علاقمندی به حوزه و مخالفت خانواده

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
علاقمندی به حوزه و مخالفت خانواده

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
اول مشخصات
دانش آموز 17 ساله ، سوم ریاضی ، دبیرستان استعداد های درخشان تحصیل میکنم
با توجه به شرایط زیر پاسخ بدید و خود رو جای من قرار بدید ;
1-یک سال دیگر درس بخوانم دبیرستانم تمامه
2-یکی از روحانیون میگن هرچی زودتر بری بهتره و از طرفی یکی از روحانیون میگن مدرک دیپلمتو بگیر بعد برو
3-با محالفت مادرم روبرو هستم ، پدر مشکلی ندارن ، از نظر شرعی پرسیدم فرمودند رضایت والدین ملاک نیست ، من هم بی رضایت دست به کاذی نمیزنم
4-واقعا به دروس جوزوی علاقه دارم و اصلا فکر مسائل مالیش نیستم
5-و الان بین چند چیز موندم،الآن برم یا بعد،رضایت مادر عزیزمو چیگار کنم؟!!

خواهش میکنم با دلیل و منطق من رو به سمتی هدایت کنید
ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

Basir313;781874 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
اول مشخصات
دانش آموز 17 ساله ، سوم ریاضی ، دبیرستان استعداد های درخشان تحصیل میکنم
با توجه به شرایط زیر پاسخ بدید و خود رو جای من قرار بدید ;
1-یک سال دیگر درس بخوانم دبیرستانم تمامه
2-یکی از روحانیون میگن هرچی زودتر بری بهتره و از طرفی یکی از روحانیون میگن مدرک دیپلمتو بگیر بعد برو
3-با محالفت مادرم روبرو هستم ، پدر مشکلی ندارن ، از نظر شرعی پرسیدم فرمودند رضایت والدین ملاک نیست ، من هم بی رضایت دست به کاذی نمیزنم
4-واقعا به دروس جوزوی علاقه دارم و اصلا فکر مسائل مالیش نیستم
5-و الان بین چند چیز موندم،الآن برم یا بعد،رضایت مادر عزیزمو چیگار کنم؟!!

خواهش میکنم با دلیل و منطق من رو به سمتی هدایت کنید
ممنون

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد.
به نظر می رسد علت اینکه دوستان می گویند که پس از گزفتن دیپلم بروید حوزه، این است که با گرفتن مدرک سنتون بالاتر می رود و در تصمیماتتون و درس خواندنتون با پختگی بیشتری عمل می کنید که در صورتی که هم اکنون پختگی لازم را در تصمیم گیری هاتون دارید و از مشورت روحانیون قوی و با تجربه استفاده می کنید به نظر می رسد ضرورتی برای یکسال صبر کردن وجود ندارد.
و البته شرط ورود به حوزه های علمیه سفیران داشتن مدرک دیپلم می باشد که در صورتی که قصد داشته باشید به این حوزه ها وارد شوید باید با دیپلم بیایید.

واما در مورد نارضایتی مادر سعی نمایید رضایت ایشان را از طرق مختلف کسب نمایید

1. علت نارضایتی ایشان را یافته و برطرف نمایید
  2. از ثمرات و برکات حوزه و فواید آن با ایشان صحبت نمایید
  3. از شخصی که صحبت های او در مادرتون اثر دارد بخواهید که با ایشان صحبت نمایید
  4. روحانیون موفق و با تحصیلات بالا را به ایشان معرفی نمایید. تا نگاه ایشان به حوزویان مناسب و صحیح گردد.
  5. سعی نمایید احساسات مادر خود را تحریک نموده و رضایت او را جلب نمایید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

با عرض سلام و تشکر فراوان
بنده یک هفتست در حال تحقیق هستم
دچار تشویش شده ام
اما رضایت مادر برایم ساده به نظر میرسد
من دیگر از ان ترسی ندارم
مسئله ی انتخاب صحیح را باید مطرح کنم،موضوع بسیار مهم ک پاسخی بسیار قاطع میخواهم،اگر برایتان مقدور است راهنمایی بفرمایید
موضوع به شرح زیر است:
همانطور که عرض شد حدود یک هفته است که به شدت در حال تفکر و تحقیق در این رابطه ام
دیروز بود که با فردی در مقطع دکترا (فکر میکنم دکترا حقوق) مشورت کردم و ایشون بنده را توجیه کرد که تجربی را ادامه بدهم ، کنکور بدهم و در سال اول دنشگاه در کنار آن تحیلات حوزه هم کسب کنم و اگر خوشم آمد آنگاه حق انتخاب بیشتری با آگاهی بیشتری خواهم داشت
و بنده قانع از سفر به شهر خودم بازگشتم
اما باز امروز مراجعتی داشتم به سایت استاد بزوار جناب پناهیان و با شنیدن چند سخنرانی از ایشان باز دوباره هوایی شدم و حوس حوزه رفتن کردم
بسیار مشوش ام و نیاز به کمک دارم
اگر ممکن است مرا یاری دهید
ممنون
خدا یاریتان کند و یاریم...

سپاس فراوان

موضوع قفل شده است