا برضرورت،
از طرفی مگر قرار است هرچه شد تکنولوژی همه بروند استفاده کنند؟!!! فرض یک دستگاه پیشرفته ای ساخته میشود که میتواند نفت رااز زمین استخراج کند! حالا همه باید برویم و آن دستگاه را بخریم و یاد بگیریم چونکه نمیخواهیم عقب افتاده باشیم یا از تکنولوژی روز بی بهره باشیم؟!!! همان دستگاهی که میتواند بی نهایت برای متخصصانش مفید باشد برای یک نفر که نه تخصص دارد نه نیاز میتوان بی نهایت مضر باشد این را فراموش نکنیم!!
پس بنده با این موضوع کاملا مخالفم که چون تکنولوژی است باید همه داشته باشند و وارد شوند! اما با این موافقم که باید مردم را با تکنولوژی روز و آسیب ها و سود هاییش آشنا کرد،یعنی باید کاملا این فضای مجازی برای یک نوجوان تفهیم شود اما این یادگیری به معنای ورود به این فضا نیست،به معنای این است که طرف آگاهی داشته باشد برای زمانی در آینده که براساس ضرورت اگر اگر اگر نیاز شد وارد شود بداند چگونه استفاده کند

یک خانم متاهل اگر بخواهد واقعا همسر داری و تربیت فرزند دینی داشته باشد به نظر بنده وقت نمیکند تلفن هم صحبت کند چه رسد به اینکه بخواهد وقتش را در این فضاها بگذراند!!!

در نتیجه در مجموع به نظر بنده برای ورورد به این فضا باید چند نکنه را مد نظر داشت،1- شناخت خود و روحیات خود! 2- خودسازی و تهذیب 3- هدف 4- ضرورت -5- برنامه ریزی دقیق 7- آسیب شناسی و برسی عمل کرد خود در این فضا و مطابقت دادن آن با هدف اصلی هرچند وقت یکبار!!

یازهراسلام الله علیها

سلام علیکم
بنده چند روز است دنبال اصل این مطلب هستم اما متاسفانه نتوانستم این جمله را پیدا کنم حالا یا رهبری روحی فداه عین این جمله را بیان نکرده اندو این جمله ای که جناب یکتا فرمودندبردداشتشان از کلام رهبری روحی فداه بوده یا اگر هم چنین جمله ای بوده در جلسه خصوصی بوده است

جمله ای که ایشان بیان فرمودند مطلبی است که در ادامه آورده ام که در این بیانات هم نفرموده اند اگر رهبر نبودم رئیس فضای مجازی میشدم!!،البته بنده ان شاءالله در اولین فرصت بیشتر پیگیری میکنم ببینم جناب یکتا از کجا این مطلب را نقل قول فرموده اند اما فعلا این مطلبی است که رهبری روحی فداه در سال 91 بیان فرموده اند

امروز این جوانهای دانشجو و غیر دانشجو را که مشاهده میکنید - حالا من دانشجوها را میگویم - همه‌شان تقریباً و تغلیباً مشتاقند از مفاهیم اسلامی و معارف اسلامی چیزهائی را بشناسند و چیزهائی را بفهمند و سر در بیاورند. من و شما باید زمینه فراهم کنیم که بتوانیم به آنها جواب دهیم. این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟ علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست. اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟

یازهراسلام الله علیها

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

Reza-D;791829 نوشت:
پرسش جامعی است و پاسخ به آن بسیار دشوار و زمان بر
من هم در حد دانش خودم توضیح میدهم

به نظرم خیلی نباید دنبال مسائل عجیب و غریب بگردیم! ایشان رهبر مسلمین هستند و مردی بسیار بزرگ ، در نتیجه ممکن است این تفکر برای ما پیش بیاید که هر وقت صحبتی می کنند ، یعنی قرار است یک کار عجیب و غیرقابل درک برای ما ، از سوی ایشان تبیین شود ، درحالیکه لزوماً اینطور نیست!

یک بار شخصی از آیت الله بهجت پرسید:
آقا میشود یک راه و روش مخصوص برای سیر و سلوک الی الله پیشنهاد بدهید (دنبال راه های عجیب و غریب می گشت)

ایشان پاسخ دادند:
خداوند که بخیل نیست که برخی از راه های رسیدن به خود را مخفی کند!!
شما همین واجبات را که دین گفته انجام بدهید و محرمات که گفته ترک کنید. همه اش همین است

خب اگر اینقدر ساده است ، پس چرا خیلی ها نمی توانند مانند آیت الله بهجت شوند؟
چون فقط میدانند ، اما عمل نمی کنند

من یک زمانی فوتبال بازی میکردم. مربی ما همیشه به مدافعان میگفت:
"بچه ها وقتی مهاجم حریف داره به دروازه ما نزدیک میشه ، سعی کنید فقط توپش رو بزنید ، همین!
دیگه نمیخواد دریبل بزنید و کار نمایشی انجام بدید. وظیفهء اصلی و اولویت شما دفع توپ هست که خیلی ساده میشه انجامش داد"

نکتهء جالب برای من این بود که در بزرگترین تیم های فوتبال مثل منچستر ، بارسلونا ، رئال و..... در آنجا هم مدافعین سطح اول جهان ، اولویتشان همین است!!!

پس تفاوت مدیریت ایشان با منِ نوعی ، بیشتر از اینکه در چیستی مسائل باشد ، در چگونگی آنهاست و این خود نکتهء مهمی است. اینکه بدانیم بجای پرداختن به یک سری مسائلی که هیچ نتیجه خاصی برای ما به دنبال ندارند ، و حتی درمواردی درسر ساز هم هستند ، باید اولویت را در فضای مجازی به مقابله با دشمن و آگاه سازی خود و دیگران بگذاریم

سلام
پاسخ خيلي خوب و دقيقي است:Gol:[/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]آقاي قرائتي مي گفتند در جايي نكته اي گفتم از قول امام يكي از حضار سفت و سخت گفت نه امام چنين چيزي نفرمودند
من گفتم و باز ايشان گفت نه چنين چيزي نفرمودند
گفتم اگر نفرموده باشند چون حرف منطقي و خوبي است بعدا خواهند گفت.:Nishkhand:
زياد نبايد بحث كنيم كه رهبري چين حرفي زده اند يا نه. بله در نسبت دادن نمي توانيم بدون مدرك نسبت بدهيم
ولي اين قدر مي توان گفت كه واقعا فضاي مجازي دنياي با همه امكانات دنياي زميني است. برخي از نظريه پردازان مي گويند در اين عصر دو دنيايي است.
از سويي ديگر اهميت اثر رسانه هاي گرم مانند ماهواره و اينترنت روشن است
و اين كه نوك تهاجم فرهنگي مپرياليسم رسانه نيز رسانه هاي گرم است
بنابراين اگر رهبري چنين سخني گفته باشند هم بعيد نيست
سخنان جناب د رضا هم خيلي معقول بود درباره شيوه مديريتي رهبري و يا وظايف پيروان چنين رهبري
[/]

خیلی خلاصه عرض کنم
تمام انتظاراتی را که در فضای حقیقی از مسولان و مردم و زنان می خواهد در فضای مجازی جدی تر می خواهد

موضوع قفل شده است