عدم وجود اعتماد و عقب افتادن ازدواج

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عدم وجود اعتماد و عقب افتادن ازدواج

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

باسمه تعالی
با سلام خدمت کارشناس محترم
بنده جوانی هستم دانشجو و 23 ساله که قصد ازدواج دارم اما چند سالیست که با توجه به وجود بی حیایی و بی بندوباری هایی که وجود دارد در جامعه به شدت نسیت به دختران بدبین شده ام.علت هم اینست که دهها نمونه از خانمهای محجبه را دیده ام که بعد از گذشت مدت زمانی مشخص شد که با پسران در رابطه هستند و آن عفت را که باید داشته باشند را ندارند.
شاید تصور کنید که باید از طریق حانواده اقدام به امر ازدواج نمایم که کاملا درسته اما در نزدیکان ما دختران چندان دیندار و محجبه نیستند .و کسانی که از طرف خانواده به من پیشنهاد میشود مورد قبول من نیست .
نمیدانم باید چه اقدامی کنم.نمیتوانم به دختری اعتماد کنم و از اینکه با پسری بوده باشد مرا نگران میکند و دوست دارم شخصی که میخواهد با من زندگی کند مثل خودم باشه و با هیچکس در ارتباط نبوده باشد.
لطفا راهنمایی بفرمایید که چه کار باید کرد.
با تشکر

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

با عرض سلام وادب خدمت شما برادر عزیز
امیدوارم نکاتی که عرض میکنم راهگشا باشد
این حالتی که دارید با توجه به وضعیت ظاهری جامعه و اطرافیان ما تا حدودی طبیعی است ولی باید توجه داشته باشیم که کم نیستند بانوان عزیزی که تا کنون با نامحرم ارتباط دوستی نداشته اند همچنانکه در پسران نیز اینگونه میباشد پس دقت نمایید که نباید تنها نیمه خالی لیوان را دید بلکه از ان طرف باید به نیمه پر لیوان یعنی جوانان مذهبی که در راهپیماییها و عزاداریها و مساجد و نماز جمعه ها و....نیز توجه نمایید لذا بیشتر بگردید مخصوصا در میان محافل مذهبی

در ضمن با تحقیقات مناسب از دوستان طرف مقابل و خانواده و محل کار و تحصیل ایشان میتوانید اطمینان خود را بیشتر نمایید
نکته پایانی:
اهمیت زیادی این موارد ندهید تنها در هنگام تحقیق توجه و دقت بیشتری نمایید
چراکه دقت زیادی و بیش از حد موجب مشکل پسندی و وسواس فکری می شود.

در پناه قران و عترت موفق باشید
یاعلی

با سلام

من پیشنهادمیکنم دخترموردنظرروزیرنظربگیرش دختری که ناپاکه نمیتونه خیلی ازچیزاروتوروفتارش وحرف زدنش پنهان کنه اجازه نمیده به راحتی یه پسرنامحرم واردحریمش بشه وباهاش شوخی کنه.ازهمه مهم تربایدخانوادش روخوب بشناسی بعدش ببین مادرش چجورزنی هست اونوقت خیلی زیادمیشه دخترشم شناخت بعدازاونم بایدازدوستان نزدیکش تحقیق کنی بلاخره براکسایی که باهاش رابطه نزدیکی داره نقش بازی نمیکنه ازدبیرستان ودانشگاهشم اطلاعات بگیرید.پاکی فقط به این نیست که باکسی رابطه ای نداشته باشی بایدفکرت قلبت روحت هم پاک باشه.شایدتومحل زندگی شمااغلب دختران اینجوری باشن اماهمه جایکسان نیست خواهش میکنم بدبین نباشیدبه خداتوکل کنید.

( یا حق )

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]تو اول راه منی:khandeh!:
.
امیدوارم زودی به نتیجه برسی:Mohabbat:
[/]

بسم الله الرحمن الرحیم...من هم مثل امیدوار عزیز بهتون حق میدم...این روزها انقدر قشنگ فیلم بازی میکنند که تشخیص خیلی مشکل شده...بنده زمانی که سریال ستایش را دیدم فکر میکردم بازیگر نقش ستایش قطعا همین شخصیته در دنیای واقعی،اما وقتی حجابش رو دیدم که چقدر ناجوره فهمیدم چقدر انسان ها قابلیت ادا در آوردن دارند...در خود ما پسرها هم همینه،خانم هم به راحتی نمیتونه اعتماد کنه..اینروزها جامعه پر هست از افرادی که پشت ریش و چادر مخفی شدند...اعتماد سخت است به دختر و پسری که چهار سال توی فضای مختلط درس خوندند... به کسی برنخورد،بنده حق دارم نظرم رو عرض کنم....توصیه میکنم با این روحیه دختر دنبال دختر دانشجو نباشید،چون در اینده ممکنه این شک بیشتر اذییتون کنه...دختر شاغل رو از گزینه هاتون خط بزنید..سعی کنید دختر عفیف خانگی پیدا کنید که با محارمش از منزل خارج میشه و برای یک مدرک بی ارزش خودش رو در معرض نگاه آقایون قرار نداده...از بین دخترهای دانشجو دختران بسیار عفیفی میشه پیدا کرد اما به روحیه ی شما نمیخوره...به حرف دیگران هم توجه نکنید،ممکن است انگ افراطی یا شکاک بهتون بزنن،اما در انتخاب بسیار دقت کنید و بعد از انتخاب دیگه به هیچ چیزی شک نکنید..به خانواده خیلی توجه کنید...توکل و توسل کنید،با چشم باز انتخاب کنید و ان شا الله که موفقیبد...

بسم الله الرحمن الرحیم.... محرمیت قبل از ازدواج رو هم با نظارت خانواده به شدت توصیه میکنم..حقیر چون خودم یک تجربه ناموفق داشتم،به هرکسی از دوستان میخواد ازدواج کنه شدیدا توصیه میکنم قبل از عقد دایم ،یک ماهی عقد موقت باشند و بدون خلوت و با نظارت خانواده رفت و امد داشته باشند...در بسیاری از موارد معمولا طرف مقابل خودش رو نشون میده... سال گذشته دو نفر از دوستانم میخواستند عقد کنند،با اصرار شدید بنده متقاعد شدند که اول عقد موقت بخوانند...الان هر دوشون خودشون رو مدیون میدونند...یکیشون که نامزدش پوشیه میزد،خیلی اتفاقی توی این مدت خانم رو با عشق قدیمش در حال قدم زدن دید...اون یکی هم متوجه تماس های مشکوک طرفش شده بود،گوشی خانم رو توی یک فرصت مناسب مخفیانه چک کرد و دید اونچه را نباید میدید....امیدوارم این ها باعث نشه شکتون بیشتر بشه،این ها رو گفتم که عرض کنم فضاتون رو درک میکنم...مراقب باشید شکاک نشید،این مرض به جون هرکسی بیفته بیچاره اش میکنه...

یا زینب کبری;791982 نوشت:
[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]تو اول راه منی:khandeh!: . امیدوارم زودی به نتیجه برسی:Mohabbat:[/]
تقریبا هر پسر مجردی رو دیدم دنبال مورد بود....همشونم ناله میکردن که گشتم نبود نگرد نیست... هست ..خیییییییلی کم... روایت داریم در اخرالزمان پیداکردن همسر خوب مثل پیداکردن کلاغ پا سفیده...

تنهاترین سردار;791992 نوشت:
بنده زمانی که سریال ستایش را دیدم فکر میکردم بازیگر نقش ستایش قطعا همین شخصیته در دنیای واقعی،اما وقتی حجابش رو دیدم که چقدر ناجوره فهمیدم چقدر انسان ها قابلیت ادا در آوردن دارند.

با عرض سلام
بله انسانها قابلیت ادا در آوردن دارند.اما اینکه فلان بازیگر در فلان سریال نوع شخصیت و حجابش چه بوده و در دنیای واقعی چگونه است،نمی تواند مصداق ادا در آوردن باشد.شاید این خانم قبل و بعد از این سریال حجابش به همین نحو بوده است.فکر میکنم اسم آوردن از افراد خاص و نسبت دادن دورویی و ....،بدگویی و تحقیر و کم ارزش کردن افراد باشد و مصداق حرام.

یکی دیگه.;792045 نوشت:
با عرض سلام بله انسانها قابلیت ادا در آوردن دارند.اما اینکه فلان بازیگر در فلان سریال نوع شخصیت و حجابش چه بوده و در دنیای واقعی چگونه است،نمی تواند مصداق ادا در آوردن باشد.شاید این خانم قبل و بعد از این سریال حجابش به همین نحو بوده است.فکر میکنم اسم آوردن از افراد خاص و نسبت دادن دورویی و ....،بدگویی و تحقیر و کم ارزش کردن افراد باشد و مصداق حرام.
بسم الله الرحمن الرحیم.... سلام علیکم..ممنون از حساسیتتون..بزرگوار منظور بنده این بود که ایشون طوری نقش یه چادری رو بازی کرد که فکر میکردیم شخصیت واقعیشون اینه...تصاویر بی حجابی های ایشون در اینترنت چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشه..کافیست یک سرچ بزنید،ایشون یکی از بد حجابترین هنرپیشه ها هستند

سلام
گشتم نبود نگرد نیست ... خدا آخر عاقبتمان را بخیر کنه یعنی خیلی باید پیش خدا عزیز باشی که کسی هم بند خودت قسمتت بشه تو این گرانی و وضعیت اقتصادی با این وضعیت حجاب و گوشی و.... ما که دو ساله داریم می گردیم نتیجه نگرفتیم اون را که پیدا کردیم و پسندیدیم او ما را نپسندید فقط دعا کنیم آقامون خودش ظهور کنه این جماعت را درست کنه والا از دست کسی کاری بر نمی یاد.

[="Tahoma"][="Black"]

راهنما;791816 نوشت:
پس دقت نمایید که نباید تنها نیمه خالی لیوان را دید بلکه از ان طرف باید به نیمه پر لیوان یعنی جوانان مذهبی که در راهپیماییها و عزاداریها و مساجد و نماز جمعه ها و....نیز توجه نمایید لذا بیشتر بگردید مخصوصا در میان اومحافل مذهبی

باعرض سلام و احترام خدمت جناب راهنما
نمیدونم سوالم مرتبط با این تاپیک هست یا نه ولی دوست دارم نظرات شما و دوستان رو بدونم.
من دقیقا برعکس شروع کننده این تاپیک هستم و نمیتونم به آقایون اعتماد کنم. حتی کسانی که به قول شما در محافل مذهبی حضور دارند و مسجد رفتن آنها ترک نمیشه. چون با چشم خودم دیدم و با گوش خودم شنیدم که پنهایی کارهایی انجام دادن که دور از شانشون بوده و ظاهر و باطن فرق داره.
حتی در نزدیکان خودم در اقوام بعضی کارها مثلا صیغه کردن پنهانی که بعد از آشکار شدن با افتخار اعلام کرده که مگه خلافه شرعه؟! یا دوست جنس مخالف داشتن که به بهانه آشنایی بیشتر باهم رابطه داشتن...
مشکل از منه که حتی به محارم خودم هم شک دارم!!!(البته خودشون باعث شکاک بودن من شدن) یا واقعا تو جامعه این کارها عادی شده و من بدبین هستم؟؟؟
ممنون از وقتی که برای پاسخگویی میذارین:Gol:[/]

با سلام من فقط یک چیز را بگم که حواستان باشه که عفاف و حجاب فقط یک ملاک است. تفکر همسر خیلی مهم است. خیلی از خانم های محجبه و عفیف هستند که خوب که نگاه می کنی می بینی هوای نفسشان را با چیزهای دیگری مثل مصرف بی رویه ی انواع کالا ارضاء می کنند. درسته که عفاف و حجاب مهم است اما به دلیل هجوم نظام فکری که می خواهد بر پایه ی عقلانیت خودبنیاد در برابر عقلانیت دینی بنا شود در کشور ما که متاسفانه می بینیم بعضی از مردم که دو هزار سواد ندارند نظریه پردازی می کنند بسیاری از مفاهیم دینی زیر سوال رفته اند. ابتدا موضع خودتان را در برابر دین ، اخلاق ، علم ، سنت ، مدرنیته به خوبی مشخص کنید . بعد از آن پیدا می کنید همسر خوب. متاسفانه در این دوره و زمونه دین داری نیاز به هوش بالا دارد. بعد از آن که موضع خود را مشخص کردید بروید دنبال همسر. عفاف و حجاب ملاک مهمی است اما خیلی مهم نیست زیرا خیلی ها براساس جو مومنه و محجبه اند . بعضی از این گونه مومنه ها در برابر تفکر سکولار بسیار آسیب پذیرند. من خیلی از این جور مومنه ها دیده ام. حواستان جمع باشد که تفکر بسیار مهم است. حجاب و عفاف تنها مهم نیست.

bi seda;792198 نوشت:

باعرض سلام و احترام خدمت جناب راهنما
نمیدونم سوالم مرتبط با این تاپیک هست یا نه ولی دوست دارم نظرات شما و دوستان رو بدونم.
من دقیقا برعکس شروع کننده این تاپیک هستم و نمیتونم به آقایون اعتماد کنم. حتی کسانی که به قول شما در محافل مذهبی حضور دارند و مسجد رفتن آنها ترک نمیشه. چون با چشم خودم دیدم و با گوش خودم شنیدم که پنهایی کارهایی انجام دادن که دور از شانشون بوده و ظاهر و باطن فرق داره.
حتی در نزدیکان خودم در اقوام بعضی کارها مثلا صیغه کردن پنهانی که بعد از آشکار شدن با افتخار اعلام کرده که مگه خلافه شرعه؟! یا دوست جنس مخالف داشتن که به بهانه آشنایی بیشتر باهم رابطه داشتن...
مشکل از منه که حتی به محارم خودم هم شک دارم!!!(البته خودشون باعث شکاک بودن من شدن) یا واقعا تو جامعه این کارها عادی شده و من بدبین هستم؟؟؟
ممنون از وقتی که برای پاسخگویی میذارین:Gol:

کثافت مملکت برداشته خانوم مشکل از شما یا بدبینی شما نیست.
وقتی جز 3 کشور مصرف کننده لازم ارایشی در دنیا هستیم و ارایش خانوم ها بیشتر جنبه شهوانی و حیوانی داره (بلانسبت)که هر چی شبکه ماهواره بالا پایین کنید امثال این ها نمیبینید حتی پورن استارها این طوری ارایش حیوانی نمیکنند!
وقتی مسکن های مهر شده مکان ارزان قیمت برای خرید اقایونی که دنبال کثافت کاری هستند
وقتی صیغه شده وسیله توجیه تجارت سک....
دیگه بهتر ازین نمیشه.حالا شماها نمیدونم در محیط های کارخونه و..هستید یا خیر.زن های متاهل هم به هیچ چیزی پایبند نیستند .
من فکر میکنم دیگه تا چند سال اینده افراد مذهبی و مومن هم بفکر فرار از کشور باشند.محیط کشورهای اروپایی و امریکایی خیلی بهتر از این کثافت خانه ای که اقایون زحمتشو کشیدن.
بعدا میگن تهاجم فرهنگی.والله ما خودمون چند تا شبکه بزنیم با این زن هایی که داریم بیشتر امریکا و اروپا به گند و کثافت میکشیم(بلانسبت همه خانوم ها و اقایون سایت)

سلام

ای وای. اینطور که برادران و خواهران صحبت می کنند و هر کدومشون چندین دختر و پسر مومن و محجبه را میشناختند که فلان و بیسان بودند که، آدم میترسه ازدواج کنه.

ترا به خدا برادران و خواهران دینی ( در هرجای دنیا که هستید، مخصوصا اونایی که کاربر اسک دین نیستند)، طرز تفکر و رفتارتان را اصلاح کنید تا دیگران از شما نکته بدی نبینند و باعث بی اعتمادی به بقیه بشه.

مگه زندگی دیگه چی هست که اینقدر هم ادم تو استرس و اضطراب باشه. الان تو 30 سالگی ازدواج می کنند، یه 20 سالی هم خوش باشن و خلاص دیگه. یعنی جوون ها حق همین قدر آرامش رو هم ندارن.

این دو روزه رو به کام هم تلخ نکنیم و به خاطر خدا خودمون رو پشت نقاب دین پنهان نکنیم و دروغ نگیم.

بعضی ازین بی حجابها خیلی به دل میشینن چون صاف و بی آلایش هر چی نشون میدن همون هستن.

یه روز یکی از لات های تهران به یکی از علما میگه: من همان چه می نمایم هستم؛ آیا تو هم آنچه می نمایی هستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟. اون عالم بزرگوار هم بسیار متاثر میشه و گریه میکنه.

به خاطر خدا همان که می نمایید باشید.
"شرارت چهره های زیادی داره. هیچکدومشون به اندازه پاکدامنی خطرناک نیست!"

[="Navy"]

طاهر;791740 نوشت:
باسمه تعالی
بنده جوانی هستم دانشجو و 23 ساله که قصد ازدواج دارم اما چند سالیست که با توجه به وجود بی حیایی و بی بندوباری هایی که وجود دارد در جامعه به شدت نسیت به دختران بدبین شده ام.علت هم اینست که دهها نمونه از خانمهای محجبه را دیده ام که بعد از گذشت مدت زمانی مشخص شد که با پسران در رابطه هستند و آن عفت را که باید داشته باشند را ندارند.
شاید تصور کنید که باید از طریق حانواده اقدام به امر ازدواج نمایم که کاملا درسته اما در نزدیکان ما دختران چندان دیندار و محجبه نیستند .و کسانی که از طرف خانواده به من پیشنهاد میشود مورد قبول من نیست .
نمیدانم باید چه اقدامی کنم.نمیتوانم به دختری اعتماد کنم و از اینکه با پسری بوده باشد مرا نگران میکند و دوست دارم شخصی که میخواهد با من زندگی کند مثل خودم باشه و با هیچکس در ارتباط نبوده باشد.
با تشکر

با سلام
چرا از رحمت خدا نا امید می شوید؟
بزرگواران خواهش می کنم با این صحبت ها ,افراد مختلف را به دختران و پسران جامعه بدبین نکنید,امیدتان به رحمت خدا زیاد باشد,به نظر بنده,ذات هرکسی هرجور باشد,همسرش نیز شبیه خودش خواهد بود,مطمئن باشید شما اگر انسان خوبی باشید(ان شاءالله)همسر خوبی هم نصیبتان می گردد(به شرط تحقیق وانتخاب عقلانی
چون عدالت خداوند اینگونه اقتضا می کند,چطور می شود,که ما هم انسان مومنی باشیم,وهم تلاش خود را در انتخاب به کار گرفته باشیم وهم توکل وتوسل کافی داشته باشیم ولی همسر خوبی نصیبمان نشود؟
از سایر بزرگواران نیز خواهش می کنم به اقشار مختلف جامعه برچسب نزنید
واقعا گاهی اوقات به انسان بر می خورد,دختران دانشگاهی را طوری توصیف می کنند که واقعا ظلم درحق آنهاست,به خصوص دختران مومن وعفیف که ضمن علم آموزی با تمام سختی ,حجاب خود را سفت وسخت نگه داشته اند, اهل دوستی ورابطه با نامحرم نبوده اند,ودست آخر هم اینگونه با بی رحمی قضاوت می شوندمراقب صحبت هایمان باشیم مبادا با ایجاد نگرشی خاص,فاتحه ی قشری خاص را درجامعه بخوانیم!....[/]

saharandishe;792271 نوشت:
[="Navy"] با سلام چرا از رحمت خدا نا امید می شوید؟ بزرگواران خواهش می کنم با این صحبت ها ,افراد مختلف را به دختران و پسران جامعه بدبین نکنید,امیدتان به رحمت خدا زیاد باشد,به نظر بنده,ذات هرکسی هرجور باشد,همسرش نیز شبیه خودش خواهد بود,مطمئن باشید شما اگر انسان خوبی باشید(ان شاءالله)همسر خوبی هم نصیبتان می گردد(به شرط تحقیق وانتخاب عقلانی چون عدالت خداوند اینگونه اقتضا می کند,چطور می شود,که ما هم انسان مومنی باشیم,وهم تلاش خود را در انتخاب به کار گرفته باشیم وهم توکل وتوسل کافی داشته باشیم ولی همسر خوبی نصیبمان نشود؟ از سایر بزرگواران نیز خواهش می کنم به اقشار مختلف جامعه برچسب نزنید واقعا گاهی اوقات به انسان بر می خورد,دختران دانشگاهی را طوری توصیف می کنند که واقعا ظلم درحق آنهاست,به خصوص دختران مومن وعفیف که ضمن علم آموزی با تمام سختی ,حجاب خود را سفت وسخت نگه داشته اند, اهل دوستی ورابطه با نامحرم نبوده اند,ودست آخر هم اینگونه با بی رحمی قضاوت می شوندمراقب صحبت هایمان باشیم مبادا با ایجاد نگرشی خاص,فاتحه ی قشری خاص را درجامعه بخوانیم!....[/]
بسم الله الرحمن الرحیم....کسی نباید منکر این شود که دخترانی در دانشگاه ها هستند که پاک و نجیبند...اگر چه در عفاف نمره اش بیست نیست کسی که وارد اختلاط میشود...اما نمیشود نقش محیط را هم روی افراد نادیده گرفت...میتوان با یقین گفت بی اثر است بر روی دختر چهار سال در اختلاط بودن؟اگر با یقین میگویید که خیلی عجیب است...دین میگوید اختلاط نه...پیامبر اکرم بعد از نماز میفرمود اول خانم ها بروند بعد اقایون تا در مسیر اختلاط پیش نیاد...این یعنی مختلط اثر بد دارد...خب پس باید کمی به آقا حق داد اعتماد نکند به دختری که 4سال در این محیط بوده...بنده با قسم میگویم قطعا در اختلاط نگاه ها جنسی است...قطعا!!!!حتی اگر خانم عفیف باشد....بمب اتم منفجر میشود ،چه انشتین خوشش بیاید چه خوشش نیاید... بنده از یکی از علمای بزرگ که همتون به اسمش قسم میخورید شنیدم،ایشون فرمودند خلاف غیرت است مردی اجازه دهد ناموسش دانشگاه مختلط برود...پس مرد یا باید غیرتش را ذبح کند و مطلق اطمینان کند یا باید بپذیریم فضای بی اعتمادی هست....اگر کسی جنس پسر را بشناسه و عفافش از بیست نمره پنج هم باشه به هیچ قیمت وارد اختلاط نمیشه....امام فرمود :والله اگر زن ها میدانستند مردها چطور نگاهشون میکنند خودشان را با زره فولادی میپوشاندند...ایها الناس بی بی زنان دوعالم یکبار هم بی محارم از منزل خارج نشد...امیرالمومنین کفش های بی بی رو از نامحرم مخفی میکردند...مدرک؟علم؟.....حق بدهید اما تهمت هم محکومه...ممکنه دختری در دانشگاه باشه که از دختر خانگی غفیف تر باشه...برمنکرش لعنت

تنهاترین سردار;792275 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم....کسی نباید منکر این شود که دخترانی در دانشگاه ها هستند که پاک و نجیبند...اگر چه در عفاف نمره اش بیست نیست کسی که وارد اختلاط میشود...اما نمیشود نقش محیط را هم روی افراد نادیده گرفت...میتوان با یقین گفت بی اثر است بر روی دختر چهار سال در اختلاط بودن؟اگر با یقین میگویید که خیلی عجیب است...دین میگوید اختلاط نه...پیامبر اکرم بعد از نماز میفرمود اول خانم ها بروند بعد اقایون تا در مسیر اختلاط پیش نیاد...این یعنی مختلط اثر بد دارد...خب پس باید کمی به آقا حق داد اعتماد نکند به دختری که 4سال در این محیط بوده...بنده با قسم میگویم قطعا در اختلاط نگاه ها جنسی است...قطعا!!!!حتی اگر خانم عفیف باشد....بمب اتم منفجر میشود ،چه انشتین خوشش بیاید چه خوشش نیاید... بنده از یکی از علمای بزرگ که همتون به اسمش قسم میخورید شنیدم،ایشون فرمودند خلاف غیرت است مردی اجازه دهد ناموسش دانشگاه مختلط برود...پس مرد یا باید غیرتش را ذبح کند و مطلق اطمینان کند یا باید بپذیریم فضای بی اعتمادی هست....اگر کسی جنس پسر را بشناسه و عفافش از بیست نمره پنج هم باشه به هیچ قیمت وارد اختلاط نمیشه....امام فرمود :والله اگر زن ها میدانستند مردها چطور نگاهشون میکنند خودشان را با زره فولادی میپوشاندند...ایها الناس بی بی زنان دوعالم یکبار هم بی محارم از منزل خارج نشد...امیرالمومنین کفش های بی بی رو از نامحرم مخفی میکردند...مدرک؟علم؟.....حق بدهید اما تهمت هم محکومه...ممکنه دختری در دانشگاه باشه که از دختر خانگی غفیف تر باشه...برمنکرش لعنت

خیلی خشکه متعصب و متحجرید آقا و بی ادبانه صحبت می کنید. بنده به عنوان دختری که 10 سال در محیط دانشگاه درس خوانده ام. دکتری گرفته ام و حتی یکبار در چشم های استاد راهنمام نگاه نکردم و خودم رو کنترل کردم بهیچ وجه شما را بخاطر این حرفهایتان نمی بخشم و حلال نمی کنم.

در ثانی در برخی رشته ها به زن نیاز است. شما خوشتان می آید وقتی همسرتان باردار بود، فرزندتان توسط یک پزشک مرد بدنیا بیاید؟؟؟؟؟؟ آیا به متخصص زنان و زایمان نیاز نیست؟؟؟ می خواید ببریدش پیش قابله؟؟؟؟
پزشک زنان و زایمان حد اقل 10 سال در همین به قول شما در محیط مختلط و کثافت!!!! دانشگاهی درس می خواند تا بتواند بدون حضور مرد و بدون مشکل طبی فرزند شما را به دنیا بیاورد. در مراکز درمان ناباروری بسیاری از امور خاص مربوط به زنان رو زنان انجام میدن. حالا اگه خودتون مشکل داشتید و بچه میخواستید و به این مراکز مراجعه کردید آیا راضی هستید که یک مرد مشکل شما رو برطرف کنه آقای با غیرت؟؟؟؟؟ بسیاری از پرستاران در بیمارستانها خانم هستند. یعنی شما راضی می شوید که گذار همسرتان، دخترتان، مادرتان یا خواهرتان به بیمارستان بیفتد و کارهای خاصشان توسط مرد انجام شود؟؟؟؟؟ ایا شما راضی می شوید همسرتان به سونوگرافیست مرد مراجعه کند؟؟؟ به رادیو لوژیست مرد مراجعه کند؟ در هنگام برخی جراحی های در نواحی خاص به جراح مرد مراجعه کند؟؟؟؟
مرد اگر با غیرت باشه انقدر میگرده تا یه دکتر زن که کار خودش رو به بهترین شکل انجام میده ( حالا در هر موضوعی) برای همسرش پیدا کنه تا دست مردی بهش نخوره نه این که بیاد اینجا و برای ما از غیرت در فشانی کنه.
معلمان مدارس دخترانه رو فرشته ها تشکیل دادن؟؟؟ مگه نه این که همشون زنان و دخترانی هستند که سالها درس خوندن و زحمت کشیدن و حالا دارن برای دختران شما تدریس می کنن؟؟؟؟؟ خوبه برای دختر دبیرستانی شما معلم مرد بیاد؟؟ یا اینکه میخوای تو خونه نگهش داری و براش معلم سرخونه بگیری که فقط الفبا رو بهش یاد بده و خلاص؟؟؟؟؟

حالا درسته که برخی بی تدبیریها در خصوص حضور زنان در جامعه صورت گرفته ، اما صحبت های شما در این خصوص در این تاپیک بسیار زشت است.

تنهاترین سردار;792275 نوشت:

اینجور که شما صحبت می کنید حجاب دیگه اصلا معنی نداره. دخترها و زنان رو داخل خونه حبس کنیم که دیگه کسی اونا رو نمی بینه که بخوان حجاب داشته باشن یا نه که شما در عکس پروفایلتون قید کردید خون بهای شهیدان حجاب!!!!!!!
در ثانی: خودتون گفتید که پیامبر میگفتن زنان و مردان جدا از هم از مسجد خارج بشن، نمی گفتن که زنان اصلا مسجد نیان. اگه به دید شما باشه زنان اصلا نباید به مسجد برای نماز می رفتند. ما در زمان پیامبر زنانی داشته ایم که در جنگ ها بهیار بوده اند. زخم های سربازان اسلام را مرهم میگذاشتن و حتی در صورت لزوم در جبهه می جنگیدند. در جنگ جمل حضرت امیرالمومنین که شما از ایشون مایه میگذاری، عایشه را بخشید و با 40 زن سوارکار ورزیده و مسلح به شمشیر با صورت های پوشیده به جای امنی رساند. آیا العیاذ بالله حضرت علی بی غیرت بود که از زنان چنین استفاده کرد؟

ابا عبد الله زنان خودش رو به کربلا برد با وجود اینکه میدانست عصر عاشورا چه بر سر انها می آید، آیا العیاذ بالله ایشان بی غیرت بود که حاضر شد بخاطر نشر معارف اسلام گوشواره از گوش دخترانش بکشند و چادر از سر حضرت زینب بردارند؟؟؟
درست است که قیاس ان ها با زنان امروزی قیاس مع الفارق است اما بسیاری از دختران و زنان عفیف ما نیز امروزه تلاش میکنند که رسالتی که بر عهده شان است انجام دهند و عفت خود را نیز حفظ کنند.

بنده به عنوان کسی که در یک دانشگاه بسیار معتبر داخلی درس خوانده ام با وجود اینکه هنوز بیکارم و اشتغال در بسیاری از محیطهای مختلط امروزی را برای خود ننگ میدانم ، اما افتخار می کنم که توانسته ام روی برخی از دانشجویان خارجی تاثیر بگذارم و ایشان به این وسیله شیعه شوند. شما هم بهتر است اگر تفکراتتان تغییر نمی کند حداقل در طرز صحبت کردنتان تجدید نظر کنید.

nobelist;792311 نوشت:

بنده به عنوان کسی که در یک دانشگاه بسیار معتبر داخلی درس خوانده ام با وجود اینکه هنوز بیکارم و اشتغال در بسیاری از محیطهای مختلط امروزی را برای خود ننگ میدانم ، اما افتخار می کنم که توانسته ام روی برخی از دانشجویان خارجی تاثیر بگذارم و ایشان به این وسیله شیعه شوند. شما هم بهتر است اگر تفکراتتان تغییر نمی کند حداقل در طرز صحبت کردنتان تجدید نظر کنید.

اشتباه میکنید که در این محیط های کاری قرار نمیگیرید چون افرادی مثل شما توانایی ایجاد تغییر در دیگران دارند.
من خودم پسر مجرد هستم و با اینکه در شرکت های ارایشی بهداشتی فعالیت دارم و محیط های مناسبی ندارند و همه جور زن و دختر هم در این محیط ها هست ولی دلیلی برای الوده شدن نمیدیدم!
در همین محیط ها هم انگشت شمار زنان و دختران خوبی هستند.
شما میتونید در جامعه بر روی این افراد تاثیرگذار باشید.چون متاسفانه وقتی فردی تازه وارد این محیط ها میشه به جای اینکه تحت تاثیر امثال شما قرار بگیره تحت تاثیر افرادی قرار میگیره که خودتون بهتر میدونید...

nobelist;792308 نوشت:
خیلی خشکه متعصب و متحجرید آقا و بی ادبانه صحبت می کنید. بنده به عنوان دختری که 10 سال در محیط دانشگاه درس خوانده ام. دکتری گرفته ام و حتی یکبار در چشم های استاد راهنمام نگاه نکردم و خودم رو کنترل کردم بهیچ وجه شما را بخاطر این حرفهایتان نمی بخشم و حلال نمی کنم. در ثانی در برخی رشته ها به زن نیاز است. شما خوشتان می آید وقتی همسرتان باردار بود، فرزندتان توسط یک پزشک مرد بدنیا بیاید؟؟؟؟؟؟ آیا به متخصص زنان و زایمان نیاز نیست؟؟؟ می خواید ببریدش پیش قابله؟؟؟؟ پزشک زنان و زایمان حد اقل 10 سال در همین به قول شما در محیط مختلط و کثافت!!!! دانشگاهی درس می خواند تا بتواند بدون حضور مرد و بدون مشکل طبی فرزند شما را به دنیا بیاورد. در مراکز درمان ناباروری بسیاری از امور خاص مربوط به زنان رو زنان انجام میدن. حالا اگه خودتون مشکل داشتید و بچه میخواستید و به این مراکز مراجعه کردید آیا راضی هستید که یک مرد مشکل شما رو برطرف کنه آقای با غیرت؟؟؟؟؟ بسیاری از پرستاران در بیمارستانها خانم هستند. یعنی شما راضی می شوید که گذار همسرتان، دخترتان، مادرتان یا خواهرتان به بیمارستان بیفتد و کارهای خاصشان توسط مرد انجام شود؟؟؟؟؟ ایا شما راضی می شوید همسرتان به سونوگرافیست مرد مراجعه کند؟؟؟ به رادیو لوژیست مرد مراجعه کند؟ در هنگام برخی جراحی های در نواحی خاص به جراح مرد مراجعه کند؟؟؟؟ مرد اگر با غیرت باشه انقدر میگرده تا یه دکتر زن که کار خودش رو به بهترین شکل انجام میده ( حالا در هر موضوعی) برای همسرش پیدا کنه تا دست مردی بهش نخوره نه این که بیاد اینجا و برای ما از غیرت در فشانی کنه. معلمان مدارس دخترانه رو فرشته ها تشکیل دادن؟؟؟ مگه نه این که همشون زنان و دخترانی هستند که سالها درس خوندن و زحمت کشیدن و حالا دارن برای دختران شما تدریس می کنن؟؟؟؟؟ خوبه برای دختر دبیرستانی شما معلم مرد بیاد؟؟ یا اینکه میخوای تو خونه نگهش داری و براش معلم سرخونه بگیری که فقط الفبا رو بهش یاد بده و خلاص؟؟؟؟؟ حالا درسته که برخی بی تدبیریها در خصوص حضور زنان در جامعه صورت گرفته ، اما صحبت های شما در این خصوص در این تاپیک بسیار زشت است.
شما با احساس صحبت کردید و من با منابع دینی..عینیات و عقل... اگر حرفی خلاف دین زدم جای من در اتش جهنم.....بنده نگفتم زن کار نکنه،عرض کردم اختلاط ممنوع....اگر خیلی سنگینه ببخشید...

pantan;792316 نوشت:
اشتباه میکنید که در این محیط های کاری قرار نمیگیرید چون افرادی مثل شما توانایی ایجاد تغییر در دیگران دارند. من خودم پسر مجرد هستم و با اینکه در شرکت های ارایشی بهداشتی فعالیت دارم و محیط های مناسبی ندارند و همه جور زن و دختر هم در این محیط ها هست ولی دلیلی برای الوده شدن نمیدیدم! در همین محیط ها هم انگشت شمار زنان و دختران خوبی هستند. شما میتونید در جامعه بر روی این افراد تاثیرگذار باشید.چون متاسفانه وقتی فردی تازه وارد این محیط ها میشه به جای اینکه تحت تاثیر امثال شما قرار بگیره تحت تاثیر افرادی قرار میگیره که خودتون بهتر میدونید...
همین حرف ایشون در تایید تمام گفته های من بس....اشتباه میکنید وارد اختلاط نمیشوید....های دنیا...بلبل به باغ و جغد به ویرانه تاخت..هرکس به قدر همت خویش خانه ساخت... من نظرمو گفتم...شجاعانه هم گفتم..میدونستم این حرف ها منو در معرض این تندی ها قرار میده....

تنهاترین سردار;792321 نوشت:
نوشته اصلی توسط nobelist
خیلی خشکه متعصب و متحجرید آقا و بی ادبانه صحبت می کنید. بنده به عنوان دختری که 10 سال در محیط دانشگاه درس خوانده ام. دکتری گرفته ام و حتی یکبار در چشم های استاد راهنمام نگاه نکردم و خودم رو کنترل کردم بهیچ وجه شما را بخاطر این حرفهایتان نمی بخشم و حلال نمی کنم. در ثانی در برخی رشته ها به زن نیاز است. شما خوشتان می آید وقتی همسرتان باردار بود، فرزندتان توسط یک پزشک مرد بدنیا بیاید؟؟؟؟؟؟ آیا به متخصص زنان و زایمان نیاز نیست؟؟؟ می خواید ببریدش پیش قابله؟؟؟؟ پزشک زنان و زایمان حد اقل 10 سال در همین به قول شما در محیط مختلط و کثافت!!!! دانشگاهی درس می خواند تا بتواند بدون حضور مرد و بدون مشکل طبی فرزند شما را به دنیا بیاورد. در مراکز درمان ناباروری بسیاری از امور خاص مربوط به زنان رو زنان انجام میدن. حالا اگه خودتون مشکل داشتید و بچه میخواستید و به این مراکز مراجعه کردید آیا راضی هستید که یک مرد مشکل شما رو برطرف کنه آقای با غیرت؟؟؟؟؟ بسیاری از پرستاران در بیمارستانها خانم هستند. یعنی شما راضی می شوید که گذار همسرتان، دخترتان، مادرتان یا خواهرتان به بیمارستان بیفتد و کارهای خاصشان توسط مرد انجام شود؟؟؟؟؟ ایا شما راضی می شوید همسرتان به سونوگرافیست مرد مراجعه کند؟؟؟ به رادیو لوژیست مرد مراجعه کند؟ در هنگام برخی جراحی های در نواحی خاص به جراح مرد مراجعه کند؟؟؟؟ مرد اگر با غیرت باشه انقدر میگرده تا یه دکتر زن که کار خودش رو به بهترین شکل انجام میده ( حالا در هر موضوعی) برای همسرش پیدا کنه تا دست مردی بهش نخوره نه این که بیاد اینجا و برای ما از غیرت در فشانی کنه. معلمان مدارس دخترانه رو فرشته ها تشکیل دادن؟؟؟ مگه نه این که همشون زنان و دخترانی هستند که سالها درس خوندن و زحمت کشیدن و حالا دارن برای دختران شما تدریس می کنن؟؟؟؟؟ خوبه برای دختر دبیرستانی شما معلم مرد بیاد؟؟ یا اینکه میخوای تو خونه نگهش داری و براش معلم سرخونه بگیری که فقط الفبا رو بهش یاد بده و خلاص؟؟؟؟؟ حالا درسته که برخی بی تدبیریها در خصوص حضور زنان در جامعه صورت گرفته ، اما صحبت های شما در این خصوص در این تاپیک بسیار زشت است.
شما با احساس صحبت کردید و من با منابع دینی..عینیات و عقل... اگر حرفی خلاف دین زدم جای من در اتش جهنم.....بنده نگفتم زن کار نکنه،عرض کردم اختلاط ممنوع....اگر خیلی سنگینه ببخشید...

لطف کنید به جاهایی که علامت سوال گذاشتم با منابع دینی و عینیات و عقل جواب بدید آقا.

تنهاترین سردار;792324 نوشت:
همین حرف ایشون در تایید تمام گفته های من بس....اشتباه میکنید وارد اختلاط نمیشوید....های دنیا...بلبل به باغ و جغد به ویرانه تاخت..هرکس به قدر همت خویش خانه ساخت... من نظرمو گفتم...شجاعانه هم گفتم..میدونستم این حرف ها منو در معرض این تندی ها قرار میده....

برداشت شما از اختلاط اشتباه است و فکر میکنید هر جا اختلاط اجتماعی باشه الزاما فساد و بی بند باری هم هست.
وقتی زن نوع پوشش و رفتار و کردار درستی داشته باشه هرگز مرد اجازه غلط زیادی نمیکنه.عکس این موضوع هم صادق هست.
اختلاط در چارچوب های اخلاقی و انسانی اگر باشه مشکلی پیش نمیاد.
خوب و بد همه جا هست این دیدی که شما دارید خیابان های کشور هم باید از هم جدا کرد که نکنه یه دفعه اتفاقی اشنایی چیزی پیش بیاد!

nobelist;792326 نوشت:
لطف کنید به جاهایی که علامت سوال گذاشتم با منابع دینی و عینیات و عقل جواب بدید آقا.
در خانه اگر کس است یک حرف بس است

تنهاترین سردار;792000 نوشت:
تقریبا هر پسر مجردی رو دیدم دنبال مورد بود....همشونم ناله میکردن که گشتم نبود نگرد نیست... هست ..خیییییییلی کم... روایت داریم در اخرالزمان پیداکردن همسر خوب مثل پیداکردن کلاغ پا سفیده...

طاهر;791740 نوشت:

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

نقل قول:
باسمه تعالی
با تشکر

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

باسلام
نگران چی هستید
برای خانم ها هم ممکنه موارد مشابه شما پیش بیاد
تو تاریخ کم نبودند مردان و زنان پاک که همسران خوبی نداشتند
آیا تحقیق نکردند ؟
شناخت نداشتند ؟
هدف شما از ازدواج چیه؟
بودن همسران پاک که بعد از ازدواج به خاطر رفتار نادرست همسر به چه مسیرهایی که کشیده نشدند
یا بالعکس
شما پاک باش توکل به خدا داشته باش آگاهانه انتخاب کن دیگه بقیه رو بسپارش به خدا
در هر پستی و بلندی زندگی درسهایی هست که هرکسی توان درکش رو نداره مکه اونی که رو خودش کار کرده باشه

موضوع قفل شده است