جمع بندی با اهانت کننده به پیامبر (صلی الله علیه و آله) چگونه برخورد کنم؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
با اهانت کننده به پیامبر (صلی الله علیه و آله) چگونه برخورد کنم؟

سلام

من توی یک مغازه کار میکنم

سید هستم

چند روز قبل با صاحب مغازه که خودشم اونجا کار میکنه شوخی میکردیم . البته اون شروع کرد

چون مال شهرستانم مسخره کرد

بعد من گفتم با خنده گفتم جد ما نبود شما هنو اتیش پرست بودین

بعد شروع کرد چرت و پرت گفتن راجب پیامبر

زبونم لال مثلا گفت : سوسمار خور بوده شما سیدها جددتون اینه. هیز بوده دنبال زن بوده. خشن بوده دنبال جنگ همش. تنبل بوده . فقط خدا درسته پیامبر فقط نامه رشون بوده. همون قران هم یه کم مشکل داره

من جواب همشو منطقی دادم

مثلا گفتم چطور میگی هم تنبل بوده هم دنبال جنگ!

یا چطور میگی زن باز بوده ( خدایا ببخش) که هواسش به جنگ بوده و مکه رو بدون درگیری فتح کردن!

گفتم اونای که ازشون شنیدی بهت نگفتن چقدر کتک خوردن و فحش و سنگ!

خلاصه اعصابم خرد شد.هر چی هم بعد اولین تهمتش گفتم بابا غلط کردم بحث عوض کن هی بیشتر خوشش میومد و میگفت.

البته اینا اعتقاداتشه با اینکه با لحن مسخره و سر به سر گذاشتن مطرحش کرد

بعد از اون ور میره ایپند دود میکنه و ده تا صلوات میفرسته. یا یه عطسه میکنه چهار صد پنصد تا صلوات میفرسته.( خدا همه رو خوب کنه!):Nishkhand:

سوالم اینه :

1-با این ادم چکار کنم؟

2- چون این اقا دم دمای عیده کسی رو نمیتونه جای من بیاره اگه هم بیاره تا راه بیفته ضرر میکنه. میخوام شغلمو ترک کم نزدیکای عید و وقتی ضربه خرد بهش بگم تلافی چی بوده؟

کارم درسته؟

اصلا چکار کنم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: جناب استاد

روح سبز;781611 نوشت:
سلام

من توی یک مغازه کار میکنم

سید هستم

چند روز قبل با صاحب مغازه که خودشم اونجا کار میکنه شوخی میکردیم . البته اون شروع کرد

چون مال شهرستانم مسخره کرد

بعد من گفتم با خنده گفتم جد ما نبود شما هنو اتیش پرست بودین

بعد شروع کرد چرت و پرت گفتن راجب پیامبر

زبونم لال مثلا گفت : سوسمار خور بوده شما سیدها جددتون اینه. هیز بوده دنبال زن بوده. خشن بوده دنبال جنگ همش. تنبل بوده . فقط خدا درسته پیامبر فقط نامه رشون بوده. همون قران هم یه کم مشکل داره

من جواب همشو منطقی دادم

مثلا گفتم چطور میگی هم تنبل بوده هم دنبال جنگ!

یا چطور میگی زن باز بوده ( خدایا ببخش) که هواسش به جنگ بوده و مکه رو بدون درگیری فتح کردن!

گفتم اونای که ازشون شنیدی بهت نگفتن چقدر کتک خوردن و فحش و سنگ!

خلاصه اعصابم خرد شد.هر چی هم بعد اولین تهمتش گفتم بابا غلط کردم بحث عوض کن هی بیشتر خوشش میومد و میگفت.

البته اینا اعتقاداتشه با اینکه با لحن مسخره و سر به سر گذاشتن مطرحش کرد

بعد از اون ور میره ایپند دود میکنه و ده تا صلوات میفرسته. یا یه عطسه میکنه چهار صد پنصد تا صلوات میفرسته.( خدا همه رو خوب کنه!)

سوالم اینه :

1-با این ادم چکار کنم؟

2- چون این اقا دم دمای عیده کسی رو نمیتونه جای من بیاره اگه هم بیاره تا راه بیفته ضرر میکنه. میخوام شغلمو ترک کم نزدیکای عید و وقتی ضربه خرد بهش بگم تلافی چی بوده؟

کارم درسته؟

اصلا چکار کنم؟

سلام علیکم و رحمة الله
وظیفه ی شرعی خودتان را با توجه به نام مرجع تقلیدتان از کارشناسان احکام سوال کنید همچنین می توانید سوال خود را به شماره 30009640 پیامک کنید.
اما از نظر اخلاقی با توجه به اینکه می گویید اعتقاداتش این بوده و با صحبت و توضیح منطقی شما نه تنها کوتاه نیامده بلکه بدتر شده ،کار کردن و همراهی کردن ایشان به هیچ وجه درست نیست مگر اینکه بدانید می شود رویش تاثیر گذاشت و اعتقادات باطلش روی شما تاثیر نداشته باشد.
فقط در این صورت می توانید از نظر اخلاقی نزد چنین کسی کار کنید. البته حتما وظیفه کامل شرعی تان را همانطور که عرض شد سوال کنید.
موفق باشید.

استاد;782082 نوشت:
سلام علیکم و رحمة الله
وظیفه ی شرعی خودتان را با توجه به نام مرجع تقلیدتان از کارشناسان احکام سوال کنید همچنین می توانید سوال خود را به شماره 30009640 پیامک کنید.
اما از نظر اخلاقی با توجه به اینکه می گویید اعتقاداتش این بوده و با صحبت و توضیح منطقی شما نه تنها کوتاه نیامده بلکه بدتر شده ،کار کردن و همراهی کردن ایشان به هیچ وجه درست نیست مگر اینکه بدانید می شود رویش تاثیر گذاشت و اعتقادات باطلش روی شما تاثیر نداشته باشد.
فقط در این صورت می توانید از نظر اخلاقی نزد چنین کسی کار کنید. البته حتما وظیفه کامل شرعی تان را همانطور که عرض شد سوال کنید.

سلام
چند روز پیش گفت من اشتباه میکنم.
ایشون گفتن که حرفای که زده اصلا بهشون باور نداره و به پیامبر و خدا پیامبر و قران کاملا اعتقاد داره و میگفت حتی توی بعضی بحثها توی جمع اطرافیانش جلو توهین رو هم گرفته.و فقط برا اذیت کردن من اون حرفا رو گفته و مثلا شوخی کرده.

سوال:
با توجه به این که صاحب کارم به پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) توهین می کند:
بفرمایید با چنین شخصی چه برخوردی داشته باشم؟ نزدیک عید نیز هست و او نمی تواند کسی را جایگزین بنده نماید، میخواهم شغلم را ترک کنم تا متضرر گردد و به او بگویم تلافی توهینی بوده که انجام دادی.
ایا کارم درست هست؟

پاسخ

موضوع قفل شده است