صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگر در آینده قانون کپی رایت امضاء بشه؟

نوشته
    13
    حضور
    1 روز 19 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

راهنما اگر در آینده قانون کپی رایت امضاء بشه؟

با سلام،بنده مقلد آیت الله خامنه ای هستم،تا الان فیلم ها و بازی ها و موسیقی های هالیوودی زیادی خریدم و دانلود کردم که البته با اون کشورها قرارداد نداریم و مشکلی نداره.
    سوال بنده اینه که اگر در آینده قرارداد برن امضاء بشه و ما هم این قانونو رعایت کنیم،آیا در قبال نرم افزارهای خارجی(خودم از کشورای آمریکا و اسرائیل و ژاپن فیلم و نرم افزار دانلود کردم)که قبل از امضاء قانون کپی رایت به صورت کپی شده استفاده کردیم و الان هم هیچ اثری از آنها نیست و همه را پاک کرده و سی دی ها را دور ریختیم آیا باز هم ضامن هستیم؟
    یا اینکه فقط باید از زمان پیوستن به قانون کپی رایت،حق صاحبان نرم افزار خارجی را رعایت کنیم؟
    ممنون

2. صلوات ها 2

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58343

با نام و یاد دوست

اگر در آینده قانون کپی رایت امضاء بشه؟

کارشناس بحث: استاد شفا

5. صلوات ها 3

علاقه
    فقه جعفري
    نوشته
    3,121
    حضور
    53 روز 1 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    11230

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan313 نمایش پست ها
    با سلام،بنده مقلد آیت الله خامنه ای هستم،تا الان فیلم ها و بازی ها و موسیقی های هالیوودی زیادی خریدم و دانلود کردم که البته با اون کشورها قرارداد نداریم و مشکلی نداره.
    سوال بنده اینه که اگر در آینده قرارداد برن امضاء بشه و ما هم این قانونو رعایت کنیم،آیا در قبال نرم افزارهای خارجی(خودم از کشورای آمریکا و اسرائیل و ژاپن فیلم و نرم افزار دانلود کردم)که قبل از امضاء قانون کپی رایت به صورت کپی شده استفاده کردیم و الان هم هیچ اثری از آنها نیست و همه را پاک کرده و سی دی ها را دور ریختیم آیا باز هم ضامن هستیم؟
    یا اینکه فقط باید از زمان پیوستن به قانون کپی رایت،حق صاحبان نرم افزار خارجی را رعایت کنیم؟
    ممنون
    سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

از زمان پیوست قانون تابع قرار دادی است که جمهوری اسلامی ایران با آن کشور ها امضاء می کند.(هم نسبت به گذشته و هم نسبت به آینده)

7. صلوات ها 2

نوشته
    13
    حضور
    1 روز 19 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

سلام
    چی؟نوشتین از زمان پیوست به قانون موظف هستیم رعایت کنیم ولی تو پرانتز نوشتین هم نسبت به گذشته هم آینده
    منظور از داخل پرانتز هم از زمان پیوست به قانونه؟یعنی اگر قانونی باشه و کپی صورت بگیره از وقتی که قانون بوده نسبت به گذشته باید جبران کنه؟
    اگر قرار بود با پیوستن به قانون به خاطر نرم افزار های کپی شده قبل از قانون موظف به جبران باشیم در اینصورت آقای خامنه ای میگفتند جایز نیست.
    پس یعنی از زمان پیوستن به قانون موظف به رعایت هستیم دیگه؟
    ببخشید یکم گیج شدم.

نوشته
    771
    حضور
    5 روز 2 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3082

یک حقیقت بگم

99 درصد ایرانی حق کپی رایت رعایت نمیکنند

نوشته
    13
    حضور
    1 روز 19 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

درسته دوست عزیز میدونم
    البته من دنبال حکم شرعیش هستم کپی رایت داخلی رو رعایت میکنم.فقط میخوام بدونم اگه قانونو امضاء کردیم چیزی به گردنمون میاد یا نه
    ولی یه چیزی
    فکر میکنم توی کپی رایت حکم آقای سیستانی از همه درست تر باشه،چون خدا گفته هر چی علم هست برای من هست
    و نرم افزار هم یه حق معنوی و زاده علم و عقل سازندشه و علم قابل قیمت گذاری نیست.
    مثلا یکی از نشانه های آخرالزمان فروش قرآن که علم و سخن خداست رایج میشه.
    خوب این فیلم و نرم افزار هم حاصل علم و تفکراتی هست که خداوند به مردم داده و فکر کنم خوندم یه جایی گفته که علمتون رو انفاق کنید و بهایی هم راجع بهش نگیرید.
    خب در واقع اگه ما اون علمی که نرم افزاره رو تصرف کنیم میشه تصرف در حق خدا و باید پیش خداوند توبه کرد.
    ولی برای من جالبه این شرکتا که نرم افزار تولید میکنن مثلا ویندوز خودشون ویندوز رو روی سی دی های دیگه کپی میکنن در حالی که فقط یه دونه تولید شده البته با چاپ کتاب که فرق داره ولی نمیدونم والا.
    خیلیام هستن یه چیز معنوی رو با مادی مقایسه میکنن.خوب اگه نرم افزار معنویه دیگه بهایی نداره که اگه بدون اجازه تصرف کنیم باید استغفار کنیم پولی که نخوردیم!اصلا به نظر عقل ناقصم این کپی رایت با اسلام ارتباطی نداره تو قدیم هم کتاب کپی میشد در حالی که قانون کپی رایت نبود،واقعا پیچیدست.

نوشته
    292
    حضور
    6 روز 3 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    999

نگران نباشید
    بعید میدونم قانون کپی رایت رو ایران با این وضع اقتصادی ش توی سی سال آینده رعایت کند
    ولی کم کم با پیشرفت تکنولوژی استفاده نکردن از نسخه ی اورجینال خیلی از نرم افزارها باعث میشه که نتونید از خیلی از قابلیت های اون نرم افزار(یا شاید هم کل نرم افزار) استفاده کنید
    پس به عنوان یه برادر بهتون پیشنهاد میکنم به رعایت کردن قاعده ی کپی رایت رو میدم چون دزدی محض هستش
    یه سوال:"پیامبر توی اون چندسال محاصره ی اتقصادی توسط کافران،آیا به مومنان دستور دزدی از اموال کاربران رو داد یا خیر؟اصلا آیا هیچکدوم از ائمه به مومنین تاحالا دستور دادن که برید از فلان کاربران دزدی کنید؟"
    به نظرم اگه جواب سوال بالا خیر هستش پس کپی رایت هم تا حدی وضعش معلوم میشه
    درضمن،یک نرم افزار صرفا علم نیست،بلکه یک تلاش گروهی از عالمان برای پیشرفت در امور مختلف است

12. صلوات

نوشته
    13
    حضور
    1 روز 19 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

من تاحالا هیچ سی دی و نرم افزاری رو کپی نکردم و تاحالا هیچ استفاده مالی و تجاری انجام ندادم همش رو یا خریدم یا دانلود کردم،به نظرتون عادلانس که من که نمیدونستم چیزی گردنم باشه یا اونی که میدونستو کپی کرد؟
    اصلا من تاحالا سی دی خام نخریدم برا خودم!

نوشته
    13
    حضور
    1 روز 19 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

آقای amirabdi روایتی که عرض کردید جنبش مالی هست نرم افزار یک چیز معنویه
    خیلی از مردم به اشتباه فکر میکنن نرم افزار کرک کنی مثل این میمونه که مثلا یه میوه از میوه فروشی بدزدی.
    در حالی که فرق دارن اینا با هم
    منظورتون از کاربران کافران هست؟!!!

نوشته
    29
    حضور
    1 روز 11 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    86

دعا کنید تا موقع که زنده هستیم , امام زمان عج ظهور کنه , مگرنه همین دینی هم که رسیده کامل و درست نیست , و معلوم نیست چه خواهد شد
    اون بیاد تمامی مراجع برداشته میشه و حرف اون سند میشه

16. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۵/۳۱, ۱۳:۲۲ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری