صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دو راهی تحصيلات و ازدواج

علاقه
    مطالعه، نقاشى كردن، ورزش فوتبال و واليبال، مشاهده آسمان شب و ستاره ها، شنا و .....
    نوشته
    105
    حضور
    7 روز 11 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    164

تعجب دو راهی تحصيلات و ازدواج

سلام خدمت كارشناس محترم.
    من مرد مجرد ١٩ ساله و از كشور افغانستان هستم. من دوره دبيرستان را در كشور خودم به پايان رساندم و بدليل اينكه در دانشگاه هاى افغانستان سطح دروس بسيار پايين است و اساتيد مجرب و كاردان نيستند ميخواهم كه در ايران ادامه تحصيل بدم. اما بدليل اينكه دوره تحصيلى تقريباً ٤-٥ سال طول ميكشه ميترسم در طول اين مدت به گناه خود ارضايى آلوده بشم. شايد بگوييد كه اول ازدواج كنيد و بعد با همسرتان بريد ايران براى ادامه تحصيل. اما من بدون داشتن شغل و مسكن مناسب چگونه ميتونم ازدواج كنم؟ شايد بگيد كه در كنار تحصيلاتتان يك كار پاره وقت بگيريد. اما آيا آنچنان كارى ميتونم پيدا كنم كه هم مصارف دانشگاه و هم زندگى مشترك رو تأمين كنه؟! بعلاوه، من كه يك شخص افغانستانى هستم و چه بسا براى افراد بيگانه اى مثل من در ايران كارى ندهند!

من در اين مورد خيلى فكر كرده ام و بعضى اوقات يه راه حل هايى به فكرم ميرسد اما بدون موانع نيستند. مثلاً اين راه حل: من ميخواهم در دانشگاه هاى دولتى تهران ادامه تحصيل بدم و براى قبولى بايد دوره پيش دانشگاهى را بگذرانم. تا مدت ١ سال عقد و ازدواج رو به تأخير ميندازم تا بتونم يك كار پاره وقت مناسب پيدا كنم و با محيط تهران آشنا بشم. بعد از اتمام دوره پيش دانشگاهى و چند ترم از دوره ليسانس و در تعطيلات اقدام به ازدواج كنم و بعد از ازدواج با همسرم بياييم تهران براى مدت ٣ يا ٤ سال در خوابگاه هاى دانشگاه دولتى كه مخصوص افراد متأهل هستند زندگى كنيم. در دانشگاه هاى دولتى تهران براى افراد مجرد و متأهل مسكن و خوابگاه وجود دارد كه بايد هزينه آن را پرداخت. ميماند مصارف زندگى مشترك و خوابگاه كه بايد در كنار تحصيل به يك كار پاره وقت مشغول شوم. اما اينها بدون موانع نيستند!! مثلاً اصلاً شايد خانواده شخص مورد نظر من اين اجازه را به دخترشان ندهند تا همراه من بيايد ايران! مثلاً شايد به من بگويند كه اول برم تحصيلاتم رو تمام كنم و شغل مناسبى پيدا كنم و بعد براى ازدواج اقدام كنم!! شايد بگوييد كه پس دنبال شخصى باش كه فاميلش چنين اجازه اى را به او بدهند. اما من در فاميل و اقوام كسى رو جز ايشان سراغ ندارم كه هم دوستشان داشته باشم و هم از نظر فاميل و ايمان مناسب باشند! اما اگر فاميل ايشان اين اجازه رو بدهند بازم موانع وجود دارد مثلاً آيا من ميتونم كار پاره وقتى پيدا كنم كه درآمد خوبى داشته باشم كه با اون هم بتونم مصارف دانشگاه رو و هم مصارف زندگى مشترك رو بپردازم؟؟!!

مهمترين چيز اجازه فاميل شخص مورد نظر من هست! اگر فاميل ايشان اين اجازه رو به ايشان ندهند تا بعد از ازدواج همراه من بيايد تهران براى من بيشتر از دو راه نميماند!: ١- يا اينكه قيد تحصيلات رو بزنم و در كشور خودم مشغول يك كار مناسب بشم و با ايشان ازدواج كنم.
    ٢- يا ازدواج با ايشان را تا بعد از ٤-٥ سال دوره تحصيل به تأخير بندازم و بعداً در سن ٢٥ يا ٢٦ سالگى با ايشان ازدواج كنم.

لطفاً كمكم كنيد!!! ....

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,556
    حضور
    175 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58349

با نام و یاد دوست

دو راهی تحصيلات و ازدواج

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 4

نوشته
    773
    حضور
    25 روز 17 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadahmadi نمایش پست ها
    سلام خدمت كارشناس محترم.
    من مرد مجرد ١٩ ساله و از كشور افغانستان هستم. من دوره دبيرستان را در كشور خودم به پايان رساندم و بدليل اينكه در دانشگاه هاى افغانستان سطح دروس بسيار پايين است و اساتيد مجرب و كاردان نيستند ميخواهم كه در ايران ادامه تحصيل بدم. اما بدليل اينكه دوره تحصيلى تقريباً ٤-٥ سال طول ميكشه ميترسم در طول اين مدت به گناه خود ارضايى آلوده بشم. شايد بگوييد كه اول ازدواج كنيد و بعد با همسرتان بريد ايران براى ادامه تحصيل. اما من بدون داشتن شغل و مسكن مناسب چگونه ميتونم ازدواج كنم؟ شايد بگيد كه در كنار تحصيلاتتان يك كار پاره وقت بگيريد. اما آيا آنچنان كارى ميتونم پيدا كنم كه هم مصارف دانشگاه و هم زندگى مشترك رو تأمين كنه؟! بعلاوه، من كه يك شخص افغانستانى هستم و چه بسا براى افراد بيگانه اى مثل من در ايران كارى ندهند!

من در اين مورد خيلى فكر كرده ام و بعضى اوقات يه راه حل هايى به فكرم ميرسد اما بدون موانع نيستند. مثلاً اين راه حل: من ميخواهم در دانشگاه هاى دولتى تهران ادامه تحصيل بدم و براى قبولى بايد دوره پيش دانشگاهى را بگذرانم. تا مدت ١ سال عقد و ازدواج رو به تأخير ميندازم تا بتونم يك كار پاره وقت مناسب پيدا كنم و با محيط تهران آشنا بشم. بعد از اتمام دوره پيش دانشگاهى و چند ترم از دوره ليسانس و در تعطيلات اقدام به ازدواج كنم و بعد از ازدواج با همسرم بياييم تهران براى مدت ٣ يا ٤ سال در خوابگاه هاى دانشگاه دولتى كه مخصوص افراد متأهل هستند زندگى كنيم. در دانشگاه هاى دولتى تهران براى افراد مجرد و متأهل مسكن و خوابگاه وجود دارد كه بايد هزينه آن را پرداخت. ميماند مصارف زندگى مشترك و خوابگاه كه بايد در كنار تحصيل به يك كار پاره وقت مشغول شوم. اما اينها بدون موانع نيستند!! مثلاً اصلاً شايد خانواده شخص مورد نظر من اين اجازه را به دخترشان ندهند تا همراه من بيايد ايران! مثلاً شايد به من بگويند كه اول برم تحصيلاتم رو تمام كنم و شغل مناسبى پيدا كنم و بعد براى ازدواج اقدام كنم!! شايد بگوييد كه پس دنبال شخصى باش كه فاميلش چنين اجازه اى را به او بدهند. اما من در فاميل و اقوام كسى رو جز ايشان سراغ ندارم كه هم دوستشان داشته باشم و هم از نظر فاميل و ايمان مناسب باشند! اما اگر فاميل ايشان اين اجازه رو بدهند بازم موانع وجود دارد مثلاً آيا من ميتونم كار پاره وقتى پيدا كنم كه درآمد خوبى داشته باشم كه با اون هم بتونم مصارف دانشگاه رو و هم مصارف زندگى مشترك رو بپردازم؟؟!!

مهمترين چيز اجازه فاميل شخص مورد نظر من هست! اگر فاميل ايشان اين اجازه رو به ايشان ندهند تا بعد از ازدواج همراه من بيايد تهران براى من بيشتر از دو راه نميماند!: ١- يا اينكه قيد تحصيلات رو بزنم و در كشور خودم مشغول يك كار مناسب بشم و با ايشان ازدواج كنم.
    ٢- يا ازدواج با ايشان را تا بعد از ٤-٥ سال دوره تحصيل به تأخير بندازم و بعداً در سن ٢٥ يا ٢٦ سالگى با ايشان ازدواج كنم.

لطفاً كمكم كنيد!!! ....
    با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر عزیز
    از اینکه با ما در این انجمن همراه شدید و سوال خود را با ما در میان گذاشتید بسیار سپاسگذارم
    امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد

1 . آنچه بیش از همه چیز مهم و غیر قابل چشم پوشی است انجام واجبات و ترک محرمات می باشد پس بدانید در صورت افتادن به گناه آنچه واجب است ازدواج است نه تحصیل

2 . هزینه زندگی در تهران بالا می باشد مخصوصا برای شما که غریب می باشید و ایرانیها نیز از جهت کار با مشکلات زیادی مواجه هستند لذا مراجعه به تهران به امید کار همراه با ریسک زیادی می باشد.

3 . شما ننوشته اید که میزان علمیتتون چگونه می باشد چرا که قبولی در دانشگاههای دولتی تهران مقداری سخت می باشد لذا مراجعه قبل از قبولی دانشگاه به ایران نیز همراه با ریسک می باشد

4 . به نظر من میتوانید ابتدا کار مناسبی در شهر و کشور خود بیابید سپس با اندوخته مالی که جمع می کنید تصمیم به مهاجرت جهت تحصیل به ایران را بگیرید البته قبل از ازدواج نیز با خانواده و اطرافیان همسرتون شرط کنید که قصد رفتن به ایران را پس از چند سال را دارید.

5 . سعی نمایید در مدت کار معلومات خود را بالا ببرید تا قبولی برای شما راحتتر شود

6.قبل از هرگونه تصمیمی از قوانین و ضوابط دانشگاههای ایران مخصوصا در رابطه با دانشجویان غیر ایرانی اطلاعات کانلی بدست آوریدو بدون بدست آوردن اطلاعات مناسب و کافی هرگز به ایران مهاجرت نکنید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

دو راهی تحصيلات و ازدواج

7. صلوات ها 4

علاقه
    علاقمه
    نوشته
    269
    حضور
    8 روز 15 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    74
    صلوات
    825

حل کردن مشکل به تنهایی سخته مخصوصا وقتی خودتم به خودت کمک نکنی ! هدفت رو ندونی ! زندگی یک انتها داره با چند مسیر و هدف . یکم رو هدفت فکر کن ببین چیه اونو با تمام جوانب و تلاش انجام بده وقتت و عمرتو پاش بزار خودتو قبول داشته باش عقل و احساس ما . روح و جسم ما یک هدف دارند و یک کاری میکنند گرچه مثلا دو چیز باشند ازدواج و تحصیل شما هم شاید یک دلیل داشته باشه سعادت و خوشبختی شما بیشتر روش فکر کنید روی سعادتون و کمک بگیرید خب معلومه تنهایی سخته میدونم گاهی کمک گرفتن از دوستان و اقوام سخته اما خوشبتی به راحتی به دست نمی آد میتونید مشاوره های دیگه ایی هم بگیرید چیزی که هست میشه بهش رسید شاید یکم سخت باشه ولی با اراده و امید و تلاش به هرچیزی که هست میشه رسید فرقی نداره چی هستیم عالمان و بزرگانی بودند که از کودکی هم توفیقاتی داشتند از بچگی فرق داشتند عالمان و بزرگانی هم بودند بعد از سالها اشتباه یا بی سوادی خواستند وشدند یکم پراکنده و بد نوشتم چون نوشتارم بده گفتارم بهتره یکم فکر کنی فکر کنم بفهمی منظورم چیه با تشکر و عذر خواهی خدا نگهدار
    دعای سلامتی
    http://icva.host56.com/up/564618b1a0f9.png
    اونایی که میتونند دعای فرج رو بخونند همونو بخونن بهتره ولی دعای سلامتی هم میخونیم هرکی خواست ساعت ده دعای فرج و سلامتی میخونیم هرکی خواست هر دوتاش یا یکی شو برداره
    و زیارت عاشورا هم میخوانیم
    http://graphic.ir/pictures/__2/___28...1699889872.jpgاینم دعای فرجhttps://sp.yimg.com/ib/th?id=HN.6080...7&pid=15.1&P=0من آواتارمو عوض کردم این آواتار سابغمه

9. صلوات

علاقه
    نیازمند یادگیری فرامین دین واحکام
    نوشته
    108
    حضور
    4 روز 13 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    474

جوونهای ایرانی دانشجوهای بیچاره ایرانی از بیکاری رنج میبرن.فارغ التحصیل دانشگاه شریف و تهران الان بیکار هست .از بیکاری قید ازدواج دارن میزنن و سن ازدواج بالا رفته.اونوقت شما میخاهید بیایید ایران درس تو دانشگاههای تهران همراه با ازدواج و زندگی تو خابگاه متاهلین بگذرونی؟ ایران از این خبرها نیست.اواز دهل از دور خوش است.

شما اول ببین تهران بهت پذیرش میدن که بیایی؟بعد بیا ببین میتونی موندگار بشی و شرایط زندگی برات سخت نیست؟ اگر تونستی تا میای عادت کنیی درستون تموم شده بعد سراغ کار بگردید بعد به ازدواج فکر کنید :)
    خداوندا؛ تویی پروردگارم
    همه از توست یا رب هرچه دارم

11. صلوات

علاقه
    نجات
    نوشته
    232
    حضور
    5 روز 21 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1104

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadahmadi نمایش پست ها
    سلام خدمت كارشناس محترم.

لطفاً كمكم كنيد!!! ....
    سلام خدمت شما برادر افغانستانی.
    نوروزتون مبارک.
    خدمت شما عرض کنم که برای ما دانشجو های جوان ایرانی که توی یه شهر غیر از شهر خودمون به تخصیل مشغولیم گزینه ی "تحصیل و ازدواج" به یه مورد تقریباً محال تبدیل شده و تبدیل شده به گزینه ی "تحصیل ، بعدش سربازی، بعدش پیدا کردن شغل بعدش ازدواج". البته اگر توی شهر خودمون هم درس بخونیم هم خیلی فرقی نداره و والدینمون نمی تونند بهمون کمک کنند که ازدواج کنیم و حتی خودمون هم راضی نیستیم که بندازیمشون به زحمت. حالا که وضع برای ما اینجوریه شما نباید امیدوار باشی که توی ایران اتفاق خاصی برات بیفته.
    هموطن های شما که توی ایران هستند اکثرشون به شغل شریف کارگری مشغولند و با وجود اینکه کار هایی انجام می دهند که تقریباً هیچ ایرانی که حاضر به تحمل سختی های آن نیست ، باز هم در ایران مقبولیت اجتماعی بالایی ندارند و متاسفانه به عنوان سربار جامعه شناخته می شوند(در حالی که اصلا این طور نیست). البته برادران افغانستانی توی ایران وضع مالی نسبتا خوبی دارند چون آدم های کاری ای هستند و زحمتکش. پس اگر میخواهید توی ایران ساکن باشید بهترین گزینه این است که کار یدی انجام بدهید چون در این صورت درآمد نسبتاً خوبی خواهید داشت.همچنین باید همسری ایرانی داشته باشید که بتونید تابعیت ایران بگیرید و از یارانه و خدمات اجتماعی استفاده کنید.اگر بخواهید فقط برای کارگری وارد ایران بشید باید قاچاقی بیاید که خطرات زیادی داره و بنابراین کلاً این گزینه منتفی میشه

در ضمن جوابی که جناب راهنما بهتون دادند فکر کنم فقط گزینه ی اولش به دردتون بخوره چون یادمه شما در مورد تحصیلات توی ایران یه تاپیک زده بودید و اونجا در مورد تحصیلات توی ایران بحث شد.
    موفق باشید و سال خوبی داشته باشید. خدانگهدار.

ویرایش توسط مجاهد تنها : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲ در ساعت ۱۵:۲۱
    خدایا . اگر قراره وقت مردن وضعم از این بدتر باشه ، الان منو ببر.

13. صلوات

sun

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

نقل قول نوشته اصلی توسط sun نمایش پست ها
    جوونهای ایرانی دانشجوهای بیچاره ایرانی از بیکاری رنج میبرن.فارغ التحصیل دانشگاه شریف و تهران الان بیکار هست .از بیکاری قید ازدواج دارن میزنن و سن ازدواج بالا رفته.اونوقت شما میخاهید بیایید ایران درس تو دانشگاههای تهران همراه با ازدواج و زندگی تو خابگاه متاهلین بگذرونی؟ ایران از این خبرها نیست.اواز دهل از دور خوش است. شما اول ببین تهران بهت پذیرش میدن که بیایی؟بعد بیا ببین میتونی موندگار بشی و شرایط زندگی برات سخت نیست؟ اگر تونستی تا میای عادت کنیی درستون تموم شده بعد سراغ کار بگردید بعد به ازدواج فکر کنید :)
    بسم الله الرحمن الرحیم .......... مشکلات مالی ارتباطی به عدم ازدواج ندارد... روایت میفرماید کسی که از ترس فقر ازدواج نکند دچار شرک شده است... مشکلات ازدواج در بعضی افراد عدم توکل است،اما قسمتی اعظمی از اون به خانم ها برمیگرده... زن از جنسیت خودش دور شده و این باعث میشه مردها آرامشی نبینند که سمت آن بروند... قدیم ها دختر ها به فکر مهارت های شوهر داری و بچه داری بودند،سرگرمی ای جز عروسک و وسایل آشپزی نداشتند،بزرگتر هم که میشدند خیاطی و بافتنی و... اما امروز اکثر دخترها سعادت رو در دانشگاه مختلط و مدرک میبینند،غالبا این روزها یک دختر جز زبان چیزی برای همسرش نداره،بعد از ازدواج هم که میل داره کار کنه،بفرمایید آقا زن نمیگیره،بلکه همکار اختیار میکنه.... صداقت صداقت صداقت... کدوم پسر مجردی رو سراغ دارید که اگر مورد مناسب نصیبش بشه رد کنه؟ همه دنبال مورد هستند..اما کو مورد برای جوان ها؟دختری که 4سال کنار نامحرم درس خونده و بعد هم عشق کار کردن داره و یک مهریه سنگین و یک دنبا زبان و توقع... من بشخصه تمام دوستان مجردم دنبال مورد مناسب هستند و هر کدوم ده ها خواستگاری رفتند و میگن نیست..... مشکل از جای دیگریست... مشکل فقر با اندکی تدبیر حل میشود،اونچه مهمه اینه که انگیزه ای برای ازدواج نیست... قشر غیر مذهبی که نیازهاشون رو توی خیابان درمان میکنند...قشر مذهبی ای که لااقل بنده میشناسم زیر بار دختری که تموم آرزوهاش در اختلاط کثیف و اشتغال خلاصه میشه نمیروند...
    ویرایش توسط تنهاترین سردار : ۱۳۹۵/۰۱/۰۲ در ساعت ۱۶:۴۴

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

ناحلة الجسم یعنی.... ---------------------
    باکیة العین یعنی ...
    نحیف و دلشکسته میری-------------- بارون غصه ها می باره
    جوونی اما مادر پیری---------------- چشای مادر ما تاره
    بهونه ی سفر می گیری--------------- دیگه علی شده بیچاره

15. صلوات

علاقه
    مطالعه، نقاشى كردن، ورزش فوتبال و واليبال، مشاهده آسمان شب و ستاره ها، شنا و .....
    نوشته
    105
    حضور
    7 روز 11 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    164

سلام خدمت كارشناس محترم. سال نوتون مبارك.
    ممنون از راهنمايى تون. مفيد بود.

شايد شما و دوستان فكر كنيد كه من بخاطر پول درآوردن اين همه تلاش ميكنم كه بيام ايران اما اينطور نيست. من خودم در تهران بدنيا اومدم در سال ١٣٧٥ و تا سال ١٣٨٢ در ايران بوديم و در مدرسه يار كوثر درس ميخوندم بعداً اومديم افغانستان. وقتى اومدم افغانستان با شيوه و قوانين مدرسه هاى افغانستان آشنا نبودم اما دوره دبيرستان رو تو افغانستان به پايان رسوندم. سطح تحصيلات من ديپلم هست و براى قبولى در دانشگاه هاى دولتى ايران بايد دوره پيش دانشگاهى رو بگذرونم.

البته قصد و نيت اصلى من اينه كه بعد از كسب دانش و مهارت بيام تو كشور خودم و براى مردم خدمت كنم. نه اينكه خداى ناكرده بار دوش مردم عزيز ايران بشم.

در مورد نكته اول شما بگم كه اين حرفتون كاملاً درسته. امروزه براى اكثر جوونا بين دو امر ازدواج و تحصيل، امر ازدواج واجب هست. اين عجيب نيست چون محيط و شرايط خيلى براى گمراه كردن افراد جوان فراهم شده. همه مون تو قرآن خونديم، حضرت يوسف كه يك پيامبر و معصوم بود از افتادن به گناه به خودش اطمينان نداشت و بخدا گفت كه اگه شر اين زنان را از من دور نسازى من به آنان متمايل خواهم شد!! وقتى پيامبر خدا تو اينجور شرايط به خودش اطمينان نداره، پس واى بحال ما!

البته من همه كارهامو سپردم دست خدا و خودم تلاشمو ميكنم اما بازم به خدا خودمو بيمه كرده ام.

چون تو قرآن خوندم كه در كار ها بايد با متخصصان و عادلان مشوره كرد، من هم اين تاپيك رو ايجاد كردم تا با شما مشورت كنم.

من بيشتر از اين دو راه ديگه راهى ندارم:
    ١- يا اول ادامه تحصيل بدم و بعد از تحصيل ازدواج كنم. البته بازم بگم كه تو دوره تحصيل به خودم از آلوده نشدن به گناه اطمينانى ندارم!

٢- يا قيد تحصيل رو بزنم و تو كشور خودم مشغول به يك كار بشم و بعد ازدواج كنم.

از شما در اين مورد درخواست مشاوره دارم.

با سپاس.

17. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    105
    حضور
    7 روز 11 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    164

سلام خدمت دوست عزيزم جناب (عبد الله بن اشتر).
    سال نوتون مبارك.
    ممنونم از كمكتون. لطف كردين.
    نه مطالبتون واضح بود!

بازم سپاس.

19. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    105
    حضور
    7 روز 11 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    164

عرض سلام خدمت جناب sun. سال نو مبارك.

دوست عزيز ممنون از توصيه ها تون.
    البته اون چيزى كه من گفتم فقط يك راه احتمالى بود نه صد در صدى. منظورم اين بود كه شرايط رو به جناب كارشناس برسونم تا نظر به اون ايشان توصيه و نظرى بدهند.

البته شما هم كاملاً درست ميگوييد. شرايط ايران رو كه عرض كردين رو من هم از اول ميدونستم اما راهى رو كه عرض كردم بخاطر اين بود كه نظر دوستان رو در مورد شرايط خودم بدونم نه اينكه بخام به اون راه عمل كنم.

اصلاً من و برادر بزرگترم قرار بود براى ادامه تحصيل بريم انگلستان. از اينرو، در امتحان IELTS شركت كرديم و نمرات 6.0 و 6.5 رو كسب كرديم. بعد از چند ماه يك امتحان ديگه بنام UKVI رو نيز شركت كرديم و نمرات 6.0 Overall رو كسب كرديم. اما از لحاظ اقتصادى نميتونستيم كه هردومون بريم. از اينرو، قرار شد تنها برادر بزرگترم بره. ايشون دانشگاه Coventry قبول شدند. براى من مكان تحصيل فرقى نميكنه. براى من فقط دانش و تخصص و اساتيد مجرب و وظيفه شناس مهم هست. اما تو كشور خودم اين امتياز ها وجود ندارن.

الان هم منتظرم خدا خودش يه راهى رو چه از طريق شما دوستان و كارشناس عزيز و چه توسط الهام به من نشون بده.

با سپاس. موفق باشيد.

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری