جمع بندی بیکاری و مشکلات روحی و روانی ناشی از آن

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بیکاری و مشکلات روحی و روانی ناشی از آن

سلام
30 سال سن دارم و متاهل می باشم یک پسر هم دارم دارای کارت پایان خدمت و مدرک تحصیلی ام هم کارشناسی کامپیوتر گرایش نرم افزار می باشد.
دیگه دارم نابود می شم. مشکل اصلی من بیکاریه. وقتی بیکارم هزار فکر و بهانه میاد سراغم و کلاً از لحاظ روحی به هم می ریزم.
چند وقت پیش یکی قول داد منو ببره نهادی و شرایط استخدام من رو فراهم کنه ولی متاسفانه اون هم نشد و بهم خورد.

چرا هرچی به خدا اصرار می کنم، به درگاهش دعا می کنم خدا جواب دعاهامو نمی ده؟
چرا اونایی که تو عمرشون همش چند روز نماز خواندن سریع جواب دعاهاشونو می گیرن ولی من هر روز به مشکلاتم افزوده می شه.
البته در کل راضییم به رضای خدا ، مشکل من اینه که فقط از بنده های خدا کار می خوام.
امیدوارم که خدا منو ببخشه اگه خدا نظر کنه کافییه.
همه رفتن سر کار ولی همچنان بیکار و زندگی پر از مشکلاته خصوصا با زن و بچه
:Ghamgin:
فقط دوست دارم بمیرم لطفا راهنمایم کنید.
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

با سلام
شرایط روحی شما را درک می کنم و واقعا چنین حالتی برای یک شخص متاهل سخت است. امیدوارم که مشکلتون حل شود.
راهکارهایی که می تواند برای شما مفید باشد:
1. خودتان پیگیر کار باشید( به سایت استخدام سر بزنید، خیلی از شرکتها درخواست نیروی کار می کنند، البته باید هر روز باید نگاه کنید، آدرس تلگرامش: )
2. از شهرهای دیگر پیگیری کنید.( در شهرهای بزرگ و مراکز استان امکان پیدا کردن کار خیلی زیاد است.)
3. اگر با دوستانتان امکان داشته باشد به صورت شراکتی یک مغازه خدمات کامپیوتری باز کنید.
4. می توانید از طریق سایت یا روزنامه ها ؛ طراحی نرم افزار یا پروژه ها خاصی را، اطلاعیه بزنید، و اعلام آمادگی کنید.
5. موقع رفتن به مصاحبه و حضور در شرکت یا محلی که تقاضا کننده کار هست، حتما با اعتماد به نفس قوی بروید،( وضعیت مناسب و داشتن روحیه جسورانه و نشان دادن خود به عنوان یک شخص زیرک، می تواند در جلب نظر دیگران خیلی موثر واقع شود)
6. ببنید چه توانایی ها و ابتکارات را دارید، بر روی آن سرمایه گذاری کنید.
7. باید خودتان تلاش کنید، و مدام پیگیر باشید( به ادراه کار شهرتون هم یک سر بزنید)
8. خیلی از بانکها درخواست نیرو می کنند می توانید با کسب اطلاع از شرایط آنها در آزمونهایشان شرکت کنید، و مشغول کار شوید.
9. به بستگان و فامیلهای و دوستان خودتان حتما سفارش کنید که دنبال کار هستید( چون هر چه قدر روابطتون زیاد باشد امکان پیدا کردن کار بیشتر است)
10. اگر به کاری مشغول هستید و احساس می کنید سخته و ... و دنبال یک کار راحتی هستید، تصور اشتباهی است.( تمام کارها سخت هستند و باید در کار خودمان پابرجا و استوار باشیم)
11. در صورتی که امکان استخدام نیست، خودتان را با یک کار آزاد یا تجارت مشغول کنید( واصلا هم عیب نیست)
12. اگر علاقه به آموزش دارید، می توانید مجوز آموزشگاه بگیرید و در زمینه آموزش کامپیوتر کار کنید.

براتون دعا میکنم از ته ته ته دلم.

با سلام

بیانات جناب نشاط را تایید میکنم براتون آرزوی موفقیت میکنم

تلاش خود را بکنید و به امید حق جلو برید . حال اگر کار مورد تخصص شما هم نباشه مهم نیست همین که در امدی حال هر جند و سرتان گرم شود بنظرم خوب است . قصدم جسارت نیست ولی افراد مهمی را می شناسم که الان در اژانس یا مشاور املاک و... کار می کنند . کار عیب نیست .ولی فعلا اوضاع طوری هست که باید یه طور گذارند تا زمانیکه اوضاع درست شد شما هم به کار مورد علاقه خود مشغول شوید
در پناه حق

امام على عليه السلام : هركه به تقوا چنگ زند، سختى هايى كه به او نزديك شده اند از وى دور شوند و كارها بعد از تلخ شدن بر او شيرين گردند و موج هايى كه در برابرش متراكم شده اند، كنار روند و دشوارى هايى كه او را به رنج افكنده اند، آسان شوند.

امام صادق عليه السلام : خداوند براى كسى كه تقوا پیشه میکند ضمانت كرده است كه هر ناخوشايندى را براى او به آنچه خوشايندش مى باشد تغيير دهد و از جايى كه گمانش را هم نمى برد روزيش رساند.

باسلام

ائمه نازنین دستورات زیادی برای کسب رزق دارند تا هم همیشه چشممان به روزی دهنده اصلی (حق) باشد نه به واسطه روزی (خلق)! و هم از فقر و نیازمندی مصون بمانیم!

همیشه بعد نماز صبح و عشاء و قبل خواب، سه یا هفت بار سوره فلق و ناس را برای حفظ خود و خانواده تان بخوانید

و بعد نماز صبح و عصر هم صدبار استغفرالله و اتوب الیه و صد بار صلوات بگویید!!!

در باب چهارم، فصل پنجم مفاتیح الجنان ادعیه جهت رزق هست که مورد زیر رو هر روز سه بار بعد از نماز صبح و عصر یا بعد از هر نماز بخوانید :

دعا از امام صادق علیه السلام: از معاویة بن عمّار منقول است که از حضرت صادق علیه السلام در خواستم که دعائى مرا تعلیم فرماید براى رزق پس آن حضرت این دعا را تعلیم من فرمود و من ندیدم چیزى براى زیاد شدن رزق بهتر از این فرمود بگو:

اَللّهُمَّ ارْزُقْنى مِنْ فَضْلِک الْواسِعِ الْحَلالِ الطَّیبِ رِزْقاً واسِعاً حَلالاً طَیباً بَلاغاً لِلدُّنْیا وَالاْخِرَةِ صَبّاً صَبّاً هَنیئاً مَریئاً مِنْ غَیرِ کدٍّ وَلا مَنٍّ مِنْ اَحَدٍ مِنْ خَلْقِک اِلا سَعَةً مِنْ فَضْلِک الْواسِعِ فَاِنَّک قُلْتَ وَاسْئَلُوا اللَّهَ مِنْ فَضْلِهِ فَمِنْ فَضْلِک اَسْئَلُ وَ مِنْ عَطِیتِک اَسْئَلُ وَ مِنْ یدِک الْمَلاْ اَسْئَلُ
خدایا روزیم گردان از فضل وسیع و حلال و پاکیزه ات، روزى وسیع حلال پاکیزه اى که رساننده دنیا و آخرت باشد ریزان ریزان گوارا دلچسب بدون رنج و بدون منت از هیچیک از خلق خود جز فراخى از فضل وسیعت زیرا تو گفتى خدا را از فضلش درخواست کنید پس من از فضل تو درخواست کنم و از عطایت درخواست کنم و از دست پُرت خواستارم

دستور پیدا کردن کار: روز شروع این دستور صدقه بده بنیت گشایش در رزق و پیدا کردن کار!
در روزی که کار پیدا کردی هم باید به نیت شکر صدقه بدی!
هفت بار فاتحه خوانده و ثوابش را به پیامبر و ائمه نازنین اهدا کنید!

بعد از نماز مغرب یا عشاء، دو رکعت نماز میخوانی که در رکعت اول بعد از سوره حمد، این آیه را 10 مرتبه میخوانی:
وَ مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً*وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِب
و در رکعت دوم بعد سوره حمد، 101 بار این آیه را میخوانی:
و مَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا
بعد نماز این اذکار را میگویی: سبحان الله و بِحَمدِهِ سبحان الله العظیم و بحمده استغفر الله 100 بار
اللهم صل علی محمد و آل محمد 10 بار
بعد سجده میکنی و 70 بار میگویی "ایاک نعبد و ایاک نستعین"
در آخر برای کاری که میخواهی دعا میکنی! این دستور رو هر شب انجام میدی تا کار پیدا کنی!

در ضمن باید دنبال کار بری تا پیداش کنی نه اینکه کار بیاد سراغت!

پرسش:
جوانی 30 ساله متاهلی هستم که مدرک تحصیلی کارشناسی کامپیوتر (گرایش نرم افزار) را دارم، منتها از بیکاری رنج می برم، لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ:
راهکارهایی که می تواند برای شما مفید باشد:
1. خودتان باید پیگیر کار باشید (برای نمونه می توانید به اداره کار شهرتان سر بزنید و یا به سایت استخدام مراجعه کنید، خیلی از شرکت ها درخواست نیروی کار می کنند، البته باید هر روز نگاه کنید.)
2. از شهرهای دیگر پیگیری کنید (در شهرهای بزرگ و مراکز استان امکان پیدا کردن کار خیلی زیاد است.)
3. اگر با دوستانتان امکان داشته باشد به صورت شراکتی یک مغازه خدمات کامپیوتری باز کنید.
4. می توانید از طریق سایت یا روزنامه ها ؛ سفارش کار بگیرید (مثل: طراحی نرم افزار یا پروژه های خاص.)
5. موقع رفتن به مصاحبه و حضور در شرکت یا محلی که تقاضا کننده کار هست، حتما با اعتماد به نفس قوی بروید، ( وضعیت مناسب و داشتن روحیه جسورانه و نشان دادن خود به عنوان یک شخص زیرک، می تواند در جلب نظر دیگران خیلی موثر واقع شود.)
6. ببنید چه توانایی ها و ابتکاراتی را دارید، بر روی آن سرمایه گذاری کنید.
7. خیلی از بانک ها درخواست نیرو می کنند می توانید با کسب اطلاع از شرایط آنها در آزمون هایشان شرکت کنید، و مشغول کار شوید.
9. به بستگان و فامیل ها و دوستان خودتان، حتما سفارش کنید که دنبال کار هستید (چون هر چه قدر روابطتان زیاد باشد امکان پیدا کردن کار بیشتر است.)
10. اگر به کاری مشغول هستید و احساس می کنید سخت است و ... و دنبال یک کار راحتی هستید، تصور اشتباهی است. (تمام کارها سخت هستند و باید در هر کاری پا بر جا و استوار باشید.)
11. در صورتی که امکان استخدام نیست، خودتان را با یک کار آزاد یا تجارت مشغول کنید (و اصلا هم عیب نیست.)
12. اگر علاقه به آموزش دارید، می توانید مجوز آموزشگاه بگیرید و در زمینه آموزش کامپیوتر کار کنید.(1)

موضوع قفل شده است