جمع بندی نیازمند راهنمایی فوری: خواستگاری از خانمی که فرد دیگری از او خواستگاری کرده!

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نیازمند راهنمایی فوری: خواستگاری از خانمی که فرد دیگری از او خواستگاری کرده!

سلام مدتی بود در اداره ای مشغول به کار شده بودم در اون اداره به یکی از همکار های خانم علاقه مند شدم از نوع رفتار ایشان فکر میکردم ایشان هم همین حس رو به من دارند خلاصه روز به روز مصمم تر میشدم در مورد انتخابم ایشون رو کاملا زیر نظر داشتم وتمام رفتارشون واخلاق وهمه چی
دقیقا منطبق با معیار های من بود
مشکلی که من داشتم این بود که پس انداز کمی داشتم
برای همین گفتم تا سال اینده یکم وضعمو بهتر کنم بعد برم جلو هم موقعیت شغلی تثبیت بشه وهم پس انداز کنم
متسفانه یکی دیگه از همکاران زودتر از من از ایشون خواستگاری کرد
جواب اولیه مثبت هم ظاهرا گرفته ولی در مرحله اشنایی هستند وعقد انجام نشده هنوز
موندم الان مطرح کنم یا نه
می ترسم اگه الان مطرح کنم خیلی جالب نباشه
از این طرف هم واقعا دارم عذاب میکشم که چرا نتونستم حرفمو بزنم لطفا راهنماییم کنید
دارم داغون میشم
تو این مدت همش یه شور واشتیاق خاصی تو کار برام به وجود اومده بود
قشنگ برنامه ریزی میکردم
همه چیز رو حساب کتاب بود وطبق برنامه پیش میرفت
ولی الان داغون شدم
نمی دونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید با اون خانم مطرح کنم یا نه

لطفا کمک کنید خیلی بهم ریختم نمی دونم چیکار کنم

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا و استاد امین

hr1394;783335 نوشت:
سلام مدتی بود در اداره ای مشغول به کار شده بودم در اون اداره به یکی از همکار های خانم علاقه مند شدم از نوع رفتار ایشان فکر میکردم ایشان هم همین حس رو به من دارند خلاصه روز به روز مصمم تر میشدم در مورد انتخابم ایشون رو کاملا زیر نظر داشتم وتمام رفتارشون واخلاق وهمه چی
برای همین گفتم تا سال اینده یکم وضعمو بهتر کنم بعد برم جلو هم موقعیت شغلی تثبیت بشه وهم پس انداز کنم
از این طرف هم واقعا دارم عذاب میکشم که چرا نتونستم حرفمو بزنم لطفا راهنماییم کنید
دارم داغون میشم
قشنگ برنامه ریزی میکردم
ولی الان داغون شدم

سلام علیکم

[h=2]خواستگاری از خانمی که فرد دیگری از او خواستگاری کرده ،از جهت شرعی چنین کاری کراهت دارد . [/h]

پرسش:
در اداره ایی که مشغول کارم به خانمی علاقمند شدم ولی قبل از اینکه بنده اقدامی کنم یکی از همکاران دیگرم از ایشان خواستگاری کردند تکلیف من این وسط چیست؟

پاسخ:
پاسخ فقهی:
خواستگاری از خانمی که فرد دیگری از او خواستگاری کرده ،از جهت شرعی چنین کاری کراهت دارد.

پاسخ روانشناختی:
همانطور که خود شما هم گفتید این کار خیلی جالب نیست؛ به خصوص که جواب مثبت اولیه را هم داده اند. از لحاظ شرعی هم که استاد بزرگوار فرمودند که این کار کراهت دارد و وقتی هم خداوند متعال می گویند این کار کراهت دارد، قطعا حکمت هایی پشت پرده آن است که نادیده گرفتن آن مشکل ساز خواهد شد.
لذا با وجود این شرایط بهترین کار این است که مدتی صبر کنید ببینید نتیجه چه می شود. ممکن است به هر دلیلی به توافق نرسند و کنسل شود که در این صورت شما می توانید اقدام کنید.

درست است که شما دیر به فکر خواستگاری از ایشان افتادید و این مورد از دست رفت؛ اما نباید با خود اینگونه القا کنید که تنها موردی که برای شما مناسب بود همین بود. البته یک مقدارش طبیعی است؛ ولی باید نگاه خود را واقع بین کنید.
در اطراف شما مورد های زیادی هستند که نه تنها مثل این خانم، بلکه به مراتب بهتر هم هستند. فقط باید با کمک خانواده و دیگر افرادی که فکر می کنید می توانند به شما کمک کنند بگردید و چنین موردی را پیدا کنید. توکل به خدا و توسل به اهل بیت (علیهم السلام)، هم در کنار آمدن با مسئله مذکور و هم در پیدا شدن مورد جدید و انشاءالله بهتر، کمک زیادی به شما خواهد کرد و نباید از آن غافل شوید.

سلام.
من عذرخواهی میکنم، ولی طبق چیزی که نوشتید، فکر نمیکنم ایشون به شما علاقمند شده بوده....البته این برداشت منه و شاید هم غلط باشه
من فکر میکنم برداشت شما از رفتارهای ایشون این بوده که بهتون علاقمند بوده، و در واقعیت اینطور نبوده
وگرنه با اون خواستگار توافق نمی رسیدن
در حال حاضر اگر جواب مثبت دادن و در مراحل پیش از عقد هستن خوب مطرح کردن علاقه شما از نظر اخلاقی صحیح نیست و به نظرم برای خودتون مشکل ساز میشه

hr1394;783335 نوشت:
دارم داغون میشم
قشنگ برنامه ریزی میکردم
ولی الان داغون شدم

دوست عزیز این مورد تقریبا برای اکثر اقایون اتفاق میوفته
تجربه شخصی من تو این زمینه اینو میگه که صبر کن اگه به هم خورد اقدام کن اگه نشد مطمئن باش ایشون نیمه گمشده شما نبودند و صددرصد شک نکن که خانوم بهتری در اینده تو زندگیتون پیدا خواهد شد
برای شما این اولیشه برای من خانومم سومین کسی بود که اقدام کردم و خداروشکر از همه شون 10سروگردن بالاتر بود
من تصمیم ازدواجمو با مشاوره تو همین سایت گرفتم
تصمیم جدی مو
شک نکن اینجا چیزایی که ما میگیم همش از رو دلسوزی و 90 درصد درست هست
صبر کن عجله نکن
اگه بگی بهش هم برای خودت و هم برای اون خانوم احتمال داره مشکلات زیادی پیش بیاد
پس صبر کن ببین چی میشه

موضوع قفل شده است