روش صحیح آموزش و تبیین انتخاب و تصمیم درست به دانش آموزان

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روش صحیح آموزش و تبیین انتخاب و تصمیم درست به دانش آموزان

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت کارشناسان و اعضای محترم انجمن،
سوالی داشتم که اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم:
چگونه انتخاب و تصمیم درست را به دانش آموزان تبیین کنم؟(حول محور مسائل دینی و...)

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

با عرض سلام و ادب
خدمت شما برادر عزیز و تمامی اسک دینی ها
امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
سوال خود را بسیار کلی پرسیدید و از سن و مقطع تحصیلی آنها و ارتباط خود با آنها چیزی بیان ننمودید که در صورت بیان این موارد پاسخگویی دقیقتر صورت می پذیرفت.

اما بهر حال نکاتی را به صورت کلی خدمتتون عرض میکنم :
1 . به نظر میرسد که مقطع دانش آموزان مورد نظر شما متوسطه باشد پس دقت نمایید که ویژگیهای آنها را کامل بشناسید و برای این کار کتاب کلیدهای رفتار با نوجوانان را حتما بخوانید و پس از آن بدانید برای تعامل خوب با آنها و تاثیر گذاری بیشتر ضمن افزایش اگاهی باید هم وقت بگذارید و هم حوصله داشته باشید.
2 . سعی نکنید نظر خود را به انها تحمیل نمایید بلکه تنها فواید و معایب دو راه را برای آنها مشخص نمایید و ملاکهای درست ر ا برای آنها تبیین نمایید سپس فرصت دهید که خود تصمیم بگیرند به این وسیله شما به آنها ماهیگیری یاد داده اید
3 . به او مسئولیت دهید چرا که در این سن آنها از مسئولیت لذت می برند و همین کار سبب رشد فکری آنها می شود.
4 .در تاثیر گذاری نباید تنها از بعد عقلی و منطقی روی آنها کار کرد چرا که بسیاری از رفتارهای ما بر اساس احساس می باشد پس با خواندن و بیان خاطرات علماء و شهدا و داستانهای آنها و همچنین رفتن به مکانهای مذهبی نظیر هیئات و مساجد و مزار شهدا و همچنین سفرهای زیارتی این بعد(احساس) را نیز تقویت نمایید.
5 . تصمیمات بزرگ تاریخ که سبب اتفاقات مهمی شده است (چه خوب و چه بد )را برای آنان مثال بزنید و از طریق اهمیت کار و تصمیم درست آنها را روشن نمایید . در پناه قرآن و عترت موفق باشید یا علی

موضوع قفل شده است