صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: طعنه به مادر بزرگ، بطلان مذهب شیعه را به اثبات می رساند! پاسخ به شبهه

 1. #1

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40426

  اشاره طعنه به مادر بزرگ، بطلان مذهب شیعه را به اثبات می رساند! پاسخ به شبهه
  با سلام
  از اساتید تقاضا دارم به این شبهه وهابیون جواب دهند


  من کتاب روزهای پیشاور را در رد کتاب معروف شبهای پیشاور نوشته ام جایی از کتاب شبهای پیشاور ( ادعای ۴۴) نوشته شده بود: بلاخره اجداد بزرگوار آقای داعی شیرازی ( نویسنده کتاب شبهای پیشاور ) در زمان فتحعلی شاه قاجار به تهران رسیدند…و به تقاضای آن شهنشاه مسلمان و علم پرور در تهران ماندند.و من در کتابم به نویسنده کتاب شبهای پیشاور ایراد گرفتم که چرا فتحعلی شاه را شهنشاه مسلمان و دین پرور میداند و بعد شرح حالی از فتح علی شاه نوشته بودم به این نحو:
  از فتوای پر برکت علمای شیعه آن دوره، حضرت فتحعلی شاه قاجار توانست ۹۰۰ زن را صیغۀ ۹۹ ساله کند و آیۀ ۴ از سورۀ نساء را که می گوید:مسلمانان حق ندارند بیش از ۴ زن بگیرند،را ندیده بگیرند!
  آنها با فتواهای خود به او اجازه دادند تا او به عیش و نوش مشغول شود.
  در حالی که روسها مشغول اشغال خاک ایران بودند فتحعلی شاه به فتوای سادات شیرازی( اجداد نویسندۀ کتاب شبهای پیشاور) در حال فتح ۹۰۰ فروج بود !
  عجیب است که شیرازی، فتحعلی شاه را مسلمان و علم پرور می نامد ! تا به حال نمی دانستیم که تن پروری و عیاشی؛ یعنی، علم پروری و یا علم پروری؛ یعنی، تن پروری ! دیگر چرا به او می گوید: شهنشاه. او چطور شهنشاهی بود!
  این ها مهم نیست؛ مهم این بود که اجداد سید شیرازی ما مفت بخورند و خودشان هم صیغه کنند ! به روایت نویسندۀ شیاد کتاب
  شبهای پیشاور، این آیات و سادات در تهران ماندند تا زمان ناصرالدین شاه (که ۳۰۰ زن صیغه ای داشت!) و در آن زمان ، پدر بزرگ آقای نویسنده کتاب شبیهای پیشاور به دستور ناصر الدین شاه به اشرف الواعظین ملقب شد !
  ناصرالدین شاه را ببینید و بشناسید! این، همان ناصر الدین شاهی است که وقتی یکی از زنهایش فرار کرد، به پیشانی خود می زد تا شکلش را به یاد بیاورد که چه کسی بود.
  یکی از پایه های حکومت او همین اشرف الواعظین های دین فروش بودند. نویسنده چه خوب در این جا خود را رسوا کرد !

  حالا این نوشته من علمای شیعه را بشدت عصبانی کرده و این جواب را گفتند:
  جواب علمای شیعه :
  یکی از حربه های وهابیت در مناظره و کلام خودشان ( گذشته از عدم رعایت ادب و احترام علمی ) بیان یکسری افسانه و قصه های خیالی است که ذهن خواننده را نسبت به اصل موضوع منحرف کند و فرصت تدبر و تفکر را از فرد بگیرد !!!!!
  جناب سجودی از کجا می دانند که فتحعلی شاه قاجار دارای ۹۰۰ زن صیغه بود ( آنهم دقیقا ۹۹ ساله ) ؟؟؟ آیا اجداد ایشان در حرمسرای فتعلی شاه بودند یا اینکه قباله ازدواج موقت مادر بزرگان جناب سجودی به ایشان ارث رسیده است ؟؟؟
  حرفهای جناب سجودی به مانند افسانه های کهن است که بدون سند و مدرک برای کودکان قابل بیان است !!!!!


  حالا پاسخ من که سجودی باشم را ببیند:
  در این جواب علمای شیعه، اگر دقت کنید بطلان مذهب شیعه را آشکارا میبینید
  نویسنده عصبانی شده و به مادربزرگ های من طعنه زده و پای آنها را بمیان کشیده است ،آما آن نادان آیا نمیدانسته که این طعنه یعنی اینکه شما خودتان صیغه را قبول ندارید ؟ وقتی تو میگویی:
  آیا مادران ...... حرمسرای........ بودند یا اینکه قباله ازدواج موقت مادر بزرگان جناب سجودی به ایشان ارث رسیده است ؟؟؟
  یعنی اینکه میخواهی به مادر بزرگم طعنه بزنی درست مثل این که من به فلانی بگوییم اجداد تو.................بودند.
  اما مساله این است که تو صیغه شدن را ثواب عظیم میدانی پس باید اگر این خیر عظیم به مادر بزرگ من میرسید، چونکه با من دشمنی، آنرا پنهان میکردی ، اما طعنه زدی مگر من مادر بزرگت را .....کردم بر وزن مگر من مادر بزرگت را …..
  پس صیغه شدن پیش تو زشت است!!
  پس ای خواننده عزیز متوجه نکته شدی؟
  عالم شیعی بر اساس فطرت وقتی میخواهد مرا ناسزا بگوید بمادر بزرگم طعنه صیغه شدن میزند، یعنی اینکه صیغه شدن را فاحشگی میداند یعنی ثواب عظیم صیغه شدن را خودش که در قم نشسته قبول ندارد!
  پس خودش شهادت بر باطل بودن مذهب خود میدهد.
  میدانم بعد از این اشتباه جالب! علمای شیعه بروش ماستمالی میگویند نه منظور ما این بود که چرا بی مدرک سخن گفتی !
  اما جواب این است که اگر منظورت این بود چرا نام مادربزرگم را به پیش کشیدی؟

  مثال:
  شیعه گاهی بما بدروغ تهمت میزند که سنی ها میگویند زن اگر شوهرش در سفر بود میتواند در خود ........ را فرو .... تا .... شود.
  طبعا چون من این حرف بی سند را توهین میدانم پس اگر بنویسم مگر مادر بزرگت ...... بوده که اینقدر مطمئن هستی سنی ها چنین میکنند؟

  از این جمله من هر شخص در میابد که من از قانون بادنجان منتفریم و آنرا بد میدانیم
  بر این اساس وقتی من به شیعه ایراد میگیرم و از قانون صیغه بد میگویم
  و او در جواب میگوید مگر مادر بزرگت ...... بوده! این یعنی چی؟
  یعنی اینکه قانون ازدواج موقت را خودش به چشم فحشاء میبیند (و شهد شاهد من اهلها) که صیغه یعنی فاحشگی و طعنه میزند به مادر بزرگ من که صیغه ای بوده!!
  حالا که سخن به اینجا رسید بگوییم که ۹۰۰ زنه بودن فتحعلی شاه از مسلمات تاریخ است و تا حالا کسی منکر این نبوده خودم در جوانی در مجله رنگین کمان خوانده بودم .

  در کتاب تاریخ ناگفته حرمسراهای ایران نیز نوشته شده که آن مردک؛ فتحعلی شاه ؛تقریبا هزار زن داشته و منبع خبر خود را کتاب فاتح تواریخ ذکر کرده انکار این حقیقت فقط برای حفظ آبروی نویسنده شبهای بیشاور است و بس.
  این تنها موردی نیست که شیعه علیه خودش نادانسته شهادت میدهد.
  یکی دیگر از این موارد را در سال ۸۳ در تلویزیون ایران دیدم.
  در فیلمی که زیر نویسویس انگیسی داشت ، مادر حمید دربدر به دنبال پسرش میگشت که شب به خانه نیامده بود.
  رفت خانه دوستانش. آخر یکی از دوستان پسرش گفت حمید امروز رفته به جبهه جنگ! و مادر دو دستی بر سر خود میکوبد و فریاد میزند یا فاطمه الزهرا …. و در زیر نویس معنی فاطمه زهرا اینطور مینویسد
  Oh my god اوه خدای من!!!
  یعنی خودش فاطمه زهرا را اله(god) ترجمه میکند!!!
  با طعنه زدن به مادر بزرگم، شیعه خودش شهادت داد که صیغه شدن کار بدیست ،
  پس مذهبش باطل است !

  ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳ در ساعت ۰۱:۰۶
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 2. صلوات ها 3


 3. #2

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۱
  علاقه
  تحصیل ، تحقیق و پژوهش
  نوشته
  22,399
  حضور
  203 روز 14 ساعت 13 دقیقه
  دریافت
  11
  آپلود
  0
  گالری
  42
  صلوات
  61446  با نام و یاد دوست


  طعنه به مادر بزرگ، بطلان مذهب شیعه را به اثبات می رساند! پاسخ به شبهه

  کارشناس بحث: استاد عماد


 4. صلوات ها 4


 5. #3

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  علاقه
  تاریخ و شعر
  نوشته
  3,307
  حضور
  50 روز 14 ساعت نامشخص
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  10767  نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
  و من در کتابم به نویسنده کتاب شبهای پیشاور ایراد گرفتم که چرا فتحعلی شاه را شهنشاه مسلمان و دین پرور میداند و بعد شرح حالی از فتح علی شاه نوشته بودم به این نحو:
  از فتوای پر برکت علمای شیعه آن دوره، حضرت فتحعلی شاه قاجار توانست ۹۰۰ زن را صیغۀ ۹۹ ساله کند و آیۀ ۴ از سورۀ نساء را که می گوید:مسلمانان حق ندارند بیش از ۴ زن بگیرند،را ندیده بگیرند!آنها با فتواهای خود به او اجازه دادند تا او به عیش و نوش مشغول شود.
  سلام علیکم
  به نظرم اینها فحش است و فحش جواب ندارد زیرا قرآن می فرماید و اذا خاطبهم الجاهلون قالو سلاما
  کسی که با کنار گذاشتن مقدمات بی ربط نتیجه دلخواه خود را می گیرد یعنی به دنبال بحث نیست بلکه به دنبال فحاشی و فرافکنی است
  مثال معروفی می زنند که کسی گفت: در باز است، باز پرنده است پس در پرنده است
  سخنان این شخص شبیه این مثال است یعنی از مقدمات بی ربط نتیجه دلخواه خود را بگیرد
  اما برای اینکه فکر نکند جوابی بر سخنانش نیست باید گفت

  اولا: اگر معیار این باشد که شخصی که پادشاه را تمجید می کند بد باشد کدام عالم دینی شما خوب خواهد شد آیا مفتی های دست نشانده حکومت های عربی تمجید پادشاهان خود را نمی کنند اگر بخواهیم وارد این مقوله شویم خود کتاب مفصلی است که این مفتی ها صدام، قزافی، و حاکمان بی بندبار و جنایکار سعودی را تمجید کرده اند.بگذار بگذریم.

  ثانیا: گیرم که پدر بزرگ نویسنده شبهای پیشاور بد بوده چه ربطی دارد به خود نویسنده. کدام انسان عاقلی گناه پدر بزرگ را به نام پسر می نویسد. با این توصیف می شود در جد چندم هر کس انسان نابابی یافت و وی را تخطئه کرد.
  ثالثا: جواز متعه و عقد موقت فتوای شیعیان نیست دستور خداست (1)که در قرآن نیز آیه دارد و پیامبرصلی الله علیه واله وسلم نیز آن را حلال کرده و حتی یکی از صحابه بزرگ شما به نام زبیر بن عوام فرزندش عبدالله را از متعه بوجود آورده است(2) این در منابع اهل سنت نیز آمده است. متاسفانه از جمله بدعتهای خلیفه دوم تحریم متعه بود. (3)اهل سنت نیز در طول تاریخ سخن وی را بر فرمایشات پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم و قرآن ترجیج داده و طبق بدعتهای او فتوا دادند. شخصی از عبدالله بن عمر پرسید متعه حلال است یا حرام، پاسخ داد حلال . دوباره گفت مگر پدرت(عمر) آن را حرام نکرد. عبدالله پاسخ داد ما حرف رسول خدا را کنار بگذاریم و حرف پدرم را بگیریم؟!!!(4)
  در صحیح بخاری، صحیح مسلم و مسند احمد روایاتی است که دال بر جواز متعه در زمان رسول خداصلی الله علیه واله وسلم است.(5)

  رابعا: چگونه شما اثبات می کنید که فتحعلی شاه قاچار 900صیغه داشته دقیق، نه 899و نه901 آیا این قابل اثبات است؟ اگر کسی مادر بزرگ شما را نیز مثال زده و شاهد از باب عصبانیت بوده چرا که خواسته فحشهای شما را با فحش پاسخ دهد اما بنده مودبانه می پرسم مگر پدربزرگ شما دفتر دار فتحعلی شاه بوده است؟؟ که این قدر ازدواج را دقیق ثبت کرده است.
  خامسا: ما داعیه دفاع از فتحعلی شاه را نداریم چون حکومتش را طاغوت می دانیم اما جا دارد در اینجا دفاعی کوچک از وی بکنیم. گیریم که فتحعلی شاه 900صیغه داشته است به اعتراف خود شما طبق فتوای مجتهدش حلال بوده است اما اگر همین مئسله در در مورد خلفای اموی و عباسی و شاهان وسلاطین اهل سنت پیدا کنیم که فراوان است آنوقت چکار می کنید و طبق کدام فتوا حلالش می کنید شاهانی که علمای بسیاری از اهل سنت در خدمت آنان بوده اند و حکم مفتی بودن خود را از آنان دریافت می کرده اند
  استاد نجم الدین طبسی می فرمود: سنگ پرتاب نکنید زیرا اگر ما نیز سنگ پرت کنیم شما در خانه شیشه ای هستند و ما در خانه فولادی!!!!!

  منابع:
  1.فما استمتعتم به منهن فاتوهن اجورهن فریضة نساء آیه 24 در اینجا بحث مهریه نیست بحث اجر و مزد است اما در عقد دائم بحث صداق و مهریه است.
  2.عسکری، ازدواج موقت در اسلام، ص۴۹تا52
  3.صنعانی، مصنف عبدالزاق، ج۷، ص۵۰۰
  4.ترمذی، سنن ترمذی، ج۳، ۱۸۶ ۱۸۵
  5.بخاری، صحیح بخاری، ج۳، تفسیر سوره مائده، باب ۹۷، ص۱۶۸ و کتاب نکاح، باب ۸، ص۳۳۷؛ نیشابوری، صحیح مسلم، ج۴، ص۱۳۰؛ احمد بن حنبل، مسند احمد، ج۱، ص۶۹۲؛ بخاری، صحیح بخاری، ج۳، ص۳۴۶ ۳۴۵؛ احمد بن حنبل، مسند احمد، ج۳، ص۴۰۰

  طعنه به مادر بزرگ، بطلان مذهب شیعه را به اثبات می رساند! پاسخ به شبهه

 6. صلوات ها 5


 7. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  علاقه
  تاریخ و شعر
  نوشته
  3,307
  حضور
  50 روز 14 ساعت نامشخص
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  10767  نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
  در حالی که روسها مشغول اشغال خاک ایران بودند فتحعلی شاه به فتوای سادات شیرازی( اجداد نویسندۀ کتاب شبهای پیشاور) در حال فتح ۹۰۰ فروج بود !
  عجیب است که شیرازی، فتحعلی شاه را مسلمان و علم پرور می نامد ! تا به حال نمی دانستیم که تن پروری و عیاشی؛ یعنی، علم پروری و یا علم پروری؛ یعنی، تن پروری ! دیگر چرا به او می گوید: شهنشاه. او چطور شهنشاهی بود!
  این ها مهم نیست؛ مهم این بود که اجداد سید شیرازی ما مفت بخورند و خودشان هم صیغه کنند ! به روایت نویسندۀ شیاد کتاب شبهای پیشاور، این آیات و سادات در تهران ماندند تا زمان ناصرالدین شاه (که ۳۰۰ زن صیغه ای داشت!) و در آن زمان ، پدر بزرگ آقای نویسنده کتاب شبیهای پیشاور به دستور ناصر الدین شاه به اشرف الواعظین ملقب شد !
  ناصرالدین شاه را ببینید و بشناسید! این، همان ناصر الدین شاهی است که وقتی یکی از زنهایش فرار کرد، به پیشانی خود می زد تا شکلش را به یاد بیاورد که چه کسی بود.
  یکی از پایه های حکومت او همین اشرف الواعظین های دین فروش بودند. نویسنده چه خوب در این جا خود را رسوا کرد !
  اگر ناصرالدین شاه عیاش بوده اگر فتحعلی شاه دنبال خوشگذاری بوده اگر رضا شاه ستمگر بوده و اگر محمد رضا شاه خودپاخته بوده ما همه آنها را طاغوت می دانیم و با انقلاب اسلامی ریشه این طاغوت ها را کندیم و حکومتی برقرار کردیم که دشمنان اسلام با تحریک کردن حکوتهای دست نشانده خود مثل صدام، سعودی ها، امیر کویت و... هر چه تلاش کردند دوباره حکومت ایران را به طاغوت برگردانند مثل سعودی یک حکومت گوش بزنگ غرب جایگزین کنند نتوانستند
  ما آن دوره های طاغوتی خود را گذرانیدم و نسبت به قبل احساس تاسف می کنیم و اما شما گرفتار طاغوت دست نشانده غربیها هستید. کدام حکومت عربی هست که روی پای خودش باشد و به دستور آمریکا کار نکند. طاغوت شما پس از رحلت پیامبرصلی الله علیه واله وسلم شروع شده و تا بحال ادامه داشته است.
  پس ما را به خاطر گذشته سرزنش نکنید که خودتان هنوز نیز گرفتار هستند.
  اما آنچه درباره علمای دربار قاجار گفته اید: این علما دو گروه بودند گروهی مانند علی بن یقطین وارد دستگاه حکومتی شده بودند تا بتوانند طاغوت را تااندازه ای مهار کنند اینان برای اینکه بتوانند به این مهم برسند مصلحتا گاه شاهان را تمجید کرده اند گروه دیگر نیز چاپلوس و درباری بودند که برای مطامع دنیایی از دین مایه گذاشتند همان کاری که الان در عربستان، مصر، کویت، اردن، قطر، امارات عربی متحده و ....... اکثر علمایشان انجام می دهند

  طعنه به مادر بزرگ، بطلان مذهب شیعه را به اثبات می رساند! پاسخ به شبهه

 8. صلوات ها 4


 9. #5

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  علاقه
  تاریخ و شعر
  نوشته
  3,307
  حضور
  50 روز 14 ساعت نامشخص
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  10767  نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
  جواب علمای شیعه :
  یکی از حربه های وهابیت در مناظره و کلام خودشان ( گذشته از عدم رعایت ادب و احترام علمی ) بیان یکسری افسانه و قصه های خیالی است که ذهن خواننده را نسبت به اصل موضوع منحرف کند و فرصت تدبر و تفکر را از فرد بگیرد !!!!!
  جناب سجودی از کجا می دانند که فتحعلی شاه قاجار دارای ۹۰۰ زن صیغه بود ( آنهم دقیقا ۹۹ ساله ) ؟؟؟ آیا اجداد ایشان در حرمسرای فتعلی شاه بودند یا اینکه قباله ازدواج موقت مادر بزرگان جناب سجودی به ایشان ارث رسیده است ؟؟؟
  حرفهای جناب سجودی به مانند افسانه های کهن است که بدون سند و مدرک برای کودکان قابل بیان است !!!!!

  حالا پاسخ من که سجودی باشم را ببیند:
  در این جواب علمای شیعه، اگر دقت کنید بطلان مذهب شیعه را آشکارا میبینید
  نویسنده عصبانی شده و به مادربزرگ های من طعنه زده و پای آنها را بمیان کشیده است ،آما آن نادان آیا نمیدانسته که این طعنه یعنی اینکه شما خودتان صیغه را قبول ندارید ؟ وقتی تو میگویی:
  آیا مادران ...... حرمسرای........ بودند یا اینکه قباله ازدواج موقت مادر بزرگان جناب سجودی به ایشان ارث رسیده است ؟؟؟
  یعنی اینکه میخواهی به مادر بزرگم طعنه بزنی درست مثل این که من به فلانی بگوییم اجداد تو.................بودند.
  اما مساله این است که تو صیغه شدن را ثواب عظیم میدانی پس باید اگر این خیر عظیم به مادر بزرگ من میرسید، چونکه با من دشمنی، آنرا پنهان میکردی ، اما طعنه زدی مگر من مادر بزرگت را .....کردم بر وزن مگر من مادر بزرگت را …..
  پس صیغه شدن پیش تو زشت است!!پس ای خواننده عزیز متوجه نکته شدی؟
  عالم شیعی بر اساس فطرت وقتی میخواهد مرا ناسزا بگوید بمادر بزرگم طعنه صیغه شدن میزند، یعنی اینکه صیغه شدن را فاحشگی میداند یعنی ثواب عظیم صیغه شدن را خودش که در قم نشسته قبول ندارد!
  پس خودش شهادت بر باطل بودن مذهب خود میدهد.
  میدانم بعد از این اشتباه جالب! علمای شیعه بروش ماستمالی میگویند نه منظور ما این بود که چرا بی مدرک سخن گفتی !
  اما جواب این است که اگر منظورت این بود چرا نام مادربزرگم را به پیش کشیدی؟

  عجب دلیلی بر بطلان مذهب شیعه آورده ای؟ فکر می کنم با این دلیل، دیگر صدها آیات قرانی در تایید شیعه و هزاران روایت در تایید شیعه از منابع اهل سنت کارآئی خود را از دست می دهند!!!!!!! به نظر دیگر استناد به حدیث ثقلین، طیر مشوی، منزلت و.... کار بجایی نمی برد زیرا یک نفر از شیعه عصبانی شده و در جواب فحشهای شما گفته مگر مادر بزرگت صیغه شده است؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و جالب تر و تعجب بر انگیز تر نام تاپیک را بگذارید«طعنه به مادر بزرگ، بطلان مذهب شیعه را به اثبات می رساند! پاسخ به شبهه»
  من که زمین گیر شدم و هیچ جوابی ندارم و فکر می کن فاتحه شیعه خوانده شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  واقعا «الغریق یتشبث به کل حشیش»
  اما گیریم که شخصی در جواب شما چنین سخنی گفته باشد و گیریم که منظور این شخص انزجار از متعه بوده باشد آیا انزجار یک شخص از یک عمل مستحب، استحباب آن را از بین خواهد برد. آیا انزجار از یک عمل مباح توسط یک نفر، آن را حرام خواهد کرد؟؟
  بسیاری از افراد از خورد گوشت ملخ با آنکه مباح است انزجار دارندایا باعث حرمت آن می شود
  مثال دیگر اینکه به محض خریدن کنیز با شرایطی کنیز بر اربابش حلال می شود و نیازی به خواندن عقد نیست آیا اگر شخصی یا گروهی از این امر انزجار پیدا کنند و حتی آن را فحشا بدانند باعث حرمت دستور اسلام می شود .
  بسیاری از افراد از بسیاری از مستحبات انزجار شخصی دارند اما این نمی تواند اصل استحباب را از بین ببرد.
  اگر چه با کمی دقت معلوم می شود شخص گوینده انزجار از متعه ندارد بلکه در جواب فحشهای شما چون شما آن را حرام می دانید و مساوی زنا می دانید خواسته مقابله به مثل کند نه اینکه خود نیز منزجر است. یا اینکه اصلا قصد مقابله به مثل هم نداشته بلکه می خواسته بگویدسند گفته ات کجاست؟

  ویرایش توسط عماد : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸ در ساعت ۱۰:۳۴
  طعنه به مادر بزرگ، بطلان مذهب شیعه را به اثبات می رساند! پاسخ به شبهه

 10. صلوات ها 4


 11. #6

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  علاقه
  تاریخ و شعر
  نوشته
  3,307
  حضور
  50 روز 14 ساعت نامشخص
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  10767  نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
  مثال:
  شیعه گاهی بما بدروغ تهمت میزند که سنی ها میگویند زن اگر شوهرش در سفر بود میتواند در خود ........ را فرو .... تا .... شود.
  طبعا چون من این حرف بی سند را توهین میدانم پس اگر بنویسم مگر مادر بزرگت ...... بوده که اینقدر مطمئن هستی سنی ها چنین میکنند؟
  از این جمله من هر شخص در میابد که من از قانون بادنجان منتفریم و آنرا بد میدانیم
  بر این اساس وقتی من به شیعه ایراد میگیرم و از قانون صیغه بد میگویم
  و او در جواب میگوید مگر مادر بزرگت ...... بوده! این یعنی چی؟
  یعنی اینکه قانون ازدواج موقت را خودش به چشم فحشاء میبیند (و شهد شاهد من اهلها) که صیغه یعنی فاحشگی و طعنه میزند به مادر بزرگ من که صیغه ای بوده!!
  در مورد اتهام ادعایی شیعه بر شما نسبت به آنچه گفته اید باید مستند سخن بگویید تا با مراجعه معلوم شود ما آنرا به شما نسبت می دهیم یا در منابعتان آمده است.
  در مورد بادمجان انزجار شما از بادمجان که مباح است باعث حرمت بادمجان در شریعت نمی شود بلکه فقط انزجار شما را می رساند
  و در مورد جمله آخر، که شیعه خود به دید فحشا به این نگاه می کند و سپس بگوئید (و شهد شاهد من اهلها) در پست قبل پاسخ داده شد که این انزجار یک شخص یا حتی یک گروه نمی تواند فحشا بودن متعه را ثابت کند تا شما شاهد از خودمان فحشا بودن متعه بیاورد

  طعنه به مادر بزرگ، بطلان مذهب شیعه را به اثبات می رساند! پاسخ به شبهه

 12. صلوات ها 4


 13. #7

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۹
  نوشته
  526
  حضور
  3 روز 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  1156  بنده نیز یک مثال بزنم
  یک مسیحی یا یهودی یا بهائی بگوید: انزجار از نوره کشی بطلان اسلام را به اثبات می رساند
  زیرا نوره کشی از آداب مستحب در اسلام است،
  امروزه بیشتر با تیغ، موی های زائد را ازاله می کنند و جوانان یک حالت انزجار از نوره دارند،
  پس ثابت می شود دین اسلام نقص دارد و باطل است
  آیا با انزجار برخی از مسلمانان از عمل مستحب نوره کشی. نوره کشی باعث بطلان دین اسلام می شود؟!!!!!!
  گفته این شخص نادان این قدر از مرحله پرت است.
  این هم داستانش
  گوینده اصلی شبهه مادر بزرگ رفیقی در فرانسه داشت و به خانه وی برای مهمانی رفته بود. روزی قصد می کند به حمام برود و موهای زائد بدنش را ازاله کند. از میزبان مسیحیش می پرسد. شما با چه چیز موهای بدنتان را ازاله می کنید میزبان می گوید با تیغ اما شما که چیزی به نام واجبی دارد و مستحب هم می دانید من در خانه ازکمی از آن دارم بیاورم؟
  میهمان که همان گوینده شبهه مادر بزرگ است، گفت: نه من از نوره حالم به هم می خورد.
  مسیحی گفت این یعنی بطلان دین اسلام چون تو از یک عمل مستحبی حالت بهم می خورد پس دین اسلام ناقص است.
  گوینده این شبهه مادر بزرگ آیا می پذیرد که با انزجارخودش از نوره کشی، میزبان مسیحیش نتیجه بیگرد دین اسلام باطل می شود
  تازه داستان ساختگی ما گویای آن است که میهمان در فرانسه اقرار می کند که من از نوره متنفرم اما در شبهه مادر بزرگ کسی اقرار به تنفر از متعه نکرده بلکه به قول جناب عماد گفته چون شما متعه را فحشا می دانید آیا مادر بزرگت هم در این عملی که ما حلال می دانیم و شما فحشا شرکت داشته است اگر شرکت داشته که به قول خودتان فحشا است اگر شرکت نداشته پس سندت چیست؟!


  ویرایش توسط عماد : ۱۳۹۴/۱۱/۱۸ در ساعت ۱۳:۱۰
  لا يَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ الْكافِرينَ أَوْلِياءَ مِنْ دُونِ الْمُؤْمِنينَ وَ مَنْ يَفْعَلْ ذلِكَ فَلَيْسَ مِنَ اللَّهِ في شَيْ ءٍ(ال عمران 28)نبايد مؤمنان ، كافران را به جاي مؤمنان به دوستي برگزينند پس هر، كه چنين كند او را با خدا رابطه اي نيست (عربستان در تمام معادلات جهانی در جبهه اسرائیل وامریکا هستند برادران اهل سنت تفکر کنید)

 14. صلوات ها 4


 15. #8

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۴
  نوشته
  3,071
  حضور
  81 روز 15 ساعت 32 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  3755  اوه خدای من!!!
  یعنی خودش فاطمه زهرا را اله(god) ترجمه میکند!!!

  چه قدر این یارو بیسواد بوده این حرف زده
  تو ترجمه کردن فرهنگ طرف مقابل لحاظ میشه. و معادلش در زبان اونها انتخاب میشه.
  ربطی به عقیده مترجم یا .... نداره.
  سوال زیاد دارم اما کسی نیست جواب بده

 16. صلوات


 17. #9

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  علاقه
  تاریخ و شعر
  نوشته
  3,307
  حضور
  50 روز 14 ساعت نامشخص
  دریافت
  3
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  10767  یک مناظره جالب در مورد همین شبهه

  مناظره یکی از ائمه چهار گانه اهل سنت پیشوای حنفیان با محمد بن نعمان معروف به مومن الطاق که در آن ابوحنیفه از انزجار متعه می گوید و مومن الطاق پاسخ می دهد.

  ابو حنیفه از مومن الطاق پرسید:
  ‌ای ابو جعفر، در مورد متعه چه می‌گویی؟ آیا آن را حلال می‌دانی؟
  گفت: آری.گفت: پس چرا کنیزانت را از اینکه متعه شوند و (برایت) درآمد کسب کنند، بازمی‌داری؟
  ابو جعفر پاسخ داد: چنین نیست که در هر چیزی شوق و رغبتی باشد، هر چند در شمار حلال‌ها است. مردم اندازه‌ها و مراتبی دارند و اندازه‌های خود را نگه می‌دارند، ولی ای ابو حنیفه، در مورد نبیذ(نوعی شراب) چه می‌گویی، آیا حلال است؟گفت: آری.
  گفت: پس چرا زنانت را در مغازه‌های شراب فروشی قرار نمی‌دهی تا برایت درآمد کسب کنند؟ابو حنیفه گفت: یکی در برابر یکی، ولی پاسخ تو محکم‌تر بود. آنگاه گفت:‌ای ابو جعفر. آیه‌ای که در «سَأَلَ سٰائِل است، به حرمت متعه حکم می‌کند و روایت از پیامبر(ص) نیز به نسخ آیه وارد شده است.
  ابو جعفر پاسخ داد: سورۀ «سَأَلَ سٰائِلٌ» مکی است و آیۀ متعه مدنی است. و روایت تو نیز شاذّ و نادر است.در این هنگام ابو حنیفه گفت: آیه میراث نیز به نسخ متعه دلالت می‌کند.
  ابو جعفر گفت: این نکاح (متعه) بدون ارث است.ابو حنیفه گفت: چنین چیزی چگونه ممکن است؟ (که ازدواج بدون ارث واقع شود؟)
  ابو جعفر پاسخ داد: اگر مردی از مسلمانان با زنی از اهل کتاب ازدواج کند و آنگاه آن مرد بمیرد، در مورد آن زن چه می‌گویی؟گفت: آن زن اهل کتاب از مرد مسلمان ارث نمی‌برد.
  گفت: پس ازدواج بدون میراث هم وجود دارد.آنگاه از هم جدا شدند(1)


  1. کلینی،فروع کافی، ج۱۱، ص۱۳ ۱۲

  طعنه به مادر بزرگ، بطلان مذهب شیعه را به اثبات می رساند! پاسخ به شبهه

 18. صلوات ها 2


 19. #10

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۱
  علاقه
  حق، افزایش آگاهی
  نوشته
  1,241
  حضور
  140 روز 21 ساعت 5 دقیقه
  دریافت
  25
  آپلود
  0
  گالری
  66
  صلوات
  6235  نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نمایش پست ها
  این تنها موردی نیست که شیعه علیه خودش نادانسته شهادت میدهد.
  یکی دیگر از این موارد را در سال ۸۳ در تلویزیون ایران دیدم.
  در فیلمی که زیر نویسویس انگیسی داشت ، مادر حمید دربدر به دنبال پسرش میگشت که شب به خانه نیامده بود.
  رفت خانه دوستانش. آخر یکی از دوستان پسرش گفت حمید امروز رفته به جبهه جنگ! و مادر دو دستی بر سر خود میکوبد و فریاد میزند یا فاطمه الزهرا …. و در زیر نویس معنی فاطمه زهرا اینطور مینویسد
  Oh my god اوه خدای من!!!
  یعنی خودش فاطمه زهرا را اله(god) ترجمه میکند!!!
  سلام و عرض ادب
  راجع به بقیه مطالب دوستان پاسخ عرض کردند
  در مورد این ایراد به ترجمه
  استدلال کاملا سطحیست و پیداست در زمینه ای که تخصصش رو نداشته اظهار نظر کرده یا فقط دنبال بهانه جویی بوده.
  وقتی مترجم برای یک زبان ترجمه میکنه ممکنه (و بهتره ) عبارات رو کلی ترجمه کنه نه تحت الفظی تا مخاطب بتونه ارتباط برقرار کنه با ترجمه .
  مثلا در اینجا با توجه به عدم آشنایی طیف وسیعی از انگلیسی زبانان با حضرت فاطمه سلام الله علیها، عبارت یا فاطمه الزهرا که بیانگر تعجب و ترس گوینده هست، به oh my God ترجمه شده که در زبان مقصد یعنی انگلیسی متدواله و در شرایط مشابه به کار برده میشه .

  همان گونه كه [عذاب را] بر تقسيم‏ كنندگان نازل كرديم
  همانان كه قرآن را جزء جزء كردند
  [به برخى از آن عمل كردند و بعضى را رها نمودند]
  پس سوگند به پروردگارت كه از همه آنان خواهيم پرسيد
  از آنچه انجام مى‏ دادند (آیه ۹۰ تا ۹۳ حجر)

  امام علی علیه السلام:
  مؤمن دنیا را سپر دینش قرار می‌دهد و فاجر دینش را سپر دنیایش. غررالحکم، ح 1546

 20. صلوات ها 3


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود