صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اشك و حسرت بر گذشته

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

اشك و حسرت بر گذشته

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام
    من دختری 19 ساله ام. نمیدونم از کجا شروع کنم؟
    بخاطر همین از بچگی شروع میکنم:

راستش چیز زیادی یادم نیس فقط میدونم هرگز بازی نکردم هرگز کودکی نکردم نه بخاطر اجبار خونواده، من تو یه خونواده عرب به دنیا اومدم قاعدتا خیلی با فرهنگ متفاوتی بزرگ شد
    همه چی خوب بود من خیلی دختر پاکی بودم همه منو واسه بچه هاشون مثال میزدن .
    ولی تو بچگی شاهد یه سری روابط جنسی نامشروع ادمای اطرافم شدم و به خاطر اینکه از اون شرایط دور باشم از همه فاصله گرفتم، شدم خونه نشین و گوشه گیر.
    با این حال از نظر درسی همیشه ممتاز بودم و باهوش (اینارو مردم تایید میکنن)
    وقتی با تمام تنهایی هام وارد دوره ی راهنمایی شدم که همزمان با سن بلوغم بود متاسفانه دچار مشکل سوزش ادرار شدم و رفتن به دستشوئی و اجابت مزاج شده بود کابوس من! اونایی که این درد و تجربه کردن میدونن چی میگم. و متاسفانه اون زمان به خاطر فرار از این درد به خود ارضایی بود رو آوردم ولی احساس گناه و گریه هرگز منو از اون زمان رها نکرد.
    سال اول دبیرستان که بودم به صورت تلفنی با مردی اشنا شدم که هرگز از نزدیک اونو ندیدم، احساس وابستگی و عاشقانه من به اون و ادعای عشق از طرف اون خود ارضایی ها رو تشدید کرد، عصبانیت و غم ودروغ وپنهان کاری وگوشه گیرتر شدن منو هم همینطور. اینکه دیگه نتونستم باهاش ادامه بدم و با شجاعت جدایی رو ازش خواستم، بارها از اون خواستم که بره پی زندگیش البته خیلی عاشقانه (نمیدونم چرا اشک میریزم) و یه روز اون آدم ناگهان رفت! حتی زمان دقیقشو یادم نیس از شوک زیاد.
    تموم شدن این رابطه ی تلفنی باعث شد چندین ماه شبونه گریه کنم، همه جا گریه می کردم، تو حموم تو دستشویی، بجز جلوی خونواده.
    اما اون هرگز برنگشت!
    بعد از اون لحظات زندگی ام همراه با استرس و اشک و ترس از یه اتفاق وحشتناک گذشت، چون اون از من عکسهایی داشت که من براش فرستاده بودم، عکسایی که بدن برهنه و نیمه عریان منو نشون میدادند(بچه وعاشق واحمق بودم ) و به همین خاطر حتی اقدام به خودکشی هم کردم، خودکشی از حس گناه ازحس نجس بودن از غم ازعشق ولی من زنده ام وحالم خوب خوب بود روز بعد. اما نذاشتم حتی خونواده ام متوجه بشن که خودکشی کردم.
    چیزایی که جزیی ترن رو نمیگم که طولانی تر نشه.
    عصبانیت و بداخلاقی وبی میلی وغم وگریه وخیلی چیزای دیگه من رو رها نکرد بلکه تنها تر از قبل شدم. و بعد دیگه نماز و روزه امو ترک کردم و بعد اینکه سالها میگذره و دچار شکم نسبت به همه چیز و اینکه وضعیت روانی خوبی ندارم. زندگی برام تیره و تاره ولی روزگارم میگذشت.
    مدتی بعد وارد دانشگاه شدم که حس کردم حافظه ام دچار مشکل شده، مشکلی که از سرکوبوندن هام ناشی میشه از عصبانیتم ازبدبودنم.

حالا هیچ چیز در خاطرم نمیمونه، انگار احمق به تمام معنام، مدام پر از اشکم ، پر از اینکه نمیدونم چیکار کنم.
    خود ارضایی و فیلمای مستهجن شده اعتیاد من!

و الان چند ماهی میشه یک رابطه ی نلفنی رو شروع کردم، باز وابستگی، باز احساس.
    سرزنشم نکنین اگه تنها بمونم از غصه دق میکنم.
    راستش من یه بدبختم حالا باز داره تکرار میشه یه رابطه ی تلفنی دیگه.
    که اگه ترکش کنم میترسم از سر کینه یا غم یه بلایی سر هردومون بیاره .
    مدام عکساشو میبینم اونم همینطور عکسهای منو.
    ولی اعتماد به نفس پایین من و مشکلات حاد زندگی اون منو وارد یه کابوس جدید کرده

احساس کمبود محبت من باعث شده که بگم این دیگه اخریشه، اگه بره یا جداشیم حتما مرگه بعدش.
    اون از رفتارای من مدام اشکال میگیره از همه چیز من، ولی میگه دوسم داره، نیت واقعی اون هرچی هس به اون مربوطه ولی من از این همه گناه میترسم، مدام گریه میکنم بیاد گذشته، بخاطر این یکی واسه خاطر کیلومترها فاصله من نمیخوام ازش جدا بشم، فقط میخوام دوباره حالت روحیم خوب بشه که واسه زندگی مشترک اماده باشم .ترس وگریه رفیقای ناب من وقته رهاییه.

حالا شما مشکلات زندگی منو میدونین،
    کمکم کنین! چطوری حالم خوب بشه؟ چطوری ؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

اشك و حسرت بر گذشته

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 9

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

سلام بر شما
    ممنون كه به اين سايت و كارشناسانش اعتماد داريد و سري ترين مسأله زندگي تون را باهاشون در ميان مي گذاريد.
    بزرگوار بي تريد هر فرد با احساس از خواندن سرگذشت شما متأثر مي شود. شما در دام و چاه افتاده ايد كه در واقع خودتان با اختيار نيفتاديد هم سُر خوريد و هم هل تان داده اند.
    بنابراين تا حدود زيادي شما حق نداريد روان خودتان را با شلاق سرزنش كبود كنيد و با پتك احساس گناه بر سرش بزنيد. كاري كه بارها بارها كرده ايد و احساس ارزشمندي خودتان را له و لورده كرده ايد.
    احساس ارزشمند بودن حكم بتون آرمه در ساختمان ها را دارد. ضد زلزله است و آرام بخش.
    چيزي كه مهم است اين است كه از اين چاه تاريك بايد خارج شويد و حتما ميل به خروج داريد وگرنه اين جا نبوديد و مشاوره نمي گرفتيد؟
    من مي توانم مانند بسياري از مشاوره حرفم را بزنم و چند سطري بنويسيم و بروم
    ولي بزرگوار! مشكل شما ريشه دارد. اصل اين مشاوره بايد زير نظر روان شناس باليني بررسي شود و اگر اضطراب (تشويش ذهني، فكرهاي تكراري و رفتارهاي وسواسي، كم شدن حافظه، گوش به زنگ بودن براي بروز حادثه اي ناگوار، تكرر ادرار و...) داشته باشيد حتما بايد از دارودرماني هم كمك بگيريد.
    قبل از اين كه ادامه دهم چند سؤال؟

الان با كي زندگي مي كنيد؟
    رفتارهاي وسواسي و افكار وسواسي داريد؟
    در خانه هم كسي اضطراب و وسواس دارد؟
    دارويي مصرف مي كنيد؟
    تا الان مشاوره حضوري يا غيرحضوري گرفته ايد؟ اگر بله چرا ادامه نداديد و چه نتايجي گرفته ايد؟
    چه قدر حاضر هستيد در طرح درماني بنده شركت كنيد و عملا تمرين هايم را انجام دهيد؟

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 12

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

برخي از اطلاعات ديگر كاربر

نقل قول نوشته اصلی توسط ......
    مشاور هرگز نگرفتم هرگز وهرگز
    سوزش ادرار چن سال پیش فک کنم 4 یا5 سال پیش معذرت میخوام من یادم نیس دقیقا چه تایمی رفتیم پیش یه خانم دکتر که داروهاش به درد نمیخورد. طی تحقیقاتی که انجام دادم سوزش هیچ وقت درمان معینی نداشته وطی عواملی تو هرخانم تشدید میشه ناراحتی واسترس وخودارضایی در من باعث تشدید این درد میشه

نشانه هاي اضطراب:
    دلشوره
    و سوزش ادرار
    و شک تو غسل کردن گاه گاهی هست
    من همیشه می ترسم کاری کنم که باعث بی آبرویی پدرم بشه فقط یه ترسه همین
    بله حافظه من خیلی ضعیف شده فقط یه روز از اتوبوس پیاده شدم ولی نمیدونستم کجام بعد چن ثانیه متوجه شدم این همون جاییکه که هرروز به مدت سه سال طی کردم ولی کلا خاطرات روزمره امو زیاد تو خاطرم نمیمونه
    بله دوسدارم تنها باشم این روزها یه دوهفته ای اینطوری شدم ولی کلا من همیشه دوست صمیمی نداشتم ولی عوضش خیلی ها صدها نفر به اسم دوست با من در ارتباطن
    عرق کردنم معمولیه
    ولی این اواخر خیلی تپش قلب میگیرم
    خودارضایی اصا تایم خاصی نداره ولی ممکنه اول صبح که از خواب بیدارشدم یا شب موقع خواب یا...
    نه تو بچگی تجاوز نشده ولی بهم چندین بار پیشنهاد شده که من طی 6یا 7 سال فک کنم رد کردم حتی یک دفعه هم نپذیرفتم حتی یک دفعه هم نه
    خیلی به گذشته فک میکنم البته به آینده والان هم همینطور
    بله از ازدواج میترسم چون فک میکنم طی خودارضایی پرده ام ...نمی دونم ولی می ترسم
    خانواده، نه فک نمیکنم کسی وسواس داشته باشه
    نه، مشاور نگرفتم
    صددرصد تا میشه عمل میکنم به حرفاتون به شرطی که باعث جدایی من از عشقم نشه چون ما قصد ازدواج داریم وازدواجمون حتمی هس.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳ در ساعت ۲۲:۲۱

9. صلوات ها 7

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,204
    حضور
    145 روز 4 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3161
    صلوات
    44234

بسم الله الرحمن الرحیم

1 . من همیشه اینجور موارد رو میبینم نا خوداگاه ذهنم میره سمت پدر و مادر . . .

پدر و مادری که خیلی باید به فرزنداشون نزدیک باشند و بدونند دردشون چیه ؟

فرزند باید بتونه خیلی راحت مسائلش رو با پدر و مادرش در میون بزاره !

2 . اصلا سعی کنید به گذشته فکر نکنید و سرگرمی های مفیدی که براتون جذابیت خاصی داره مشغول شوید .

گذشته مانند کتابی هست که فرض کنید یکبار خوانده اید !

و تنها کاری که میتونید بکنید اینه که از اشتباهات در جهت مثبت و عبرت استفاده کنید .

هر لحظه ای در زندگی بعنوان یک نقطه شروع میتونه باشه

شروعی که از در کنارش از کتابی بعنوان گذشته که نوشته خودمان هست در جهت رفع اشتباهات استفاده کنیم

مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

11. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

سلام مجدد خدمت شما پرسشگر محترم و همراهان خوب اين تاپيك و سايت
    بزرگوار
    براي رفع مشكلات بايد ريشه ها را بررسي كرد و علل و اسباب را شناسايي كرد.
    از جناب دكتر مهرانت درخواست مي كنم درباره مشكل سوزش ادرار راهنمايي پزشكي بفرمايند.
    از نظر روان شناختي خودارضايي يك عادت است كه با ساده ترين يادگيري خودكار و عصبي افتاده افتاده است يعني شما شرطي شده ايد و يادگرفته ايد كه در چه وقت هايي و احيانا چه زمان هايي يا با تصور چه خاطرات و يا ديدن چه اشيايي سراغ اين عمل برويد. فرايند خودارضايي وسواس گونه با اعتيادها و بيماري وسواس همخواني زيادي دارد. اضطراب ريشه اين نوع اعتياد ها است كه درمان نشود افسردگي را در پي خواهد داشت
    براي رفع اين مشكل بايد در مرحله اول آرامش شما ارتقا يابد
    و مشكل سوزش ادرار رفع يا به حداقل برسد.
    براي كسب آرامش بايد راه هايي مطمئن را برويد كه از سويي به شما آرامش ندهد از سويي تعادل رواني شما را به هم بزند. آب شور براي مسافري كه در دريا است ممكن است به طور اني خنك باشد و تسكين بخش ولي تشديد كننده مشكل است و قوز بالاي قوز
    شما براي كسب آرامش تان چه راه هايي مي رويديا رفته ايد؟ به نظرتان با مرور زندگي تان چه چيزي به شما آرامش مي دهد و چه چيزهايي آرامش شما را كاهش مي دهد
    تا شما به سؤال فكر مي كنيد
    و برايم ارسال مي كنيد منتظر پاسخ دكتر مي مانيم احيانا ايشان بررسي نزد مخصص مجراي ادرار و كليه را توصيه مي كنند و...

13. صلوات ها 7

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

سلام.
    ممنون از دعوت استاد حامی بزرگوار.
    در خصوص مشکل سوزش ادرار اولین تشخیصی که باید وجود یا عدم وجودش بررسی بشه عفونت ادراری هست.که نیاز هست آزمایش ادرار انجام بشه.
    علل دیگر علل هورمونی ممکنه باشه که تغییرات هورمونی در خانمها باعث چسبندگی مجرای ادرار بشه و عبور ادرار از مجرا با درد و سوزش همراه باشه بنابراین نیاز به معاینه توسط متخصص کلیه و محاری ادرار، و یا متخصص زنان هست
    در صورتیکه با این دو اقدام تشخیص حاصل نشد به سونوگرافی و روشهای تصویربرداری دیگر نیاز هست حتما

15. صلوات ها 5

نوشته
    12
    حضور
    18 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    32

سلام
    بنده دو مسأله به نظرم میرسه عرض میکنم ، ارزیابی آنها با جناب کارشناس محترم:

اول اینکه این خواهر عزیز ، آیا اهل ورزش کردن هستند؟ چون ورزش تغییرات مثبت زیادی در جسم و روح ایجاد می کند ،
    مثل:

- نشاط
    - آرامش
    - افزایش آستانه قدرت تحمل مشکلات
    - کنترل فکر و اعصاب
    - رفع وسوسه ها
    - افزایش قدرت کنترل بر خود ( خویشتنداری)
    - ایجاد امید و شور
    - افزایش احساس رضایت از خویشتن و احساس مفید بودن
    - بهبود روابط اجتماعی
    - بهبود حافظه و سایر عملکرد های مغزی
    - بهبود قدرت تصمیم گیری

و بالعکس بی تحرکی موجب تغییرات منفی در جسم و روح آدم می شود که هر دو حالت آن روی رفتار آدم اثر می گذارد.

البته ، ورزش کردن ، فرمول دارد و هر طور ورزش کردنی باعث این اثرات مفید نمی شود. لذا چنانچه فکر می کنید ورزش برای شما این اثرات را ندارد ، فکر می کنم به خاطر عدم رعایت فرمول صحیح ورزش کردن است.

اگر لازم شد ، جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه در خدمت هستم ان شاء الله.

دوم اینکه برخی غذاها اثر آرامش بخشی دارند. هم به طور کلی ، و هم به طور خاص اثر در کاهش میل جنسی. چون به هر حال ایشون دچار خود ارضایی هستند ، که گرچه ریشه روانشناختی دارد ، اما شاید پرهیز از غذاهای محرک و نیز استفاده از غذاهای کاهنده میل جنسی ، بالاخره به ایشون در ترک این عادت کمک کنه. در مورد اینکه کدوم غذاها باعث کاهش میل جنسی می شوند ، کارشناس محترم حتماً راهنمایی خواهند فرمود.

یک عرض کوچکی هم دارم که امیدوارم کارشناس بزرگوار این را هم ارزیابی بفرمایند:
    این شخصی که می فرمایید ازدواجتان با او قطعی است ، از چه طریقی با شما آشنا شده است؟ الان ارتباطش با شما به چه صورت است؟ آیا در ارتباطی که با شما هم اکنون دارد حدود شرعی را رعایت می کند؟

خواهرم!
    اگر این شخص در ارتباط فعلی اش با شما مسایل شرعی را رعایت نکند ، و اگر دوستی شما حالت پنهانی داشته باشد و شروع آن از یک تماس یا ... بوده باشد ، به عنوان یک فرد مذکر به شما عرض می کنم احتمال اینکه قصد ایشان از این ارتباط صرفاً لذت بردن از شما باشد و هیچگونه قصد ازدواج با شما را نداشته باشند بسیار بالا ( نزدیک 90درصد) است. قولها و حرفهای او درباره ازدواج هم احتمالا یک فریب برای حفظ و تداوم این ارتباط است.

هیچ مردی ، دختری را که دوست پسر پنهانی دارد ، برای همسری نمی خواهد. حتی اگر دوست پسر پنهانی او ، خود همان مرد باشد.
    لطفاً در این نکته هرگز تردید نکنید.

ویرایش توسط سید جلال : ۱۳۹۴/۱۲/۰۴ در ساعت ۰۰:۲۸

17. صلوات ها 6

علاقه
    اهل البيت عليهم السلام،فلسفه،عرفان،ادبيات،فيزيك،مطالعه
    نوشته
    4,990
    حضور
    133 روز 12 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    21823

بسمه القویّ العزیز

با سلام و ادب

استاد گرامی آیا در این مواقع بهتر نیست که یک شخص بسیار امین و دلسوز

را از مشکلاتشان با خبر کنند؟ کسی که بتواند ایشان را مراقبت و کنترل کند،مثل مادرشان.

هیچکس در خیر خواهی و دلسوزی و راز داری مثل خانواده ی انسان نیست،چون به هر حال آبروی فرزند

آبرویی خانواده است،بهتر نیست ایشان مادرشان را علارغم ترسی که ممکن است داشته باشند از این موضوع

خبر دار کنند؟ حتی اگر سرزنش و محدود شوند،ولی به هر حال به نظر می رسد که در نهایت به نفع ایشان باشد

و یا محرم خانمی در فامیل، شخصی با تجربه و مطمئن.

الهی هب لی کمال الانقطاع الیک

و أنر ابصار قلوبنا بضیاء نظرها الیک

19. صلوات ها 3

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151471

سلام
    پرسشگر محترم روي اين موردي كه با هم الان ارتباط دارند فوق العاده حساس هستند و اين نقاط خط قرمزهاي ايشان است.
    بنده الان در صدد ارزيابي فرد مقابل نيستم كه خوب است يا بد يا مهربان است يا شياد
    ولي چيزي كه مهم است اين است كه ما بايد به وظايف خودمان عمل كنيم
    اولا حدود شرعي را رعايت كنيد
    ثانيا چون در اين نوع ازدواج ها درصد شكست بالا بوده با احتياط كامل گام برداريم.
    ثالثا در نظر داشته باشيم كه در موارد زيادي افراد واقعا قصد ازدواج دارند ولي چون خانواده ها را در جريان نمي گذارند فردا كه ارتباط را علني مي كنند مخالفت ها يكي يكي رو مي شود و سر انجام جدايي با يك وابستگي شديد رخ مي دهد.
    بنابراين به جا است كه هر دوي شما خانواده ها يا يكي از والدين را كه با او راحت هستيد مطلع كنيد
    رابعا گاهي تصميم فرد با واقع بيني همراه نيست اگر به ايشان بگوييد كه به خانواده ماجرا را بگويند و براي گفتگوهاي ابتدايي خواستگاري را رسميت ببخشند ايشان به طور جدي تري به اين رابطه فكر مي كند و شما هم خيالتان راحت مي شود
    شما مي فرماييد به ايشان علاقه داريد اگر واقعا چنين است راه هايي كه بيان شد را انجام دهيد وگرنه ممكن است اين ازدواج به هر دليلي صورت نگيريد و ايشان شكست و ضربه رواني بدي بخورد.

داستان زير را بخوانيد
    اشك و حسرت بر گذشته

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری