ذكرهاي شگفت *گشايش مشكلات*

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ذكرهاي شگفت *گشايش مشكلات*

به اميد خداوند مهربان و كار گشا در اين موضوع ذكرهايي را از ديدگاه عارفان

بزرگي مانند :آيت الله العظمي بهجت , علامه طباطبايي .سيد هاشم حداد و ...... براي راهنمايي و

رفع برخي از مشكلات كاربران عزيز انجمن گفتگوي ديني يا همان اسك دين معرفي خواهيم كرد.

منتظر باشيد:Gol:

ميگماااااااااا

سه هفته است كه منتظريم پس چي شد؟؟؟؟؟؟؟

ستايش;30089 نوشت:
ميگماااااااااا

سه هفته است كه منتظريم پس چي شد؟؟؟؟؟؟؟

چرا ادامه ميدم اما قبلش ياد آوري چند نكته را لازم مي دانم
برخي از مقدمات و لوازم دعا عبارتند :
1. کوشش در پاکى قلب و روح;

2. توبه از گناه;
3. خودسازى;
4. حمد و ثناى خداوند;
5. درود بر پيامبر(صلى الله عليه وآله) و ال آل(عليهم السلام).
امام صادق(عليه السلام) فرمود: «مبادا هيچ يک از شما از خدا تقاضايى کند، مگر اين که نخست حمد و ثناى او را به جا آورد و درود بر پيامبر و آل او(عليهم السلام) بفرستد; بعد به گناه خود نزد او اعتراف (و توبه) کند; سپس دعا نمايد.» (اصول کافى، ج 2، ص 437، باب )

6. نخوردن مال حرام. پيامبر(صلى الله عليه وآله) فرمود: «کسى که دوست دارد دعايش مستجاب گردد، بايد غذا و کسب خود را پاک کند.»(همان )
7. دعوت به حق و مبارزه با فساد 8. عمل به پيمان هاى الهى 9. توأم گشتن دعا با عمل. على(عليه السلام) فرمود: «دعا کننده بدون عمل مانند تيرانداز بدون «زه» است.»(بحارالانوار، ج 90، ص 295 )
10. يقين داشتن به اين که خداوند با وجود شرايط استجابت دعا، اجابت مى کند. «و إذا سألک عبادى عنّى فإنّى قريب أُجيب دعوة الدّاع إذا دعان; (بقره، 186) چون بندگان من از تو سراغ مرا مى گيرند، بدانند که من نزديکم و دعوتِ دعا کنندگان را اجابت مى کنم.»
11. احساس نزديک بودن با خداوند: «و نحن أقرب إليه منکم ولکن لاتبصرون; (واقعه، 85) از شما به آن کس ]که دارد جان مى دهد [نزديکتريم وليکن شما نمى بينيد.»
12. خلوص در دعا: «فادعوا اللّه مخلصين له الدّين; (مؤمن، 14) پس خدا را بخوانيد در حالى که دين را برايش خالص کنيد.» 13. اصرار داشتن بر خواسته 14. اعتقاد به اين که فقط خداوند خواسته هاى ما را بر مى آورد.

به نام خدا
با سلام
ما همچنان منتظریم جناب حکیم

سلام علیکم

جناب استاد حکیم

کسی که موارد فوق را رعایت کند مستجاب الدعوه می شود و هر چه به زبان اورد حکم استجابت دارد و محدود به موارد خاص نمی شود
در حقیقت باید تلاش در نیل به موارد بالا کرد خالصانه
نه اینکه اگر مطلقا مصداق حاصل نشد دعا مستجاب نمی شود

یا علی

از آيةالله بهجت _ رضوان‌الله تعالي عليه _ سوال شد كه "كسي كه سحر شده باشد يا دچار چشم‌زخم شده باشد براي بطلان سحر و دفع چشم‌زخم بايد چه كند؟"

در پاسخ فرمودند: موارد ذيل را مراعات و عمل نماييد:

۱- قرآن كوچك هميشه همراه داشته باشيد.
۲- معوذتين [سوره‌هاي مباركه فلق و ناس] را بخوانيد و تكرار نمائيد.
۳- آيةالكرسي را بخوانيد و در منزل نصب نمائيد.
۴- چهار قل [سوره‌هاي مباركه توحيد، كافرون، فلق و ناس] را بخوانيد و تكرار نمائيد، خصوصا وقت خواب.
۵- در موقع اذان با صداي نسبتا بلند اذان بگوئيد.
۶- روزي ۵۰ آيه از قرآن كريم را با صداي نسبتا بلند بخوانيد.
(كتاب پرسش‌هاي شما و پاسخ‌هاي آيةالله بهجت _ جلد اول)

کتاب های ذکر های شگفت عارفان 1 و 2 رو تهیه کنید.ولی مواظب باشید

سلام و عرض ارادت
می خواستم بدونم ذکری هست برای اینکه انسان رو از "نا امیدی" ((که یکی از دام های شیطان در اوج توسل به خداوند هست )) دور

کنه؟؟
حقیقتش من تا به حال برای مبارزه با ناامیدی به قرآن پناه میبردم و هنوز هم.
اما گاهی احساس میکنم خسته ام و ناامید از اینکه هیچ پاسخی دریافت نمیکنم.
به اینکه هر کاری باید شرایط و مصلحتش فراهم بشه تا تحقق پیدا کنه اعتقاد دارم و اینکه باید به خدا ظن خوش و مثبت داشت هم.
به اینکه وقتی راه برای دعا، در مورد خواسته ی انسان بازه هر دعای دوباره، خودش پاسخیه برای دعای قبل و اینکه حتمن گشایشی

برای اون خواسته هست که میشه دعا کرد ،هم اعتقاد دارم اما...
آدمیزاد یه دشمن قسم خورده داره به نام شیطان.در مورد من داره تموم سعیشو میکنه

همچین ذکری هست؟؟؟یا یه آیه یا یه سوره ی خاص؟؟

بسم الله الرحمن الرحيم
1-حديثي هست در كتاب كافي از امام صادق يا امام باقر كه ميفرمايد: در كفه ي ميزان چيزي سنگين تر نيست از صلوات بر محمد آل محمد

2-هر كس بگويد : سبحان الله والحمدلله ولا اله الا الله والله اكبر ولاحول ولا قوه الا بالله العلي العظيم
خداوند هزار كناه او را مي آمرزد و هزار درجه بر مقام او در بهشت مي افزايد

3- در كتاب ثواب الاعمال و عقاب الاعمال منقول است از مولي الموحدين امير المومنين علي عليه السلام كه: هر كس قبل از خواب صد بار سوره توحيد را بخواند خداوند پنجاه سال گناه او را مي آمرزد

4-هر كس در نماز واجبش سوره تكاثر بخواند خداوند ثواب صد شهيد را به او عطا ميكند!
و همچنين چهل صف ملائكه به او اقتدا ميكنند

5- هر كس بعد از هر نماز سجده كند و اين ذكر را سه مرتبه بگويد چشم برزخي به او عطا خواهد شد از جانب حق تعالي و آن ذكر اين است:
لا اله الا الله حقاً حقاً لا اله الا الله ایمانأ و تصدیقاً لا اله الا الله عبودیهً و رّقاً سجدتُ لك یا ربّ تعبدأ ورقاً لا مستنكفاً و لا مستكبراً بل انا عبدٌ ذلیلٌ ضعیفٌ خائفٌ مستجیرٌ
6-نقل است از رسول خدا (ص) كه هر كس در وقت وضو گرفتن سوره قدر را بخواند خداوند تمام گناهان او را (به جز حق الناس) مي آمرزد مانند روزي كه از مادر متولد شده است
7- هر كس سوره "قل هو الله احد" را يخواند خداوند هزار نظر رحمت به او ميكند و هزار دعاي او را مستجاب ميكند
8-هر كس مداومت كند بر ذكر" يا رزاق" خداوند روزي او را زياد كند
9- هر كس بگويد " بسم الله الرحمن الرحيم لا حول ولا قوه الا بالله العلي العظيم " خداوند عقل او را زياد ميكند
10- كساني كه حاجت دارند و خيلي اصرار بر حاجت خود دارند بهترين كار آن است كه نماز حاجت بخوانند
دستورالعمل نماز حاجت:
http://s1.picofile.com/file/7331212789/ayatollah_yaghmae_fatemie_minoodasht.amr.html

[="tahoma"][="blue"]با عرض سلام و ادب خدمت همه عزیزان وسروران گرامیم!
دوستان خوبم! بنا و مقصود اصلی ما در سایت اسک دین خصوصا در بخش اخلاق و عرفان، شناسایی راهکارهایی عمومی برای قرب آحاد افراد به پرودگارشون و القای علوم و معارفیه که موجب لذتهای عقلی و فوق عقلی از انجام عبادات و اطاعت خداوند میشه، ما در این سایت خصوصا در این بخش، بنای بر القای دستورالعمل و القای اذکار خاص نداریم چرا که معتقدیم اذکار خاص رو باید بعد از گذروندن مراحلی از علم و معرفت، به صورت حضوری در نزد اساتید اخلاق دریافت کرد

.ادامه دارد...
[/][/]

نکته دیگه ای رو که لازم میدونم خدمتتون بگم اینه که :
دوستان خوبم! ذکری رو که خداوند در آیات فراوانش ما رو به اون توصیه کرده و در روایات متعددی آثار و برکاتش بیان شده این ذکر متعارف لفظی نیست، بلکه مراد از ذکر در بسیاری از آیات و روایات، توجه قلبی به خداونده چرا که ذکر، اساسا به معنی توجه و یادکردن است.
لذا باید فرق گذاشت بین ذکر با وِرد، چون وِرد عبارت‌ است‌ از ذكر لفظي‌ كه‌ بر زبان‌ جاري‌ مي‌شه اما ذكر عبارت‌ از توجّه‌ به‌ معني‌ با مرور آن در قلب است و اگر به‌ پاره‌اي‌ از اوراد لفظيّه‌، ذكر، اطلاق‌ میشه به‌ جهت‌ اینه‌ كه‌ لفظ،‌ موجب‌ يادآوري‌ معني‌ مي‌شه.
بنابراین اگه در قرآن کریم آمده : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اذْكُرُوا اللَّهَ ذِكْراً كَثيراً (1) نه بدین معناست که یه گوشه بشینین و تسبیح به دست بگیرین و الله الله بگین، بلکه به این معناست که خدا رو در تمامی شئونات زندگی خودتون به یاد داشته باشین و از ادراک محضرش غافل نباشین.
و خداوند یه همین توجه قلبی که ذکر الله واقعیه اشاره کرده اونجا که بعد از امر به اقامه نماز فرموده: ِ إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْكَرِ وَ لَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَر(2)
برای تائید معنایی که از ذکر خدمتتون گفتم آیات و احادیث زیادی وجود داره که بیانشون در این مختصر نمیگنجه.

پینوشتها:
1-الاحزاب/41
2-العنکبوت/45

ahmadbazi;230992 نوشت:

2-هر كس بگويد : سبحان الله والحمدلله ولا اله الا الله والله اكبر ولاحول ولا قوه الا بالله العلي العظيم
خداوند هزار كناه او را مي آمرزد و هزار درجه بر مقام او در بهشت مي افزايد

خیلی ممنون دوست عزیز ولی ذکر منبع این احادیث یادتون رفت بگین

delete;231226 نوشت:
نقل نوشته اصلی توسط : Ahmadbazi 2-هر كس بگويد : سبحان الله والحمدلله ولا اله الا الله والله اكبر ولاحول ولا قوه الا بالله العلي العظيم خداوند هزار كناه او را مي آمرزد و هزار درجه بر مقام او در بهشت مي افزايد خیلی ممنون دوست عزیز ولی ذکر منبع این احادیث یادتون رفت بگین

اكثر اين احاديث از كتاب ثواب الاعمال و عقاب الاعمال شيخ صدوق است. اما اين ذكري كه شما اشاره كرديد من از يك عالم رباني به نام حاج آقاي سيدي در روستايي حوالي قوچان شنيدم ولي اين ذكرهايي كه حقير توصيه كردم از مضمون و محتواشون معلومه كه خواص خارق العاده اي داره به خصوص صلوات بر محمد وآل محمد

مهسان;230970 نوشت:
سلام و عرض ارادت
می خواستم بدونم ذکری هست برای اینکه انسان رو از "نا امیدی" ((که یکی از دام های شیطان در اوج توسل به خداوند هست )) دور

کنه؟؟
حقیقتش من تا به حال برای مبارزه با ناامیدی به قرآن پناه میبردم و هنوز هم.
اما گاهی احساس میکنم خسته ام و ناامید از اینکه هیچ پاسخی دریافت نمیکنم.
به اینکه هر کاری باید شرایط و مصلحتش فراهم بشه تا تحقق پیدا کنه اعتقاد دارم و اینکه باید به خدا ظن خوش و مثبت داشت هم.
به اینکه وقتی راه برای دعا، در مورد خواسته ی انسان بازه هر دعای دوباره، خودش پاسخیه برای دعای قبل و اینکه حتمن گشایشی

برای اون خواسته هست که میشه دعا کرد ،هم اعتقاد دارم اما...
آدمیزاد یه دشمن قسم خورده داره به نام شیطان.در مورد من داره تموم سعیشو میکنه

همچین ذکری هست؟؟؟یا یه آیه یا یه سوره ی خاص؟؟

أَمَّن یُجِیبُ الْمُضْطَرَّ إِذَا دَعَاهُ وَیَكْشِفُ السُّوءَ

یه جای خوندم که این ذکر برای مواقع پریشانی و نومیدی است:Gol:

موضوع قفل شده است