یک تجربه ارزشمند و یک سوال درباره رهایی از خودارضایی

تب‌های اولیه

44 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
یک تجربه ارزشمند و یک سوال درباره رهایی از خودارضایی

بسم الله ...

سلام . من 19 سالمه و بعد از 5 سال تونستم با استعانت از حضرت فاطمه این انحراف رو ترک کنم . الان به مدت 55 روزه که پاکم . اول میخوام دلایل موفقیتم که از نظر خودم بسیار مهمه رو بیان کنم . بعد یه سوال خیلی مهم برای ادامه مسیرم از کارشناسان محترم میپرسم.

دلایل موفقیت :

1- اولین و مهم ترین دلیل موفقیتم قطع تمامی راه های ارتباطم به اینترنت در خانه بود . راه های ارتکاب گناهو برای خودم بستم. گوشیمو ساده کردم. اینترنتمو قطع کردم . و فقط هفته ای یک بار میام کافینت تا خودمو از همه لحاظ آپدیت کنم و نیازهای واقعی اینترنتیمو برطرف کنم. اولش فکر میکردم چقدر کار سختیه اما بخدا موثرترین کاره و کاملا ممکنه . تا وقتی که اینترنت باشه و تنهایی گناه هم هست. بخدا سخت نیست گوشیو بزاری کنار و گوشی ساده استفاده کنی. تو رو خدا امتحان کنید . معنای زندگی رو میفهمی. تازه میفهمی زندگی چیه. از نظر من اگه این کار رو انجام ندی تلاشت برای موفقیت در ترک بی فایدس.

2- استعانت از اهل بیت به ویژه فاطمه زهرا. نذر کردم به مدت چهل روز در هر هفته روزهای یکشنبه دوشنبه چهارشنبه پنجشنبه رو روزه بگیرم ( شاید برای شما سخت باشه شما دو روزش کنید ) و ثوابشو به خانوم فاطمه زهرا تقدیم کنم. و تصمیم گرفتم بعد از اتمام چهل روز به زیارت فاطمه معصومه در قم بروم. خدا شاهده که به در روزهای آخر عهدم به طور اتفاقی مشهد نصیبم شد و در روز تولدم به زیارت آقا امام رضا مشرف شدم. مطمئنم خود آقا امام رضا کارامو ردیف کرد و این بهترین هدیه برای تولد و ترک گناهم بود. الان روزه هامو از چهار روز در هفته به دو روز در هفته تقلیل دادم.

شاید باور نکنید. به طور اتوماتیک هیئتی شدم و به طور اتوماتیک مسجدی شدم . نمازام درست شده . مطالعم رفته بالا . اخلاقم خوب شده . اعتماد به نفسم بیشتر شده. اراده ام پولادین شده. کنترل هواهای نفسانیم عالی شده و ....

بچه ها این یه نسخه امتحان شدس. شاید کارشناسان حرفمو رد کنن اما به تجربه میگم اگه کارای بالا رو انجام ندید تلاشتون بی فایدس.

حالا سوالم : به نظر کارشناسان الان با شرایطی که از خودم گفتم باید چه کارایی بکنم که این ترک گناهم پایدار بمونه و محکم تر بشه ؟؟ هر نکته ای که در ادامه راه میتونه بهم کمک کنه رو بگید.

ممنون از سایت خوب شما

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام و عرض ادب خدمت شما برادر بزرگوارم
تبريك عرض مي كنم موفقيت شما در جهاد اكبر را.

[HL]در روايت داريم شجاع ترين مردم كسي است كه با هواي نفسش غلبه كند بنابراين دريافت جام قهرماني ملكوت مبارك تون باد.[/HL]

خب براساس روايات ما وقتي جواني به خاطر خداوند لذت گناه را ترك مي كنه، حضرت حق نزد فرشتگان افتخار مي كند به چنين جواني روايات ديگر ما نيز تأكيد مي كنند كه خداوند عاشق چنين جواني است و او را نزد مؤمنان محبوب مي كند.
از اين كه تجربه خودتان بيان كرديد و مشوق ديگران براي ترك گناه بوديد سپاسگزارم اين خود بهترين نوع ارشاد ديني است و مورد مذمت قران شريف هم قرآن نمي گيريد كه چرا چيزي مي گوييد كه خودتان به آن عمل نمي كنيد.
براي اين كه اين حالت روحاني و معنوي در شما پايدار بماند
به برنامه هاي معنوي كه داشتيد ادامه دهيد. از تكنيك كنترل محرك مانند حضور در كافينت و فرار از خلوت اينترنتي همچنان استفاده كنيد.
ضمنا
به بحث [HL]تيشه هاي غفلت شكن و توشه هاي هشيار ساز [/HL]در اين تاپيك رجوع فرماييد

http://www.askdin.com/showthread.php?t=53961&p=783821&viewfull=1#post783821

اگر سخني يا حرفي يا حديثي داشتيد بنده در خدمت شما هستم
ضمنا قدر خوبي هاتون را داشته باشيد
دعا شما به استجابت نزديك تر است بي رحمانه همه را داعا كنيد[/]

سلام

4 ماه اول گام اول ترک هست

لِـلَّـذيـنَ يُؤلونَ مِن نِـسائِـهِم تَـرَبُّـصُ اَربَـعَـةِ اَشـهُـرٍ فَـاِن فائوا فَـاِنَّ ا‌للهَ غَـفورٌ رَحيـمٌ

خداوند همراهتان.

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

و طاها;790059 نوشت:
4 ماه اول گام اول ترک هست

لِـلَّـذيـنَ يُؤلونَ مِن نِـسائِـهِم تَـرَبُّـصُ اَربَـعَـةِ اَشـهُـرٍ فَـاِن فائوا فَـاِنَّ ا‌للهَ غَـفورٌ رَحيـمٌ

سلام
ميشه بفرماييد ارتباط آيه با بحث چه طوري درست ميشه
ذهن بنده هنگ كرده:Nishkhand:[/]

بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم و الرحمه شهادت بانوی دوعالم حضرت زهرا(ع) را تسلیت عرض می کنم

معنی ایلاء به معنی که فرمودند نیست ظاهرا این یک نوع تفسیر به رأی است و البته سهویست و ظاهرا در معنای جمله عمیق نشده اند به معنی ایلاء در زیر اشاره شده
ايلاء
ايلاء يعنى مرد قَسَم بخورد با همسر دائمى خود كه بعد از عقد با او نزديكى كرده، تا ابد يا بيشتر از چهار ماه، به قصد ضرر رساندن به او، نزديكى نكند، بنابراين اگر قسم بخورد با همسر موقّت خود يا كنيز خود نزديكى نكند، يا قسم بخورد كمتر از چهار ماه با او نزديكى نكند، يا زنى را كه هنوز با او نزديكى نكرده، ايلاء كند و يا به قصد ضرر رساندن نباشد، بلكه براى مصلحتى بوده، مثلا اگر آبستن شدن براى زن ضرر دارد، قسم بخورد كه با او نزديكى نكند، ايلاء نخواهد بود.
اگر شوهر بعد از ايلاء با زن خود نزديكى كند، بايد كفّاره بدهد، زيرا به قسم خود عمل نكرده است. كسى كه ايلاء مى كند بايد بالغ و عاقل باشد و از روى قصد و اختيار ايلاء كند.

http://lawjudicial.blogfa.com/post-161.aspx

عبدالزهرا 94;786204 نوشت:
بسم الله ...سلام . من 19 سالمه و بعد از 5 سال تونستم با استعانت از حضرت فاطمه این انحراف رو ترک کنم . الان به مدت 55 روزه که پاکم . اول میخوام دلایل موفقیتم که از نظر خودم بسیار مهمه رو بیان کنم . بعد یه سوال خیلی مهم برای ادامه مسیرم از کارشناسان محترم میپرسم.دلایل موفقیت :1- اولین و مهم ترین دلیل موفقیتم قطع تمامی راه های ارتباطم به اینترنت در خانه بود . راه های ارتکاب گناهو برای خودم بستم. گوشیمو ساده کردم. اینترنتمو قطع کردم . و فقط هفته ای یک بار میام کافینت تا خودمو از همه لحاظ آپدیت کنم و نیازهای واقعی اینترنتیمو برطرف کنم. اولش فکر میکردم چقدر کار سختیه اما بخدا موثرترین کاره و کاملا ممکنه . تا وقتی که اینترنت باشه و تنهایی گناه هم هست. بخدا سخت نیست گوشیو بزاری کنار و گوشی ساده استفاده کنی. تو رو خدا امتحان کنید . معنای زندگی رو میفهمی. تازه میفهمی زندگی چیه. از نظر من اگه این کار رو انجام ندی تلاشت برای موفقیت در ترک بی فایدس.2- استعانت از اهل بیت به ویژه فاطمه زهرا. نذر کردم به مدت چهل روز در هر هفته روزهای یکشنبه دوشنبه چهارشنبه پنجشنبه رو روزه بگیرم ( شاید برای شما سخت باشه شما دو روزش کنید ) و ثوابشو به خانوم فاطمه زهرا تقدیم کنم. و تصمیم گرفتم بعد از اتمام چهل روز به زیارت فاطمه معصومه در قم بروم. خدا شاهده که به در روزهای آخر عهدم به طور اتفاقی مشهد نصیبم شد و در روز تولدم به زیارت آقا امام رضا مشرف شدم. مطمئنم خود آقا امام رضا کارامو ردیف کرد و این بهترین هدیه برای تولد و ترک گناهم بود. الان روزه هامو از چهار روز در هفته به دو روز در هفته تقلیل دادم.شاید باور نکنید. به طور اتوماتیک هیئتی شدم و به طور اتوماتیک مسجدی شدم . نمازام درست شده . مطالعم رفته بالا . اخلاقم خوب شده . اعتماد به نفسم بیشتر شده. اراده ام پولادین شده. کنترل هواهای نفسانیم عالی شده و ....بچه ها این یه نسخه امتحان شدس. شاید کارشناسان حرفمو رد کنن اما به تجربه میگم اگه کارای بالا رو انجام ندید تلاشتون بی فایدس.حالا سوالم : به نظر کارشناسان الان با شرایطی که از خودم گفتم باید چه کارایی بکنم که این ترک گناهم پایدار بمونه و محکم تر بشه ؟؟ هر نکته ای که در ادامه راه میتونه بهم کمک کنه رو بگید.ممنون از سایت خوب شما
باسلام* انشاءالله مستدام * مواظب شیطونه باش آخه دشمن قسم خورده هستش دیگه * →حسرت خوشحالی رو تو دلش بزار* یاد خوشحالی حضرت زهرا (س) باش که دستت رو گرفته بلندت کرده * همیشه این موضوع رو یادآوری کن تو گوشی تو اتاق تو کتاب هر جا که بیشتر جلو دیده* آدما فراموشکارند زودی خیلی چیزا یادشون میره اگه یادآوری نکنند * موفق و سرفراز ***

سلام. اول از همه امیدوارم که بتونی زودتر ازدواج کنی . در مورد خودارضایی و ترک اون ... بودن کسایی در این سایت که ماه رمضان روزه بودن و ذکر زیر لبهاشون بوده و دیگه عنان از کف دادن و خودارضایی کردن و اومدن در درون این سایت و حکم خود ارضایی در ماه رمضان رو پرسیدن . چند تا نکته هم من براتون بگم . مساله مدهب و استعانت از اون برای ترک خود ارضایی خوب هست . ولی مشگلاتی داره که در زیر سعی میکنم برات بنویسم . در روش مذهبی به مرور زمان بدنت بیشتر و بیشتر هورمون ترشح میکنه . غدد جنسیت بیشتر و بیشتر کار میکنه و تو با ابزار روزه و ذکر و ... جلوش رو میگیری .. شما خود ارضایی کردی و مسیر ارضای جنسیت رو عوض کردی ... مغزت مسیر درست رو فراموش کرده و مسیری جدید رو اموخته .به مرور زمان روزی فرا میرسه که صبح تا شب باید روزه باشی ... ذکر زیر لبهات باشه ... تا بتونی کنترلش کنی و از کار و زندگی میمونی... با یه لبخند ساده یا یه حرف ساده تحریک میشی بدنت گور میگیره . زود عصبانی میشی و ...شما باید این مسیری که مغزت یادگرفته رو از یاد ببری .مسیری تازه رو برای ارضای جنسی یاد بگیری که برخی مثلا میگن ازدواج .امیدوارم که بتونی ازدواج کنی ولی ازدواج کردن با شرایط امروژی خیلی خیلی سخت هست . دوست پسر و دوست دختر هم معایبش خیلی خیلی زیاد هستند . تنها راهی که میتونم بهت پیشنهاد بدم اینه که زودتر کاره خوب پیدا کنی . پولات رو جمع کنی . و ازدواج کنی .

مارینر;790083 نوشت:
سلام. اول از همه امیدوارم که بتونی زودتر ازدواج کنی . در مورد خودارضایی و ترک اون ... بودن کسایی در این سایت که ماه رمضان روزه بودن و ذکر زیر لبهاشون بوده و دیگه عنان از کف دادن و خودارضایی کردن و اومدن در درون این سایت و حکم خود ارضایی در ماه رمضان رو پرسیدن . چند تا نکته هم من براتون بگم . مساله مدهب و استعانت از اون برای ترک خود ارضایی خوب هست . ولی مشگلاتی داره که در زیر سعی میکنم برات بنویسم . در روش مذهبی به مرور زمان بدنت بیشتر و بیشتر هورمون ترشح میکنه . غدد جنسیت بیشتر و بیشتر کار میکنه و تو با ابزار روزه و ذکر و ... جلوش رو میگیری .. شما خود ارضایی کردی و مسیر ارضای جنسیت رو عوض کردی ... مغزت مسیر درست رو فراموش کرده و مسیری جدید رو اموخته .به مرور زمان روزی فرا میرسه که صبح تا شب باید روزه باشی ... ذکر زیر لبهات باشه ... تا بتونی کنترلش کنی و از کار و زندگی میمونی... با یه لبخند ساده یا یه حرف ساده تحریک میشی بدنت گور میگیره . زود عصبانی میشی و ...شما باید این مسیری که مغزت یادگرفته رو از یاد ببری .مسیری تازه رو برای ارضای جنسی یاد بگیری که برخی مثلا میگن ازدواج .امیدوارم که بتونی ازدواج کنی ولی ازدواج کردن با شرایط امروژی خیلی خیلی سخت هست . دوست پسر و دوست دختر هم معایبش خیلی خیلی زیاد هستند . تنها راهی که میتونم بهت پیشنهاد بدم اینه که زودتر کاره خوب پیدا کنی . پولات رو جمع کنی . و ازدواج کنی .
باسلام *پیشنهاد ازدواج خوبه * ولی همه که شرایط ازدواج براشون به همین راحتی امکانش نیست * ؛) این بشر رو خیلی دست کم گرفتید* مطمئنا باشید همه چیز در اراده و اختیار خودتون هست* مطمئنا اگه بخواهید همین مغز و ... مطیع هستند * یاحق

اللیل والنهار;790084 نوشت:
باسلام *پیشنهاد ازدواج خوبه * ولی همه که شرایط ازدواج براشون به همین راحتی امکانش نیست * ؛) این بشر رو خیلی دست کم گرفتید* مطمئنا باشید همه چیز در اراده و اختیار خودتون هست* مطمئنا اگه بخواهید همین مغز و ... مطیع هستند * یاحق
بودن کسایی که این مساله رو ترک کردن ولی به نظر من کسایی تونستن این مساله رو کنار بزارن که بیشتر مدیر بودن تا اینکه اراده قوی داشته باشن .

مارینر;790086 نوشت:
بودن کسایی که این مساله رو ترک کردن ولی به نظر من کسایی تونستن این مساله رو کنار بزارن که بیشتر مدیر بودن تا اینکه اراده قوی داشته باشن .
خب مدیری که اراده نداره مدیر نیست که Smile در کل متوجه توضیحتون نشدم ↑↑↑↑↑!!!!!

حامی;790060 نوشت:
[="Tahoma"][="DarkGreen"]

سلام
ميشه بفرماييد ارتباط آيه با بحث چه طوري درست ميشه
ذهن بنده هنگ كرده:Nishkhand:

[/]

سلام

برای شما نمیتونم توضیح بدم.

یا عالی;790068 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم و الرحمه شهادت بانوی دوعالم حضرت زهرا(ع) را تسلیت عرض می کنم

معنی ایلاء به معنی که فرمودند نیست ظاهرا این یک نوع تفسیر به رأی است و البته سهویست و ظاهرا در معنای جمله عمیق نشده اند به معنی ایلاء در زیر اشاره شده
ايلاء
ايلاء يعنى مرد قَسَم بخورد با همسر دائمى خود كه بعد از عقد با او نزديكى كرده، تا ابد يا بيشتر از چهار ماه، به قصد ضرر رساندن به او، نزديكى نكند، بنابراين اگر قسم بخورد با همسر موقّت خود يا كنيز خود نزديكى نكند، يا قسم بخورد كمتر از چهار ماه با او نزديكى نكند، يا زنى را كه هنوز با او نزديكى نكرده، ايلاء كند و يا به قصد ضرر رساندن نباشد، بلكه براى مصلحتى بوده، مثلا اگر آبستن شدن براى زن ضرر دارد، قسم بخورد كه با او نزديكى نكند، ايلاء نخواهد بود.
اگر شوهر بعد از ايلاء با زن خود نزديكى كند، بايد كفّاره بدهد، زيرا به قسم خود عمل نكرده است. كسى كه ايلاء مى كند بايد بالغ و عاقل باشد و از روى قصد و اختيار ايلاء كند.

http://lawjudicial.blogfa.com/post-161.aspx

سلام

چه کسی ایلا را معنا کرده است ؟ تا بعد شما بفرمایید به معنایی که فرمودند نیست.

فکر نکنم مخاطبتان غیر از من باشد.

والله من هنوز چیزی نفرمودم و نمیفرمایم. تا انسانهای خوش خیال و زود قضاوت کن و سوء ظن دار و علم غیب دان و خیلی چیزهای دیگر
بیش از این اذیت نشوند.

خطاب به شما و حامی حامیان حامی
باقی بقایتان.

ماشاءالله بهت تبریک میگم. هنوز خیلی جوان هستی اما / اما مطمئن باش اگر تا سی سالگی بدون پارتنر یا شریک جنسی باشی اونوقت قضیه فرق میکنه مجبوری، /مجبوری از شدت فشار خودارضایی کنی / *شک نکن* چون راه دیگه ای برای رهایی از فشار نداری

سلام . خیلی خوشحالم بابت ترک کردنتون .
این صفحه را : https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B9%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%AF_%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C
و این صفحه را : https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%84_%D8%AF%D9%88%D9%82%D8%B7%D8%A8%DB%8C
بخوانید و ببینید آیا علائم این دو بیماری را دارید یا نه ؟

اگر نداشتید که فعلا بحثی ندارم اما اگر داشتید قبل از اینکه دیر بشود و دوباره خود ارضایی را شروع کنید ، به یک روانپزشک درباره این دو بیماری مراجعه کنید.

با آرزوی خوشبختی برای همه ...

تسنیـم;790140 نوشت:
ماشاءالله بهت تبریک میگم. هنوز خیلی جوان هستی اما / اما مطمئن باش اگر تا سی سالگی بدون پارتنر یا شریک جنسی باشی اونوقت قضیه فرق میکنه مجبوری، /مجبوری از شدت فشار خودارضایی کنی / *شک نکن* چون راه دیگه ای برای رهایی از فشار نداری
باسلام * آینده بنده رو هم میشه با این قاطعیت حدس بزنید Smile ؛) واقعا جای تاسف داره!!!!* تا اونجا که امکانش هست از فکر کردن مطالعه کردن و... به این موضوع خودتون رو دور کنید بخصوص در مورد این که آیا این رفتار شما رو دچار بیماری کرده یا نه رها کنید فقط و فقط به این فکر کنید این کار کمی نیست که شما توانستید این مسیر رو تغییر بدید و هر روز شکر گذار باشید و در مسیر و کارهای درستی که میتوانید قدم بردارید تلاش کنید.

اللیل والنهار;790087 نوشت:
خب مدیری که اراده نداره مدیر نیست که Smile در کل متوجه توضیحتون نشدم ↑↑↑↑↑!!!!!
سلام ... من زمانی بود که فکر میکردم اراده بالاترین قدرتی هستش که انسانها دارند ولی به مرور زمان و طی آفاق و انفس فهمیدم که اراده چیزه زیاد خوبی هم نیست ... اولین مشگلی که اراده داره این هستش که آدم رو پیر میکنه ... کافی هستش که از اراده ات زیاد استفاده کنی ... زود خراب میشی و پیر میشی ... به مرور زمان فهمیدم که عالم بودن و از مسیر درست حرکت کردن ... به غیر از اینکه باعث میشه نیروها و انرژی کمتری رو تحلیل بدم ... بلکه باعث میشه بهتر هم نتیجه بگیرم .... تجربه ای که من داشتم این بوده که با اراده نمیشه جلویه غریزه جنسی وایساد ... خواهشا ادعا نکنین که اراده نداری ... من خودم رو خوب میشناسم ... تجربه ای که من داشتم این بوده که مسیر خود ارضایی رو باید مغز فراموش کنه ... باید آدمهایی که خود ارضایی میکنن اون راه ارضا شدن رو فراموش کنند ... و این هم نوعی مدیریت هست ... نه خرج کردن اراده ... مدیریت زندگی باعث میشه که خیلی کمتر لازم باشه وقت بزاریم ... انرژی خرج کنیم ... و چیزهایی رو تحمل کنیم ... و برعکس اگر بخوایم با اراده چیزی رو حل کنیم بغیر از اینکه شکست میخوریم ... داغون هم میشیم ... یه مدیر میدونه چجوری نگاه و انرژی جمعی برای حل یک مساله بوجود بیاره ... یه مدیر تنها طرح و Plan درست میریزه و اجرا کننده ممکن هست خودش باشه یا کسی دیگر ... مثلا در ارتباط با مساله جنسی ... ایشون الان 19 سالشه و مطمئنا وجود کامپیوتر و صحنه هایی خاص میتونه مشگلاتی براش ایجاد کنه ... یه راه این هست که کامپیوتر سره جاش باشه و ایون بخواد با نیرویه جنسی اش کشتی بگیره و با اراده اش از میدون مبارزره خونین و مالین بیرون بیاد ... که نهایتا شکست میخوره ... راه دیگر هم این هستش که مثلا تکنیک Stop رو یاد بگیره ... هر وقت با کامپیوتر داشت کار میکرد و حواسش پرت شد تندی فکرش رو فریز کنه و به فکرش مسیری دیگر بده ... یا اینکه یک فکر مدیریتی کنه و کامپیوترش رو بزاره جایی که همه بتونن LCD اش رو ببینن ... و ... در نهایت باز هم به ایشون میگم ... یا کسانی این عمل رو انجام ندادند ... پس تا سنه بخصوصی مشگلی ندارند ... چون مغزشون این مسیر رو یاد نگرفته ... ولی اگر ذهن و مغز کسی چنین مسیری رو یادگرفت ... باید بتونه این مسیر رو فراموش کنه ... این راه بهتر و سریعتر از اراده به خرج دادن و کشتی گرفتن با نیرویه جنسی هست .

من هم این مشکل را دارم . منتها این عمل علاوه بر مشکلات جسمی و جنسی که برام ایجاد کرده یک مشکل جدی برام ایجاد کرده و اون کفره. کفر به خدا و همه ی مقدسات. کفر به خدایی که می داند این عمل چه بلاهایی سر انسان می آورد ولی هیچ کاری برای ازدواج من نمی کند. الان اگر بتوانم ترکش کنم هم دیگه اون کفر و نفرت وجود داره و اون رو هیچ کاری نمی توانم بکنم. به نظرم قراره روز قیامت با یزید و معاویه محشور بشم. هرکار می کنم نمی توانم نماز بخونم. الان واقعا به این نتیجه رسیده ام که این عالم هیچ صاحب و هیچ حساب و کتابی ندارد. الان نمی توانم باور کنم که خبری باشه. شده ام یک ماتریالیسم تمام عیار.

مارینر;790160 نوشت:
سلام ... من زمانی بود که فکر میکردم اراده بالاترین قدرتی هستش که انسانها دارند ولی به مرور زمان و طی آفاق و انفس فهمیدم که اراده چیزه زیاد خوبی هم نیست ... اولین مشگلی که اراده داره این هستش که آدم رو پیر میکنه ... کافی هستش که از اراده ات زیاد استفاده کنی ... زود خراب میشی و پیر میشی ... به مرور زمان فهمیدم که عالم بودن و از مسیر درست حرکت کردن ... به غیر از اینکه باعث میشه نیروها و انرژی کمتری رو تحلیل بدم ... بلکه باعث میشه بهتر هم نتیجه بگیرم .... تجربه ای که من داشتم این بوده که با اراده نمیشه جلویه غریزه جنسی وایساد ... خواهشا ادعا نکنین که اراده نداری ... من خودم رو خوب میشناسم ... تجربه ای که من داشتم این بوده که مسیر خود ارضایی رو باید مغز فراموش کنه ... باید آدمهایی که خود ارضایی میکنن اون راه ارضا شدن رو فراموش کنند ... و این هم نوعی مدیریت هست ... نه خرج کردن اراده ... مدیریت زندگی باعث میشه که خیلی کمتر لازم باشه وقت بزاریم ... انرژی خرج کنیم ... و چیزهایی رو تحمل کنیم ... و برعکس اگر بخوایم با اراده چیزی رو حل کنیم بغیر از اینکه شکست میخوریم ... داغون هم میشیم ... یه مدیر میدونه چجوری نگاه و انرژی جمعی برای حل یک مساله بوجود بیاره ... یه مدیر تنها طرح و Plan درست میریزه و اجرا کننده ممکن هست خودش باشه یا کسی دیگر ... مثلا در ارتباط با مساله جنسی ... ایشون الان 19 سالشه و مطمئنا وجود کامپیوتر و صحنه هایی خاص میتونه مشگلاتی براش ایجاد کنه ... یه راه این هست که کامپیوتر سره جاش باشه و ایون بخواد با نیرویه جنسی اش کشتی بگیره و با اراده اش از میدون مبارزره خونین و مالین بیرون بیاد ... که نهایتا شکست میخوره ... راه دیگر هم این هستش که مثلا تکنیک Stop رو یاد بگیره ... هر وقت با کامپیوتر داشت کار میکرد و حواسش پرت شد تندی فکرش رو فریز کنه و به فکرش مسیری دیگر بده ... یا اینکه یک فکر مدیریتی کنه و کامپیوترش رو بزاره جایی که همه بتونن LCD اش رو ببینن ... و ... در نهایت باز هم به ایشون میگم ... یا کسانی این عمل رو انجام ندادند ... پس تا سنه بخصوصی مشگلی ندارند ... چون مغزشون این مسیر رو یاد نگرفته ... ولی اگر ذهن و مغز کسی چنین مسیری رو یادگرفت ... باید بتونه این مسیر رو فراموش کنه ... این راه بهتر و سریعتر از اراده به خرج دادن و کشتی گرفتن با نیرویه جنسی هست .
(اِ دِ) [ ع . ارادة ] 1 - (مص م .) خواستن . 2 - (اِ.) خواست ، میل ، آهنگ .

تا شما نخواهید نمیتوانند ایشون خواسته و توانسته خدا رو شکر

من فقط منتظرم روزی فرابرسه تا بتوانم انتقامم را بگیرم. اول از مادرم . دوم از مادرم. سوم از پدرم. چهارم از مدیر و معاونان مدرسه مون. پنجم از جامعه. ششم از خدا. هفتم از کسانی که ما را به اهل بیت امیدوار کردند. هشتم از کسانی که ما به آن ها امیدوار شدیم . نهم ... قبلا فکر می کردم خودم را بکشم . اما الان فقط می خوام انتقام بگیرم. انتقام شیرین ترین واژه ای است که به آن فکر می کنم.

انتخاب اول;790165 نوشت:
من فقط منتظرم روزی فرابرسه تا بتوانم انتقامم را بگیرم. اول از مادرم . دوم از مادرم. سوم از پدرم. چهارم از مدیر و معاونان مدرسه مون. پنجم از جامعه. ششم از خدا. هفتم از کسانی که ما را به اهل بیت امیدوار کردند. هشتم از کسانی که ما به آن ها امیدوار شدیم . نهم ... قبلا فکر می کردم خودم را بکشم . اما الان فقط می خوام انتقام بگیرم. انتقام شیرین ترین واژه ای است که به آن فکر می کنم.
باسلام * انشاءالله مشکل شما هم به زودی حل بشه * آمین

اللیل والنهار;790166 نوشت:
باسلام * انشاءالله مشکل شما هم به زودی حل بشه * آمین
اصلا برای من مهم نیست که مشکل من حل بشه یا نشه. جامعه یک جانی بالقوه به اسم من پرورانده . حتی اگه تمام ثروت دنیا رو هم به من بدهند حکم نوشداروی بعد از مرگ سهراب رو داره. ایمان من به همه ی مقدسات مرده. می دانید الان مادر من کجاست؟ رفته روضه ی حضرت زهرا. این مادر همون مادریه که دوران کودکی پر از عقده و حقارت را برای من به وجود آورد. به راستی چرا حضرت زهرا یه کم مادری یاد مادر من نمی ده؟ مشکل من هیچ وقت حل نمی شه. هیچ وقت. چون مشکل من عقده حقارته. اگر من کثیف و لجن هستم قراره عالمی رو به لجن بکشانم. راهش را هم خوب بلدم.

انتخاب اول;790167 نوشت:
اصلا برای من مهم نیست که مشکل من حل بشه یا نشه. جامعه یک جانی بالقوه به اسم من پرورانده . حتی اگه تمام ثروت دنیا رو هم به من بدهند حکم نوشداروی بعد از مرگ سهراب رو داره. ایمان من به همه ی مقدسات مرده. می دانید الان مادر من کجاست؟ رفته روضه ی حضرت زهرا. این مادر همون مادریه که دوران کودکی پر از عقده و حقارت را برای من به وجود آورد. به راستی چرا حضرت زهرا یه کم مادری یاد مادر من نمی ده؟ مشکل من هیچ وقت حل نمی شه. هیچ وقت. چون مشکل من عقده حقارته. اگر من کثیف و لجن هستم قراره عالمی رو به لجن بکشانم. راهش را هم خوب بلدم.
وشما هیچ نقشی در زندگی خود ندارید!!!! لجن مال کردن که هنر نیست همه بلد هستند شما بیشتر از اینها و بهتر از اینها توان استعداد دارید مهم کیفیته نه کمیت البته نه همیشه ولی در این مواقع به این موضوع بیشتر فکر کنید انشاءالله که شما هم به آرامش می‌رسید مطمئن باشید یاحق

اللیل والنهار;790156 نوشت:
باسلام * آینده بنده رو هم میشه با این قاطعیت حدس بزنید Smile ؛) واقعا جای تاسف داره!!!!* تا اونجا که امکانش هست از فکر کردن مطالعه کردن و... به این موضوع خودتون رو دور کنید بخصوص در مورد این که آیا این رفتار شما رو دچار بیماری کرده یا نه رها کنید فقط و فقط به این فکر کنید این کار کمی نیست که شما توانستید این مسیر رو تغییر بدید و هر روز شکر گذار باشید و در مسیر و کارهای درستی که میتوانید قدم بردارید تلاش کنید.
من حوصله ی بحث ندارم پیر شدم. حتماً بعدا ازتون خواهم پرسید شما ذهن منو خوندید یا؟ چون من درمورد خودم صحبت نکردم!

سلام بر شما بزرگواران
خب
بحث تاپيك مشخص است
برخي از بحث به درد شب چله و مي خوره كه هوا سرد باشه و يك كرسي گرم هم داشته باشيم
و كاري هم نداشته باشيم روي كرسي حسابي آجيل باشه و سماور هم كنارت قل قل بجوشه
بحث آزاد باشد
هر كس هر چه دلش خواست بگويد

ولي الان
اين جا محور بحث مشخص است
پست اول

عبدالزهرا 94;786204 نوشت:
بچه ها این یه نسخه امتحان شدس. شاید کارشناسان حرفمو رد کنن اما به تجربه میگم اگه کارای بالا رو انجام ندید تلاشتون بی فایدس.

حالا سوالم : به نظر کارشناسان الان با شرایطی که از خودم گفتم باید چه کارایی بکنم که این ترک گناهم پایدار بمونه و محکم تر بشه ؟؟ هر نکته ای که در ادامه راه میتونه بهم کمک کنه رو بگید.

ممنون از سایت خوب شما

لطفا بحث متمركز باشد روي همان پست از نقد و نظر سخنان ديگران اجتناب كنيد

انتخاب اول;790167 نوشت:
پستای قبلیتو خوندم منم از 10 سالگی به گناه خود ارضایی مبتلا شدم چند ماه پیش بخاطر مشکلات روانی رفتم پیش روانپزشکیسری قرص داد که کلا حسم نسبت به زنا از بین رفت نمونش نظر یکی از کاربرا در مورد یکی از قرصایی که من میندازم http://www.askdin.com/thread54314.html#post790189زندگی منم بهتر از مال تو نیست http://www.askdin.com/thread54337-2.html#post790175 ولی از خدا و اهل بیت دل نمیکنمحتی اگه اونا منو ول کنن.وقتی فشار زندگی زیاد میشه تنها چیزی که یکم آرومم میکنه صدا زدن خدا و اهل بیتهفردا کلی بدبختی دارم

hasan2014;790208 نوشت:
پستای قبلیتو خوندم منم از 10 سالگی به گناه خود ارضایی مبتلا شدم چند ماه پیش بخاطر مشکلات روانی رفتم پیش روانپزشکیسری قرص داد که کلا حسم نسبت به زنا از بین رفت نمونش نظر یکی از کاربرا در مورد یکی از قرصایی که من میندازم http://www.askdin.com/thread54314.html#post790189زندگی منم بهتر از مال تو نیست http://www.askdin.com/thread54337-2.html#post790175 ولی از خدا و اهل بیت دل نمیکنمحتی اگه اونا منو ول کنن.وقتی فشار زندگی زیاد میشه تنها چیزی که یکم آرومم میکنه صدا زدن خدا و اهل بیتهفردا کلی بدبختی دارم
من خیلی التماس اهل بیت کردم که مشکل من رو حل کنند. از کربلا ، مشهد ، قم گرفته تا همین امامزاده های معمولی. حالا وقتی می شنوم یک جوون 20 ساله با یک بار توسل مشکل ازدواجش حل شده داغ می کنم. به این فکر می کنم که به مراتب مسئله من بحرانی تر از اون هست. شما هم شاید جرئت نکردید که به اهل بیت توسل کنید. می ترسید توسل کنید و مشکلتون حل نشه اون وقت بفهمید خبری نیست. اون وقت بفهمید که همچین امام رضای رئوفی هم نداریم. اگر توسل کردید به خاطر این مسئله ی بحرانی و مشکلتون حل نشده با احترام می گم که خیلی احمق تشریف دارید که با اسم خدا آرام می شوید. چگونه با اسم خدایی که می دانید هیچ کار برای حقارت و کثافت شما نمی کند آرام می شوید. تا به حال مستند پشت صحنه را دیده اید. آخر این مستند زوجی را نشان می دهد که در 20 سالگی در دانشگاه ازدواج کرده اند. به راستی فرق بین من و شما با اونا چیست؟ آیا این است که ما به خدایی که همیشه هروقت خواستیم مثل آدم زندگی کنیم نگذاشته است توکل نداریم و آن ها دارند . نه خیر این نیست. این است که خدا بعضی از بندگانش را بیشتر از بقیه دوست دارد. همین است. او برایش اهمیت ندارد که بعضی از بندگانش در جوانی پیر هستند و بعضی دیگر لذت دنیا را می برند. از خدایی که بین بندگانش فرق می گذارد من بدم میاد. شما رو نمی دونم. شاید اون قدر توی سرتان خوانده اند این ها امتحان است. اما دروغ است . حقیقت این است که عالم صاحب ندارد. خدای ما اسیر است. اسیر نظام علی و معلولی که خود درست کرده است. حقیقت این است که ما طفیل اون پسره آفریده شده ایم. زندگی قرار بود برای او باشد و این محقق نمی شد مگر این که ما هم وجود داشته باشیم. اما زندگی برای همه ی انسان ها جاندارد. پس ضرورتا خدا نورچشمی هایش را در صدر قرار می دهد.

انتخاب اول;790681 نوشت:
من خیلی التماس اهل بیت کردم که مشکل من رو حل کنند. از کربلا ، مشهد ، قم گرفته تا همین امامزاده های معمولی. حالا وقتی می شنوم یک جوون 20 ساله با یک بار توسل مشکل ازدواجش حل شده داغ می کنم. به این فکر می کنم که به مراتب مسئله من بحرانی تر از اون هست. شما هم شاید جرئت نکردید که به اهل بیت توسل کنید. می ترسید توسل کنید و مشکلتون حل نشه اون وقت بفهمید خبری نیست. اون وقت بفهمید که همچین امام رضای رئوفی هم نداریم. اگر توسل کردید به خاطر این مسئله ی بحرانی و مشکلتون حل نشده با احترام می گم که خیلی احمق تشریف دارید که با اسم خدا آرام می شوید. چگونه با اسم خدایی که می دانید هیچ کار برای حقارت و کثافت شما نمی کند آرام می شوید. تا به حال مستند پشت صحنه را دیده اید. آخر این مستند زوجی را نشان می دهد که در 20 سالگی در دانشگاه ازدواج کرده اند. به راستی فرق بین من و شما با اونا چیست؟ آیا این است که ما به خدایی که همیشه هروقت خواستیم مثل آدم زندگی کنیم نگذاشته است توکل نداریم و آن ها دارند . نه خیر این نیست. این است که خدا بعضی از بندگانش را بیشتر از بقیه دوست دارد. همین است. او برایش اهمیت ندارد که بعضی از بندگانش در جوانی پیر هستند و بعضی دیگر لذت دنیا را می برند. از خدایی که بین بندگانش فرق می گذارد من بدم میاد. شما رو نمی دونم. شاید اون قدر توی سرتان خوانده اند این ها امتحان است. اما دروغ است . حقیقت این است که عالم صاحب ندارد. خدای ما اسیر است. اسیر نظام علی و معلولی که خود درست کرده است. حقیقت این است که ما طفیل اون پسره آفریده شده ایم. زندگی قرار بود برای او باشد و این محقق نمی شد مگر این که ما هم وجود داشته باشیم. اما زندگی برای همه ی انسان ها جاندارد. پس ضرورتا خدا نورچشمی هایش را در صدر قرار می دهد.

باسلام
شرکت کردم کنکور دانشگاه در نیومدم
هی خدا خدا کردم چرا من که این همه تلاش کردم چرا نشد دوستانی داشتم خیلی ضعیفتر از خودم ولی اینها موفق شدند
بعد که فهمیدم تو اولویت انتخاب اشتباه کردم
سال بعد در اومدم دانشگاه
حالا باید می‌گفتم سازمان سنجش بین داوطلبان فرق میگذارد

انتخابهای غلط نتایج غلط
بجای غبطه خودن به زندگی دیگران وقتتان را صرف پیداکردن اشتباهات و اصلاح کنید زودتر به نتیجه می‌رسید
اینجور مواقع ماجرای تنبل هایی که از حمام در رفتن میافتم

اللیل والنهار;790685 نوشت:

باسلام
شرکت کردم کنکور دانشگاه در نیومدم
هی خدا خدا کردم چرا من که این همه تلاش کردم چرا نشد دوستانی داشتم خیلی ضعیفتر از خودم ولی اینها موفق شدند
بعد که فهمیدم تو اولویت انتخاب اشتباه کردم
سال بعد در اومدم دانشگاه
حالا باید می‌گفتم سازمان سنجش بین داوطلبان فرق میگذارد

انتخابهای غلط نتایج غلط
بجای غبطه خودن به زندگی دیگران وقتتان را صرف پیداکردن اشتباهات و اصلاح کنید زودتر به نتیجه می‌رسید
اینجور مواقع ماجرای تنبل هایی که از حمام در رفتن میافتم
طفل 10 ساله ای که اقدام به خودکشی میکند. طفلی که مادرش با تحقیر او را کتک می زند . طفلی که فیلم های مستهجن مثل نقل و نبات در خانه شان جابجا می شود و به خاطر افسردگی محض سراغ آن ها می رود تا بلکه بتواند آرامشی پیدا کند. و بعد به خودارضایی می افتد که وجودش را متلاطم تر می کند نتیجه کدوم اشتباهش را دیده است؟ چه کسی اشتباه کرده است؟ متاسفم برای تفکر داعشی و و وهابی و ابن تیمیه ای شما که فقط چشمانتان را می بندید و می گویید تقصیر خودت است. نه خیر . تقصیر من نیست. تقصیر مادر داعشی من است که خیال می کرد حق دارد که بچه اش را به خاطر نماز نخواندن کتک بزند. می دانید چه کسی به او گفته؟ امام صادق گفته. او گفته که کسی که نماز نخواند خدا بدترین عذاب ها را بر سر او نازل می کند. تفسیر داعشی سخنان امام صادق می شود مادر من که به خاطر نماز نخواندن من چندین بار مرا بدجور کتک می زد و البته با نیش زبان به من نیش می زد. شما هم مرا یاد ابن تیمیه می اندازید که می گوید یدالله یعنی خدا واقعا دست دارد. در پیغام خصوصی بهتون گفتم که چرا این گونه اید؟ متاسفانه اگر مذهب به اضافه ی خریت شود نتیجه اش امثال داعش و ابن تیمیه در می آید.

انتخاب اول;790692 نوشت:
طفل 10 ساله ای که اقدام به خودکشی میکند. طفلی که مادرش با تحقیر او را کتک می زند . طفلی که فیلم های مستهجن مثل نقل و نبات در خانه شان جابجا می شود و به خاطر افسردگی محض سراغ آن ها می رود تا بلکه بتواند آرامشی پیدا کند. و بعد به خودارضایی می افتد که وجودش را متلاطم تر می کند نتیجه کدوم اشتباهش را دیده است؟ چه کسی اشتباه کرده است؟ متاسفم برای تفکر داعشی و و وهابی و ابن تیمیه ای شما که فقط چشمانتان را می بندید و می گویید تقصیر خودت است. نه خیر . تقصیر من نیست. تقصیر مادر داعشی من است که خیال می کرد حق دارد که بچه اش را به خاطر نماز نخواندن کتک بزند. می دانید چه کسی به او گفته؟ امام صادق گفته. او گفته که کسی که نماز نخواند خدا بدترین عذاب ها را بر سر او نازل می کند. تفسیر داعشی سخنان امام صادق می شود مادر من که به خاطر نماز نخواندن من چندین بار مرا بدجور کتک می زد و البته با نیش زبان به من نیش می زد. شما هم مرا یاد ابن تیمیه می اندازید که می گوید یدالله یعنی خدا واقعا دست دارد. در پیغام خصوصی بهتون گفتم که چرا این گونه اید؟ متاسفانه اگر مذهب به اضافه ی خریت شود نتیجه اش امثال داعش و ابن تیمیه در می آید.

مشکل همینجاست دنبال مقصر می‌گردیم
بهتر است بگیم کی این اشتباهات رو ادامه داد
تلاش برای رفعتش نکرد
باور کنید توان شما بیش از اینهاست
اگه اراده کنید اکثر مشکلات حل شدنی است
فرض کنید کنار پرتگاه یک نفر شما رو میخواد حل بده پایین شما چیکار میکنید همینجوری آه و ناله که آخر سر بندازتتون پایین
نه به فکر یه راهکار برای نجات دادن خودتون میافتیم
من قبول نمیکنم چون اگه ندیدم نون گندم ولی دیدم دست مردم Smile
افراد مشابه که با تلاش زندگی خودشون رو دگرگون کردن زیاد دیدم

بنظرم تو زندگی همه چیز اختیار کامل نیست ما نمیتونیم پدر ومادرمون رو انتخاب کنیم و تو استعداد ها با هم تفاوت داریم . اینا جبر واسه ی جبر هم کار زیادی نمیشه کرد باید پذیرفتش.عقل میگه چیزی رو که نمیتونی تغییر بدی باید بپذیری . مادری که بچش رو کتک میزنه تا نماز بخونه کتک نمیزنه که حال خودش خوب بشه کتک میزنه چون فکر میکنه زندگی پسرش با نماز بهتر میشه چه درست چه غلط(در هر صورت میخواد پسرش خوشبخت بشه ،خوبیش رو میخواد). شاید پسرش رو ناراحت کنه ولی عمدی نیست و می حرکت غیر عمد هم قصاص نداره . ما هم خیلی جا ها به سایرین با رفتار هامون ضربه زدیم. بهترین راه بی توجهی به جبر واستفاده حداکثری از اختیار هستش . بقول یه بوکسور با ضربه زدن کسی رو شکست نده با شکست دادن بهش ضربه بزن
راجع به گناه منم تو ترک بودم که خودارضایی رو ترک کنم همین دیروز یه لحضه غفلت کردم و حصار رو شکستم ولی بنظرم اگه خدا امید نداشت که امروز بتونم ترک کنم همون دیروز جونم رو میگرفت این که اجازه داده امروز زنده باشم نشونه اینه که بهم امیدواره

اگه خیلی احساس مشکلات میکنی تو زندگیت ورزش بوکس رو شروع کن خودم تجربه کردم جواب داد

اللیل والنهار;790695 نوشت:
بهتر است بگیم کی این اشتباهات رو ادامه داد
تلاش برای رفعتش نکرد
باور کنید توان شما بیش از اینهاست
اگه اراده کنید اکثر مشکلات حل شدنی است
فرض کنید کنار پرتگاه یک نفر شما رو میخواد حل بده پایین شما چیکار میکنید همینجوری آه و ناله که آخر سر بندازتتون پایین
نه به فکر یه راهکار برای نجات دادن خودتون میافتیم
من قبول نمیکنم چون اگه ندیدم نون گندم ولی دیدم دست مردم Smile
افراد مشابه که با تلاش زندگی خودشون رو دگرگون کردن زیاد دیدم

چیزهایی که آقا یا خانم مارینر نوشته اند را بخوانید. یک بار ، دو بار ، پنج بار ، ده بار می توان این کار را ترک کرد اما دفعات بعدی تستوسترون امانت رو می بره و مجبور می شی این کار رو انجام بدی. به خاطر اینه که مغز راه اصلی ارضای این غریزه را فراموش کرده است . بعد از آن هم که ازدواج کردی دلیلش همینه که انسان گرفتار انزال زودرس می شه و زنش بدبخت می شه. راه درمان آن چیست؟ شاید آن هم شاید با ازدواج حل شود که ازدواج هم جور نمی شود. جوانی که دانشجو است مگه چه کاری گیرش میاد؟ برجی 300 هزار تومان. هزینه ی عروسی حداقل 50 میلیون تومنه. بالاخره جامعه ما باید اسلامی و شیعی بودن خود را نشان بده. چند سال باید صبر کنه؟ اگه الان به احتمال یک درصد مشکلش با ازدواج حل می شه بعد از چند سال دیگه با ازدواج هم قطعا مشکلش حل نمی شه. این جوان نابود شده. عاقلانه ترین راه چیست؟ این که انتقامش رو بگیره. راه هاش رو هم بلده. اون وقت وقتی می شنوی امام رضا حاجت همه رو می ده و می ری التماسش می کنی و خبری نمی شه اون وقت است که نفرت در وجودت پیدا می شه. کدوم راه حل؟ همه ی راه حل ها را امتحان کردم ولی نشد. حتی خودکشی هم جواب نداد. الان شما بگید من چه تلاشی کنم؟

پفک;790714 نوشت:
بنظرم تو زندگی همه چیز اختیار کامل نیست ما نمیتونیم پدر ومادرمون رو انتخاب کنیم و تو استعداد ها با هم تفاوت داریم . اینا جبر واسه ی جبر هم کار زیادی نمیشه کرد باید پذیرفتش.عقل میگه چیزی رو که نمیتونی تغییر بدی باید بپذیری . مادری که بچش رو کتک میزنه تا نماز بخونه کتک نمیزنه که حال خودش خوب بشه کتک میزنه چون فکر میکنه زندگی پسرش با نماز بهتر میشه چه درست چه غلط(در هر صورت میخواد پسرش خوشبخت بشه ،خوبیش رو میخواد). شاید پسرش رو ناراحت کنه ولی عمدی نیست و می حرکت غیر عمد هم قصاص نداره . ما هم خیلی جا ها به سایرین با رفتار هامون ضربه زدیم. بهترین راه بی توجهی به جبر واستفاده حداکثری از اختیار هستش . بقول یه بوکسور با ضربه زدن کسی رو شکست نده با شکست دادن بهش ضربه بزن
راجع به گناه منم تو ترک بودم که خودارضایی رو ترک کنم همین دیروز یه لحضه غفلت کردم و حصار رو شکستم ولی بنظرم اگه خدا امید نداشت که امروز بتونم ترک کنم همون دیروز جونم رو میگرفت این که اجازه داده امروز زنده باشم نشونه اینه که بهم امیدواره

اگه خیلی احساس مشکلات میکنی تو زندگیت ورزش بوکس رو شروع کن خودم تجربه کردم جواب داد

یک زن بیسواد هم امروز می دونه این رفتارها را نباید با بچه اش انجام بده اون وقت مادر من نمی دونه. مادر من که در زمینه روانشناسی تحصیلات داره. نه ، می دانسته ولی می خواسته یک نفر را تحقیر کنه و کتک بزنه تا کیف کنه. اصلا هم فکر خوشبختی پسرش نبوده. انسان خودخواه ترین موجوده. قصاص هم حقشه ومن قصاص را به خدا واگذار نمی کنم. من خودم تا به حال به کسی که حقش نبوده با رفتارم ضربه نزدم. شما هم خیلی خدا را در محاسباتتان دخالت ندید . خبری به آن صورت نیست.

مسئله دونستن نیست مسئله غالب شدن سایر احساسات براین حسه. کسی رو میشناختم که دکتری روانشناسی داره ولی زنش رو تو جمع میزده نمیدونسته اون کار غلطه ؟ میدونسته ولی یقین بهش نداشته
گذشت راه اصلی تموم شدن این مشکلاته نمیدونم چند سالته ولی چطور میخوای انتقام مثلا چند سال ناراحتی روحی رو بگیری جسم انسان محدودیت داره نسبت به ضربه و.... بالاخره تموم میشه .قصاص هم واقعا اونظور که آدم تصور میکنه لذت بخش نیست فقط آدم احساس پشیمونی میکنه بعد قصاص( در هر حالتی )

پفک;790721 نوشت:
مسئله دونستن نیست مسئله غالب شدن سایر احساسات براین حسه. کسی رو میشناختم که دکتری روانشناسی داره ولی زنش رو تو جمع میزده نمیدونسته اون کار غلطه ؟ میدونسته ولی یقین بهش نداشته
گذشت راه اصلی تموم شدن این مشکلاته نمیدونم چند سالته ولی چطور میخوای انتقام مثلا چند سال ناراحتی روحی رو بگیری جسم انسان محدودیت داره نسبت به ضربه و.... بالاخره تموم میشه .قصاص هم واقعا اونظور که آدم تصور میکنه لذت بخش نیست فقط آدم احساس پشیمونی میکنه بعد قصاص( در هر حالتی )

من بیست و سه سالمه. من یاد گرفته ام که چگونه ذره ذره انتقام بگیرم. انتقام یک مرتبه لذتش تموم می شه اما انتقام ذره ذره لذتش همیشه هست. در مورد انواع دیگر انتقام هم همینطور.

بعد انتقام به آرامش میرسید ؟
پ.ن: تو بهترین حالت بعد انتقام ناراحت این بودم که چرا بیشتر اذیت نکردم :Nishkhand:

پفک;790725 نوشت:
بعد انتقام به آرامش میرسید ؟
پ.ن: تو بهترین حالت بعد انتقام ناراحت این بودم که چرا بیشتر اذیت نکردم :Nishkhand:

فکر می کنید جانی ها از کجا آمده اند؟ همینطوری انتقام پشت انتقام . به دلیل عقده پشت عقده.

باسلام
تایپک کارشناس داره خوب راهنمایی میکنند
بنده هم هیچ تخصصی در این باره ندارم دارم تجربه و چیزی که به ذهنم میرسه باتوجه به چیزهایی که خوندم و دیدم مطرح میکنم
لطف میکنند اگه اشتباهاتی تو دیدگاه و نظرات بنده هست بگن تا اصلاح کنم
قصد شب نشینی و... ندارم
یه مثال میزنم مشکلات رو جایگزین کنیم ببینیم نتیجه چی میشه
یه بچه تو یک خانواده به دنیا میاد پدر مادر حسابی نوشابه خور هستند
به طبع این کودک هم نوشابه خور شده
حالا بزرگ شده می خواند میشوند نوشابه ضرر داره
خب این فرد باید چیکار کنه ؟
۱. تا آخر عمر به خوردن نوشابه ادامه بده ؟
۲. دنبال کسب اطلاعات از ضررهایی که داره باشه ، پیشگیری و درمان کنه؟
۳. چون مثلا از عوارض خوردن نوشابه ابتلا به دیابت هست پس دیگه ایشون بیمار شدن فایده نداره انقدر ادامه بده تا به قطع شدن پا ، نابینا شدن ختم بشه؟
۳. برای دیگران هم نوشابه بگیره بخورند تا بقیه هم به این عوارض دچار شوند تا او تنها نباشه؟
۴. انقدر نوشابه بگیره بده پدر مادرش بخورند که بمیرند؟
۵. پیشگیری و درمان رو شروع کند؟
۶. شاید پدر و مادرش هم اطلاعی از عوارض خوردن نوشابه ندارند اونها رو هم از عوارض و نتایج بیماری و... مطلع کنه ؟
۷. دوستان و... هم در مورد عوارض و راهکارهای پیشگیری و درمان رو یادآور بشه؟
۸. در آینده برای فرزند خودش در مورد تغذیه درست مطالعه کنه تا برای خود و فرزندش موارد مشابه پیش نیاد؟
۹. و....
حالا فهمیده ضرر داره برای درمان قدم برداشته وضعیت برای افراد متفاوت هست یکی به قطع شدن پا رسیده یکی عوارض تازه داره خودش رو نشون میده یکی هنوز خبر نداره داره با چه مشکلی روبرو میشه با خوردن نوشابه
خب در همه موارد حتی تو وخیم ترین شرایط راه درست چیه ؟
یکی پرهیز کرده داره درمان میشه رفته مهمونی غذا پریده یا گیر کرده تو گلوش آب نبوده نوشابه دادن بخوره تا مثلا بره پایین حالا باید از فردا نوشابه رو بخوره چون اون روز خورده؟
نمیدونم وقتی در مورد نماز و این که درست خونده بشه و نتایجش تو زندگی میخوانیم این به ذهنم میاد که

[=Roboto-Regular]هرکس که دو رکعت نماز مورد قبول خدا داشته باشد، بهشت بر او واجب می شود.[=Roboto-Regular] ...
یعنی چی ؟
یک نفر چندین سال نماز بخونه دو رکعت قبول خدا باشه یک نفر امروز مسلمان بشه دو رکعت نماز بخونه فرداش بمیره اگه این دورکعت قبول بشه با اونی که چند سال نماز خونده ودو رکعت از نماز اون هم قبول بشه هر دو شامل این موضوع میشوند

گویا کیفیت مهمه
نه این که کمیت مهم نیست ولی حساب کتاب ما با خدا خیلی فرق داره

مهم اینه من بدونم گفتند نوشابه ضرر داره پس قبول کنم و نخورم تا به عوارضی مبتلا نشدم حالا خوردم دیگه ادامه ندم ادامه دادم حتی اگه یک ثانیه از زندگیم مونده عقل میگه به اندازه همون یک ثانیه هم نباید به خودم ضرر برسونم
و خیلی چیزای دیگه ...

اللیل والنهار;790695 نوشت:

بصورت کلی :
اینکه دنبال مقصر گشتن نتونه مشکلی رو عملی حل کنه دلیلی نمیشه که گناه و مسئولیت فرد مقصر دیده نشود
این زندگی می تواند زیبا باشد اما با عمل یکسری کلی از زندگی ها و انسان ها نابود شدند و رنج و درد می کشن
لعنت بر ستمگران و جنایت کاران
انتخاب اول;790726 نوشت:
فکر می کنید جانی ها از کجا آمده اند؟ همینطوری انتقام پشت انتقام . به دلیل عقده پشت عقده.

البته در همه ی موارد این طور نیست
بعضی ها شرایط خوبی دارن ولی چون ذات شون خرابه ، جانی هستند

Freeman;790733 نوشت:
بصورت کلی :
اینکه دنبال مقصر گشتن نتونه مشکلی رو عملی حل کنه دلیلی نمیشه که گناه و مسئولیت فرد مقصر دیده نشود
این زندگی می تواند زیبا باشد اما با عمل یکسری کلی از زندگی ها و انسان ها نابود شدند و رنج و درد می کشن
لعنت بر ستمگران و جنایت کاران

سلام هیچ میدانستید با ضرر رساندن به جسمتون ستمگر هستید پس خودم کردم که لعنت بر خودم باد

از لذت انتقام، انتقام بگیر. شما مسیر لذت رو تغییر دادی و باید با لذتی دیگر جایگزین شود.

[="Tahoma"][="DarkGreen"]سلام بزرگواران
چرا روي پرسش اصلي پست اول
دغدغه پرسشگر بحث نمي فرماييد
اگر كسي سؤال يا اشكال دارد مانند اين پرسشگر تاپيك بزن تا حق ايشان هم ضايع نشود
در غير اين صورت ناچارم قيچي اصلاحاتم را تند كنم بيام:Gol:
[/]