سردار شهید ولی الله کشوری

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سردار شهید ولی الله کشوری

سردار سرتیپ پاسدار ولی الله کشوری در سال ۱۳۴۱ در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود و در سن ۱۸ سالگی به عضویت سپاه درآمد و یک سال بعد در سال ۱۳۶۰ در عملیات فرماندهی کل قوا جبهه قطع نخاع شد.
این شهید بزرگوار بعد از مجروح شدن هم با همان ویلچر به جبهه می رفت و از درایت و ذکاوتش برای مدیریت بهتر اوضاع جبهه استفاده می شد. شهید حاج ولی الله کشوری برای دیگر عزیزان جانباز شهرضایی همچون برادری بزرگتر بود و در تشکیل تیم بسکتبال جانبازان و معلولین زحمات فراوانی کشید و خودش هم یکی از بهترین بازیکنان تیم بود. وی برای پیگیری مشکلات جانبازان و معلولین همیشه تلاش می کرد. حاج ولی اسوه صبر و آرامش، خوش رویی و نشاط، شجاعت و صبر بود. حاج ولی بدلیل وجود توموری بدخیم در مثانه در بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) بستری و مورد عمل جراحی قرار گرفت و مثانه اش بطور کامل خارج شد. اما این تومور به مثانه بسنده نکرد و به تدریج ریه، کبد و دیگر اعضای داخلی بدن را فراگرفت. چندماهی شیمی درمانی شد ولی متاسفانه فایده ای نداشت و پزشکان از بهبود حاجی ناامید شدند و پیکر رنج کشیده حاجی به اصفهان منتقل و در آسایشگاه جانبازان اصفهان بستری شد دیگر رمقی برایش نمانده بود به سختی حرف می زد لبهایش خشک شده بود به حاجی گفتم عازم مشهد هستم اشک در چشمانش حلقه زد از حرم آقا برایش پیامک زدم دو روز بعد این متن برایم توسط حاجی ارسال شد.

هیچ کس اشکی برای ما نریخت/ هرکه با ما بود از ما می گریخت
چند روزی است حالم دیدنی است / حال من از این و آن پرسیدنی است
گاه بر روی زمین زل می زنم / گاه بر حافظ تفال می زنم
حافظ دیوانه حالم را گرفت / گفت ما زیاران چشم یاری داشتیم
خود غلط بود آنچه می پنداشتیم

از پیامک حاجی فهمیدم که خیلی تنهاست ولی خوشحال شدم که بهتره و حوصله پیامک زدن را پیدا کرده لذا برایش پیامک فرستادم که ولی جان با این پیام بیشتر نگران حالت شدم، اما برای بهبودی ات در حرم امام رضا(ع) برایت دعا می کنم. نیم ساعت بعد دوباره با گوشی حاجی پیامک آمد که حاجی از دیشب رفته در کما، آقا را به جوادش قسم بده کمکش کنه. تازه فهمیدم قضیه از چه قراره. همسر دلسوخته اش با گوشی حاجی برایم پیامک داده بودندسرانجام جانباز شهید ولی الله کشوری پس از عمری مجاهدت درتاریخ90/5/7به قافله شهداپیوست

روحش شاد

با امام شهدا محشور بشن