صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آقا اجازه هست خانمتون رو نگاه کنم!!؟؟

نوشته
    3
    حضور
    7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12

چشمک آقا اجازه هست خانمتون رو نگاه کنم!!؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم

آقا اجازه هست خانمتون رو نگاه کنم.....

جوان خیلی آرام و متین به مرد نزدیک شد و با لحنی موأدبانه گفت : ببخشید آقا! من می تونم یه کم به خانوم شما نگاه کنم و لذت ببرم؟
    مرد که اصلا توقع چنین حرفی را نداشت و حسابی جا خورده بود، مثل آتشفشان از جا در رفت و میان بازار و جمعیت، یقه جوان را گرفت و عصبانی، طوری که رگ گردنش بیرون زده بود، او را به دیوار کوفت و فریاد زد

آقا اجازه هست خانمتون رو نگاه کنم!!؟؟

مردیکه عوضی، مگه خودت ناموس نداری گ... می خوری تو و هفت جد آبادت … خجالت نمی کشی؟ …

جوان امّا، خیلی آرام، بدون اینکه از رفتار و فحش های مرد عصبی شود و عکس العملی نشان دهد، همانطور موأدبانه و متین ادامه داد

خیلی عذر می خوام فکر نمی کردم این همه عصبی و غیرتی شین، دیدم همه بازار دارن بدون اجازه نگاه میکنن و لذت می برن، من گفتم حداقل از شما اجازه بگیرم که نامردی نکرده باشم … حالا هم یقمو ول کنین، از خیرش گذشتم

مرد خشکش زد … همانطور که یقه جوان را گرفته بود، آب دهانش را قورت داد و زیر چشمی زنش را برانداز کرد …

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,131
    حضور
    136 روز 13 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19237

نقل قول نوشته اصلی توسط yedokhtarchadori نمایش پست ها
    آقا اجازه هست خانمتون رو نگاه کنم.....
    سلام و عرض ادب

ضمن تشکر از مطلب خوبتان ، بد ندیدم به نکته ای اشاره کنم
    البته مخاطب من شخص شما نیستید

داستان بالا به زیبایی به مردها تلنگر میزند و آنها را بیدار می کند تا قدری به فکر فرو بروند. میدانیم که خیلی از مردها ، حتی آنهایی که چندان به دین اعتقاد ندارند ، غیرت در وجود آنها قرار دارد و مایل هستند از ناموس خود در مقابل نامحرم دفاع کنند. اما در برابر یک سری حرفهای به ظاهر زیبا و تحت تاثیر آنها ، خیال می کنند که اگر به همسرشان (یا هر یک از ناموس خود) اجازه بدهند تا با ظاهری نامناسب به خیابان برود ، یعنی که انسان روشنفکر و عاقلی هستند. اما داستان بالا و داستان های مشابه ، باعث میشود لااقل تعدادی از این مردها به خود بیایند و متوجه اشتباه خود در برداشت بشوند. اینکه موافقت با ظاهر نامناسب همسر ، فقط راه ها را برای چشم چرانی مردهای دیگر باز می کند. مردهایی که همین مرد اگر در شرایط خاص قرار بگیرد ، یقهء آنها را خواهد گرفت.

خب ، تا اینجا بسیار عالی هست. اما مشکل آنجاست که گاهی می بینیم که داستان بالا و پیرو آن جملات ، عکس ها و اشعاری منتشر می شود که هدف آنها این است که
    تنها دلیل بی حجابی و خودآرایی و خودنمایی برخی زنها را بی غیرتی مردها و یا برداشت اشتباه مردها از آزادی معرفی کنند.

همانطور که عرض شد ، بنده هم قبول دارم که یکی از دلایل بی حجابی و خودآرایی بی جای برخی خانمها ، بی توجهی مرد آنهاست
    اما به عنوان یکی از دلایل ، نه تنها دلیل!

بزرگترین ایراد این نوع نگاهِ تک بعدی که تنها دلیل مشکل فوق را بی غیرتی یا بی توجهی مردها بدانیم ، این است که زن را به سان شیئی فاقد توان تصمیم گیری معرفی می کنیم و حتی ممکن است این نگاه اشتباه را به خود زن نیز منتقل کنیم. به گونه ای که برخی از خانمها تصور کنند که اگر شوهر آنها در مسئولیت خود کوتاهی کرد (به هر دلیلی) ، آنها دیگر مجاز هستند که بی حجاب باشند!!

به شخصه خانمهایی را دیده ام که در پاسخ به اینکه چرا حجاب و ظاهر نامناسبی دارید؟ پاسخ داده اند که شوهرم مشکلی ندارد!

همانطور که خانمها در تصمیم گیری های مختلف خواهان استقلال رأی هستند باید به این نکته هم توجه بفرمایند که طرح داستان ها ، جملات یا اشعاری مانند داستان فوق ، چیزی از بار وظیفهء آنها در قبال حفظ شأن و ظاهر خود کم نمی کند. داستان بالا این هدف را دنبال می کند که بخش مربوط به مردها را مطرح کند و آنها را در
    کمک و همراهی به همسرشان برای حفظ ظاهر بیدار کند. اما بار اصلی وظیفهء حفظ ظاهر و داشتن ظاهری مناسب و آراسته و باشخصیت ، همچنان بر دوش خود زن ، به عنوان یک انسان مستقل خواهد بود.

لذا به نظرم خوب است که پرداختن به داستان ها ، جملات و اشعاری مشابه داستان بالا ، به شکلی نباشد که برخی از خانمها تصور کنند اگر بی حجاب باشند و خودآرایی کنند ، روز قیامت شوهرشان قرار است جور آنها را بکشد.

ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ در ساعت ۱۹:۲۹

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

5. صلوات ها 12

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

با سلام

امروزه إفراط و تفریط های بسیاری در معنای غیرت ناموسی لحاظ شده که با معنای اصیل و اسلامی این لفظ متفاوت است. البته این غیرت تنها برای دینداران نیست، بلکه هر انسانی نسبت به ناموس خود حساس است و انسانیت هر انسانی به اصل این غیرت حکم می کند.
    غیرت ناموسی از زمان های قدیم وجود داشته است. در تمدّن های باستان، غیرت در خانواده های متموّل و قدرتمند بروز بیشتری داشت و کسی را یارای دست اندازی به ناموس بزرگان نبود و به همین جهت حجابی نیز برای آنها وجود داشت؛ از این باب در سنگ تراشه هایی که از آن دوران باقی مانده، تصویر زنان به صورت با حجاب نیز آمده است. در بعضی جوامع، بعد از مرگ شوهر زنانشان را نیز با آنها دفن می کردند تا بعد از مرگ شوهر، کسی را یارای دست درازی به زن نباشد و... . حتی امروزه نیز هر چند محدود، اما مشاهده می شود که با مرگ شوهر، همسر او را به عقد برادر شوهر در می آورند تا دختر با خانواده دیگر ازدواج نکند، حال چه این دو یکدیگر را بخواهند و به هم بخورند یا خیر و بد اینکه این را نشان غیرتمندی خود نیز می دانند.
    در مقابل اینان، بی غیرتی و بی عفتی در جوامع و خانواده هایی که خود را متمدن نیز می دانند به اوج رسیده و از غیرت گاه تنها نامی بر جا مانده و حتی گاهی شعار بی غیرتی را سر می دهند. خانواده به عنوان یک مفهوم مقدس، برای بسیاری بی ارزش شده و خوی حیوانی، غلبه چشمگیری بر خوی انسانی گرفته و با نام آزادی انسان، هرزگی را رواج و نابودی انسانیت را سبب می شوند.
    البته در محیط های مذهبی نیز گاه این بی غیرتی ها، سر درآورده و خودنمایی می کند و بد اینکه بر این بی غیرتی، نماد دین می زنند و آن را مطابق دین می دانند و خواسته های دین را براساس خواسته های نفسانی، تفسیر و تحلیل می کنند.

ویرایش توسط yalda solimani : ۱۳۹۴/۱۲/۰۶ در ساعت ۱۰:۱۱
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

7. صلوات ها 5

نوشته
    698
    حضور
    12 روز 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1314

چرا همیشه اینجوری نگاه میکنید؟
    از جماعت بین مخصوصا مردها سوالی دارم
    یک خانومی در خیابان چه باشوهر چه بدون ان پوشش رنگی بدون چادر آرایش کرده دارد
    به طور معمول شما در خیابان ممکن است بین 10تا30ثانیه ایشون ببینید و حتما حواستونم جمع میکنید به ستون و...هم نخورید!!!
    حالا این دیدن در دل شما چه حسی ایجاد میکنه؟
    مهم نیست چه سنی داری هنگام سلام کردن مادرت را در آغوش بگیر .

9. صلوات ها 4

علاقه
    نجات
    نوشته
    232
    حضور
    5 روز 21 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1104

نقل قول نوشته اصلی توسط سید محمد جواد نمایش پست ها
    چرا همیشه اینجوری نگاه میکنید؟
    از جماعت بین مخصوصا مردها سوالی دارم
    یک خانومی در خیابان چه باشوهر چه بدون ان پوشش رنگی بدون چادر آرایش کرده دارد
    به طور معمول شما در خیابان ممکن است بین 10تا30ثانیه ایشون ببینید و حتما حواستونم جمع میکنید به ستون و...هم نخورید!!!
    حالا این دیدن در دل شما چه حسی ایجاد میکنه؟
    سلام.
    من اینجوریم که یه بار ببینم دیگه تصویر از ذهنم نمی ره.
    خب آدمیم دیگه اگر ناخودآگاه ببینیم یه لذتی داره برامون. ولی من تلاش می کنم تصویرو پردازشش نکنم.(No Image processing )
    پس سعی می کنم اصلا نبینم.
    چشام درویشه همیشه

خدایا . اگر قراره وقت مردن وضعم از این بدتر باشه ، الان منو ببر.

11. صلوات ها 7

علاقه
    خوشنویسی ، زبان انگلیسی، برنامه نویسی لینوکس
    نوشته
    380
    حضور
    25 روز 16 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1121

سلام

آقا رفتیم رای بدیم تو حوزه هیچکس نبود . نزدیک آخر وقت رای گیری بود. یهو دیدیم دختر و پسر از در و دیوار مثل مور و ملخ ریختن تو حوزه. پرسیدیم چی شده؟ گفتن الان BBC گفته برین رای بدین. ما هم اومدیم رای بدیم. اینقدر شلوغ شد که جای سوزن انداختن نبود.

البته نمیخوام بگم همیشه و در همه موارد اینجوریه ها.
    ولی خوب دیگه ،حالا تصور کن بی بی سی بگه زن ها فلان جور بیان بیرون، ملت مثل عروس میریزن بیرن. بگه به فلانی رای ندین ، ملت رای نمیدن. فکر کنم اگه چند وقت بعد بگه بمیرین ، جمع زیادی از ملت میمیرن.

حقیقت اینه که نمیدونم چی شده که ملت گوششون روی حرف حق و درست بسته شده اما مشتاق کارهای ناپسند و ناجور هستن. مثل بی حجابی.
    البته منظورم از ملت جمع بسیار قلیلی از انسانهای سست عنصره. کسی بهش برنخوره

ویرایش توسط nobelist : ۱۳۹۴/۱۲/۱۳ در ساعت ۱۵:۳۶

13. صلوات ها 5

علاقه
    نجات
    نوشته
    232
    حضور
    5 روز 21 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1104

نقل قول نوشته اصلی توسط nobelist نمایش پست ها
    سلام

آقا رفتیم رای بدیم تو حوزه هیچکس نبود . نزدیک آخر وقت رای گیری بود. یهو دیدیم دختر و پسر از در و دیوار مثل مور و ملخ ریختن تو حوزه. پرسیدیم چی شده؟ گفتن الان BBC گفته برین رای بدین. ما هم اومدیم رای بدیم. اینقدر شلوغ شد که جای سوزن انداختن نبود.

البته نمیخوام بگم همیشه و در همه موارد اینجوریه ها.
    ولی خوب دیگه ،حالا تصور کن بی بی سی بگه زن ها فلان جور بیان بیرون، ملت مثل عروس میریزن بیرن. بگه به فلانی رای ندین ، ملت رای نمیدن. فکر کنم اگه چند وقت بعد بگه بمیرین ، جمع زیادی از ملت میمیرن.

حقیقت اینه که نمیدونم چی شده که ملت گوششون روی حرف حق و درست بسته شده اما مشتاق کارهای ناپسند و ناجور هستن. مثل بی حجابی.
    البته منظورم از ملت جمع بسیار قلیلی از انسانهای سست عنصره. کسی بهش برنخوره
    خاطره جالبی بود
    خودتون هم جواب خودتونو دادید دیگه: ماهواره.
    هر چی هم میگیم آقا نبینین ماهواره. میگن : "یعنی منظورت اینه که ما جوگیریم؟"
    اینا به خودشون از حضرت علی(علیه السلام) هم مطمئن ترند. بابا اصلاً اینا معصومند ما جوگیریم. ما عقده ای هستیم.

اصلاٌ ندیدن ماهواره گناهه.

خدایا . اگر قراره وقت مردن وضعم از این بدتر باشه ، الان منو ببر.

15. صلوات ها 5

علاقه
    دکوراسیون، هنر، مطالعه
    نوشته
    6
    حضور
    2 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16

نکته جالبی بود. ولی در مورد رفتار زشتی که بعضی آقایان در مکان های عمومی بروز میدهند و خانم ها را نگاه می کنند صرفا نباید پوشش زن را علت دانست. بهتر است آقایان هم با نجابت رفتار کنند. تجابت صرفا مال زن نیست.

17. صلوات ها 9

علاقه
    خوشنویسی ، زبان انگلیسی، برنامه نویسی لینوکس
    نوشته
    380
    حضور
    25 روز 16 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1121

نقل قول نوشته اصلی توسط arex_decor نمایش پست ها
    نکته جالبی بود. ولی در مورد رفتار زشتی که بعضی آقایان در مکان های عمومی بروز میدهند و خانم ها را نگاه می کنند صرفا نباید پوشش زن را علت دانست. بهتر است آقایان هم با نجابت رفتار کنند. تجابت صرفا مال زن نیست.
    ولله درسته. من چادریم اما از خونه که میرم بیرون احساس میکنم زیر نگاه سنگین مردها دارم خرد میشم. اخیرا تر جیح دادم زیاد از خونه بیرون نرم و سرم رو تو خونه گرم کنم. نمی ارزه به خدا. آدم اینهمه زیر نگاه باشه روش اثر روانی میذاره.

19. صلوات ها 5

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

نقل قول نوشته اصلی توسط nobelist نمایش پست ها
    آقا رفتیم رای بدیم تو حوزه هیچکس نبود .
    سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

بنده به BBC وجوان ها وغیره کار ندارم خدایی ساعت 8 توانستم برای رای دادن بروم واقعا" شلوغی شعبه برایم سخت باور بود لطفا" شما هم کم لطفی نفرمایید !!! جوان های ما هم اینقدر بی اراده نیستند که اختیار عقلشان را به BBC وامثالهم بدهند خودشان یک پا خلاقیت و برنامه ریز هستند .

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)