صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کی از من بدبخت تره؟

زینبیون آنلاین نیست. همکار اجرایی بخش مدیریت و نرم افزار
    شروع کننده موضوع

علاقه
    اللهم ارزقنا توفیق الشهادة فی سبیلکــــ
    نوشته
    754
    حضور
    42 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    2977

کی از من بدبخت تره؟

کی از من بدبخت تره؟

مریم نشسته بود کنج اتاقش و های های گریه می کرد! می گفت خدایا؟! برای چه این همه گرفتاری و بدبختی بر سر مــــــــن ریختی؟ بدبختی از این بالاتر که دختری با احساسات لطیف باشی ولی مادری خشن داشته باشی که پیوسته ظرف روحت را با ضربات کشنده خرد کند؟ من از بس گریه کردم خسته شدم از آنهمه زخم زبانش خسته شدم، از آنهمه تحقیرش در جمع خسته شدم، این عادلانه نیست! خوشبحال ستاره با آن مادر مهربانش
    مریم نمی دانست، نمی دانست که در همان لحظه
    ستاره داشت با خود فکر میکرد آیا تعداد مشکلات او بیشتر است یا تعداد ستاره های آسمان! می گفت خدایا، برای چه این بیماری سخت را به برادرم داده ای، هر چه داریم برای خوب شدنش خرج می کنیم اما دریغ از کمی بهبودی! سرفه های نیمه شبش، اشک های گاه و بیگاه مادرم، آنهمه فشار کاری پدرم، آخر من با اینهمه غصه چه کنم؟ این عادلانه است؟! خوشبحال پسرخاله علی، چه راحت و آسوده است هیچ یک از عزیزانش بیمار نیستند از طرفی هم شغلش براه است و هم همسر زیبایی دارد و هم شان اجتماعی بالایی دارد، خوشبحالش ، ولی من و این همه بدبختی آیا عادلانه است؟
    ستاره نمی دانست که در همان لحظه
    علی با همسر زیبا اما بداخلاقش دعوای خانمان سوزی داشت، علی مهندسی پرتلاش با درآمدی عالی و همسری زیبا بود اما با همسرش مشکل اعتقادی اخلاقی شدید داشت و محال بود روزی باشد که دعوا نداشته باشند، با خود میگفت خدایا من چقدر بدبختم! مردم همسری دارند که پیوسته به آنها آرامش می دهد ولی من چی؟ یه همسر بداخلاق خودخواه که زندگی را برایم زهر کرده، آنهمه دخالت های اطرافیان و بدحجابیش، آنهمه طعن و کنایه اش، آنهمه ناسازگاریش، اصلا من مثل مردهای متاهل نیستم! از سی روز ماه سی و یک روزش را با هم قهریم! اصلا از من بدخت تر هست؟ آیا این همه سختی عادلانه است؟ خوشبحال محمد حسین که مجرد است و زن ندارد و اینهمه بدبختی را نچشیده، خوشبحال او و خوشبختیش
    علی نمی دانست که در همان لحظه،
    محمد حسین با خود جنگ داشت! با زمین و زمان دعوا داشت، محمد حسین می گفت نه همسری دارم نه آرامشی، نه آسایشی، نه شغلی، خسته شدم از فشار تجرد ، یعنی کسی بدبختر از من هست؟ خوشبحال آقای رسولی چقدر خوشبخت است، همیشه همسرش را تحسین می کند و از شوهرداری او راضی است پس چرا من بدخبت نمی توانم همسر کفو خود را پیدا کنم؟سنم از 30 هم گذشت، جوانیم حرام شد، ای خدا من چقدر بدبختم، ایا این عادلانه است؟ خوشبحال آقای رسولی!
    محمد حسین نمی دانست که
    آقای رسولی در همان لحظه در زیردرد آمپول هایی که برای سرطانش تزریق میشد داشت زجر می کشید، دردی کشنده و مهلک، می گفت خدایا ای کاش یک تن سالم داشتم بقیه چیزها به کنار، هیچ نعمتی به تن سالم نمی رسد! ای کاش من هم مثل عباس ورزشکار بودم و سالم! تنش سالم است، ورزشکار هم هست، چرا من باید این همه بدبختی داشته باشم؟ آیا این عادلانه است؟با تن سالم نان خشک هم لذت دارد اما با تن بیمار بوقلمون هم صفایی ندارد، خوشبحال عباس!
    آقای رسولی نمی دانست که
    عباس همان لحظه در استرس تهیه پول اجاره منزل بود، چند ماهی بود که بی کار شده بود و اجاره خانه اش را نداده بود، صاحبخانه فقط تا آخر فردا شب به او مهلت داده بود و بعد از آن میخواست اسبابش را بیرون بریزد، در آن هوای سرد زیر آسمان پر ستاره قدم میزد و میگفت این عادلانه است که برخی آنهمه پول دارند من محتاج به اندکی پول هستم؟ خوشبحال زن هومن آقا، برای خودش میخورد و می پاشد و هیچ دغدغه ای ندارد اصلا خوشبحال همه زنها برای خودشان چقدر خوشند، مردهای بیچاره باید کار کنند و آنها بخورند، کار هم که پیدا نمی شود! آیا این همه سختی عادلانه است؟ خوشبحال زن هومن آقا!
    او نمیدانست که
    زن هومن آقا همان لحظه داشت از همسر محترمش! با کمربند کتک می خورد! زندگی او در رفاه اقتصادی بالایی بود اما اخلاق همسرش افتضاح بود، سر هر چیز ریز و درشتی یک دست کتک با کمربند یا کابل به همسرش میخوراند! هومن هم همسرش را میزد و هم فرزند شش ساله اش را، زن هومن آقا با خود میگفت خدایا خسته شدم از اینهه سختی! نه ثروتش را میخواهم نه کتکش را! چرا من اینهمه بدبختم؟ خوشبحال سمیه دختر معلول سر کوچه که هیچ وقت ازدواج نکرده ! کاش مویی در سر او بودم! آیا این همه بدبختی عادلانه است؟
    زن هومن آقا نمی دانست که همان لحظه
    سمیه داشت می گفت خدایا چه میشد اگر به من هم جسم سالمی میدادی تا مردان به من رغبت کنند؟ چرا با وجود سن 48 سال تاکنون حتی یک کور هم به من تمایل نشان نداده؟ آیا این عادلانه است؟ هیچ موجودی در این دنیا بدبخت تر از من نیست! خوشبحال همه، خوشبحال آقا جواد برای خودش خوش و خرم است زندگی شاد، همسر ایده آل، آیا این همه بدبختی عادلانه است؟
    او نمیدانست که
    جواد همان لحظه پایش لیز خورده بود و در دیگ آهن مذاب دست و پا می زد، او خسته بود و خواب آلود، اصول فنی هم در کارخانه رعایت نشده بود و سبب سقوط او شد، داشت در مواد مذاب دست و پا میزد و فریاد می کشید، دست هایش را روی کناره های همان ظرف گذاشت، بخار سوزش دستانش بلند شد خودش را بالا کشید تا بیرون آورد اما نتوانست سوزش دستانش را تحمل کند و دوباره به دیگ آهن مذاب افتاد، دوباره به سختی دستش را به لبه های ظرف رساند و خودش را بیرون انداخت و از حال رفت! تمام بدنش سوخته بود! جواد همیشه به خوشبختی مریم فکر می کرد و اینکه چقدر مریم خوشبخت است که توانسته در رشته مورد علاقه اش تحصیل کند ولی او به خاطر شرایطش نتوانسته بود تحصیل کند و مجبور بود کار کند

و این یک چرخه است که من ظاهر زندگی شما را می بینم و شما ظاهر زندگی مرا، هیچ کدام باطن زندگی یکدیگر را نمی بینیم و خیلی ها را خوشبخت تر از خودمان میدانیم!

بدان تو خوشبخت ترین مردمانی! اگر خودت را بدبخت میدانی مشکل از نگاه توست نه از زیادی گرفتاری هایت!
    من خوشبخت ترین مردمانم شما چطور؟

صرفا جهت اطلاع عرض می کنم که تمام ماجراهای بالا داستنان های واقعی است فقط با تغییر نام

حضرت امیر علیه السلام:
    شرم از خداوند بسیاری از گناهان را پاک می کند
    غررالحکم و دررالکلم ،ح 1548

کی از من بدبخت تره؟
    کانال حفظ قرآن + مشاوره رایگان حفظ ( کلیک)

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    مطالعه .. ورزش
    نوشته
    1,586
    حضور
    52 روز 8 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    158
    صلوات
    5441

سلام

جالب بود و واقعی .. خوشبختی یک حالت وموقعیت ذهنی هست که نمیشه دقیقا براش چارچوب ثابت و کلی تعریف کرد ...

باید قدر داشته هامون رو بدونیم ..

معبودا،
    به بزرگی آنچه داده ای آگاهم کن تا کوچکی آنچه ندارم نا آرامم نکند...!
    خدانگهدار اسکدین

5. صلوات ها 8

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6573

سلام ...
    جالب بود
    یاد یه جمله از جناب حامی افتادم که تقریبا بااین مضمون بود از زبان مراجعینشون البته

""توش خودمونو کشته بیرونش دیگرانو """

نتیجه اخلاقی این داستان
    فکر نکنین فقط شما بدبختین نه!!!!!!!!!! هممون باهم بدبختیم

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

7. صلوات ها 7

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    754
    حضور
    42 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    2977

نقل قول نوشته اصلی توسط miss_targol نمایش پست ها
    فکر نکنین فقط شما بدبختین نه!!!!!!!!!! هممون باهم بدبختیم
    خب نه دیگه نشد من این داستان رو می تونم طور دیگه ای بنویسم که هر کی خوند آب دهنش راه بیفته و غبطه بخوره
    ما زوایای پنهانش رو نوشتیم اما همه اونها در زندگی شون شادی های زیادی و نعمات زیادی دارند

نقل قول نوشته اصلی توسط miss_targol نمایش پست ها
    یاد یه جمله از جناب حامی افتادم که تقریبا بااین مضمون بود از زبان مراجعینشون البته

""توش خودمونو کشته بیرونش دیگرانو """
    جالب بود

حضرت امیر علیه السلام:

کی از من بدبخت تره؟

9. صلوات ها 8

علاقه
    خـــــــــــــــــــــــــــــــــدا
    نوشته
    1,401
    حضور
    77 روز 7 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6573

نقل قول نوشته اصلی توسط زینبیون نمایش پست ها
    خب نه دیگه نشد من این داستان رو می تونم طور دیگه ای بنویسم که هر کی خوند آب دهنش راه بیفته و غبطه بخوره
    ما زوایای پنهانش رو نوشتیم اما همه اونها در زندگی شون شادی های زیادی و نعمات زیادی دارند
    مزاح بود
    مطمئنا همه ما داشته هایی داریم که دیگران حسرتشو میخورن
    فقط مشکل اینجاست همیشه نداشته هامون پررنگ ترن و بیشتر به چشم میان ...

خدایا به داده و نداده و گرفته ات شکر
    که داده ات نعمت
    و گرفته ات امتحان
    و نداده ات حکمت است

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ و اُفــوِّضُ أمری إلَی الله إنّ ✿الله✿ بصیــــــــرٌ بالعباد Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
    {。^◕‿◕^。}

11. صلوات ها 7

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    754
    حضور
    42 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    2977

نقل قول نوشته اصلی توسط زینبیون نمایش پست ها
    کی از من بدبخت تره؟
    من که نیستم

حضرت امیر علیه السلام:

کی از من بدبخت تره؟

13. صلوات ها 6

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3701

با سلام

گاهی اوقان همه امور زندگی به هم می پیچد و به هر دری میزنیم به بن بست می خوریم و در بهتی عجیب فرو می رویم که این چه حکایتی است که چنین ما را متحیر کرده است؟ علت این همه گرفتاری و دربه دری چیست ؟ چگونه می توان از این تنگنا خلاصی یافت ؟
    در پاسخ به این پرسش ها باید مقدماتی را ذکر کنیم که در تبیین شرایطی که اسیر آن ها هستیم می تواند راهگشای ما باشند .
    بعضی از ما انسان ها شبیه به بازیکن فوتبالی می مانیم که بدون هیچ شناخت و درکی از بازی فوتبال و قوانین آن وارد زمین شده و مشغول به بازی شده ایم ؛ لذا بی هدف به هر طرف حرکت کرده دروازه ی خودی را از رقیب تشخیص نمی دهیم . از زمین خوردن خود ناله ها و شکایتها داریم و از گل خوردن دچار یأس و نا امیدی می شویم و ....
    در حالی که یک بازیکن فوتبال باید بداند که مدت زمان بازی چقدر است ؟ قوانین و احکام بازی چیست ؟ قدرت رقیب تا چه حد است؟او باید بداند زمین خوردن لازمه ی بازی است اما خاتمه ی آن نیست ؛ بلکه باید بلافاصله بلند شده مبارزه را از نو شروع کند . هر گاه بی دقتی کرد و گل خورد باید در فرصت باقی مانده تلاش کند و رقیب را شکست دهد و ....دنیا محل بازی ماست و قوانین خاص خود را دارد و تا زمانی که به احکام و دستورات نحوه ی بازی در آن آگاه نباشیم واله و سرگردان خواهیم بود و جز شکست نصیبی نخواهیم داشت . ولی فرق اصلی بین دو مثال مذکور اینست که ایفای نقش در دنیا حقیقتی است که استعدادهای انسان را شکوفا کرده سعادت یا شقاوت ابدی را به بار می آورد ؛ ولی بازی در فوتبال تنها سرگرمی و ورزش است .خداوند مهربان ما را آفرید و در وجود مان استعدادهای فراوانی قرار داد تا در اثر مواجهه ی با سختی ها و مشکلات حرکت صحیح و برنامه ریزی دقیق آن استعدادها شکوفا شود و مدت زمان تلاش و کوشش در این جهت را نیز ایام عمری قرار داد که بتوانیم بهترین بهره را ببریم .
    فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

15. صلوات ها 5

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    754
    حضور
    42 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    2977

کی از من بدبخت تره؟

حضرت امیر علیه السلام:

کی از من بدبخت تره؟

17. صلوات ها 8

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    754
    حضور
    42 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    2977

بدبخت آن کسی است که ولایت حضرت علی ع رو قبول نکرده و اعمالش همه باطل اند و در همون حال گمراهی می میرد

حضرت امیر علیه السلام:

کی از من بدبخت تره؟

19. صلوات ها 5

شروع کننده موضوع

علاقه
    نوشته
    754
    حضور
    42 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    2977

کی از من بدبخت تره؟

حضرت امیر علیه السلام:

کی از من بدبخت تره؟

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری