صفحه 1 از 18 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علاقه شدید قلبی من به رهبری و نفرت از کسانی که حضرت آقا را قبول ندارند!

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    19,401
    صلوات
    52262
    حضور
    138 روز 15 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    35

اشاره

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام

من نمیدونم اسمش مشکله یا نه اما اذیتم میکنه,,,من به شدت حضرت آقا رو دوست دارم با اینکه خانم هستم حاضرم جانم را فدایشان کنم,,,و خیلی بهم میریزم اگر کسی قبولش نداشته باهش,,,یا خدایی ناکرده در موردش ناسزا بگه,,,اینم بگم بعد از آقا و امام خمینی فکر نکنم بتونم رهبری را تا این حد دوست داشته باشم,,,به غیر از امام زمان
    چند روز پیش یه عده تو مجازی ریختند سرم که تو از رهبر یه بت ساختی و....
    هر چقدر دلشان خواست بارم کردند
    من به شدت عصبی شدم و همشونو نفرین کردم و به امام حسین واگذار کردم
    اگر تو دوستان یا اطرافیان بفهمم حضرت آقا را قبول ندارند بشدت بهم میریزم و رابطه را قطع میکنم
    اما خودم خیلی بابت این حرص خوردنها آسیب میبینم چون بلد نیستم دفاع کنم چون سواد آنچنانی ندارم در مورد ولایت و رهبر بخوام حرف بزنم و توجیهشون کنم واسه امین قلبم درد میگیره و میشینم گریه میکنم
    لطفا در حد فهمم راهنمایی بدید خیلی ممنونم

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ویرایش توسط سیده راضیه : 1395/02/31 در ساعت 16:23

2.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    19,401
    صلوات
    52262
    حضور
    138 روز 15 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    35

با نام و یاد دوست

علاقه شدید قلبی من به رهبری و نفرت از کسانی که حضرت آقا را قبول ندارند!

کارشناس بحث: استاد کریم

علاقه
    مجلس امام حسین(ع)، مطالعه، ورزش، خانواده.
    نوشته
    2,472
    صلوات
    7014
    حضور
    36 روز 14 ساعت 11 دقیقه
    وبلاگ
    6
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    سلام

من نمیدونم اسمش مشکله یا نه اما اذیتم میکنه,,,من به شدت حضرت آقا رو دوست دارم با اینکه خانم هستم حاضرم جانم را فدایشان کنم,,,و خیلی بهم میریزم اگر کسی قبولش نداشته باهش,,,یا خدایی ناکرده در موردش ناسزا بگه,,,اینم بگم بعد از آقا و امام خمینی فکر نکنم بتونم رهبری را تا این حد دوست داشته باشم,,,به غیر از امام زمان
    اگر تو دوستان یا اطرافیان بفهمم حضرت آقا را قبول ندارند بشدت بهم میریزم و رابطه را قطع میکنم
    اما خودم خیلی بابت این حرص خوردنها آسیب میبینم چون بلد نیستم دفاع کنم چون سواد آنچنانی ندارم در مورد ولایت و رهبر بخوام حرف بزنم و توجیهشون کنم واسه امین قلبم درد میگیره و میشینم گریه میکنم
    سلام وعرض ادب وتبریک
    چگونه از رهبرمان دفاع کنیم:
    اصل این علاقه قلبی به ولی الهی مثل حضرت آقا جای تبریک دارد. چرا که دوست داشتن اولیاء الهی ودشمنی با دشمنان خدا از ضرویات در مذهب ماست. که به تولی وتبری تعبیر می کنیم.
    اما در کنار علاقه ما موظف به معرفت وشناخت بوده واینکه عمل وعلاقه خود را با مطالعه وشناخت دقیق کامل کنیم. از دو جهت:
    1- بهتر بتوانیم از شخص محبوب وجایگاه حقوقی ایشان دفاع کنیم.
    2- در مقابل امواج شبهات خدای ناکرده موقعی غرق نشویم. وباورمان دچار تزلزل نشود.
    حضرت آقا وهر ولی فقیهی را از دو جهت باید شناخت ومعرفت پیدا کرد:
    اول: از باب جایگاه حقوقی وولایت فقیه بودن.
    دوم: شناخت ابعاد شخصیتی ووجامعیت ایشان وخصوصیات شخصیتی که دارند وموجی شده به چنین مقام والایی دست پیدا کنند وخداوند متعال در برهه ای از زمان امر حاکمیت بر مردم را به ابشان واگذار کند.
    در این زینه منابع زیادی هم برای مطالعه وجود دارد. از جمله سایت رهبری،http://farsi.khamenei.ir/
    در عین حال کتابهای متعددی که در باب ولایت فقیه نوشته شده، از جمله کتاب خود امام خمینی(ره) با نام ولایت فقیه، کتاب آیت الله جوادی آملی، مصباح یزدی با نام نظام اندیشه سیاسی اسلام وغیره.
    در باب مخالفان هم باید مد نظر داشته باشیم که این مخالفتها به چندین دلیل می تواند باشد.
    1- عدم قبول ولایت مطلقه فقیه، برخی از بزرگان هم معتقد به ولایت در امور حسبیه هستند.
    2- جهل نسبت به ولایت فقیه وجایگاه رهبری، که این افراد هم نیاز به توضیح وتبیین مساله دارند. وبرخورد تند ونفرین این طیف هم که اکثریت می باشند. آثار منفی زیادی دارد. وباید با بحث علمی وحوصله وسعه صدر آگاهشان کرد.
    3- معاند که خیلی کم هستند. وبه هر حال بحث هم زیاد با آنها فائده ای ندارد. چون به علم به حقانیت وعظمت شخصیت رهبری از باب حسادت ویا هر دلیل دیگری مخالفت می کنند.
    بنابراین اصل علاقه ومحبت شما خیلی خوب وستودنی است. ولی باید سعه صدر واطلاعات خود را بالا ببرید تا در صورت بحث با مخالفین هم دوستان وعلاقه مندان به ایشان را بیشتر کنید تا اینکه رفتار تند باعث نفرت همیشگی آنها خدای نکرده شود.
    کاش همه ما به درجه ای از ایمان برسیم که راحت مثل شما بتوانیم بگوییم جانم فدای رهبر.
    اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای وانصره نصرا عزیزا

علاقه شدید قلبی من به رهبری و نفرت از کسانی که حضرت آقا را قبول ندارند!
    إنّ الصلوة تنهی عن الفحشاء والمنکر
    جامعه ای که در آن فرهنگ نماز باشد. دچار یاس، افسردگی، فساد وروز مره گی نمی شود.

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    4,746
    صلوات
    15538
    حضور
    97 روز 23 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط کریم نمایش پست ها
    در باب مخالفان هم باید مد نظر داشته باشیم که این مخالفتها به چندین دلیل می تواند باشد:

1- عدم قبول ولایت مطلقه فقیه، برخی از بزرگان هم معتقد به ولایت در امور حسبیه هستند.

2- جهل نسبت به ولایت فقیه وجایگاه رهبری، که این افراد هم نیاز به توضیح و تبیین مساله دارند. و برخورد تند و نفرین این طیف هم که اکثریت می باشند آثار منفی زیادی دارد. و باید با بحث علمی و حوصله و سعه صدر آگاهشان کرد.

3- معاند که خیلی کم هستند. و به هر حال بحث هم زیاد با آنها فائده ای ندارد. چون به علم به حقانیت و عظمت شخصیت رهبری از باب حسادت و یا هر دلیل دیگری مخالفت می کنند
    سلام
    با بخشی از صحبت استاد کریم که نقل قول کردم ، حرف دیگری باقی نمی ماند. فقط با اجازهء ایشان چند نکته تکمیلی عرض می کنم

کاربر گرامی
    روایتی از امام علی(ع) نقل میشود که البته برخی صحت آن را رد می کنند ، اما به هر حال معنای آن آموزنده است:

گفته میشود زمانی که امام علی(ع) میخواست عمرو را به هلاکت برساند ، عمرو به صورت مبارک امام(ع) آب دهان پرت کرد. امام(ع) دوری زدند و سپس برگشتند و عمرو را کشتند. وقتی علت این کار را از ایشان جویا شدند ، فرمود:
    اگر همان لحظه که آب دهان به صورت من پرتاب کرد او را می کشتم ، از روی خشم خود او را کشته بودم ، نه برای خدا

همانطور که عرض شد شاید این روایت صحیح باشد و شاید هم نباشد ، اما نمونهء آن را بسیار میشود مثال زد که ائمه(ع) سعی میکردند کار را برای خدا انجام دهند ، نه برای میل نفسانی. ما نیز گاهی خیال میکنیم چون شیعه هستیم ، این خطاها به سراغ ما نمی اید ، در حالیکه شیطان بیشتر دور ما می گردد!

خواهش من به عنوان یک برادر کوچکتر از شما این است که مراقب باشید ، دفاع شما از رهبری دفاع از احساس خودتان نباشد. تفاوت دفاع ما با افرادی که کسی را دوست دارند (خوانندگان ، هنرپیشگان و....) و از او دفاع می کنند ، این است که مبنای آن افراد شخص است ، اما مبنای ما خداست. ما اگر میگوئیم امام خامنه ای را دوست داریم ، در حقیقت دوستش داریم چون در مسیر الهی قرار دارد ، نه اینکه صرفاً یک شخص را بخاطر دلایل شخصی دوست داشته باشیم

لذا مراقب باشید ، مثل آن دوست بنده نشوید که می گفت:
    من آنقدر امام خامنه ای را دوست دارم ، که اگر دستوری خلاف دین هم بدهد عمل میکنم و جهنم رفتن هم برایم مهم نیست!!

البته از حضورتان عذرخواهی میکنم ، انشاالله شما اینطور نیستید
    اما به هر حال احساس کردم دادن این هشدار مناسب باشد که بدانیم باید از حقیقت دفاع کنیم ، نه از تعصب خودمان

خداحافظ اسک دین
    خداحافظ دوستان خوبم

بخصوص "مسعود" ؛ "حق دوست" و "حامی" عزیز

نوشته
    1,615
    صلوات
    7474
    حضور
    180 روز 7 ساعت 18 دقیقه
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21

سلام علیکم
    باعرض ادب و احترام به محضر شما خواهر خوب و بزرگوارم

خداوند را به خاطروجود با برکت شما جوانان متعد و ولایتمدار شاکر هستم ،انشاءالله مجاور باشید که با ولایتمداری قلبی و عملی باعث خشنودی قلب مبارک امام عصر روحی و ارواحنافداه خواهید بود ان شاءالله

استاد محترم و بزرگوار جناب کریم آنچه را لازم بود بیان فرمودند و بسیار عالی پاسخ سوال شما را دادند

بنده حقیر فقط میخواستم در خصوص متن زیر مطلبی را خدمت شما عرض نمایم

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    اینم بگم بعد از آقا و امام خمینی فکر نکنم بتونم رهبری را تا این حد دوست داشته باشم,,,به غیر از امام زمان
    از نوشته عبارت شما مشخص است که از سر علاقه قلبی زیادی که داشتید اینگونه بیان نموده اید اما به این نکته توجه داشته باشید که علت علاقه همه ما به رهبری روحی فداهدر طول ولایت الهی بودن ایشان است ،یعنی از آن جهت که ولی فقیه با واسطه از سوی خداوند منسوب میشود(درخصوص نسب ولی فقیه از سوی خداوند می توانید به این تاپیک مراجعه بفرمایید که برای مباحثه هایتان قابل استفاده است http://www.askdin.com/thread28219.html) ما نیز باید از ایشان قلبی و عملی اطاعت نماییم
    پس هرزمان و هرشخصی که از سوی خداونددر این مقام و جایگاه قرار بگیرد ما موظیم از از ایشان اطاعت نماییم و ایشان را به عنوان ولی فقیه قبول داشته باشیم (قلبی و عملی)

همه ما دعا میکنیم که ان شاءالله این حکومت به حکومت امام عصر ورحی و ارواحنافداه ختم گردد و پرچم انقلاب توسط امام خامنه ای روحی فداه به دست صاحب اصلیش برسد

در خصوص دفاعیاتتان از ولی فقیه و شخص رهبری روحی فداه باید مانند تمام دفاعیات دیگر در زمینه دینی عمل نمود ،و همانگونه که استاد محترم فرمودند باید در این زمنیه علم لازم را به دست آورید
    یک نکته دیگر اینکه همیشه به یاد داشته باشید مقلب القلوب خداوند است ،و قلبها به دست ما نیست و خداوند خودش میفرماید هرکس دین مرا یاری کند یاریش میکنم(ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم)
    پس شما در حد توانتان ،با علم و آگاهی از ولی فقیه دفاع بفرمایید و اگر احساس کردید طرف مقابل قصد به آشوب کشاندن مباحثه را دارد بحث را ادامه ندهید و از خداوند بخواهید خودش آنچه را میفرمایید اثرگذار نماید

خیلی مواقع مشکل اصلی افراد ریشه در توحید دارد،یعنی گاهی لازم نیست با طرف در خصوص ولایت فقیه بحث کنیم! باید اول مبانی اعتقادیش را محکم کنیم ،خود به خود ولایت فقیه را میپذیرد! پس در هربحث و گفتگویی شناخت مخاطب و علت مخالفتش نیز مهم است

دعا بفرمایید که خداوند به همه ما توفیق درک معارف الهی را عطا بفرماید و برعلم و معرفت و بصیرت ما بیافزاد تا بتوانیم در این مسیر به تبلیغ دین الهی بپردازیم و مارا جزو ولایتمداران حقیقیش قرار دهد ان شاءالله
    اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

یازهراسلام الله علیها

ویرایش توسط یارب : 1395/01/28 در ساعت 21:39

امام خامنه ای(حفظه الله) :
    مسأله‌ی مادری، مسأله‌ی همسری، مسأله‌ی خانه و خانواده، مسائل بسیار اساسی و حیاتی است.

در همه‌ی طرحهایی که ما داریم، بایستی «خانواده» مبنا باشد.
    یعنی شما اگر بزرگترین متخصص پزشکی یا هر رشته‌ی دیگری بشوید،
    چنانچه زن خانه نباشید، این برای شما یک نقص است

علاقه
    نویسندگی، شنیدن تلاوت قرآن،طبیعت، شنا،دیدن غروب و طلوع، شنیدن نغمه پرندگان
    نوشته
    20,550
    صلوات
    149279
    حضور
    206 روز 5 ساعت 6 دقیقه
    وبلاگ
    2
    دریافت
    243
    آپلود
    8
    گالری
    585

سلام بر همگي
    ابشان براي رهبري خيرالموجودين است به اعتراف بزرگان و متخصص متعهد
    ولي ايشان هم انسان است و مي توان از ايشان نقد هم كرد
    ولي همين طور كه ما اگر از پدرمان انتقاد داشته باشيم نمي رويم در گروه فاميلي پخش كنيم انتقاد از ايشان را هم بايد به شيوه محترمانه و علمي بيان كنيم
    اين انتقاد و پيشنهاد را مي توانيم به دفتر رهبري در قم منتقل كنيم ( دقت كنيد به مسؤلاني ندهيد كه داغ هستند وگرنه قبل از ان بايد وصيت نام خودتان را هم بنويسيد برخي هستند اگر رهبري به ايشان بگويند من معصوم نيستيم مي گويند نه شما اشتباه مي كنيد هستيد)

کتاب بال پروانه
    پر از شعر است و نقاشی
    برایت شعر می خواند
    اگر چون کودکان باشی
    ....
    یحیی علوی فرد

علاقه
    نویسندگی، شنیدن تلاوت قرآن،طبیعت، شنا،دیدن غروب و طلوع، شنیدن نغمه پرندگان
    نوشته
    20,550
    صلوات
    149279
    حضور
    206 روز 5 ساعت 6 دقیقه
    وبلاگ
    2
    دریافت
    243
    آپلود
    8
    گالری
    585

ي استاد عربي مي گفت:
    «بابا علاقه به رهبري رو تو رفتارتون و عملتون نشون بدين نه تو شعارتون فقط. سي تا عكس زده در اتاقش ولي سي تا از توصيه هاي كوچك رهبري را هم عمل نمي كنه»
    البته ايشان از بيخ عرب نبود وگرنه اين قدر عمقي حرف نمي زد

ویرایش توسط حامی : 1395/01/29 در ساعت 00:22
    کتاب بال پروانه
    پر از شعر است و نقاشی
    برایت شعر می خواند
    اگر چون کودکان باشی
    ....
    یحیی علوی فرد

نوشته
    180
    صلوات
    201
    حضور
    9 روز 15 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

بنام خدا.

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    ايشان هم انسان است و مي توان از ايشان نقد هم كرد
    ولي همين طور كه ما اگر از پدرمان انتقاد داشته باشيم نمي رويم در گروه فاميلي پخش كنيم انتقاد از ايشان را هم بايد به شيوه محترمانه و علمي بيان كنيم

تعصب تحت هرشرایطی و بهر دلیلی خوب نیست حتی تعصب به دین یا مذهب یا خود خدا و چه بسا شایدهمین تعصب شماباعث شده یامیشه عده ای حتی علیرغم میل و نظرقلبیشون حتی اینگونه باشمارفتارمینمایند>>شما ازهمین الان تعصب رابگذاریدکنار ببینید اوناهم بعدازمدتی از آتش لجبازیشون کم میشه یانه.

به نکته خوبی که دوستان و مخصوصا انتخاب نقل قول {جناب حامی} اشاره فرمودند توجه نموده و سعی کنیدبااین نقل قول ازجناب حامی قدری ازتعصب و احساس خودتون بکاهید و مطمئن باشیدشایدخودرهبرعزیز هم ازاین تعصب و وضع ناراحت کننده شماراضی نباشند.

نوشته
    1,615
    صلوات
    7474
    حضور
    180 روز 7 ساعت 18 دقیقه
    وبلاگ
    15
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21

سلام علیکم
    باعرض ادب و احترام به محضر شما استاد گرامی و محترم

«بابا علاقه به رهبري رو تو رفتارتون و عملتون نشون بدين نه تو شعارتون فقط. سي تا عكس زده در اتاقش ولي سي تا از توصيه هاي كوچك رهبري را هم عمل نمي كنه»
    بله این مطلب کاملا صحیح است و ولایتمداتری حقیقی با عمل محقق میشود،یعنی باید هم قلبا ،هم گفتار و هم در عمل ولایتمدار بود،هرکدام نباشد ولایتمداریمان ناقص است!

حضرت امیرالمؤمنین علی (علیهم السلام) میفرمایند:چون روایتی را شنیدید، آن را بفهمید و عمل کنید، نه اینکه بشنوید و نقل کنید،
    زیرا
    راویان علم فراوان و عمل کنندگان آن اندکند.
    نهج البلاغه، حکمت 98.

متاسفانه خیلی از ماها فقط راوی شده ایم،خوب نقل قول میکنیم اما عامل به آنچه میگوییم نیستیم و این آسیب در تمام زندگیمان وجو دارد،و از جمله در ولایتمداریمان هم،سخنان رهبری روحی فداه را خوب نقل قول میکنیم اما نه خوب میفهمیم چه میخواهند نه عمل میکنیم به آنچه میفرمایند!

ولي ايشان هم انسان است و مي توان از ايشان نقد هم كرد
    در یکی از دیدارهای دانشجوی یکی از دانشجویان بیان داشت"" من شاید چهار-‌ پنج سال است كه به صورت جدی‌تر روزنامه می‌خوانم و مجلات را مطالعه می‌كنم. این مدت واقعاً به یاد نمی‌آورم كه مطلبی را با عنوان نقد رهبری خوانده باشم ... نقد رهبری را هم به شكل عمومی می‌شود مطرح كرد و هم به صورت خاص در مجلس خبرگان. من احساس می‌كنم اگر چنین نشود، این شرایط منجر به نفاق و كینه می‌شود؛ مثلاً یك چیزی كه در ابتدا یك انتقاد ساده است، چون بستر مناسبی برای بیان پیدا نمی‌كند، ممكن است جنبه‌ی مغرضانه به خود بگیرد و كم‌كم بی‌انصافی هایی پیدا شود.""
    در ادامه نیز این دانشجو مطالبی بیان اشت ازجمله اینکه "آیا صدا و سیمای ما تصویر درستی از كشور و جهان ارائه می‌دهد یا تصویری غیرواقعی و كاریكاتورگونه؟"

رهبری روحی فداه در پاسخ به این جوان فرمودند:

((* خیال نکنید من از شنیدن اینجور حرفها ناراحت میشوم. نه...، من از اینکه این حرفها زده نشود، ناراحت میشوم. در جلساتِ دانشجوئى، دانشگاهى که اینجا هستند، بنده گاهى که ببینم حالا بعضى‌ها روى ملاحظه، روى احترام، روى هرچه، بعضى از این حرفها را که خیال میکنند من خوشم نمى‌آید، نمیزنند؛ از نگفتنش ناراحت میشوم؛ از گفتنش مطلقاً ناراحت نمیشوم.

* حالا اشاره کردند به حوادث و مسائل اخیر. در این زمینه‌ها خیلى حرف هست؛ خیال نکنید آن حرفهائى که صدا و سیما میزند، این، همه‌ى حرفهاست؛ نه، خیلى مطلب هست.
    گفت: یک سینه حرف موج زند در دهان ما. اینجور نیست که هر چه که انسان احساس میکند، این را گفته باشد یا بتواند بگوید. خیلى حرفهاى زیادى هست.اى کاش مجال بود تا گفته میشد، تا آنوقت انسان میتوانست آن برگهاى بر روى هم گذاشته‌ى کتاب حرف را، باز کند تا خیلى از حقائق روشن بشود. آینده، البته این کارها خواهد شد.

* اینى هم که گفتند از رهبرى انتقاد نمیکنند، شما بروید بگوئید انتقاد کنند. ما که نگفتیم از ما کسى انتقاد نکند؛ ما که حرفى نداریم. من از انتقاد استقبال میکنم؛ از انتقاد استقبال میکنم. البته انتقاد هم میکنند. دیگر حالا جاى توضیحش نیست؛ انتقاد هم هست، فراوان هست، کم هم نیست؛ بنده هم میگیرم، دریافت میکنم و انتقادها را میفهمم.

* چند سال قبل یکی از نشریات دانشجویی از بنده انتقاداتی کرده بود. خواستند برخورد کنند اما من گفتم برخورد نکنید این ها اشکالی ندارد اجازه دهید بنویسند.

* این را هم شما خیال نکنید که حالا بنده چون رئیس صدا و سیما را انتخاب میکنم، همه‌ى برنامه‌هاى صدا و سیما را مى‌آورند، دانه دانه بنده نگاه کنم، امضاء کنم. نخیر، از خیلى از برنامه‌هاى صدا و سیما بنده راضى هم نیستم. از جمله، از همین من راضى نبودم که از سه ماه قبل از انتخابات - انتخابات بیست و دوم خرداد بود - از ماه اسفند، بلکه زودتر از اسفند، بعضى از سفرهاى تبلیغاتى و حرفهائى که زده شد و تظاهراتى که میشد و مجادلاتى که انجام میگرفت، از تلویزیون پخش شود، که متأسفانه تو تلویزیون پخش شد؛ به خاطر همین، که یعنى ما آزاداندیشیم! اینها توهم است.

* صدا و سیما آیا وضعیت واقعى کشور را نشان میدهد؟ نه، ناقص نشان میدهد. خیلى پیشرفتهاى برجسته و بزرگ هست که صدا و سیما نشان نمیدهد. والّا اگر صدا و سیما میتوانست همان جور که تلویزیون فلان کشور غربى با یک سابقه و تجربه‌ى فراوان و با استفاده‌هاى هنرى دروغهاى خودش را راست جلوه میدهد، واقعیات موجود کشور را درست منعکس کند، شما بدانید امروز امید نسل جوان، دلبستگى نسل جوان به کشورش، به دینش، به نظام جمهورى اسلامى‌اش، بمراتب بیشتر از حالا بود.

* امروز هیچ کشور دیگرى در دنیا پیدا نمیکنید که اینجور آماج حملات باشد. و جمهورى اسلامى دارد مقاومت میکند. این شوخى است؟ این موجودِ هفت‌جوشِ مستحکمِ مصونیت‌یافته دارد مقاومت میکند. این، کم چیزى نیست. توطئه‌ى توهم نیست؛ این را جوانها، این جوانهاى عزیز ما، بدانند.

* بنده گفتم کرسى آزاد فکرى را در دانشگاه‌ها به وجود بیاورید. خوب، شما جوانها چرا به وجود نیاوردید؟ شما کرسى آزادفکرى سیاسى را، کرسى آزاد فکرى معرفتى را تو همین دانشگاه تهران، تو همین دانشگاه شریف، تو همین دانشگاه امیرکبیر به وجود بیاورید. چند نفر دانشجو بروند، آنجا حرفشان را بزنند،
    حرف همدیگر را نقد کنند، با همدیگر مجادله کنند. حق، آنجا خودش را نمایان خواهد کرد.))

پس اینگونه نیست که بعضا افراد فکر میکنند هیچکس جرات نقد ندارد یا نقد نمیشود!! اما حقیقتا چند درصد از مردمی که به کارهای رهبری منتقد هستند واقعا رفته اند بررسی کرده اند ببینند آیا این نقدی که بیان میکنند واقعا به رهبری روحی فداه وارد است یا نه؟!
    خیلی وقتها انتقاداتی که میشود هدف قبح شکنی است،هدف تضعیف نظام وولایت فقیه است
    آیت الله حائری در خصوص نقد رهبری میفرمایند نقد و تخریب صیانت و قداست حرمت شکنی و پاره کردن بند تسبیح به جای شکستن دانه دانه آن......در قضیه نقد رهبری نباید جوانان فریب ظاهر قضیه را بخورند و به خاکی بروند......

انتقاد از ايشان را هم بايد به شيوه محترمانه و علمي بيان كنيم
    اين انتقاد و پيشنهاد را مي توانيم به دفتر رهبري در قم منتقل كنيم
    اگر هرچیزی ار راه صجیج خودش صورت می پذیرفت اکنون اینقدر مشکلات نداشیم،یک عده برای خودشان میبرند و میدوزند ،عملکرد رهبری روحی فداه را بدون اینکه کوچکترین اطلاعاتی در خصوص کارهای ایشان داشته باشند زیر سوال میبرند،برای خوشان نقد میکنند و نقدشان را هم بعضا به حق میدانند و حتی ناراحت میشوند چرا کسی نمیرود به رهبری متذکر شود که دارد فلان اشتباه را انجام میدهد! در حالی که اصلا نه موضوع مورد نقد را میشناسند،نه علتش را،نه کارهایی که رهبری روحی فداه در آن زمینه انجام داده اندرا میداند!
    گاهی که بعضی نقدهایی که به رهبری روحی فداه میشود را میشنوم یاد این شعر می افتم
    گنه كرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری !

حقیر چندی پیش مطلب جالبی در خصوص نقدرهبری روحی فداه دریکی از وبلاگ ها مشاهده نمودم که آن رااینجا قرار میدهم
    ((حال چگونه ممكن است در مورد ولی فقیه كه نه تنها شخص او كه جایگاه او علاوه بر ارزش ذاتی آن بدلیل سختی های فراوانی كه طی سالها برای برقراری آن در بین شیعه كشیده شده بوسیله ی حتی نقدهایی كه از ابتدایی ترین معیارهای واقعی نقد هم برخوردار نیستند تضعیف شود. آیا این عقلانی تر نیست عده ای كه واقعا مدعی نقد عملكرد هم هستند بصورت محترمانه و قانونی به مرجعی كه وظیفه ی بررسی دوام شرایط رهبری را بر عهده دارد بصورت خصوصی انتقال دهند تا اینكه از قدرت رسانه ای خویش سو استفاده نمایندو علاوه بر اینكه گاهی اوقات نقدشان هم نقد نیست باعث تزلزل پایه های اعتقادی مردم هم میشوند.و در عین حال مسبب خوشنودی دشمنان ملت نیز همنها هستند.
    به این جملات دقت كنید:"آنچه تا كنون همه نحركات ما را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی با ناكامی مواجه ساخته ، اعتقاد مردم به ولایت فقیه است، اما ما نا امید نیستیم خوشبختانه آدمهایی تازه نفس در ایران در یك حركت جمعی با ظرافت و وسواس دارند این خار را از چشم ما بیرون می كشند" (استانلی روم/ معاون سابق امنیت ملی آمریكا)گزارش شورای روابط خارجی امریكا در سال 75: "تعارضات دكتر-د-نسبت به ولایت فقیه جزئی از یك حركت برای قطعه قطعه كردن اقتدار ایران است"
    "من در ایران افرادی را دیدم كه اشاره های ما را دنبال می كنند ،آنها ششلولهایی بالا برده اند تا هر كس و هرچه با آمریكا ناسازگار است را مورد هدف قرار دهند ، حتی ولایت فقیه را كه من فكر می كنم در صحرای طبس ما را با اراده خود نابود كرد."(گری سیك)جملات فوق اهمیت این جایگاه و كاری بودن ضرباتی را كه دشمنان ما از این جایگاه و اشخاص خورده اند را به وضوح نمایش میدهد. عمق كینه ی انهابیشتر از ان است كه در كناراقداماتی كه باعث تضعیف این هدیه ی الهی میشود نباشند. پس عقل سلیم گواهی خواهد داد كه اگر واقعا نقدی داریم باید علاوه بر حفظ احترام واجبی كه ائمه ی مسلمین بسبب ارزشی كه نزد خدا و خلق خدا دارند و رعایت شیوه ها و آداب نقد درست از مجاری قانونی و دور از هوچیگریهای رسانه ای نقد خویش را مطرح سازیم و بگوش ایشان یا مقامات دیگر حكومتی برسانیم.در حالی كه خیلی ها این شیوه ها را برگزیده اند مشكلات و ایرادات را مستقیم یا غیر مستقیم منتقل می كنند. در مجلس خبرگان هم كمیسیونی كه هر دوسال اعضا آن تغییر می كنند مسئول بررسی دقیق و كارشناسی حفظ شرایط رهبر هستند و در ملاقاتهایشان بامقام رهبری تمام نكات را بررسی می كنند.)) (منبع نقل قول وبلاگ سلوک)

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا
    یازهراسلام الله علیها

ویرایش توسط یارب : 1395/01/29 در ساعت 02:09

امام خامنه ای(حفظه الله) :
    مسأله‌ی مادری، مسأله‌ی همسری، مسأله‌ی خانه و خانواده، مسائل بسیار اساسی و حیاتی است.

در همه‌ی طرحهایی که ما داریم، بایستی «خانواده» مبنا باشد.
    یعنی شما اگر بزرگترین متخصص پزشکی یا هر رشته‌ی دیگری بشوید،
    چنانچه زن خانه نباشید، این برای شما یک نقص است

نوشته
    185
    صلوات
    320
    حضور
    11 روز 13 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0

سلام

سلام .
    ممنونم از اینکه بدون ذکر نام مطالبتان را بیان فرمودید تا ما هم بدون در نظر گرفتن ملاحظات حرف هایمان را بزنیم .
    بانوی محترم ، جهل چیست جز آن چیزی که شما گفتید ؟
    تعصب چیست جز آن چه که در رفتار شما وجود دارد ؟
    چگونه چیزی را که نمی شناسید < و اگر می شناختید قادر به دفاع از او بودید > میتوانید دوست داشته باشید ؟
    بروید و به حال خودتان های های گریه کنید و به جای نفرین این و آن ، تفکر کنید . نفرین شما برای بنده و امثال بنده همچون مهر تاییدی است بر گفته هایمان و از طرفی ناراحت کننده است از آنجا که میبینیم چقدر نادان در این مملکت زیاد است و تا آنان شروع به تعقل نکنند وضعیت همینگونه خواهد ماند .

بانوی محترم ، بر خلاف کارشناس بزرگوار معتقدم علاقه از روی نافهمی شایسته چیزی جز تاسف نیست. اگر شما در هند متولد می شدید از دشنام بعضی ها به خدایتان گاو ناراحت ؛ اگر در چین ، به بودا و اگر در عربستان به مفتی های آنجا ؛ اگر در مناطق سنی نشین ، به عمر و ... .

بانوی محترم ، شما با این وضعیت دو ضرر به جامعه می زنید :
    1 . به عنوان یک عضو از جامعه با نادانی خود چنان سنگی را در چاه مملکت خواهید انداخت که باید عقلای کشور جمع شوند تا بلکه بتوانند چاره ای برای آن بیاندیشند .
    2 . از همه بدتر غیر مستقیم به محبوبتان ضرر می رسانید . به قول مرحوم شریعتی : برای نابودی یک عقیده لازم نیست خوب به آن حمله کنی بلکه باید از آن بد دفاع کنی . متاسفانه این دفاع بد شما منجر به گل به خودی خواهد شد و باعث شادی دشمنان معشوق شما و ضد انقلاب .

بانوی محترم ، اگر منتی بر سر ما نهاده و تصمیم گرفتید که راجع به شخص رهبری تحقیق کنید ؛ یادتان باشد که در جست و جو و نتیجه گیری هایتان نباید علاقه شخصیتان را دخالت دهید چون این مقتضای تحقیق است . < اگر کتاب های علوم راهنمایی و دبیرستان را به یاد بیاورید خواهید دید که راز پیشرفت شگفت انگیز علوم تجربی عدم دخالت حب و بغض در آزمایش ها و جستجو گری ها و تحقیقات است . >

بانوی محترم ، مهم تر از اشخاص در مقام رهبری ، جایگاه ولی فقیه است . آقای خامنه ای که عمرشان دراز باد ، چند صباحی دیگر نیستند و این کشور همانطور که ایشان فرمودند برای ما باقی خواهد ماند. بنابراین اشخاص مهم نیست بلکه این سیستم است که اهمیت دارد . به شما توصیه میکنم این تاپیک را بخوانید : http://www.askdin.com/showthread.php?t=54600

12. صلوات ها 4

صفحه 1 از 18 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 11

کلمات کلیدی این موضوع