ازدواج با وجود عموی مجرد بزرگ تر؟!

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با وجود عموی مجرد بزرگ تر؟!

با سلام و احترام
بنده بنا به دلایلی تصمیم گرفتم ازدواج کنم منتهی مشکلی که دارم این هست که عموی کوچکم هنوز مجرد هستش و سنش حدود 33 یا 34 هست خیلی هم سعی کرده ازدواج کنه اما بنا به دلایلی جور نشده گاهی به خاطر پول کم ردش کردن گاهی به خاطر اینکه شغلش دولتی نیست!!!(چه دلیل احمقانه ای) گاهی ... خلاصه هر دختری یا مشخصات مد نظرشو نداشته یا دختره قبول نکرده حالا به خاطر اختلاف سنی کمی که با من داره(نسبت به سایر عموهام) خیلی با هم انس داریم و خیلی منو دوست داره منم همین طور از نظر احساس خیلی حساس هست کلا دل نازکه کمی هم زود برداشت میکنه و همیشه سعی میکنم با احتیاط باهازدواجاش صحبت کنم که ناراحت نشه خیلی هم آدم علمی و با سوادی نیست مذهبی هم هست بر عکس من !(گفتم شاید این اطلاعات کمک کنه) میترسم بگم قرار برم خواستگاری یا اینجور چیزا دلش بشکنه الان مشکلم اینه که این موضوع رو چطور بهش بگم البته نمیخوام تا جور شدن مسئله حرف ازدواجم تو کل فامیل بپیچه الان نمیدونم چطوری مطرح کنم باهاش که ناراحت نشه در واقع میترسم فکر کنه دیگه نمیتونه ازدواج کنه ی چیز دیگه در فامیل ما رسم هست پسر تا حدود 27 یا 28 سالگی ازدواج نمیکنه کلا. حالا نمیدونم باید چکار کنم؟ اگر میشه راهنمایی کنید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امین

سلام

این مسئله به اندازه ای بزرگ نیست که مانع ازدواج شما باشد. نهایتش این است که عموی شما وقتی اولین بار قضیه ازدواج شما را می شنود کمی ناراحت می شود و تمام می شود. البته منظورم این نیست که ناراحتی ایشان مهم نیست؛ بلکه منظورم این است که اگر بر فرض شما راهی جز این نداشته باشید، ضرر ناراحت شدن ایشان در قبال تاخیر ازدواج شما خیلی ناچیز است؛ به خصوص اگر ازدواج ایشان به این زودی جور نشود.
بعلاوه اینکه اگر شما از همین الان به شوخی و جدی در مورد مسئله ازدواج خود با او صحبت کنید و بگویید که می خواهید ازدواج کنید، خیلی بهتر است و ایشان راحت تر با این مسئله کنار می آیند و احتمال بروز ناراحتی ایشان نسبت به زمانی که یکدفعه خبر ازدواج شما را بشوند کمتر است.
تازه همه این ها مبتنی بر حدس هایی است که شما می زنید و چه بسا ایشان نه تنها از ازدواج شما ناراحت نشود بلکه خوشحال هم شود؛ چون وقتی می بیند دیر شدن ازدواج چه مشکلاتی ایجاد می کند، دیگر راضی نخواهد بود که برادرزاده اش هم مثل او شود و از ازدواج او خوشحال خواهد شد.

پست مرتبط:

در مورد اینکه ازدواج قبل از 27-28 سالگی در اطرافیان شما رسم نیست هم باید عرض کنم من نمی دانم شما چند سالت است؛ اما به شخصه عقیده ای به این رسومات ندارم و تا به حال هم ندیدم که ازدواج فردی مثل شما با شرایط شما با مشکل مواجه شود. حتی این کار به عنوان شکستن یک سنت و فرهنگ غلط بسیار ستودنی است و می توان با زمیمه کردن قصد قربت به آن، پاداش زیادی را نصیب خود کرد.

پیروز و سربلند

امین;784539 نوشت:
این مسئله به اندازه ای بزرگ نیست که مانع ازدواج شما باشد. نهایتش این است که عموی شما وقتی اولین بار قضیه ازدواج شما را می شنود کمی ناراحت می شود و تمام می شود. البته منظورم این نیست که ناراحتی ایشان مهم نیست؛ بلکه منظورم این است که اگر بر فرض شما راهی جز این نداشته باشید، ضرر ناراحت شدن ایشان در قبال تاخیر ازدواج شما خیلی ناچیز است؛ به خصوص اگر ازدواج ایشان به این زودی جور نشود.

سلام
منظورم این نبود به خاطر این موضوع ازدواج نمیکنم بلکه میخوام این موضوع بدون ناراحتی حل بشه
امین;784539 نوشت:
بعلاوه اینکه اگر شما از همین الان به شوخی و جدی در مورد مسئله ازدواج خود با او صحبت کنید و بگویید که می خواهید ازدواج کنید، خیلی بهتر است و ایشان راحت تر با این مسئله کنار می آیند و احتمال بروز ناراحتی ایشان نسبت به زمانی که یکدفعه خبر ازدواج شما را بشوند کمتر است.

از بزرگ تری کمک نگیرم برای اینکار؟ کلا مشکلی نیست با شوخی بهش بگم فقط میخوام ناراحت نشه همین

جوجه اردک زشت;784669 نوشت:
سلام
منظورم این نبود به خاطر این موضوع ازدواج نمیکنم بلکه میخوام این موضوع بدون ناراحتی حل بشه

از بزرگ تری کمک نگیرم برای اینکار؟ کلا مشکلی نیست با شوخی بهش بگم فقط میخوام ناراحت نشه همین

سلام
اینکه چه راهی بهتر است و از ناراحتی عموی شما جلوگیری می کند کاملا به شرایط و روحیات ایشان بستگی دارد و ما چون شناختی از ایشان نداریم نمی توانیم بگوییم با کدام روش کمتر ناراحتی می شود یا اصلا ناراحت نمی شود. ممکن است مطرح کردن مسئله با شوخی موثر باشد؛ ممکن هم هست ایشان از این شوخی ناراحت شود. در مورد مطرح کردن با بزرگتر هم همین است. باید ببینید روحیه ایشان با کدام روش سازگار تر است.

امین;784859 نوشت:
سلام
اینکه چه راهی بهتر است و از ناراحتی عموی شما جلوگیری می کند کاملا به شرایط و روحیات ایشان بستگی دارد و ما چون شناختی از ایشان نداریم نمی توانیم بگوییم با کدام روش کمتر ناراحتی می شود یا اصلا ناراحت نمی شود. ممکن است مطرح کردن مسئله با شوخی موثر باشد؛ ممکن هم هست ایشان از این شوخی ناراحت شود. در مورد مطرح کردن با بزرگتر هم همین است. باید ببینید روحیه ایشان با کدام روش سازگار تر است.

سلام
تا حدودی روحیاتش رو گفتم براتون
نمیدونم شاید من موضوع رو برای خودم گنده کردم به هر حال ممنون ازشما سعیمو میکنم قضیه مشکل ایجاد نکنه
با تشکر
موضوع قفل شده است