وضو و غسل در جراحی زیبایی

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
وضو و غسل در جراحی زیبایی

سلام
می خواستم بدونم کسی که انحراف زانو داره و می خواد جراحی کنه و طبیعتا تا یه مدت پاش باید تو گچ باشه نمازهایی که بعد از جراحی در حالت نشسته بخونه ویا غسلش و ...
اشکال پیدا میکنه ؟
اینم بگم که جراحی جنبه زیبایی داره فقط ... البته گفته شده اگه انحراف زانو جراحی نشه در سنین بالاتر مشکل درد و ... ایجاد میکنه.
مرجعم آقای خامنه ای هستن ...
ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

ترنم ..;791352 نوشت:
سلام
می خواستم بدونم کسی که انحراف زانو داره و می خواد جراحی کنه و طبیعتا تا یه مدت پاش باید تو گچ باشه نمازهایی که بعد از جراحی در حالت نشسته بخونه ویا غسلش و ...
اشکال پیدا میکنه ؟
اینم بگم که جراحی جنبه زیبایی داره فقط ... البته گفته شده اگه انحراف زانو جراحی نشه در سنین بالاتر مشکل درد و ... ایجاد میکنه.
مرجعم آقای خامنه ای هستن ...
ممنون

با سلام و عرض ادب

برای نمازخواندن درصورتی که بتواند از عصا کمک بگیرد یا به دیوار تکیه دهد و قرائت و قیامش را ایستاده بجا آورد باید این کار را انجام دهد و برای رکوع و سجده اگر مشکل داشت از صندلی و میز مقابلش کمک بگیرد و تاجایی که می تواند برای سجده باید خم شود.
برای غسل هم اگر آب رسیدن به آن قسمت ضرر دارد باید دور قسمت گچ شده را پلاستیکی پیچیده و غسل معمولی انجام دهد وقتی به قسمت گچ شده رسید به نیت جبیره دست تر روی آن قسمت بکشد و بعد از غسل هم احتیاطا تیمم بجای غسل انجام دهد.

رساله مراجع، احکام غسل جبیره و نماز معذور

نور;792804 نوشت:
با سلام و عرض ادب

سلام تشکر از توضیحتون :Gol:
یعنی اشکال نداره؟ من شنیدم که جراحی زیبایی به خودی خود اشکالی نداره ولی بعد از عمل مثلا وضویی که جبیره گرفته بشه اشکال داره چون مجبور به جراحی نبوده وبرای زیبایی عمل شده ...
البته همینطور که بالاتر گفتم اگه عمل نشه چند سال دیگه ممکنه مشکل ایجاد کنه

ترنم ..;792839 نوشت:
سلام تشکر از توضیحتون
یعنی اشکال نداره؟ من شنیدم که جراحی زیبایی به خودی خود اشکالی نداره ولی بعد از عمل مثلا وضویی که جبیره گرفته بشه اشکال داره چون مجبور به جراحی نبوده وبرای زیبایی عمل شده ...
البته همینطور که بالاتر گفتم اگه عمل نشه چند سال دیگه ممکنه مشکل ایجاد کنه

با سلام و احترام مجدد

به نظر مقام معظم رهبری درصورتی که عملش در غیر وقت نماز باشد به خودی خود اشکال ندارد و با رسیدن وقت نماز اگر امکان رفع مانع نباشد به نیت جبیره نمازش را می خواند.

استفتای شفاهی از دفتر مقام معظم رهبری در قم

موضوع قفل شده است