صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: عدم وجود اعتماد و عقب افتادن ازدواج

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,567
    حضور
    175 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58362

عدم وجود اعتماد و عقب افتادن ازدواج

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

باسمه تعالی
    با سلام خدمت کارشناس محترم
    بنده جوانی هستم دانشجو و 23 ساله که قصد ازدواج دارم اما چند سالیست که با توجه به وجود بی حیایی و بی بندوباری هایی که وجود دارد در جامعه به شدت نسیت به دختران بدبین شده ام.علت هم اینست که دهها نمونه از خانمهای محجبه را دیده ام که بعد از گذشت مدت زمانی مشخص شد که با پسران در رابطه هستند و آن عفت را که باید داشته باشند را ندارند.
    شاید تصور کنید که باید از طریق حانواده اقدام به امر ازدواج نمایم که کاملا درسته اما در نزدیکان ما دختران چندان دیندار و محجبه نیستند .و کسانی که از طرف خانواده به من پیشنهاد میشود مورد قبول من نیست .
    نمیدانم باید چه اقدامی کنم.نمیتوانم به دختری اعتماد کنم و از اینکه با پسری بوده باشد مرا نگران میکند و دوست دارم شخصی که میخواهد با من زندگی کند مثل خودم باشه و با هیچکس در ارتباط نبوده باشد.
    لطفا راهنمایی بفرمایید که چه کار باید کرد.
    با تشکر

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,567
    حضور
    175 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58362

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 8

نوشته
    773
    حضور
    25 روز 17 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

با عرض سلام وادب خدمت شما برادر عزیز
    امیدوارم نکاتی که عرض میکنم راهگشا باشد
    این حالتی که دارید با توجه به وضعیت ظاهری جامعه و اطرافیان ما تا حدودی طبیعی است ولی باید توجه داشته باشیم که کم نیستند بانوان عزیزی که تا کنون با نامحرم ارتباط دوستی نداشته اند همچنانکه در پسران نیز اینگونه میباشد پس دقت نمایید که نباید تنها نیمه خالی لیوان را دید بلکه از ان طرف باید به نیمه پر لیوان یعنی جوانان مذهبی که در راهپیماییها و عزاداریها و مساجد و نماز جمعه ها و....نیز توجه نمایید لذا بیشتر بگردید مخصوصا در میان محافل مذهبی

در ضمن با تحقیقات مناسب از دوستان طرف مقابل و خانواده و محل کار و تحصیل ایشان میتوانید اطمینان خود را بیشتر نمایید
    نکته پایانی:
    اهمیت زیادی این موارد ندهید تنها در هنگام تحقیق توجه و دقت بیشتری نمایید
    چراکه دقت زیادی و بیش از حد موجب مشکل پسندی و وسواس فکری می شود.

در پناه قران و عترت موفق باشید
    یاعلی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۵/۰۱/۰۵ در ساعت ۱۷:۳۸

7. صلوات ها 7

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

با سلام

من پیشنهادمیکنم دخترموردنظرروزیرنظربگیرش دختری که ناپاکه نمیتونه خیلی ازچیزاروتوروفتارش وحرف زدنش پنهان کنه اجازه نمیده به راحتی یه پسرنامحرم واردحریمش بشه وباهاش شوخی کنه.ازهمه مهم تربایدخانوادش روخوب بشناسی بعدش ببین مادرش چجورزنی هست اونوقت خیلی زیادمیشه دخترشم شناخت بعدازاونم بایدازدوستان نزدیکش تحقیق کنی بلاخره براکسایی که باهاش رابطه نزدیکی داره نقش بازی نمیکنه ازدبیرستان ودانشگاهشم اطلاعات بگیرید.پاکی فقط به این نیست که باکسی رابطه ای نداشته باشی بایدفکرت قلبت روحت هم پاک باشه.شایدتومحل زندگی شمااغلب دختران اینجوری باشن اماهمه جایکسان نیست خواهش میکنم بدبین نباشیدبه خداتوکل کنید.

( یا حق )

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

9. صلوات ها 4

علاقه
    اردک؛ نوزاد رسیده و تپل و ضربه گیر دار!؛ کرانچی تند آتشین در کنار یار! :))
    نوشته
    1,176
    حضور
    59 روز 7 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    16
    صلوات
    6348

تو اول راه منی
    .
    امیدوارم زودی به نتیجه برسی

سلام عامو
    بنده هیچ مسئولیتی راجع به مطلبی که نوشتم قبول نمی کنم و فقط نظر شخصی خودم بوده که بار ها دستخوش تغییر و تکامل شده
    چون زیاد نمیام اینجا ، اینو گفتم که فردای روزگار آثار ما تاخر یقه منو نگیره

11. صلوات ها 4

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

بسم الله الرحمن الرحیم...من هم مثل امیدوار عزیز بهتون حق میدم...این روزها انقدر قشنگ فیلم بازی میکنند که تشخیص خیلی مشکل شده...بنده زمانی که سریال ستایش را دیدم فکر میکردم بازیگر نقش ستایش قطعا همین شخصیته در دنیای واقعی،اما وقتی حجابش رو دیدم که چقدر ناجوره فهمیدم چقدر انسان ها قابلیت ادا در آوردن دارند...در خود ما پسرها هم همینه،خانم هم به راحتی نمیتونه اعتماد کنه..اینروزها جامعه پر هست از افرادی که پشت ریش و چادر مخفی شدند...اعتماد سخت است به دختر و پسری که چهار سال توی فضای مختلط درس خوندند... به کسی برنخورد،بنده حق دارم نظرم رو عرض کنم....توصیه میکنم با این روحیه دختر دنبال دختر دانشجو نباشید،چون در اینده ممکنه این شک بیشتر اذییتون کنه...دختر شاغل رو از گزینه هاتون خط بزنید..سعی کنید دختر عفیف خانگی پیدا کنید که با محارمش از منزل خارج میشه و برای یک مدرک بی ارزش خودش رو در معرض نگاه آقایون قرار نداده...از بین دخترهای دانشجو دختران بسیار عفیفی میشه پیدا کرد اما به روحیه ی شما نمیخوره...به حرف دیگران هم توجه نکنید،ممکن است انگ افراطی یا شکاک بهتون بزنن،اما در انتخاب بسیار دقت کنید و بعد از انتخاب دیگه به هیچ چیزی شک نکنید..به خانواده خیلی توجه کنید...توکل و توسل کنید،با چشم باز انتخاب کنید و ان شا الله که موفقیبد...

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

ناحلة الجسم یعنی.... ---------------------
    باکیة العین یعنی ...
    نحیف و دلشکسته میری-------------- بارون غصه ها می باره
    جوونی اما مادر پیری---------------- چشای مادر ما تاره
    بهونه ی سفر می گیری--------------- دیگه علی شده بیچاره

13. صلوات ها 2

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

بسم الله الرحمن الرحیم.... محرمیت قبل از ازدواج رو هم با نظارت خانواده به شدت توصیه میکنم..حقیر چون خودم یک تجربه ناموفق داشتم،به هرکسی از دوستان میخواد ازدواج کنه شدیدا توصیه میکنم قبل از عقد دایم ،یک ماهی عقد موقت باشند و بدون خلوت و با نظارت خانواده رفت و امد داشته باشند...در بسیاری از موارد معمولا طرف مقابل خودش رو نشون میده... سال گذشته دو نفر از دوستانم میخواستند عقد کنند،با اصرار شدید بنده متقاعد شدند که اول عقد موقت بخوانند...الان هر دوشون خودشون رو مدیون میدونند...یکیشون که نامزدش پوشیه میزد،خیلی اتفاقی توی این مدت خانم رو با عشق قدیمش در حال قدم زدن دید...اون یکی هم متوجه تماس های مشکوک طرفش شده بود،گوشی خانم رو توی یک فرصت مناسب مخفیانه چک کرد و دید اونچه را نباید میدید....امیدوارم این ها باعث نشه شکتون بیشتر بشه،این ها رو گفتم که عرض کنم فضاتون رو درک میکنم...مراقب باشید شکاک نشید،این مرض به جون هرکسی بیفته بیچاره اش میکنه...

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

باکیة العین یعنی ...

15. صلوات ها 3

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

نقل قول نوشته اصلی توسط یا زینب کبری نمایش پست ها
    تو اول راه منی . امیدوارم زودی به نتیجه برسی
    تقریبا هر پسر مجردی رو دیدم دنبال مورد بود....همشونم ناله میکردن که گشتم نبود نگرد نیست... هست ..خیییییییلی کم... روایت داریم در اخرالزمان پیداکردن همسر خوب مثل پیداکردن کلاغ پا سفیده...

باکیة العین یعنی ...

17. صلوات ها 3

علاقه
    درک زیبایی به گونه ای که به آموختن وادارم کند
    نوشته
    906
    حضور
    78 روز 11 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    30
    آپلود
    3
    گالری
    8
    صلوات
    3526

نقل قول نوشته اصلی توسط تنهاترین سردار نمایش پست ها
    بنده زمانی که سریال ستایش را دیدم فکر میکردم بازیگر نقش ستایش قطعا همین شخصیته در دنیای واقعی،اما وقتی حجابش رو دیدم که چقدر ناجوره فهمیدم چقدر انسان ها قابلیت ادا در آوردن دارند.
    با عرض سلام
    بله انسانها قابلیت ادا در آوردن دارند.اما اینکه فلان بازیگر در فلان سریال نوع شخصیت و حجابش چه بوده و در دنیای واقعی چگونه است،نمی تواند مصداق ادا در آوردن باشد.شاید این خانم قبل و بعد از این سریال حجابش به همین نحو بوده است.فکر میکنم اسم آوردن از افراد خاص و نسبت دادن دورویی و ....،بدگویی و تحقیر و کم ارزش کردن افراد باشد و مصداق حرام.
    خداوندا
    مرا برای همه ی چیز هایی که نمی دانم ولی جار می زنم ببخش

19. صلوات ها 5

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

نقل قول نوشته اصلی توسط یکی دیگه. نمایش پست ها
    با عرض سلام بله انسانها قابلیت ادا در آوردن دارند.اما اینکه فلان بازیگر در فلان سریال نوع شخصیت و حجابش چه بوده و در دنیای واقعی چگونه است،نمی تواند مصداق ادا در آوردن باشد.شاید این خانم قبل و بعد از این سریال حجابش به همین نحو بوده است.فکر میکنم اسم آوردن از افراد خاص و نسبت دادن دورویی و ....،بدگویی و تحقیر و کم ارزش کردن افراد باشد و مصداق حرام.
    بسم الله الرحمن الرحیم.... سلام علیکم..ممنون از حساسیتتون..بزرگوار منظور بنده این بود که ایشون طوری نقش یه چادری رو بازی کرد که فکر میکردیم شخصیت واقعیشون اینه...تصاویر بی حجابی های ایشون در اینترنت چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشه..کافیست یک سرچ بزنید،ایشون یکی از بد حجابترین هنرپیشه ها هستند

باکیة العین یعنی ...

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری