صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: زنده به گور کردن در تاریخ برای اولین بار به دست چه کسانی انجام شد؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 20 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40425

  اشاره زنده به گور کردن در تاریخ برای اولین بار به دست چه کسانی انجام شد؟
  با سلام
  سوالی از اساتید گرامی دارم !
  همانطور که میدانید این قضیه را اعده ای از باستان شناسان در مورد اعراب جاهلی عنوان کرده اند !!
  اما آیا در تاریخ قبل از اعراب رسم بر زنده بگور کردن وجود دارد ؟اگر آری چه کسانی بدعت گذار این رسم بوده اند ؟
  البته در سایت تاپیکهایی زده شده که اشاره به رسم عرب جاهلی دارد !!اما موضوع سخن ما قبل از اعراب است  آیا اعراب در جاهلیت دختران خود را زنده به گور می کردند ؟


  زنده به گور کردن
  .
  ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۴/۱۲/۲۸ در ساعت ۲۲:۱۹
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 2. صلوات ها 3


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,356
  حضور
  202 روز 19 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61386  با نام و یاد دوست  زنده به گور کردن در تاریخ برای اولین بار به دست چه کسانی انجام شد؟
  کارشناس بحث: استاد مقداد

 4. صلوات ها 3


 5. #3

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۱
  علاقه
  مطالعات تاریخی
  نوشته
  1,789
  حضور
  28 روز 14 ساعت 19 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  4835  نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
  آیا در تاریخ قبل از اعراب رسم بر زنده بگور کردن وجود دارد ؟اگر آری چه کسانی بدعت گذار این رسم بوده اند ؟
  با عرض سلام و ادب

  طبق بررسی های انجام شده،مطلب مستندی در مورد رواج این امر در میان غیر اعراب نیافتیم.

  برخی از مورخین می گویند: پیدایش این رسم غلط به دوره «نعمان بن منذر» پادشاه حیره باز می گردد. داستان از این قرار است که بنی تمیم مالیات وضع شده را نمی پرداخت؛ نعمان فرمان داد، تا به این قبیله هجوم برند. در نتیجه تعدادی از فرزندان و زنان قبیله، به اسارت رفتند. وقتی روابط حسنه شد، قیس و سران قبیله برای بازپس گرفتن اسیران نزد نعمان رفتند. او به زنان و دختران اسیر خطاب کرده و گفت: هر یک از شما مایل است، آماده حرکت باشد؛ و هر یک از شما میل دارد بماند. دختر قیس بن عاصم در جمع کسانی بود که نزد قبیله خویش نرفت پس از این ماجرا نذر کرد، دخترانش را زنده به گور کند. بدین ترتیب، بیش از ده تن از دخترانش را زنده به گور کرد به جهت رواج این رسم ناصحیح و عادت زشت، آیاتی در مذمت وأد نازل شد.[1]

  برخی از مورخین، دخترکشی های قیس بن عاصم را در رواج سنت «وأد» در میان قبایل مؤثر می دانند. حتی بعضی به اشتباه او را پایه گذار این رسم دانسته اند؛ در حالیکه بنا به گفته یکی از مورخین معاصر این رسم به قبل از زمان قیس بر می گردد؛ چه بسا مربوط به قبل از میلاد باشد. البته جای انکار نیست که در هر اجتماعی کارهای رؤسای قوم، مورد تقلید توده مردم است.[2]

  گروهی دیگر از مورخین معتقدند: این پدیده، چون غیر عقلانی، غیر منطقی، و با احساسات و عواطف بشر در تعارض بوده، سابقه چندان طولانی نداشته، و قریب به عصر اسلام پدید آمده است. بعضی از اخبار، این پدیده شوم را به قبیله «ربیعه» نسبت می دهند؛ و این که رئیس قبیله ربیعه این عادت شوم را میان قبایل رواج داده است.[3]

  «میدانی» از قول «هیثم بن عدی» نقل می کند که: این کردار زشت در میان تمامی قبایل عرب رواج داشته، و حدود یک دهم از مردم طوایف مختلف به این پدیده شوم گرفتار بودند.[4]

  عده ای نیز معتقدند که این عمل جاهلی تنها در بعضی قبایل رواج داشته؛ و قبایل قیس، تمیم، أسد، هذیل و بکربن وائل را از آن جمله دانسته اند.[5]

  دیدگاه اخیر معقول تر به نظر می رسد.

  پی نوشتها:
  [1]. بلوغ الأرب، ج 3، ص 42 و المفصل، ج 5، ص 90.
  [2]. المفصل، ج 5، صص 91 ـ 92.
  [3]. بلوغ الأرب فی معرفة احوال العرب، ج 3، ص 43؛ المفصل، ج 5، ص 90.
  [4]. همان.
  [5]. عزالدین، ابن ابی الحدید، شرح نهج البلاغه، تحقیق محمدابوالفضل ابراهیم، قم، منشورات مکتبة آیه اللّه المرعشی النجفی، اُفست، 1404 ق، ج 3، ص 243.

  خدا یک علی(ع) داشت،الحمدلله آن هم امام ما شد.« مرحوم آیت الله شیخ محمد کوهستانی»

 6. صلوات ها 5


 7. #4

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۹۴
  علاقه
  علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
  نوشته
  1,309
  حضور
  40 روز 14 ساعت 20 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  10
  صلوات
  3676  با سلام
  زن محرومیت عجیبی در میان آنان داشته و با فجیع ترین وضع زندگی می کرده است. گذشته از این،آیات قرآنی که در مذمت اعمال ناشایست آنان،نازل گردیده است، انحطاط اخلاقی آنان را در این قسمت روشن می سازد.قرآن کریم،عمل ناشایست آنان(کشتن دختران)را چنین حکایت می کند و می فرماید:
  و اذا المؤودة سئلت
  یعنی روز قیامت روزی است،که از دختران زنده به گور شده سئوال می شود!راستی انسان باید تا چه اندازه گرفتار انحطاط اخلاقی باشد،که میوه دل خود را پس از رشد و نمو،یا در همان روزهای ولادت،زیر خروارها خاک پنهان کند،و از فریاد و ناله او متاثر نشود!
  نخستین طایفه ای که در این موضوع پیش قدم شدند،قبیله «بنی تمیم »بودند.«نعمان بن منذر»،فرمانروای عراق،برای سرکوب کردن مخالفان با لشکر انبوهی مخالفان خود را تار و مار ساخت.اموال آنان را مصادره و دختران آنها را اسیر کرد. نمایندگان «بنی تمیم »،به حضور او رسیدند،و درخواست کردند که دختران آنها را بازگرداند ولی به خاطر اینکه برخی از اسیران در محیط زندان،ازدواج کرده بودند، «نعمان »آنان را مخیر کرد که:یا روابط خود را با پدران قطع کنند و در آن سرزمین با شوهران بسر ببرند،و یا اینکه طلاق گرفته به وطن خود بازگردند.دختر قیس بن عاصم، محیط زناشوئی را مقدم داشت.آن پیرمرد سالخورده که یکی از نمایندگان قبیله «بنی تمیم »بود،از این عمل سخت متاثر شد و با خود عهد کرد که بعد از این دختران خود را، در آغاز زندگی نابود سازد،و کم کم همین رسم به بسیاری از قبائل سرایت کرد.
  وقتی قیس بن عاصم،خدمت رسول اکرم «ص »شرفیاب شد،یکی از انصار،از دختران وی سئوال نمود.«قیس »،در پاسخ گفت:من تمام دختران خود را زنده به خاک کرده ام،و کوچکترین تاثر در دل خود احساس ننموده ام(مگر یکبار!)،و آن موقعی بود که من در سفر بودم،و ایام وضع حمل همسرم نزدیک بود.اتفاقا سفرم به طول انجامید،پس از مراجعت،از حمل همسرم پرسیدم.وی در پاسخ من گفت:به عللی،بچه،مرده به دنیا آمد،ولی در واقع دختر زائیده بود،و از ترس من،دختر را به خواهران خود سپرده بود.سالها گذشت و ایام جوانی و طراوت دختر فرا رسید،و من کوچکترین اطلاعی از داشتن دختری نداشتم.تا اینکه روزی در خانه نشسته بودم،ناگهان دختری وارد خانه شد،و سراغ مادرش را گرفت،دختری بود زیبا و گیسوانش را بهم بافته و گردن بندی در گردن انداخته بود.من از همسر خود پرسیدم که این دختر زیبا کیست؟وی در حالی که اشک در چشمانش حلقه زده بود،گفت:این دختر تو است.همان دختریست،که هنگام مسافرت تو به دنیا آمده،از ترس تو پنهان کرده بودم.سکوت من در برابر همسرم، نشانه رضایت بود.او تصور کرد که من دست خود را،آلوده به خون وی نخواهم کرد.لذا روزی همسرم با خیال مطمئن از خانه خارج گردید،من به موجب پیمان و عهدی که داشتم،دست دخترم را گرفته به یک نقطه دوردست بردم،در صدد حفر گودال برآمدم. هنگام حفر،دختر مکرر از من می پرسید که:«منظور از کندن زمین چیست؟!»پس از فراغ دست وی را گرفته،کشان کشان او را در میان گودال افکندم،و خاکها را به سر و صورت او ریخته،و به ناله های دلخراش وی گوش ندادم.
  او همچنان ناله می کرد و می گفت:«پدر جان مرا زیر خاک پنهان می سازی؟! و در این گوشه تنها گذارده به سوی مادرم برمی گردی؟!» ولی من خاکها را می ریختم تا آنجا که او زیر خروارها خاک پنهان گردید،و خاک او را فراگرفت.
  آری،یگانه موردی که دلم سوخت،همین مورد است.وقتی سخنان قیس پایان یافت،چشمهای رسول خدا«ص »پر از اشک شده بود،این جمله را فرمود:«ان هذه لقسوة و من لا یرحم لا یرحم »،یعنی این عمل یک سنگ دلی است وملتی که رحم و عواطف نداشته باشند،مشمول رحمت الهی نمی گردند!
  پی نوشت ها:

  1. سوره تکویر/8.

  2. ابن اثیر،در«اسد الغابه »،ماده قیس،از او نقل کرده که پیامبر«ص »پرسید:تاکنون چند دختر زنده بگور کردی،گفت:12 دختر.این سرگذشت در کتاب «حیاة محمد»،نگارش «محمد علی سالمین »ص 24-25 نقل شده است.

  3. سوره نحل/60.

  فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

 8. صلوات


 9. #5

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 20 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40425  نقل قول نوشته اصلی توسط مقداد نمایش پست ها


  با عرض سلام و ادب

  طبق بررسی های انجام شده،مطلب مستندی در مورد رواج این امر در میان غیر اعراب نیافتیم.

  برخی از مورخین می گویند: پیدایش این رسم غلط به دوره «نعمان بن منذر» پادشاه حیره باز می گردد. داستان از این قرار است که بنی تمیم مالیات وضع شده را نمی پرداخت؛ نعمان فرمان داد، تا به این قبیله هجوم برند.

  با سلام

  ضمن تشکر مطالبی را خدمت اساتید ارائه میدهم

  هرودوت در کتاب هفتم در شرح لشکرکشی خشایار به یونان می نویسد :


  «سپاهیان خشایارشا در نقطه مشهور به نه راه از پلی عبور کردند ، آنجا سرزمین طایفه ادرنی است و چون معلوم شد آن محل نیز "نه راه" (nine way)نام دارد ، 9 پسر و 9 دختر بومی را بر سبیل نذری زنده به گور کردند ، این یک رسم پارسیان است و شنیده ام امستریس دختر [همسر] خشایارشا نیز در دوره سالخوردگی به همین اقدام مبادرت ورزید و 14 پسر از نجیب زادگان پارسی را به عنوان صدقه و آرزوی درازی عمر خویش قربانی کرد ! »


  تواریخ هرودوت با ترجمه استاد وحید مازندرانی ، انتشارات علمی و فرهنگی ، برگه 386


  ترجمه انگلیسی راولینسون :

  After propitiating the stream by these and many other magical ceremonies, the Persians crossed the Strymon, by bridges made before their arrival,at a place called “The Nine Ways,” which was in the territory of the Edonians. And when they learnt that the name of the place was “The Nine Ways,” they took nine of the youths of the land and as many of their maidens, and buried them alive on the spot. Burying alive is a Persian custom I have heard that Amestris, the wife of Xerxes
  ,Burying alive is a Persian in herold age buried alive seven pairs of Persian youths, sons of illustrious men, asa thank-offering to the god who is supposed to dwell underneath theearth].
  ترجمه گادلی :

  After using these enchantments and many others besides on the river, they passed over it at the Nine Ways in Edonian country,by the bridges which they found thrown across the Strymon. When they learned that Nine Ways was the name of the place, they buried alive that number of boys and maidens, children of the local people . To bury people alive is a Persians custom; I have learned by inquiry that when Xerxes’wife Amestris reached old age, she buried twice seven sons of notable Persians as an offering on her own behalf to the fabled god beneath the earth  نخست سند مکتوب تاریخ در مورد زنده به گور کردن در جهان به نام کمبوزیه پسر کوروش است ؛ ویل دورانت در این باب می نویسد :


  «کبوجی نعش های موميايی شده شاهان را از گورها بيرون كشيد و به لعنتهای قديمی كه برای نبش كنندگان قبور شده بود هم توجهی نكرد ؛ معابد را با پليدی آلود و فرمان داد تا بت هايی را كه در آنها بود بسوزانند.
  گمان وی آن بود كه با چنين كارها مردم مصر از بند خرافات و اوهام رهايی خواهند يافت. چون دچار حمله بيماری شد- كه شايد آن بيماری صرعی بوده است- برای مصريان شكی نماند كه اين بيماری كيفری است كه خدايان به او داده اند ، از آن پس ديگر هيچ مصری در راستی و درستی دين خويش شک نداشت .
  كبوجيه برای آنكه زشتيهای حكومت مطلقه را هر چه بيشتر آشكار سازد ، همان كاری را كرد كه ناپلئون بر اثر حمله های دلدرد سخت خويش انجام ميداد ؛ به اين معنی كه خواهر و همسر خود ركسانه را كشت و پسر خود پركساسپس را به تير زد ، و دوازده نفر از بزرگان پارسی را زنده به گور كرد ، و به كشتن كرزوس فرمان داد و پس از آن پشيمان شد ، و چون دانست كه حكم او را اجرا نكرده اند خوشحال شد ، ولی كسانی را كه از اجرای آن تن زده بودند كيفر داد ! »

  (سند)

  http://hvm.ir/print.asp?id=30075
  http://www.livius.org/articles/perso...cambyses-ii-2/


  [به این جنایتها بیافزایید که شاه کمبوجی کاکل زری و پسر ارشد کوروش که مثل پدر رفتار می کرد، زنده زنده پوست قاضی ای که رشوه گرفته بود را کند و پسرش را روی پوست پدرش نشانید ! ]
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 10. صلوات ها 2


 11. #6

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 20 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40425  اشاره ویل دورانت به مطلبی است که هرودوت در کتاب سوم خود آورده است :
  «کمبوجیه با "کمترین بهانه" دستور بازداشت دوازده تن از پارسیان والانسب را داد و آنها را زنده به گور کرد »
  (برگه 207 از ترجمه پارسی استاد مازندرانی از تواریخ هرودوت)


  در ترجمه بسیار معتبر انگلیسی راولینسون می خوانیم


  he took twelve of the noblest Persians, and, without bringing any charge worthy of death against them, buried them all up to the neck.
  در ترجمه انگلیسی گادلی :  Thus did Cambyses then; at another time he took twelve Persians, equal to the noblest in the land, convicted them of some minor offense, and buried them alive up to the neck
  تحقیقات باستان شناسی نشان می دهد که 5000 سال ق.م در شهر سوخته (Burnt city) که پارسیان بدان افتخار می کنند ؛ زنده به گور کردن و قربانی کردن انسانها (Human Sacrifice) انجام می گرفته و یک سنت رایج بوده است
  (سند)  http://www.freerepublic.com/focus/f-news/1309803/posts

  Human Sacrifice Was Common In Burnt City (Iran)  Human Sacrifice Was Common in Burnt CityTehran (Iranian Cultural Heritage News Agency) -- According to archeological research in the 5000-year-old burnt city, in eastern
  province of Sistan-Baluchistan, sacrificing human beings was a common practice in ancient times  .زنده به گور کردن در تاریخ برای اولین بار به دست چه کسانی انجام شد؟


  After excavating a number of graves in the cemetery of the burnt city, the Iranian archeological team came across signs of murder and generally beheaded bodies.“During excavations in the burnt city cemetery, we came across a grave with only one skull buried along with gifts and personal items needed for the afterlife. There was also another grave in the form of a circle with 13 skulls arranged toward the outside. In the center of this circle, there were bones of a 45-year-old man and the skulls of 2 dogs”, Mansoor Sajjadi, head of archeological team, told CHN.According to Sajjadi, another grave contained a skeleton with its head below its feet along with 2 daggers. As all the deceased have been buried in religious ceremonies, it seems unlikely that they have been evil-doers punished for their crimes.“Burying the heads in a circle is a proof for the existence of a ritual among the people in the burnt city, but we need to do more excavations and research to come to a definite conclusion about the sacrifice ritual”, Sajjadi said.Burnt city ancient site in Sistan-Baluchistan province in southeastern Iran is one of the most important prehistoric sites in Iran. Though this site has been the subject of 8 seasons of archeological research, the experts do not still know what people resided in this city.
  شهر سوخته نام بقایای دولت شهری باستانی در ایران است که در ۵۶ کیلومتری زابل و در حاشیه جاده زابل-زاهدان در شرق ایران در استان سیستان و بلوچستان واقع شده‌است. شهر مزبور در روی آبرفت‌های مصب رودخانه هیرمند به دریاچه هامون و زمانی در ساحل آن رودخانه بنا شده بود. دورهٔ بنای این شهر بزرگ با دوره برنز تمدن جیرفت مقارن است و ایرانیان در حدود ۶۰۰۰ سال پیش در این شهر زندگی می‌کرده‌اند.
  گفته می‌شود، شهر سوخته پیشرفته‌ترین شهر جهان قدیم بوده‌است و حتی بسیار پیشرفته‌تر از دولت شهر کرت که سینوهه در کتاب خود از آن یاد کرده‌است.

  شادروان عبدالحسین زرین کوب در جلد دوم کتاب "تاریخ ایران پس از اسلام" می نویسند :


  «همه برگزیدگان آئین مزدک هلاک ، و به روایتی زنده به گور شدند» (برگه های ۱۸۱-۱۸۲)


  سند و گزارش دیگری نیز از کتزیاس موجود است که توجه بدانرا مدیون دوست بسیار ارجمندم جناب حمورایی هستم که در بخش نظرات مطرح کردند و به موجب این سند کتزیاس مورخ بزرگ یونانی در تاریخ خود می نویسد که :


  «به دستور اردشیر ، آپولونیدس دو ماه به غل و زنجیر بسته شده و شکنجه شد و سپس وی را زنده به گور کردند
  (برگه ۸۸ از ترجمه فارسی)

  با تشکر از دوست خوبمان بزرگمهر

  ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ در ساعت ۲۳:۲۹
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 12. صلوات ها 2


 13. #7

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  علاقه
  تدریس؛ تحقیق
  نوشته
  1,315
  حضور
  25 روز 21 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  109
  آپلود
  2
  گالری
  74
  صلوات
  3814  نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
  اشاره به رسم عرب جاهلی دارد !!اما موضوع سخن ما قبل از اعراب است
  دفاع از اعراب جاهلی هم در نوع خودش جالب است و هم سعادتی می خواهد که کمتر کسی به آن می رسد!

  قرآن می‌فرماید: «وَ لا تَقْتُلُوا أَوْلادَکُمْ مِنْ إِمْلاقٍ نَحْنُ نَرْزُقُکُمْ وَ إِیَّاهُمْ...»؛ و فرزندانتان را از (ترس) فقر، نکشید! ما شما و آنها را روزى مى‌‏دهیم. (انعام، 151.)  نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
  زنده زنده پوست قاضی ای که رشوه گرفته بود را کند و پسرش را روی پوست پدرش نشانید !
  اگر همین کار را هم اکنون در بعضی کشورها!!! انجام می دادند نه شهرام چزایری وجود داشت، نه بابک زنجانی ای و نه ...  نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
  «کمبوجیه با "کمترین بهانه" دستور بازداشت دوازده تن از پارسیان والانسب را داد و آنها را زنده به گور کرد »
  (برگه 207 از ترجمه پارسی استاد مازندرانی از تواریخ هرودوت)
  احتمالا بین کسی که فرزند دختر شیرخواره خود را زنده به گور می کند و کسی که مجرمی را مجازات می کند، تفاوت قائل هستید!  نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
  «همه برگزیدگان آئین مزدک هلاک ، و به روایتی زنده به گور شدند» (برگه های ۱۸۱-۱۸۲)
  باز هم حمایت از کمونیست های کهن!!! سعادت می خواهد.

  مگر همین جمهوری اسلامی کم کمونیستها را نابود کرد؟

  مگر پیامبر گرامی کفار را نمی کشت؟
  وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
  دعام کنید
  للَّهِ مِنْ عِبادِهِ خِيَرَتانِ، فَخِيَرَتُهُ مِنَ الْعَرَبِ قُرَيْشٌ وَمِنَ الْعَجَمِ فارْسٌ.
  از بندگان خدا دو گروه برگزيده و نيكو هستند. بندگان نيكو و برگزيده عرب، قريش مى‏باشد و بندگان نيكو و برگزيده عجم فارس‏ها هستند.
  المناقب، ابن شهر آشوب: 4/ 167؛ بحار الأنوار: 46/ 4؛ ربيع الابرار: 1/ 402402

 14. صلوات ها 2


 15. #8

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 20 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40425  با سلام


  نقل قول نوشته اصلی توسط anoushiravan نمایش پست ها
  دفاع از اعراب جاهلی هم در نوع خودش جالب است و هم سعادتی می خواهد که کمتر کسی به آن می رسد!

  قرآن می‌فرماید: «وَ لا تَقْتُلُوا أَوْلادَکُمْ مِنْ إِمْلاقٍ نَحْنُ نَرْزُقُکُمْ وَ إِیَّاهُمْ...»؛ و فرزندانتان را از (ترس) فقر، نکشید! ما شما و آنها را روزى مى‌‏دهیم. (انعام، 151.)
  جناب انوشیروان این سعادتیست از اسناد و حقایق سخن بگویم همانگونه که سرورمان امیر المومنین ع فرموده اند
  امیر المومنین علی ع در نهج البلاغه، نامه 208.میفرماید : دروَ مَنِ اعْتَبَرَ أَبْصَرَ وَ مَنْ أَبْصَرَ فَهِمَ وَ مَنْ فَهِمَ عَلِم‏، على (ع) فرموده است: هر کس از وقایع گذشتگان عبرت بگیرد بینا مى‏شود، کسى که بصیرت و بینائى پیدا کرد مى‏فهمد، و آن کس که فهمید عالم مى‏شود.-۱
  ۱-نهج البلاغه، نامه 208.
  نقل قول نوشته اصلی توسط anoushiravan نمایش پست ها
  اگر همین کار را هم اکنون در بعضی کشورها!!! انجام می دادند نه شهرام چزایری وجود داشت، نه بابک زنجانی ای و نه ...

  ما در زمان بربریت زندگی نمیکنیم و مسلمان و شعیه ایم و امروز اگر کسی خلافی کرد بر حسب کتاب خدا قرآن و سنت پیامبر ص با او رفتار میکنیم

  نقل قول نوشته اصلی توسط anoushiravan نمایش پست ها
  نقل قول نوشته اصلی توسط anoushiravan نمایش پست ها
  احتمالا بین کسی که فرزند دختر شیرخواره خود را زنده به گور می کند و کسی که مجرمی را مجازات می کند، تفاوت قائل هستید!
  احتمالا انتظار ندارید که برای توجیه یک جنایات !جنایات دیگری را بزرگ کنیم تا جنایات دیگر کم رنگ جلوه کند !!

  نقل قول نوشته اصلی توسط anoushiravan نمایش پست ها
  باز هم حمایت از کمونیست های کهن!!! سعادت می خواهد.
  خیر انسانهای که زنده بگور شده اند حالا با کدام دستور خدا و با کدام کتاب مشخص نیست !!


  نقل قول نوشته اصلی توسط anoushiravan نمایش پست ها
  مگر همین جمهوری اسلامی کم کمونیستها را نابود کرد؟
  جمهوری اسلامی کمونیستها را کوبید البته در عقاید درسته اما آنها را زنده ,زنده در گور قرار نداد


  نقل قول نوشته اصلی توسط anoushiravan نمایش پست ها
  مگر پیامبر گرامی کفار را نمی کشت؟
  درهیچ جایی از قرآن و روایات و اخبار پیامبر ص دستور به زنده بگور کردن کسی نداده است !!!
  سخن ما زنده بگور کردن است
  یا علی ع
  ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۴/۱۱/۳۰ در ساعت ۰۰:۳۹
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 16. صلوات ها 2


 17. #9

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۱
  علاقه
  تدریس؛ تحقیق
  نوشته
  1,315
  حضور
  25 روز 21 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  109
  آپلود
  2
  گالری
  74
  صلوات
  3814  نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
  ما در زمان بربریت زندگی نمیکنیم و مسلمان و شعیه ایم و امروز اگر کسی خلافی کرد بر حسب کتاب خدا قرآن و سنت پیامبر ص با او رفتار میکنیم
  احتمالا مرحوم خلخالی را فراموش کرده اید.

  فتاوا متفاوتند. ممکن است یک حاکم شرع شخصی را مستحق مرگ بداند و دیگری خیر


  نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
  احتمالا انتظار ندارید که برای توجیه یک جنایات !جنایات دیگری را بزرگ کنیم تا جنایات دیگر کم رنگ جلوه کند !!

  در متنی که خودتان هم قرار دادید نوشته بود که به هر حال بهانه ای وجود داشته است! و مانند اعراب جاهلی، نوزاد معصوم را نمی کشتند

  برای این که این اتفاق را جنایت بدانید باید از شیوه محاکمات و فرایند دادرسی در آن زمان اثبات کنید که مقتولان بی گناه بوده اند و بهانه ها! محکمه پسند نبودند. بفرمایید ثابت کنید

  در مورد مجازات هم همچنین! این که مثلا زنده به گور کردن در قوانین کیفری 2500 سال پیش چه صورتی داشته است هم باید بررسی شود

  حتی داعش هم که مجرمان!!! (از نظر خودش البته) را می سوزاند و یا حتی منفجر می کند و ... این کارها را بر اساس یکسری قوانین خودش انجام می دهد!

  یا این که مثلا در احکام اسلامی سنگسار کردن و پرت کردن از کوه وجود دارد، این ها بر اساس قوانین است و در مورد بیگناهان اجرا نمی شود. بلکه برای مجرمانی خاص اعمال می شود

  حالا اروپایی ها آن را قبول نداشته باشند. مهم نیست.

  شما هم متنی نیاوردید که نشان دهد مثلا در دوره باستان در ایران فرزندان بیگناه را زنده به گور می کردند.

  عنوان تاپیک را هم قرار داده اید "زنده به گور کردن در تاریخ برای اولین بار به دست چه کسانی انجام شد؟"

  تصویر زیر مربوط است به زنده به گور کردن دو زن در دوره میان سنگی

  یعنی حدود 7600 سال پیش!!!!

  زنده به گور کردن در تاریخ برای اولین بار به دست چه کسانی انجام شد؟  (البته )
  وَالَّذِينَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَكَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن يَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ
  دعام کنید
  للَّهِ مِنْ عِبادِهِ خِيَرَتانِ، فَخِيَرَتُهُ مِنَ الْعَرَبِ قُرَيْشٌ وَمِنَ الْعَجَمِ فارْسٌ.
  از بندگان خدا دو گروه برگزيده و نيكو هستند. بندگان نيكو و برگزيده عرب، قريش مى‏باشد و بندگان نيكو و برگزيده عجم فارس‏ها هستند.
  المناقب، ابن شهر آشوب: 4/ 167؛ بحار الأنوار: 46/ 4؛ ربيع الابرار: 1/ 402402

 18. صلوات ها 3


 19. #10

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 20 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40425  نقل قول نوشته اصلی توسط Anoushiravan نمایش پست ها

  تصویر زیر مربوط است به زنده به گور کردن دو زن در دوره میان سنگی

  یعنی حدود 7600 سال پیش!!!!

  زنده به گور کردن در تاریخ برای اولین بار به دست چه کسانی انجام شد؟  (البته )
  سلام
  فعلا این سخن نادرست خودتان را که در ۷ آوریل ۲۰۱۴ توسط باستان شناسان ثابت شد که هیچ اثری از اینکه این دو زن به زور در گور قرار داده شده باشند یافت نشده است را داشته باشید
  برای از بین بردن جنایات شاهان مطلب خوبی نیافتید !

  RÉSUMÉ

  Une enquête archéologique dans la Préhistoire de Bretagne


  Un homme percé de flèches, deux femmes au crâne fracassé : la nécropole de Téviec dans le Morbihan semble cautionner l’image d’une humanité violente lors de la Préhistoire. L’enquête menée par les archéologues sur ces chasseurs-cueilleurs maritimes du 6ème millénaire avant notre ère permet de replacer ces évènements dans leur contexte social et culturel. Un chapitre essentiel de l’histoire humaine en Bretagne s’ouvre alors, quelques siècles avant que cette région ne se couvre de mégalithe.
  Grégor Marchand, Archéologue, Centre de Recherche en Archéologie, Archéosciences, Histoire (CREAAH), Université de Rennes 1, CNRS

  اینم فیلمش که ببینید

  http://www.lairedu.fr/media/video/co...urtres-teviec/

  تا بعد به بقیه سخنانتان رسیدگی کنیم


  ..

  ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۴/۱۱/۳۰ در ساعت ۲۱:۳۶
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 20. صلوات ها 2


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود