صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راه و رسم ازدواج بدون داشتن شغل و سربازی

نوشته
    19
    حضور
    18 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    59

راه و رسم ازدواج بدون داشتن شغل و سربازی

سلام.
    دیدم توی سایتتون برای هر مشکلی راه حلی دادین.گفتم مشکلمو مطرح کنم شاید برای منم راه حلی دادین.

توی خوانواده ما همه ازدواج کردن.و من تنها فرزند مجرد هستم که با پدر مادرم زندگی میکنه.مادرم بیماری سختی دارن و بنده مسئول رسیدگی به کارهاشون هستم.بقیه اعضای خونواده هم با وجود مشکلاتشون کمک میکنن.ولی خب کمتر.
    ترم اخر ارشد هستم.و باید بعدش سربازی برم.الان برای معافیت از طریق مادرم اقدام کردم ولی ازونجایی که شنیدم به این راحتی ها معافیت نمیدن.که مهم نیست چون حاضرم غیبت بخورم و نرم سربازی و مراقب مادرم باشم.از طرفی خیلی نیاز به ازدواج دارم.مادرم خواستگاری میرن ولی خونواده ها و دخترهای پرتوقع الان با شرایط من کنار نمیان.از فامیل و اشنا گرفته تا غریبه رفتیم خواستگاری .هرکدوم به نوعی نشد.یه سری کار را میگفتن.یه سری سربازی.البته حق دارن به نوعی.
    یه شغل معمولی و ابرومند دارم.با حقوق پایین.به قول بعضیا بخور و نمیر.ولی بازم خداروشکر.
    خیلی نیازعاطفی دارم.(البته نیاز جنسی هم هست)چون به خاطر مشکلاتم بعضی موقعها یه حس غم عجیبی بهم وارد میشه.خیلی تنهام به معنای واقعی کلمه کسی را ندارم که باهاش حرف بزنم.میخام یه نفر باشه باهاش درد و دل کنم.دستشو بگیرم.بغلش کنم تا اروم بشم.فکر کنم کمبود محبت دارم.وقتی دختر پسرارو میبینم توی خیابون خیلی دلم میگیره.چرا من کسی را ندارم.
    شاید بگین خودتو مشغول کن.فکرتو منحرف کن.میکنم همه اینکار هارو.اینقدر ورزش کردم که دارم عضله ای میشم.همشم دارم فکرمو منحرف میکنم.با درس و تیلیزونو ... ولی بعضی موقعها مخصوصا عصرها که میشه.وقتی مادرمو میبینم که چقدر ضعیف شده.دلم میگیره.نمیدونم چکار کنم.هر چند شب میخابم صبح پا میشم دوباره یادم میره. ولی دوباره چند وقتی یه بار همین حس را دارم.
    شاید بگین با خدا صحبت کن.خدا که جواب نمیده.من میخام یکی باشه دستشو بگیرم باهاش بحرفم مستقیم و ... .بعدشم اصلا فرق میکنه.نمیشه رابطه با خدا را با این چیزی که من میخام مقایسه کرد و جایگزین کرد.
    شاید بگین دختر هست بیشتر بگردین.ولی مادرم در حد توانش میگرده.منم راضی نیستم مادرم اذیت بشه.باقی خونواده هم اهمیتی نمیدن.در ثانی با توجه به موردهای بیشماری که تلفن زدیم یا رفتیم اون دو موردی که خدمتتون عرض کردم را هنوز ایراد میگیرن.کار...سربازی...
    خودمم ظاهر و اخلاق و ... خوبه.همه ی فامیل و همسایه و... این را میگن.ولی خب برای دخترای بعضیاشون که اقدام کردیم.برای دختر پول بیشتر از این چیزا اهمیت داره مثل اینکه.
    یه مشاوری تو یه برنامه میگفت:ازدواج و داشتن یه همدم مثل غذای روح هستش.مثل وقتی غذا نخوری معدت درد میگیره.ازدواجم نکنی روح و روانت اسیب میبینه.
    (همه اینارو گفتم فقط دوست داشتم نظر شما رو بدونم.و ببینم راه حلی هست برای مشکل من.چون خودم توکل کردم به خدا.اگه تا اخر عمرمم ازدواج نکنم برام مهم نیست.تا الان که نیازهامو سرکوب کردم و با همین حس ها زندگی کردم از این به بعدم میکنم .شاید زودتر از بین رفتن.اگه الان که خیلی نیاز دارم به همسر کسی پیشم نباشه.بعداز چند سال که کلی نیازهامو سرکوب کردم و دیگه کمرنگ شدن.مثل الان که نسبت به چندسال پیش کمتر شدن.شایدم اصلا دیگه حوصله ای برای حرف زدن باکسی برام نمونده باشه .ازدواج کردن چه فایده ای داره!!!)

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,525
    حضور
    175 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58322

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 10

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4652

سلام

از حضور شما در این سایت خرسندیم و امیدواریم بتوانیم همیار خوبی برای شما در حل مشکلات باشیم.

همانطور که خودتان می دانید متاسفانه در شرایط فعلی ازدواج با مشکلات و موانع زیادی روبرو شده. اینکه علت این مسئله چیست بماند؛ اما به هر حال وقتی ما در چنین شرایطی قرار می گیریم بدترین کار ممکن این است که تسلیم شرایط شویم. اینکه ما دائم می گوییم تحت هیچ شرایطی امکان پیدا کردن مورد مناسب منتفی نیست به همین خاطر است. بله هر فردی بسته به شرایطی که دارد ممکن است کارش سخت یا راحت باشد؛ ولی اینکه بگوییم به هیچ وجه امکان ازدواجش برایش فراهم نیست، قابل قبول نیست.
    در مورد شما هم همین مسئله صادق است و نباید تسلیم شوید. با این حال با توجه به شرایطی که گفتید من چند نکته خدمت شما عرض می کنم و با در نظر گرفتن این ها اگر سوالی بود من در خدمت شما خواهم بود:

1- بهترین گزینه برای شرایط شما موردی است که بیشترین شناخت را از شما داشته باشد؛ چون وقتی طرف و خانواده اش خوبی های شما را بدانند و از طرفی بتوانند به شما اعتماد کنند که در آینده موفق خواهید بود، راحت تر شما را می پذیرند؛ در حالی که این پذیرش از جانب کسی که شناختی نسبت به شما ندارد سخت تر است. لذا اولویت شما در خواستگاری از موردهایی باشد که به یک نحوی شما را می شناسند.
    2- غالبا اینگونه است که ملاک ها و معیارهای ازدواج به طور مجموعی مورد ارزیابی قرار می گیرند؛ یعنی وقتی شما به خواستگاری فردی می روید، آنها تمام نقاط مثبت و منفی شما را کنار هم قرار داده و بعد به شما نمره قبولی یا مردودی می دهد. اگر هم در بعضی افراد اینگونه نباشد، بسته به هر خانواده ای، یک یا چند ملاک خاص در نظرشان از اهمیت بیشتری برخوردار است که بودن یا نبودن آن در نظرشان نسبت به شما خیلی تاثیر دارد. لذا اگر بر فرض شما در یک جهت مثل نداشتن سربازی ضعف دارید، بهترین کار این است که ویژگی های دیگر خود را تا حد امکان تقویت کنید تا این نقیصه ها را پوشش دهد و جبران کند. مثلا ممکن است خانواده ای به مسئله سربازی حساس باشد، منتها در کنار آن اخلاق و رفتار و ایمان برایش اهمیت ویژه ای داشته باشد. اگر شما با وجود نداشتن سربازی در این زمینه قوی باشید، احتمال پذیرش آنها به مراتب بیشتر خواهد بود.
    3- ملاک ها و معیارهای خود را یک بار دیگر مورد ارزیابی قرار دهید. شاید شما با وجود اینکه به طرف ایراد می گیرید که چرا به این مسائل گیر می دهند، ممکن است خود شما هم به مواردی گیر می دهید که اصلا متوجه آن نیستید. لذا اگر احیانا چنین مسئله ای وجود داشت آن را تعدیل کنید تا مانعی برای ازدواج شما نباشد.
    4- حتی به نظر من هیچ ایرادی ندارد که شما به خاطر شرایط سختتان، از ملاک های غیر اصلی خود تا حد امکان کوتاه بیایید تا شرایط ازدواجتان فراهم شود. مثلا ممکن است دختری با وجود داشتن ایمانی قوی، از شرایط مالی مناسبی برخوردار نباشد و قطعا اگر شما به خواستگاریش بروید شما را می پذیرد. یا دختری به خاطر داشتن سابقه نامزدی هر کسی حاضر به ازدواج با او نیست که ازدواج شما با او بلامانع است. یا مثلا دختری هست که پدر یا مادرش را از دست داده یا حتی از هم جدا شده اند و به خاطر همین نتوانسته ازدواج کند. این گزینه ها مثل مروارید هایی هستند که زیر گل و لای فرهنگ غلط جامعه پنهان مانده اند. پیدا کردن این گزینه ها نیز یکی از کلید های حل مشکل شما و جوان های امثال شماست.
    5- لازمه اینکه بتوانید چنین موردهایی را شناسایی کنید این است که به منابع اطلاعاتی وصل شوید. هر کسی که فکر می کنید از روابط اجتماعی بالایی برخوردار است و افراد بیشتری را می شناسد، می تواند واسطه خوبی برای ازدواج شما باشد. عمه، عمو، خاله، دایی، زن دایی، روحانی محل، فرمانده بسیج، نهاد دانشگاه، هیئت مسجد و محل و دانشگاه و ... همه می توانند واسطه ازدواج شما باشند. فقط کافی است به آنها نزدیک شده و خواسته تان را مستقیم یا غیر مستقیم به آنها منتقل کنید. حضور پررنگ در مجالس و محافل و هیئات و ... نیز در شناخت و معرفی موردهای مناسب به شما کمک می کند. حتی افرادی که رسما کار همسریابی می کنند را می توانید پیدا کرده و از آنها بخواهید که مورد خوبی برای شما پیدا کنند. باید حیطه انتخاب خود را گسترش دهید تا از بین تمام گزینه ها بتوانید فرد مورد نظر را پیدا کنید.
    6- بی گدار به خواستگاری نروید. اگر مبنای شما این باشد که به خواستگاری هر فردی که سر راه شما قرار گرفت بروید به مشکل می خورید و نتیجه اش چیزی جز شرایط فعلیتان نیست. با توجه به شرایطی که شما دارید یکی از مهمتری فاکتورها برای خواستگاری از فرد خاص این است که ابتدا احتمال موافقت یا مخالفت طرف با این ازدواج را در نظر بگیرید. اگر در موردی مثلا 90 درصد احتمال می دهید که طرف مخالفت می کند از همان اول نروید. خواستگاری های بی برنامه و بدون فکر و جواب رد شنیدن های زیاد تاثیر بسیار بدی بر روح و روان شما خواهد گذاشت و کل زندگی شما را با مشکل مواجه می کند.
    7- شما، هم ترم آخرید و هم شاغل و هم دنبال معافیت از سربازی. چگونه بیان کردن این مسئله برای طرف و خانواده اش و گرفتن جواب مثبت یا منفی خیلی مهم است. به عنوان مثال شما در همین چند جمله ای که اینجا نوشتید، خود را خیلی دست کم گرفته اید و حتی شغلی که دارید را شغل نمی دانید. خب طبیعی است که شما با این نگاه وقتی به خواستگاری می روید، طرف هم با نگاه خودتان شما را ارزیابی می کند. اگر طرف ببیند شما خودتان را دست کم می گیرد و برای کار و درس و دین و ایمان خود ارزش قائل نیستید، او هم برای شما ارزشی قائل نخواهد بود و شما را نخواهد پذیرفت. شما نگاهی به اطرافیانتان بیندازید. بعضی ها با اینکه هیچ نقطه مثبی در آنها دیده نمی شود، اما طوری در اجتماع رفتار می کنند که انگار هیچ کس بالاتر از آنها نیست و حتی دیگران هم آنها را اینگونه می پذیرند؛ در حالی که عده ای با داشتن یک شخصیت مثبت و تاثیرگذار، چون خودشان را دست کم می گیرند، دیگران هم روی آنها حساب باز نمی کنند و این مشکلات زیادی برای آنها ایجاد خواهد کرد. بنابراین خودتان را به هیچ وجه دست کم نگیرید و وقتی هم به خواستگاری می روید خیلی قرص و محکم داشته هایتان را بیان کنید و نداشته را بی اهمیت و کمرنگ جلوه دهید. البته منظور من این نیست که غلو کنید یا طرف را گول بزنید؛ بلکه منظورم این است که حداقل واقعیت را درست بیان کنید. شما شاغلید و در مقطع ارشد مشغول به تحصیل هستید و آینده شغلی شما تا حد زیادی مشخص است و وضعیت سربازیتان هم این است که به احتمال زیاد معافیت می گیرید و ... . همین ها را درست بگویید.
    8- در جملات شما دو نقطه قوت اساسی وجود دارد. یکی اهمیتی که به مادرتان می دهید و دیگری توکل به خدا. اینها را حفظ کنید؛ چون با وجود اینها دیگر هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت. لذا این نگاه را در اولویت قرار دهید و در کنارش با توسل به اهل بیت علیهم السلام، در این مسیر خیر قدم بردارید و نتیجه را به خودشان واگذار کنید و یقین داشته باشید آینده ای خوب و درخشان در انتظار شما خواهد بود؛ به خصوص آینده ای که بعد از گذر از این دنیای فانی در انتظار شماست.

تا زمانی فراهم شدن شرایط ازدواج، بهترین راه این است که با دانسته های خود در مسئله کنترل نیازهای جنسی و عاطفی و همچنین مطالعه مطالب مربوطه در این سایت و دیگر سایت ها که خیلی هم زیاد هستند، خود را حفظ کنید. قطعا همه این موارد صرفا به عنوان مُسکنی هستند که به طور موقت اثر دارند و مشکل را از اساس حل نمی کنند؛ اما به هر حال استفاده از آنها نیز در این شرایط لازم و ضروری است.

پیروز و سربلند

ویرایش توسط امین : ۱۳۹۴/۱۲/۰۹ در ساعت ۱۶:۲۷

وَقالَ الرَّسولُ يا رَبِّ إِنَّ قَومِي اتَّخَذوا هٰذَا القُرآنَ مَهجورًا

و پیامبر(صلی الله علیه وآله) عرضه داشت: «پروردگارا! قوم من قرآن را رها کردند».
    سوره مبارکه الفرقان آیه ۳۰

<<<<<<<<<<<<<<!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!> >>>>>>>>>>>>>
    پرسید:

"سخت می گذرد"

چه باید کرد؟

گفت:خودت که می گویی

سخت
    "می گذرد"؛ سخت که "نمی ماند"

7. صلوات ها 14

علاقه
    خوشنویسی ، زبان انگلیسی، برنامه نویسی لینوکس
    نوشته
    383
    حضور
    25 روز 20 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1126

سلام. ببینید اصلا اینطوری که شما فکر میکنی که همه دخترها براشون پول و سربازی و ... مهمه نیست. من چند تا دوست دارم که تو دانشگاه با همسرشون آشنا شدن. پسرها نه شغل داشتن و نه حتی سربازی رفته بودن ولی چون ویژگی های شخصیتی همدیگه رو در مدت 3 الی 2 سال توی دانشگاه شناخته بودن و ویژگی های مثبتشون بر ویژگی های بیکاری و خدمت می پربید و دوستان من با کمال میل بله گفتند. الان هم که چند سال گذشته اون کسایی که شرایط اولیه رو راحت گرفتن خیلی وضعشون از نظر روحی و مالی بهتر از کساییه که چشمداشت به پول و تمکن مالی خانواده پسر و اسم و رسم خانواده و قیافه و .... داشتند. چواب استاد خیلی خیلی خوبه. ب روی اون تمرکز کن و دست بکار شو. من خودم با وجود اینکخ مجردم اما واسطه ازدواج خیلی از دوستام شدم. شمام نا امید نباش. اما توصیه من به شما تاکید بر همان مورد اول استاد است. واسطه باید شناخت کافی و کاملی از شما و طرف مقابل داشته باشه اینطوری خطر جواب رد شنیدن در خواستگاری و یا اینکه بعد از چند جلسه بفهمید با شما سازگاری نداشته را هم ندارد. لازم نیست حتما مادرتان به خواستگارب برود و مورد بیابد. از دوستانتان در دانشگاه و حتی دوحانیون دانشگاه و اساتید هم بخواهید که موارد مناسب به شما معرفی کنند.خوشبختانه پسرها خیلی را حت میتونن واسطه برای ازدواج بیابند اما یه دختری که دکتری گرفته و به دو زبان مسلطه و خانم و خوبه نمیتونه بره به استادش بگه به من یه پسر خوب معرفی کن. خدا رو شکر کن که آزادی عمل داری و میتونی بگردی تا همسر مناسبت رو پیدا کنی.

9. صلوات ها 9

نوشته
    19
    حضور
    18 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    59

ممنون.از راهنماییتون.خیلی امیدواری به من داد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط امین نمایش پست ها
    لذا اگر بر فرض شما در یک جهت مثل نداشتن سربازی ضعف دارید، بهترین کار این است که ویژگی های دیگر خود را تا حد امکان تقویت کنید تا این نقیصه ها را پوشش دهد و جبران کند.
    بله.همینکارو کردم.مثلا نماز نمیخوندم.نمازخون شدم.

بهترین گزینه برای شرایط شما موردی است که بیشترین شناخت را از شما داشته باشد
    فامیل نزدیک که نمیشه.چون ممکنه فرزند بیمار باشه.فامیل دور هم اونایی که میشناختیم و دختر داشتن را گفتیم.که البته نشده.خب بعضیاشونم خونواده هاشون خوب نبودن یا خود دختر خوب نبود.

ملاک ها و معیارهای خود را یک بار دیگر مورد ارزیابی قرار دهید.
    کلی از نظر ملاکهای ظاهری.تحصیلاتی.شرایط اقتصادی دختر پایین اومدم قبلن بازم پیدا نشده.با اینکه خودم همشونو دارم.

این گزینه ها مثل مروارید هایی هستند که زیر گل و لای فرهنگ غلط جامعه پنهان مانده اند. پیدا کردن این گزینه ها نیز یکی از کلید های حل مشکل شما و جوان های امثال شماست.
    من کسی را ندارم برام پیدا کنه.مادرم که با این اوضاعش نمیتونه.منم نمیخام بهش فشار بیارم.

عمه، عمو، خاله، دایی، زن دایی، روحانی محل، فرمانده بسیج، نهاد دانشگاه، هیئت مسجد و محل و دانشگاه و ... همه می توانند واسطه ازدواج شما باشند.
    عمه و عمو و ... یا معرفی نمیکنن یا اگه میکنن اصلا از تناسب بین افراد چیزی نمیدونن.
    روحانی محل.فرمانده بسیج و ... هم که چون من اهل بسیج و مسجد و اینجور کارا نیستم.که منو نمیشناسن.البته افراد محلمون میشناسن.ولی ضایع نیست برم خودم به همسایمون بگم یه دختر برام پیدا کنه.کسی که تا الان فقط سلام میکردم بهش.

باید حیطه انتخاب خود را گسترش دهید تا از بین تمام گزینه ها بتوانید فرد مورد نظر را پیدا کنید.
    من خیلی بریدم دیگه.خسته شدم از بس نشده. اعتماد به نفس با هر بار جواب منفی پایین میاد و من دوباره باید روی خودم کار کنم.کسایی که فرمودین هم تک و توک معرفی کردن.ولی وقتی تماس میگیریم و شرایط منو بهشون میگیم.پاسخشون منفیه.

شما شاغلید و در مقطع ارشد مشغول به تحصیل هستید و آینده شغلی شما تا حد زیادی مشخص است و وضعیت سربازیتان هم این است که به احتمال زیاد معافیت می گیرید و ... . همین ها درست بگویید.
    یکی از جمله هایی که من به دخترمیگم اینه که:با توجه به وضعیت فعلیم جواب بدین.همه ی حالات و در نظر بگیرین ممکنه معاف بشم یا نشم.یا ...
    چون نمیخام با کسی باشم و بعدن بهم بگه مگه نگفتی فلان میشی و همون یه خورده ارامش مجردیمم دیگه نداشته باشم.دوست دارم واقع بینانه جواب بده.نه بر اساس حدس و گمان اینده.جوری شده وقتی خونواده ای قبول میکنه بریم خواستگاری.من تعجب میکنم.بعد که میریم میبینم تعجبم درست بوده چون مادر دختر وضعیتمو به دختر یا پدرش نگفتن.که مسلما یکیشون مخالفه.

هر روز که میگذره حسرت روزای گذشته را میخورم که دارم توی تنهایی میگذرونم.از خونه بیرون نمیرم که دختر و پسرهارو نبینم که بدتر حالم گرفته بشه.حس غریبی دارم.من اگه از یه سنی عبور کردم دیگه دنباله ازدواج نمیرم.روزای رفته که دیگه برنمیگرده.زخم ها و غصه های تنهاییه من دیگه هر روز کهنه تر میشه...

11. صلوات ها 5

نوشته
    19
    حضور
    18 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط nobelist نمایش پست ها
    من چند تا دوست دارم که تو دانشگاه با همسرشون آشنا شدن.
    من اهل دوستی نیستم.بله اگه میخاستم میتونستم توی دانشگاه مخ بزنم.دوستی با خواستگاری سنتی فرق میکنه.

از دوستانتان در دانشگاه
    دوستام خودشون 30و34 و ... هم رسیدن هنوز مجردن.اونا بدبخت تر از من.بقیشونم جرئت زن گرفتن ندارن.مگه اینکه باباشون وضعیت اقتصادیش خوب باشه یا مخ یه نفرو بزنن دوست بشن.

اما یه دختری که دکتری گرفته و
    اونموقع که سنش کمتر بوده.ایراد الکی نمیگرفته و خواستگار الکی رد نمیکرده.تا مجرد نمونه.حتما سخت گیریاشو قبلن کرده.الان که سنش رفته بالا توقعاتشو اورده پایین.

13. صلوات ها 4

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,244
    حضور
    302 روز 2 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    356
    صلوات
    19657

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimi.ahmad40 نمایش پست ها
    سلام.

توی خوانواده ما همه ازدواج کردن.و من تنها فرزند مجرد هستم که با پدر مادرم زندگی میکنه.مادرم بیماری سختی دارن و بنده مسئول رسیدگی به کارهاشون هستم.بقیه اعضای خونواده هم با وجود مشکلاتشون کمک میکنن.ولی خب کمتر.
    افراد محلمون میشناسن.ولی ضایع نیست برم خودم به همسایمون بگم یه دختر برام پیدا کنه.کسی که تا الان فقط سلام میکردم بهش.
    باسلام
    خواهری برادری خودتون پا پیش نزارید اونا بگن
    خب بخاطر این موضوع رابطه رو بیشتر کنید با همسایه
    انشاءالله خدا آخر عاقبت همه جوانها رو بخیر کنه هرچه زودتر برون سر خونه زندگیشون
    هر کسی یه مشکلی داره
    موفق باشید
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

15. صلوات ها 5

علاقه
    موتور سنگین-ارتش
    نوشته
    436
    حضور
    11 روز 16 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    2
    گالری
    27
    صلوات
    1492

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimi.ahmad40 نمایش پست ها
    من اهل دوستی نیستم.بله اگه میخاستم میتونستم توی دانشگاه مخ بزنم.دوستی با خواستگاری سنتی فرق میکنه.

افرین بر شما داداش گلم.
    خوشحالم که جوانانی مثل شما هستند که هنوز هم
    پاک هستند.خدا خیرتان بدهد.

شبهای درازِ بی عبادت چه کنم؟
    قلبم به گناه کرده عادت چه کنم؟
    گویند کریم است و گنه میبخشد
    گیرم که ببخشید،ز خجالت چه کنم؟

17. صلوات ها 5

نوشته
    19
    حضور
    18 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    59

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    خب بخاطر این موضوع رابطه رو بیشتر کنید با همسایه
    اتفاقا خواستگاری دخترهمسایمونم رفتم.دو-سه تاشون.یکیشون با اینکه خیلی خیلی از من پایینتر بود.بازم جواب منفی داد پشت تلفن.که خودم فکر میکنم دوست پسر داشته.یکیشون که میگفت میخاد بره خارج برای ادامه تحصیل و ... که به درد من نمیخورد.
    حالا اینا هیچی جفتشونم از نظر اعتقادی به من نمیخوردن.مخصوصا اولی را که وقتی پدرم به یکی دوتا همسایه ها دیگه گفته بود.به پدرم گفته بودن اصلا دختر خوبی نیست.همش شبها تو پارکه و ....
    همچنان خونواده درگیر پیدا کردن هستن.ولی من از روزهای رفته دلم میگیره.دلم دیگه جا نداره.از بس ریختم توی خودم.نمیدونم تا کی میتونم در همین حد خودمو نگه دارم و به گناه نیافتم.همین الانش بعضی موقعها از دستم در میره یه گناهی میکنم.ولی نمیخام به جایی برسم که بدتر بشم.
    کاش خدا یه دکمه میزاشت روی ادما هر موقع ازدواج میکردن اون دکمه را میزدن نیازهای عاطفی و جنسی و ... فعال می شد.

19. صلوات ها 4

نوشته
    19
    حضور
    18 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    59

حتی به نظر من هیچ ایرادی ندارد که شما به خاطر شرایط سختتان، از ملاک های غیر اصلی خود تا حد امکان کوتاه بیایید تا شرایط ازدواجتان فراهم شود. مثلا ممکن است دختری با وجود داشتن ایمانی قوی، از شرایط مالی مناسبی برخوردار نباشد و قطعا اگر شما به خواستگاریش بروید شما را می پذیرد. یا دختری به خاطر داشتن سابقه نامزدی هر کسی حاضر به ازدواج با او نیست که ازدواج شما با او بلامانع است. یا مثلا دختری هست که پدر یا مادرش را از دست داده یا حتی از هم جدا شده اند و به خاطر همین نتوانسته ازدواج کند. این گزینه ها مثل مروارید هایی هستند که زیر گل و لای فرهنگ غلط جامعه پنهان مانده اند. پیدا کردن این گزینه ها نیز یکی از کلید های حل مشکل شما و جوان های امثال شماست.
    یادم رفت بگم.ممنون بابت کل راهنمایی که فرمودین.مخصوصا این قسمتش.به ذهنم نرسیده بود.

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری