صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: یک دین جدید به من معرفی کنید

نوشته
    1
    حضور
    1 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

اشاره یک دین جدید به من معرفی کنید

دنبال یه دین میگردم بهتر از اسلام باشه
    یه دین که توش انسانیت و عواطف توش حرف اول و آخر باشه
    یه دین که تمام ادیانو زیر پا بزاره و معنای متفاوتی از خدا داشته باشه
    دنبال یه دین که "عدالت" به معنای کاملش اجرا بشه و پرچمدار باشه و نه فقط برای گول زدن یکسری بچه نامش اورده بشه
    دینی که توش حیوانات بعنوان یک بنده متفاوت خدا باشن و نه قربانی و غذا و اسباب بازی و وسیله تفریح
    یه دین که توش یک زن برابر یک مرد باشه و نه چهار زن و هزاران زن صیغه ای برابر یک مرد
    دینی که توش ارزش خون زن برابر مرد باشه و نه نصف و کمتر اون
    دینی که توش پدر و فرزند و مادر حق زندگی یکسانی داشته باشن نه اینکه پدر صاحب جان و جسم فرزند و مادر باشه
    دینی که توش برای گول زدن مردم و ترغیبشون به صالحات و بهشت ، حوری و پری و قلمان(غلمان؟) و غیره نباشه
    من دین بی عدالتی نمیخام و نمیتونم به اسلام حق بدم
    به این دلایل و هزاران دلیل دیگه من اسلامو دوست ندارم
    دین جدید میخام
    لطفا برای یافت دین جدید کمکم کنید
    ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۴/۱۲/۲۸ در ساعت ۱۶:۵۳

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58287

با نام و یاد دوست

یک دین جدید به من معرفی کنید

کارشناس بحث: استاد طاها

5. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

با عرض سلام به شما دوست گرامی

اشکالاتی که شما به اسلام وارد میدانید در تاپیکهای مختلف این انجمن و دیگر سایتها و دیگر منابع به تفکیک و با تفصیل بحث شده است.

اما نکته ای در مطالب شماست که مرا به یاد دو داستان انداخت که به نظرم نقل آنها در ابتدای این تاپیک خالی از لطف نیست.

حکایت مردی که دو دختر داشت

مردی در بنی اسرائیل زندگی میکرد که صاحب دو دختر بود. یکی از آندو را به مردی کشاورز و دیگری را بشخصی کوزه گر شوهر داد.

روزی برای دیدار و احوالپرسی ایشان به راه افتاد. اول پیش آن دختری رفت که همسر کشاورز بود؛ احوالش را پرسید و دختر گفت: پدر جان! شوهرم کشت و زراعت فراوانی کرده و اگر باران بیاید حال ما از تمام بنی اسرائیل بهتر خواهد بود.

مرد سپس به خانه دختر دیگرش رفت و از او نیز احوال پرسید؛ دختر گفت: پدر! شوهرم کوزه زیادی ساخته و اگر خداوند مدتی باران نفرستد تا کوزه های او خشک شود حال ما از همه نیکوتر خواهد بود.

آن مرد از خانه دختر خود بیرون آمد در حالیکه میگفت: خدایا تو خودت هر چه صلاح میدانی انجام بده که در این میان مرا نمیرسد که بنفع یکی درخواستی بکنم؛ پس هر چه صلاح آنهاست انجام ده. (به نقل از: کتاب «داستانها و پندها»، مصطفی زمانی وجدانی، ج1، ص91)

افسانه مرد سنگ شکن

روزي روزگاري پيرمرد سنگ ‌شكن و فقيري زندگي مي ‌كرد به نام هوفوس. او هر روز به كوهستان مي ‌رفت تا قطعات بزرگ سنگ را بشكند و بتراشد. هوفوس در نزديكي كوه در يك كلبه كوچك زندگي مي‌ كرد و از زندگي‌اي كه داشت، راضي و خوشحال بود.

يك روز، باري از سنگ را به خانه‌ي يك مرد ثروتمند برد. در آن ‌جا آن‌قدر چيزهاي زيبا وجود داشت كه هوفوس در راه بازگشت به خانه، به هيچ چيز ديگري جز آن وسايل گران ‌قيمت و زيبا، فكر نمي‌ كرد. پس آرزو كرد كه اي كاش او هم مي‌توانست در رختخوابي نرم از پر پرندگان و دوخته شده از پارچه‌ي ابريشمي و منگوله‌ هاي طلايي بخوابد. آه كشيد و گفت: آه! آه! اگر فقط هوفوس مي ‌توانست مثل آن مرد، ثروتمند باشد! ناگهان در كمال تعجب، صدايي از دل كوهستان شنيد كه خطاب به او گفت: آرزوي تو برآورده شد!

هنگام غروب، وقتي هوفوس به سمت خانه‌ي كوچكش برگشت، به جاي خانه خودش، كاخ بزرگي را ديد پر از لوازم گران ‌قيمت و زيبا و بهترين رختخوابي كه تا آن زمان ديده بود، دوخته شده از ابريشم و پر شده با پرهاي نرم پرندگان و منگوله‌هاي طلايي. هوفوس تصميم گرفت كه زياد كار نكند اما به بيكاري و تنبلي هم عادت نداشت. زمان به كندي مي‌گذشت و روزها به نظر خيلي طولاني مي‌رسيدند.

يك روز كه در كنار پنجره نشسته بود، كالسكه‌اي را ديد كه مي ‌گذشت. چهار اسب سفيد و زيبا كالسكه را مي ‌كشيدند و درون آن يك شاهزاده نشسته بود. در جلو و عقب كالسكه، خدمتگزاراني با لباس‌ هاي رنگارنگ ايستاده بودند و چتري طلايي بالای سر شاهزاده بود. وقتي هوفوس، اين منظره را ديد، ناراحت و غمگين شد و دوباره آه كشيد: آه! آه! اي كاش مي ‌شد كه من هم يك شاهزاده بودم. دوباره همان صداي قبلي از دل كوهستان شنيده شد: آرزويت برآورده شد. تو حالا يك شاهزاده هستي!

بلافاصله، هوفوس خود را در قامت يك شاهزاده ديد. او خدمتكاراني داشت كه لباس‌ هايي قرمز رنگ با نوارهاي طلايي به تن داشتند. در يك كالسكه سوار بود و چتري طلايي در بالاي سرش قرار داشت.

او براي مدتی خوشحال بود؛ اما يك روز، وقتي داشت در باغ قدم مي ‌زد، ديد كه گل‌ ها پژمرده شده و علف ‌ها خشك و قهوه‌اي رنگ شده‌اند. همين‌ طور زماني كه بيرون مي ‌رفت، حس مي‌كرد كه نور خورشيد از پشت چتر بالاي سر او، به نحو كينه ‌توزانه‌اي با گرمی اش او را میسوزاند. با خودش فكر كرد: خورشيد از من قوي‌تر است. پس آه كشيد و آرزو كرد: آه! آه! اگر فقط هوفوس مي ‌توانست خورشيد باشد! باز هم صدايي پاسخ داد: اكنون خورشيد باش!

بلافاصله، او تبديل به خورشيد شد. با گرماي شديد خودش، علف‌ها و زمين‌ هاي برنج را سوزانيد و رودخانه‌ ها را خشك كرد. فقير و غني، همه از گرماي شديد آفتاب به سطوح آمدند. تا اين كه يك روز، ابر بزرگي در آسمان ظاهر شد و جلوي او را گرفت و زمين را از چشم او پنهان نمود. عصباني شد و فرياد كشيد: آه! آه! اي كاش مي ‌شد كه هوفوس يك ابر بود. و صدا دوباره شنيده شد: حالا تو يك ابر باش!

بي ‌درنگ هوفوس تبديل به يك ابر شد. او جلوي خورشيد را پوشانيد و بين آن و زمين فاصله انداخت. روزها و روزها باريد و باريد. رودها طغيان كردند و شاليزارها در زير آب فرو رفتند. شهرها از نظر پنهان شده و غرق شدند؛ و تنها صخره‌هاي‌ بزرگ كوهستان، در جاي خود ايستاده و از ميان سيلاب پيدا بودند. ابر بزرگ، با تعجب به آن ها نگاه كرد، و آن وقت دوباره آرزويي ديگر كرد: آه! آه! اي كاش هوفوس يك صخره‌ي بزرگ بود. صدا اين بار هم به او پاسخ داد: حالا تو يك صخره باش!

هوفوس فوراً تبديل به يك صخره شد. با غرور در جاي خود ايستاده بود. نه گرماي آفتاب بر او تأثيري داشت و نه بارش باران مي ‌توانست او را از جاي خود تكان دهد. و بالاخره او با خودش گفت: حالا ديگر هيچ كس قوي‌تر از من نيست! اما يك روز صبح، با شنيدن صدايي در پايين كوه بيدار شد، دنگ، دنگ، دنگ! به پايين نگاه كرد و مرد سنگ‌ شكني را ديد كه با تيشه‌اش مشغول تراشيدن سنگ بود. صداي يك ضربه‌ي ديگر شنيده شد و صخره‌ي بزرگ به خود لرزيد؛ قطعه سنگي شكسته شد. هوفوس با خودش گفت: اين مرد از من قوي‌تر است! و افسوس خورد و گفت: آه! آه! اي كاش هوفوس يك انسان بود! صدا دوباره شنيده شد: آنچه مي ‌خواهي، همان باش!

و ناگهان، هوفوس باز هم خودش بود، پيرمرد سنگ‌شكن فقيري كه هر روز براي كار به كوهستان مي ‌رفت و شب‌ ها به كلبه‌ي كوچكش باز مي‌گشت اما اين بار، راضي و خوشحال بود و از آن به بعد، ديگر هرگز آرزو نكرد كه كس ديگري جز هوفوس سنگ‌شكن باشد. (به نقل از: http://www.tebyan-ardebil.ir/description.aspx?id=37129)

نتیجه گیری از این دو داستان:
    باید دنبال یافتن چیزی باشیم که عقلا و منطقا درست است نه دنبال چیزی که با هوا و هوس و نفع شخصی و احساسات فردی و سطحی نگری ما جور در می آید.

در پناه حق

ویرایش توسط طاها : ۱۳۹۴/۱۱/۲۲ در ساعت ۰۹:۱۲

7. صلوات ها 19

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3698

با سلام
    اسلام دین منطق و استدلال است و به هیچ عنوان کسی را مجبور به مسلمان شدن و خداپرستی نمی کند زیرا خداونددر فطرت اولیۀ انسان ها اعتقاد به خدا پرستی و خوب بودن را قرارداده، به همین دلیل است که اکثر انسان ها به دنبال گمشده ای میگردند و به غیب، ایمان فطری دارند، ولی بر اثر ناآگاهی ممکن است منحرف شوند.
    مثلا پرستش در ذات هر کسی نهفته است و دیده ایم بعضی به پرستش بُت وبعضی به پرستش گاو و درخت وامثال آن پرداخته اند.
    کودک در بَدو تولد به صورت غریزی میل به مکیدن پستان مادر دارد.
    حال اگر به او پستانک بدهیم بنا به حِسّ غریزی که دارد آنرا نیز می مکد، در هر دو صورت تلاش کودک برای مکیدن، یکی است ولی با مکیدن پستانک هیچ چیزی عاید او نمی شود، انسان به غیر از پرستش خداوند یکتا، وقت خود را تلف میکند وبه هیچ چیزی جز پوچی و بیهودگی در این جهان نخواهد رسید.
    خداوند متعال، برای اینکه ما خود به حقیقتی که در نهان داریم برسیم در شروع انتخاب دین، که پازل گمشدۀ تمامی انسان ها است، با عقل و درایتی که به همه داده است می فرماید:
    در ابتدای اسلام آوردن هر کس باید به اصول دین که:
    ( توحید – نبوت – امامت و عدل و معاد است )خود با تحقیق و بررسی و با عقل و منطق به آن برسد تا پایه های بنای دین و مذهب انتخابی خود را محکم و استوار پی ریزی نماید تا بعد ها دچار تزلزل و مشکل نشود.
    لذا باید به این مهم در ابتدا بسیار اهمیت داد و به اینکه پدران ما به این دین و مذهب بوده اند، پس ما نیز همین راه را کورکورانه ادامه دهیم بَسنده نکنیم تا در ادامه ی راه با هر بادی نلرزیم.
    البته همین که پدران ما به این دین و مذهب بوده اند نظر و لطف پروردگار را شامل حال ما کرده، و جای شکر و سپاس فراوان را دارد ولی کافی نیست.
    مثال ما مثل کسی است که از پدر خود بدون زحمتی ارث کلان به او رسیده، و نمی داند که این ثروت کجاست و چگونه باید از آن استفاده کند واگرهم ثروت را پیداکند معمولا دیده ایم که این ثروت کلان چون زحمت و بینشی در پیش نداشته به سرعت هدر رفته و وارث رفته رفته فقیر و تهیدست می شود.
    ولی آنان که خود به ثروتی می رسند، کمتر پیش می آید که گرفتار فقر گردند .
    این موضوع را ما در کسانی که خود به اسلام مشرف می شوند به وضوح دیده ایم، مثلا زنانی که قبلا مسیحی بودند ویا دین دیگری غیر اسلام داشته اند، وقتی با تحقیق و بررسی خود به اسلام مشرف می شوند دیده ایم، چه حجاب خوب و بهتری از بچه مسلمانانِ اسلام به ارث برده دارند و چگونه دیگر فرایض دینی خود را به طور احسن انجام می دهند.
    البته این موضوع را هم باید در نظر داشت که کسانی که از بینش و درک بالایی برخوردارند با داشتن این ارثیه چگونه راه چند ساله را یک شبه می روند.
    پس انشاالله ما از آن دسته باشیم که با تحقیق وبررسی و درک این دین ارثی، از سرمایه ای که به راحتی از طرف علما و فضلای دین مان در دسترسمان قرار گرفته به نحو کامل و مطلوب بهره ببریم.
    برای این که در انجام فروع دین و احکام اسلام، سؤال های بیهوده نکنیم، چرا ها و سؤالاتمان را در اصول دین از متخصصین دین جویا شده، و برای رسیدن و بدست آوردن جواب های منطقی که وجود دارد، وقت بگذاریم، تا درمیان راه دچار تزلزل در مسیر نشویم. " انشـاالله"

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

9. صلوات ها 6

نوشته
    1,956
    حضور
    95 روز 11 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    126
    آپلود
    6
    گالری
    8
    صلوات
    5456

نقل قول نوشته اصلی توسط دختری درپی دین جدید نمایش پست ها
    دنبال یه دین که "عدالت" به معنای کاملش اجرا بشه و پرچمدار باشه و نه فقط برای گول زدن یکسری بچه نامش اورده بشه
    دینی که توش حیوانات بعنوان یک بنده متفاوت خدا باشن و نه قربانی و غذا و اسباب بازی و وسیله تفریح
    یه دین که توش یک زن برابر یک مرد باشه و نه چهار زن و هزاران زن صیغه ای برابر یک مرد
    دینی که توش پدر و فرزند و مادر حق زندگی یکسانی داشته باشن نه اینکه پدر صاحب جان و جسم فرزند و مادر باشه
    دینی که توش برای گول زدن مردم و ترغیبشون به صالحات و بهشت ، حوری و پری و قلمان(غلمان؟) و غیره نباشه
    دین جدید میخام
    نیاز به معرفی نیست . شما قبلا یک چیزی بنا بر سلیقه شخصی ساخته اید . آمده اید اینجا بپرسید که چه بشود ؟
    ویرایش توسط فاتح : ۱۳۹۴/۱۱/۲۲ در ساعت ۱۳:۴۷
    قال الله سبحانه و تعالي : اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى ( مائده / 8 )

قال النبي : بالعدل قامت السموات و الارض (تفسير صافي ذيل آيه 7 سوره الرحمن)
    و قال :
    اياكم و الظلم فان الظلم عند الله هو الظلمات يوم القيامة ( سفينة البحار ماده "ظلم" )

مسئوليت قرآني مردم در قبل عدل

11. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

با عرض سلام به شما کاربر جدید گرامی

دختری در پی دین جدید

کاش با صبوری بیشتری مطالعه میکردید تا ببینید نه سخن ما توهین بود و نه به شخصیت شما کاری داشت؛ ما صرفا نتیجه دو داستان نقل شده را بیان کردیم و برای اینکه به خود نگیرید با شما همراه شدیم:

نقل قول نوشته اصلی توسط طاها نمایش پست ها
    نتیجه گیری از این دو داستان:
    باید دنبال یافتن چیزی باشیم که عقلا و منطقا درست است نه دنبال چیزی که با هوا و هوس و نفع شخصی و احساسات فردی و سطحی نگری ما جور در می آید.
    به هر حال منظورمان توهین نبود و اگر عبارتمان چنین تصوری ایجاد نمود از قصور بود نه تقصیر. امیدوارم باز هم شاهد حضور گرم شما در انجمن باشیم.

در پناه حق

13. صلوات ها 11

علاقه
    تفکر
    نوشته
    1,131
    حضور
    58 روز 23 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    2210

نقل قول نوشته اصلی توسط فاتح نمایش پست ها
    نیاز به معرفی نیست . شما قبلا یک چیزی بنا بر سلیقه شخصی ساخته اید . آمده اید اینجا بپرسید که چه بشود ؟
    اصولا حرف شما یه اشکال اساسی داره ...

ما انسانها وقتی میریم مهدکودک یا وقتی میریم کلاس اول ابتدایی یا دوم ابتدایی چیزهایی رو یاد میگیریم ... مفاهیمی رو درک میکنیم ...
    وقتی میریم کلاس سوم ابتدایی ... مفاهیم جدیدی رو باهاش آشنا میشیم و مفاهیم رو دقیق تر محکم تر و با دقت بیشتری باهاشون آشنا میشیم .
    البته زمانها و جاهایی هم بوده اند که فیزیک و ریاضی بیراهه رفته ... برگشته و خودش رو اصلاح کرده ...

اما در مورد سخن کنونی شما ...
    ایشون بر اساس عقل و فهم و درکشون فهمیدن که چیزهایی درست . دقیق و محکم هست و به دنبال دینی میگردند که
    1- در امتداد عقلانیت و خوب و بدی هایی باشه که تا کنون درک کرده اند .
    2- یا اینکه حقیقتی جدید رو بهش نشون بده ... و اون حقیقت جدید نیاز به بینشی جدید داشته باشه .

اگر شما میخواید عقلانیت و خوب و بدی که تا کنون کسب کرده رو زیر سوال ببرین ... مقبول ... تنها باید چیزی بتونین جاش بزارین که قابل اثبات درست و منطقی باشه و مهر عقل و منطق روش باشه ...

فرض کنین 1000 نفر در درون غاری گیر افتاده اند ...اکسیژن هوا داره تموم میشه ... و هر کسی راه حلی رو ارائه میکنه تا بتونن خودشون رو از غار نجات بدن ...

1- یه آدم خوب و عالی و ... میگه ولش کنین بیاین تریاک بکشیم ... و یه عده ای رو دوره خودش جمع میکنه و شروع میکنن به تریاک کشیدن و عین خیالشون هم نیست که تا چند روز بعد میمیرن ... و برای خودشون تخیل بافی میکنن ...
    2- یه آدم دیگه هم با علمی که داره قسمتی از غار رو نشون میده ... جمعیت رو بسیج میکنه ... با علمی که داره دیلمی میسازه ... و به اون قسمت از غار فشار میارن ... و در نهایت از غار نجات پیدا میکنند ...

مسیر شما به شرطی درست معقول و مبتنی بر دانش هست که ...
    چراغی رو روشن کرده باشین ... علمی رو نشون داده باشین ... و دربی رو گشوده باشین ...

با عرض تاسف برای خودم و تمامی انسانها ...
    روش شما نه چراغی رو روشن میکنه ...
    نه علمی رو نشون میده ...
    نه دربی رو باز میکنه ...

فقط ادعا داره ... ادعا داره که بعد از مردن مسیر من هستش که درسته ...

ویرایش توسط لی لی ت : ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ در ساعت ۰۸:۴۵
    هر کسی بخواهد کاری را انجام دهد راهش را پیدا میکند ؛ وگرنه بهانه اش را ...

15. صلوات ها 4

نوشته
    771
    حضور
    5 روز 2 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3082

دین جدید میخام
    دختر من نه کارشناسم نه مشاور و نه مبلغ و نه روحانی شخص عادی مثل خودتون

اول از طرز نوشتنتون من حس میکنم یک ناراحتی در وجودتون هست باعث شده همچین سوالی بپرسید

اول ان باید مشخص بشه
    .................................................. .........

دوم : خانم دختر دنبال دین

اگه من به شما بد کردم دلیل بر این هست که همه ادم ها بد و بی عاطفه هستند یا خود شما بد و بی عاطفه هستید

نه این جور نیست همه ادم ها مهربان هستند خداوند سرشت ادم ها با مهربونی افریده

این خود ما ادم ها هستیم انتخاب میکنیم بد باشیم یا خوب

اگه شما خوبی میکنید و من بدی دلیل نمیشه همه بگند ما خوبیم یا بدیم
    .................................................. .................................................. ..........

سوم : راجع به مهربانی با حیوانات

حضرت سلیمان با حیوانات صحبت میکرده و خیلی هم حیوانات دوست داشته

دین اسلام حتی راجع به حیوانات هم گفته مهربان باشیم اما خب مثلا میشه شما بری با تمساح مهربانی کنی خب یک دفعه قورتت میده چون غریزه حیوان این جوریه

در زمستان نمیدونم چند سالتون هست اما پدر بزرگ مادر بزرگ های ما دونه گندم میریختن تو حیاط یا کوچه واسه این که گنجشک ها تو زمستون گرسنه نمونند چون دین اسلام کامل میشناختن
    .................................................. .................................................. ........................

بخوام برای هر تیکه سوالتون جواب بدم هم وقت گیر هست هم طولانی
    .................................................. .................................................

اما این بگم در دین اسلام حتی برای ناخن پای ما هم حواسش بوده

حالا مگه میشه عدالت و ...................... چیزهایی که شما گفتید نباشه
    .................................................. .................................................. ....

دین اسلام و قوانینش به خودی خود مشکلی ندارند

اگه مشکلی هست از من هست من که مجری این قوانینم

مثلا وقتی میری یک اداره یکی ممکنه کارش سالم وقانونی انجام بده

یکی رشوه بگیره حالا ما باید چون ان فرد رشوه بگیره کل اداره زیر سوال ببریم و بگیم بد هست

نه مطمینن هر جایی خوب هست بد هم هست و نباید نیمه خالی لیوان نیگاه کرد

.................................................. .................................................. ..............

تا حالا با خودتون فکر کردید چرا بازیکنانی مثل زین الدین زیدان و کریم بنزما و ........ مسلمان شدن

چرا دختران زیادی به دین سالام اومدن ایا به خاطر پول بوده یا راحتی

ایا برای ان ها هم راحت نبوده لخت گشتن و اصلا اعتقادی به دین نداشتن و .........

پس چه دلیلی داشته این خانم ها محجبه شدن و مسلمان شدن قوانین اسلام هست که همش با مهربانی هستش
    .................................................. .................................................. .................................................. ................

چند تا مثال بزنم یکی از مهربانی های خداوند در توبه هستش نیگاه کنید به مثالم

خداوند در قرآن میفرماید : ای بنده های من ، آنهایی که گناه کرده اید ، از رحمت خدا مایوس نشوید . خدا همه گناهان شما رامیبخشد ، او آمرزنده است . او میبخشد به هر اندازه که گناه داشته باشید . اگر گناهانت به اندازه کوه ابوقبیس باشد و به تعداد ریگ های بیابان باشد . جوانی به پیامبر گفت : خیلی گناهکارم . آقا گفت گناهت از کوه ابوقبیس هم بزرگتر است ؟ گفت : بله . اقا گفت : جوان برو توبه کن . خدا میبخشد . این آیه مربوط به وحشی که جگر حمزه را بیرون کشید و به هند داد و او خورد و معروف به هند جگر خوار شد ، است. و شأن نزول آن وحشی است که وقتی مسلمان شد و گفت من حمزه را کشته ام و اگر توبه کنم خدا میبخشد ؟ آقا گفت : بله خدا تو را میبخشد ولی چون حادثه تلخی بود آقا گفت : دیگر جلوی چشمم نباش . دین تعارف ندارد . میگوید همه گناهانت بخشوده میشود . چقدر روایت داریم . رسول خدا میفرماید : من تاب من الذنب کمن لا ذنب له . کسی که ازگناه توبه میکند مثل کسی است که گناه نکرده است . ما تعبیر داریم که کمن ولده امه مثل آدمی میشود که ازمادرمتولد شده است . یکی ازنکات ظریف دین ما ، همین است که نباید گناهانمان را به دیگران بگوییم واعتراف کنیم . برعکس مسیحیان. به جوانانی که دچار یاس میشوند ، بشارتی بدهم که نه تنها گناهان شما را میبخشد ، درقرآن میگوید : اولئک یبدل اله سیئاتهم حسنا : گناه شما را به ثواب تبدیل میکند . ولی همه اینها به این شرط است که توبه ، واقعی باشد ، مصمم باشید که دیگر این گناه را نکنید واگرحق الناس است آنرا هم بدهید واگر حج هم برگردنتان است انجام بدهید . مگر میشود کسی که گناه کرده با کسی که گناه نکرده فرقی نکند؟ انگار گناه نکرده ، مگر میشود؟ بله خدا می خواهد جلوی گناه انسان را در جامعه بگیرد. کسی که توبه میکند دیگر تکرار نمیکند ودچار یاس نمیشود . دختری شانزده ساله گفته بود من سه ماه است دیگر نماز هم نمی خوانم . چون می دانم خدا مرا نمی بخشد ، گفتم مگر توبه نکردی ؟ گفت : چرا ولی مطمئنم خدا مرا نبخشیده و من خجالت میکشم جلوی خدا بایستم و نماز بخوانم و انسان امیدوار میشود . شما نگویید. احساس گناه هم نکنید . چون کسی که توبه کرده ، معنی ندارد احساس گناه بکند.

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ..................................

راجع به قوانین بعضی قوانین در هر کشوری هست باید رعایت بشه شما تا حالا به اخبار نیگاه کردی رییس های کشورهای دیگه که خانم هستند میان ایران حجاب رعایت میکنند

چرا چون جز قوانین کشور اسلامی هستش

مثلا در سنگاپور انداختن ادامس در خیابون جریمه داره

.........................

حالا اگه کسی قوانین رعایت نمیکنه ضعف ادم هاست نه قانون

.........................................

ویرایش توسط طاها : ۱۳۹۴/۱۱/۲۵ در ساعت ۰۷:۰۲

17. صلوات ها 5

نوشته
    3,077
    حضور
    81 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3764

دین جدید میخام
    من بهتر از اسلام سراغ ندارم
    دین اگر از سوی خدا باشد و پیامبر داشته باشد بهتر از اسلام نیست.

اما احتمالا دین مد نظر شما باید دینی باشد که مطابق خواست و فهم شماست
    شما میتوانید
    دین ازادی
    یا
    شریعت عقلانی

را انتخاب کنید.

این دو دین نه پیامبر و وحی دارند
    و نه انچه به نظر شما ظلم است

19. صلوات ها 8

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,192
    حضور
    144 روز 10 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3158
    صلوات
    44194

با سلام

یکی از مواردی که باعث میشه عده ای از دین زده بشوند سو استفاده از دین در جهت منافع شخصی هست

یه مردی از قوانینی که به نفع خودش هست سواستفاده میکنه .( درسته مرد سرپرست خانه هست و مردی میاد از این در جهت اهداف و فلان خودش سو استفاده می کنه)

در دین مرد و زن خلقت متفاوتی دارند و وظایف و احکام خاص خود و یکی میاد در جهت منفعت خودش از قوانینی سو استفاده میکنه

فردی با ریاکاری و با استفاده از دین خودش رو بالا میکشه و ظاهرسازی میکنه اما در باطن چیز دیگری

و مثال ها دیگر . . .

وظیفه ی ما در این شرایط چی هست ؟

اولا ما دین رو دقیق بشناسیم و اینکه فلانی چه رفتاری میکنه نباید ما رو از راه اصلی منحرف کنه ! ===> چون دین درجه ی اول یک عملکرد شخصی هست و ما با دین گریزی اولین ضربه رو به خودمون خواهیم زد

اگر ما بیراهه بریم اولین ضربه چه کسی می خوره ؟

ما قوانین و احکام دین اسلام رو دقیق بشناسیم و بعد در مورد حکمی که داده شده ببینیم چقدر به نفع و چقدر ضرر ماست ؟

مرد دارای یک ارزش خاص هست

زن هم دارای یک ارزش خاص

چون خلقت متفاوتی دارند

انگور یک میوه هست
    انار هم یک میوه

ما میتونیم بگیم که چرا برگ های انگور اینجوری هست و انار چرا اونجوری ؟
    انگور رو چرا هر ساله باید هرس کنیم ؟

اصلا نیازی به مقایسه نیست چون هر کدوم در جای خود مفید هیتند و خلقت متفاوتی دارند

چرا زن باید مقید به حجاب باشه و تاکید فراوان شده اما اقا نه !

مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری