صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگر رهبر انقلاب نبودم، رئیس فضای مجازی می شدم!

نوشته
    1,865
    حضور
    190 روز 10 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    8009

اگر رهبر انقلاب نبودم، رئیس فضای مجازی می شدم!

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض ادب و احترام به محضر استاد گرامی و کاربران محترم

مدتها پیش حقیر مطلبی را به نقل از جناب حاج حسین یکتا خواندم که فرموده بودند:

"
    مقام معظم رهبری فرموده است اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد "

بنده حقیر مایل بودم کامل صحبت رهبری روحی فداه را در این خصوص مطالعه کنم اما هرچه گشتم نتوانستم اصل مطلب را پیدا کنم،یعنی سخرانی که رهبری روحی فداه در آن این جمله بیان فرمودند را متاسفانه ندیدم

اکنون با توجه به این جمله امام خامنه ای روحی فداه چند سوال از محضرتان دارم:

1- لطف بفرمایید کامل این جمله ایشان را برای حقیر تبیین بفرمایید،و بفرمایید اگر ایشان مدیر فضای مجازی میشدند چکارهایی انجام میدادند؟ دغدغه هایشان چه بوده است؟ فرض کنید ایشان میخواستند این مدیریت را به تک تک ماها بسپارند انتظار داشتند چه مواردی در نظر بگیریم؟ اگر ایشان مدیر بودند برای آسیبهای فضای مجازی چه تدابیری می اندیشیدند؟ مثلا اگر میخواستند مدیریت فضاهایی مثل تلگرام و واتس آپ و غیره را در ست بگیرند از افراد مذهبی چه انتظاراتی داشتند؟ چگونه در این فضاها فعالیت کنند؟

2- اگر رهبری روحی فداه مدیر فضای مجازی بودند و قرار بود به خانم ها در فضای مجازی امر به تکلیف کنند چه مواردی را بر عهده آنان میگذاشتند،؟دقیقا میخواستند خانمها در چه زمینه هایی از فضای مجازی وارد شوند،؟ چگونه فعالیت کنند؟ در کدام فضا ها وارد شوند و در کدام فضاها وارد نشوند؟ (سایت ها ،واتس آپ ،تلگرام و غیره...) تا چه حد در فضای مجازی باشند؟ و دقیقا بفرمایید یک حانم باید چگونه در فضای مجازی باشد که به تکلیفش نسبت به امر مولایش عمل نموه باشد

از اینکه بنده حقیر را در رسیدن به سوالاتم یاری بفرمایید سپاسگزار خواهم بود

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

یازهرا(س)

ویرایش توسط یارب : ۱۳۹۵/۰۱/۰۳ در ساعت ۱۰:۰۷
    در پیوند ازدواج قرار نیست دو‌نفر به هم برسند

قرار است باهم به خدا برسند

«همسر یعنی همسفر تا بهشت»

2. صلوات ها 42

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58320

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره و خارج از موضوع تاپیک خودداری نمایید.

با تشکر

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۵/۰۱/۰۳ در ساعت ۰۰:۳۶

5. صلوات ها 19

نوشته
    1,865
    حضور
    190 روز 10 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    8009

سلام علیکم

ضمن تشکر ازجناب آقای طاهر و استاد محترم تاپیک و کاربران گرامی ، اگر امکان دارد در ادامه سوال پست قبل به این سوال حقیر نیز پاسخ بفرمایید

ما میگویم صحبت با نامحرم مبنایش ضرورت است! درست است؟یعنی تا حد ضرورت باید صحبت کرد، حال سوال حقیر این است مبنای این ضرورت چیست ؟ خصوصا در فضاهایی مانند همین سایت گفتگو یا امثال آن

مثلا فرض کنید بنده از استادی سوالی دارم،یا در تاپیک گفتگو دارم با کاربران مباحثه میکنم ،خب برای اینکه سوالم را خوب برسانم توضیح میدهم، شاید از دید بنده این توضیحات لازم است اما از دید طرف مقابل فرض خیلی از این صحبتها ضرورت نباشد!
    یا فرض بنده یه صورت خصوصی از استادی راهنمایی بگیرم، خب به نظر خود بنده مطالبی که میگویم مشکلی ندارد اما شاید اگر فرض فردی از دور نگاه کند تشخیص دهد که فلان پیام و فلان پیام اصلا ضرورت نداشت! یا گفتن فلان مطالب در حین فلان پیام ضرورتی نداشت! و غیره...
    یا فرض تاپیکی است که دارد در آن گفتگو میشود و افراد مختلف دارند بر روی موضوعی مباحثه میکنند ،آیا اصلا اینجا ضرورتی دارد فرض بنده نوعی هم وارد گفتگو شوم در حالی که گفتگو ها بین خانم ها و آقایان است؟
    یا نه اصلا فرض کنید ضرورت هم به صورت صحیح تشخیص داده شد،حال اگر خانمی با رعایت تمام حدودشرعی در فضای مجازی فعالیت کرد اما بعد مدتی متوجه شد باعث جلب توجه نامحرمان شده آیا اینجا باید تبلیغ در فضای مجازی را رها کند یا ادامه دهد؟!
    حقیر مدت خیلی زیادی است که دارم برروی این مساله فکر میکنم که واقعا در فضای مجازی تا چه حد صحبت با نامحرم ضرورت است؟ اصلا ضرورتی است که من خانم وارد شوم و صحبت کنم؟! یا آیا تایید پست اساتید یا کاربران آقا توسط بنده که یک خانم هستم اشکالی ندارد؟!! فرض که کاملا هم در چهار چوب بود و مشکل شرعی هم نداشت و ضرورت بود! آیا میتوان یقیین پیدا کرد که در حد همین ضرورتها برای آقا و خانم ایجاد وابستگی به نامحرم نمیکند؟ باعث نمیشود صحبت با نامحرم برای یک خانم عادی شود؟!! بنده به عنوان خانم اگر بخواهم به تبلیغ دین در فضای مجازی بپردازم قطعا مخاطبان زیادی از آقایان خواهند بود حال تکلیف چه میشود؟

اگر حقیر را در رسیدن به پاسخ این سوالات نیز یاری بفرمایید بی نهایت سپاسگزار خواهم بود زیرا مدت زیادی است ذهنم را درگیر کرده است

باتشکر
    یازهرا(سلام الله علیها)
    در پیوند ازدواج قرار نیست دو‌نفر به هم برسند

قرار است باهم به خدا برسند

«همسر یعنی همسفر تا بهشت»

7. صلوات ها 27

نوشته
    562
    حضور
    82 روز 9 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2001

نقل قول نوشته اصلی توسط یارب نمایش پست ها

بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض ادب و احترام به محضر استاد گرامی و کاربران محترم

مدتها پیش حقیر مطلبی را به نقل از جناب حاج حسین یکتا خواندم که فرموده بودند:

"
    مقام معظم رهبری فرموده است اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را برای مقام معظم رهبری نشان می‌دهد "

بنده حقیر مایل بودم کامل صحبت رهبری روحی فداه را در این خصوص مطالعه کنم اما هرچه گشتم نتوانستم اصل مطلب را پیدا کنم،یعنی سخرانی که رهبری روحی فداه در آن این جمله بیان فرمودند را متاسفانه ندیدم

اکنون با توجه به این جمله امام خامنه ای روحی فداه چند سوال از محضرتان دارم:

1- لطف بفرمایید کامل این جمله ایشان را برای حقیر بیان بفرمایید،و بفرمایید اگر ایشان مدیر فضای مجازی میشدند چکارهایی انجام میدادند؟ دغدغه هایشان چه بوده است؟ فرض کنید ایشان میخواستند این مدیریت را به تک تک ماها بسپارند انتظار داشتند چه مواردی در نظر بگیریم؟ اگر ایشان مدیر بودند برای آسیبهای فضای مجازی چه تدابیری می اندیشیدند؟ مثلا اگر میخواستند مدیریت فضاهایی مثل تلگرام و واتس آپ و غیره را در ست بگیرند از افراد مذهبی چه انتظاراتی داشتند؟ چگونه در این فضاها فعالیت کنند؟

2- اگر رهبری روحی فداه مدیر فضای مجازی بودند و قرار بود به خانم ها در فضای مجازی امر به تکلیف کنند چه مواردی را بر عهده آنان میگذاشتند،؟دقیقا میخواستند خانمها در چه زمینه هایی از فضای مجازی وارد شوند،؟ چگونه فعالیت کنند؟ در کدام فضا ها وارد شوند و در کدام فضاها وارد نشوند؟ (سایت ها ،واتس آپ ،تلگرام و غیره...) تا چه حد در فضای مجازی باشند؟ و دقیقا بفرمایید یک حانم باید چگونه در فضای مجازی باشد که به تکلیفش نسبت به امر مولایش عمل نموه باشد

از اینکه بنده حقیر را در رسیدن به سوالاتم یاری بفرمایید سپاسگزار خواهم بود

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

یازهرا(س)
    سلام
    این جمله نقل به مضمونه و واقعا نمیدونم چی گفتن که حاج حسین یکتا برداشتشون این طوری بوده. ولی از سفارشاتی که درباره فضای مجازی داشتن و اتفاقا در ادامه همین جمله حاج حسین یکتا به صورت عکس نوشته منتشر شده:
    آنچه که لازم است عرض بکنم - که از همهی این مطالب مهمتر است - نسبت حوزههای علمیه است با انقلاب و نظام اسلامی. هیچ کس در عالم روحانیت، اگر انصاف و خرد را میزان قرار بدهد، نمیتواند خودش را از نظام اسلامی جدا بگیرد. نظام اسلامی یک امکان عظیمی را در اختیار داعیان الیاللّه و مبلّغان اسلام قرار داده. کِی چنین چیزی در اختیار شما بود؟ امروز یک طلبهی فاضل در تلویزیون مینشیند نیم ساعت حرف میزند، ده میلیون، بیست میلیون مستمع از روی شوق به حرف او گوش میدهند. کِی چنین چیزی برای من و شما در طول تاریخ روحانیت، از اول اسلام تا حالا، وجود داشته؟ این اجتماعات بزرگ کِی وجود داشت؟ این نمازجمعهها کِی وجود داشت؟ این همه جوان مشتاق و تشنهی معارف کِی وجود داشت؟ امروز این جوانهای دانشجو و غیر دانشجو را که مشاهده میکنید - حالا من دانشجوها را میگویم - همهشان تقریباً و تغلیباً مشتاقند از مفاهیم اسلامی و معارف اسلامی چیزهائی را بشناسند و چیزهائی را بفهمند و سر در بیاورند. من و شما باید زمینه فراهم کنیم که بتوانیم به آنها جواب دهیم. این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟ علاوه بر این، ابزارهای تسهیلکننده، مثل رایانهها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست. اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوقالعادهای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفادهای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟
    http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=21151

اینکه چه دغدغه هایی داشتند احتمالا همان وظایفی است که به عهده شورای عالی فضای مجازی گذاشته اند.
    وظیفه اصلی این تشکیلات سیاستگذاری، مدیریت کلان و برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های لازم و به‌هنگام و همچنین نظارت و رصد کارآمد و روزآمد در این عرصه میباشد. لذا لازم است با توجه به تحولات سریع و پیچیده در این میدان از یک طرف و نیازهای واقعی و متراکم کشور از طرف دیگر، خود را برای انجام رسالتی سنگین در یک دوره چهار ساله آماده کند.

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحی
    پیدایش فضای مجازی در چند دهه‌ی اخیر یکی از بزرگترین نمادهای تحول جهانی است. رخدادی که تأثیرات شگرف آن هر روز در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و دفاعی در عرصه‌ی ملی و بین‌المللی نمود بیشتری پیدا می‌کند.
    اکنون بیش از سه سال از تشکیل شورای عالی فضای مجازی می‌گذرد: شورائی که با مرکز ملی فضای مجازی وابسته به آن، به عنوان نقطه کانونی مواجهه‌ی هوشمندانه و مقتدرانه با تحولات پرشتاب این عرصه، برای استفاده از فرصت‌ها و ظرفیت‌ها و مقابله با آسیب‌ها و تهدیدات آن شناخته شده است.
    وظیفه اصلی این تشکیلات سیاستگذاری، مدیریت کلان و برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های لازم و به‌هنگام و همچنین نظارت و رصد کارآمد و روزآمد در این عرصه میباشد. لذا لازم است با توجه به تحولات سریع و پیچیده در این میدان از یک طرف و نیازهای واقعی و متراکم کشور از طرف دیگر، خود را برای انجام رسالتی سنگین در یک دوره چهار ساله آماده کند.
    اینجانب ضمن تأکید بر مفاد حکم اولیه تشکیل شورا و پیوست آن، ضروری می‌دانم که نکات و موارد زیر، مورد اهتمام و توجه جدی رئیس و اعضای محترم شورای عالی فضای مجازی قرار گیرد:

۱- انحلال شوراهای عالی مصوب در گذشته که موازی این شورا هستند، به‌منظور تحکیم جایگاه فراقوه‌ای و موقعیت محوری و کانونی شورای عالی و نیز انتقال وظایف آن شوراها به شورای عالی فضای مجازی.

۲- تثبیت و تقویت جایگاه مرکز ملی فضای مجازی به عنوان بازوی شورای عالی فضای مجازی در جهت تحقق تصمیمات آن شورا با وظایف: رصد وضعیت جاری فضای مجازی و پیش‌بینی و آینده‌نگری تحولات در این فضا در سطح ملی و بین‌المللی، ‌ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی میان وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مختلف ذی‌ربط در ابعاد علمی، فنی، ‌اقتصادی، ‌بازرگانی، ‌حقوقی، انتظامی، ‌امنیتی و دفاعی مرتبط با فضای مجازی و نظارت مستمر بر عملکرد دستگاه‌ها و بخش‌های ذی‌ربط در چارچوب مصوبات شورای عالی.

۳- ارتقای جمهوری اسلامی ایران به قدرت سایبری در طراز قدرت‌های تأثیرگذار جهانی و برخورداری از ابتکار عمل و قدرت تعامل با دیگر کشورها در جهت شکل‌دهی به قواعد و قوانین مرتبط با فضای مجازی در عرصه جهانی با رویکرد اخلاق‌مدار و عادلانه.

۴- اهتمام ملی و همه‌جانبه و سرمایه‌گذاری جدی در امر ایجاد و توسعه انواع فناوری‌ها و صنایع کاملاً پیشرفته و رقابتی خصوصاً با استفاده و ایجاد رشته‌های نوین دانشگاهی و تربیت سرمایه‌های انسانی متعهد، ‌متخصص و کارآمد مورد نیاز در بخش‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، محتوایی و خدماتی در تمامی ابعاد فضای مجازی به‌ویژه در برنامه ششم توسعه و برنامه‌ریزی سالانه کشور.

۵- تسریع در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات پس از تصویب طرح آن در شورای عالی و نظارت مستمر و مؤثر مرکز ملی بر مراحل راه‌اندازی و بهره‌برداری از آن.

۶- اهتمام ویژه به سالم‌سازی و حفظ امنیت همه‌جانبه فضای مجازی کشور و نیز حفظ حریم خصوصی آحاد جامعه و مقابله مؤثر با نفوذ و دست‌اندازی بیگانگان در این عرصه.

۷- ترویج هنجارها، ‌ارزش‌ها و سبک زندگی اسلامی ایرانی و ممانعت از رخنه‌ها و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در این عرصه و مقابله مؤثر با تهاجم همه‌جانبه فرهنگی و نیز ارتقای فرهنگ کاربری و سواد فضای مجازی جامعه.

۸- احراز جایگاه و سهم مناسب برای اقتصاد دانش‌بنیان در فضای مجازی در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کشور و برنامه‌ریزی همه‌جانبه برای بهبود شرایط کسب و کار مرتبط با فناوری‌های مجازی و بهره‌گیری از فرصت‌های اشتغال‌زایی و نیز رونق محتوا، خدمات و تجارت در این عرصه.

۹- توسعه محتوا و خدمات کارآمد و رقابتی منطبق بر ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی – ایرانی در تمامی قلمروهای مورد نیاز جامعه و جلب مشارکت‌های مردمی و بکارگیری ظرفیت‌های بخش خصوصی در این زمینه.

۱۰- تدوین و تصویب نظام‌های امنیتی، حقوقی، قضایی و انتظامی مورد نیاز در فضای مجازی.

ترکیب اعضای حقوقی و حقیقی شورای عالی فضای مجازی برای دوره جدید به شرح زیر اعلام می‌شود:
    اعضای حقوقی این شورا عبارتند از: رئیس‌جمهور (رئیس شورای عالی)، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز، دادستان کل کشور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر اطلاعات، وزیر آموزش و پرورش، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور، معاون علمی و فن‌آوری رئیس‌جمهور، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و همچنین اعضای حقیقی: حجج اسلام و آقایان دکتر سیدسعیدرضا عاملی، دکتر حمید شهریاری، دکتر رضا تقی‌پور، دکتر مهدی اخوان بهابادی، مهندس مسعود ابوطالبی، دکتر کامیار ثقفی، دکتر رسول جلیلی و مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی.
    از خداوند متعال توفیق خدمتگزاری روزافزون برای همه‌ی حضرات مسألت می‌کنم.
    سید علی خامنه‌ای
    ۱۴ شهریور ۱۳۹۴

9. صلوات ها 19

نوشته
    8,040
    حضور
    192 روز 14 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28777

این فضا باشد حقیقی نه مجاز
    پر ز اسرار است و پر نیرنگ و راز
    با بصیرت سیر می باید نمود
    تا نیافتی در فرود و در فراز

11. صلوات ها 19

نوشته
    185
    حضور
    42 روز 6 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    530

با سلام

به نظرم (شاید هم اشتباه باشد) ایشان بهتر از هرکسی متوجه حضور و ضربه زدن دشمن هستند و میدانند که یکی از مهم ترین جاهایی که در عصر حاضر دشمن می تواند ضربه سنگینی رو از لحاظ فرهنگی وارد کند همین فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هستش. به خاطر همین هم دغدغه ایشان توجه به فضای مجازی است.

علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست. اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟

http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=21151

13. صلوات ها 13

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

سلام علیکم و رحمه الله
    ضمن تشکر از دعوتتان، از ایجاد چنین تاپیک مهمی سپاسگزارم و واقعا امروز باید دغدغه ملت و مسیولین نیز همین فعالیت موثر در عالم مجازی باشد....ولی افسوس و صد افسوس که هنوز به اهمیت موضوع پی نبرده ایم، در حالیکه دشمن سرتاپا بیدار، بدجوری میتازد در این وادی!
    اگر خاطر مبارک باشد، حقیر یک گروه درخصوص فعالیت فرهنگی و سایبری ایجاد کردم و در مرحله واول از همه آیدی رنگیها...از مدیر محترم سایت گرفته تا همه کارشناسان و همکاران اجرایی و همه و همه دعوت کردم که در این مقوله نظر بدهند و کاری را شروع کنیم،متاسفانه اکثرا سکوت کردند و برخی همه ازجمله.....بگذریم، عذری آوردند و گروه را ترک کردند و بقیه هم که خالصانه آماده همکاری بودند، کاری به پیش نبردیم!!!!
    اینهم لینک گروه : http://www.askdin.com/group170.html
    اما چرا؟؟؟؟!!!
    دلیل فقط یک چیز بود و آن خلا، امروز موضوع اصلی این تاپیک هم هست!
    نکته کلیدی، عدم حضور یک مدیر گروه در مقیاس کوچک...مثل گروههای این سایت یا سایتهای مشابه و همچنین در مقیاس بزرگ...مثل یک ارتش سایبری در حد و اندازه کشور ایران یا امت واحده اسلامی است (البته به نظر حقیر اینطوره)....البته ناگفته نماند که آن گروه را هم که ازش نام بردم بنا به درخواست یکی از کاربران دیگر ایجاد کردم و قرار بود که ایشان مدیریت را به عهده بگیرند....که خدا پدرشان را بیامرزد...از همون اول غزل خداحافظی را خواندند...بگذریم.
    اما سوالات شما:
    1- لطف بفرمایید کامل این جمله ایشان را برای حقیر تبیین بفرمایید،و بفرمایید اگر ایشان مدیر فضای مجازی میشدند چکارهایی انجام میدادند؟ دغدغه هایشان چه بوده است؟ فرض کنید ایشان میخواستند این مدیریت را به تک تک ماها بسپارند انتظار داشتند چه مواردی در نظر بگیریم؟ اگر ایشان مدیر بودند برای آسیبهای فضای مجازی چه تدابیری می اندیشیدند؟ مثلا اگر میخواستند مدیریت فضاهایی مثل تلگرام و واتس آپ و غیره را در ست بگیرند از افراد مذهبی چه انتظاراتی داشتند؟ چگونه در این فضاها فعالیت کنند؟
    بزرگوار این سوالی نیست که به راحتی اینجا کسی بتواند جوابگو باشد، در واقع عدم وجود یک نقشه راهنما بر این فرمان، باعث عقیم ماندن اکثر جنبشهای سایبری و فرهنگی در فضای مجازی شده است و دشمن دانای ما با تمام قدرت و سرمایه چهار نعل به خیمه گاه مسلمین زده و الحق و النصاف هم خوب کار کرده و داره میکنه....اما ما همچنان خوابیم...
    مخلص کلام....جا داشت که الآن حداقل یک وزارت خانه یا بنیاد مستقل فقط جهت همین امر فعالیت در عالم مجازی ایجاد می شد و با تمام قوا مسيولین در راس هرم و مردم هم در خط اول جبهه مقاومت و فعالیت فرهنگی در فضای مجازی فعالیت می کردیم ،اما افسوس که مسیولین فقط به فکر این هستند که چطوری سایتها را فیلتر کنیم و یا اینکه چطوری باند اینترنت را محدود کنیم یا ...
    امروز دشمن خونخوار تا آنجا پیش رفته که برای ما پیشگویی هم می کند که ؛ "تا سال 2020 کاری می کنیم که مرد ایرانی زن خود را برای نمایش جلوی دیدگان مردان دیگر قرار دهد...؛"
    به قول معروف مشت نمونه خرواره....یا سالی که نکوست از بهارش پیداست...اگر الآن یک آماری از میزان طلاقها، ازدواجهای سفید،میهمانی و استخرهای آنچنانی،فساد و تباهی در زمینه های فرهنگی و اقتصادی و....بگیریم ، آیا با یه دو دو تا چهارتای ساده به نظرتون، دشمن گزاف گفته؟!
    بزرگوار، هم اینجا و هم ذر پست بعدی خیلی روی مفهوم ؛زن؛ تاکید داشته اید، آیا به نظر شما خیلی فرق است بین زن و مرد در عالم مجازی؟!
    به نظر حقیر که نیست...من از کجا میتونم بفهمم که مخاطبم یک زن است یا مرد؟!
    فقط از روی اسم.....خوب اگر به نظرتان این موضوع خیلی مهم است، راه چاره اش که خیلی راحت است!
    خیلی ساده آدم میتونه یک اسمی بذاره که کسی نفهمه جنس طرف چی هست...مثلا یک عدد...یا نام یک میوه....واقعااین موضوع اونقدر مهمه که مثلا منه نوعی مثل آب خوردن از یک گروه یا سایت انصراف بدم که مثلا خدای نکرده یک نامحرم به گناه کشیده نشه...!
    مخلص کلام : به نظرم مهم تعیین خط مشی فعالیت توسط یک مدیر گروه یا رهبر در عالم مجازی است و در این خصوص با کمی محافظه کاری اصلا نیازی نیست که محدودیتی در کار مرد یا زن به وجود بیاید و هر کدام باید با تمام قوا در این جبهه انجام وظیفه کنند.
    مثلا فرض کنید بنده از استادی سوالی دارم،یا در تاپیک گفتگو دارم با کاربران مباحثه میکنم ،خب برای اینکه سوالم را خوب برسانم توضیح میدهم، شاید از دید بنده این توضیحات لازم است اما از دید طرف مقابل فرض خیلی از این صحبتها ضرورت نباشد!
    یا فرض بنده یه صورت خصوصی از استادی راهنمایی بگیرم، خب به نظر خود بنده مطالبی که میگویم مشکلی ندارد اما شاید اگر فرض فردی از دور نگاه کند تشخیص دهد که فلان پیام و فلان پیام اصلا ضرورت نداشت! یا گفتن فلان مطالب در حین فلان پیام ضرورتی نداشت! و غیره...
    یا فرض تاپیکی است که دارد در آن گفتگو میشود و افراد مختلف دارند بر روی موضوعی مباحثه میکنند ،آیا اصلا اینجا ضرورتی دارد فرض بنده نوعی هم وارد گفتگو شوم در حالی که گفتگو ها بین خانم ها و آقایان است؟
    یا نه اصلا فرض کنید ضرورت هم به صورت صحیح تشخیص داده شد،حال اگر خانمی با رعایت تمام حدودشرعی در فضای مجازی فعالیت کرد اما بعد مدتی متوجه شد باعث جلب توجه نامحرمان شده آیا اینجا باید تبلیغ در فضای مجازی را رها کند یا ادامه دهد؟!
    حقیر مدت خیلی زیادی است که دارم برروی این مساله فکر میکنم که واقعا در فضای مجازی تا چه حد صحبت با نامحرم ضرورت است؟ اصلا ضرورتی است که من خانم وارد شوم و صحبت کنم؟! یا آیا تایید پست اساتید یا کاربران آقا توسط بنده که یک خانم هستم اشکالی ندارد؟!! فرض که کاملا هم در چهار چوب بود و مشکل شرعی هم نداشت و ضرورت بود! آیا میتوان یقیین پیدا کرد که در حد همین ضرورتها برای آقا و خانم ایجاد وابستگی به نامحرم نمیکند؟ باعث نمیشود صحبت با نامحرم برای یک خانم عادی شود؟!! بنده به عنوان خانم اگر بخواهم به تبلیغ دین در فضای مجازی بپردازم قطعا مخاطبان زیادی از آقایان خواهند بود حال تکلیف چه میشود؟

اگر حقیر را در رسیدن به پاسخ این سوالات نیز یاری بفرمایید بی نهایت سپاسگزار خواهم بود زیرا مدت زیادی است ذهنم را درگیر کرده است
    ببخشید، بزرگوار اگر واقعا انسان از بابت خودش خیالش جمع باشد و کلیه حد و حدود شرعی را مراعات کند، آیا به نظر شما خداوند متعال به دلیل فاسد بودن یا ضعف ایمان مخاطب، ممکن است منه نوعی را توبیخ کند؟
    به نظر بنده که چنین نیست.
    باز تاکید می کنم، با تغییر یک نام میتوان زن بودن را در فضای مجازی مخفی نمود و پا به پای مردان انجام وظیفه نمود.
    حالا اگر واقعا نیازی باشه که در یک زمانی یا مکانی انسان جنسیت خودشو بیان کنه، اگر واقعا حس کنه که ممکنه مفسده داشته باشه، اینجا میتونه عذر خواهی کنه و بکشه کنار.
    یا حق

اللهم ارزقنا توفیق الشهاده الجمیلة فی سبیلک و فی لیله القدر المبارک
    و
    احشرنا مع مولانا و سیدنا و حراره قلوبنا و سکینه انفسنا
    سید الشهداء و الاحرار ابا عبدلله
    الحسین علیه افضل الصلوات و السلام

15. صلوات ها 13

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,134
    حضور
    136 روز 15 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19247

با توجه به این جمله امام خامنه ای روحی فداه چند سوال از محضرتان دارم
    بنام خدا
    میگویند وظیفهء فیلسوف دادن پاسخ های خوب نیست ، بلکه باید سؤال های خوبی بپرسد

این جمله را برای تایید سؤال های بجای سرکار خانم "یارب" عرض کردم

ابتدا باید دید چرا ایشان فضای مجازی را انتخاب می کردند؟ این همه موقعیت دیگر که هرکدام نیز اهمیت فوق العاده ای دارند. پس چرا فضای مجازی؟

چون آنچه که می تواند دشمن را بر ما غالب کند ، قدرت دشمن نیست ، بلکه ضعف و تفرقه بین ماست

مبارزه ای را تصور کنید بین دو حریف ، که نفر a دست های قوی دارد و نفر b هرگز نمی تواند از دست های او عبور کند. در ایجا نفر b فقط یک راه برای شکست حریف خود دارد و آن این است که دست های حریف را از کار بیندازد. این دست قوی که ما را حمایت می کند و دشمن هرگز نمی تواند از آن عبور کند قدرت خداست:
    (( ید الله فوق ایدیهم ))

اما شرط اینکه خدا کنار ما باشد ، این است که ما هم پیرو امر خدا باشیم. بنابراین ، اصلی ترین هدف دشمن این است که ما را از خدا دور کند و برای این منظور ، جستجو کرده تا ببیند چه مواردی را باید هدف قرار دهد تا به مقصد اصلی خود برسد. نتیجهء جستجوی دشمن این شده:

1 - ارزشمند کردن دنیا و لذت های آن
    2 - اولویت دادن فرد بر اجتماع
    ("من" مهم هستم)
    3 - سست کردن کانون خانواده
    4 - هدف قرار دادن زنان
    (زیرا اگر زن منحرف شود ، مردهای زیادی را با خود منحرف خواهد کرد) - ((( روی این مورد زیاد حرف دارم )))
    5 - قرار دادن سنت و مدرنیته در برابر یکدیگر
    6 - القا ناتوان بودن به جوانان دیگر کشورها
    (اینکه تنها راه پیشرفت ، همراه شدن با غرب است)
    7 - بر هم زدن اتحاد
    (از طریق دست نهادن بر اختلافات قومی ، مذهبی و....)
    8 - و.................

وقتی دشمن موارد بالا را لیست کرد ، متوجه شد که نمی تواند این موارد را با زور به ذهن مخاطبان خود وارد کند. بلکه باید آنها را در قالبی زیبا و همراه با زرق و برق به خورد افرادِ هدف بدهد. در نتیجه بجای جنگ سخت (با اسلحه) جنگ نرم را آغاز کرد و مهمترین اسلحهء دشمن شد:
    رسانه و فضای مجازی

زمانی یکی از روحانیون ما که فکر میکنم آیت الله دکتر بهشتی بودند ، به خارج از کشور سفری داشتند. پس از برگشتن ، از ایشان سؤال شد که آقا ، چه تعداد از جوانان آنجا را توانستید به اسلام دعوت کنید؟ ایشان پاسخ دادند: اولویت من این نبود که آنها را مسلمان کنم ، بلکه این بود که نگذارم جوانان مسلمان خودمان کافر شوند

امام خامنه ای نیز به خوبی به این موضوع واقف هستند که اولویت امروز ما این است که نگذاریم دشمن به اهدافی که تنظیم کرده دست یابد و محل مقابله با این خواست دشمن ، همان جبهه ای هست که دشمن برای هدفش انتخاب کرده. یعنی رسانه و فضای مجازی. حالا که دلیل تاکید ایشان بهتر مشخص شد ، حال باید بررسی کرد که مقابله با دشمن از چه راه هایی امکان پذیر است و اگر ایشان رئیس فضای مجازی بودند چه برنامه هایی داشتند. این را در پست بعد توضیح خواهم داد

فقط اشاره ای کنم به نکتهء ظریف استاد صادق عزیز:

نقل قول نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
    این فضا باشد حقیقی نه مجاز
    پر ز اسرار است و پر نیرنگ و راز
    با بصیرت سیر می باید نمود
    تا نیافتی در فرود و در فراز
    کاملاً درست است. گر چه عوامل تشکیل دهندهء این فضا مجازی هستند. حروف ، کلمات ، تصاویر ، پروفایل کاربری ، و مواردی از این دست همه مجازی هستند. اما معنای کلمات ، تاثیر آنها ، تفکری که منتشر میشود ، نوع رابطه بین افراد پشت این پروفایل ها ، و در نهایت ، جنگ بین تفکرات واقع در این فضا ، همه حقیقی هستند
    ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۵/۰۱/۰۳ در ساعت ۱۷:۴۰

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

17. صلوات ها 9

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,134
    حضور
    136 روز 15 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19247

نقل قول نوشته اصلی توسط عارف نمایش پست ها
    آیا به نظر شما خیلی فرق است بین زن و مرد در عالم مجازی؟!
    به نظر حقیر که نیست...من از کجا میتونم بفهمم که مخاطبم یک زن است یا مرد؟!
    فقط از روی اسم.....خوب اگر به نظرتان این موضوع خیلی مهم است، راه چاره اش که خیلی راحت است!
    خیلی ساده آدم میتونه یک اسمی بذاره که کسی نفهمه جنس طرف چی هست...مثلا یک عدد...یا نام یک میوه....واقعااین موضوع اونقدر مهمه که مثلا منه نوعی مثل آب خوردن از یک گروه یا سایت انصراف بدم که مثلا خدای نکرده یک نامحرم به گناه کشیده نشه
    سلام جناب عارف عزیز

بزرگوار ، اول اینکه دیگران نمی فهمند جنسیت شخص چیست ، اما خودش که میداند!
    اگر یک خانم یا آقا ، وارد بخشی از فضای مجازی شوند که مخصوص افرادی از جنس مخالف است ، قبول ندارید که مشکلاتی پیش خواهد آمد؟

برای مثال ، من به عنوان یک مرد وارد بخشی از یک گروه بشوم که خانمها درمورد مسائل خود صحبت می کنند (کاری ندارم که کار آنها درست است یا نه)
    آیا قبول ندارید که شنیدن آن سخنان میتواند تاثیر منفی روی من بگذارد؟

یا خانمی وارد گروهی شود که افراد آن گروه چندان ادب را رعایت نمی کنند
    آیا قبول ندارید که یک خانم که بطور طبیعی شخصیت و حیای متفاوتی از مرد دارد ، بهتر است وارد چنین بخشی نشود و تقابل را به مردها واگذار کند؟

اینها فقط نمونه بود که عرض کردم ، موارد بسیار زیادی را میشود مطرح کرد که جنسیت ، سن و سال ، میزان سواد و...... در حضور یا عدم حضور ما در فضای مربوطه کاملاً دخیل است

ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۵/۰۱/۰۳ در ساعت ۱۷:۴۲

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

19. صلوات ها 9

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,244
    حضور
    302 روز 2 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    356
    صلوات
    19644

باسلام
    سرکار یارب قبلا در مورد حضور در فضای مجازی و فعالیت صحبتهایی داشتم
    جذابیتهای چنین فضایی تاثیر گذار هست
    وقتی بزرگترین و کوچکترین مسائل در فضاهای این چنینی رد و بدل میشه
    مطمئنا مهم خواهد بود
    الان چند درصد از جوانان کودکان و .. حضور دارند
    کوچکترین موردی که وارد فضای خانه شما بشه آیا نسبت بهش بی تفاوت هستید؟
    حال در تمام لحظات زندگی اعضا خانواده ها حضور داره بی توجهی بهش یعنی غفلت
    مادری که آگاهی از چنین فضایی نداره از خطرات و محاسنش خبر نداره مطمئنا فرزندش هم خیلی تجربیات مختلف از این فضا خواهد داشت
    و در آخر فعالیت شما در فضای حقیقی به چه صورت هست؟
    با شناخت نسبی که دارم از شما می تونم بگم که در همین فضا هم میشه به همان معیار حضور داشت
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۳ در ساعت ۱۸:۱۹
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

21. صلوات ها 12

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۵/۰۵, ۰۰:۲۲ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری