جمع بندی برای ازدواج موقت ما راه حل بدین!

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برای ازدواج موقت ما راه حل بدین!

سلام
من عاشق یه دختری هستم
داریم به گناه میافتیم، هر دو هم از خیلی از کارشناسای اینجا مسلمون تریم
به خانواده هم الان نمیتونیم بگیم برای ازدواج... تازه با این بی پولی و گرونی میشه مگه زن گرفت به همین راحتی ...

میخوام صبغه اش کنم
باید یه راهی باشه برای صیغه کردن... تا به گناه نیافتیم
لطفا احکام صیغه رو برای من اینجا ندارید... من خودم همه رو از برم.... و نیایید اینجا منو نصیحت کنید که برو از خدا بخواه... توکل من... تقوا پیشه کن و از این مزخرفاتی که به خورد جوانها میدن
راه حل میخوام.قراره فقط ارتباطمون کلامی باشه... نه بیشتر...میخوام تو این ارتباط کلامی و ابراز محبت ها گناه نباشه.... تا سر وقت برم خواستگاریش...به صیغه نیاز دارم
مرچع آیت الله خامنه ای

با نام و یاد دوست

کارشناسان بحث: استاد نور و استاد نشاط

بی ترمز;782041 نوشت:
سلام
من عاشق یه دختری هستم
داریم به گناه میافتیم، هر دو هم از خیلی از کارشناسای اینجا مسلمون تریم
به خانواده هم الان نمیتونیم بگیم برای ازدواج... تازه با این بی پولی و گرونی میشه مگه زن گرفت به همین راحتی ...

میخوام صبغه اش کنم
باید یه راهی باشه برای صیغه کردن... تا به گناه نیافتیم
لطفا احکام صیغه رو برای من اینجا ندارید... من خودم همه رو از برم.... و نیایید اینجا منو نصیحت کنید که برو از خدا بخواه... توکل من... تقوا پیشه کن و از این مزخرفاتی که به خورد جوانها میدن
راه حل میخوام.قراره فقط ارتباطمون کلامی باشه... نه بیشتر...میخوام تو این ارتباط کلامی و ابراز محبت ها گناه نباشه.... تا سر وقت برم خواستگاریش...به صیغه نیاز دارم
مرچع آیت الله خامنه ای

با سلام و عرض ادب خدمت کاربر بزرگوار

از نظر فقهی همانطور که فرمودید اطلاع دارید برای صحت صیغه عقد باید در ازدواج دختر باکره اذن پدر باشد و بدون اذن پدر عقد صحیح نیست حتی اگر برای گفتگوی کلامی باشد که محرک شهوت است یا ایجاد لذت می کند، بازهم برای صحت عقد باید اذن باشد ان شالله مشاورین بیشتر راهنمایی می کنند.

همواره به سلامت باشید

با سلام
بزرگوار
از اینکه شما از ما و همه کاربران این سایت مسلمان ترید، و اینکه نیازی به نصیحت ندارید، به شما تبریک عرض می کنم.( واقعا التماس دعا داریم)
با این مواضعی که شما دارید به نظرم نیازی به مشاوره هم ندارید.
اما به هر حال در چنین مسائلی ما از خودمان نمی توانیم برای شما جعل احکام کنیم و طبق خواسه شما حکمی را تعیین و بیان کنیم.
در چنین مسائلی صورت مسئله اصالتا مشروط به اجازه پدر است و نمی توان کاری کرد و هر گونه روابط نزدیک با این دختر خانم بدون عقد شرعی صحیح، حرام و گناه حساب می شود.
بهترین راهکار مشوره ای این است:
1. با خانواده تون صحبت کنید و ترتیب مراسم خواستگاری و مراسم عقد و صیغه محرمیت با اجازه پدر دختر خانم انجام دهید.
2. شما فرض بکنید چنین خواستگاری برای خواهر شما با این چنین وضعی پیش می آمد، پس چه کار می کردید؟!( پس معقولانه پیش بروید)
3. هر گونه کوتاهی و بی مبالاتی و عدم کنترل احساس و هیجان به ضرر شما تمام خواهد شد.
4 هر دو با خانواده تون صحبت کنید و نسبت به این مشکل اقدم کنید تا بتوانید به آرزوی خودتان برسید.
5. موانعی که ایجاد شده و برای این وصلت مشکل ساز است باید برای رفع آن تلاش کنید.
6. ضمنا توصیه می کنیم یک مشاوره قبل ا ازدواج را انجام بدهید تا واقعا معلوم بشود که تناسب شما با هم تا چه حدی است؟!
7. تا زمان عقد و خواستگاری رسمی به نفع تون است که ارتباط نداشته باشید.

پرسش:
با دختر خانمی ارتباط دارم قرار است به خواستگاری ایشان بروم، ولی فعلا شرایط جور نیست، منتها می خواستیم مدتی با هم بوده و ابراز احساسات هم داشته باشیم، آیا مجوز شرعی برای این کار هست، لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ:
داشتن ارتباط با جنس مخالف بدون عقد شرعی اشکال دارد، و تنها مجوز آن فقط عقد شرعی است که با اذن پدر صحیح می باشد، از این رو برای اینکه دچار گناه نشده و از سایر آسیب ها در امان باشید، لازم است به این نکات توجه کنید:
1. نیاز است که ملاک های لازم برای انتخاب این دختر خانم را یک بار دیگر تطبیق کنید و بعد از شناخت کامل تصمیم به خواستگاری بگیرید، و در صورت وجود مشکل و یا تردید به یک مشاور متخصص مراجعه کنید.
2. برای تسریع و تسهیل خواستگاری نهایت تلاش خودتان را بکنید.
3. اگر این گزینه فرد مناسبی است می توانید او را متوجه کنید که هماهنگی خانواده خود را برای پذیرفتن و تسهیل شرایط وصلت، انجام دهند.
4. در صورت وجود مشکل (مخالفت با گزینه انتخاب شده) در خانواده می توانید برای حل آن نهایت تلاش را بکنید، حتی از سایر بزرگان خودتان می توانید به عنوان واسطه خیر استفاده کنید.
5. می توانید خانواده ها را راضی کنید که تا زمان حل مشکلات و حل شدن شرایط عروسی، در عقد شرعی همدیگر باشید.
6. اگر مشکل حل شدنی نیست، ادمه ارتباط به مصلحت نیست و آسیب زاست، چه بسا هر دو خانواده مانع این وصلت شوند و شما به همدیگر نرسید، در این صورت هر دوی شما آسیب خواهید دید.
7. فرض کنید که اگر چنین حالتی برای خواهر شما پیش می آمد، در این صورت آیا شما و خانواده راضی می شدید که بدون عقد شرعی با دیگری در ارتباط باشید؟! پس بهتر است معقولانه فکر کنید و یقیینا فکر منطقی به نفع خودتان هست.
8. تا مهیا شدن شدن شرایط خواستگاری می توانید با مشغول کردن ذهن و فکر خود، برای کار یا فعالیتی، میزان صبر و تحمل خودتان را بالا ببرید.(1)

موضوع قفل شده است