صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یک تجربه ارزشمند و یک سوال درباره رهایی از خودارضایی

نوشته
    12
    حضور
    6 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    64

راهنما یک تجربه ارزشمند و یک سوال درباره رهایی از خودارضایی

بسم الله ...

سلام . من 19 سالمه و بعد از 5 سال تونستم با استعانت از حضرت فاطمه این انحراف رو ترک کنم . الان به مدت 55 روزه که پاکم . اول میخوام دلایل موفقیتم که از نظر خودم بسیار مهمه رو بیان کنم . بعد یه سوال خیلی مهم برای ادامه مسیرم از کارشناسان محترم میپرسم.

دلایل موفقیت :

1- اولین و مهم ترین دلیل موفقیتم قطع تمامی راه های ارتباطم به اینترنت در خانه بود . راه های ارتکاب گناهو برای خودم بستم. گوشیمو ساده کردم. اینترنتمو قطع کردم . و فقط هفته ای یک بار میام کافینت تا خودمو از همه لحاظ آپدیت کنم و نیازهای واقعی اینترنتیمو برطرف کنم. اولش فکر میکردم چقدر کار سختیه اما بخدا موثرترین کاره و کاملا ممکنه . تا وقتی که اینترنت باشه و تنهایی گناه هم هست. بخدا سخت نیست گوشیو بزاری کنار و گوشی ساده استفاده کنی. تو رو خدا امتحان کنید . معنای زندگی رو میفهمی. تازه میفهمی زندگی چیه. از نظر من اگه این کار رو انجام ندی تلاشت برای موفقیت در ترک بی فایدس.

2- استعانت از اهل بیت به ویژه فاطمه زهرا. نذر کردم به مدت چهل روز در هر هفته روزهای یکشنبه دوشنبه چهارشنبه پنجشنبه رو روزه بگیرم ( شاید برای شما سخت باشه شما دو روزش کنید ) و ثوابشو به خانوم فاطمه زهرا تقدیم کنم. و تصمیم گرفتم بعد از اتمام چهل روز به زیارت فاطمه معصومه در قم بروم. خدا شاهده که به در روزهای آخر عهدم به طور اتفاقی مشهد نصیبم شد و در روز تولدم به زیارت آقا امام رضا مشرف شدم. مطمئنم خود آقا امام رضا کارامو ردیف کرد و این بهترین هدیه برای تولد و ترک گناهم بود. الان روزه هامو از چهار روز در هفته به دو روز در هفته تقلیل دادم.

شاید باور نکنید. به طور اتوماتیک هیئتی شدم و به طور اتوماتیک مسجدی شدم . نمازام درست شده . مطالعم رفته بالا . اخلاقم خوب شده . اعتماد به نفسم بیشتر شده. اراده ام پولادین شده. کنترل هواهای نفسانیم عالی شده و ....

بچه ها این یه نسخه امتحان شدس. شاید کارشناسان حرفمو رد کنن اما به تجربه میگم اگه کارای بالا رو انجام ندید تلاشتون بی فایدس.

حالا سوالم : به نظر کارشناسان الان با شرایطی که از خودم گفتم باید چه کارایی بکنم که این ترک گناهم پایدار بمونه و محکم تر بشه ؟؟ هر نکته ای که در ادامه راه میتونه بهم کمک کنه رو بگید.

ممنون از سایت خوب شما

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58295

با نام و یاد دوست

یک تجربه ارزشمند و یک سوال درباره رهایی از خودارضایی

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

سلام و عرض ادب خدمت شما برادر بزرگوارم
    تبريك عرض مي كنم موفقيت شما در جهاد اكبر را.
    در روايت داريم شجاع ترين مردم كسي است كه با هواي نفسش غلبه كند بنابراين دريافت جام قهرماني ملكوت مبارك تون باد.
    خب براساس روايات ما وقتي جواني به خاطر خداوند لذت گناه را ترك مي كنه، حضرت حق نزد فرشتگان افتخار مي كند به چنين جواني روايات ديگر ما نيز تأكيد مي كنند كه خداوند عاشق چنين جواني است و او را نزد مؤمنان محبوب مي كند.
    از اين كه تجربه خودتان بيان كرديد و مشوق ديگران براي ترك گناه بوديد سپاسگزارم اين خود بهترين نوع ارشاد ديني است و مورد مذمت قران شريف هم قرآن نمي گيريد كه چرا چيزي مي گوييد كه خودتان به آن عمل نمي كنيد.
    براي اين كه اين حالت روحاني و معنوي در شما پايدار بماند
    به برنامه هاي معنوي كه داشتيد ادامه دهيد. از تكنيك كنترل محرك مانند حضور در كافينت و فرار از خلوت اينترنتي همچنان استفاده كنيد.
    ضمنا
    به بحث تيشه هاي غفلت شكن و توشه هاي هشيار ساز در اين تاپيك رجوع فرماييد

http://www.askdin.com/showthread.php...l=1#post783821

اگر سخني يا حرفي يا حديثي داشتيد بنده در خدمت شما هستم
    ضمنا قدر خوبي هاتون را داشته باشيد
    دعا شما به استجابت نزديك تر است بي رحمانه همه را داعا كنيد

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 6

نوشته
    3,077
    حضور
    81 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3766

سلام

4 ماه اول گام اول ترک هست

لِـلَّـذيـنَ يُؤلونَ مِن نِـسائِـهِم تَـرَبُّـصُ اَربَـعَـةِ اَشـهُـرٍ فَـاِن فائوا فَـاِنَّ ا‌للهَ غَـفورٌ رَحيـمٌ

خداوند همراهتان.

9. صلوات

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

نقل قول نوشته اصلی توسط و طاها نمایش پست ها
    4 ماه اول گام اول ترک هست

لِـلَّـذيـنَ يُؤلونَ مِن نِـسائِـهِم تَـرَبُّـصُ اَربَـعَـةِ اَشـهُـرٍ فَـاِن فائوا فَـاِنَّ ا‌للهَ غَـفورٌ رَحيـمٌ
    سلام
    ميشه بفرماييد ارتباط آيه با بحث چه طوري درست ميشه
    ذهن بنده هنگ كرده

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

11. صلوات ها 4

علاقه
    تفسیر - علوم قرآنی - شعر - ترجمه -نویسندگی
    نوشته
    838
    حضور
    272 روز 4 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    3269

بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم و الرحمه شهادت بانوی دوعالم حضرت زهرا(ع) را تسلیت عرض می کنم

معنی ایلاء به معنی که فرمودند نیست ظاهرا این یک نوع تفسیر به رأی است و البته سهویست و ظاهرا در معنای جمله عمیق نشده اند به معنی ایلاء در زیر اشاره شده
    ايلاء
    ايلاء يعنى مرد قَسَم بخورد با همسر دائمى خود كه بعد از عقد با او نزديكى كرده، تا ابد يا بيشتر از چهار ماه، به قصد ضرر رساندن به او، نزديكى نكند، بنابراين اگر قسم بخورد با همسر موقّت خود يا كنيز خود نزديكى نكند، يا قسم بخورد كمتر از چهار ماه با او نزديكى نكند، يا زنى را كه هنوز با او نزديكى نكرده، ايلاء كند و يا به قصد ضرر رساندن نباشد، بلكه براى مصلحتى بوده، مثلا اگر آبستن شدن براى زن ضرر دارد، قسم بخورد كه با او نزديكى نكند، ايلاء نخواهد بود.
    اگر شوهر بعد از ايلاء با زن خود نزديكى كند، بايد كفّاره بدهد، زيرا به قسم خود عمل نكرده است. كسى كه ايلاء مى كند بايد بالغ و عاقل باشد و از روى قصد و اختيار ايلاء كند.

http://lawjudicial.blogfa.com/post-161.aspx
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۱۲/۲۳ در ساعت ۱۰:۵۲
    ترسانم ،ترسان...

از آن دمي كه... امواج خروشان زندگی ، وجودم را به صخره های شيطانی خود
    در هم كوبد
    و من... در رسيدن به ساحل آرامش تو سكان هدايتم را درغیر جویم

اين نفس هر لحظه فرياد حبيبا ميزند**این سر اندر غمزه ات راه طبیبا می زند
    این سخن در پردهء اسرار می ماند که دل**بی سرود عشق تو ذکر مسیحا می زند

"ز.الحسینی"

13. صلوات ها 3

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,236
    حضور
    301 روز 20 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    354
    صلوات
    19582

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالزهرا 94 نمایش پست ها
    بسم الله ...سلام . من 19 سالمه و بعد از 5 سال تونستم با استعانت از حضرت فاطمه این انحراف رو ترک کنم . الان به مدت 55 روزه که پاکم . اول میخوام دلایل موفقیتم که از نظر خودم بسیار مهمه رو بیان کنم . بعد یه سوال خیلی مهم برای ادامه مسیرم از کارشناسان محترم میپرسم.دلایل موفقیت :1- اولین و مهم ترین دلیل موفقیتم قطع تمامی راه های ارتباطم به اینترنت در خانه بود . راه های ارتکاب گناهو برای خودم بستم. گوشیمو ساده کردم. اینترنتمو قطع کردم . و فقط هفته ای یک بار میام کافینت تا خودمو از همه لحاظ آپدیت کنم و نیازهای واقعی اینترنتیمو برطرف کنم. اولش فکر میکردم چقدر کار سختیه اما بخدا موثرترین کاره و کاملا ممکنه . تا وقتی که اینترنت باشه و تنهایی گناه هم هست. بخدا سخت نیست گوشیو بزاری کنار و گوشی ساده استفاده کنی. تو رو خدا امتحان کنید . معنای زندگی رو میفهمی. تازه میفهمی زندگی چیه. از نظر من اگه این کار رو انجام ندی تلاشت برای موفقیت در ترک بی فایدس.2- استعانت از اهل بیت به ویژه فاطمه زهرا. نذر کردم به مدت چهل روز در هر هفته روزهای یکشنبه دوشنبه چهارشنبه پنجشنبه رو روزه بگیرم ( شاید برای شما سخت باشه شما دو روزش کنید ) و ثوابشو به خانوم فاطمه زهرا تقدیم کنم. و تصمیم گرفتم بعد از اتمام چهل روز به زیارت فاطمه معصومه در قم بروم. خدا شاهده که به در روزهای آخر عهدم به طور اتفاقی مشهد نصیبم شد و در روز تولدم به زیارت آقا امام رضا مشرف شدم. مطمئنم خود آقا امام رضا کارامو ردیف کرد و این بهترین هدیه برای تولد و ترک گناهم بود. الان روزه هامو از چهار روز در هفته به دو روز در هفته تقلیل دادم.شاید باور نکنید. به طور اتوماتیک هیئتی شدم و به طور اتوماتیک مسجدی شدم . نمازام درست شده . مطالعم رفته بالا . اخلاقم خوب شده . اعتماد به نفسم بیشتر شده. اراده ام پولادین شده. کنترل هواهای نفسانیم عالی شده و ....بچه ها این یه نسخه امتحان شدس. شاید کارشناسان حرفمو رد کنن اما به تجربه میگم اگه کارای بالا رو انجام ندید تلاشتون بی فایدس.حالا سوالم : به نظر کارشناسان الان با شرایطی که از خودم گفتم باید چه کارایی بکنم که این ترک گناهم پایدار بمونه و محکم تر بشه ؟؟ هر نکته ای که در ادامه راه میتونه بهم کمک کنه رو بگید.ممنون از سایت خوب شما
    باسلام* انشاءالله مستدام * مواظب شیطونه باش آخه دشمن قسم خورده هستش دیگه * →حسرت خوشحالی رو تو دلش بزار* یاد خوشحالی حضرت زهرا (س) باش که دستت رو گرفته بلندت کرده * همیشه این موضوع رو یادآوری کن تو گوشی تو اتاق تو کتاب هر جا که بیشتر جلو دیده* آدما فراموشکارند زودی خیلی چیزا یادشون میره اگه یادآوری نکنند * موفق و سرفراز ***
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۳ در ساعت ۱۱:۰۹
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

15. صلوات ها 4

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

سلام. اول از همه امیدوارم که بتونی زودتر ازدواج کنی . در مورد خودارضایی و ترک اون ... بودن کسایی در این سایت که ماه رمضان روزه بودن و ذکر زیر لبهاشون بوده و دیگه عنان از کف دادن و خودارضایی کردن و اومدن در درون این سایت و حکم خود ارضایی در ماه رمضان رو پرسیدن . چند تا نکته هم من براتون بگم . مساله مدهب و استعانت از اون برای ترک خود ارضایی خوب هست . ولی مشگلاتی داره که در زیر سعی میکنم برات بنویسم . در روش مذهبی به مرور زمان بدنت بیشتر و بیشتر هورمون ترشح میکنه . غدد جنسیت بیشتر و بیشتر کار میکنه و تو با ابزار روزه و ذکر و ... جلوش رو میگیری .. شما خود ارضایی کردی و مسیر ارضای جنسیت رو عوض کردی ... مغزت مسیر درست رو فراموش کرده و مسیری جدید رو اموخته .به مرور زمان روزی فرا میرسه که صبح تا شب باید روزه باشی ... ذکر زیر لبهات باشه ... تا بتونی کنترلش کنی و از کار و زندگی میمونی... با یه لبخند ساده یا یه حرف ساده تحریک میشی بدنت گور میگیره . زود عصبانی میشی و ...شما باید این مسیری که مغزت یادگرفته رو از یاد ببری .مسیری تازه رو برای ارضای جنسی یاد بگیری که برخی مثلا میگن ازدواج .امیدوارم که بتونی ازدواج کنی ولی ازدواج کردن با شرایط امروژی خیلی خیلی سخت هست . دوست پسر و دوست دختر هم معایبش خیلی خیلی زیاد هستند . تنها راهی که میتونم بهت پیشنهاد بدم اینه که زودتر کاره خوب پیدا کنی . پولات رو جمع کنی . و ازدواج کنی .
    هر کسی بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا میکند ؛ وگرنه بهانه اش را ...

17. صلوات ها 4

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,236
    حضور
    301 روز 20 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    354
    صلوات
    19582

نقل قول نوشته اصلی توسط مارینر نمایش پست ها
    سلام. اول از همه امیدوارم که بتونی زودتر ازدواج کنی . در مورد خودارضایی و ترک اون ... بودن کسایی در این سایت که ماه رمضان روزه بودن و ذکر زیر لبهاشون بوده و دیگه عنان از کف دادن و خودارضایی کردن و اومدن در درون این سایت و حکم خود ارضایی در ماه رمضان رو پرسیدن . چند تا نکته هم من براتون بگم . مساله مدهب و استعانت از اون برای ترک خود ارضایی خوب هست . ولی مشگلاتی داره که در زیر سعی میکنم برات بنویسم . در روش مذهبی به مرور زمان بدنت بیشتر و بیشتر هورمون ترشح میکنه . غدد جنسیت بیشتر و بیشتر کار میکنه و تو با ابزار روزه و ذکر و ... جلوش رو میگیری .. شما خود ارضایی کردی و مسیر ارضای جنسیت رو عوض کردی ... مغزت مسیر درست رو فراموش کرده و مسیری جدید رو اموخته .به مرور زمان روزی فرا میرسه که صبح تا شب باید روزه باشی ... ذکر زیر لبهات باشه ... تا بتونی کنترلش کنی و از کار و زندگی میمونی... با یه لبخند ساده یا یه حرف ساده تحریک میشی بدنت گور میگیره . زود عصبانی میشی و ...شما باید این مسیری که مغزت یادگرفته رو از یاد ببری .مسیری تازه رو برای ارضای جنسی یاد بگیری که برخی مثلا میگن ازدواج .امیدوارم که بتونی ازدواج کنی ولی ازدواج کردن با شرایط امروژی خیلی خیلی سخت هست . دوست پسر و دوست دختر هم معایبش خیلی خیلی زیاد هستند . تنها راهی که میتونم بهت پیشنهاد بدم اینه که زودتر کاره خوب پیدا کنی . پولات رو جمع کنی . و ازدواج کنی .
    باسلام *پیشنهاد ازدواج خوبه * ولی همه که شرایط ازدواج براشون به همین راحتی امکانش نیست * ؛) این بشر رو خیلی دست کم گرفتید* مطمئنا باشید همه چیز در اراده و اختیار خودتون هست* مطمئنا اگه بخواهید همین مغز و ... مطیع هستند * یاحق
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

19. صلوات ها 5

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    باسلام *پیشنهاد ازدواج خوبه * ولی همه که شرایط ازدواج براشون به همین راحتی امکانش نیست * ؛) این بشر رو خیلی دست کم گرفتید* مطمئنا باشید همه چیز در اراده و اختیار خودتون هست* مطمئنا اگه بخواهید همین مغز و ... مطیع هستند * یاحق
    بودن کسایی که این مساله رو ترک کردن ولی به نظر من کسایی تونستن این مساله رو کنار بزارن که بیشتر مدیر بودن تا اینکه اراده قوی داشته باشن .
    هر کسی بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا میکند ؛ وگرنه بهانه اش را ...

21. صلوات

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)