ازدواج در سن کم

تب‌های اولیه

25 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج در سن کم

سلام

متاسفانه، متاسفانه، من به شدت به خود ارضائی اعتیاد پیدا کردم (شاید 2 ماه بشه) جوری که ممکنه روزی بیشتر از 2 بار این کارو انجام بدم و هر بار افسردگی شدید و پشیمانی رو دنبالش دارم، مدتی درگیره انحرافات جنسی بودم (خداروشکر الان کمی بهترم) این موارد بد جوری کار و آینده ی منو تحت تاثیر خودشون قراره دادن توی این 2 ماه فقط درگیر ایم مسائل شدم، مسئله ی ازدواج رو با خانواده در میون گذاشتم و مخالفتی نداشتن و بهم گفتن 1 سال دیگ صبر کن یه ماشین بخر بعد اقدام میکنیم. خودم هم به شدت احساس نیاز میکنم، متاسفانه 1 سال پیش با شکسته عاطفی شدیدی هم خوردم.

شرایط من:
- متولده 76 هستم
- دانشجو هستم
- به صورت آزاد کار میکنم (مرتبط با رشته ی خودم هست)
- خداروشکر راضیم از در آمدم
- از خانواده متوسط هستم
- یه سرمایه کوچیک هم دارم

دلایل:
- رفع نیازه عاطفی
- رفع نیازه جنسی
- احساس نیاز شدید به همدم
- زدودن فکر از افکار مخرب

به نظرتون چه کنم؟ دارم غرق میشم...
من حتی به اسلام با تحقیق و فکر ایمان آوردم، حتی نماز و واجباتم انجام میدادم و میتونستم با نیازه عاطفی و تنهایی کنار بیام ولی نیازه جنسی داره کمرمو میشکنه...

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام و عرض احترام خدمت شما برادر بزرگوارم
خب، واقعا شرايطي كه داريد سخت است. از سويي جوان هستيد و فشار شهوت داريد از سويي زمينه مساعد براي ارضا مشروع شهوت نداريد. خودارضايي اگر چه لحظه اي لذت ممكن است داشته باشد ولي ناراحتي و احساس گناهش تلخي زيادتري به بار مي اورد و اعتياد اين كار بر سلامتي جسم و روان و در آينده ارتباط زناشويي اثر نامطلوبي مي گذارد.
براي ازدواج بلوغ جسمي، رواني، هيجاني و اجتماعي و اقتصادي لازم است. بنابراين بايد تلاش كنيد كه به اين بلوغ هاي كه اغلب اكتسابي هستند و آموزشي برسيد. وقتي برنامه داشته باشيد زندگي شما شاداب تر خواهد شد حتي اگر سخت هم باشد. سربازاني كه از سربازي مي نالند وقتي سربازي انها تمام مي شود و گرفتار روزمرگي مي شوند يا كارگراني كه در سرما و گرما كار مي كنند وقتي بازنشسته مي شوند تازه مي فهمند كه حتي كارهاي سخت و منظم هم مي تواند تا حدود زيادي سلامت روان و جسم را تأمين كند.
بنابراين در اين مدت از فرصت هاي بايد نهايت استفاده را ببريد. وقتي انرژي شما صرف آموزش و كار شود شهوت شما تا حد زيادي كاهش پيدا مي كند.

[HL][HL]از بزرگي پرسيدند چه كنيم گناه نكنيم؟
فرمودند: گناه نكنيد.
[/HL][/HL]
اين توصيه شايد ظاهرش ساده به نظر برسد ولي خيلي اساسي و كليدي است البته اگر به عمق آن برسيم. اين يعني اين كه بابا تو اشرف مخلوقات هستي خودت و اراده ات را كم نگير.
اگر به اين معنا واقف نشويم هزاران توصيه رفتاري ديگر هم كه بخوانيد و بشنويد موثر نخواهد بود ولي اگر به عمق توصيه بالا پي ببريم مي بيينم كه توصيه هاي ديگر هم مؤثر است.
در كنار آن بايد از محرك هاي شنيداري، ديداري، لمسي و تخيلي و رفتاري شهوت دوري كنيد. «ورزش» و «فعاليت و كار بدني» را جدي بگيريد.

باليدگي و بلوغ هاي يادشده
گفتيم براي ازدواج بلوغ هايي لازم است كه با آموزش مي توان آنها را تقويت و پخته كرد. بنابراين قبل از ازدواج كتاب هايي در رابطه با ازدواج مطالعه كنيد. بينديشيد:
چرا اين روزها طلاق زياد شده است؟
چه چيزهايي سبب مي شود كه اختلافات زندگي كم شود؟
عوامل تحكيم روابط زن و شوهر كدام است؟
تناسب و همتايي دختر و پسر چه قدر لازم است؟
اين تناسب ها در چه اموري باشد.
شبهات و سؤالات خود را از كارشناسان ازدواج بپرسيد.
نبايد مهارت هاي لازم براي ازدواج موفق را كمتر از گرفتن گواهي نامه راهنمايي رانندگي در نظر بگيريم. اگر مهارت رانندگي نداشته باشيم ممكن است خود و ديگران را به كشتن بدهيم.
* متأسفانه ديروز در خانواده يكي از اقوام دور دختر بچه اي به دنيا آمد كه به جاي اين كه شاهد حضور پدر در كنارش باشد به دليل اختلافات پدر و مادرش بايد عمري در به دري و جدايي و حسرت را به دوش بكشد. آيا براي جلوگيري از اين امور نبايد حساب شده در امر ازدواج اقدام كنيم.
اگر دقت هاي لازم براي يك ازدواج موفق در نظر گرفته نشود ازدواج كه بايد منبع آرامش شود اساس نگراني و اضطراب و تشويش ذهني و بروز بيماري هاي روان تني مانند زخم معده و سردرد و... مي شود.

نكته:
مشاوره هاي حضوري ازدواج نقش بسيار مهمي در موفقيت و رضايت زناشويي دارد.
براي مطالعه كتب مربوط به ازدواج به بخش كتابخانه قسمت مشاوره رجوع كنيد: مطلع مهر، مطلع عشق، رهنمودهايي براي ازدواج جوانان، گلبرگ زندگي

کی گفته باید ۳۰ سالگی ازدواج کرد؟!
شما نیاز به ازدواج داری. شاغل هم که هستی. سنت هم کم نیست. ببین اگه می تونی یه زندگی مشترک رو مدیریت کنی حتما اقدام کن. انقدر سن ازدواج بالا رفته همه فکر می کنن یک پسر ۲۰ ساله بچست. بشین فکراتو بکن و اصلا سن رو ملاک ندون. ملاک فهم و توان شماست. یک روحانی می شناسم می گفت من ۱۷ سالگی بچه داشتم. خب تو خودش دیده اقدام کرده الانم خیلی ادم موفقیه

ازدواج باس برا شهوت نباشه

من از بزرگان شنیدم وقتی ازدواج میخواستن بکنند

ازدواجی که ما ها الان سنتی میگیم ولی کار درست به نظر من در بیشتر موارد اون ها انجام میدادن

این که هر پسری که بعد از سربازی میومد براش زن میگرفتن و میگفتن مرد شده و نیاز به همدم داره

یک دختر تا به سن بلوغ می رسید ازدواج میکرد

یکی از اشنایان میگفت زمانی که ازدواج کردم همسرم با این که عقد کرده بودیم از خجالتی و حجب حیا پیش من نمیومد حرف بزنیم از بس شرم و حیا بود

ولی الان چی چی شده که دین اسلامی که ما ازش حرف میزنیم و همه هی مدعی هستیم شیعه هستیم

دختر 30 تا 40 سالشه و شوهر نکرده و یا پسر بدتر

به نظرتون این خود ما نیستم که باعث شدیم فساد بیشتر بشه هر روز در جامعه

دختر ایرانی همیشه حجب حیا داشته و داره

اگه از نظر روحی و جنسی ارضا یا پر بشه

دلیلی نداره بخواد مثلا با فلان پسر دوستی داشته باشه

ومتاسفانه خونواده ها انتظار دارن دامادشون یا دکتر باشه یا مهندس حتما و وضع مالی خوب یا شرایطی که دخترها میخواستند

چیزی که در گذشته میخواستند از مرد فقط ایمان و وفاداری و حجب و حیا و خونواده خوب

عامل درستی که باعث شد پدر و مادرهای ما سال هاست کنار هم زندگی کردن بالای 40 سال

اسم طلاق باعث ننگشون بود نه الان تعداد دخترهای طلاق بیشتر از مجردها بیشتر شده

.............................................................

خلاصه : بیایم سطح توقعات کم کنیم وقتی خواهر من یک مرد با ایمان و اخلاق خوب و خونواده خوب اومد خواستگاریت بهش جواب مثبت بده

همه اوایل زندگی مشکلات مالی دارند ولی مرد اگه مرد باشه بلاخره اگه شده زیر سنگ هم برای خونواده اش نون زیر سنگ باشه در میاره

کمک کنید تا انشالله زندگی خوبی داشته باشید

هیچ جوانی امروزه نه ماشین عالی داره نه وضعیت مالی خوب

یک عده اگه این ها رو دارن خاص هستند و علتش به خونواده اشون بوده که وضع عالی داشتن که استثنا هستند ولی چه فایده

گیرم پدر تو بوده فاضل

از فضل پدر تو را چه حاصل

...............................................................................

این یادم رفت بگم یک پیرمرد اشنا بود میگفت شنیده میگفتن وقتی یک پسری شب تو خواب جنب شده برای اول

براش زن باید گرفت میگفت از امام ها بوده حالا صحت و سقم رو نمیدونم
.............................................................................................................................

داداش گلم اولا راجع به خود ارضایی اگه میدونستی عوارض خود ارضایی چقدر زیاد هست هرگز این کار انجام نمیدادی

عوارض بسیار شدید و خطرناک خود ارضایی:
افسردگی به میزان بالا
شادی و عشق کمتر
از بین رفتن زیبایی
از بین رفتن براقیت و زیبایی چشم ها
به هم خوردن تناسب اندام و زشتی هیکل
ریزش موهای سر
ایجاد مشکلات جدی روحی مثل بدبینی و تندخویی و..
دفع بی اختیار منی
بی اختیاری ادرار
بی اختیاری در کنترل منی
ضعف در قوای جسمی و جنسی
سرطان پروستات
سرطان پستان
ضعف در بینایی و شنوایی همچون شنیدن صدای وزوز در گوش
مریض شدن پی در پی
کم شدن حافظه و قدرت یادگیری
ضعف اعصاب و کم شدن قدرت تحمل در برابر مسائل
بی حالی و ضعف همیشگی
....................................................................................................

من بهت نصیحت میکنم اگه وضعیت مالیتون طوری هست که بتونی خونواده رو بچرخونی

حتما ازدواج کن گول دوستان نخور مجردی خوبه و غیره نه

البته ازدواج با یک زنی که خونواده خوب و با ایمان و شرایط غیره داشته باشه

این موضوع ازدواجت با خونواده در میان بزار بهترین مشاور همیشه خونواده ات هستند

مردها ایرانی معمولا خجالتی هستند میتونید از طریق خواهر یا برادری یا به خونواده گفته بشه

و زندگیتون سر و سامان بگیره

البته اگه تصمیمتون زود گذر نباشه یا به خاطر فقط شهوت ازدواج کنید که بد هست تصمیمتون

n۰o۰b_sina;780965 نوشت:
متاسفانه، متاسفانه، من به شدت به خود ارضائی اعتیاد پیدا کردم (شاید ۲ ماه بشه)

سلام.
دوست عزیز خود ارضایی شاید جسم آدم رو ارضا کنه،اونم با کلی عوارض و فقط برای مدت زمان کوتاهی،اما روح آدم ارضا نمیشه....
و بخاطر همینه که روحیه شما اینقدر به هم ریخته شده....
n۰o۰b_sina;780965 نوشت:
مسئله ی ازدواج رو با خانواده در میون گذاشتم و مخالفتی نداشتن
به نظر شخصی من خیلی خوبه که به فکر ازدواج هستی از این سن.شرایط مادی ازدواج رو هم که طبق چیزی که نوشتی ظاهرا داری.
اما چیزی که مهمه مطالعه کامل و مشاوره هست.درمورد ازدواج باید خوب مطالعه کرده باشی و اطلاعات زیادی از هدف ازدواج، در خواستگاری چه مطالبی گفته بشه و نحوه خواستگاری و روانشناسی خانمها و نحوه ارتباط با همسر داشته باشی...
چون من خودم وقتی این اطلاعات رو کامل کسب کر دم در خواستگاری های پیش اومده خیلی بهتر عمل کردم و نهایتا آخرین جایی که خواستگاری رفتم به توافق رسیدیم و ازدواج کردیم...و چون خودم تجربه کردم میگم خیلی لازمه دونستن این اطلاعات
اگر شما این اطلاعات رو داشته باشی، به نظرم مانع دیگه ای برای ازدواجت وجود نداره..
n۰o۰b_sina;780965 نوشت:
دلایل:
- رفع نیازه عاطفی
- رفع نیازه جنسی
اینا دلایل خوبی هستن اما کافی نیستن....
هدف های دیگه و بهتر جلب رضایت خداوند میتونه باشه و
کسب آرامشی که خداوند خودش در قرآن در آیه 21 سوره روم میگ]: و من آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنوا الیها

[="Tahoma"][="DarkGreen"]

امیر حسین;782567 نوشت:
انقدر سن ازدواج بالا رفته همه فکر می کنن یک پسر ۲۰ ساله بچست. بشین فکراتو بکن و اصلا سن رو ملاک ندون. ملاک فهم و توان شماست.

خب اين جا لازم است با مشاوران ازدواج مشورت كند واقعا مشاوره ازدواج يك تخصص است در دنيا[/]

برادر گلم.سلام.
عزیزم درکت می کنم. بالاخره من هم سن و سال تو رو تجربه کردم . البته فقط یکی دو سالی ازت بزرگ ترم ولی دیگه الان مثل 18 سالگی هام نیستم.
می دونم چقدر تحت فشاری برادر عزیزم.
من الان دیگه مثل اونوقت نیستم..... فشار های زندگی رو بهتر شناختم. مثلا همین هفته پیش به جایی رسیدم که توی کیف پولم فقط 2000 تومن پول داشتم .به این نتیجه رسیدم که اگر بابام بهم یه هفته پول نده باید درسو دانشگاهو ول کنم برم کارگری کنم یا از گشنگی بمیرم:Nishkhand: البته خدا رزاقیتش سرجاشه ها... ولی خب فهمیدم که چقدر به خانواده ام وابسته ام. این مشکلات باعث شده خیلی از نیاز هام رو فراموش کنم.
ببین من نمی گم خیلی تحت فشار بودم و زندگی سختی دارم.... نه..... من فقط هر چی که دوست دارم داشته باشم رو ندارم .درست مثل بقیه آدما و مخصوصا جوونها.
البته مثل بقیه جوونها دوست دارم ازدواج کنم الان ولی می بینم برای دل خودم باید یه دختر دیگه رو از زندگیش (که شاید خوب و راحت باشه)بیارم تو این زندگی که نه تکلیف سربازیش معلومه.... نه مدرکش ... نه کارش.... نه من آدم خیلی با همتی هستم... نه خیلی آدم کاری هستم(در حال حاضر) ... نه توکلم به خدا اونقدرا قویه(متاسفانه)... و...:Gig:
تو هم باید اینو بفهمی . ولی هرچی زود تر بفهمی بهتره. که زندگی همیشه باید توش یه سختی باشه... اگر بخوای یه سختی رو حذف کنی باید یه سختی دیگه رو به جون بخری.البته باید با عقل تصمیم بگیری که کدوم سختی رو انتخاب می کنی.
اگر قصدت اینه که فعلا می خوای ازدواج نکنی و دنبال ترک اون گناهی ... راهش اینه که زندگیتو سخت کنی و خودتو بندازی تو سختی هاش(به صورت داوطلبانه:khaneh:) مثلا کنار دَرسِت کارتو با شدت بیشتری دنبال کنی ..و .... تا این مسائل جنسی از ذهنت دور بشه.
اگر قصدت ازدواجه:
به نظر من فکر کردن به ازدواج و استقلال خوبه(و به نظر من رفتن تو دل ازدواج با وضعیت تو، اوج توکل تو رو به خدا رو می رسونه) ولی حواست باشه که زندگیت تبدیل به چی میشه؟ چه سختی های جدیدی جلوت قد علم می کنه؟ ولی به نکات مثبت ازدواج هم باید فکر کرد.
اینو بدون که زندگی بِده بِستونه . سختی بده مسئولیت بگیر. راحتی بده آرامش بگیر و ....
توی قضیه ازدواج هم خیلی خیلی خیلی دقت کن و قبل و حین و بعدش مشاوره بگیر حتماً. تا خدای نکرده زندگیت برات تبدیل به جهنم نشه. اگر خدای نکرده ازدواجت با مشکل مواجه بشه آرزو می کنی برگردی به وضعیت الان .
پس... خودتو اول بشناس . با عقل خودت تصمیم بگیر . و زندگیت رو بساز. موفق باشی انشاء الله.

اینم بگم جالبه: یکی از دوستام می خواد ازدواج کنه.خانواده اش براش یه دختر نشون کردند که بعد از لیسانس بره باهاش ازدواج کنه. این دوستم رو من می شناسمش. آقا این پسر شلخته و مسئولیت ناپذیره. همه اش هم یه چیزی رو گم می کنه. من بهش میگم داداشم شما با این وضعیتت حتی کسی رو نشون هم نکن چه برسه به ازدواج. چون تو تو زندگیت اگر حوری بهشتی هم همسرت باشه تو عذابش میدی .بدبختش می کنی.تو یه نفر می خوای که فقط دنبالت بدوئه وسایلتو جمع کنه یا برات پیدا کنه بده دستت:Nishkhand: اونوقت دخترای الان که دست به سیاه و سفید هم نمی زنن... ولی گوش به حرفم نمی ده دیگه.
من که به بدبخت شدنش راضی نیستم ولی خودش دوست داره خودشو بدبخت کنه البته خودش + دختر مردم:Khandidan!:
پس ببین مهم ترین چیز تو این زمینه : خودشناسیه

با سلام
بحث سن درآقایان و خانم ها فرقی نمیکند . ما نمیتوانیم در ازدواج ، سن خاصی را بگوییم . چون وضعیت آدمها فرق میکند . شرایط متفاوت است . ما بیشترملاک ها را میدهیم و یک ترازویی میدهیم که جوانان خودشان ببینند ملاک های ازدواج را دارند یا ندارند ؟ بحث رشد جسمی و روحی است . بحث رشد شخصیتی و اجتماعی است . بحث بلوغ فکری و عاطفی است . ممکن است یک آقایی سنش خیلی بالا نباشد و به همه این رشدها رسیده باشد . و آقایی هم باشد که سنش زیاد باشد ولی هنوز به این رشدهایی که عرض کردیم نرسیده اند . بحث استقلال فکری است . ما آقایی داریم که بیست و شش سال دارند ولی هنوز به مادرشان وابسته هستند . و یک استقلال فکری از خودشان ندارند . معلوم است توی زندگی نمیتواند موفق باشد . حالا به یک رشدی هم رسیده ، ولی مانع دارد . مثلا تحصیل میکند ، در اوایل تحصیل بخواهد ازدواج کند و چهار سال درس دارد و دو سال هم سربازی و در آمد هم که ندارد ، این ها مانع است . حتی شرایط جغرافیایی موثر است . در شرایط آب و هوایی گرم ، زودتر ازدواج میکنند و در مناطق سردسیر دیرتر . یا در محیط های روستایی و شهر های کوچک سن ازدواج پایین تر است ولی در کلان شهرها واقعا پیچیدگی دارد . و مخارج بالا است. و سن ازدواج هم بالاتر است . شما خودتان ببینید به یک رشد نسبی رسیده اید یا نه ؟ بعد ازدواج کنید و زندگی را مدیریت کنید . به آقایان میگویم : همین فرایند ازدواج را باید خودتان مدیریت کنید و از همان اول شروع کنید . اگر این کار را نکنید به دست خاله و عمه و پدر بزرگ و مادر بزرگ می افتد . و کار بهم می ریزد . ولی اگر خودش مدیریت کند در حالی که به همه هم احترام میگذارد و نظر همه را هم میخواهد و مشورت میکند و فرایند را خودش مدیریت میکند. ما نمیتوانیم سن خاصی بگوییم . ببینید این ملاک ها را دارید یا نه ؟ من فقط یک نکته را عرض بکنم . سن نوجوانی بین 12تا 18 سالگی است . غربی ها اصطلاح "تینیج "را بکار می برند که بین 13 تا 19 سالگی است ولی با تجربه ای که ما داریم همان بین 12 تا 18 سالگی است . در این دوره سنی پدرها و مادر ها و همچنین خود نوجوان دقت کنند ، جسم دارد تغییر میکند . شناخت عواطف دارد. تغییر میکند . فعل و انعالات نوجوان روی روح و جسم او اثر میگذارد و نوجوان یک حالت خاصی دارد ، التهاب دارد ، شدت عواطف دارد ، عدم ثبات عاطفی دارد ، تزلزل عاطفی دارد . الان نوجوان را می بینید که خوشحال است و قهقهه میزند ، یک ساعت دیگر ، زانوی غم در بغل گرفته است . الان چنان به آینده امیدوار و فردا چنان ناامید . این مقطع ها ، مقطع های مهمی است و تصمیم گیری در آن عُقلایی نیست . مخصوصا در مورد ازدواج که چون شدت عاطفی دارند ، بعد پشیمان میشوند . و ازدواج های زودرس این چنینی ، مشکل ایجاد می کند . البته ما این را هم رد نمیکنیم که ممکن است ، جوان هفده ساله هم پیدا بشود که بتواند مدیریت هیجان بکند . او رشد عقلانی خیلی زودرسی داشته است . اگر چنین چیزی بود ، ما این را منع نمیکنیم . فقط این دوره را هشدار میدهیم

n۰o۰b_sina;780965 نوشت:
- رفع نیازه عاطفی
- رفع نیازه جنسی

[=arial]سلام
اینکه دنبال راه چاره ای تا زندگیت بهتر بشه خیلی خوبه
اینکه میخوای نیاز جنسی و عاطفیت رفع بشه خیلی خوبه
ولی حواست هست که نیاز عاطفی و جنسی فقط یکی از هزاران مولفه زندگی مشترکه؟
حواست هست بعد چند ماه که از نظر عاطفی و جنسی غنی شدی تازه اول مشکلات زندگی مشترکه
نمیگم ازدواج در سن کم کلا بده و عاقبت نداره
ولی همیشه هم تهش بهشت برین نیست اگه درک درستی از زندگی مشترک نداشته باشی
شما الان بخاطر فشار جنسی و عاطفی دنبال ازدواجی
ولی ده سال دیگه که بیست و هشت نه ساله شدی
میبینی همسن و سالات تازه دارن دنبال مورد میگردن واسه خواستگاری
ولی شما تو سن اونا نه تنها ازدواج کردی و کلی از مشکلات زندگی رو تحمل کردی احتمالا یکی دوتا هم بچه داری
اگه اون موقع حسرت تجرد دوستانت رو خوردی زندگیرو برای خودت و همسرت زهر میکنی
پس نگرشت به وضعیت ده سال بعده که مشخص میکنه الان باید ازدواج بکنی یا نه

نوه فاطمه;782611 نوشت:
پس ببین مهم ترین چیز تو این زمینه : خودشناسیه

این کتابو به دوستتان معرفی کنید

نام کتاب : آشنايي با مهارتهاي زندگي از ديدگاه اسلام

در مجموعه زیر کتابهای خوبی در زمینه های مختلف موجود است

معرفي كتابخانه ديجيتالي

با تشکر از جناب حامی برای معرفی این سایت

[=Roya]از مشاوره کارشناس عزیز و دوستان واقعا ممنونم
[=Roya]اون موقع که داشتم این سوال رو ارسال میکردم وضعیت روحیه خوبی نداشتم شاید اشتباهاتی توی متن باشه که به بزرگیه خودتون ببخشید
[=Roya]جز یه نفر بقیه دوستان منو از ازدواج نهی کردن، یا حداقل بدون شناخت قضاوت کردن و یک اصول و قائده ی کلی رو برای من نوشتن تا من خودمو با اون بسنجم
عزیزایی که سن من رو مناسب ازدواج نمیدونن، نظرتون راجب دوست دختر چیه؟ اون مناسبه؟ حتما جوابتون "نه" هست، خب ازدواج موقت چی؟ خب طبیعتا اونم "نه" هست! جالبه...
دوست عزیزی که گفت اون موقع که دوستات 28 سالشون میشه تازه میخوان ازدواج کنن تو حسرت میخوری، در جوابت باید بگم چرا باید حسرت بخورم؟ زن اگه زن باشه، زن اگه عاشق باشه، نه تنها باعث پسرفت انسان نمیشه، شاید n پله هم اونو توی زندگی، چه مادی، چه معنوی جلوببره! کمکش کنه! اونوقته که انسان آرزو میکنه کاش از همون لحظه ی بلوغ ازدواج میکردم! ولی اونایی که 28 سالگی ازدواج میکنن چی؟! 9 سال بیشتر از من تنهایی کشیدن، 9 سال پیرتر از من هستن، 9 سال بیشتر از من شهوت و ترس افتادن توی گناه رو تحمل کردن 9 سالی که میتونستن با کار و تلاش باعث پیشرفت زندگیشون، خوشبختیه خانوادشون و البته دینشون بشن...
شاید، شاید، شاید یکی از دلایل عقب ماندگیه ما همین باشه...
---
در باره خود ارضایی نه ورزش رو من اثر کرد، نه رژیم غذایی، نه نماز و...
شاید من نتونم جلوی شهوت رو بگیرم، شهوت میاد، چه بخوام چه نخوام، ولی میتونم خود ارضایی نکنم؟ مگه نه؟ خداروشکر این مورد جواب داده، توکل بر خدا.
خدا رحمت کنه ایت الله بحجت رو... مرده بزرگی بود...

n۰o۰b_sina;782620 نوشت:
دوست عزیزی که گفت اون موقع که دوستات ۲۸ سالشون میشه تازه میخوان ازدواج کنن تو حسرت میخوری،

[=arial]من نگفتم حسرت میخوری
گفتم فکر کن ببین اگه قراره حسرت بخوری ازدواج نکن

رهگذر آسمان;782621 نوشت:
[=arial]من نگفتم حسرت میخوری
گفتم فکر کن ببین اگه قراره حسرت بخوری ازدواج نکن

من هم جوابه همین رو دادم که شما مطمئن بشید حسرت نخواهم خورد!

[="Navy"]سلام وعرض ادب
اینکه میخواییدازراه درست وحلال وشرعی به نیازاتون جواب بدید واقعاعالیه.
خداروشکرکه مشکل مالی هم ندارید.
بله نه دوست دخترکاردرستیه ونه ازدواج موقت.
الان فکرکن میخوای بری خواستگاری.
خب قراره چی بگید؟انتظاراتون ازدخترخانم چیه؟
فقط رفع نیازشهوت صددرصدنیست.
پس بیاوبشین وببین چی میخوای.ببین معیارات چیه.ببین ایا میتونی مسئولیت پذیرباشی؟ایامیتونی خواسته های طرف مقابلتورفع کنی تاحدتوانت؟
ببین اززندگی چی میخوای.
همه روحساب کن.
بعدشروع کن درموردویزگی های خانمااطلاع کسب کن.
تاخوب جنس مخالفتوبشناسی تا ازدعواهای احتمالی پیشگیری کنی.
بامشاوران خصوصی حرف بزن.
اینکه گفتم بنویس معیاراتونویعنی خودتوقشنگ بشناسی.
اگه واقعا خودتوقشنگ شناختی ونقاط ضعفتوقوی کنی بعدهم خانماروخوب بشناسی موقع اینه که ازخانوادتون بخواییدبروندخواستگاری دختری که معیاراتونوداشته باشه.
[/]

زهرا73;782625 نوشت:
سلام وعرض ادب
اینکه میخواییدازراه درست وحلال وشرعی به نیازاتون جواب بدید واقعاعالیه.
خداروشکرکه مشکل مالی هم ندارید.
بله نه دوست دخترکاردرستیه ونه ازدواج موقت.
الان فکرکن میخوای بری خواستگاری.
خب قراره چی بگید؟انتظاراتون ازدخترخانم چیه؟
فقط رفع نیازشهوت صددرصدنیست.
پس بیاوبشین وببین چی میخوای.ببین معیارات چیه.ببین ایا میتونی مسئولیت پذیرباشی؟ایامیتونی خواسته های طرف مقابلتورفع کنی تاحدتوانت؟
ببین اززندگی چی میخوای.
همه روحساب کن.
بعدشروع کن درموردویزگی های خانمااطلاع کسب کن.
تاخوب جنس مخالفتوبشناسی تا ازدعواهای احتمالی پیشگیری کنی.
بامشاوران خصوصی حرف بزن.
اینکه گفتم بنویس معیاراتونویعنی خودتوقشنگ بشناسی.
اگه واقعا خودتوقشنگ شناختی ونقاط ضعفتوقوی کنی بعدهم خانماروخوب بشناسی موقع اینه که ازخانوادتون بخواییدبروندخواستگاری دختری که معیاراتونوداشته باشه.

معیار؛ کامل تر و دقیق تر از اسلام؟
انتظار؛ بهتر از عشق؟

[="Navy"]

n0o0b_sina;782628 نوشت:
معیار؛ کامل تر و دقیق تر از اسلام؟
انتظار؛ بهتر از عشق؟

میشه بیشترتوضیح بدید؟
متوجه نشدم.
خب معیارای اسلام چیه؟
انتظارعشق چی؟[/]

زهرا73;782629 نوشت:

میشه بیشترتوضیح بدید؟
متوجه نشدم.
خب معیارای اسلام چیه؟

معیارای اسلام که کاملا مشخصه کجاشو توضیح بدم؟
[=Roya]
زهرا73;782629 نوشت:
[=Roya]
انتظارعشق چی؟
[=Roya]

یعنی از همسرت انتظار داشته باشی که بتونه عاشقت بشه!

[="Navy"]

n0o0b_sina;782630 نوشت:
معیارای اسلام که کاملا مشخصه کجاشو توضیح بدم؟

خب بگید؟معیارای اسلامو؟[/]

زهرا73;782631 نوشت:

خب بگید؟معیارای اسلامو؟

کسی که مسلمانه به همسرش احترام میزاره
کسی که مسلمانه به جای خیانت با [=Roya]همسرش صحبت میکنه تا مشکلش حل بشه درصورتی که امکان حل مشکل وجود نداشت به طلاق فکر میکنه
کسی که مسلمانه الویت زندگیش همسر و بچه هاشه
و و و
همه ی اینا توی قرآن اشاره شده متاسفانه من حافظ قرآن نیستم نمییتونم منبع بدم بهتون
موارد زیادی هست که نمیشه اینجا بهش اشاره کرد

[=century gothic]میگن یکی از مهم ترین راه های ترک این گناه کبیره ، « کنترل چشم » و « روزه گرفتن » هست ...
« استمنا » یا همون « خود ارضایی » باعث بطلان روزه ست !
و این به کنترل کردن « اراده » بیشتر از حالت عادی کمک میکنه
برادرم !
از ذکر " لا اله الا الله " زیاد استفاده کنید
و از شر شیطان رانده شده به خدا پناه ببرید ...
با آرزوی موفقیت :Gol:

.
.
.
( این هم از اولین پست ارسالی از طرف مفرد ... )

سلام
برادر عزیز انشاءالله موفق باشید. اگر خودتونو شناختید خب میشه گفت مرحله ی اول رو پشت سر گذاشتید.
باید برید سراغ مراحل بعدی شناخت و اقدام.... موفق باشید.

موضوع قفل شده است