صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه به قلب دختری که به خواستگاری اش رفته ام نفوذ کنم؟

نوشته
    50
    حضور
    18 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    170

پرسش چگونه به قلب دختری که به خواستگاری اش رفته ام نفوذ کنم؟

سلام
    وقت بخیر
    من قلبا دختری را دوست دارم. نظر او هم ابتدا درمورد من مثبت بود
    اما باتوجه به طول کشیدن موضوع و پیش مشکلاتی ، و همچنین هشدار بقیه بخاطر دوری راه، همسن بودن و.. گویا دلسرد شده
    لطفا از تجربیات و راهنمایی های خودتون بگید
    باتشکر

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 20 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58307

با نام و یاد دوست

چگونه به قلب دختری که به خواستگاری اش رفته ام نفوذ کنم؟

کارشناس بحث: استاد امین

5. صلوات ها 5

علاقه
    روانشناسی؛ قرآن ؛فلسفه؛ کلام
    نوشته
    892
    حضور
    31 روز 12 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    52
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    4651

سلام

اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که به هبچ وجه عشق و علاقه به تنهایی برای ازدواج کافی نیست؛ چون اگر عشق باشد ولی دیگر شرایط مثل علاقه طرف یا تناسب های لازم فکری اعتقادی اخلاقی رفتاری خانوادگی و ... فراهم نباشد، این عشق دوام نخواهد آورد و دیر یا زود از بین می رود.

با این وجود اگر تناسب های طرفینی تا حدودی وجود دارد، بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که برای به دست آوردن ایشان سماجت به خرج دهید؛ به این صورت که اگر هنوز رسما خواستگاری نکرده اید ابتدا این کار را بکنید و اگر هم رسما خواستگاری کرده اید و جواب رد شنیده اید، با خانواده خود صحبت کنید که دوباره و سه باره به خواستگاری بروند و پا پس نکشند و از هر راهی که فکر می کنید به راضی کردن آنها کمک می کند استفاده کنید. اینکه می گویید ابتدا علاقه مند بوده و الان به خاطر طول کشیدن قضیه دلسرد شده، موید همین مسئله است که شما اقدام جدی برای به دست آوردن ایشان نکرده اید و برای همین نسبت به این ازدواج دلسرد شده است؛ اما وقتی خود دختر سماجت شما را ببیند و خانواده اش هم شما را بپذیرند، خود به خود تردیدی هم که به شما دارد کمتر می شود.
    البته در کنار این مسئله لازم است که علت تردید ایشان هم رفع شود؛ مثلا اگر تردید ایشان به خاطر دوری راه و هم سن بودن است، یکی از پیشنهادات شما یا خانواده تان به ایشان می تواند این باشد که این مسئله را می توانید با رفتن پیش مشاور بررسی کنید که آیا مانع ازدواج است یا خیر؟ شاید راه کارهایی وجود داشته باشد که بتوان این مسئله را مدیریت کرد که قطعا وجود دارد. البته ممکن هم هست مشاور با بررسی شرایط به این نتیجه برسد که این ازدواج به صلاح نیست؛ مثلا ممکن است دختر بیش از حد به خانواده اش وابسته باشد و نتواند در شهر دیگری زندگی کند که در این صورت شما باید حرف ایشان را بپذیرید.

بنابراین در چنین شرایطی بهترین و تنها کار ممکن، تلاش رسمی برای رسیدن به طرف است. اما همانطور که ابتدا عرض کردم عشق و علاقه به تنهایی کافی نیست و برای همین نباید زیادی به این ازدواج دل خوش کنید تا اگر احیانا به هر دلیلی جور نشد، راحت تر بتوانید با این مسئله کنار بیایید و به دنبال ازدواج با فرد دیگری باشید.

پیروز و سربلند

وَقالَ الرَّسولُ يا رَبِّ إِنَّ قَومِي اتَّخَذوا هٰذَا القُرآنَ مَهجورًا

و پیامبر(صلی الله علیه وآله) عرضه داشت: «پروردگارا! قوم من قرآن را رها کردند».
    سوره مبارکه الفرقان آیه ۳۰

<<<<<<<<<<<<<<!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!> >>>>>>>>>>>>>
    پرسید:

"سخت می گذرد"

چه باید کرد؟

گفت:خودت که می گویی

سخت
    "می گذرد"؛ سخت که "نمی ماند"

7. صلوات ها 6

نوشته
    26
    حضور
    1 روز 2 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    129

دخترارو فقط باید با زبون بازی بری تو قلبشون.بهش بگو تو خیلی خوبی.خشگل ترین دختر دنیایی.تو بهترینی....خلاصه الکی ازش تعریف کن.بهش بگو دوست دارم.حرف دلتو بزن....تنهاراهش همینه.

9. صلوات ها 3

نوشته
    203
    حضور
    14 روز 51 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    974

سلام

باهاشون صحبت کنید سوال کنید چرا تردید پیدا کردن. براشون دلیلهای قانع کننده بیارید که میتونید این شرایطو تغییر بدید. (البته اگه دلایلی هست)

خودشون متوجه خواهند شد که بهشون علاقه دارید و تمام تلاشتون رو برای داشتنشون میکنید. نتیجش میشه همون چیزی که میخواید.

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن1990 نمایش پست ها
    دخترارو فقط باید با زبون بازی بری تو قلبشون.بهش بگو تو خیلی خوبی.خشگل ترین دختر دنیایی.تو بهترینی....خلاصه الکی ازش تعریف کن.بهش بگو دوست دارم.حرف دلتو بزن....تنهاراهش همینه.
    شاید با تعریف الکی اولش عاشق بشن و ... ولی وارد زندگی که بشن بعد از یه مدت اگه شرایط براشون چیزی باشه که پیش بینی میکردنو به خاطرش میخواستن جواب منفی بدن. به خودشون میگن ساده بودمو فریب زبونه چرب و نرمش رو خوردم. اونوقته که پشیمونی برای هردوطرف سودی نداره

این حرفا برا اون زمانی بود که فرزندسالاری توو جامعه نداشتیم. الان پدر مادرا شبانه روز قربون صدقه بچه هاشون میرن کسی کمبود نداره که با این حرفا خام بشه.

کلا این راهی که پیشنهاد دادید برا دختر دبیرستانیا جواب میده که میخوان ثابت کنن بزرگ شدن و...

گروه نیکوکاری لبخند

http://smile-charity.com/

11. صلوات ها 7

علاقه
    علاقمند به کتاب روانشناسی و تاریخی
    نوشته
    1,310
    حضور
    40 روز 12 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    10
    صلوات
    3699

سرد شدن دختر به دلیل نداشتن هیجان در رابطه و تصمیم جدایی ...
    با سلام

ببینید هردو شما با توجه به سنتون در شرایطی هستین که ازدواج برای هردو شما فشار زیادی رو داره وارد میکنه از طرفی خانم هم بعد از این مدت کم کم از اینکه شما مرد زندگی باشین دلسرد شده و بخاطر سنتون قانع شده که شما نمیخای ازدواج کنی و هدفت یه جورایی سرگرم شدن با اونه و سن اونم اتقضا میکنه که روی کسی سرمایه گذاری کنه که برای ایندش بهترین سود رو داشته باشه و ازدواج کنه بنابرین طبیعی هست که از شما دور بشه چون شما از نظر اون مرد زندگی نیستین یه نکته ای که باید عرض کنم اینه که مدت اشنایی شما دلیل خوبی برای شناخت شما از هم نیست چون موقعیت هایی که باهم ارتباط داشتین محدود بوده به نظر من اگر میخای ایشون برگرده باید بهش نشون بدین واقعا میخای ازدواج کنین و اینو در عمل نشون بدین از طرفی سعی کنین به شناختتون از هم برای ازدواج عمق بیشتری بدین و همدیگر رو از ابعاد و در شرایط مختلف شناخت رو کسب کنین

مشاوره قبل از ازدواج رو هم فراموش نکنین

فعاليت داشتن در فضاي مجازي و پاک ماندن در آن ' تقواي دو چندان ميخواهد. يادمان نرود گاهي با گناه به اندازه ي يک لايک فاصله داريم... يادمان نرود فضاي مجازي هم "محضر خداست " نکند که شرمنده باشيم، امان از لحظه ي غفلت که فقط خدا شاهد است و بس...! گاهي روي مانيتور بچسبانيم "ورود شيطان ممنوع " مراقب دستي که کليک ميکند، چشمي که ميبيند و گوشي که ميشنود باشيم... و بدانيم و آگاه باشيم که خدا هم هميشه آنلاين "است. .وما فقط در مشگلات آنلاین میشیم

13. صلوات ها 5

علاقه
    مسافرت
    نوشته
    206
    حضور
    5 روز 5 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    664

دخترا زود سرد نميشن اكه قبلا دوستت داشته مطمن باش هنوز حسش همونه

15. صلوات ها 3

نوشته
    26
    حضور
    1 روز 2 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط raha2020 نمایش پست ها
    سلام

باهاشون صحبت کنید سوال کنید چرا تردید پیدا کردن. براشون دلیلهای قانع کننده بیارید که میتونید این شرایطو تغییر بدید. (البته اگه دلایلی هست)

خودشون متوجه خواهند شد که بهشون علاقه دارید و تمام تلاشتون رو برای داشتنشون میکنید. نتیجش میشه همون چیزی که میخواید.

شاید با تعریف الکی اولش عاشق بشن و ... ولی وارد زندگی که بشن بعد از یه مدت اگه شرایط براشون چیزی باشه که پیش بینی میکردنو به خاطرش میخواستن جواب منفی بدن. به خودشون میگن ساده بودمو فریب زبونه چرب و نرمش رو خوردم. اونوقته که پشیمونی برای هردوطرف سودی نداره

این حرفا برا اون زمانی بود که فرزندسالاری توو جامعه نداشتیم. الان پدر مادرا شبانه روز قربون صدقه بچه هاشون میرن کسی کمبود نداره که با این حرفا خام بشه.

کلا این راهی که پیشنهاد دادید برا دختر دبیرستانیا جواب میده که میخوان ثابت کنن بزرگ شدن و...
    نمیدونم.خیلی ها کمبود محبت دارن.توی همین سایت خیلی خوندم نوشته پدر مادرم فلانن و اهمیت نمیدن.محبت جنس مخالف یه چیز دیگس.اگه اون دوست دارمی که یه جنس مخالف به فرد میگفت با اونی که مادر یا پدر به فرزندش میگه یکی باشه که دیگه همه ی نیاز های عاطفی بر طرف میشه کسی ازدواج نمیکنه.حتما فرق فوکوله که میگن نیاز عاطفی با همسر بر طرف میشه.

17. صلوات ها 4

نوشته
    203
    حضور
    14 روز 51 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    974

نقل قول نوشته اصلی توسط محسن1990 نمایش پست ها
    محبت جنس مخالف یه چیز دیگس.اگه اون دوست دارمی که یه جنس مخالف به فرد میگفت با اونی که مادر یا پدر به فرزندش میگه یکی باشه که دیگه همه ی نیاز های عاطفی بر طرف میشه کسی ازدواج نمیکنه.حتما فرق فوکوله که میگن نیاز عاطفی با همسر بر طرف میشه.

درسته ولی این محبت با یه سری جمله پشت سرهم ردیف کردن به دست نمیاد. اونم اگه الکی باشه.

دخترایی که من میشناسم خیلی زود میفهمن این حرفا از دل برمیاد یا زبونیه. به غیر از همون قشر دبیرستانی که ممکنه روشون تاثیر داشته باشه اونم به خاطره سن کمه و...

گروه نیکوکاری لبخند

http://smile-charity.com/

19. صلوات ها 5

نوشته
    26
    حضور
    1 روز 2 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed.h۲۰۰۰ نمایش پست ها
    یه راهی الان به ذهنم رسید.با دریل هم میتونی به قلبش نقوذ کنی.از دهلیز چپش سوارخ کن برو جلو.انشالا به هدف شومت میرسی.

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 5

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری