جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حزب اللهی کیست؟

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  2,695
  حضور
  41 روز 1 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  7404

  حزب اللهی کیست؟
  سلام وعرض ادب محضر همه دوستان:
  همیشه در مراکز وموسسات علمی وسطح جامعه وحتی در فعالیتهای سیاسی طیف خاصی را حزب اللهی می نامند. در این تاپیک می خواهم همراه با دوستان در مورد اینکه حزب اللهی کیست صحبت کنیم. آیا این طیف لباس خاصی دارند؟ روش ورفتا خاصی دارند؟ یا فکر خاصی دارند؟ علت تفاوت اینها با دیگران چیست؟

 2. صلوات ها 2


 3. #2
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  2,695
  حضور
  41 روز 1 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  7404

  حزب اللهی کیست؟
  حزب الله در مقابل حزب شیطان:
  قرآن کریم حزب الله را در مقابل حزب شیطان بکار برده است. یعنی در مقابل حزب الله، حزب الشیطان قرار دارد. وآیات 19تا22 سوره مبارکه معارج شاهد بر این سخن است.
  خداوند متعال بعد از بیان حزب الشیطان آنها را در جنک ودشمن با خداوند متعال معرفی می کند. وکسانی که پیرو وتابع شیطان هستند.
  اسْتَحْوَذَعَلَيْهِمُ الشَّيْطانُ فَأَنْساهُمْ ذِكْرَ اللَّهِ أُولئِكَ حِزْبُ‏ الشَّيْطانِ‏أَلا إِنَّ حِزْبَ‏ الشَّيْطانِ‏ هُمُ الْخاسِرُونَ (مجادله/19)
  شيطان بر آنان چيره شده و خدا را از يادشان برده است؛ آنان حزبشيطانند. آگاه باش كه حزب شيطان همان زيانكارانند.

  دوستان اگر به آیات قبل وبعد این آیه هم مراجعه کنند مساله واضح وروشن است. اما در مقابل حزب الله را خداوند متعال چنین معرفی می کند:
  لا تَجِدُقَوْماً يُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْيَوْمِ الْآخِرِ يُوادُّونَ مَنْ حَادَّاللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ لَوْ كانُوا آباءَهُمْ أَوْ أَبْناءَهُمْ أَوْإِخْوانَهُمْ أَوْ عَشيرَتَهُمْ أُولئِكَ كَتَبَ في‏ قُلُوبِهِمُ الْإيمانَ وَأَيَّدَهُمْ بِرُوحٍ مِنْهُ وَ يُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْري مِنْ تَحْتِهَاالْأَنْهارُ خالِدينَ فيها رَضِيَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُ أُولئِكَ حِزْبُ‏اللَّهِ‏ أَلا إِنَّ حِزْبَ‏ اللَّهِ‏ هُمُ الْمُفْلِحُونَ (مجادله/22)قومى رانيابى كه به خدا و روز بازپسين ايمان داشته باشند [و] كسانى را كه با خدا و رسولشمخالفت كرده‏اند -هر چند پدرانشان يا پسرانشان يا برادرانشان يا عشيره آنان باشند-دوست بدارند. در دل اينهاست كه [خدا] ايمان را نوشته و آنها را با روحى از جانبخود تأييد كرده است، و آنان را به بهشتهايى كه از زير [درختان‏] آن جويهايى رواناست در مى‏آورد؛ هميشه در آنجا ماندگارند؛ خدا از ايشان خشنود و آنها از اوخشنودند؛ اينانند حزب خدا. آرى، حزب خداست كه رستگارانند.
  پس حزب اللهی واقعی کس یاست که به خدا ایمان داشته ویقین به آخرت داشته باشد. وچنان رفتار وزندگی کرده باشد که هم خدا از او راراضی باشد وهم او از خدا. واین نشان می دهد که شخص حزب اللهی دنبال گناه نمی رود. وهمیشه در پی کسب رضایت خداوند خود است. وبه تعبیر دیگر چنین شخص تابع تکلیف خود است نه شرایط وموقعیت. هر چه تکلیفش ایجاب کند انجام می دهد. واز هیچ چزی واهمه ندارد. بلکه مهم رضایت وخشنودی خداوند متعال است.

  ویرایش توسط کریم : ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ در ساعت ۱۵:۴۵

 4. صلوات ها 2


 5. #3
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  2,695
  حضور
  41 روز 1 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  7404  حزب الله اهل بیت(ع) وشیعیان آنها:
  لفظ حزب الله دومرتبه در قرآن کریم آمده است. که غیر از مورد مذکور در آیه 56سوره مبارکه مائده خداوند متعال می فرماید:
  وَ مَنْ يَتَولَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ الَّذينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ‏ اللَّهِ هُمُ الْغالِبُونَ (مائده/56)و هر كس خداو پيامبر او و كسانى را كه ايمان آورده‏اند ولىّ خود بداند [پيروز است، چرا كه‏]حزب خدا همان پيروزمندانند.
  مرحوم فیض کاشانی رضوان الله علیه در تفسیر خود رد شان نزول این آیه شریفه اشاره کرده اند این آیه در مورد امیرالمومنین وشیعیان ایشان نازل شده ودر عین حال احادیثی از دیگر ائمه علیهم السلام در این مورد بیان داشته اند. وحضرت فرمود: شیعتنا حزب الله، بنابراین هر کس دوستدار وپیرو خدا ورسولش واهل بیت(ع) باشد. پیروز ورستگار خواهد بود.(تفسیر صافی، ج2، ص46-47)
  بنابراین هر کس شیعه حقیقی باشد. طبق وعده الهی هم پیروز است وهم رستگار، لذا نباید از جولان موقت مستکبران و ابرقدرتهای دنیا هراس داشته باشد. و در عصر ما بهترین مصداق این حزب الله حضرت امام خمینی(ره) بودند. که از هیمنه وقدرت امثال آمریکا وشاه خراسی نداشتند. وبه مقابله با آنها بر خواستند. وبه پیروزی هم رسیدند. ورستگار هم شدند. 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۴
  علاقه
  علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
  نوشته
  1,309
  حضور
  40 روز 14 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  10
  صلوات
  3676  با سلام

  این رساله تحت عنوان ( حزب الله و حزب شیطان در قرآن و سنت) به بحثی تفسیری و روایی پیرامون این دو موضوع می پردازد؛ زیرا یکی از موضوعاتی است که در آیاتی از قرآن و در تعدادی از روایات معصومین به آن اشاره شده است. حزب الله در معنای صحیح آن عبارتست از: ترکیبی قرآنی به معنای یاران و انصار خداوند که دارای هدف واحد و ایمان واحد باشند و واژه جند مرادف با حزب است. حزب شیطان نیز ترکیبی قرآنی است به معنای یاران و انصار شیطان که دارای هدف واحدی می باشند و در مواردی از قرآن کفار و منافقین حزب شیطان شمرده شده اند. در آیات و روایات اوصافی برای حزب الله بیان شده است از قبیل محبوب و دوستدار خدا بودن، تثبیت ایمان و تقوای الهی در قلوب آنها، تأیید به وسیله روحی از جانب خدا و رسیدن به مقام رضا، تولی و تبری و پذیرش ولایت، اهل عبادت و تعظیم در برابر پروردگار، انفاقات مالی و تواضع و فروتنی، شجاع و مجاهد در راه خدا و شهامت در مقابل دیگران. و ویژگیهای حزب شیطان پیروی از او و غفلت از خداوند و مخالفت با خدا و پیامبر او، دروغگویی، تبهکاری، طغیانگری و مسخره کردن خدا و پیامبر خدا و... است. کسانی که به عنوان مصادیق حزب الله معرفی شده اند: حضرت علی? و شیعیانش، امام حسین? و زائرانش، ائمه معصومین? و حزب آنها، انبیا، صدیقان، شهدا و صالحین، اصحاب کهف، اویس قرنی، 313 نفر یاران طالوت و همچنین عبیدالله بن عبدالله بن ابی. و مصادیق حزب شیطان کافران و منافقان، اصحاب جمل، آل ابی سفیان، مردم عصر جاهلیت، شرابخوار و نفس اماره و عمرو عاص و طرفداران او معرفی شده اند. انسان زمانی جزء حزب شیطان می شود که بصیرت و آگاهی کامل نداشته باشد و هوا و هوسهای خود را حجابی بر دیدگانش قرار دهد و به شیاطین اجازه رهبری و ولایت دهد تا حقیقت را بر او مشتبه سازند. خداوند فرجام این دو گروه را مشخص ساخته سرانجام خوب و نیکو رستگاری و پیروزی را از آن حزب الله دانسته و فرجام بد و سوء و زیان و خسران را در انتظار شیطان صفتان قرار داده است.

  فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

 8. صلوات ها 2


 9. #5
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  2,695
  حضور
  41 روز 1 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  7404  تفسیر نمونه در ذیل آیه 56سوره مائده آمده است:
  [سوره المائدة (5): آيه 56]
  وَ مَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ الَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغالِبُونَ (56)
  ترجمه:
  56- و كسانى كه ولايت خدا و پيامبر او و افراد با ايمان را بپذيرند (پيروزند زيرا) حزب و جمعيت خدا پيروز مى‏باشد!.
  تفسير:
  اين آيه تكميلى براى مضمون آيه پيش است و هدف آن را تاكيد و تعقيب مى‏كند، و به مسلمانان اعلام مى‏دارد كه:" كسانى كه ولايت و سرپرستى و رهبرى خدا و پيامبر ص و افراد با ايمانى را كه در آيه قبل به آنها اشاره شد بپذيرند پيروز خواهند شد، زيرا آنها در حزب خدا خواهند بود و حزب خدا پيروز است".
  (وَ مَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ الَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغالِبُونَ).
  در اين آيه قرينه ديگرى بر معنى ولايت كه در آيه پيش اشاره شد يعنى" سرپرستى و رهبرى و تصرف" ديده مى‏شود، زيرا تعبير به" حزب اللَّه" و" غلبه آن" مربوط به حكومت اسلامى است، نه يك دوستى ساده و عادى و اين خود مى‏رساند كه ولايت در آيه به معنى سرپرستى و حكومت و زمامدارى اسلام و مسلمين است، زيرا در معنى حزب يك نوع تشكل و هم بستگى و اجتماع براى تامين اهداف مشترك افتاده است.
  بايد توجه داشت كه مراد از الَّذِينَ آمَنُوا در اين آيه، همه افراد با ايمان نيستند بلكه كسى است كه در آيه قبل با اوصاف معينى به او اشاره شد.
  آيا منظور از پيروزى" حِزْبَ اللَّهِ" كه در اين آيه به آن اشاره شده،
  تنها پيروزى معنوى است يا هر گونه پيروزى مادى و معنوى را شامل مى‏شود؟
  شك نيست كه اطلاق آيه دليل بر پيروزى مطلق آنها در تمام جبهه‏ها است و براستى اگر جمعيتى جزء حزب اللَّه باشند يعنى ايمان محكم و تقوا و عمل صالح و اتحاد و همبستگى كامل و آگاهى و آمادگى كافى داشته باشند بدون ترديد در تمام زمينه‏ها پيروز خواهند بود، و اگر مى‏بينيم مسلمانان امروز به چنان پيروزى دست نيافته‏اند، دليل آن روشن است، زيرا شرايط عضويت در حزب اللَّه كه در بالا اشاره شد در بسيارى از آنها ديده نمى‏شود، و به همين دليل قدرتها و نيروهايى را كه براى عقب نشاندن دشمن و حل مشكلات اجتماعى بايد مصرف كنند غالبا براى تضعيف يكديگر بكار مى‏برند.(تفسیر نمونه،ج4، ص434)
 10. صلوات


 11. #6
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  2,695
  حضور
  41 روز 1 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  7404  اتحاد حزب الله:
  اگر افرادی که ادعای حزب اللهی بودن دارند در ادعای خود صادق باشند در بینشان نباید اختلافی وجود داشته باشد. چرا که آنها برای خدا کار می کنند. وایمان، تقوا، علم وعمل لازم برای رشادت در این راه را دارند. واین نشان می دهد، که خیلی از جناح ها وگروهها که ادعای حزب اللهی بودن دارند. وهر روز از بین آنها یک جریان جدیدی جدا می شود. صرفا دارند ادعا می کنند. والا منافع حزبی وگروهی را به هر چیزی ترجیح می دهند.
  نسبت به کشورها هم این مساله صدق می کند. وبر اساس این آیات امکان اتحاد وبرادری بین یک کشور اسلامی وغیر مسلمان وجود ندارد. شرایط این حزب را دارند. حال چطور ببعضی ها دنبال برادری با آمریکا هستند خدا می داند.

  تشکیل حزب:
  اگر در تشکیل حزبی هدف خدا وخدمت به این باشد. افراد آن باید صفات گفته شده در آیات سوره مائده ومجادله را داشته باشند. که در راس این صفات محبت اهل بیت علیهم السلام می باشد. چون آمده آیه 56 بعد از آیه ولایت خود گواه این است که حزب الله واقع دوستداران امیرالمومنین واهل بیت(ع) هستند. وکسی که در خط ومسیر اهل بیت(ع) باشد پیروز است.


 12. صلوات


 13. #7
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۲
  نوشته
  2,695
  حضور
  41 روز 1 ساعت 51 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  7404  حزب الله نباید از هیمنه وقدرت پوشالی وظاهری دشمن واهمه داشته باشد، مانند حزب الله لبنان:
  شیعه ستیزی شورای همکاری با محاصره رسانه ای حزب الله در راستای سیاست‌های ضدشیعی شورای همکاری‌ خلیج فارس، وزاری اطلاع‌رسانی کشورهای عضو این شورا با اتخاذ تصمیماتی الحاقی، محاصره رسانه‌ای حزب‌الله را اعلام کردند.
  حزب اللهی کیست؟به گزارش «شیعه نیوز»، طی این تصمیم تمام همکاری‌‌های رسانه‌ای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با شبکه‌های ماهواره‌ای مرتبط به حزب‌الله، رهبران این جنبش و زیرشاخه‌های جنبش مقاومت اسلامی لبنان ممنوع خواهد بود.

  این تصمیم نیز در راستای درج نام حزب‌الله در فهرست تروریستی شورای همکاری خلیج فارس که اخیرا اعلام شد، اتخاذ شده است.

  وزاری اطلا‌ع‌رسانی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس هدف از ممنوعیت فعالیت این رسانه‌ها را جلوگیری از آنچه که "فتنه‌انگیزی، تشویق به آشوب و خشونت" نامیده‌اند، اعلام کرده و مدعی شدند رسانه‌های وابسته به حزب‌الله تهدیدکننده امنیت و ثبات کشورهای حاشیه خلیج فارس و برخی دیگر از کشورهای عربی است!

  این تصمیم درحالی اتخاذ شده که با وجود هجمه‌های سنگین سیاسی و رسانه‌ای علیه محور مقاومت، حزب‌الله تسلیم فشارها نشد و اعلام کرده که ضمن ادامه مبارزه و نبرد با تروریسم صهیونیستی و تکفیری به مواضع برحق خود در دفاع از ملت‌های مظلوم منطقه به ویژه یمن و فلسطین ادامه می‌دهد.

 14. صلوات


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود