آیا شرکت در انتخابات جمهوری اسلامی ایران واجب عینی است یا کفایی؟

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

استفتائات رهبری

ج) واجب عینى است.

برچسب: 

[=times]با سلام

اولاً نمایش همبستگی ملت ایران و وفاداری آنها نسبت به انقلاب معجزه‌آسای اسلامی و بزرگداشت مکرر ۲۲ بهمن ۵۷ است و این در برابر دشمنان سوگندخورده انقلاب که اینجا و آنجا صف کشیده و در رؤیای مالیخولیایی و بدون تعبیر شکست انقلاب و فروپاشی جمهوری اسلامی به سر می‌برند، یک واجب عینی و حتمی و ضروری برای فرد ـ فرد ایرانیان اعم از مسلمان و مسیحی و کلیمی و زرتشتی و همة مذاهب و مکاتب است.چرا که ایرانیان اصیل از هر فرقه و گروه،‌ به ایران مستقل و سرافراز و مقتدر علاقمندند و کیست نداند که امروزه،‌ ایران، علیرغم همة مشکلات داخلی و اختلافات حاد سیاسی و اجتماعی و آسیبهای روشن و آشکار اخلاقی و جز اینها که همة ما از آن به شدت رنج می‌بریم، اما در جهان پر اضطراب و درگیری و جنگ و نزاع و خونریزی کنونی ـ به خصوص در منطقه حساس خاورمیانه و در کشورهای اسلامی ـ دارای امنیتی بی‌نظیر و مثال‌زدنی است و همه ما موظفیم که برای سلامتی و طول عمر رهبر گرانقدر انقلاب که به توفیق و عنایت خاص الهی، رهبری این نظام را برعهده دارند و نیز رزمندگان جان بر کفی که در سراسر کشور، به خصوص در مرزها از تمامیت ارضی و استقلال و عزت و سربلندی این سرزمین کهن اهورائی، اسلامی پاسداری می‌کنند شبانه‌روز دعا کنیم

من واجب عینی هست یا کفایی

برام فرقی نداره حتما شرکت میکنم

چون میخوام در اینده خودم نقشی داشته باشم

مگه این که زنده نباشم یا همیشه شرکت میکنم

و به لبیک رهبرم بله میگم

شفا;784799 نوشت:
استفتائات رهبری

ج) واجب عینى است.

واجب عینی یعنی مثل نماز؟

محدثه83;785391 نوشت:
واجب عینی یعنی مثل نماز؟

بله مثل نماز و ....

صادق;785713 نوشت:
هست فردا روز جشن عاشقان
تیز بشتابید هلا ایرانیان
تا شود لبریز صندوق ها ز رئی
خوش بتابد در جهان اسلامیان

:Gol::Gol::Gol:

محدثه83;785391 نوشت:
واجب عینی یعنی مثل نماز؟

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

از این جهت مثل نماز است ، که بر تک تک افراد واجب است .

من که همیشه میشرکتم Smile

اما نمدونم کجا دیدم گفته شده بود در صورت تضعیف نظام.... حالا این موضوع بود یا یه چیز دیگه به یادم نمیاد.

شفا;784799 نوشت:
استفتائات رهبری

ج) واجب عینى است.

سلام. وقتی فرد در آستانۀ انتخابات است و شناخت کافی از نامزدها ندارد. آیا بر او هم واجب است؟ آیا باید برود و نشناخته رأی بدهد؟ اینکه باید قبلاً تحقیق می کرده به کنار، حالا که تحقیق نکرده و شناخت درستی ندارد، چه باید بکند؟

tazkie;786888 نوشت:
سلام. وقتی فرد در آستانۀ انتخابات است و شناخت کافی از نامزدها ندارد. آیا بر او هم واجب است؟ آیا باید برود و نشناخته رأی بدهد؟ اینکه باید قبلاً تحقیق می کرده به کنار، حالا که تحقیق نکرده و شناخت درستی ندارد، چه باید بکند؟

سلام علیکم

در این موارد می تواند از افراد مورد اطمینانی که می شناسد ، سوال کند .

موضوع قفل شده است